Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Teknősök a szabadban
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti kifutó
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2015.05.11. Hétf., 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szárazföldi teknőst tartók figyelmébe ajánlom ezt a tanulmányt, mely az újfajta UVB-áteresztő anyagok kültéri használatához ad egy kimerítő ötletforrást. Arról szól, hogyan lehet hűvösebb éghajlaton egy, az adott állatfaj igényei szerinti hő/fény/páratartalom szerinti komplex rendszerű kifutót alkotni, mely az év egy jelentős részében ki tudja szolgálni hüllőink igényeit.

http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?p=22914#22914
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2014.08.23. Szomb., 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem. 40-50cm-re lesüllyeszted a kerítést és nem ásnak ki alatta.
t kari
Tojás

Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2014.08.23. Szomb., 14:11    Hozzászólás témája: kifutó Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A kifutó talaj mindenkinél hálózott?
Esetleg elég a mélyebbre süllyesztett kerítés,az ásás ellen?
Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nemlajos
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Nem: Nem:nő
Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2014.07.04. Pént., 7:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Régen nem jártam már erre, de talán van, aki emlékszik, van két mór teknősöm. Most készítettünk nekik egy hatalmas ládát, amiben kint tudnak lenni.

Láttam, hogy más is próbálkozott már ezzel, nekem két kérdésem volna ezzel kapcsolatban:

1. Mit tegyek a láda és a föld közé? Tófóliát (vagy mit)? Félek, akkor bepenészedik, bedohosodik a föld. Geotextilt? Vagy semmit?

2. Háznak megfelelő-e egy hatalmas, földbe félig beásott agyagcserép?

Mégis van még egy plusz:)
Aki kerti kifutóban, ládában tartja a tekijeit, az hogy oldja meg, hogy a növényeket ne pusztítsák ki a kis dömperek?

Köszönöm, ha válaszoltok!
Vissza az elejére
Timo
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2014.05.23. Pént., 7:51    Hozzászólás témája: - Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha megfelelően és biztonságosan körbe van kerítve és le van fedve a helyük akkor kinn lehet hagyni őket.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
xdani
Tojás

Kor: 18

HozzászólásElküldve: 2014.05.22. Csüt., 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló mindenki!
Az lenne a kérdésem hogy kint lehet-e hagyni a görög teknősöket éjszakára? És a sarkantyúsokat?
Vissza az elejére
BRoland
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2014.03.19. Szer., 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Áttelepítem a kerti kifutót az idén, annyi a gond hogy azon a helyen ahová csinálnám van egy rózsabokor. Kérdés hogy nem lesz bajuk a tüskéktől a teknőseimnek? Ki írtani nem szeretném, mert már elég régen ott van. Egyébként gondolom hogy nem para, csak gondoltam rákérdezek.
Válaszotokat előre is köszönöm. Very Happy
Vissza az elejére
kitti.petra
Tojás

Kor: 18

HozzászólásElküldve: 2013.06.30. Vas., 15:40    Hozzászólás témája: Görög Teknős Hozzászólás az előzmény idézésével

A kertünkben sok a madár és van néha sün,gyík és egér is!
Kint lehet hagyni a kertben a görög teknőst ha kint hagyom le kell fedni a lakhelyét?
Vissza az elejére
zolee21
Tojás

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2013.04.21. Vas., 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ki lehet vinni a teknősöket ilyen időben már? 9-10 fok éjszaka nem hideg nekik? Nem aludtak téli álmot!
Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2012.06.20. Szer., 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem! Very Happy
De a szabadon mászkáló víziteknős az tud a lótetübe. Imádja a finom falatokat! Smile
Szárazföldi teknős nem nagyon hiszem, hogy foglalkozik vele. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zolee21
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.29. Kedd., 18:08    Hozzászólás témája: . Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez most lehet hülye kérdés lesz, de a lótetű tud kárt tenni a teknősbe?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Horrol
Tojás

Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2012.05.22. Kedd., 7:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a választ! A fagyra figyelni fogok, és építek Neki Szombaton egy nagyobb házat.

Sziasztok!

Horrol
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2012.05.21. Hétf., 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Horrol írta:
Tanácsodra múlt hét Szombaton (27fok) került ki az új kifutóba. Beton béléstestből készítettem, egy teljesen zárt menedéket neki. Lett napozóhelye, és a háza illetve a napozó elé apró kavicsot szórtam, hogy ne legyen neki sár ha esik az eső. A területe 2,5m2 többi része füves.
Nagyon aranyos volt mikor építettem a házát folyamatosan nézte mit csinálok, és mikor a tetőt tettem rá (kültéri taposó darabokból) akkor be is akart menni. Jól lezártam a házikó összeillesztéseit, sajna csemperagasztóm nem volt így padlókiegyenlítő és glett keverékével dolgoztam. Száradás után egyből birtokba is vette. Szerintem jó lett.

Kérdésem:
Vasárnap nem jött ki a házából, muszáj volt kivennem, hogy egyen. A menedék szélessége mindössze 2~3cm-rel nagyobb mint az állat test (páncél) hossza. Tehát úgy tud benne megfordulni, hogy behúzza a fejét.
Lehet-e ez probléma?
(Tudom, hogy tud tolatni és ma (hétfő) orral ment be és orral jött ki, tehát nem okozott gondot Neki.)

Továbbá, az új hely szokatlanságától lehet, hogy kicsit inaktív és nem eszik még úgy mint előtte? Tehetek valamit az érdekében?

A hétre záport-zivatart mond, de jó időt 24fok átlaggal, behozzam, vagy had edződjön?

Köszönöm a válaszaitokat előre is!

Horrol

Búvóhely lehetne nagyobb. Ha nem jön elő enni,ne vedd ki! -Többek között- ezért is jó hogy kinn van tartva,visszaáll számukra normális életritmusba,terráriumi tartással ellentétben. Rossz időben lesz hogy egy hétig nem fog előbújni! Nem hinném hogy azért eszik keveset,mert új a helye,szabadban kevesebbet táplálkozik,mintha benn volna. Terráriumban tartott teknősöket kiraksz 1-2 napra szabadba és azonnal megfigyelhető,hogy mennyivel kevesebbet táplálkoznak,mintha benn volnának. Nehogy bevidd,innentől őszig maradhat kinn,nem lesz neki baja! - fagyra azért figyelj -
Vissza az elejére
Horrol
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.21. Hétf., 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:

Olyankor tedd ki, amikor tartósan jó idő van. Ne a mostani napokban. Aztán maradhat, hamar akklimatizáódik. Legyen egy búvóhelye ami meg van tömve szalmával, az jól szigetel.
Megfázni sosem tud attól, hogy kint van és a természettel lehül. Csak a hirtelen természetellenes hőmérséklet változástól, amikor behozod-kiviszed, bent tartod és rányitod az ablakot...

Tanácsodra múlt hét Szombaton (27fok) került ki az új kifutóba. Beton béléstestből készítettem, egy teljesen zárt menedéket neki. Lett napozóhelye, és a háza illetve a napozó elé apró kavicsot szórtam, hogy ne legyen neki sár ha esik az eső. A területe 2,5m2 többi része füves.
Nagyon aranyos volt mikor építettem a házát folyamatosan nézte mit csinálok, és mikor a tetőt tettem rá (kültéri taposó darabokból) akkor be is akart menni. Jól lezártam a házikó összeillesztéseit, sajna csemperagasztóm nem volt így padlókiegyenlítő és glett keverékével dolgoztam. Száradás után egyből birtokba is vette. Szerintem jó lett.

Kérdésem:
Vasárnap nem jött ki a házából, muszáj volt kivennem, hogy egyen. A menedék szélessége mindössze 2~3cm-rel nagyobb mint az állat test (páncél) hossza. Tehát úgy tud benne megfordulni, hogy behúzza a fejét.
Lehet-e ez probléma?
(Tudom, hogy tud tolatni és ma (hétfő) orral ment be és orral jött ki, tehát nem okozott gondot Neki.)

Továbbá, az új hely szokatlanságától lehet, hogy kicsit inaktív és nem eszik még úgy mint előtte? Tehetek valamit az érdekében?

A hétre záport-zivatart mond, de jó időt 24fok átlaggal, behozzam, vagy had edződjön?

Köszönöm a válaszaitokat előre is!

Horrol
Vissza az elejére
zolee21
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.16. Szer., 18:43    Hozzászólás témája: . Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Talaj menti fagyot beszél a tv éjszakára! Gondolom más is hallotta Smile Ez mennyire fogja megviselni a teknősöket? Vagy nem zavarja őket?
üdv
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2012.05.16. Szer., 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rekiii írta:
Sziasztok!

Április 26-án vittem ki a kerti kifutójába a görög tekimet (nyáron lesz 2 éves). Azóta ott lakik. Rendesen eszik, napozik, járkál, bár közel sem olyan aktív, mint amilyen a lakásban volt.
Nem vagyok mellette 24 órán keresztül, de az a gyanúm, hogy hétfő óta elő sem dugta az orrát a házikóból vagyis nem evett és nem ivott. Gondolom, hogy a hűvös idő miatt. Közben hallom, hogy motoz a házban, de kivenni nem merem, nehogy megijedjen.
Ez így normális vagy vegyem ki és etessem és fürdessem meg?

Előre is köszi!

Réka

szerintem hagyd békénSmile

az enyém közül az egyik tegnap előjött és bemászott a fügebokor alá. Én sem piszkálom, hagyom kinn. a másik viszont elő sem jött hétfő óta.
Vissza az elejére
rekiii
Tojás

Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2012.05.16. Szer., 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Április 26-án vittem ki a kerti kifutójába a görög tekimet (nyáron lesz 2 éves). Azóta ott lakik. Rendesen eszik, napozik, járkál, bár közel sem olyan aktív, mint amilyen a lakásban volt.
Nem vagyok mellette 24 órán keresztül, de az a gyanúm, hogy hétfő óta elő sem dugta az orrát a házikóból vagyis nem evett és nem ivott. Gondolom, hogy a hűvös idő miatt. Közben hallom, hogy motoz a házban, de kivenni nem merem, nehogy megijedjen.
Ez így normális vagy vegyem ki és etessem és fürdessem meg?

Előre is köszi!

Réka
Vissza az elejére
Horrol
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.15. Kedd., 6:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors választ!

Igen, tanulmányoztam a kifutódat és a Teki-menedékházat Smile nagyon szép munka. Sajnos Nekem sem tehetségem sem időm ilyen komplex kis ház építésére. A garázs mögött felleltem néhány beton zsalukövet és beton szegély idomot, azt hiszem abból lesz Zsáb-lak.

Még a természetes takarmányozását akarom megoldani valami vörös- vagy fehér- here telepítésével.

Lenne még kérdésem, megoszlanak a vélemények arról, hogy párban vagy magányosan élnek boldogabban a teknősök. Bár mosolyt nyilván nem látunk, de az étvágyuk, mozgékonyságuk mutathatja a jóllétüket. Szerintetek, ha veszek mellé egy kislány tekit az jó döntés, és egyébként a "nagy" nem bántja az elején?

Üdv,
Horrol
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2012.05.14. Hétf., 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Horrol írta:
Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem! nem szoktam kérdezni, vagy nagyon fórumozni inkább mások kérdéseiből próbálok tanulni, ahogy szokták mondani először olvasd el GY.I.K...

Szóval van egy kis Görögtekim "Zsábi"-névre hallgat (ja és hallgat is rá). 2007. Májusában kaptam kb. 6cm páncélhosszal (szerintetek hány éves lehetett, szerintem néhány hónapos). Hála az égnek jól van, eltekintve attól, hogy a száj-csőrszerűen túlnőtt szaruját le kellett csípnem.

Az elmúlt évig kizárólag panelban laktunk ott élt Zsábi egy szép terráriumban, próbáltam mindent betartani takarmányozás, hőmérséklet, fény... Tavaly kertes házba költöztünk, és meleg nyári napokon órákat töltött kint velünk a kertben.

Mostanra elkészült a kifutója, leásva, védődróthálóval, ahogy szintén a fórumokon, szakoldalakon láttam.

Kérdéseim:

Szoktassam-e a kintléthez, főként az éjszakáktól félek? (egyszer már megfázott és folyt az orra, két évesen)

Nem gáz-e, ha soha nem élt át még vihart?

Tanácsoltok-e valamit, amit tapasztalatból tudtok a kinttartással kapcsolatban és még nem olvashattam a topicban?

Köszönöm előre is!

Olyankor tedd ki, amikor tartósan jó idő van. Ne a mostani napokban. Aztán maradhat, hamar akklimatizáódik. Legyen egy búvóhelye ami meg van tömve szalmával, az jól szigetel.
Megfázni sosem tud attól, hogy kint van és a természettel lehül. Csak a hirtelen természetellenes hőmérséklet változástól, amikor behozod-kiviszed, bent tartod és rányitod az ablakot...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Horrol
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.14. Hétf., 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem! nem szoktam kérdezni, vagy nagyon fórumozni inkább mások kérdéseiből próbálok tanulni, ahogy szokták mondani először olvasd el GY.I.K...

Szóval van egy kis Görögtekim "Zsábi"-névre hallgat (ja és hallgat is rá). 2007. Májusában kaptam kb. 6cm páncélhosszal (szerintetek hány éves lehetett, szerintem néhány hónapos). Hála az égnek jól van, eltekintve attól, hogy a száj-csőrszerűen túlnőtt szaruját le kellett csípnem.

Az elmúlt évig kizárólag panelban laktunk ott élt Zsábi egy szép terráriumban, próbáltam mindent betartani takarmányozás, hőmérséklet, fény... Tavaly kertes házba költöztünk, és meleg nyári napokon órákat töltött kint velünk a kertben.

Mostanra elkészült a kifutója, leásva, védődróthálóval, ahogy szintén a fórumokon, szakoldalakon láttam.

Kérdéseim:

Szoktassam-e a kintléthez, főként az éjszakáktól félek? (egyszer már megfázott és folyt az orra, két évesen)

Nem gáz-e, ha soha nem élt át még vihart?

Tanácsoltok-e valamit, amit tapasztalatból tudtok a kinttartással kapcsolatban és még nem olvashattam a topicban?

Köszönöm előre is!
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.04.26. Csüt., 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rekiii írta:
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nyáron lesz kétéves a görög tekim, akit kezdettől fogva a lakásban tartottunk. Elkészült a szuper kerti kifutója. Érdeklődnék, hogy kivihetem- e már vagy várjak még?

Előre is köszi a segítséget!

Réka

az enyémek már több mint 1 hónapja kint vannak Smile
Vissza az elejére
water40
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2012.04.26. Csüt., 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rekiii írta:
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nyáron lesz kétéves a görög tekim, akit kezdettől fogva a lakásban tartottunk. Elkészült a szuper kerti kifutója. Érdeklődnék, hogy kivihetem- e már vagy várjak még?

Réka

Ki Vele ezerrel:)))
Vissza az elejére
rekiii
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.04.26. Csüt., 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Réka
Vissza az elejére
robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2012.03.21. Szer., 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak egy észrevétel, nem tudják kiásni magukat alatta?
Vissza az elejére
smithi79
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2012.03.21. Szer., 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ma vettem egy kis meleghazat azzal tököltem egesz delutan hogy összerakjam.Kivancsi vagyok mennyit lesznek benne melegedni vagy amugy.alul astam egy lukat ahol be tudnak menni.holnap megmerem hany fokra melegszik es asszem ki is teszem öket reggeltöl estig.Tegyek ebbe is lapost követ vagy hagyjam meg csak ugy füvesen?Amugy mit szolnak a görögteknösök az üveghaz szerü paras meleghez?

DSC04629.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  137.72 KB
 Megtekintve:  1681 alkalommal

DSC04629.JPG

DSC04627.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  146.48 KB
 Megtekintve:  1506 alkalommal

DSC04627.JPG

DSC04626.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  148.9 KB
 Megtekintve:  1456 alkalommal

DSC04626.JPG

Vissza az elejére
smithi79
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2012.03.21. Szer., 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ok ,Köszönöm a gyors valaszt.Nemetorszag deli reszen (Niederbayern)lakunk.Itt a nyar majdnem ugyanolyan,kiveve hogy parasabbak a reggelek estek talan mint otthon nyaron.Ja es kicsit több az esö,amitöl mindig zöld a fü.:)De ha süta nap akkor meleg van itt is ugyanugy.Peldaul most mar kimehetnenek a tekik ha lenne ilyen dolog naluk,most peldaul 28-29fok van a kinti helyükön a hömerön egy ponton.jo a levegö talan hüvösebb de ebben a kis hazban lenne mar lehet 35fok.Üdv
Vissza az elejére
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.03.21. Szer., 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

smithi79 írta:
Sziasztok!

Lenne egy ujabb kerdesem.Kepeken lattam kissebb meretü Itt Gewächshäuser-nek nevezik,magyarol nem tudom mi a neve üveghaz vagy nem is tudom lenyeg amibe növenyeket termesztenek meleghaz esetleg?!
miert tesznek olyat teknösöknek?Az nagyon fel tud melegedni gondolom,de lattam olyat is ahol atetö nyitva volt.Szoval erdekelne mire jo ez pontosan?Most lattam olcson es gondoltam teszek egyet nekik a kertbe,de nem ertem a lenyeget!Elöre is kösz Üdv

Szia,

itthon nem használunk ilyet, mert tavasszal hamar meleg van, nyáron mediterrán forróság, ősszel meg jó esetben szintén sokáig meleg van. A németek azért használják, mert közel nem olyan meleg Németország éghajlata, mint a miénk és egy üvegház minimális napfény hatására is hamar felmelegszik. Így nincs az a probléma, hogy kint max. 14-18 fok van, a teknősök hamar aktívak lesznek a benti 25-28 fokban. Nem tudom merre laksz, milyen ott általában az időjárás. Én itthon nem használok/használnék ilyet, de Németország teljesen más. Plusz függ az adott teknősfajtól is, mik az igényei.
Vissza az elejére
smithi79
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2012.03.21. Szer., 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lenne egy ujabb kerdesem.Kepeken lattam kissebb meretü Itt Gewächshäuser-nek nevezik,magyarol nem tudom mi a neve üveghaz vagy nem is tudom lenyeg amibe növenyeket termesztenek meleghaz esetleg?!
miert tesznek olyat teknösöknek?Az nagyon fel tud melegedni gondolom,de lattam olyat is ahol atetö nyitva volt.Szoval erdekelne mire jo ez pontosan?Most lattam olcson es gondoltam teszek egyet nekik a kertbe,de nem ertem a lenyeget!Elöre is kösz Üdv
Vissza az elejére
smithi79
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2012.03.19. Hétf., 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs vagy megtlalom a kapott valaszokat vagy nem .Ezt is most latom hogy irtad több nap utan!köszönöm.

Én volnék abűnös,csak próbálom helyre pakolgatni adolgokat,mert legtöbb hsz-od takarmányba írtad.
De amúgy párszor írtam is privátban,hogy merre találod amit átraktam,hogy biztos meglegyen! Anu
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2012.03.17. Szomb., 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

smithi79 írta:
Idei elsö nap proba.28-32 fok napon hömerön.Fel egy ora nem art meg nekik igaz?hatha megjön az etvagyok.Mar egy hete nem ettek semmit!!!!!!!!

Hagyd kinn őket estig egész nyugodtan. Énis ma raktam ki őket először.
Lényeg annyi,hogy jobb időben vidd kiőket,amikor már meleg van,ne mondjuk korareggel.
Evésre nem tudok mit mondani,reméljük friss levegő meg napfény segít valamelyest! Nálam egyből felpörögtek... Very Happy
Vissza az elejére
smithi79
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2012.03.17. Szomb., 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idei elsö nap proba.28-32 fok napon hömerön.Fel egy ora nem art meg nekik igaz?hatha megjön az etvagyok.Mar egy hete nem ettek semmit!!!!!!!!

DSC04619.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  152.57 KB
 Megtekintve:  1502 alkalommal

DSC04619.JPG

Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.03.16. Pént., 7:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és mikor lehet estére is kinn hagyni a tekiket?
meg kell várnom amíg éjszaka nem megy 10 fok alá a hőmérséklet v. már lehet korábban is?
Vissza az elejére
Töki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2012.03.16. Pént., 0:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha nem fog fújni a szél, a déli időszakban én is kirakom őket egyet...hadd élvezzék ők is a tavaszt Smile

Csak aktivízálodnak tőle..........Smile
Vissza az elejére
water40
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2012.03.13. Kedd., 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha van reá lehetőséged napozni mindenképpen rakd ki őket....csak hozd be ha lehűl.)
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.03.13. Kedd., 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ki mikor teszi ki a szobában tartott teknősét a kerti kifutóba, csütörtöktől 20 fok körüli hőmérsékletet mond de csak 4-5 napig.

Én úgy gondoltam kiteszem a tekiket amíg meleg van, viszont estére behozom őket.

Szerintetek? v. várjak még?
Vissza az elejére
Csacsoa
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2011.09.22. Csüt., 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az első fagyig szerintem simán én aztán teszem el őket aludni,de már a tavalyi kelésű tekiket is. Annyira masszivak mert április óta kinn vannak,h szerintem simán el lehet őket tenni.
Vissza az elejére
zolee21
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.09.20. Kedd., 12:45    Hozzászólás témája: . Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.
Nem hűvösek még az éjszakák az egy éves görög teknősöknek? Bár ma nappal sincs meleg Smile
Meddig lehetnek még kint?
Köszi!
Vissza az elejére
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.07.28. Csüt., 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csacsoa írta:
Akitől vettem a tekiket neki az ideiek is kinn vannak külön elkerítve,a lényeg,hogy legyen fedett hely és friss víz!!!

abszolút ez a lényeg! Újszülött állatot is ki lehet tenni!
Vissza az elejére
Csacsoa
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2011.07.28. Csüt., 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akitől vettem a tekiket neki az ideiek is kinn vannak külön elkerítve,a lényeg,hogy legyen fedett hely és friss víz!!!
Vissza az elejére
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.07.28. Csüt., 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Imo írta:
bauri írta:
Imo írta:

de Te vagy itt a szakember, én meg csak egy teknőstulajdonos aki félti az állatkáit :)

Nem tartom magam szakembernek én is csak teknőstulajdonos vagyok aki igenis félti az állatait. De csak annyira amennyire szükséges, hogy egészségesek legyenek. Ehhez pedig hozzátartozik a szabadban, esőben való alvás is ha a teknős úgy gondolja. Az én teknőseimnek is van házuk de ha a szabadban akarnak aludni akkor ott alszanak. Így lesz egészségesen erős az ellenállóképességük, így tudnak gond nélkül telelni.

én nem fogok ezen vitatkozni és nem is akartam.
Az én két teknősöm még nem elég nagy, ahhoz hogy kinn merjem hagyni éjszakára. Napközben én sem teszem be a házba, ha esik v. ha fúj, én az estére gondolok amikor más állat is bejöhet az udvarba. Sajnos eddig még nem tudtam megoldani, hogy a kifutót lefedetté tegyem.
És az ellenálló képességük szerintem nem azon múlik, hogy éjszakára a házukban vannak v. sem.

Ezért nem kell rám-ripakodni.

Tévedsz, hatalmasat tévedsz, igen is, nagyon nagy mértékben segíti az állatok ellenállóképességének erősödését, hogy napi ciklikussággal lehüljenek és felmelegedjenek. Nézd meg, hogy pl. azok a csirkék, amik kint kapirgálnak hóban fagyban, kánikulában sokkalta erősebb immunrendszerrel rendelkeznek, mint a neon alatt neveltek. Szerinted miért erősebb egy nomád módon tartott ló, marha stb, mint amit istállóban nevelnek csak?!

Csináld meg, hogy mondjuk csirkehálóval legyen fedett a helyük, így nem férnek hozzájuk ragadozók, de a szabadban maradhatnak kint két okból:

1. kb 4000 Ft-ot kell költened egy tekercs csirkehálóra. Ha még - állításodnak megfelelően - kicsik az állataid, nem kell 200 négyzetméteres kifutó, 3 négyzetmétert simán le tudsz fedni, csak kicsit barkácsolni kell.
2. az nagyobb stressz az állatnak, ha kiviszed, beviszed naponta, mint hogy kintmarad. A két opció közül a rosszat választottad!

Ilyen időben is simán kint maradhat az állat, semmi, az ég világon semmi bajuk nem lesz. Egy pici fedett hely kell és jónapot. Kint a szabad természetben sem rohangál utánuk senki és teszi be őket sehova.

Csak egy költői kérdés? Szerinted miért azon tenyésztők állatai szaporodnak jobb arányban (legyen szó európai vagy madagaszkári fajokról), akik nyáron a szabadban tartják az állataikat? Igaz ez a görögtől a mór alfajokon, az egyiptomi tekin át mondjuk a sugaras vagy a pókteknősökig...
Vissza az elejére
Csacsoa
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2011.07.28. Csüt., 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a a sz.földiek kinn vannak,de nem árt nekik,csak legyen fedett hely .
Vissza az elejére
zolee21
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.07.28. Csüt., 15:13    Hozzászólás témája: . Hozzászólás az előzmény idézésével

Nektek kint vannak most is a teknősök? Nem árt nekik ez a hülye idő?
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.06.20. Hétf., 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
Imo írta:

de Te vagy itt a szakember, én meg csak egy teknőstulajdonos aki félti az állatkáit Smile

Nem tartom magam szakembernek én is csak teknőstulajdonos vagyok aki igenis félti az állatait. De csak annyira amennyire szükséges, hogy egészségesek legyenek. Ehhez pedig hozzátartozik a szabadban, esőben való alvás is ha a teknős úgy gondolja. Az én teknőseimnek is van házuk de ha a szabadban akarnak aludni akkor ott alszanak. Így lesz egészségesen erős az ellenállóképességük, így tudnak gond nélkül telelni.

én nem fogok ezen vitatkozni és nem is akartam.
Az én két teknősöm még nem elég nagy, ahhoz hogy kinn merjem hagyni éjszakára. Napközben én sem teszem be a házba, ha esik v. ha fúj, én az estére gondolok amikor más állat is bejöhet az udvarba. Sajnos eddig még nem tudtam megoldani, hogy a kifutót lefedetté tegyem.
És az ellenálló képességük szerintem nem azon múlik, hogy éjszakára a házukban vannak v. sem.

Ezért nem kell rám-ripakodni.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.06.20. Hétf., 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Imo írta:

de Te vagy itt a szakember, én meg csak egy teknőstulajdonos aki félti az állatkáit Smile

Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
azért mert a ház nekik nem természetes. Pont úgy mint neked ha van házad akkor nem alszol a szabadban.

Semmi bajuk nem lesz nekik a szabadban. Ha nem éreznék jól magukat akkor bemennének a házba.

ok-ok
de ha az ember ezt nézi, akkor miért nem teleltet pár hónapos vagy 1 éves teknőst, azért mert félti hogy baja lesz. Én is inkább házat építek nekik téglából, mint hogy hagyjam kinn őket az hidegben, esőben és sárban.
Lehet hogy semmi bajuk nem lesz, de szerintem jobb félni mint megijedni.

Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azért mert a ház nekik nem természetes. Pont úgy mint neked ha van házad akkor nem alszol a szabadban.

Semmi bajuk nem lesz nekik a szabadban. Ha nem éreznék jól magukat akkor bemennének a házba.

Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
Mert jobban érzik magukat a szabadban. A természetben sem csinál nekik házat senki.

de ha van lehetőség, hogy házban aludjanak, akkor miért aludnának a szabadban Very Happy
Vissza az elejére
zolee21
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tehát nem gond ha kint vannak hidegben,esőben?

Nem tudok kimenni hozzájuk és betenni őket minden este. Nem itthon vannak.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mert jobban érzik magukat a szabadban. A természetben sem csinál nekik házat senki.
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zolee21 írta:
Üdv.

Nem igazán akarnak a teknőseim bemenni a házukba.Még éjszaka sem. Ma is kint volt mind a kettő pedig ma elég hűvös van! Az első éjszakát bent töltötték és azóta nem igazán. Inkább beássák magukat! A házról van kép a galériámba. Szalma van benne. Miért nem mennek be?

Üdv.:Zoli

minden este tedd be őket, én is így tettem kb 1 hétig, azóta maguktól bemennek aludni. Én minden este megnézem a kifutót és ha az egyik kinn marad (mert még most is előfordul-kb 3 hónapja vannak kinn) odateszem a házuk bejáratához és ő besétál a helyére.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti kifutó Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból