Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

táplálkozással kapcsolatos problémák
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
cska
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2016.12.29. Csüt., 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok, van egy 3 éves görögteknősöm (nőstény), aki az elmúlt fél évben egy másik idősebb hím teknőssel lakott egy terráriumba, a múlthéten vettem észre, hogy nem eszik semmit se és nagyon keveset mozog, van hogy egész nap szinte semmit, ezért különválasztottam őket, hátha ez segít, de sajnos nem változott, mi lehet a probléma?
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2014.09.28. Vas., 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Tanulmányozd ezt a oldalt: http://exopet.hu/allatgyogyaszati/centrum/20111123-europai-szarazfoldi-teknosok-tartasa

Pár napja beszélgettünk az engedélyekről(olvass kicsit vissza): http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=225

Dióhéjban: Egy kifejezetten nagy terráriumra lesz szükséged: ahol az egyik részen kb. 35fok van a melegítőlámpa alatt, a másik részen meg nagyából szobahő 21-23. Így el tudja dönteni az állat, hogy melyik részén tartózkodik, hüllő lévén így szabályozza testhőjét.
Párásítani is napi szinten kell, ezt papírdoboz nem fogja bírni.
Fokozottan védett állatról van szó, tartásukhoz engedély szükséges.

Tomi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
demyke
Tojás

Kor: 18

HozzászólásElküldve: 2014.09.28. Vas., 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyenlőre nincs neki terrárium, dobozban van. Szerintem a méretéhez képest elég nagy helyen van (kb 45x25cm). 23 fok körüli a hőmérséklet, van neki arnyékos elbújhely is és lámpa alatt is van.

Viszont őt egy ismerőstől vettem és nem kaptam hozzá semmiféle papírokat. Ez nagy gond?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.09.28. Vas., 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Az jó ha gyomokat adsz neki. Kicsit írj róla milyen hőmérsèkleteken tartod a teknősök? Párásítás? Terrárium mérete?
Ekkora teknősök amíg nem eszik, lehetne fürdeni 2-3 naponta, pár cm magass vìzben. Úgy hogy kényelmesen tudjon benne járkálni, levegőt venni.
Víz langyos legyen, hagyd benne 10-15 perc.

De lehet hogy csak az új hely miatt nem eszik.

Az tudod hogy engedélyköteles, kellett hogy kapják hozzá papírokat.
Tulajdonos váltást mindkét félnek be kell jelenteni.

Tomi
Vissza az elejére
demyke
Tojás

Kor: 18

HozzászólásElküldve: 2014.09.28. Vas., 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Nemrég kaptam egy görög teknőst (4 éves) és nem akar enni se inni. Járkál is meg van benne élet, de nem fogy a kaja amit adok neki pedig adtam neki gyermekláncfűt, lóherével is kínáltam, uborka belsejét is adtam neki de nem kellett neki. És mindig a falat kaparaja mintha ki akarna menni, aztán egy idő mulva megunja és behúzza a fejét és nem moccan, nappal pedig néha amikor meg se mozdul olyan lüktetően jár a feje előre hátra ez jó?
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.04.28. Hétf., 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Sok mindentől tátoghat. Lehet hogy vedlésből bőrdarab zárja el az orrát.
Lehet, hogy emészt akkor ilyen pumpáló mozdulatokat csinál.
Vagy nagyon melege van. Írd le, hogyan tartod.

Tomi
Vissza az elejére
sylsylsyl
Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2014.04.12. Szomb., 10:58    Hozzászólás témája: göröh teknős tátog Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok

görög teknősöm 1-2 napja tátog és közben furcsa hangot ad. Légzés közben nem sípol, orra nem folyik. Azért mozog és valamennyit eszik is.
Mi a teendő?
Olvastam a lenti üzeneteket, hogy nem tudott kakilni egy másik teknős és azért tátogott. Most langyos vízben van, és össze vissza mászkál benne.

Köszönöm a segítséget
üdv
Linda
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.12.03. Kedd., 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Pereka!

Egyet értek az előttem szólóval! Terráriumi körülmények között abnormálisan gyorsan nőnek a hüllők, semmi baja nem lesz ha passzívabb.
Annyival egészíteném ki, hogy amiket megadtál hőmérsékletek elég alacsonyak. Napozó lámpa alatt olyan 35fok az ideális. De mórnál ennél lehet magasabb.
Mikor költöztetek, nem fázhatott meg, ha füledhez tartod, nem sípol, orra nem nedves, esetleg buborék? Mennyire apátiás?
Pár mondatban foglald légy szíves össze eddig, hogy tartottad a teknőt.
Van egy európai szárazföldi teknős topik, oda írj.

Tomi

Folytatás ahogy ajánlottad: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=15 Bele okoskodtam énis. Anu
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2013.12.03. Kedd., 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pereka24 írta:
Sziasztok!

Légyszíves segítsen valaki!
A mór teknősöm most 3 éves, ekkor úgy tudom még nem kell teleltetni, de szobai terrárium, miatt erre nincs is lehetőségem a jövőben se.
A teknősöm októberben, miután elköltöztünk, kezdett furán viselkedni: nem evett (kézből se) föl alá rohangált a terráriumban. Azt gondoltam fázhat, mivel a lakásban kb 19°C volt ugyan neki világítottam egy spot lámpával így a terráriumban 25°C feletti biztosan volt a hőmérséklet. Azóta vettem egy melegítő lámpát és most folyamatosan nézem a hőmérsékletet is 30°C felett van. A lámpa átszerelés után visszajött az étvágya abbahagyta a rohangálást, mindig a fény alatt sütkérezett.
De körülbelül 2 hete állandóan a házában van és alszik én igyekszem minden nap kivenni és etetni de nem igazán akar enni. Mivel nem vagyok otthon ezért azt nem tudom napközben alszik-e, de az ételből nem sokat eszik azt látom és estére mindig alszik.Sad

Segítsetek ha van ötletetek!beteg lehet?fázik?vagy csak a tél miatt?

Ebben az évszakban természetes, decemberben a legpasszívabbak a nem telelő teknősök. A jövőben egy önálló hűtő segítségével tudod átteleltetni, ha természetes helyen nincs rá lehetőség.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pereka24
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.12.03. Kedd., 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Légyszíves segítsen valaki!
A mór teknősöm most 3 éves, ekkor úgy tudom még nem kell teleltetni, de szobai terrárium, miatt erre nincs is lehetőségem a jövőben se.
A teknősöm októberben, miután elköltöztünk, kezdett furán viselkedni: nem evett (kézből se) föl alá rohangált a terráriumban. Azt gondoltam fázhat, mivel a lakásban kb 19°C volt ugyan neki világítottam egy spot lámpával így a terráriumban 25°C feletti biztosan volt a hőmérséklet. Azóta vettem egy melegítő lámpát és most folyamatosan nézem a hőmérsékletet is 30°C felett van. A lámpa átszerelés után visszajött az étvágya abbahagyta a rohangálást, mindig a fény alatt sütkérezett.
De körülbelül 2 hete állandóan a házában van és alszik én igyekszem minden nap kivenni és etetni de nem igazán akar enni. Mivel nem vagyok otthon ezért azt nem tudom napközben alszik-e, de az ételből nem sokat eszik azt látom és estére mindig alszik.Sad

Segítsetek ha van ötletetek!beteg lehet?fázik?vagy csak a tél miatt?
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2013.03.18. Hétf., 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bandita41 írta:
Sziasztok!

Kb. két hete vásároltam kettő szegélyes teknőst. A teknősök 2012. október hónapban születtek. Az egyik "Hami" nagyon aktív jön-megy eszik szépen fejlődik, a másik "Mozart" sajnos első naptól kezdve olyan zárkózottnak tűnik. Nagyon keveset mozog, az elmúlt 3 napban nem evett semmit, én legalábbis nem láttam, és olyan bágyadtnak tűnik. Amikor vízbe teszem őket (külön-külön) Hami iszik, űrit, látom rajta hogy jól van, Mozartot viszont nem látom hogy inna, és nem is űrit. A fejét is alig emeli ki a vízből, attól tartok megfullad egyszer. Ma miután kiszedtem őket a vízből kakáltak egyet. Csak azt nem tudom, hogy Mozart hogy tud kakálni mikor nem eszik semmit. Folyamatosan van előttük zöld (általában tyúkhúr), amit minden másnap megszórok egy kis SERA reptimineral vitaminnal, és kapnak gyümölcsöt is néha. Aggódom Mozart miatt, szerintetek vigyem el orvoshoz?
Mik azok a tünetek, amikor már feltétlenül orvoshoz kell vinni?
Köszi előre is a választ!

próbáld a gyermekláncfüvet, már lándzsás útifüvet is találsz, sőt fehérherét is (az én teknőseim utálják a tyúkhúrt)
ja és egy jó tanács, FELEJTSD EL A GYÜMÖLCSÖT Smile
Vissza az elejére
Bandita41
Tojás

Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2013.03.18. Hétf., 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kb. két hete vásároltam kettő szegélyes teknőst. A teknősök 2012. október hónapban születtek. Az egyik "Hami" nagyon aktív jön-megy eszik szépen fejlődik, a másik "Mozart" sajnos első naptól kezdve olyan zárkózottnak tűnik. Nagyon keveset mozog, az elmúlt 3 napban nem evett semmit, én legalábbis nem láttam, és olyan bágyadtnak tűnik. Amikor vízbe teszem őket (külön-külön) Hami iszik, űrit, látom rajta hogy jól van, Mozartot viszont nem látom hogy inna, és nem is űrit. A fejét is alig emeli ki a vízből, attól tartok megfullad egyszer. Ma miután kiszedtem őket a vízből kakáltak egyet. Csak azt nem tudom, hogy Mozart hogy tud kakálni mikor nem eszik semmit. Folyamatosan van előttük zöld (általában tyúkhúr), amit minden másnap megszórok egy kis SERA reptimineral vitaminnal, és kapnak gyümölcsöt is néha. Aggódom Mozart miatt, szerintetek vigyem el orvoshoz?
Mik azok a tünetek, amikor már feltétlenül orvoshoz kell vinni?
Köszi előre is a választ!
Vissza az elejére
Siad
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2012.10.04. Csüt., 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ok, köszi a segítséget Smile Ma már kapott fürdőt, de egyenlőre semmi:(
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.10.04. Csüt., 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Siad írta:
Hali. kb. 1 hete találtam egy nagy görögteki lányt, kb 15,5 cm a páncélja. Tök egészséges, ha kiengedem a házba akkor boldogan mászkál, még a fali csempén a tükörképét is megtámadja:) de viszont semmit sem hajlandó enni. Próbáltam betenni langyos-kamillás vízbe fürdetni, de nagyon ki akart jönni, és nem is ivott, igaz, nem sokáig volt bent. Megfázva tuti nincs, normális a légzése, tiszta a szeme, mászkál stb. Adtam neeki pitypangot, fehér és vörös herét, papsajtot, kaszanyűg bükkönyt(asszem ez az a kék virágú növény), almát, szőlőt, stb, de max megszagolja és utána elmegy. Mit csináljak vele hogy végre hajlandó legyen enni és inni? próbáljam benthagyni a langyos vízben 15 percig? előre is köszi.

Így van ahogy mondtad,hagyd benn 15-20 percig vízben,langyos vízben naponta egész nyugodtan,helyét párásítsd gyakran és meleg helyen legyen. Spot izzót használj,nem pedig szórt fényűt! Azokkal etesd amiket írtál,teljesen jól csináltad. Hamarosan nem kezd táplálkozni,elvinném állat orvoshoz. És persze Ő egyúttal,megnézheti be van-e chipelve,és ha igen,nagyon boldog lesz az akitől elszökött,amikor haza juttatod! Helyében örülnék... Wink
Vissza az elejére
Siad
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.10.04. Csüt., 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali. kb. 1 hete találtam egy nagy görögteki lányt, kb 15,5 cm a páncélja. Tök egészséges, ha kiengedem a házba akkor boldogan mászkál, még a fali csempén a tükörképét is megtámadja:) de viszont semmit sem hajlandó enni. Próbáltam betenni langyos-kamillás vízbe fürdetni, de nagyon ki akart jönni, és nem is ivott, igaz, nem sokáig volt bent. Megfázva tuti nincs, normális a légzése, tiszta a szeme, mászkál stb. Adtam neeki pitypangot, fehér és vörös herét, papsajtot, kaszanyűg bükkönyt(asszem ez az a kék virágú növény), almát, szőlőt, stb, de max megszagolja és utána elmegy. Mit csináljak vele hogy végre hajlandó legyen enni és inni? próbáljam benthagyni a langyos vízben 15 percig? előre is köszi.
Vissza az elejére
zsobene
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.09.11. Kedd., 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazából azért ijedtem, mert ment a hasa.
Féltem, h nehogy valami komoly baja legyen. Igen, tudom, kicsit aggódó típus vagyok, de majd lenyugszom Smile Idővel Smile

Köszönöm szépen a segítséget Smile
Szerencsére ma már semmi baja az én kis Kamillámnak Smile)))
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.09.09. Vas., 8:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsobene írta:
Szia Smile

Igazabol mar jol van, csak kakilnia kellett es nem jött ki...
Igen, eszik a drägäm rendesen, szereti is a hasät Smile, tätogas az olyan volt, h behuzta a nyakät utänna kinyujtotta es ugy tatogott.
De azert megneztem ugy, ahogy javasoltad es minden rendben. Lehet, hogy nagyon cukros volt a szölö (most evett eleteben 1.) es az volt a baj.
Holnap azert majd elviszem allatorvoshoz, meg par napig kis dieta lesz...

Köszönöm szepen a segitseget Smile

Nem volt neki semmi baja. Amiket kérdeztem (szeme,orra,légzése) azért kérdeztem,nehogy megfázás vagy tüdőgyulladás legyen,és amiatt tátogjon folyamatosan. Az hogy 1-2 napig nem eszik (vagy akár tovább,ha olyanok a körülmények) vagy nincsen széklete,egyáltalán nem probléma.

Orvoshoz vidd ha akarod,nem akarlak lebeszélni,meg évente nem árthat,ha nem nagyon ért hozzá az ember (de csak akkor érdemes,ha hozzá értőhöz viszitek,különben több kárt okoz mint hasznot...) Diétát nem tudom hogy érted,de kapja nyugodtan lágyszárúakat,nem kell diéta.

Olyan vagy mint én voltam eleinte,kicsit túl aggódod,de nem rosszból,én is ilyen voltam,és jobb félni mint megijedni.
Vissza az elejére
zsobene
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.09.09. Vas., 6:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Smile

Igazabol mar jol van, csak kakilnia kellett es nem jött ki...
Igen, eszik a drägäm rendesen, szereti is a hasät Smile, tätogas az olyan volt, h behuzta a nyakät utänna kinyujtotta es ugy tatogott.
De azert megneztem ugy, ahogy javasoltad es minden rendben. Lehet, hogy nagyon cukros volt a szölö (most evett eleteben 1.) es az volt a baj.
Holnap azert majd elviszem allatorvoshoz, meg par napig kis dieta lesz...

Köszönöm szepen a segitseget Smile
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.09.08. Szomb., 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsobene írta:
Sziasztok

Tekim 2 napja tätog folyamatosan es nem tudom, h mi a baja. Tegnap 4szer is kakilt a drägam, ma meg enni sem eszik es kakilni sem kakil, langyos vizben szokott .... Tegnap adtam neki egy kis szölöt, de a hejjat, meg a magot kiszedtem.
Van valami ötletetek, mert en kezdek kicsit bepanikolni es a sirogörcs kerülget...
Elöre is köszönöm a segitseget
(1eves görögteki lanyrol van szo)

Szia! Pontosan mit takar az,hogy folyamatosan tátog? Úgyértem milyen időközönként,vagy szószerint egyfolytában? Mai napot leszámítva (amiatt ne aggódj) rendesen táplálkozik? Azt nézd meg,nem-e folyik az orra,szemei tiszták-e,tedd a füledhez és hallgasd a légzését,nem-e zajos nem-e szörcsög. Esetleg amikor tátog,próbáld megnézni óvatosan ( úgyértem messziről,nem kell elkezdeni "turkálni" ) nem-e akadt valami nyelőcsövén,bár kétlem mert elég ritka náluk ilyesmi.
Vissza az elejére
zsobene
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.09.08. Szomb., 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Tekim 2 napja tätog folyamatosan es nem tudom, h mi a baja. Tegnap 4szer is kakilt a drägam, ma meg enni sem eszik es kakilni sem kakil, langyos vizben szokott .... Tegnap adtam neki egy kis szölöt, de a hejjat, meg a magot kiszedtem.
Van valami ötletetek, mert en kezdek kicsit bepanikolni es a sirogörcs kerülget...
Elöre is köszönöm a segitseget
(1eves görögteki lanyrol van szo)
Vissza az elejére
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2011.11.17. Csüt., 0:00    Hozzászólás témája: Re: Hányt a teknősöm! Hozzászólás az előzmény idézésével

Cunder77 írta:
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet, hogy hány a teki! Többször elfordult már, hogy visszaöklendezte a kaját, ma viszont szegény úgy szenvedett, fújtatott, majd visszajött a kaja! Egy terráriumban van a nappalinkba, ahol 27 fok van, de van neki melegítő köve és lámpája is amelyik naponta 3-szor 1-1,5 órát melegíti. Tehát szerintem nincs hideg és már tavaly is így volt, hogy nem aludt télen, mivel nálunk jó idő van!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia! Egyrészt mit adsz neki enni, ezt fontos lenne tudni? Másrészt simán előfordulhat, hogy visszaöklendezik vmit ami neki nem jó. Nálam is csináltak ilyet az egyiptomi teknősöm, amikor az idiótája a hibiszkusz teljes virágját porzóval együtt bezabálta. Akkor kihányta és azóta a porzót nem eszi, csak a szirmokat.
Ha a nappalitokban 27 fok van, akkor az brutál meleg. Ebben a nyári hőségben az állatod a büdös életben nem fog telelni, mivel igen csak távol van a teleléshez szükséges 4-6 foktól. Ha arra melegítőkővel plusz lámpával ráfűtesz, lehet ott 45 fok is bizonyos helyeken. A követ vedd ki és a melegítőlámpa (ezt hadd kérdezzem meg, hogy milyen, hány wattos stb) mehet egy pontban egész nap. Ott lesz egy melegebb pont, ha a teknős akar, akkor melegszik alatta, ha nem, akkor elmegy egy hűvösebb sarokba. Meg azt is jó lenne tudni - bár semmi köze a kaja visszaöklendezéséhez - hogy mekkora az állat és mekkora a terrárium?
De amit Anu írt, az is igaz, hogy az állat általános egészségi állapota milyen?
Vissza az elejére
Cunder77
Tojás

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2011.11.16. Szer., 20:12    Hozzászólás témája: Hányt a teknősöm! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet, hogy hány a teki! Többször elfordult már, hogy visszaöklendezte a kaját, ma viszont szegény úgy szenvedett, fújtatott, majd visszajött a kaja! Egy terráriumban van a nappalinkba, ahol 27 fok van, de van neki melegítő köve és lámpája is amelyik naponta 3-szor 1-1,5 órát melegíti. Tehát szerintem nincs hideg és már tavaly is így volt, hogy nem aludt télen, mivel nálunk jó idő van!

Előre is köszönöm a válaszokat!
Vissza az elejére
fannilina
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.04.24. Vas., 16:15    Hozzászólás témája: Étvágy, betegség, vagy szarukáva gond? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek!
Teki a telet családi ház nappalijába töltötte terráriumba. Itt kicsit hűvösebb van, csökkent az aktivitása, gondoltam eddig ez normális is, érzi a telet.
Itt a tavasz, de nem aktívabb. Állandóan alszik, kicsit lép jobbra, és balra és megint alszik.
Viszont feltűnt, hogy egy ideje nem eszik rendesen. Belemászik a kajájába, csócsálgat, de nem eszik. Úgy tűnik, mintha nem tudná a növény darabkákat kiszakítani a levélből. Csak a pépes dolgokat eszi meg, mint táp, banán, baradicsom, vagy uborka belseje. De mást nem. Ma a kezemből is adtam neki a leveleket - pitpyang, papsajt - míg korábban kiharapott belőle darabokat, most kicsúszik a szájából, mintha nem tudna harapni. Mit csináljak? Egyre jobban aggódom? Létezik, hogy a szarukávájával van a gond, csak nem veszem észre, vagy mi? Segítség lenne, ha e-mailben tudnátok válaszolni, bár itt is tudom olvasni, csak később... - fannilina@hotmail.com -
Előre köszönöm!
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2011.04.15. Pént., 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha már hozzászokott a meleghez akkor ne tedd ki mert megfázhat. Várd meg amíg meleg lesz és csinálj neki egy szalmával bélelt házat. Oda eső elől is bemehet.
Kankalin
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.04.15. Pént., 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors választ Bauri! Most akkor mit tudok tenni?
Még soha nem telelt nálam teki. És nem tudtam mit kell tennem. Akkor az rendben van, ha most hétvégén meleget mondanak.... melegebb órákban kirakom és már kint is hagyom? Vagy most már nincs mit tennem, mert kockáztatom, hogy megfázik?
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.04.15. Pént., 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem kellett volna bevinned a meleg szobába. Kint kellett volna hagyni és ott megszokta volna a körülményeket. Nem kell mindennap fürdetned elég 2-3 naponta és nem is fog mindig a fehér dolog ürülni belőle.
Egy hét nem biztos, hogy elég neki a 6 hónapos álom kipihenéséhez. Az sem biztos, hogy már felébredt magától lehet, hogy csak elővették.

Kankalin
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.04.15. Pént., 8:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Segítségetek szeretném... már megint!
Múlt vasárnap vettem egy kifejlett görög tekit. Soha nem tartták lakában. 2 hete kelt fel, telelt. Ebből egyet nálam töltött. De egyáltalán nem eszik.
Próbáltam lágyszáruakat. Annyit szedtem nekik, de ő semmit. Kínáltam gyümölccsel, zöldséggel is. Reménytelen! A többiek két pofára esznek, de ő mindentől és mindenkitől elfordl.
Most már tudom oltári hülyeség volt elhozni, amikor ilyen rövid idő telt el ébredése óta. Soha többet nem csinálok ilyet.
Nem merem kirakni egész napra. Ha jó idő van kirakom, este behozom. Neki ez is stressz?
Fürdettem, minden nap. De belealszik a fürdővízbe, és majdnem megfullad. Eleinte ürített a fehér CA-t is, de most már azt sem nagyon. Széklete egyáltalán nem volt, mivel nem evett semmit.
Most bent van egy 75-ös exoterra melegitő alatt. De egész nap alszik. Ha teheti elássa magát a szalmába.
Ma reggel egy pár másodpercig sipolva vette a levegőt, aztán már normálisan. Olyan kis ijedtnek tűnik!
Itt az ideje az állatorvosnak, vagy hagyjam, had szokja meg a környezetét? Egy hét nem elég rá?
Vissza az elejére
csonimatch
Tojás

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2011.03.16. Szer., 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Par napja az ekszertekik szekleteben feher port talaltam, kb mind a kreta.
Kerdesem az, h a folos kalcium urul ki vagy valami betegseguk van?
Kizarolag fagyasztott kishalat kapnak.
Elore is koszonom.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.12.03. Pént., 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elméletileg igen. De mérd meg a hőmérsékletet ha beüzemelted
fannilina
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.12.03. Pént., 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
Emeld meg a hőmérsékletet 25-26 fokra és fog enni a tekid

Jelenleg 40 wattos spot lámpa melegíti, ha 60 wattosra cserélem az jó lehet?
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.12.03. Pént., 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emeld meg a hőmérsékletet 25-26 fokra és fog enni a tekid
fannilina
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.12.03. Pént., 11:51    Hozzászólás témája: Étvágy Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tekink lakásba él, terráriumba. Az utóbbi 1-2 hétben alig eszik. Eddig a fórumon is emlegetett gazokat ette, és a konyhakertből néha karalábé levél, vagy nyáron pici darab gyümölcs, nagyon szereti őket. De amióta leesett a hó, nincs gaz. A szokásos zöldségeket se eszi. Sokkal inaktívabb lett. Egy dolgot szeret, a teknős tápot. Aggódom érte.
Illetve kertes házba van a terrárium a földön, járólapon. De van kis sziklája, fölötte a lámpa. Ott van sokat. Termosztát a lakásba napközben 20-22 fokra van állítva, este 18 körül lehet. Ugye nem baj, ha földön van?
Várom a tanácsokat, véleményeket.
Előre köszönöm!
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.08.30. Hétf., 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hani írta:
Sziasztok! a segítségeteket szeretném kérni
nemrég óta van tekink és most nemtudom hogy miért nem eszik
egy ideig ette a halat a gyümölcsöket is kostolgatta ma már a szívmixet sem ette meg ami a kedvence.nemtudom mitévő legyek.

Szia! Először is azt javaslom, olvasd végig a táplálék elutasításával kapcsolatos fórumot a vízi teknősöknél (betegségek). Sok hasznos információt fogsz találni, mint pl. hogy a szívmix nem megfelelő táplálék. Jelenleg a száraföldi teknősök betegségeihez írtál, ezért nem feltételezem, hogy végigolvastad volna. Nem írtad azt sem, milyen fajt tartasz de a táplálékból valószínüsítem, hogy nem szárazföldit.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hani
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.08.30. Hétf., 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! a segítségeteket szeretném kérni
nemrég óta van tekink és most nemtudom hogy miért nem eszik
egy ideig ette a halat a gyümölcsöket is kostolgatta ma már a szívmixet sem ette meg ami a kedvence.nemtudom mitévő legyek.
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2009.12.28. Hétf., 9:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is ugyanez. De gondolom ha meglátja, akkor már a szaglásával eldönti:
Mérgező e neki ez, vagy nem?
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2009.12.27. Vas., 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hm.

Nekem az az első,hogy meglát,,,odafut",és megszagolja.csak utána eszi meg.

de jó tudni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.12.27. Vas., 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
Gábor:Csak érzik a kaja szagát,nem?

bazsi: Vidd el dokihoz.Pesten Dr.Sátorhelyi Tamáshoz.
Ha nem pesti vagy,írd meg,hol laksz,hátha tudunk segíteni.

A teknősök kiemelten a vizuális ingerek rabjai, ha nem látja, nem eszik...
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2009.12.26. Szomb., 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gábor:Csak érzik a kaja szagát,nem?

bazsi: Vidd el dokihoz.Pesten Dr.Sátorhelyi Tamáshoz.
Ha nem pesti vagy,írd meg,hol laksz,hátha tudunk segíteni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.12.25. Pént., 23:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bazsi írta:
Köszi a gyors választ. Fűtött autóban szállítottuk őket, de előtte egy másik autóból, egy papírdobozból vette ki az eladó a tekiket, egy csomó másik teki közül. Teljesen le voltak lassulva... A pulcsimban folyamatosan melegítettem őket, akkor kicsit felélénkültek kb. fél óra után...

Fogalmam sincs, előtte mit ettek...

Azóta 3x fürdettük őket langyos vízben -ez nagyon tetszett nekik, ittak is rendesen, a bőrük is szebb lett- de a szemük még mindig csukva van... Sad(( Talán egy icipici hiányzik a berakott pitypang levélből, de még mindig nem igazán esznek...

Csukott szemekkel nem is fognak, mert nem látják a táplálékot. A fürdetés jót tesz és nem szárazdnak ki. Ha fény és napozólámpa hatására nem nyílnak ki a szemek, akkor hüllőszakértő állatorvoshoz kell fodulni.
Vissza az elejére
bazsi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.25. Pént., 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a gyors választ. Fűtött autóban szállítottuk őket, de előtte egy másik autóból, egy papírdobozból vette ki az eladó a tekiket, egy csomó másik teki közül. Teljesen le voltak lassulva... A pulcsimban folyamatosan melegítettem őket, akkor kicsit felélénkültek kb. fél óra után...

Fogalmam sincs, előtte mit ettek...

Azóta 3x fürdettük őket langyos vízben -ez nagyon tetszett nekik, ittak is rendesen, a bőrük is szebb lett- de a szemük még mindig csukva van... Sad(( Talán egy icipici hiányzik a berakott pitypang levélből, de még mindig nem igazán esznek...
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.12.25. Pént., 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi, hogy rávágtam. Embarassed
Vissza az elejére
Simson
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2009.12.25. Pént., 9:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Azért én nem mondanám biztosra, hogy A-vitamin hiánya van, ezt nem olyan könnyű megállapítani, hogy ennyi alapján csak úgy rá lehessen vágni.

Ettől függetlenül, amit a táplálkozásról és az állatorvosról írtak előttem, azzal egyetértek.

Hogyan szállítottátok őket ilyen hőmérsékleten? Előtte mivel táplálkoztak? Ezek alapján már többet lehetne mondani.
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.12.25. Pént., 7:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A teknősödnek vitaminhiánya van, méghozzá az A vitaminről van szó. Ez lehet a helytelen táplálástól. Ha csak almát és salátát adsz neki, az nem jó. Íme egy helyes táplálás:
-80% lágyszárúak (pitypang, lóhere, útifű, tyúkhúr)
-15% zöldségek (répa, cukkini, uborka)
-5% gyümölcs (dinnye, alma)

Vidd el a teknősöd egy hozzáértő állatorvoshoz. Ajánlom ha Budapest környékén élsz Dr. Sátorhelyi Tamást. Bővebb info itt: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=85

És fel a fejjel.
Vissza az elejére
bazsi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.24. Csüt., 22:34    Hozzászólás témája: SOS! segítséget kérek!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Sürgős segítségre lenne szükségem. Ajándékba vettünk innen, erről a fórumról, 2 kis görög teknőst. Mivel soha nem volt még teknősünk, nem tudtuk , mit kell nézni a vásárlásnál. 3 napja vannak nálunk. Egész nap alig mozognak, nem esznek. Felhívtam az eladót, azt mondta fáznak, és erősebb megvilágítás kell nekik. Mindkét teknős szeme folyamatosan csukva van. alátát és almát adtunk nekik, de semmit nem ettek. Valami szerintem nagyon nem oké velük...

szkitty@freemail.hu
Vissza az elejére
fannilina
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.21. Hétf., 10:59    Hozzászólás témája: Re: Kaptam egy kisteknőst Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi90 írta:
Tegnap délután kaptam egy kisteknőst. Ő most a második görög teknősöm, de mint kiderült, szegényke nem lát. Ezen kívül még mindig nem evett, de viszont nagyon sokat iszik. Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek? A tenyésztő nem reagál megkeresésünkre.

Szia! Nem vagyok nagy teknős szakértő!!! A mi mór teknősünk nyáron bújt ki a tojásból, szeptemberbe kaptuk meg. Ő az első az életemben. Smile Amikor hozzánk került a tenyésztőtől 1-1,5 héten át nem evett semmit, és egyik pillanatról a másikra elkezdte tömni a buráját. Azóta is csak lesem, hogy milyen pici, és mennyit eszik.Smile Hátha csak szokja a környezetet.
És mit adsz neki enni? Nekünk pl. zöldségeket, gyümölcsöt akkor nem volt hajlandó enni, csak a gazokat. Smile Mondjuk azóta már mindent betöm. Smile
Sőt, nálunk fordítva volt. Elkezdett enni, de nem ivott. Néhány hete vettük észre, hogy elkezdett inni is.
A tapasztaltabbak majd mondanak még valami okosat is...
Vissza az elejére
Pupi90
Tojás

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2009.12.20. Vas., 15:18    Hozzászólás témája: Kaptam egy kisteknőst Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap délután kaptam egy kisteknőst. Ő most a második görög teknősöm, de mint kiderült, szegényke nem lát. Ezen kívül még mindig nem evett, de viszont nagyon sokat iszik. Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek? A tenyésztő nem reagál megkeresésünkre.
Vissza az elejére
fannilina
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.02. Pént., 12:10    Hozzászólás témája: Kis teknős Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kérném a véleményeteket, tanácsotokat!
Szerintetek:

Ha reggel 8 és este 6 között megy a melegítő lámpája az megfelelő?

Nagy gáz, ha nem akar enni vitamint, kalcium és foszfor készítményt?
Mert ha kap, akkor nem eszi meg azt a kaját, amire rászórom.

Illetve úgy tűnik, egyáltalán nem iszik. Ez mennyire fontos? Vagy ne aggódjak?

Köszi mindenkinek!
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.26. Szomb., 6:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

még annyit ha a víz szobahőmérsékletű (az alá nem tud hűlni, hacsak nem hidegebb vizet teszel elé) akkor minden rendben lesz.
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.26. Szomb., 5:48    Hozzászólás témája: Re: Evett a Teki Hozzászólás az előzmény idézésével

fannilina írta:
Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat. Most értem csak haza, de látom, hogy a Teki széthordta, megcsócsálta a kaját, és a papsajtmályvát pedig teljesen bezabálta! Végre evettt!!! El se hiszem! Very Happy Nem tudom, hogy tényleg a ti érdemetek-e, vagy a teknős lett éhes, de boldog vagyok. Smile
Ja....egy kérdés:
A fürdetést mikor érdemes csinálni? Kaja előtt, este, reggel? Rögtön pancsolás után jön meg az étvágy, vagy csak egyszerűen jót tesz?
Mi fürdettük, de csak este tudtuk megtenni, mivel akkorra érünk haza. No és nem olyan könnyű, mert mivel nagyon pici, a víz kb 3 mm mély volt talán, azt pedig melegen tartani majdnem lehetetlen, mert egy pillanat alatt kihűl. Mélyebb meg nem lehet, mert megfullad.
Mindenesetre a teknőstartók elégedett boldogságával térek aludni! Smile

Azért annál nyugodtan lehet magasabb a víz, lényeg, hogy a kitolt feje kiérjen belőle. A teknősök a természetben a koradélelőtti és a naplemente előtti időszakban táplálkoznak. Célszerű ezért délelőtt etetni és azt megelőzően fürdetni úgy 15 percig.
Vissza az elejére
fannilina
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.25. Pént., 22:09    Hozzászólás témája: Evett a Teki Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat. Most értem csak haza, de látom, hogy a Teki széthordta, megcsócsálta a kaját, és a papsajtmályvát pedig teljesen bezabálta! Végre evettt!!! El se hiszem! Very Happy Nem tudom, hogy tényleg a ti érdemetek-e, vagy a teknős lett éhes, de boldog vagyok. Smile
Ja....egy kérdés:
A fürdetést mikor érdemes csinálni? Kaja előtt, este, reggel? Rögtön pancsolás után jön meg az étvágy, vagy csak egyszerűen jót tesz?
Mi fürdettük, de csak este tudtuk megtenni, mivel akkorra érünk haza. No és nem olyan könnyű, mert mivel nagyon pici, a víz kb 3 mm mély volt talán, azt pedig melegen tartani majdnem lehetetlen, mert egy pillanat alatt kihűl. Mélyebb meg nem lehet, mert megfullad.
Mindenesetre a teknőstartók elégedett boldogságával térek aludni! Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból