Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Papagájok, kanárik fóruma

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Madarak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Ludicros
Tojás

Nem: Nem:férfi
Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2016.01.19. Kedd., 14:40    Hozzászólás témája: kanári Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van két kanárim, egy hím és egy tojó.
A kalitka 2 szélén van etető, olyan méretű, amibe a madár is belefér. Ezt a hím fel is fedezte magának, s be is feküdt a magos "ágyba". A nap nagy részét ott tölti, mostanában már az éjszakát is.

A kérdésem az, ez mennyire normális? Ennyire lusta lenne, vagy ennyire kényelmes a drágám? Betegségre semmi sem utal, ugyanúgy viselkedik kint, mint a másik, mozgékony és eszik/iszik rendesen.

Szóval, szerintetek? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Catea
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2011.03.07. Hétf., 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sajnos Csőrike egy hónapja meghalt - 17 éves volt...
Írtam róla egy megemlékezést - ha érdekel titeket olvassátok el: http://derulato.blogger.hu/2011/02/07/csorike-emlekere

Kati Sad

ui: nem válaszoltam az előzőekben feltett kérdésre - kicsit megkésve egy évvel, de reagálok: a hullámosom nem olyan hangos. Kiskorában azért ricsajosabb volt, de most már "öregúrként", ahogy hívom (mert ő meg már 15 éves! Smile ) elég csendes - naponta egy-két alkalommal magyaráz egy kicsit magában, vagy a tükrének, illetve néha halkan csiporászik. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2010.04.10. Szomb., 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A páromnak nimfája van,mikor náluk vagyok...
hajnal 5kor : pi?pí...-pipípípi...
ilyen borzasztó hangosan.22éves a papagáj,és van mikor alszik a rúdon,és csak úgy leesik.Mindenki rohan ki,mi a baja,ő meg néz ilyen csuri fejjel(értsd: borzolt bóbita,ideges ,,tevoltálaz?" tekintet),hogy mi történt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Skeagen
Tojás

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2010.04.10. Szomb., 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is van két rózsás törpém és valóban iszonyat hangosak. Bár így hét év után mert megszoktam őket. A szerelem madár tényleg találó jelző, nagyon édesen tudnak odabújni egymáshoz. Csak mikor ketten rákezdenek akkor néha egy picit elviselhetetlenek. Smile

Skeagen
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.04.10. Szomb., 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,
köszi a sok infót!nincs külön szobára lehetőségem.
hullámosod is van,ugye?
és ő?hangos?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Catea
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.04.10. Szomb., 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szió Lisasmith!

Hát igen, a rózsás nagyon hangos! Rettentően éles, erős, egyedi hangfrekvencián tud szövegelni. A párom itthonról dolgozik és nem bírta már elviselni a hangját, nagyon ideges volt tőle, és Csőrike letakarása sem használt, akkor sem állt be a szája, így végül elkerült Anyumhoz a volt szobámba, mert ott nem zavar senki. Úgyhogy ha nincs lehetőséged külön szobára, ahol lehet tartani, vagy oda rakni, ha már nagyon zavar, akkor nem ajánlom a rózsás fejű törpe papagájt.

Hozzám úgy került, hogy a gazdija meghalt és akik örökölték nem bírták elviselni a hangját, és el akarták engedni, vagy állatkereskedésbe vinni én még akkor nem tudtam, hogy ilyen hangja van ezért befogadtam.
DE: ettől függetlenül nem bántam meg, a legkommunikatívabb állatom. Állandóan igényli a társaságot, azt, hogy beszéljenek hozzá és visszabeszélhessen, meg lehet különböztetni többféle csivitelést nála, nagyon mókás dolgokat tud néha csinálni, és nagyon kedves kismadár. A régi helyén rendszeresen röptették, így mikor néha kiengedem azonnal a vállamra száll. Smile Érdekes, hogy a kezemtől fél, de a vállamon elvan. Bár 2 cm-re a fülemtől még élesebb a hangja... Confused

Amúgy szerelemmadárnak is hívják, állítólag nem szeretnek egyedül lenni. Az enyémet egyedül kaptam és öreg már, ezért nem kap társat, de ha mellette döntesz, akkor érdemes ezt is végiggondolni.

http://www.haziallat.hu/madar/diszmadarak/rozsasfeju-torpepapagaj-szerelem-madar/1773/

Az enyém kalitkáját majd lemérem és megírom. Képzeld, mikor kaptam valami nagyon furcsa volt nekem a kalitkájával kapcsolatban - aztán rájöttem: szerencsétlennek nem volt ülőrúdja, csak egy karikája és pár játék benne. Mivel hirtelen nem jutott jobb eszembe, hát máig is az akkor berakott fakanalak vannak nála. Smile

Van egy kis etetőtálkája, 3-4 naponta eszi ki belőle a magot, ami sima hullámos papagáj, vagy nagypapagáj eleség napraforgómaggal kiegészítve. Szereti még az almát és a salátát is. És van fürdője is, azt szokta használni. Nomeg persze szépia csont is van bent nála.

Kati Smile

ui: majd csatolok képet, csak le kell kicsinyítenem
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.04.09. Pént., 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Catea,a rózsás törpe nagyon hangos? Tudsz róla esetleg mesélni,mekkora hely kell neki,miket eszik,stb?

mert gondolkodok valami csicsergő vásárlásán,és nincs törpepityus ismerősömSmile

Ja,és ezt meg kell néznetek:

http://www.youtube.com/watch?v=GOTpllAaJe4&feature=related
Vissza az elejére
Catea
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.04.09. Pént., 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nálam a teknősökön kívül még egy hullámos papagáj (már 14!! éves, Gombóc a neve) és egy rózsás fejű törpe papagáj (Csőrike) él.

Ha valakinek tartásukkal kapcsolatban kérdése lenne írjon nyugodtan. Smile

Kati
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2010.02.17. Szer., 8:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Találtam egy "kínai papagáj" nevezetű fajt, tanítható, de az árárt nem tudom.

http://diszmadarak.mlap.hu/

*Van fotó is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsoltkov
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2009.12.11. Pént., 7:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is volt sokáig 2 hullámos. 11 évig voltak meg. Aztán elvitte őket
az öregség. Sad Jövőre szeretnék ismét egyet (anyukámnak ajándékba),
de nem hullámost hanem kicsit "komolyabbat". A lényeg hogy tanítható
legyen hangutánzásra, egyedül is tartható legyen, és ne Jákó papagáj legyen 300ezerért.. Very Happy
Úgyhogy ha van valakinek ötlete, szívesen fogadom. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2009.12.10. Csüt., 16:58    Hozzászólás témája: Papagájok, kanárik fóruma Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval?

Ismerősünknek van két darab hullámos papagája, és egypár kisebb fajta, aminek nem tudom a nevét. De ő tenyészti is őket.... van neki egy olyan szép fehér (Igen tudom, hogy ez cián színű betű, de a fehér nem látszódott volna meg)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Madarak Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Nem csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Nem tölthetsz le fájlokat ebből a fórumból