Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

vizelet-, széklet ürítéssel kapcsolatos problémák

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2011.11.25. Pént., 20:08    Hozzászólás témája: Re: 2 hete nincs kaki, tegnapra "rosszul lett" Hozzászólás az előzmény idézésével

GZoli86 írta:
Sziasztok!

Eddig szerencsére minden a legnagyobb rendben volt Benivel, viszont most van egy "kis" gond ami nagyon aggaszt minket.

Sajnos csak annyit tudok mondani, amit a volt páromtól tudok, mert én már csak ritkán látom a kis lurkót. Szóval...

Egy sárgafülűről van szó, aki ha fél éves volt amikor megvettem, akkor most lesz vagy már 1 éves.
Egyénként rendkívül aktív, 2 naponta kap enni, egyszer fagyasztott halat, egyszer fagyasztott vörösszúnyog lárvát.

Volt párom elmondása szerint kb. 2 hete nem kakilt az etetőbe, pedig előtte ezzel nem volt gond. Eddig ezen kívül más nem látszott rajta, viszont tegnapra (csütörtökre) teljesen passzív lett, alig reagál valamire, szinte egész nap aludt és ébren is alig mozgott valamit és most először mióta megvan nem evett. Állítólag egy kicsit úgy néz ki, mintha belülről "dagadna" kifelé. Ezt még pontosan én sem értem hogyan kell érteni, de ma megpróbálok személyesen is ránézni.

Azért jól jönne egy szegedi állatorvos-ajánlás...

Mi lett a tekiddel elárulod? Mert ma én is azt vettem észre, hogy kicsit meg van puffadva a hátsó lábai mellett, és nem igazán tudott leúszni a víz aljára. De később mikor újból megpróbálta egy nagy levegőbubi jött ki a száján, és ezzel el is múlt a puffadás. Sajnos valamennyi bélgáz még mindíg lehet benne (ha jól sejtem akkor az) , mert még míndíg nehézkes- de már az eddiginél láthatóan sokkal könnyebb neki a víz alá süllyedés.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
GZoli86
Tojás

Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2011.06.03. Pént., 2:25    Hozzászólás témája: 2 hete nincs kaki, tegnapra "rosszul lett" Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Eddig szerencsére minden a legnagyobb rendben volt Benivel, viszont most van egy "kis" gond ami nagyon aggaszt minket.

Sajnos csak annyit tudok mondani, amit a volt páromtól tudok, mert én már csak ritkán látom a kis lurkót. Szóval...

Egy sárgafülűről van szó, aki ha fél éves volt amikor megvettem, akkor most lesz vagy már 1 éves.
Egyénként rendkívül aktív, 2 naponta kap enni, egyszer fagyasztott halat, egyszer fagyasztott vörösszúnyog lárvát.

Volt párom elmondása szerint kb. 2 hete nem kakilt az etetőbe, pedig előtte ezzel nem volt gond. Eddig ezen kívül más nem látszott rajta, viszont tegnapra (csütörtökre) teljesen passzív lett, alig reagál valamire, szinte egész nap aludt és ébren is alig mozgott valamit és most először mióta megvan nem evett. Állítólag egy kicsit úgy néz ki, mintha belülről "dagadna" kifelé. Ezt még pontosan én sem értem hogyan kell érteni, de ma megpróbálok személyesen is ránézni.

Azért jól jönne egy szegedi állatorvos-ajánlás...

bambi
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2010.04.11. Vas., 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, de feltételezem, hogy az ékszerteknősömnek hasmenése van. Csak nemrég került hozzám, és amióta itt van csak híg és darabos székletet produkál. Eddig azt gondoltam, ez lehet a normális állag, de minél többet olvasom a fórumot és különféle szakirodalmakat, annál inkább bizonyossá válik, hogy tévedtem. Milyen lenne az egészséges?
Nemsokára 5 éves lesz, hím. Hetente kétszer kap enni, horgász barátaim által fogott snecit, ahhoz adok teknősmüzlit, gyümölcsöt (ált. almát, banánt, vagy körtét, ami van itthon) és/vagy zöldséget (spenótlevél, saláta, répa, kígyóuborka, káposzta). Inkább a növényi táplálékot fogyasztja.
Hasmenés mellett a páncélja sem díszes, inkább fakó. Mi lehet a gond? Sad

Kérlek, segítsetek. Eléggé aggódom.
Confused

Clarus
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2009.10.02. Pént., 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a segítséget!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.10.02. Pént., 9:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Clarus írta:
11 éves. Halat szokott enni, nyáron frissen fogottat, télen a fagyasztóból olvasztok ki neki, néha kap szívmixet, vagy egyéb állatbolti eledelt, pár napja próbálkozok almával is, de nem nagyon eszi.

Ilyen folyadék előfordul időnként normális esetben is. Figyeld a viselkedését és a közérzetét, a táplálkozással ezek szerint nincsen baj.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Clarus
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.02. Pént., 8:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

11 éves. Halat szokott enni, nyáron frissen fogottat, télen a fagyasztóból olvasztok ki neki, néha kap szívmixet, vagy egyéb állatbolti eledelt, pár napja próbálkozok almával is, de nem nagyon eszi.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.10.02. Pént., 0:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Clarus írta:
Sziasztok!

Lenne egy kis (nagy) problémám az ékszerteknősömmel. Pár napja érdekes sárga, zsírszerű foltok jelentek meg a víz tetején, és vagy pisili vagy kakilja ezeket! Nem tudja vki h mi lehet ez és h mennyire komoly? Vigyem állatorvoshoz, vagy a táplálkozásán változtassak? Nagyon félek h vmi baja lesz. Sad

Mennyi idős és mit eszik a teknős?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Clarus
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.01. Csüt., 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lenne egy kis (nagy) problémám az ékszerteknősömmel. Pár napja érdekes sárga, zsírszerű foltok jelentek meg a víz tetején, és vagy pisili vagy kakilja ezeket! Nem tudja vki h mi lehet ez és h mennyire komoly? Vigyem állatorvoshoz, vagy a táplálkozásán változtassak? Nagyon félek h vmi baja lesz. Sad
Vissza az elejére
kataiandi
Tojás

Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2009.08.16. Vas., 7:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2009.08.14. Pént., 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing

Nem vagyok állatorvos, de ráadásul még "távolbalátó-jós" sem.
Az ilyen csoda-embereket a Bp-TV-ben lehet látni. Laughing

Egyáltalán nem biztos, hogy az vizelet, éppen úgy lehet hasmenés következménye is.
A hugod 8 éves ékszerteknőse biztos, hogy nem csak szárazkaját kap, hanem mellé mást is, különben kizárt, hogy még éljen.
És az, hogy úgy nézki, jól van, attól még egyáltalán nem biztos, hogy jól van.
A bátyádékéról inkább el tudom hinni, hogy jól van, mert kap "rendes" kaját.

A teknősök takarmányozása annyiban teknős-függő, hogy a fajtának megfelelő takarmányt kell biztosítani ahhoz, hogy egészséges legyen.
Az "ékszerteknősökre" jellemző, hogy a fő táplálékuk a hal. Egészbe!
Ezen kívül a természetes élőhelyükön nagyon sok féle más táplálékot is felvesznek, éppen ezért szükségük van a változatos kajára azok közül, amit fogyasztani szoktak.
Annak ellenére, hogy a fő táplálékuk a hal, ha csak hallal vannak eteve, egyes egyedeknél ritkán, de előfordulhatnak az "egyoldalú táplálás" egyéb tünetei.
A tarajos teknős takarmányozása megegyezik általánosan az "ékszerteknősök" takarmányozásával, semmi extra nincs benne.

Mégegyszer: Az ékszerteknősök fő tápláléka a hal. Minden más csak nasi, de szükségük van rá a változatos étrend miatt!

http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=108
A harmadik hozzászólást keresd meg, az a második lapon van!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kataiandi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.08.14. Pént., 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi az értékes felvilágosítást Wink
Ha jól értem akkor ez az erős sárga vizelet a nem egészséges táplálkozás következménye és komoly következményekkel jár. Ha én most hétfőtől változtatok akkor minden hamar elmúlik és nem lesz semmi baj.
Ez teknős függő? Unokahugomnak 8éves ékszerteknőse van és mindig szárított kaját kap és kutya baja....bátyáméké is jól van, igaz ő fagyasztott halat kap. A tarajosaknak más igénye van? A folyékony széklet is ettől van?...nagyon ritkán látom csak.. Ha tenyésztek csigát az csak nasinak jó? Tubifex is nasi - élő?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.08.14. Pént., 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Külömböző nézetek vannak, nem sok külömbséggel, és bármelyikhez lehet igazodni.
Az egyik verzió (fő étkezések):
    1 éves koráig minden nap
    1 - 3 éves kor között 2 naponta
    3 - 5 éves kor között 3 naponta, vagy hetente 2x
    5 éves kor felett hetente 1x

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy így kell etetni a teknőst, én ezt inkább úgy fogalmaznám meg, hogy ennél ritkábban nem szabad.
Ha valaki tud kellő odafigyeléssel változatos étrendet biztosítani a teknősnek, akkor lehet akár minden nap is etetni nyugodtan. Ebben az esetben viszont jobban oda kell figyelni, hogy nehogy elhízzon.
Ezt nehéz észrevenni, és legtöbbször későn is vesszük észre. Ilyenkor pedig már drasztikus fogyókúrát kell alkalmazni, ami megintcsak nem egészséges, de az adott helyzetben szükséges.
Ezért némileg "biztonságosabb" egy bizonyos kor után a főétkezések között "köztes" időket (napokat) hagyni.

A köztes idő 1 éves kor felett azok a napok, amikor nem kap fő-étkezést (inkább fagyasztott, vagy élő halat).
Ilyenkor lehet adni nekik nasikat, csak a mennyiséggel vigyázni kell, hogy ne hízzanak el. Ez még nehezebb, mint a fő étkezés, mert ott egyszerűen jól lakik, és kész. Itt viszont mindig csak egy kicst adunk neki, aztán megint egy kicsit, aztán megint egy kicsit, .... és ha nem figyelünk oda saját magunkra, ezt csináljuk egész nap!

3 éves kor felett már a köztes napokon változatos kaját, tehát minden nap mást adjunk neki, 4 - 5 éves kortól lehet próbálgatni a különböző gyümölcsöket is. 3 - 4 éves kor alatt nem nagyon foglalkozik még növényi eredetű kajákkal, csak akkor inkább, ha nincs más. De ezt a "nincs más"-t nem kell erőltetni, viszont hínárféléket (pld. átokhínár) lehet berakni a helyére. Mivel vizi növény, ha nem eszi meg, akkor sem lesz semmi baj, nem teszi tönkre a vizet ellentétben más otthagyott kajákkal.

Sok teknőstartó között egy nagy tévhit az, hogy csak 2-3 naponta, vagy csak hetente 1x-2x eteni a teknősöket!
Ez csak a fő-étkezésre vonatkozik, de nekik is kell "rendesen" enni minden nap. A természetben is mindig talál valami "ennivalót", ha mást nem, elrágogat valami vizi növényt, vagy elcsócsál egy-két csigát.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kataiandi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.08.14. Pént., 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hopsz, a fajta tényleg kimaradt . Tarajos teknősöm van http://picasaweb.google.hu/KataiAndi/Teknos?feat=directlink
A tanácsotokat természetesen megfogadom. Döncikém az utóbbi időbe kapja csak ezeket a kajákat, előtte adtam neki fagyasztott halat....gondoltam most ezt kapja... fő a változatosság....gondoltam...ezek szerint helytelenül.

Fürtöske: Azt írod köztes napokon jöhet nasi... Mikor van köztes nap? Én minden nap etetem. Kb. egy éves.

Hétfőn nyakamba veszem az üzleteket és kijavítom a táplálkozását!! Remélem én nem járok úgy, mint kedves KennyGangs.
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.08.14. Pént., 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kataiandi írta:
Sziasztok!
Nem tudom mennyire lehet itt kultúrátlan beszélni Embarassed . A tekim mostanában szívmixet, és szárított halat kap. Külön etetem és már pár hete azt veszem észre, hogy nagyon hamar bekoszolódik a vize. Ma pedig etetés után éppen láttam, hogy kakil/pisil?? nem tudom melyik volt...lehet hasmenése volt? erős sárga pacát csinált és utána kakált keményet. Pár pillanat után a sárga maszat teljesen eltűnt... csak a víz lett kicsit zavaros. Gondolom sok ilyen akció után lett a víz rendszeresen nagyon zavaros... Ez a sárga paca, teljesen "folyékony" Mi lehet a baja? A helytelen táplálkozás? Szépen fejlődik, jó az étvágya....túl jó is

Etetés után még kül hagyom az etetőbe, hogy "kikakilja" magát - itt vettem észre ezt az akcióját.

Andi

Szia!

Itt csak kulturáltan lehet beszélni. Smile

Hogy szépen fejlődik, az egy tág fogalom, és gyanum az, hogy ez csak a látszat.
Hogy helytelen táplálkozás? - Egyértelműen igen, az alapján, amit leírtál.

A tekik helyes táplálkozása két részből áll.
    Koruktól függően napok szerinti fő étkezés, ami élő, vagy fagyasztott halból áll (egész kishalak mindenestől)

A köztes napokon megfelelően kevés mennyiségű nasi, ami különböző kiegészítő dolgokból áll, a teknős megfelelő étrendje szerint
      légy, tücsök, giliszta, stb.
      növényi táplálék, gyümölcs

Száraz tápot egyik javaslat sem tartalmaz, mert a száraz tápoknak semmi tartalma nincsen, csak az üres csontváz, vagy kitinváz.
Száraz táp helyett inkább vegyél vitaminpótló teknőskajákat, amiből nasinak a köztes napokon egy picit adsz (de nem sokat, csak egykeveset).
Ha nem hiszed, próbáld ki, hogy egy hétig csak kekszet, meg kétszersültet eszel, de semmi mást! Shocked

Elvileg ilyen egyszerű a takarmányozása.
De legközelebb írd már le légyszíves, hogy milyen fajta tekid van .... Smile

KennyGangs
Tojás

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2009.08.14. Pént., 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Az a "sárga paca" pisi lesz. (engem egyszer lepisilt, szuri közbe). Megjegyzem, azért jártam vele szurira, mert száraz tápot kapott. 1 hét alatt sajnos elpusztult. Adj neki fagyasztott halat! Max ha még éhes, akkor lehet szárazat is, hogy tele legyen a bendő Smile Remélem tudtam segíteni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kataiandi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.08.14. Pént., 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tudom mennyire lehet itt kultúrátlan beszélni Embarassed . A tekim mostanában szívmixet, és szárított halat kap. Külön etetem és már pár hete azt veszem észre, hogy nagyon hamar bekoszolódik a vize. Ma pedig etetés után éppen láttam, hogy kakil/pisil?? nem tudom melyik volt...lehet hasmenése volt? erős sárga pacát csinált és utána kakált keményet. Pár pillanat után a sárga maszat teljesen eltűnt... csak a víz lett kicsit zavaros. Gondolom sok ilyen akció után lett a víz rendszeresen nagyon zavaros... Ez a sárga paca, teljesen "folyékony" Mi lehet a baja? A helytelen táplálkozás? Szépen fejlődik, jó az étvágya....túl jó is

Etetés után még kül hagyom az etetőbe, hogy "kikakilja" magát - itt vettem észre ezt az akcióját.

Andi
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.04.27. Hétf., 6:36    Hozzászólás témája: vizelet-, széklet ürítéssel kapcsolatos problémák Hozzászólás az előzmény idézésével

Ide várjuk a vizelet-, széklet ürítés problémáival kapcsolatos hozzászólásokat.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból