Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Repashy - SuperVeggie

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyógyszernek nem minősülő készítmények
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2011.12.02. Pént., 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu írta:
Szia Benike!

Fú,öm,őszíntén? Very Happy Embarassed
Zavarba hoztál,mert nem fogom tudni pontosan elmondani,miért is vágd ki a szemétbe a sera reptilint! De vágd csak ki...

Szerintem,ha valaki eljut odáig,mindegy hogy milyen okból kifolyólag,hogy vitamin kiegészítést szeretne adni teknősnek,akkor csak a legjobbat érdemes! Ami tudomásom szerint,jelenleg korvimin zvt+ reptil,főleg ha azt is nézzük,hogy nem drágább mint ezek a sera reptilin és társai vegasuper nem tudom micsoda,viszont jobb náluk.

Sera reptilinről röviden annyit,anno amikor megvettem a kis görögömet,énis vettem boltban s.r.-t és hú hát ez biztos jó mert... (mert nem tudom) ...szóval vettem neki,2-szer adtam valami iszonyat kevés mennyiséget,aztán érdeklődtem vele kapcsolatban,mit-hogy-mennyit-nemebaj,stb!

Jött Bauri,kiokosított,amit nagyon köszönök,viszont nagyon szégyellem,de elfelejtettem pontosan mit mondott ezzel kapcsolatosan... Embarassed A lényeg viszont megmaradt: vannak (ha jól emléxem) zsírban oldódó,meg öm...valamiben oldódó vitaminok...

Lényeg,hogy az egyik az kiürül a szervezetből egy idő után,a másik viszont nem képes teljesen kiürülni a szervezetükből,ami nem egy hasznos dolog számukra! A sera reptilin készítmény,ez utóbbiak közé tartozik. Mikor én ezt +tudtam,onnantól nem kapnak mást csak korvimint!

Viszont érdekesség képpen megőríztem sera cseppeket is,most nézem hogy 1990ft-ért vettem,ehhez képest korvimint 3*5g-ot kapsz ezért a pénzért... Azt viszont hagy mondjam el,ami látszik is a kommentemből,nem én vagyok az,akitől tanácsot kéne kérned,arra ott van Chubba vagy a többiek,velük sztem jobban jársz! Very Happy Wink

Utólagos kiegészítés: Beszélek én itt hülyeségeket,nem Bauri írta hanem Gjuhos!

"Én a Korvimint javaslom: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=278
Minden vitaminkészítményt túl lehet adagolni, mivel a zsírban oldodó vitaminok (így könnyen megjegyzed: DEAK F) nem ürülnek ki a szervezetből. A vízben oldódóak viszont távoznak a vizelettel. Rá kell szórni ésszerű mennyiségben a táplálékra és akkor nem lesz gond."

De már át nem írom helyesre amit az előbb nem tudtam pontosan. Ha valaki végig olvassa a kommentet úgyis látja a lényeget! Smile

szia anu ez már megtörtént.az a vitamin most vagy egy kukáskocsin van van már nincs (egyébként nekem ékszertekieim vannak és nem szárazföldi úgyhogy ne lepődj meg h ezt használtam. egyébként ezzel is becsapott a legelső eladó mert amikor vettem LE VOLT JÁRVA A SZAVATOSSÁGA. megkérdeztem azt mondta h nem gond.azóta a teki már nincs köztünk( mármint a lwegelső, a mostaniak a2.és a 3. és virulnak mint a tejbetök )

benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.12.02. Pént., 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

chubba írta:
Szia Benike,

azért összeesküvés elméleteket teljesen felesleges gyártani! Smile Az állatkereskedő elad mindent, amin haszna van és amit az emberek megvesznek. A teknős ettől megdögleni nem fog, de nem tesz jót neki a sok adalékanyag. Nagy túlélők a teknősök, de kísérletezni nem kell velük. A marketing pedig arról szól, hogy megvegyél olyan valamit, amire igazából az égvilágon semmi szükséged nincs.

köszi chubba. ezt csak azért mondom mert még az első tekinél mindent bevettem és ő már sajnos nincs köztünk. Crying or Very sad .de hál istennek van2 makk egészséges tekim.én itt nem összeesküdni akartam csak tájákoztatni Very Happy .
egyébként akitől én veszem a halat (azóta eladót váltottam) az megbízható. Very Happy Very Happy és valóban a tekik nem kísérleti patkányok.jobb biztosra menni mint egy jó marketinges dumának bedőlni.
mindenben egyetértek veled: benike52

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2011.12.01. Csüt., 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm,ahogy mondod Smile Még párszor elolvasom aztán megjegyzem Very Happy
Vissza kerestem közben,meg végét kiis egészítettem kommentemnek...
Igazából én nem adok nekik vitamint (csak télen) de ha mégis akkor csak korvimint.

Sztem többet érnek télen a kint szedett félig fagyott-fonnyadt,meg a nyár folyamán szárított lágyszárúakkal. Én télen két hetente adok nekik annyi korvimint,hogy ketten nem esznek meg egy 5g-os csomagot egész tél alatt! Tavasztól ősz végéig inkább kirakom őket napozni,de ilyenkor én szoktam nekik adni kiegészítésként. Erről mindenki mástmond,igazából én úgy vagyok vele,hogy ez ilyen arany közép út számomra! Remélem nekikis... Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2011.12.01. Csüt., 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu írta:
Szia Benike!

Fú,öm,őszíntén? :D :oops:
Zavarba hoztál,mert nem fogom tudni pontosan elmondani,miért is vágd ki a szemétbe a sera reptilint! De vágd csak ki...

Szerintem,ha valaki eljut odáig,mindegy hogy milyen okból kifolyólag,hogy vitamin kiegészítést szeretne adni teknősnek,akkor csak a legjobbat érdemes! Ami tudomásom szerint,jelenleg korvimin zvt+ reptil,főleg ha azt is nézzük,hogy nem drágább mint ezek a sera reptilin és társai vegasuper nem tudom micsoda,viszont jobb náluk.

Sera reptilinről röviden annyit,anno amikor megvettem a kis görögömet,énis vettem boltban s.r.-t és hú hát ez biztos jó mert... (mert nem tudom) ...szóval vettem neki,2-szer adtam valami iszonyat kevés mennyiséget,aztán érdeklődtem vele kapcsolatban,mit-hogy-mennyit-nemebaj,stb!

Jött Bauri,kiokosított,amit nagyon köszönök,viszont nagyon szégyellem,de elfelejtettem pontosan mit mondott ezzel kapcsolatosan... :oops: A lényeg viszont megmaradt: vannak (ha jól emléxem) zsírban oldódó,meg öm...valamiben oldódó vitaminok...

Lényeg,hogy az egyik az kiürül a szervezetből egy idő után,a másik viszont nem képes teljesen kiürülni a szervezetükből,ami nem egy hasznos dolog számukra! A sera reptilin készítmény,ez utóbbiak közé tartozik. Mikor én ezt +tudtam,onnantól nem kapnak mást csak korvimint!

Viszont érdekesség képpen megőríztem sera cseppeket is,most nézem hogy 1990ft-ért vettem,ehhez képest korvimint 3*5g-ot kapsz ezért a pénzért... Azt viszont hagy mondjam el,ami látszik is a kommentemből,nem én vagyok az,akitől tanácsot kéne kérned,arra ott van Chubba vagy a többiek,velük sztem jobban jársz! :D ;)

Vízben és zsírban oldódó vitaminok vannak. A vízben oldódó, mint pl. a C-vitamin ürül a szervezetből. Hipervitaminózist (túlzott vitaminbevitel) nem, vagy csak nagyon extrém esetekben lehet okozni vízben oldódó vitaminnal. Ergo olyan mennyiséget kell bevinni a szervezetbe, ami sokkot okoz a szervezetnek, de ez ritka, mint a fehér holló. A zsírban oldódó vitaminok (A, D, E, K) már neccesebb téma. Ha túlzott bevitel van belőlük, igen komoly károsodást tudnak okozni. De teljesen egyszerűen utánajárhatsz, írd be a google-ba, hogy hipervitaminózis és máris kiad többezer oldalt! :)
Egyébként, hacsak nem beteg az állat, teljesen felesleges vitaminokat pluszban tolni nekik. Normál kerti gazos étrend, megfelelő UV, max kalcium kiegészítésnek és slussz. Amennyire drágák ezek a vitaminok, felesleges alkalmazással annyira károssá válhatnak!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011.12.01. Csüt., 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Benike!

Fú,öm,őszíntén? Very Happy Embarassed

Jött Bauri,kiokosított,amit nagyon köszönök,viszont nagyon szégyellem,de elfelejtettem pontosan mit mondott ezzel kapcsolatosan... Embarassed A lényeg viszont megmaradt: vannak (ha jól emléxem) zsírban oldódó,meg öm...valamiben oldódó vitaminok...

Viszont érdekesség képpen megőríztem sera cseppeket is,most nézem hogy 1990ft-ért vettem,ehhez képest korvimint 3*5g-ot kapsz ezért a pénzért... Azt viszont hagy mondjam el,ami látszik is a kommentemből,nem én vagyok az,akitől tanácsot kéne kérned,arra ott van Chubba vagy a többiek,velük sztem jobban jársz! Very Happy Wink

Utólagos kiegészítés: Beszélek én itt hülyeségeket,nem Bauri írta hanem Gjuhos!

"Én a Korvimint javaslom: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=278
Minden vitaminkészítményt túl lehet adagolni, mivel a zsírban oldodó vitaminok (így könnyen megjegyzed: DEAK F) nem ürülnek ki a szervezetből. A vízben oldódóak viszont távoznak a vizelettel. Rá kell szórni ésszerű mennyiségben a táplálékra és akkor nem lesz gond."

De már át nem írom helyesre amit az előbb nem tudtam pontosan. Ha valaki végig olvassa a kommentet úgyis látja a lényeget! Smile

A hozzászólást Anu összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2011.12.01. Csüt., 20:15-kor.
Vissza az elejére
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.12.01. Csüt., 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Benike,

azért összeesküvés elméleteket teljesen felesleges gyártani! :) Az állatkereskedő elad mindent, amin haszna van és amit az emberek megvesznek. A teknős ettől megdögleni nem fog, de nem tesz jót neki a sok adalékanyag. Nagy túlélők a teknősök, de kísérletezni nem kell velük. A marketing pedig arról szól, hogy megvegyél olyan valamit, amire igazából az égvilágon semmi szükséged nincs.
Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.12.01. Csüt., 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu írta:
Chubba leírta az első gondolatom,amikor elolvastam eztazizét...
Neharagudj,de ez maximum azért lehet jó hogy felraktad fórumra,mert letudjuk beszélni azokat akik véletlenül ilyet szeretnének adni a teknősüknek. Amiket Chubba beírt nem ismételném meg,de ami még nekem szemet szúrt:

A SuperVeggie-t minden etetésnél használva elkerülhetőek a hiánybetegségek, nem alakul ki kalcium hiány. Lényege, hogy tartalmazza az összes szükséges vitamint és ásványianyagot is egy kiegészítőben, így nem kell külön vitamin porral és kalciummal ellátni teknősünk eleségét.

EZ MI!?!?! Légyszi ne ajánljuk,hogy minden etetésnél ezt kapja a teknős,mert ebben van a vitamin. Valaki még a végén elhiszi,aztán ezzel fogja őket etetni. Ca kieg.-nek kapnak egy szépiát,amikor kedvük tartja esznek belőle (szarukáva kopik legalább) és 200 ft,amivel elvannak jóideig. És sztem,ha valaki vitamint akar adni nekik,akkor csakis Korvimin ZVT reptil+ jöhet szóba szerintemsőt az egy dolog hogy szerintem,de azok szerint is akik értenek hozzájuk,elég komoly szinten.

Arról nemis beszélve,hogy a sok érdekes "finomság" között amit tartalmaz,ez a csoda izé,érdemes megnézni pölö a 12%-os nyersfehérje tartalmat,Eu.-i szf.-i teknősöknek,legjobb tudomásom szerint ez például igen sok és felesleges volna,arról nemis beszélve,ha ahogy a marketinges mese ajánlja minden nap kapnák ezt a készítményt. Arra már nem tért ki a kedves forgalmazó,hogy vigyázz mert köszvényt kap a teknős és meghal! Nem-nem,ebben van a vitamin,mehet nekik minden nap,kaktusz meg élesztő meg... ui: de tök jó marketing,meg szép designos képet csináltak Twisted Evil

szia anu. igaz hogy nekem vízieim vannak de szted jó volt e nekik ez a készítmény: http://www.google.hu/imgres?q=sera+reptilin&num=10&um=1&hl=hu&biw=1024&bih=625&tbm=isch&tbnid=KKeCkQUlQZvviM:&imgrefurl=http://www.fishandfins.co.uk/reptile-treatments.htm&docid=szpFjJQC4rGBBM&imgurl=http://www.fishandfins.co.uk/images/reptilin.jpg&w=107&h=258&ei=XLLXTrbMKsPKsgbS__3vCw&zoom=1&iact=hc&vpx=272&vpy=165&dur=2378&hovh=206&hovw=85&tx=105&ty=87&sig=114274924381486084220&sqi=2&page=1&tbnh=178&tbnw=74&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:2,s:0.
mert én ezzel egészítettem ki a száraz kaját az 1. fél évbe amikor még azt se tudtam h mi az a teknős.mert ekkor még én is féltettem őket sztem reptilianfacts (bocs ha a nevét rosszul írom) is csak ezt érzi.
reptilianfacts én tényleg veled vagyok de ez a mocskos marketing duma amit egyes eladók beadnak nekünk ez CSAK A PÉNZRE MEGY. azért árulják ezeket és direkt van benne picit több hogy a teki meghaljon aztán nála vegyél 1 másikat. ezek mind erre mennek ki.úgyhogy ha ilyen ajánlatot kapsz utasítsd el és állj tovább mintha meg se hallottad volna.
ha kérdésed van csak szólj nyugodtan: benike52 Very Happy Very Happy

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2011.12.01. Csüt., 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Chubba leírta az első gondolatom,amikor elolvastam eztazizét...
Neharagudj,de ez maximum azért lehet jó hogy felraktad fórumra,mert letudjuk beszélni azokat akik véletlenül ilyet szeretnének adni a teknősüknek. Amiket Chubba beírt nem ismételném meg,de ami még nekem szemet szúrt:

A SuperVeggie-t minden etetésnél használva elkerülhetőek a hiánybetegségek, nem alakul ki kalcium hiány. Lényege, hogy tartalmazza az összes szükséges vitamint és ásványianyagot is egy kiegészítőben, így nem kell külön vitamin porral és kalciummal ellátni teknősünk eleségét.

EZ MI!?!?! Légyszi ne ajánljuk,hogy minden etetésnél ezt kapja a teknős,mert ebben van a vitamin. Valaki még a végén elhiszi,aztán ezzel fogja őket etetni. Ca kieg.-nek kapnak egy szépiát,amikor kedvük tartja esznek belőle (szarukáva kopik legalább) és 200 ft,amivel elvannak jóideig. És sztem,ha valaki vitamint akar adni nekik,akkor csakis Korvimin ZVT reptil+ jöhet szóba szerintemsőt az egy dolog hogy szerintem,de azok szerint is akik értenek hozzájuk,elég komoly szinten.

Arról nemis beszélve,hogy a sok érdekes "finomság" között amit tartalmaz,ez a csoda izé,érdemes megnézni pölö a 12%-os nyersfehérje tartalmat,Eu.-i szf.-i teknősöknek,legjobb tudomásom szerint ez például igen sok és felesleges volna,arról nemis beszélve,ha ahogy a marketinges mese ajánlja minden nap kapnák ezt a készítményt. Arra már nem tért ki a kedves forgalmazó,hogy vigyázz mert köszvényt kap a teknős és meghal! Nem-nem,ebben van a vitamin,mehet nekik minden nap,kaktusz meg élesztő meg... ui: de tök jó marketing,meg szép designos képet csináltak Twisted Evil
Vissza az elejére
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.12.01. Csüt., 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

ne haragudj, de ez mire jó? Ha normálisan eteted az állatodat, semmi szükség ilyenekre. Természetesen, ha fejessalátával és paradicsommal tömöd, akkor aultáplált lesz, de akkor meg minek tart az ember állatot. Ilyen mesterséges vackokat minek adjunk az állatoknak?
Mi szüksége van egy teknősnek a következőkre: len liszt, sörélesztő, füge por, szárított tengeri moszat, Phaffia rhodozyma élesztő, paprika kivonat, spirulina alga, kurkuma, só, kálium-citrát, magnézium-glükonát, Kantaxantin, kalcium-propionát és a kálium-szorbát (mint penész gátló), természetes aroma, lecitin, vegyes tokoferolok (tartósítószerként)?
Egészségesen, természetes táplálékkal kell táplálni az állatokat és így műanyagokra semmi szükség nincs!
Vissza az elejére
reptilianfacts
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2011.12.01. Csüt., 8:56    Hozzászólás témája: Repashy - SuperVeggie Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak ajánlani tudom ezt a kiegészítőt minden szárazföldi teknős részére.

A Repashy SuperVeggie egy “minden az egyben” kiegészítő termék, egyszerre tartalmazza a vitaminokat és a nélkülözhetetlen ásványianyagokat, nyomelemeket. Ajánlott szárazföldi teknősök, leguánok és növényevő gyíkok (Uromastyx spp.) számára.

A SuperVeggie azért lett kifejlesztve, hogy növelje a feletetni kívánt növények tápértékét és megfelelő szintre emelje a kalcium/foszfor arányát (ami kiemelten fontos hüllők esetén), valamint kiegyensúlyozott szintű vitamin és ásványianyag forrást biztosítson.

Összetevők: lucerna levélpor, növényi fehérje izolátum, len liszt, sörélesztő, kalcium-karbonát, gyermekláncfű, kaktusz por, füge por, szárított tengeri moszat, csipkebogyó, körömvirág virág, Phaffia rhodozyma élesztő, paprika kivonat, spirulina alga, kurkuma, só, kálium-citrát, magnézium-glükonát, Kantaxantin, kalcium-propionát és a kálium-szorbát (mint penész gátló), természetes aroma, lecitin, rozmaring kivonat és a vegyes tokoferolok (tartósítószerként), vitaminok (A-vitamin-kiegészítés, D-vitamin-kiegészítés, kolin-klorid , aszkorbinsav, E-vitamin-kiegészítés, niacin, béta-karotint, pantoténsav, riboflavin, piridoxin-hidroklorid, tiamin-mononitrát, menadion nátrium Bisulfite Complex, folsav, biotin, B12-vitamin-kiegészítés).

Garantált elemzés: Nyers fehérje min. 12%, Nyers zsír min. 2%, Nyers zsír max. 5%, Nyers rost max. 8%, Nedvesség max. 8%, Hamu max. 8%, Kalcium min. 5%, Kalcium max. 5,5%, Foszfor min. 0,6%, E-vitamin min. 1000 NE / lb, D-vitamin min. 10.000 NE / lb, vitamin min. 100.000 NE / lb. Összes karotinoidok min. 500 mg / kg.l

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyógyszernek nem minősülő készítmények Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból