Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

elhízás, túletetés

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zora
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2014.08.10. Vas., 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van, hogy 1-2 cm-es kishalakat adok, akkor 3-4 kishal nekem nem tűnt soknak. Azért írtam, h mérettől is függ. Nekem anno úgy mondták, hogy ez a fej-nyak szt. arány azt jelenti, hogy a teknős kinyújtott nyakának teljes hossza. Na ugye az én teknősöm fej-nyak hossza min. 10 cm. (Az egész tekim 25 cm.) Akkor lehet félreinformáltak Very Happy
Holnap megkérdezem a dokit inkább! Egy éve voltunk...egy rutin vizsgálat nem árt Wink
Na köszi és halihó! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2014.08.09. Szomb., 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zora írta:
Fej-nyak méretének arányában kapja. Kb. 6-7-8 db kishalat (mérettől is függ). Míg suliban voltam anyum etette... gondolom megszaladt a keze, ezért is csökkentettem le az adagját. Ja, ráadásul akkor nem tudtam sehol szerezni kishalat és csirkemellel etette anyum. Dagibb volt pár hónapja. A fejénél is kitüremkedik egy kicsit. Egyébként 200 literes akviban van, ahol napozni is tud. Vigyem dokihoz? Vagy mi legyen?

Ja igen, a közérzete jó, igen élénk. Nem látok rajta semmilyen változást se külsőleg, se belsőleg. Ugyan olyan, mint mindig.

A 6-8 kishal szerintem nem a fej-nyak méret, ha a szokásos 3-4 centisek. Ha ez a heti adag, két részletben kapja, és adsz mellé kiegészítőket (min. 1/3 részt vízinövényt, és alkalmanként rovarokat) akkor szerintem elég lenne. Ha alkalmanként adsz ennyit, heti 2x, de növények nélkül, akkor már lehet sok.

Itt inkább a csirkehús a necces, mert egyoldalú és nem kielégítő táplálék, ezért nem javaslom, hogy még véletlenül is ezzel etesd az állatod. Esélyes, hogy a túletetés ÉS a csirke együtt hízlalta fel ennyire. Erre oda kell figyelni a jövőben, és nem lesz gond. Ha esetleg aggódnál még az egészsége miatt, vagy más kérdéseid lennének, ajánlom, hogy mutasd meg egy állatorvosnak is. Az itt adott tanácsokért sajnos nem tudunk felelősséget vállalni, mert egyrészt nem vagyunk orvosok, másrészt látatlanban sosem lehet biztos a dolgában az ember...

Sok sikert! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zora
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.08.09. Szomb., 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fej-nyak méretének arányában kapja. Kb. 6-7-8 db kishalat (mérettől is függ). Míg suliban voltam anyum etette... gondolom megszaladt a keze, ezért is csökkentettem le az adagját. Ja, ráadásul akkor nem tudtam sehol szerezni kishalat és csirkemellel etette anyum. Dagibb volt pár hónapja. A fejénél is kitüremkedik egy kicsit. Egyébként 200 literes akviban van, ahol napozni is tud. Vigyem dokihoz? Vagy mi legyen?

Ja igen, a közérzete jó, igen élénk. Nem látok rajta semmilyen változást se külsőleg, se belsőleg. Ugyan olyan, mint mindig.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.08.09. Szomb., 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eléggé daginak tűnik a képről. A nyaka tövénél és nagyon kitüremkedik?
Heti két alkalommal pontosan mennyit is adsz neki? Ez lehet a nyitja...
(A gyümölcsöket inkább kerüld el, mert cukrosak és növényvédő szerekkel kezeltek.)
Milyen a viselkedése, közérzete? Milyenek a tartás körülményei?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zora
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.08.09. Szomb., 15:05    Hozzászólás témája: elhízás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

4 éves teknősöm el van hízva? Hetente 2-szer kap fagyasztott apró halat, illetve néha gyümölcsöt és zöldséget (ha éppen nem köpi ki). Megnézetem majd dokival is, de előtte kíváncsi lennék 1-2 véleményre. Csak akkor ilyen, ha behúzza a fejét, lábait. 1 éve még nem volt ilyen.
Remélem a képeken jól látszódik a probléma...nem enged nagy felbontású képeket, na meg nem is egyszerű lefényképezni csórót. Sajnos elölről nem sikerült normális képet lőni róla. Persze, ha nem jó, akkor megpróbálok jobb képeket készíteni.
Előre is köszi!

kepatmeretezes_hu_2014080915.38.52.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  122.7 KB
 Megtekintve:  236 alkalommal

kepatmeretezes_hu_2014080915.38.52.jpg

kepatmeretezes_hu_2014080915.38.47.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  117.81 KB
 Megtekintve:  224 alkalommal

kepatmeretezes_hu_2014080915.38.47.jpg

kepatmeretezes_hu_2014080915.10.08.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  120.83 KB
 Megtekintve:  216 alkalommal

kepatmeretezes_hu_2014080915.10.08.jpg

Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.05.05. Hétf., 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki, minden válasz az ékszerteknős tartás lakásban topikba került át, mert nem volt köze az elhízáshoz:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?p=21015#21015
Vissza az elejére
viki3002
Tojás

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2014.05.04. Vas., 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Beszámolnék a fejleményekről. RAMBÓ jelenleg sokkal nyugodtabb. A hőmérséklet lejjebb lett véve, árnyékos részt kapott, a hosszabbító ledjét meg eldugtuk a szeme elől.
Ma fog enni négy nap után, amit nagyon jól visel.
Köszönök minden ötletet Very Happy
Vissza az elejére
nikolass
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2011.11.17. Csüt., 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Gregory!

Érdeklődni szeretnék, hogy hogy van a teknősöd. Bár most látom, hogy elég régi a bejegyzésed, de én a napokban ugyan ezeket vettem észre a saját teknősömön. A lába előtt kitüremkedések vannak. Te mit tettél vele, elmúlt-e, vigyem-e orvoshoz.

Köszönöm válaszod.
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2010.06.30. Szer., 8:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A vízi teknősök nagy általánosságban ragadozók.
És mint az ilyenekre jellemző, valamilyen formában "húst esznek".
A növények fogyasztása csak része az "egészséges táplálkozásnak", nem nagyon hiszem, hogy egy ragadozó típusú állat elhízna növényi táplálékon.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Gregory
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.06.29. Kedd., 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Furtoske írta:
A fotóm alapján nekem nem tűnik "elhízottnak". Smile

De ha jobban megnyugtat, akkor inkább vidd el hozzáértő dokihoz, abból baj nem lehet. Smile

Köszönöm a választ, szerintem sincs különösebb gondja, az étvágya jó, meg virgonc, csak gondoltam megkérdezem itt is. Lehetséges, hogy a vízinövényektől meghízzék egy teki? Csak mert én szeretem élő növényekkel dekorálni az akváriumot, aztán némelyiket egykettőre eltünteti, én meg pótolom úgy egy-két hetente, szóval szinte mindig van mit nassolnia...
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2010.06.29. Kedd., 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A fotóm alapján nekem nem tűnik "elhízottnak". Smile

De ha jobban megnyugtat, akkor inkább vidd el hozzáértő dokihoz, abból baj nem lehet. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Gregory
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.06.28. Hétf., 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek!

A minap vettem észre, hogy a tekim mintha "túlsúlyos" lenne, azaz a lábainál a bőre némiképp kitüremkedik. Nem tudom, hogy ez a normális fejlődéséhez tartozik-e, esetleg én nem vettem eddig észre, vagy pedig valamilyen egyéb betegség tünete. Egyébként nem érzékeny rá, és "szuszog", szóval ha épp nem tartja benn a levegőt, akkor nem jelenik meg a kitüremkedés, hanem csak akkor, amikor teljesen teleszívta magát levegővel.

Két képet készítettem róla, az első képen látható a kitüremkedés a hátsó lábánál:
http://gregory.web.elte.hu/DSC00282.jpg
A második képen pedig "egyébként", amikor nem látszik:
http://gregory.web.elte.hu/DSC00289.jpg

Ez normális, vagy irány a doki?
Vissza az elejére
Dórinko
Tojás

Kor: 21

HozzászólásElküldve: 2010.05.12. Szer., 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Azt szeretném kérdezni,hogy ha a tekimnek kitüremkedik a húsa a lábainál az azt jelenti,hogy el van hizva?És ha igen akkor hogyan lehetne megoldani ezt a problémát?

Előre is nagyon köszönöm!
Vissza az elejére
orsolya
Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2009.12.04. Pént., 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a pancelja ugyan ugy nezz ki, de a husa turemkedik ki
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.12.04. Pént., 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

orsolya írta:
es akkor most mitol hizza ki a panlejat?

Nem hízza, hanem az ásványi anyag hiány következtében deformálódik neki, pontosabban a páncél képtelen megfelelően fejlődni
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
orsolya
Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2009.12.04. Pént., 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

es akkor most mitol hizza ki a panlejat?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.04.27. Hétf., 6:42    Hozzászólás témája: elhízás, túletetés Hozzászólás az előzmény idézésével

Ide várjuk az elhízással kapcsolatos hozzászólásokat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból