Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Sün

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisemlősök
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ashura
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Nem: Nem:nő
Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2012.09.25. Kedd., 0:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jajj de éééédi! Very Happy Köszi szépen a videót és a képeket is! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2012.09.24. Hétf., 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom, régen volt itt hozzászólás, ezt most kicsit korrigálom. Smile

Ott kezdődött, hogy csütörtökön reggel hazamentem a melóból, egész jó idő volt, kinyitottam ajtót, ablakot, hagy járja át a friss levegő a lakást. Aztán elmolyoltam kicsit, majd bekapcsoltam a gépet.
A szemüveg sarkának tükröződéséből vettem észre, hogy valami mászkál a veranda fehér kövén. Először kicsit feljebb ment a szívverésem, mert azt hittem, megint meglépett valamelyik teknős, és az ajtó meg nyitva.

Hát nem az volt! Smile
Egy pici sündisznó bejött a lakásba, először a verandán nézett körül, majd beljebb jött, végül a szobában futott pár kört, aztán kijött hozzám. Ahogy felé fordultam, megállt, de nem gömbölyödött össze. Egyszerűen hagyta, hogy óvatosan alá nyúljak, és felemeljem.

Szóval neki gyorsan bejött a dolog, már saját kérója van a teknősök mellett.

Az igazi meglepetés azonban ma ért. Reggel hazaérve nem sok kedvem volt semmihez, így leültem gépezni. Közben láttam, hogy a kis süni is mozgolódik, gondoltam egyet, és kivettem, hagy mászkáljon. Kint voltak a teknősök is, így állandó mozgás volt körülöttem.

Először azt hittem, hogy jó szokásukhoz képest a teknősök gyalogolnak át a lábamon, de valahogy ez egész más volt.
Süni úgy döntött, hogy a kapcsolatunkat magasabb szintre állítja, és egyszerűen el kezdett a lábaimon mászkálni, majd egy idő után a melegítőnadrág bő szárát kihasználva nemes egyszerűséggel belülről felmászott egész a térdemig.
Szerencsére nem tovább, visszafordult, de ezt még utána kétszer megismételte. Smile
Nem csak ez volt megdöbbentő számomra, de az is, hogy bár kicsit össze szorítottam a fogaim, várva a tüskék hatását, de szó szerint semmi nem volt, egyetlen egyszer sem szúrt meg egy tüskéje sem.

Tudom, hogy így leírva milyen hihetetlen, de sikerült valamennyire felvenni a sztorit. Sorry .... egy régi web-kamerával vettem fel, mert az volt kéznél. A néha furcsa mozgásom oka az, hogy nem egyszer ki voltam csavarodva, hogy a világításnál jól látszódjon, hogy mi történik. Ráadásul az egyik kezemmel fogtam a web-kamerát, és közben arra is kellett figyelni, hogy mit veszek fel.
Nem mindig sikerült jól, mert közbe cca. percenként totál elzsibbadtam.

A felvételen kb. 01:45 körül azért nem látszik, mert akkor lendült fel a térdemig. Aztán visszamászott, kis ideig az egyik lába ki is lóg a nadrág szárán. Aztán még egyszer nekiindult, de akkor már félúton megfordult.

Jelenleg ülök a gép előtt, és gépezek. A melegítőfelső méretes zsebrésze az ölembe van fordítva, és benne szunyál már vagy egy órája Süni. Very Happy

A videó Süniről

További képek:

Update:

Majdnem elfelejtettem, az orra hegyétől a farkáig mindössze 11 cm. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bathoszilvi
Tojás

Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2011.10.17. Hétf., 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !

Akit érdekel 3 pici süni gazdit keres nálam.Gödön lakunk.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2011.01.15. Szomb., 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.myvideo.de/watch/5343883/Der_fleissige_Igel_1_5

http://www.myvideo.de/watch/5343956/Der_fleissige_Igel_2_5

http://www.myvideo.de/watch/5344050/Der_fleissige_Igel_3_5

http://www.myvideo.de/watch/5344150/Der_fleissige_Igel_4_5

http://www.myvideo.de/watch/5344246/Der_fleissige_Igel_5_5
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bathoszilvi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.12.30. Csüt., 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon édes ez a kép.Ő egy keleti süni a nálunk honos faj védett . nagyon jó dolog ha tudtok sünibarát kertet vagy ilyen búvóhelyet csinálni nekik.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.12.29. Szer., 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyáron a balatoni kert végében csináltam egy házat nekik. Minden éjjel menetrend szerint jöttek a sünik enni. Este 11-től szinte akárhányszor felnyitottam a ház tetejét, volt benne süni és olyan is akadt, hogy a bejárat előtt várakozott a többi. Smile

13443_1318120108190_1086367796_30770701_2282385_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  104.82 KB
 Megtekintve:  1142 alkalommal

13443_1318120108190_1086367796_30770701_2282385_n.jpg

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bathoszilvi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.12.29. Szer., 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Én foglalkozok Afrikai fehérhasú törpesünikkel.Ha valakit érdekel írjon.

Alapvetően a sünit rovarokkal kell etetni pl lisztkukac .A tej tilos a sün laktózérzékeny.
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2009.11.10. Kedd., 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most,hogy Balázskám egy erdész ismerőshöz került, annyira kiüresedett a szobámSad
Igaz, 12 teknőssel lakom együtt,meg kb 15 hallal,de akkor is.Sad

HA lesz egy kis helyem(meg pénzem), biztos szerzek egy törpesünit.
Láttam a kisállatboltban is, 15-25 ért lehet venni.Viszont a neten 40től kezdődik.
Érdekes...én mindig fordítva gondoltam az árakat( és ezt is tapasztaltam).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2009.11.10. Kedd., 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bárcsak a sün csinálta volna velük ugyanezt 2 méteres vízben, úgy, hogy ők nem tudnak úszni...
Vissza az elejére
Huntress
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009.11.09. Hétf., 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerencsétlen jószág! Hogy szenved! Sok marha! ...Kb. fél percig tudtam nézni. Tovább nem bírtam. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Chelona
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2009.10.05. Hétf., 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szegény, basszus! Sad Mennyi hülye barom ember van!
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2009.10.04. Vas., 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én hiányolom a végéről, hogy hajszárítóval szárítják a tüskéit.
Meg egy kis pedikűr, körömlakk, stb, stb. Shocked Shocked

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.10.04. Vas., 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez most kinek jó???
Miért hiszi azt az ember, hogy attól hogy ,,jajdecukinúszik", jól érzi magát?
Ha szükséges,meg lehet fürdetni,lelocsolni egy kis vízzel, de ez...

Ha kacsa lenne, nem sün,akkor tényleg aranyos lenne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Mate
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 19

HozzászólásElküldve: 2009.10.04. Vas., 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.indavideo.hu/video/Suni_a_kadban

Ehhez mit szóltok?Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Andi
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 51

HozzászólásElküldve: 2009.10.03. Szomb., 7:34    Hozzászólás témája: kisemlősök Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Most vettem a börzén egy doboz fekete tücsköt 500 Ft-ért. Volt benne vagy 200 kifejlett példány és szabadon engedtem őket a kertben, hogy ciripeljenek. Eredetileg máshová szántam. Remélem a szomszédaim nem olvassák a fórumot...

Ettől jobb. Én a keméleonomnak vettem 50 tücsköt,a kocsiban valahogy lejött a dobozkám teteje és az állatkák szétszéledtek gépjárművemben.
Estére kinnt hagyaz autót a kartben nyitott ajtókkal,a tücskök szerencsére leléptek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Majd igyekszem, ha lesz lehetőségem ott leszek.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha egyszer olyan helyen jársz, vegyél neki mindenféle rovart még a gilisztán kívül. A gyümölcs nem igazán táplálja a sünit és erjed a gyomrában. Ez a börze egy óbudai művelődési házban van, de legalább évente 1x feltétlenül érdemes megnézni. Sünik is voltak.
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing
Nekem nyitott tetejű lakhelye van a süninek, onnan kipattognak a ciripelők...megölni egyiket sincs szívem, egy kishalat sem tudok odaadni a tekiknek, ezért kapnak fagyasztottat Smile

Én meg tiszaújvárosi vagyok, ez meg konkrétan a világvége.Van valami halvány emlékem, hogy a sportcsarnokban(! ) volt valami terrarisztikai börzeszerű, de ez kb olyan 6 éve lehetett. Ott szerettem bele a lágyhéjú tekibe.Hatalmas volt,gönyörű és hófehér.

Balázst kiveszem, lerakom neki a gilisztát, és ha megette, visszateszem.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most vettem a börzén egy doboz fekete tücsköt 500 Ft-ért. Volt benne vagy 200 kifejlett példány és szabadon engedtem őket a kertben, hogy ciripeljenek. Eredetileg máshová szántam. Remélem a szomszédaim nem olvassák a fórumot...
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Juhi!
olvasgattam az oldalt, én nagyon természetellenesnek találom, nem hiszem hogy egy vadon élő süni rántottát meg sült húst eszik, de Balázskám amúgy sem hajlandó ilyesmire. A csigát meg a gilisztát imádja,de semmi mű nem kell neki. Csak amit eddig is evett.
Én is olvasgattam ilyen sünös blogokat, ott legtöbben afrikai törpesünt tartanak, és azokat etetik ilyesmivel.

Zildi,
nekem semmit nem eszik meg.Próbáltam a cicakaját,meg a macskaszalámit, de nem is nagyon akarom ezzel etetni, meg neki sem kellett. Kimegyek a kertbe,fogok egy ásót, pár ásás és vacsora tálalva.
Hihetetlen mennyire makacs,és foggal-körömmel ragaszkodik az eredeti táplálékához.
Lehet azért,mert még kicsi, nem tudom.

Köszönöm nektek a segítségeket, remélem valami mást is hajlandó lesz enni. Megpróbálom a tücsköt,majd futkosok a mezőn mint 6 évesen Very Happy
Vissza az elejére
zildi
Tojás

Kor: 66

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
Sziasztok,

már jobban van a süni,gyógyul a sebe.
Gilisztát szoktam neki adni(meg almát,körtét), azt nagyon szereti, de sehol nem találtam róla infót, hogy mennyi az a mennyiség,amennyit naponta kell neki adni?
sem alultáplálni,se felhízlalni nem szeretném...
Valamint még annyi lenne hogy a szöcskét is olvastam h kaphat,de mást nem láttam, és nekem ez elég egyoldalúnak tűnik.
Van valami ötletetek?

A szomszéd kertben (Budán, Vár környéket) évek óta nagyon sok süni él, éjjel közlekednek és gyűjtik az élelmet, de azért mi is adunk nekik enni: szeretik a túrót, és minden maradékot, amit pld. a kutyám meghagy, nem eszi meg, átviszem és kiürülnek az edények. egyik nap pld. egy tojást tettem ki, gondolván, hogy azt biztos nem eszi meg a cica, reggelre szépen fel volt törve és tisztára kinyalva. hoztak hozzánk sünit, amelyiket otthon neveltek, de sajnos kutya-macska száraz tápot kapott, óriásira megnőtt és fehér volt a tüskéje. Pár éve találkoztam egyik sünnel este a kertben és éppen egy csont lógott ki a szájából, ellopta a kutya táljából, a csontot nem engedte el, így nem tudott összegömbölyödni. Most még csatangolnak éjszaka, hallani, ahogy mozognak, zörögnek a levelek, majd a hideg beálltával, egyre ritkábban jönnek elő. Ha enyhe a tél, akkor bizony gyakran előjönnek téli szállásukról. Kényszerű fogságban mit kell neki adni, azt nem tudom, de szerintem a túró, tojás, hús, de nem gondolom, hogy párizsi, mert az zsíros.
Vissza az elejére
Juhi113
Tojás

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia
az egyik ismerősöm ajánlott egy oldalt ahol körül tudsz nézni sün ügyben
http://www.sunbarat.hu/etetes
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

már jobban van a süni,gyógyul a sebe.
Gilisztát szoktam neki adni(meg almát,körtét), azt nagyon szereti, de sehol nem találtam róla infót, hogy mennyi az a mennyiség,amennyit naponta kell neki adni?
sem alultáplálni,se felhízlalni nem szeretném...
Valamint még annyi lenne hogy a szöcskét is olvastam h kaphat,de mást nem láttam, és nekem ez elég egyoldalúnak tűnik.
Van valami ötletetek?
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.20. Vas., 6:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap este kitisztítottuk a sebét.Anya olyan ügyesen nyúlt oda, hogy szegény sünikém azt hitte, ő vakarja a lábával,és így hagyta.Édesen nézett ki,ahogy ő vakarja 2 centivel lejjebb,anya meg ott tisztítja,ahol kell.Én is megpróbáltam,de annyira féltem hogy fájdalmat okozok neki.Meg olyanokat puffogott,hogy én is nagyokat ugrottam.De muszáj volt kitisztítani.

Mikor a sebhez értünk,gondolom nagyon fájt neki,mert (mosdókagylóbaj csináltuk egy törölközőn) össze vissza szaladgált,meg kapart kifelé.
Befújtuk aloe verával,az az elején csípte neki, össze vissza borogatta a helyén a kisházát, de utána megnyugodott,összegömbölyödött és elaludt.

Megnéztem a sebét,egyértelműen szemfognyom...remélem meggyógyul,és tavasszal odakinnt sündöröghet Smile
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szoktunk járni Miskolcra, ött szöcske meg tücsök az van.A horgászboltban nálunk is kapható giliszta.Miskolcon körül nézek még majd,de szerintem( és gugli szerint) ez teljesen megfelel neki.

Bent van a szobámban,semmi veszély nem fenyegeti.Egy ilyen kikás műanyag dobozban van, 80x40 es kb. A süni ökölnyi.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha dobozban tartod, akkor csirkehálóval lefedheted a tetejét. Viszont azon érdemes már most elgondolkodnod, hogyha ez a süni nem fog idén téli álmot aludni, akkor egész télen élő rovart kell beszerezni neki. Most jöttem a terrarisztika börzéről, sok sünit láttam és sokféle élő eleség volt kapható, de tudsz e Tiszaújvárosban olyan helyet, ahol élő rovart szerzel majd neki?
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze,a kutyák kint vannak,csak a hátsószomszédunknak van egy ilyen ,,szemétdombja",ahova a lenyírt füvet,meg a gyümölcsöket hajigálja,és gondolom oda mennek,és úgy jönnek át hozzánk,és akkor szaladnak bele a kutyákba.Beri meg olyan,hogy ha ömlik a pofájából a vér,akkor is a szájába veszi a sünit.Volt már olyan,hogy nagy sünik sem élték túl.Beri is öregszik,már 11 éves,ez volt a szerencséje sünbalázsnak.

Amúgy a közérzete jó,most éppen előjött és körtét eszik.Reggel gilisztát reggelizett. Múltkor találtam egy pici csigát,azt is bekajálta,aminek örültem, mert gondolom a házában sok a kalcium meg az ásványi anyag,ami most kell is neki.

Van itt egy helyi állatorvos,oda csak oltásra visszük az állatokat.Szerintem egy antibiotikumot bead.Majd apával kitisztítjuk neki.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
Igen,az én kutyám volt.
Tiszaújvárosi vagyok, szóval Tamás bácsi nem egy sétagalopp,és nincs is rá módom Sad

A süni nem hüllő, a sebpucolás és az antibiotikum pedig nem ritkaság. Biztosan találsz egy olyan állatorvost a környéken aki hajlandó rendbetenni. Gennyes sebet ne hanyagolj el! Ha télire magadnál tartod, ki tudtál találni valami olyan megoldást, hogy ne érintkezhessen többet kutyával vagy más állattal?
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen,az én kutyám volt.
Tiszaújvárosi vagyok, szóval Tamás bácsi nem egy sétagalopp,és nincs is rá módom Sad
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:

Gjuhos,
ahol a sünit megharapták a kutyák,most begennyesedett:S
Mivel kitisztítani nem hagyja/nemtudom, ezért betadin,és ha megszáradt, aloe vera. Mást tudok tenni? Nem vakarja,de azért biztos nem jó neki.
Eddig kerti földben volt,meg lehullot levelekben, de féltem hogy ettől csak mégjobban elfertőződik, úgyhogy most forgácsban van,és szénában alszik. A háza egy műanyag cserép,amire vágtam egy bejáratot.Szinte azonnal birtokba vette Smile
Apával megnéztük,és úgy néz ki a lábával is van valami..nem tud ráállni a bal mellsőre,és olyan furán döcög.
Enni kézből eszik,meg már belemászik a csapba,tudja hogy betadin jön, meg ki is mászik a törölközőre,tudja hogy mehet a helyére. Nagyon kezes lett,ha tudtok valamit javasolni akkor megköszönném,mert erről nem nagyon írnak sehol ..

Ha gennyes a süni sebe és kitisztítani sem lehet, akkor fennáll a felülfertőződés veszélye, ami az életébe kerülhet. A Betadine jó. Mégiscsak ki kellene tisztítani és kapnia mellé széles spektrumú antibiotikum injekciót a testtömegére kiszámolva. Legalább 1x el kellene vinned állatorvoshoz, Dr. Sátorhelyi Tamást ajánlanám. Nálad harapta meg a kutya?
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 8:33    Hozzászólás témája: Sün Hozzászólás az előzmény idézésével

Gjuhos,
ahol a sünit megharapták a kutyák,most begennyesedett:S
Mivel kitisztítani nem hagyja/nemtudom, ezért betadin,és ha megszáradt, aloe vera. Mást tudok tenni? Nem vakarja,de azért biztos nem jó neki.
Eddig kerti földben volt,meg lehullot levelekben, de féltem hogy ettől csak mégjobban elfertőződik, úgyhogy most forgácsban van,és szénában alszik. A háza egy műanyag cserép,amire vágtam egy bejáratot.Szinte azonnal birtokba vette Smile
Apával megnéztük,és úgy néz ki a lábával is van valami..nem tud ráállni a bal mellsőre,és olyan furán döcög.
Enni kézből eszik,meg már belemászik a csapba,tudja hogy betadin jön, meg ki is mászik a törölközőre,tudja hogy mehet a helyére. Nagyon kezes lett,ha tudtok valamit javasolni akkor megköszönném,mert erről nem nagyon írnak sehol ..
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.14. Hétf., 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amint tavaszodik,el fogom engedni.
Gjuhos, találtam, igaz az egy afrikai-törpesün ( úristen,mik vannak) blog, de sok mindenben adtak tanácsot.
Ma gilisztát ebédelt a kezemből,nagyon aranyos.

Szerintem fa-ragasztóval fogom összeragasztani,és marad a kartonplaszt az aljára,biztos ami biztos.Nem is attól féltem hogy kifolyik a víz, csak azt sokkal könnyebb takarítani.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.13. Vas., 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A süni téli tartásáról találtál információkat valahol? Azt javaslom, hogy tavasszal azért engedd őt el, hogy legyen ideje a szabadban felkészülni a következő telelésre.

A hozzászólást gjuhos összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2009.09.21. Hétf., 8:45-kor.
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.13. Vas., 18:57    Hozzászólás témája: Sün Hozzászólás az előzmény idézésével

SZiasztok!

Tegnap reggel találtam egy icipici tüskegombócot a kutyaház mellett.
Jelenleg a nagyteknős melletti műanyag dobozban szúnyókál,miután komótosan elrágcsált egy dagi gilisztát. Még nincsen 700gr,ezért a telet sem nagyon bírná ki,meg picit meg is harapták a kutyusok.
Remélem jól lesz Smile
A lényeg,hogy neki is valami hasonlót gondoltam télire alkotni.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisemlősök Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból