Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

szemek problémája, vitaminhiány, száraföldön tartózkodás
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Nem: Nem:férfi
Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uborka írta:
Evett halat kb 1,5 órája. 1 órája kitettem a szárazföldre kajálás után és meg sem mozdult azóta....

Valószínüleg vedilik a teknős. Ilyenkor előszeretettel dörzsölik és csipegetik az elhalt hámszöveteket. Ha van étvágya és evett a fagyasztott halból, akkor vélhetően nem beteg. Ne tedd ki a szárazföldre! Várd meg még kimegy magától, ha pedig nem megy, akkor most úgy jó neki.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
uborka
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Evett halat kb 1,5 órája. 1 órája kitettem a szárazföldre kajálás után és meg sem mozdult azóta....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
uborka
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Segítség! Tegnap vettem az állatkereskedésben a várt pézsmatekim. Ma vettem meg a testvérét. Már a buszon észrevettem amikor hoztam h állandóan vakargatja a szemét a "kezével".
Bettettem a másik mellé de ott is ugyazezt csinálja, vakargatja a szemét meg a nyakát. Sőt azt is észrevettem h hámlik a bőre a lábán és a fején!!!
SOS mit csináljak? Felhívtam az eladót aki8 azt mondta h nálunk nem volt semmi baja. Nem hiszem h a víztők van mert az első tekinek semmi baja...
Légyszi segítsetek mit csináljak vele?
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2009.09.06. Vas., 20:52    Hozzászólás témája: Szemgyulladás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

tequila, a nagy tekim( 5 éves) , ma nem nagyon akarta kinyitni a szemét.Próbálja így dörzsölni a kezével, de nem nagyon megy neki,néha kinyitja, de nem szivesen. Sose volt még ilyen jellegű problémája, a másik teki a vele van,jól van. Vizük tiszta.Szombaton még semmi baja nem volt, kajálta befelé a halat, szeme oké volt. A napokban elvisszük miskolcra dokihoz, nem ismeri valaki az ottani dokikat?

: ( Andi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2009.08.27. Csüt., 9:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Egy jó minőségű fotó jól jött volna. Smile

Az ok "bármi" lehet, elég nagy a választék.
Mivel, ahogy írtad, mozgékony, fürge, és jó étvággyal eszik, ezért a vélhető betegségek nagy része ki is esik.
Csak tippelni tudok:
    Véletlen belekapott a mellső lába körmével a szeme alsó részébe.
    Az a rész valamitől sokkal érzékenyebb, és a víz esetleg nagyon klóros volt, vagy valami vegyszer benne marad, amire az a rész "allergiás".
    Valahol, vagy valamibe beüthette azt a rész, amitől picit bevérzett.
    stb, stb

Jó lenne, ha látná hüllőkhöz is jól értő állatorvos, nehogy elterjedjen esetleg az egész szemére.
Addig is, míg nem kerül állatorvoshoz, érdemes lenne jó erős kamillateát csinálni (2-3 filterből, vagy jó adag szárított kamillavirágból), és egy kb. 10x10 cm-es, vagy 10 cm átmérőjű edénybe (amibe kényelmesen elfér a kisteknős) tölteni megfelelő hőfokon (25°C - 28°C). 5 cm-es vízmagasság elegendő, de az edény akkora legyen, hogy ne tudjon kimászni belőle.
Ebbe beletenni egy kb. fél órára - tovább ne, mert ez a kis víz gyorsan lehül, és esetleg megfázik.
Ezt meg lehet ismételni naponta 1-2 alkalommal, lehetőleg minden nap, amíg nem kerül orvoshoz.
A többit majd a doki elmondja.

Ha a teki egyébként most kis helyen van (pár liter víz van a helyén), akkor nem kell külön fürdetni, megfelelő hőfokú, kicsit nagyobb mennyiségű kamillateát egyszerűen a helyére beönteni.
Semmi baja nem lesz ettől, és a kamillás víz folyamatosan éri.
Csak ebben az esetben legalább 2 naponta cserélni kell a vizet.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
vivien
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.08.27. Csüt., 8:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és szeretném a segítségeteket kérni...

2 hónapos ékszerteknősöm egyik szemének alsó fele egyik napról a másikra bevérzett. Szemének felső fele teljesen normális, tiszta, csak az alsó fele sötét vörös.

Egyéb tünetet nem látok rajta, jókedvű, mozgékony, van étvágya is.

Mi lehet a baj, hogy tudnék segíteni rajta?

Válaszotokat előre is köszönöm!!
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.07.08. Szer., 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is inkább a fagyasztott halra szavaznék. Horgászboltban viszont sokkal olcsóbb, mint a kereskedésben kapható csomagok. Örülök, hogy megoldódott a kezelés, én is javasolnám legalább még 1x a vitamin injekciót.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2009.07.08. Szer., 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Estella írta:
.................
Egyébként milyen élő hala(ka)t lenne érdemes itthon tartani teki-kaja gyanánt? Egy elég nagy akvaterráriumban laknak a Lujzáink, aminek az elvileg terráriumi része jelenleg kihasználatlan, és a Párom fűz egy ideje, hogy tartsunk benne élő teki-kajának valót. Jó ötlet ez egyáltalán?

Szép napot! Smile

Ahhoz, hogy a tekinek élő halat tartsál otthon, mindenképpen be kell rendezni egy akváriumot a legszükségesebb dolgokkal. Egyszerű szűrő, buborékoztató. Vízmelegítő csak akkor kell, ha majd ősszel kicsit hidegebb az idő, bár akkor sem feltétlen szükséges. Persze attól függ, hogy milyen halat szeretnél.

Javaslom, hogy a legolcsóbb, "snecihalat" - horgászhalat vegyél.
Azok sokkal szívósabbak, és "szegényesebb" körülmények között is sokáig el vannak. Hosszabb időre számolva azért azokat is kell etetni.

Ha jobb körülményeket tudsz a halaknak biztosítani, ajánlatos például guppit, vagy hasonló halat venni, ezek is jó szapora állatok.

Bár, hogy őszinte legyek, csak teknőskajának szánt halakat nem nagyon érdemes így tartani kisebb mennyiségben, csak a gond van velük.
Ilyesmi akkor "kifizetődő", ha van egy jól működő kerti tavad, amelyikbe betelepítessz nagyobb mennyiségű "snecihalat", ami majd a következő évben megtérül. Mert ha jó helyen vannak, akkor szaporodnak, mint a "nyulak", és lesz majd mivel eteni a teknőst.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Estella
Tojás

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2009.07.08. Szer., 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Ha eszik az jó jel, olyankor még jó eséllyel gyógyítható. Azért kapja csak hamar azt az A-vitamint, remélem sikerül olyan állatorvost találni, aki ért a teknősökhöz. Nem kell halastavat tartani, horgászboltban vagy nagyobb áruházakban be lehet szerezni a fagyasztott kishalat akár egy fél évre is előre. A mélyhűtőben eláll. Nem tudom merre laksz, de ha a településen vagy városban nem kapható, akkor nyilván egy közeli nagyobb városból érdemes hozni egy hűtőtáskában. Én egy horgászboltban szoktam eltetetni az elhullott élő csalihalakat és fillérekből meg van a teljes téli adag. Valószínüleg nem azzal van a baj, hogy felelőtlen lennél, hanem hogy nem voltál előre tájékoztatva a száraz táplálék súlyos veszélyeiről, ami a kereskedők hibája. Állatpatikában kapható a Korvimin ZVT+Reptil nevű vitaminkészítmény. Ez por alakban van és ajánlanám a gyógyulásig minden táplálkozásnál adni. A halba érdemes csomagolni, hogy minél többet lenyeljen belőle mert a nagyrész úgy is ki fog mosódni, amikor leviszi a víz alá. Ha nem kapható a környéken, rendelni is lehet webáruházakból.

Szerencsére találtunk a közelben olyan állatorvosi rendelőt, ahol foglalkoznak tekikkel is, úgyhogy megkapta a szurit. A doki azt mondta, hogy korai stádiumban van, de még legalább 1 injekciót kell kapjon jövő héten és adott Korvimint is.

A kajával kapcsolatban erőt vettem magamon és bementem abba a boltba, ahová sosem szándékoztam, mert nagyon ótvar körülmények között tartják az állatokat. A kis tekikre pl. simán a csapból engedik a vizet... Shocked Na, mindegy. Elhoztam az összes fagyasztott halát a csajnak, remélem, azokkal nem lesz gond. Rolling Eyes

Egyébként milyen élő hala(ka)t lenne érdemes itthon tartani teki-kaja gyanánt? Egy elég nagy akvaterráriumban laknak a Lujzáink, aminek az elvileg terráriumi része jelenleg kihasználatlan, és a Párom fűz egy ideje, hogy tartsunk benne élő teki-kajának valót. Jó ötlet ez egyáltalán?

Szép napot! Smile

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.07.08. Szer., 2:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha eszik az jó jel, olyankor még jó eséllyel gyógyítható. Azért kapja csak hamar azt az A-vitamint, remélem sikerül olyan állatorvost találni, aki ért a teknősökhöz. Nem kell halastavat tartani, horgászboltban vagy nagyobb áruházakban be lehet szerezni a fagyasztott kishalat akár egy fél évre is előre. A mélyhűtőben eláll. Nem tudom merre laksz, de ha a településen vagy városban nem kapható, akkor nyilván egy közeli nagyobb városból érdemes hozni egy hűtőtáskában. Én egy horgászboltban szoktam eltetetni az elhullott élő csalihalakat és fillérekből meg van a teljes téli adag. Valószínüleg nem azzal van a baj, hogy felelőtlen lennél, hanem hogy nem voltál előre tájékoztatva a száraz táplálék súlyos veszélyeiről, ami a kereskedők hibája. Állatpatikában kapható a Korvimin ZVT+Reptil nevű vitaminkészítmény. Ez por alakban van és ajánlanám a gyógyulásig minden táplálkozásnál adni. A halba érdemes csomagolni, hogy minél többet lenyeljen belőle mert a nagyrész úgy is ki fog mosódni, amikor leviszi a víz alá. Ha nem kapható a környéken, rendelni is lehet webáruházakból.
Vissza az elejére
Estella
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.07.07. Kedd., 21:51    Hozzászólás témája: Re: Beteg vagy csak sz.r a kaja? Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
A hiánybetegség jellegzetes tünetei látszódnak a képen és a leírtakon. Először a szemhéjak ödémája, majd a vese és a tüdőhám elfajulása következik az A-vitamin hiány következtében, amég az állat szervezete végül teljesen felmondja a szolgálatot. Egyértelműen a helytelen (száraz) táplálás klasszikus következménye ez. Nem lehet indok, hogy a környéken nem lehet fagyasztott vagy friss kishalat kapni.
Sürgős A-vitamin injekció kúra szükséges és ha még hajlandó táplálkozni, akkor nem kaphat többet szárazat. A betegség előrehaladottságától függően a folyamat visszafordulhat, vagy nem. Ilyenkor azt is el szoktam mondani, hogy az első injekció nem ér rá csütörtökön. Ha már lezáródtak a szemhéjak akkor szerda délelőtt van rá szükség.

Nem lehet indok, ez igaz... Biztos én vagyok az egyetlen teknőstulaj, akinek nincs a kertben vagy a házban kéznél egy halastava végszükség esetére. Távol állok azoktól a kisállat-tartóktól, akik sajnálják a pénzt orvosra vagy kajára.

De ami a lényeg, enni eszik, a szemét ki tudja nyitni teljesen, csak ha becsukja, szemmel láthatóan dagadtabb a szeme, mint a másiknak.

És mielőtt hálátlannak gondolnál, köszönöm a segítséget, holnap reggel 9-kor megyünk az állatorvoshoz. És csak azért holnap reggel 9-kor, mert akkor nyit. Wink

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.07.07. Kedd., 20:28    Hozzászólás témája: Re: Beteg vagy csak sz.r a kaja? Hozzászólás az előzmény idézésével

Estella írta:
Sziasztok!

Van két tarajos tekink. Eddig száraz halat kaptak, most kb. egy-másfél hete szárított rákot (a környéken egyik kisállat kereskedésben sem árulnak fagyasztott kishalat, és a legutóbbi kajabeszerzésnél már száraz sem volt Twisted Evil ). Pár napja a nagyobbik belassult. Kijárt bőszen napozni, de nem nagyon érdekelte, ha közelítettünk, sőt még meg is tudtuk simogatni a napozón, nem ugrott a vízbe. Tegnap pedig észrevettem, hogy szinte folyamatosan csukva van a szeme, és olyan furcsa is, mintha meg lenne dagadva.

Az előző hozzászólásokból arra gondolok, hogy a kaja a baj, de örülnék, ha megnéznétek a galériámban a képeket, és megerősítenétek, vagy éppen tanácsot tudnátok adni.

Minden segítséget előre is köszönök!

A hiánybetegség jellegzetes tünetei látszódnak a képen és a leírtakon. Először a szemhéjak ödémája, majd a vese és a tüdőhám elfajulása következik az A-vitamin hiány következtében, amég az állat szervezete végül teljesen felmondja a szolgálatot. Egyértelműen a helytelen (száraz) táplálás klasszikus következménye ez. Nem lehet indok, hogy a környéken nem lehet fagyasztott vagy friss kishalat kapni.
Sürgős A-vitamin injekció kúra szükséges és ha még hajlandó táplálkozni, akkor nem kaphat többet szárazat. A betegség előrehaladottságától függően a folyamat visszafordulhat, vagy nem. Ilyenkor azt is el szoktam mondani, hogy az első injekció nem ér rá csütörtökön. Ha már lezáródtak a szemhéjak akkor szerda délelőtt van rá szükség.
Vissza az elejére
Estella
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.07.07. Kedd., 20:04    Hozzászólás témája: Beteg vagy csak sz.r a kaja? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van két tarajos tekink. Eddig száraz halat kaptak, most kb. egy-másfél hete szárított rákot (a környéken egyik kisállat kereskedésben sem árulnak fagyasztott kishalat, és a legutóbbi kajabeszerzésnél már száraz sem volt Twisted Evil ). Pár napja a nagyobbik belassult. Kijárt bőszen napozni, de nem nagyon érdekelte, ha közelítettünk, sőt még meg is tudtuk simogatni a napozón, nem ugrott a vízbe. Tegnap pedig észrevettem, hogy szinte folyamatosan csukva van a szeme, és olyan furcsa is, mintha meg lenne dagadva.

Az előző hozzászólásokból arra gondolok, hogy a kaja a baj, de örülnék, ha megnéznétek a galériámban a képeket, és megerősítenétek, vagy éppen tanácsot tudnátok adni.

Minden segítséget előre is köszönök!

Tarnum
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2009.06.22. Hétf., 8:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most szerencsére a vízben éjszakáztak Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tarnum
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.21. Vas., 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden nap megeszik fél halat úgyhogy az étvággyal nincs gond, lehet hogy csak a levegő volt melegebb a víznél azért jött ki. Ma éjszaka is megnézem, hogy kijön-e, mert eléggé hideg van, a víz meg egész meleg.
Vissza az elejére
sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.06.21. Vas., 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Semmi baj, ha jól elvan, napozik, eszik, úszkál, akkor minden rendben.
Én 3 napig kerestem egyik teknősömet, mire megtaláltam úgy hog ygazolás közben majdnem ráléptem, alíg látszott ki a földből Embarassed
Vissza az elejére
Tarnum
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.21. Vas., 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nemrég kiköltöztettem a tarajostekimet kerti tóba. Nappal jól érezte magát, de egyszer éjszaka láttam, hogy kint alszik a parton és beleásta magát félig-meddig a kavicságyba. Ezt mi okozhatja és baj ez egyáltalán?
Vissza az elejére
Prüntyike
Tojás

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2009.06.11. Csüt., 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Renden van, köszönöm szépen a tanácsokat...nagyon hálás vagyok.
Megfogadom őket. Remélem hamar jobban lesz:(Smile

"Amikor jönnek a fények, amik fénylenek rajtad fentről. Te előadóművész vagy. Elfelejtesz mindent, amit megtanultál, a technika eljárása, a félelem, a fájdalom, ráadásul elfelejted, hogy te ki vagy, a zenével eggyé válsz, és valóban egy vagy a tánccal."
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.06.11. Csüt., 7:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szárított tápláléktól rövid időn belül hiánybetegség alakul ki a teknősöknél, ami egy szint után visszafordíthatatlan, mert a létfontosságú szervek károsulnak. A kereskedők üzleti érdekből és hozzánemértésből ajánlják a nem megfelelő táplálékokat, mint szárított bolharák, liofiziált hal, teknős műzli, heti menü stb. Több évtizedes probléma ez, teknősök tízezrei pusztulnak el a nem megfelelő tápláléktól.
Számára megfelelő a friss vagy fagyasztott kishal. Egyben, fejjel és zsigerekkel együtt elfogyasztva. Javaslom, hogy sürgősen szerezd be és változtasd meg a teknős étrendjét! Emellé nem szükséges semmilyen "páncélerősítő".
A leírt tünet így kevés, de lehet a hiánybetegség kezdeti tünete is. (szemhéjak ödémája a szövethám elfajulása miatt) Amennyiben rosszabbodik, vagy a teknős kedélyállapota is gyengül (passzívvá, étvágytalanná válik), akkor állatorvosi kezelésre lesz szükség.
Vissza az elejére
Prüntyike
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.10. Szer., 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szárított rákot, meg néha szoktam páncél erősítőt adni neki, meg van iylen porom ...ásványi anyag keverék...meg néha halat
"Amikor jönnek a fények, amik fénylenek rajtad fentről. Te előadóművész vagy. Elfelejtesz mindent, amit megtanultál, a technika eljárása, a félelem, a fájdalom, ráadásul elfelejted, hogy te ki vagy, a zenével eggyé válsz, és valóban egy vagy a tánccal."
Vissza az elejére
Chelona
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009.06.10. Szer., 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Prüntyike!

Mit adsz neki enni?

Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.10. Szer., 19:56    Hozzászólás témája: betegség:S Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok...nekem van két alig pár hónapos Nelson vízi teknősöm...és az egyiknek a szemén ilyen átlátszó burok féleséget látok Sad azt hiszem 3 napja van ...és eléggé aggódok, hogy mi lehet..gondolkodtam a huzaton, ami lehetséges, mert a szüleim néha olyan helyre teszik, és ő pedig folyamatosan kint van a sziklán...csak nem tudom hogyan lehetne orvosolni őt..hogy hamarabb meggyúgyulhasson.Kérlek segítsetek nekem ha tudtok. Smile
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2009.05.28. Csüt., 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó lenne, ha megértenék az emberek, hogy nem száraztáppal kell etetni a ragadozó teknősöket. Nagy felelőssége van ebben a kisállatkereskedések alkalmazottainak is, akik érdekből ajánlják a műanyag eleségeket.

Sátorhelyinél többször voltam, és sosem kellett sokat fizetnem, bármikor érdemes felkeresni, vagy tanácsért felhívni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.20. Szer., 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia

Most gyors leszek.
Olyan táp nem létezik, hogy minden benne van. Amiben minden benne van az a fagyasztott kis hal. A te esetedben a 2-3 centis kishal amit egészben adj a tekidnek

De most sűrgősen fel kellene keresned egy állatorvost aki injekciót ad neki. Ha Pesten élsz akkor Dr. Sátorhelyí Tamást

http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=85

Ne ijedj meg nem kér rettenetes árat.

Mitchii
Tojás

Kor: 21

HozzászólásElküldve: 2009.05.20. Szer., 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát a hőfok kb. 23 de a szobába szinte több van szerintem ezzel nincs baj. Azt hogy mit ettek nemtudom, mert ajándékba kaptam. De ma a tesóm elment állatkereskedésbe mert tegnap azt vettem észre hogy fönt van, csak nehezen nyitja ki a szemét, és puha a páncélja. Ott azt mondták hogy ezek szerint hiánybetegsége van és úgy kezdték hogy a legtöbb teknőc ebbe hal bele Sad és kapott 2 cseppet de furcsa mert az egyik szemgyulladásra van. Meg vitamint is kapott de remélem jobban lesz mert olyan picike és annyira édes. és nem eszik semmit. pedig nekünk olyan tápunk van hogy van benne mindenféle. remélem jobban lesz és felerősödik..
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.20. Szer., 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyenlőre idő kell neki, hogy megszokja az új helyét. Ne piszkáld ne tedd folyton a vízbe stb.

Az mit jelent, hogy a víz hőmérséklete jó? Kellene egy hőfok is.

Mit kaptak enni ott ahonnét elhoztad?

Mitchii
Tojás

Kor: 21

HozzászólásElküldve: 2009.05.19. Kedd., 15:00    Hozzászólás témája: HELP! Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is van egy bajom és sürgős válasz kéne!!!! 2 napja van 2 teknősünk. Pepe és Minnie. Együtt vannak, mind a kettő picike. Viszont van egy baj Pepével. Folyton alszik! nem is eszik, és csak néha ébred föl. És tuti hogy alszik, mert látszik mikor ébredezik, sőt van mikor alvás közbe látszik is hogy mozog a szája, és rendesen kitudja nyitni a szemét. Általában kint a kövön szokott aludni, és néha megijedek mikor látom hogy délután ott van és másnap reggel is ugyanolyan pózba van, a páncélja pedig tiszta száraz. Van mikor belerakom a vízbe mert félek hogy meghalt, de akkor nagy nehezen fölébred és visszamászik és alszik tovább. Félek hogy lefog gyengülni és ő is meghal, mert ezelőtt volt egy tekink aki meghalt és az nagyon megviselt, és már ő is a szívemhez nőtt. vagy ha vitamin kell neki, hogy adjam neki oda, ha nem eszik? vagy az a baj hogy van mellette még egy teki? de amúgy a víz hőmérséklete jó, van melegítőjük, 2 nagy kövük, nagy mozgáshely, magasabb víz, és lámpájuk is. A másik, Minnie nagyon aktív, sokat ficánkol, viszont Pepe nem. Van képem is róluk. Kérlek segítsetek olyan szomorú vagyok, úgy aggódok érte hogy megfog halni Sad meg hogy fáj neki valamije de nem tudom micsoda.
http://img14.myimg.de/pepeminnief8020.png
Vissza az elejére
Róland
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

értem...akkor átpaterolom őket. De olyan aranyosak...a beteg zabál az egészséges meg tolja oda neki a kaját...szerintem csak érzi hog ynincs teljesen rendben..meg csak a tesója:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az már nem megfelő!

Az üveg megszűri azokat a sugarakat (UVA, UVB) amelyek most nagyon kellenének a tekidnek. Mindenképp úgy napoztasd, hogy szabadon érja a napfény és ne üvegen keresztül.

Róland
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

úgy megfelelő,hogy az asztalomon van a helyük, és besüti az egészet a nap? mert most hőgutát nemigen kapnak stztem:)
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szolnok egy fekete folt Embarassed Majd utánna nézek ka a megfelelő doki.

Ha eszik akkor még nincs nagy baj. De mostantól csak fagyasztott halat adj neki és vidd ki a napra őket. De legyen árnyék is felelettük mert könnyen hőgutát kaphatnak. Egy műanyag lavor is megfelel aminek az 1/3-át letakarod valamivel. Minél többet tudjanak napozni

Róland
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szolnoki vagyok..eszik a beteg tekim is:)..ha tudsz telefonszámot adj...ésha romlik az állapota akkor elviszem..
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hol laksz? Mert lehet, hogy tudok neked olyan dokit aki ért a hüllőkhöz és nem kö.....
Róland
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak attól félek, hogy (mivel ismerem a dokit, nagyon köcsög) talál mást is...ohh még kéne D-vitamin vagy kalcium hogy erősödjön...és akkor nagyot lesek, de 2 napot várok és elfogom vinni, jaés az egyik szemét most folyamatosan nyitva tartja:) csak gyógyuljon meg...szurival vagy annélkül
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én megértem, hogy másra is kell pénzt kiadni. De 2 dolgon nem lehet takarékoskodni a takarmány és az állatorvos Exclamation

Sokszor megkaptam már azt is, hogy a gyógyszer, kezelés többe kerül mintha vennének új állatot. Na az ilyen ember ne vegyen élőlényt magának. Nem rád gondoltam

Ha nem viszed dokihoz akkor el fog pusztulni szegény tekid

Róland
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most nem hülyeségből mondom de majdnem 2 napja kenem és az előb egyik szemét teljesen a másikat félig kinyitotta egy ideig most pedig ugyanúgy becsukta mind2-t...ez jójel ha már kinyitja??? deha nemjavul attól elviszem állatorvoshoz...még pár napot várok, és csak a legvégén akarom a szurit..
Vissza az elejére
Róland
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csakhogy nema teknősök az egyedüli, és nemis a legnagyobb állatok...törpenyuszim van, és most kellett neki új ketrecet csinálni kifutóval...
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha nem viszed orvoshaoz akkor valószínűleg be fog következni amitől félsz. Az állatorvos 1-2 injekcióért nem fog 5000 ft-ot kérni.

Nem akarok okos lenni de aki állatot tart annak fel kell készülnie kiadásokra is pl állatorvos.

Róland
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne ijedj meg, nem marhaszívvel etettem, kapnak halat, csigákat kagylót, néha pedíg ezeket a bolti granulátumokat, szárítotthalat rákot. De nagyon félek hogy meghal:S és állatorvosra sincs most 5000 Ftom:(
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 9:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hali

Szemkenőcsöt semmi képpen nem javaslom inkább a szemcseppet. De a szem bedagadása csak tünete az A-vitamin hiányának.

Ebben az esetben jobb ha állatorvoshoz viszed a tekit mert injekció szükséges a teljes gyógyuláshoz.

Egyébként mivel etetted????

Róland
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 9:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1,5 éves sárgafülű ékszerteknősöm szeme begyulladt, teknőstartó ismerősöm javasolt egy szemkenőcsöt. Kb mennyi idő alatt jön helyre? hetek vagy napok alatt? nem akartuk az injekciót mert még nagyon fiatal, és kicsi, kb 4,5cm a páncélja. Ésha a kenőcs nem válik be? vagy ha csak hetek alatt, akkor addíg nemhal éhen? mert nemnyitja ki a szemét.
Légyszi írjatok választ itt mihamarabb
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.04.27. Hétf., 7:14    Hozzászólás témája: szemek problémája, vitaminhiány, száraföldön tartózkodás Hozzászólás az előzmény idézésével

Ide várjuk a többnyire vitminhiány következtében kialakuló, témában szereplő tünetekkel kapcsolatos hozzászólásokat.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
7 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból