Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

kerti tó építése, gondozása
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti tó
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gaboross@gmail.com
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2016.07.06. Szer., 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hozzászólást töröltem!

Szerintem elég egy helyre leírni ezt a hozzászólást, mégpedig a webáruházak részben. Smile

Szerkesztette:
vnorbi020
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Nem: Nem:férfi
Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2015.06.22. Hétf., 8:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak egy ötlet! Ebben a topicban,szerintem Fürtöske elég részletesen leírta,a kerti tó építését és gondozását,illetve sokaknak segítettet,amikor gondjaik voltak,nem kevés tapasztalattal a háta mögött etéren. Ha már cikket akartok csinálni belőle,miért nem használjátok fel az ő kommentjeit? Illetve régen volt egy (vagyis kettő) saját oldala is amin nagyon részletesen leírt erről mindent,ami viszont ha jól látom megszűnt,vegyétek fel vele a kapcsolatot első körben,vagy egy az egyben felteszi a cikket ismét,vagy tud segíteni ez ügyben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ballabeci
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2015.06.21. Vas., 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miközben forrásanyagokat kezdtem keresni azt láttam, hogy rengeteg web oldal foglalkozik a kerti tó építésével, felszerelésével, stb...
Ezeket összeollózni szerintem nem sok értelme lenne, azok a cikkek is elég átfogók.
Viszont ha megosztanátok velem olyan információkat, melyek kifejezetten a teknősök igényeivel kapcsolatosak, és ami a kerti tóban tartásuk során fontos lehet, akkor abból egy hasznos cikk válhatna.
Vissza az elejére
ballabeci
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2015.06.11. Csüt., 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na én szeretem a kihívásokat, de jobb lenne, ha egy tapasztalt tóépítő írná meg a cikket. Most várok 1-2 hetet, aztán ha nem jelentkezik rá senki, akkor belevágok. Mindenféle segítséget szívesen veszek. Különösen értékelném, ha a teknősök igényeit szem előtt tartva írnátok nekem javaslatokat, melyekre fontos lehet kitérni. Ezeket esetleg privátban küldhetnétek nekem.
A következő sarokpontokra gondoltam:
1. A tó helyének megválasztása
2. A tó elkészítésének módjai. (előnyök-hátrányok)
3. Víz tisztasága, kondicionálása (szűrők és egyéb eszközök típusai)
4. A teknősös kerti tó biztonsága, karbantartás.
5. Egyéb hasznos információk
Szívesen vennék olyan fotókat is, melyek mintaszerű kerti tavakat mutatnak. Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2015.06.10. Szer., 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dehogy is, komolyan mondtam! Smile Szerintem is hasznos lenne. Nem vagyok (még) tóépítő, de szeretnék majd belevágni. Ha valaki vállalkozik a cikk megírására, akkor a stilisztikában, korrektúrában, strukturálásban, és pár ötlettel szívesen segítek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ballabeci
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2015.06.10. Szer., 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Komolyan gondolod, vagy rossz néven vetted a felvetést?
Én nem vagyok tapasztalt, nincs is kerti tavam, és a teknősök igényeit sem ismerem annyira. Béna cikket írnék.
Csupán annyit írtam, hogy "szerintem hasznos lenne".
Ha nincs senki, felejtsük el.
Ennyi.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.06.10. Szer., 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó ötlet. Vállalkozol a megírására?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ballabeci
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2015.06.09. Kedd., 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem nagyon hasznos lenne a "felhasználók cikkei" között egy olyan is, ami kifejezetten a kerti tavakkal foglalkozna. Vannak kifejezetten erre szakosodott oldalak, de nem a teknősök igényeinek szemszögéből íródtak. A topicokban olvasható levelezés pedig szerintem nem annyira gyakorlatias, mint egy cikk, amiben átfogó információk vannak. Mi a véleményetek?
Vissza az elejére
Anangyalka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.03.21. Pént., 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, igyekszem kreatív lenni. Wink
Majd beszámolok az eredményről.
(Csak attól félek,hogy a teknősök lába nehogy beleakadjon a hálóba)
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.03.18. Kedd., 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A tóba kanadai átokhínárt (Elodea canadensis), sűrűlevelű átokhínárt (Egeria densa), óriási valiznériát (Vallisneria gigantea) ültetnék az egyik szélen, melyet egy sűrű szövésű műanyag hálóval választanék le a víz alatt a teknősök lakta területtől. Ezek jó körülmények között, megfelelő benapozottság esetén burjánzanak. Kellő mennyiségű tő annyit nőne egy hét alatt, hogy a hálón átnyúló szárakat szabadon visszalegelhetnék az állatok, ezzel természetes növényi táplálékot biztosítanál nekik. Így heti egyszer kéne csak halat etetned velük... Az ültetéshez kosarakat próbálnék használni, melyeket nagyobb méretű folyami kövekkel fednék le, hogy ne tudják kihúzni őket (a rácson keresztül se).

A felszínen békelncsét (Lemna sp.), azollát (Azolla pinnata) és kagylótutajt (Pistia stratiotes) úsztatnék.

Mindemellett egy esővízgyűjtő dézsában érdemes utánpótálás növényeket nevelni, meg ez jó lesz a teleltetésre is.

A gázlós, és parti növényekhez annyira nem értek, de az biztos, hogy találékonynak kell lenni, hogy ezek ne legyenek megközelíthetőek a tekik által (pl. 15cm magas mini kerítés). Azt hiszem, a lényeg a találékonyság, és az egyéni megoldások kialakítása. Nem szabad feladni Smile

Itt egy csomó jó ötletet láttam.

Ez tetszik a legjobban:

Anangyalka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.03.18. Kedd., 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos azon is túl vagyunk már, teljesen eltüntetik, és csak az ültetőkosár marad, egy kis csonkkal Sad
Sőt,már vettem ezt a polifoam szerű müanyag tavirózsát, azt is széttépik, nem eszik meg, de teljesen szétszedik...
Vissza az elejére
annamari74
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2014.03.18. Kedd., 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Nálam az egyedüli, amit a drágák nem ettek meg, az a békaszittyó (káka). Évek óta bent van a tóban, de valamiért nem ízlett nekik. Azon kívül mindent felzabáltak. Smile
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.03.17. Hétf., 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amíg nem jön konkrét javaslat a többiektől, Google: "turtle safe pond plants". Elsődleges szempont szerintem, hogy ne legyenek mérgezőek..
Vissza az elejére
Anangyalka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.03.17. Hétf., 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudtok tanácsot adni,hogy milyen vizi növényt telepítsek a kerti tóba,amit nem esznek meg az óriási ékszerteknősök?
Eddig, minden évben rengeteg féle növénnyel próbálkoztam, de amit nem ettek meg, azt is letépték, vagy elkaszálták a szárát...
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2013.11.19. Kedd., 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hét igen, ha valakinek van megfelelő nagyságú kertje és pénze, akkor egész komoly teknősparadicsomokat lehet csinálni. Akár télre is. Laughing
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.19. Kedd., 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Itt van egy egész fotóalbumnyi ötlet egy angol teknős menhely üzemeltetőjétől különféle kerti tavak, tocsogók, plexi melegházak, tavi szűrők, keltetők, növendék gondozó dézsák, valamint szárazföldi tekik kültéri kifutóinak házilagos építésére.

http://s268.photobucket.com/user/romski50/library/?sort=3&page=1

Itt az úriember videóblogja:
http://www.youtube.com/watch?v=Ie0hKwhg7Ak&feature=c4-overview&list=UUx5WDENbxAhFpW3YmY1pdSg

Kiváló alapanyag!
Vissza az elejére
Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2012.06.03. Vas., 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nagy bajt nyilván nem okoznak, esetleg majd a kikelő egyedek viszik jó híredet szerte a vidéken Very Happy
Én megpróbálnék hálóval minél többet elkapni és valami kis műa pohár aljában némi vízzel lefagyasztani téli időkre (pl. tejfölösben) - a maradék meg kikel és kész, de nem vegyszereznék vagy ilyesmi...
Vissza az elejére
Idegke
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2012.05.30. Szer., 13:10    Hozzászólás témája: SOS Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Légyszi SOS adjon tanácsot vki!

Több ezer szúnyog lárvám van!!!!

Tegnap költözött be két tavi aranyhal, de nem igazán pusztítják őket!

Légyszi válaszoljatok!

Köszi!
Vissza az elejére
Idegke
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.05. Szomb., 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

Egy kicsit átalakítottuk a medret, így nagyobb lett a tó. Ma le is fóliáztuk, habár elég csúny lett Sad
Sajna a kis hely miatt nagyon szögletes lett a tó, ráadásúl, 2 oldalt kerítés is van, ami tovább bonyolította a helyzetet. Így elég sokat kellett hajtogatni, + pár kisebb ránc is maradt, de majd, az ültető kosarakkal, meg a tavi ajtattal megpróbálom elfedni a csúnyább tészeket.

A búvár szivattyúnk is a lehető legjobbkor mondta fel a szolgálatot, így már alig várom a víz számlát (5-6 köbméter csapvíz).

Na mindegy, lenne pár kérdésem még, remélem tudtok segíteni.
Ha úgy oldanám meg a kerítést, hogy a veteményest és a tavat kerítem körbe, akkor a veteményesben (akármelyik stádiumában) nagy kárt tesz e a teki, vagy inkább a veteményesbe ne engedjem ki?

A másik kérdésem (így hírtelenjében) a tavi ajzat.
Mit rakjak a tóba ajzatként, ha öntisztuló tavat szeretnék (növényekkel, meg állatokkkal),
Olvastam már itt olyat is, hogy sódert rakjak, és akkor a növények kénytelenek lesznek a vízből kiszűrni a táplálékot. Vagy "sima" földet? Vagy valam spéci anyagot (remélem nem, mert 34 ezret elvitt a fólia Sad )
Mondjuk, némi apró szemü kavics biztos kéne bele, a tekinek a zúzó gyomor miatt.

Neki láttam az alma csiga tenyésztésnek, most van is 3 petecsomóm (ha mind kikel 300-500 csiguci Smile)
Szintén, mint az elöttem szólók, kettős megoldásként raknám őket a tóba (csak a kicsigágat): A lehető legjobb, és leghatékonyabb alga írtók, meg mellette sok más "szemetet" is felzabálnak, állítólag a fejlődésben lévő kis csigák szinte mindent felzabálnak.
A másik ok, egy kis nasi a tekinek, pár száz csiga közüűl, főleg ha még kicsik, és jobban el tudnak bújni, szerintem maradna elég a tó takarításhoz is.
Garnéláim is vannak hasonló célokkal, de azok nem akarnak szaporodni.

Azért némi házilagos szűrőt is össze akarok dobni. Egy tavi vízforgatót (vagy az 5 méter mélyig jó búvár szivattyút, csak az nagyon erős szerintem) szertnék lerakni kb 40 centi mélyen, és egy vödöröt, vagy valami nagyobbat megtöltök, rétegesen, homokkal, sóderral, kaviccsal, és maradék geotextiliával, és ütök az aljára egy lyukat. A szivattyúval belevezetem a tetejébe a vizet, és az alján , a mehanikusan szűrt vizet egy darabb saggal kivezetem, úgy, hogy csobogjon kb 20centi magasról, ezzel az oxigén ellátást is megoldva. Esetleg még nádat is bele gyökereztethetek a vödörbe/hordóba, állítólag az is jó szűrő.

Előre is kösz a segítséget!
Vissza az elejére
annamari74
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.01. Kedd., 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, Pinterk!
Én az ősszel "mentettem meg" kb. 50 db kishalat egy kiszáradt tóból, és beengedtem őket a teknőseim tavába (ők már akkor a lakásban voltak), azzal a nem titkolt céllal, hogy majd, ha kitelelnek a halacskák, jók lesznek teknőseleségnek. De mióta kiköltöztek a teknősök is szépen együtt esznek és úszkálnak a halakkal. Próbálkoztam már bent is élő hallal, de nekem kellett megfogni, és a szájukba tenni. Azért lehet próbálkozni, de az én tapasztalatom, hogy köszi, jól elvannak ők egymás mellett. (nekem a 4-ből 3 kifejlett ékszerem van, szerintem ha eddig nem fogták meg az élő halat, ezután sem fogják, de ki tudja, lehet az éhség nagy úr). Smile
Üdv:

Pinterk
Tojás

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2012.04.30. Hétf., 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsánat.
Csak várom a válaszokat,de most vettem észre, hogy lehagytam a kérdőjelet.
Szóval halálra ítélt ötlet a teknősök élelmezésének ilyen módon történő megoldása?
Köszönöm!
Vissza az elejére
Pinterk
Tojás

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2012.04.27. Pént., 11:17    Hozzászólás témája: Halak és a teknős Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ásót fogok.
Volt egy elgondolásom, de ahogy olvasgatom a fórumot elbizonytalanodta.
Arra gondoltam, hogy ások a két ékszerteknősnek a kertben egy tavat, hozok bele kisebb méretű halakat, és ezzel a teknősök élelmezését is megoldom. Itt viszont arról írtok, hogy együtt lehet őket tartani a halakkal.
Halálra ítélt az alapötlet
Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 19

HozzászólásElküldve: 2012.04.11. Szer., 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia. elég csak a legmélyebb pontját. én még azt is olvastam hogy miután kiástad béleld ki finom homokkal. ez nem tudom hogy mennyire fontos de ilyen kis prospektusokban megemlítik. ja igen ami még fontos lehet. heves esőzések után a tó vízszintje nagyon megemelkedik és ezért csinálj túlfolyót.
ez lehet egy műanyag cső, amit vezessél pl. a ház vízelvezetőjébe.erről rakok fel képet
ezt a csövet a fóliával kell összeragasztani. meg ha még nem vetted meg a fóliát, itt van hogy mekkorát vegyél:
1. készíts keresztmetszeti rajzot amin a növényteraszokat,a mélyedéseket stb. beleszámolsz.legjobb ha a tóba végigvezeted hossz és keresztirányban pl: fonalat, cérnát és úgy pontos értéket kapsz. ehhez adjál hozzá oldalanként 70 centiméert ( összesen 140 centit). ez a 70 centi lesz a szélkiugró. ennek okai vannak:
1.a fóliát nem lehet teljesen simára lefektetni-->ráncok keletkeznek
2. ha a tófólia megfelelően túlnyúlik, úgy ezáltal megakadályozza a tó alámosását.ezenkívül elkerüli, hogy a fólia behúzódjon a tóba.
3. kapilláris elzárónak is jó. ez az elzáró gondoskodik arról hogy a környező föld és fűgyökerek ne szívják ki a vizet a tóból.
erről is teszek fel képet:
ui.: bocsánat a rossz képminőségért Smile

2012-04-11 16.08.14-1.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  45.73 KB
 Megtekintve:  32201 alkalommal

2012-04-11 16.08.14-1.jpg

2012-04-11 16.07.50-1.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  45.26 KB
 Megtekintve:  32202 alkalommal

2012-04-11 16.07.50-1.jpg

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2012.04.11. Szer., 9:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A régi ruhák pár hónap alatt szétrothadnak és ugyanúgy átengedik a gyökereket. A jó tófólia bizony nem olcsó, PVC helyett a gumi alapanyagut ajánlanám ami a drágább és jelentősen tartósabb. A geotextil viszont egyáltalán nem drága anyag.

Megosztom az én építkezésem is, ha segít. Idén csinálom a partját.

fotó-5.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  188.82 KB
 Megtekintve:  1071 alkalommal

fotó-5.JPG

fotó-4.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  118.2 KB
 Megtekintve:  1178 alkalommal

fotó-4.JPG

fotó.jpeg
 Cím:
 Fájl mérete:  131.57 KB
 Megtekintve:  1135 alkalommal

fotó.jpeg

fotó-3.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  147.19 KB
 Megtekintve:  1272 alkalommal

fotó-3.JPG

fotó-2.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  201.69 KB
 Megtekintve:  1264 alkalommal

fotó-2.JPG

fotó-1.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  162.81 KB
 Megtekintve:  1207 alkalommal

fotó-1.JPG

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Idegke
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.04.11. Szer., 0:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a tanácsokat!

benike52 írta:
én még annyit tudok ajánlani hogy fokozatosan töltsd fel vízzel,hogy engedjen a fólia.ugyanis a víz a fóliára nagy húzó-nyomóerőt fejt ki. így ha fokozatosan töltöd föl, a fóliának elegendő ideje van arra hogy kisebb terhelés mellett engedjen, és ezáltal kisebb húzóerőnek van kitéve

Amúgy is egy 16 méter mély fúrt kótból szánékozom feltölteni, az meg nem bírná egyszerre amúgy sem ezt a vízmennyiséget! Very Happy

benike52 írta:
1.egyedül nem biztos hogy le tudod fektetni, szerintem kérjél meg vkit hogy segítsen.
2. fogjátok meg a fólia széleit és vigyétek a tómeder fölé.
3. tegyétek bele föntről a fóliát
4. ezután amennyi ráncot csak tudsz simíts el

Az egyik kollégámnak miután megemlítettem hogy kerti tavat ások, és meg volt az első reakció ("te barom vagy" Very Happy ), kiderült, hogy a volt főnöke kerti tavánál segített (igaz, az "csak" halas tó volt).
Tehát, ő már legalább látotttó fóliát! Razz
Megígérte, hogy majd segít, csak akkor ebből megint csak jövő hétvége lesz, mert most szabin van, és hazautazott.

benike52 írta:
szia. mosz hogy látom a képet szerintem még egy 10-20 centit mehetsz lejjebb.amúgy jó .

Bocsi a kérdésért, de az egészet ássam 10-20 centivel lejjebb, vagy csak a legmélyebb pontot?

gjuhos írta:
A fólia alá pedig tegyél geotextilt, hogy a kövek és gyökerek ne tudják kiszakítani amikor vízzel telve teljesen rásimul a talajra. Ha előre megcsinálod a kerítést akkor igen nehéz lesz lerakni a fóliát. Arra vigyázz, hogy a sima keríts rácsán simán fel tudnak mászni.

Huha, köszi, akkor a kerítésen még agyalok. A drót kerítésre raktam még csirke hálót, de gondolom akkor azon is fel tud mászni.

Ajjaj ez a geotextil valami spéci anyag? Már a fólia árától is félek. Smile
Csak mert ugye homokozó helyére ástam, ezért van még jó pár kő, tégla alul, mert ha kiveszem mindet, akkor hazavágom a tó alakját. Ráadásul ugye a szomszéd két halódó szilva fája is fölé magaslik, tehát gyökérben sincs hiány, párat el is kaszáltam ásás közben Rolling Eyes .
Én naív fejjel arra gondoltam, hogy kiselejtezett régi ruhákat rakok a fólia alá (pólók, pulcsik, pár farmer). Akkor donolom ezt az ötletet gyorsan felejtsem el.

Mindenkitől bocsi, hogy a szerzők nincsenek benne az idézetekben, de a csoportos idézés nem igen megy, a gyíkban meg nem találtam segítséget. Sad
Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.04.10. Kedd., 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én még annyit tudok ajánlani hogy fokozatosan töltsd fel vízzel,hogy engedjen a fólia.ugyanis a víz a fóliára nagy húzó-nyomóerőt fejt ki. így ha fokozatosan töltöd föl, a fóliának elegendő ideje van arra hogy kisebb terhelés mellett engedjen, és ezáltal kisebb húzóerőnek van kitéve Smile
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2012.04.10. Kedd., 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A fólia alá pedig tegyél geotextilt, hogy a kövek és gyökerek ne tudják kiszakítani amikor vízzel telve teljesen rásimul a talajra. Ha előre megcsinálod a kerítést akkor igen nehéz lesz lerakni a fóliát. Arra vigyázz, hogy a sima keríts rácsán simán fel tudnak mászni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.04.10. Kedd., 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idegke írta:
Sziasztok!

Sajna csak most a hosszú hétvégén tudtam nekilátni a tónak, mert folyamatosan melóztam (viszont most még esőben is ástam).

Eddig 1,1 méterig jutottam, mint legmélyebb pont, viszont tovább nem nagyon merek ásni, mert már így is játékos lesz a fóliázás, mert nagyon meredek lesz. Sad

Mivel elég keskeny lesz a tó, így 2 oldala nagyon meredek lesz.

Felrakom, eddig hogy néz ki a meder. Szerintetek jó így? Vagy mit változtassak rajta?

A kerítés, 40 centis ágyás szegély, kb 5 cmre leásva a földbe, elé állítva leástam téglát , úgy, hogy csak kb. 5 centi látszik ki belőle. Tehát,, kábé 30 centi függőleges falat kéne megmásznia a tekinek, hogy el tudjon csavarogni.

szia. mosz hogy látom a képet szerintem még egy 10-20 centit mehetsz lejjebb.amúgy jó Smile . a fóliával tényleg vigyázz , és tudom ajánlani hogy ne éles szélű cipőt viselj mert az könnyen kivágja a fóliát.ideális a lekerekített gumitalpú cipő
a fólia, minél melegebb van, annál puhább lesz és így jobban beleillik a tó formájába és kevesebb ráncot képez.
lerakás:
1.egyedül nem biztos hogy le tudod fektetni, szerintem kérjél meg vkit hogy segítsen.
2. fogjátok meg a fólia széleit és vigyétek a tómeder fölé.
3. tegyétek bele föntről a fóliát
4. ezután amennyi ráncot csak tudsz simíts el

Idegke
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.04.09. Hétf., 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sajna csak most a hosszú hétvégén tudtam nekilátni a tónak, mert folyamatosan melóztam (viszont most még esőben is ástam).

Eddig 1,1 méterig jutottam, mint legmélyebb pont, viszont tovább nem nagyon merek ásni, mert már így is játékos lesz a fóliázás, mert nagyon meredek lesz. Sad

Mivel elég keskeny lesz a tó, így 2 oldala nagyon meredek lesz.

Felrakom, eddig hogy néz ki a meder. Szerintetek jó így? Vagy mit változtassak rajta?

A kerítés, 40 centis ágyás szegély, kb 5 cmre leásva a földbe, elé állítva leástam téglát , úgy, hogy csak kb. 5 centi látszik ki belőle. Tehát,, kábé 30 centi függőleges falat kéne megmásznia a tekinek, hogy el tudjon csavarogni.

meder.jpg
 Cím:
meder
 Fájl mérete:  189.51 KB
 Megtekintve:  1215 alkalommal

meder.jpg

legmélyebb.jpg
 Cím:
legmélyebb pont
 Fájl mérete:  220.93 KB
 Megtekintve:  1137 alkalommal

legmélyebb.jpg

kerítés.jpg
 Cím:
kerítés
 Fájl mérete:  244.87 KB
 Megtekintve:  1339 alkalommal

kerítés.jpg

Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.03.30. Pént., 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu írta:
benike52 írta:
szia anu. én azt olvastam hogy úgy tehetnek kárt hogyha befedik az egész tavat, akkor nem jut fény a tóban lévő növényeknek. Smile én ezt olvastam Very Happy

Én úgy tudom,hogy alga rátapad kövekre teknősre mindenre,de víz tetején nem igen úszkál,ezért nekem érdekes amit olvastál & ezzel növényekben tennének kárt,és nem pedig teknősben & tudtommal víz amúgy is nagyon nagy részben megszűri uv sugarakat,na meg ha nincs napon akkor nem jelenik meg a zöld alga,de akkor meg ugyan úgy nem jut fény tóbanlévő növényeknek. Hiszen nincs napon ugye! Na de én zárnám részemről,nincs tavam egy ideig nemis lesz gyanítom,szóval inkább kiszállnék,csak pár dolog nekem fura volt abban amit írtál.

szia.
igen én is abbahagynám mer az elkövetkezendő 10-15 évbe nem hiszem hogy lesz kerti tavam (először kell 1 kertes ház Very Happy ). gondolatba már "összeraktam" a tavat és hozzá mindent ami kell. Very Happy nekem is fura amit más topikokba írtál,hogy ezt te honnan tudod?, és én ezt hogy hogy nem tudtam és tudom. Very Happy aztán gondolom magamba hogy milyen hülye vagyok hogy ezt se tudom. és ez már nemegyszer volt így Very Happy

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.03.30. Pént., 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

benike52 írta:
szia anu. én azt olvastam hogy úgy tehetnek kárt hogyha befedik az egész tavat, akkor nem jut fény a tóban lévő növényeknek. Smile én ezt olvastam Very Happy

Én úgy tudom,hogy alga rátapad kövekre teknősre mindenre,de víz tetején nem igen úszkál,ezért nekem érdekes amit olvastál & ezzel növényekben tennének kárt,és nem pedig teknősben & tudtommal víz amúgy is nagyon nagy részben megszűri uv sugarakat,na meg ha nincs napon akkor nem jelenik meg a zöld alga,de akkor meg ugyan úgy nem jut fény tóbanlévő növényeknek. Hiszen nincs napon ugye! Na de én zárnám részemről,nincs tavam egy ideig nemis lesz gyanítom,szóval inkább kiszállnék,csak pár dolog nekem fura volt abban amit írtál.
Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.03.30. Pént., 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu írta:
benike52 írta:
...de azért nem kéne hogy egész nap süsse a tavat. egyrészt igen az algák miatt, mert úgy tudom, hogy ha sok van belőlük akkor káros lehet vmilyen szinten,a másik a felmelegedés...

Felmelegedés nem lesz probléma ekkora vízmennyiségnél,valóban ha 1-2 hektó volna,akkor bajos volna. Algákról ilyet még nem hallottam!?
Nem tudom honnan veszed,de szerintem ezt kezeljük némi fenntartással.

szia anu.
én azt olvastam hogy úgy tehetnek kárt hogyha befedik az egész tavat, akkor nem jut fény a tóban lévő növényeknek. Smile én ezt olvastam Very Happy

Kristóf
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2012.03.29. Csüt., 19:29    Hozzászólás témája: tófólia Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Valaki nem tud segíteni abban hogy hogyan lehet megfoltozni a tófóliát?
És ha igen akkor hol lehet kapni?
előre is köszönöm a választ,nagyon fontos lenne!
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.03.29. Csüt., 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

benike52 írta:
...de azért nem kéne hogy egész nap süsse a tavat. egyrészt igen az algák miatt, mert úgy tudom, hogy ha sok van belőlük akkor káros lehet vmilyen szinten,a másik a felmelegedés...

Felmelegedés nem lesz probléma ekkora vízmennyiségnél,valóban ha 1-2 hektó volna,akkor bajos volna. Algákról ilyet még nem hallottam!?
Nem tudom honnan veszed,de szerintem ezt kezeljük némi fenntartással.
Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.03.29. Csüt., 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu írta:
benike52 írta:
...a tó legmélyebb pontját sztem tedd középre, és a tó lejtését próbáld meg 1:50 arányban megcsinálni( 1 méteren belül 50 centi lejtés)...

Ez nálam 2 aránylik az 1-hez leginkább,de nem csak Very Happy Embarassed azért hogy beléd kössek,sokan úgy csinálják meg,hogy tómeder lépcsőzetes legyen: 1. különböző hőmérsékleti zónák is ki tudnak alakulni (sekélyebb részeken hamarabb melegszik) 2. különböző vízi növények,különböző mélységet igényelnek,így ezzel is van esély játszani később.

benike52 írta:
...hát az 1-2 köb víznek szerintem nem valami jó a hőháztartása úgyhogy lehetőleg oda tedd ahol kicsit többet süt a nap....

benike52 írta:
...és a hely amit kiszemeltél ott hány órát süt a nap?? mert ha csak pár órás napsütés van akkor az jó. mert senki se szereti, ha túl sok alga van a tóban és környékén...

Öm,remélem azért érzed,az enyhe ellent mondást,a két mondat / tanács között!? Tegye napos helyre,de ne tegye napos helyre. Alga pedig nem árt nekik,természetben is algásodnak a teknősök! Ekkora tónak amekkorát szeretne össze hozni,azértmár van hőháztartása. És szerintem mehet napos helyre nyugodtan (bár úgyis mindegy,mert helye már megvan,szóval mondhatunk bármit) Smile

szia anu.
ebben igazad van, de azért nem kéne hogy egész nap süsse a tavat. egyrészt igen az algák miatt, mert úgy tudom, hogy ha sok van belőlük akkor káros lehet vmilyen szinten.a másik a felmelegedés ( igen tényleg 1-2 köb nem olyan kicsi, én először hektoliterként kezeltem, mert csak úgy röptébe futottam át a szöveget
Embarassed Embarassed )
Very Happy Very Happy

Idegke
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.03.27. Kedd., 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a válaszokat!

Persze megpróbálom minél nagyobbra csinálni a tavat.
Máshova sajna nem tudom rakni, mert ahol jó lenne, ott víz-,gáz-, stb csövek vannak, ha a füves kertrészt megbontom, akkor meg kibeleznek Smile
Ezen a helyen anno egy homokozó volt, amikor meg már nem volt rá igény, komposztálóként működött.
Úgyhogy majd szedegethetem ki a sok téglát az aljáról. Sad
Azt a fél métert sajna nem tudom már elcsalni, mert a komposztot is kell valahova rakni, úgyhogy oda beüzemeltünk egy 800 lityis műanyag komposztálót.
Inkább a tó szélességétől félek, mivel ugye az csak 1,6 méter, és akkor még oda kéne kerítés is (ha csak nem engedem besétálni a veteményesbe Smile ), és még legalább egy minimális partszakasz is kéne, ami gondolom legalább 20 centisnek kéne lenni.
A kerítés mellett lehet, nem kéne part, csak annyi hely, hogy a fólia szélét lerögzítsem.
Próbálok a veteményesből elcsalni, hátha nem veszik észre Razz

Jelenlegi állás szerint a tó 1,4*3 méteres lenne, ha a legmélyebb pontja 1,50 körül lesz, akkor kb 1 méteres átlag mélységgel. Tehát durván 4köbös lesz a tó, és akkor elöl 1 méter marad száraz résznek, ha kell neki ennyi.

Napfelkeltétől kb 12:00-13:00 ig teljesen süt rá a nap, utána kezdi a két fa árnyéka szép lassan elborítani, most, hogy nincsenek még dús levelek (és ahogy kinéznek azok a fák nem tudom, lesznek e) késő délután félárnyék borítja a tó helyét.

Csatolom kiszemelt területet, amit pirossal körberajzoltam, annyi az össz helyem.

20120327227kk.jpg
 Cím:
A tó kiszemelt helye
 Fájl mérete:  198.85 KB
 Megtekintve:  1305 alkalommal

20120327227kk.jpg

Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.03.26. Hétf., 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

benike52 írta:
...a tó legmélyebb pontját sztem tedd középre, és a tó lejtését próbáld meg 1:50 arányban megcsinálni( 1 méteren belül 50 centi lejtés)...

Ez nálam 2 aránylik az 1-hez leginkább,de nem csak Very Happy Embarassed azért hogy beléd kössek,sokan úgy csinálják meg,hogy tómeder lépcsőzetes legyen: 1. különböző hőmérsékleti zónák is ki tudnak alakulni (sekélyebb részeken hamarabb melegszik) 2. különböző vízi növények,különböző mélységet igényelnek,így ezzel is van esély játszani később.

benike52 írta:
...hát az 1-2 köb víznek szerintem nem valami jó a hőháztartása úgyhogy lehetőleg oda tedd ahol kicsit többet süt a nap....

benike52 írta:
...és a hely amit kiszemeltél ott hány órát süt a nap?? mert ha csak pár órás napsütés van akkor az jó. mert senki se szereti, ha túl sok alga van a tóban és környékén...

Öm,remélem azért érzed,az enyhe ellent mondást,a két mondat / tanács között!? Tegye napos helyre,de ne tegye napos helyre. Alga pedig nem árt nekik,természetben is algásodnak a teknősök! Ekkora tónak amekkorát szeretne össze hozni,azértmár van hőháztartása. És szerintem mehet napos helyre nyugodtan (bár úgyis mindegy,mert helye már megvan,szóval mondhatunk bármit) Smile

benike52 írta:
...még annyi hogy ekkora tónál nagy szükség lesz a szűrőre mert ha úgy nézzük a te tavad akkora lesz, mint 1 nagyobb akvárium. úgyhogy szerintem szűrő kéne bele de fűtő, ha nyáron van csak kinn a teki, felesleges...

Akár hogy számolom,min 6-7 köbös tó lesz,de ha csal még vele (0.5m amit írt) picit meg ~1.5 m-es mély lesz végülis,akkor lehet 9 köbös akár. Ekkora tónál szerintem ha ügyesen csinálja és türelmes,idővel befog neki állni a tava,és szűrést meg lehet oldani akár növényekkel! Bár ilyen tapasztalatom sajnos nincs,csak mások tollával ékeskedem. Módosítás:szárazrészt elfelejtettem. 1/3-a száraz rész volna,még akkor is min ~5m3-esre kilehet hozni szerintem,kis csalással amit említett (0.5m amit írt) még nagyobbra akár! +nem tudom kell-e nekik akkora,száraz részt hagyni. Písz
Vissza az elejére
Gumikacsa
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.03.26. Hétf., 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Régóta tervezem hogy a teknőseimnek valami kültéri lakhelyet készítek a kertben a nyári időszakra, és most kitaláltam egy viszonylag olcsó és szerintem jól működő megoldást. Egy játszótéri homokozó adta az ötletet:
https://lh5.googleusercontent.com/-2fvLJzEq2UE/T3BVVBFEB-I/AAAAAAAAH44/9VzjAwsi9d8/s912/DSC02177.jpg
Ha egy ilyen abroncsot besüllyesztenék a földbe szerintem pár évre megfelelő hajlék lenne a teknősöknek. Lemértem, az abroncs "futófelülete" (ezáltal a "tó" mélysége) ~55-60 cm, az átmérője pedig 130-140 cm, így számításaim szerint 5-600 literes mesterséges tó lenne belőle. Úgy gondoltam hogy szerzek valahonnan egy gumi alapú tófóliát (mivel csak az abroncs egyik felét kéne lefedni ezért egy 1,5*1,5 méteres darab elegendő lenne), és azt valamilyen módon ráforrasztom a traktorgumira.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek oldódhat-e ki a gumiabroncsból a vízben olyasmi anyag, ami a teknősökre káros hatással lehet?
Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.03.26. Hétf., 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idegke írta:
Hali!
Elég kezdő vagyok, mind a fórumon, mind a teknős tartásban.

Karácsony környékén került hozzám egy vörösfülű, jelenleg 16centis.
Sajna többet nem tudok róla, a nővérem hozta el nekem, egy olyan családtól, ami szétment, és már nem tudtak foglalkozni a tekivel.

Szeretném kint tartani majd nyáron, elég sokat vívódtam magammal, és a családdal, hogy hova lehetne kirakni. Végül a kert egyik sarkában találtunk neki helyet, ami senki csőrét nem zavarja. Oda szeretnék neki egy kerti tavat.

Két oldalról fonott drót kerítés veszi körbe beton alappal (ere azért majd kerül csirke háló is). Mellette veteményes van (vegyszer mentes), előtte málnás. Sajna a szomszéd két halódó szilva fája fölé magaslik, de majd feszítek ki hálót ( és ha mázlim van, a tóásás alatt elkaszálom a gyökereit Very Happy)
Na, sajna a hely nem épp a legnagyobb, kb (még nem mértem le) 1,5 * 3 méter Sad ennyi az össz helyem, tehát a tónak, partnak, száraz résznek.

Ide szeretnék egy 1-2 köbös tavacskát, ami önfenntartó ( tehát nuku szűrő, vízforgató, vegyszerek, meg uv hülyeségek)
ennek a területnek kb mekkora része legyen a tó, a part. és kell e nagyobb száraz rész, vagy elég 20-30 centi?
Mekkora legyen a legmélyebb pontja? Lehet 1-1,2 méter mély, vagy ilyen kicsinek inkább csak 80 centi?
Nem gáz, ha a tavat "ráültetem" a kerítésre (csak annyi helyet hagyva, hogy a fólia szegélyét el tudjam játszani), a kerítés alá rakva a legmélyebb pontot, és aztán a másik két irányba sekélyíteniém?

Légyszi adjatok ötleteket, tippeket, tanácsokat.

Update: Lemértem, 1,6* 4m (itt még csalhatok 0,5 métert hozzá)

szia.
szerintem úgy csináld meg a tavadat hogy a terület 2/3-a legyen tó az 1/3-a pedig szárazrész.
a tó legmélyebb pontját sztem tedd középre, és a tó lejtését próbáld meg 1:50 arányban megcsinálni( 1 méteren belül 50 centi lejtés) így a tekik könnyebben ki tudnak jönni a partra. hát az 1-2 köb víznek szerintem nem valami jó a hőháztartása úgyhogy lehetőleg oda tedd ahol kicsit többet süt a nap .és a hely amit kiszemeltél ott hány órát süt a nap?? mert ha csak pár órás napsütés van akkor az jó. mert senki se szereti, ha túl sok alga van a tóban és környékén Smile .
még annyi hogy ekkora tónál nagy szükség lesz a szűrőre mert ha úgy nézzük a te tavad akkora lesz, mint 1 nagyobb akvárium. úgyhogy szerintem szűrő kéne bele de fűtő, ha nyáron van csak kinn a teki, felesleges.
ui.: a vízmélység a legmélyebb résznél nyugodtan lehet 1-1,5 méter
remélem tudtam segíteni Very Happy

Idegke
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.03.25. Vas., 0:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!
Elég kezdő vagyok, mind a fórumon, mind a teknős tartásban.

Karácsony környékén került hozzám egy vörösfülű, jelenleg 16centis.
Sajna többet nem tudok róla, a nővérem hozta el nekem, egy olyan családtól, ami szétment, és már nem tudtak foglalkozni a tekivel.

Szeretném kint tartani majd nyáron, elég sokat vívódtam magammal, és a családdal, hogy hova lehetne kirakni. Végül a kert egyik sarkában találtunk neki helyet, ami senki csőrét nem zavarja. Oda szeretnék neki egy kerti tavat.

Két oldalról fonott drót kerítés veszi körbe beton alappal (ere azért majd kerül csirke háló is). Mellette veteményes van (vegyszer mentes), előtte málnás. Sajna a szomszéd két halódó szilva fája fölé magaslik, de majd feszítek ki hálót ( és ha mázlim van, a tóásás alatt elkaszálom a gyökereit Very Happy)
Na, sajna a hely nem épp a legnagyobb, kb (még nem mértem le) 1,5 * 3 méter Sad ennyi az össz helyem, tehát a tónak, partnak, száraz résznek.

Ide szeretnék egy 1-2 köbös tavacskát, ami önfenntartó ( tehát nuku szűrő, vízforgató, vegyszerek, meg uv hülyeségek)
ennek a területnek kb mekkora része legyen a tó, a part. és kell e nagyobb száraz rész, vagy elég 20-30 centi?
Mekkora legyen a legmélyebb pontja? Lehet 1-1,2 méter mély, vagy ilyen kicsinek inkább csak 80 centi?
Nem gáz, ha a tavat "ráültetem" a kerítésre (csak annyi helyet hagyva, hogy a fólia szegélyét el tudjam játszani), a kerítés alá rakva a legmélyebb pontot, és aztán a másik két irányba sekélyíteniém?

Légyszi adjatok ötleteket, tippeket, tanácsokat.

Update: Lemértem, 1,6* 4m (itt még csalhatok 0,5 métert hozzá)
Vissza az elejére
annamari74
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.06.15. Szer., 6:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is próbálkoztam a békalencsétől a tavirózsáig mindennel, nálam 2 féle maradt meg: a törpe sás, és a békaszittyó. Mást mindent ledaráltak, még a tó melletti növényeket is, pedig etetem őket Smile
Üdv:

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.06.15. Szer., 5:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ludicros írta:
Sziasztok!

Hosszú évek után új vízinövénnyel próbálkozom a tóban! Ez pediglen a tavirózsa lenne! Már megvan, egy külön dézsában nevelem, minél több levele legyen mikor berakom a teknősökhöz, sajnos nagyon drága.

Van valakinek teknős mellett ebből a növényből? Mi a tapasztalat, eszik a teknősök? De ha már növények, tudtok ajánlani olyan növényt, amit nem esznek a sáson kívül?

Köszi a választ!

Ludicros

A tavi rózsát nagyon hamar megeszik, semmilyen lágy növény nem él meg mellettük. Vadnövénnyel is lehet szépet csinálni, még virágoznak is és ezt nem teszik tönkre: http://teknosforum.com/forum/album_page.php?pic_id=1207
Vissza az elejére
Ludicros
Tojás

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2011.06.14. Kedd., 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hosszú évek után új vízinövénnyel próbálkozom a tóban! Ez pediglen a tavirózsa lenne! Már megvan, egy külön dézsában nevelem, minél több levele legyen mikor berakom a teknősökhöz, sajnos nagyon drága.

Van valakinek teknős mellett ebből a növényből? Mi a tapasztalat, eszik a teknősök? De ha már növények, tudtok ajánlani olyan növényt, amit nem esznek a sáson kívül?

Köszi a választ!

Ludicros
Vissza az elejére
brutusz
Tojás

Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2011.05.04. Szer., 7:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a tippeket sirrra.Megfogadom.Ha minden jól megy csütörtökön nekiállok!
sirrra
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2011.05.02. Hétf., 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

brutusz:

Ne tedd tűző napra, a nap valamely szakaszába érje árnyék a vizet,,, nálam déli kerítés melllett van, fölé lóg folyondár, lilaakác,,,a köveket a napozót süsse rendesen..

Télen nem kell felvenni.

A bevödrözés nem létfontosságú.

( letételnél figyelj, be kell oldalról mosatni, hogy ne törjön be a meder,,de minél pontosabban ástok annál jobb. Viszont ha mosatod, sóderral vagy homokkal a kitöltendő részt a meder alatt, (így ül bele passzosra ),,, a mederbe legyen víz különben megemeli, + szintezésre figyelni. )

Jó munkát!
Vissza az elejére
brutusz
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.05.01. Vas., 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Lehet ,hogy nem kérdeztem túl okosat? Viszont a válaszokat tényleg nem tudom.Megtenné valaki,hogy leírja a véleményét róluk? Szeretnék nekiállni a tónak,most már talán az idő is kegyes lesz hozzánk,és akkor remélhetőleg a teknősök is nemsokára beköltözhetnek,vagyis ki.
brutusz
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.04.14. Csüt., 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Három kérdésem lenne a tavacskával kapcsolatban:1.szándékosan a tavacskát használtam a mérete mait.Van egy előre formázott tómedrem, kb. akkora mint Sirrra kistekis tava az albumban.Hogyan tudom megoldani, hogy ne melegedjen, és ne hüljön túl a víz?Én gondoltam, hogy magas dáliával leárnyékolom egy részét a nap elől,de hűvösebb éjszakákat illetően tanácstalan vagyok.2. Ki kell-e emelni télen a földből a medret a fagy miatt?3. Szerencsés vagyok,mert a telkünk közepén egy gyönyörű, természetes patak csordogál tele élőlényekkel.vízicsigák, vízibolhák rákok mocsári teknős stb. arra gondoltam,hogy az általam épített tóba hordanék 1-2 vödörrel a patak vízéből, hogy betelepítsem a bioszférát. Jó ötlet?
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.02.09. Szer., 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

spongyane írta:
Köszi. Akkor "leveles" növényeket inkább ne akarjak?

Azért annak is van levele, nálam így néz ki: http://teknosforum.com/forum/album_page.php?pic_id=57
Vissza az elejére
spongyane
Tojás

Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2011.02.09. Szer., 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi. Akkor "leveles" növényeket inkább ne akarjak?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.02.08. Kedd., 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A nád vagy vízisás elég szapora és erős ahhoz, hogy ne pusztítsák ki. Nemes növényt nem ajánlok.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti tó Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból