Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Teknősök a szabadban
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti kifutó
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Nem: Nem:férfi
Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2012.03.17. Szomb., 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

smithi79 írta:
Idei elsö nap proba.28-32 fok napon hömerön.Fel egy ora nem art meg nekik igaz?hatha megjön az etvagyok.Mar egy hete nem ettek semmit!!!!!!!!

Hagyd kinn őket estig egész nyugodtan. Énis ma raktam ki őket először.
Lényeg annyi,hogy jobb időben vidd kiőket,amikor már meleg van,ne mondjuk korareggel.
Evésre nem tudok mit mondani,reméljük friss levegő meg napfény segít valamelyest! Nálam egyből felpörögtek... Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
smithi79
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2012.03.17. Szomb., 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idei elsö nap proba.28-32 fok napon hömerön.Fel egy ora nem art meg nekik igaz?hatha megjön az etvagyok.Mar egy hete nem ettek semmit!!!!!!!!

DSC04619.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  152.57 KB
 Megtekintve:  1510 alkalommal

DSC04619.JPG

Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Nem: Nem:nő
Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2012.03.16. Pént., 7:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és mikor lehet estére is kinn hagyni a tekiket?
meg kell várnom amíg éjszaka nem megy 10 fok alá a hőmérséklet v. már lehet korábban is?
Vissza az elejére
Töki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2012.03.16. Pént., 0:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha nem fog fújni a szél, a déli időszakban én is kirakom őket egyet...hadd élvezzék ők is a tavaszt Smile

Csak aktivízálodnak tőle..........Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
water40
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2012.03.13. Kedd., 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha van reá lehetőséged napozni mindenképpen rakd ki őket....csak hozd be ha lehűl.)
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.03.13. Kedd., 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ki mikor teszi ki a szobában tartott teknősét a kerti kifutóba, csütörtöktől 20 fok körüli hőmérsékletet mond de csak 4-5 napig.

Én úgy gondoltam kiteszem a tekiket amíg meleg van, viszont estére behozom őket.

Szerintetek? v. várjak még?
Vissza az elejére
Csacsoa
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2011.09.22. Csüt., 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az első fagyig szerintem simán én aztán teszem el őket aludni,de már a tavalyi kelésű tekiket is. Annyira masszivak mert április óta kinn vannak,h szerintem simán el lehet őket tenni.
Vissza az elejére
zolee21
Tojás

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2011.09.20. Kedd., 12:45    Hozzászólás témája: . Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.
Nem hűvösek még az éjszakák az egy éves görög teknősöknek? Bár ma nappal sincs meleg Smile
Meddig lehetnek még kint?
Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.07.28. Csüt., 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csacsoa írta:
Akitől vettem a tekiket neki az ideiek is kinn vannak külön elkerítve,a lényeg,hogy legyen fedett hely és friss víz!!!

abszolút ez a lényeg! Újszülött állatot is ki lehet tenni!
Vissza az elejére
Csacsoa
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2011.07.28. Csüt., 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akitől vettem a tekiket neki az ideiek is kinn vannak külön elkerítve,a lényeg,hogy legyen fedett hely és friss víz!!!
Vissza az elejére
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.07.28. Csüt., 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Imo írta:
bauri írta:
Imo írta:

de Te vagy itt a szakember, én meg csak egy teknőstulajdonos aki félti az állatkáit :)

Nem tartom magam szakembernek én is csak teknőstulajdonos vagyok aki igenis félti az állatait. De csak annyira amennyire szükséges, hogy egészségesek legyenek. Ehhez pedig hozzátartozik a szabadban, esőben való alvás is ha a teknős úgy gondolja. Az én teknőseimnek is van házuk de ha a szabadban akarnak aludni akkor ott alszanak. Így lesz egészségesen erős az ellenállóképességük, így tudnak gond nélkül telelni.

én nem fogok ezen vitatkozni és nem is akartam.
Az én két teknősöm még nem elég nagy, ahhoz hogy kinn merjem hagyni éjszakára. Napközben én sem teszem be a házba, ha esik v. ha fúj, én az estére gondolok amikor más állat is bejöhet az udvarba. Sajnos eddig még nem tudtam megoldani, hogy a kifutót lefedetté tegyem.
És az ellenálló képességük szerintem nem azon múlik, hogy éjszakára a házukban vannak v. sem.

Ezért nem kell rám-ripakodni.

Tévedsz, hatalmasat tévedsz, igen is, nagyon nagy mértékben segíti az állatok ellenállóképességének erősödését, hogy napi ciklikussággal lehüljenek és felmelegedjenek. Nézd meg, hogy pl. azok a csirkék, amik kint kapirgálnak hóban fagyban, kánikulában sokkalta erősebb immunrendszerrel rendelkeznek, mint a neon alatt neveltek. Szerinted miért erősebb egy nomád módon tartott ló, marha stb, mint amit istállóban nevelnek csak?!

Csináld meg, hogy mondjuk csirkehálóval legyen fedett a helyük, így nem férnek hozzájuk ragadozók, de a szabadban maradhatnak kint két okból:

1. kb 4000 Ft-ot kell költened egy tekercs csirkehálóra. Ha még - állításodnak megfelelően - kicsik az állataid, nem kell 200 négyzetméteres kifutó, 3 négyzetmétert simán le tudsz fedni, csak kicsit barkácsolni kell.
2. az nagyobb stressz az állatnak, ha kiviszed, beviszed naponta, mint hogy kintmarad. A két opció közül a rosszat választottad!

Ilyen időben is simán kint maradhat az állat, semmi, az ég világon semmi bajuk nem lesz. Egy pici fedett hely kell és jónapot. Kint a szabad természetben sem rohangál utánuk senki és teszi be őket sehova.

Csak egy költői kérdés? Szerinted miért azon tenyésztők állatai szaporodnak jobb arányban (legyen szó európai vagy madagaszkári fajokról), akik nyáron a szabadban tartják az állataikat? Igaz ez a görögtől a mór alfajokon, az egyiptomi tekin át mondjuk a sugaras vagy a pókteknősökig...
Vissza az elejére
Csacsoa
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2011.07.28. Csüt., 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a a sz.földiek kinn vannak,de nem árt nekik,csak legyen fedett hely .
Vissza az elejére
zolee21
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.07.28. Csüt., 15:13    Hozzászólás témája: . Hozzászólás az előzmény idézésével

Nektek kint vannak most is a teknősök? Nem árt nekik ez a hülye idő?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.06.20. Hétf., 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
Imo írta:

de Te vagy itt a szakember, én meg csak egy teknőstulajdonos aki félti az állatkáit Smile

Nem tartom magam szakembernek én is csak teknőstulajdonos vagyok aki igenis félti az állatait. De csak annyira amennyire szükséges, hogy egészségesek legyenek. Ehhez pedig hozzátartozik a szabadban, esőben való alvás is ha a teknős úgy gondolja. Az én teknőseimnek is van házuk de ha a szabadban akarnak aludni akkor ott alszanak. Így lesz egészségesen erős az ellenállóképességük, így tudnak gond nélkül telelni.

én nem fogok ezen vitatkozni és nem is akartam.
Az én két teknősöm még nem elég nagy, ahhoz hogy kinn merjem hagyni éjszakára. Napközben én sem teszem be a házba, ha esik v. ha fúj, én az estére gondolok amikor más állat is bejöhet az udvarba. Sajnos eddig még nem tudtam megoldani, hogy a kifutót lefedetté tegyem.
És az ellenálló képességük szerintem nem azon múlik, hogy éjszakára a házukban vannak v. sem.

Ezért nem kell rám-ripakodni.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2011.06.20. Hétf., 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Imo írta:

de Te vagy itt a szakember, én meg csak egy teknőstulajdonos aki félti az állatkáit Smile

Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
azért mert a ház nekik nem természetes. Pont úgy mint neked ha van házad akkor nem alszol a szabadban.

Semmi bajuk nem lesz nekik a szabadban. Ha nem éreznék jól magukat akkor bemennének a házba.

ok-ok
de ha az ember ezt nézi, akkor miért nem teleltet pár hónapos vagy 1 éves teknőst, azért mert félti hogy baja lesz. Én is inkább házat építek nekik téglából, mint hogy hagyjam kinn őket az hidegben, esőben és sárban.
Lehet hogy semmi bajuk nem lesz, de szerintem jobb félni mint megijedni.

Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azért mert a ház nekik nem természetes. Pont úgy mint neked ha van házad akkor nem alszol a szabadban.

Semmi bajuk nem lesz nekik a szabadban. Ha nem éreznék jól magukat akkor bemennének a házba.

Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
Mert jobban érzik magukat a szabadban. A természetben sem csinál nekik házat senki.

de ha van lehetőség, hogy házban aludjanak, akkor miért aludnának a szabadban Very Happy
Vissza az elejére
zolee21
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tehát nem gond ha kint vannak hidegben,esőben?

Nem tudok kimenni hozzájuk és betenni őket minden este. Nem itthon vannak.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mert jobban érzik magukat a szabadban. A természetben sem csinál nekik házat senki.
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zolee21 írta:
Üdv.

Nem igazán akarnak a teknőseim bemenni a házukba.Még éjszaka sem. Ma is kint volt mind a kettő pedig ma elég hűvös van! Az első éjszakát bent töltötték és azóta nem igazán. Inkább beássák magukat! A házról van kép a galériámba. Szalma van benne. Miért nem mennek be?

Üdv.:Zoli

minden este tedd be őket, én is így tettem kb 1 hétig, azóta maguktól bemennek aludni. Én minden este megnézem a kifutót és ha az egyik kinn marad (mert még most is előfordul-kb 3 hónapja vannak kinn) odateszem a házuk bejáratához és ő besétál a helyére.
Vissza az elejére
zolee21
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.06.19. Vas., 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.

Nem igazán akarnak a teknőseim bemenni a házukba.Még éjszaka sem. Ma is kint volt mind a kettő pedig ma elég hűvös van! Az első éjszakát bent töltötték és azóta nem igazán. Inkább beássák magukat! A házról van kép a galériámba. Szalma van benne. Miért nem mennek be?

Üdv.:Zoli
Vissza az elejére
zolee21
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.05.25. Szer., 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a gyors választ! Akkor holnap költöznek is! Smile
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.05.25. Szer., 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen
zolee21
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.05.25. Szer., 19:07    Hozzászólás témája: . Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elkészültem a teknősök kifutójával. Azt szeretném kérdezni, hogy a kb. egy éves görög teknősöket kivihetem-e már?
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.05.03. Kedd., 6:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
Maradhat kint mindkettő

köszönöm a segítséget
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.05.03. Kedd., 6:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maradhat kint mindkettő
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.05.03. Kedd., 6:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

segítsetek légyszíves.

van 2 görög tekim a nőstény telelt télen a hím (2010 szeptemberi) nem, a kérdésem az lenne ha kb 2 hete már kinn alszanak a kifutóban, de most hogy 3 fokot mondanak 2-3 napig éjszakára kinn hagyhatom e a hímet v. vigyem be? A nőstény gondolom maradhat.

A házuk téglából van és szalmával béleltem ki, igaz alulról nem szigeteltem, esetleg kellene?

Köszönöm előre is a segítséget. Fontos lenne mert már ma éjszakára hideget mondanak.
Vissza az elejére
Töki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2011.04.29. Pént., 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát szerintem pedig, nyugodtan hagyjátok a teknősöket a hangyákkal eggyütt, a hangyáknak semmi esélyük nincs.....nekem vadászni szoktak a teknősök a hangyákra a terráriumba és kinnt is....Wink
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.04.29. Pént., 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddig nem vettem észre, hogy bántották volna őket. Gondolom csak a legyengült egyedeket támadják meg, de ők odébbállnak, így nem sok vizet zavarnak. Csak mindenhol vannak, ez a probléma.

És mintha a bükkönyfélék vonzanák a hangyákat, mindig tele lesz velük amint beteszem nekik enni.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.04.29. Pént., 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És gondolom a tekiket meg is rágták a szerencsétlen hangyák Shocked
Edó
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2011.04.29. Pént., 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, nálam is ez a gond, rengeteg hangya van, és a tekiket is belepik, ill lepték, mert már nincs egy db sem.
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.04.29. Pént., 7:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Töki írta:
nekem a terráriumba is vannak hangyák......ez a természet rendje.....Wink

ez eddig ok nálam is voltak, de nem mindegy hogy mennyi
nálam rengeteg van, kész kis invázió Very Happy

A hozzászólást Imo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2011.05.05. Csüt., 19:56-kor.
Vissza az elejére
Töki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2011.04.28. Csüt., 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem a terráriumba is vannak hangyák......ez a természet rendje.....Wink
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.04.28. Csüt., 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Edó írta:
lehet, de a cukrot szeretik a hangyák, a sütőport viszont nem, elvándorolnak azonnal ahogy beszórod. Lehet, hogy a szaga miatt.

én arra gondoltam, hogy megeszik és elpusztulnak tőle (hallomásaim szerint megeszik és felfújódnak tőle, ha cukorral keverem akkor még a királynőnek is beviszik a bolyba)
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.04.28. Csüt., 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy kérdésem van. A természetben ki zárja el a teknősöktől a hangyákat?
Edó
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.04.28. Csüt., 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lehet, de a cukrot szeretik a hangyák, a sütőport viszont nem, elvándorolnak azonnal ahogy beszórod. Lehet, hogy a szaga miatt.
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.04.28. Csüt., 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Edó írta:
Sziasztok!
Találtam egy jó megoldást a hangyák ellen.
Sütőport szórtam a kövek és faágak alá, el is tünntek a hangyák és nem is jöttek vissza.
Ettől nem lehet baja a tekiknek ugye?

ez jól hangzik, mert nekem is gondom van a hangyákkal, de lehet hogy hatásosabb lenne porcukorral keverni, amit tálkába teszek?
Vissza az elejére
Edó
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.04.28. Csüt., 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Találtam egy jó megoldást a hangyák ellen.
Sütőport szórtam a kövek és faágak alá, el is tünntek a hangyák és nem is jöttek vissza.
Ettől nem lehet baja a tekiknek ugye?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.04.07. Csüt., 6:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

motika írta:
sziasztok!szeretnék a tavamhoz egy külső szűrőt csinálni!!Azért gondoltam mert kaptam egy szivattyut!!!!(jó fajta direkt tóhóz)A szűrőberendezést nem kaptam meg hozzá!!!!(Jó lett volna ha megkapom Laughing )jófajta hordom van!!!mi kell bele hogy jó szűrjön?(kémiai)

Szia Motika! Itt látsz ötleteket: http://kertito.hu/gondozas_szuro.html
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.04.06. Szer., 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!szeretnék a tavamhoz egy külső szűrőt csinálni!!Azért gondoltam mert kaptam egy szivattyut!!!!(jó fajta direkt tóhóz)A szűrőberendezést nem kaptam meg hozzá!!!!(Jó lett volna ha megkapom Laughing )jófajta hordom van!!!mi kell bele hogy jó szűrjön?(kémiai)
Vissza az elejére
Willy Wonka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.07.11. Vas., 9:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nemrég elkészült a tekijeink kerti kifutója.
A kutyám természetéből kifolyólag bombabiztosra csináltam.
=)
A galériámban meg lehet tekinteni.
Várom a véleményeket.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
csodalény
Tojás

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2010.07.07. Szer., 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

tekim a kerti kifutójában manapság nem él túl aktív életet.

nagyon soká kel föl, az elmúlt napokat pl. egyszerűen átaludta, mostanában pedig az a heppje, hogy beássa magát mélyen a földbe, és ott van napokig.

mi lehet a problema?

kaját külön nem adtam neki, mert kedvére legelhet mindent, víz az szerintem csak áll az itatóban, hetente egyszer-kétszer kiveszem megfürdetni, akkor mutat egyedül aktivitást.
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2010.06.30. Szer., 5:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nekem pl. van náluk egy füge, ami eddig semmit sem termett. Embarassed
Vissza az elejére
Willy Wonka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.06.29. Kedd., 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Elkészült a tekik kerti lakhelye.
Milyen növényeket szabad beültetni árnyékolás céljából?
Vagy mi az amit nem?
Vissza az elejére
sdettike
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2010.06.12. Szomb., 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnéztem a képeidet, majd akkor én is összehozok valamit. Köszi a segítséget
Vissza az elejére
bonneville
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2010.06.11. Pént., 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eléggé drágálltam a fa ágyásszegélyt annó, főleg aminek olyan magassága van, ami elegendő -és sok is kelett volna- ezért inkább kijárkáltam at erdőbe, és növendék akácból megoldottam. Érdekes amúgy nekem sem ásnak. Állandóan jönnek mennek, meg kaparnak is, de soha nem láttam, hogy ásna is valamelyik, de jobb az elővigyázatosság. Én kb 20 centi mélyre vertem le a fát, és a kiálló rész 40 centi körül van. Eddig biztonságos volt. A galáriámba töltöttem pár képet, és ott van a "kifutóról" is fotó.
Vissza az elejére
sdettike
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2010.06.10. Csüt., 9:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én idén csinálok új kifutót a teknősömnek. (Most egy mobil kifutója van, de nem olyan esztétikus) Arra gondoltam, hogy fa virágágyásszegéllyel keríteném el neki a területet. Milyen mélyre kellene leásni? Mondjuk eddig még nem ásott, de lehet egyszer kedvet kap rá. Magasságnak az olyan 35-40 cm megfelelő, vagy esetleg lehet alacsonyabb/magasabb?
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2010.05.02. Vas., 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Ha éjszakára kint akarod hagyni és nem telelt, akkor még várj egy-két hetet. Éjszakára azért lecsökken a hőmérséklet.

Dekorációs tárgyként berakhatsz pár követ és különböző növényeket, amelyek !NEM MÉRGEZŐEK!
Nekem kaktusz van bent náluk, meg egy kis tujaféleség. Emelett sok pitypang, amelyek március óta növekednek.
Vissza az elejére
Mate
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2010.05.02. Vas., 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mára elkészült a görögök kifutója (2 m x 2m) és az a kérdésem, hogy már ki-e lehet rakni azokat a tekiket amik még nem teleltek? Vagy még várni kell vele? Ja és ti mit szoktatok berakni a kifutóba, hogy a tekik jól érezzék magukat és, hogy a helyet is feldobja?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti kifutó Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
2 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból