Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

traumás esetek - baleset vagy verekedés sérülései
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Lokvenc
Tojás

Nem: Nem:férfi
Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2017.01.11. Szer., 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Két tarajosteknőst tartunk otthon együtt. Az egyik pár hónappal fiatalabb a másiknál, és mivel még kicsik, így jelentős a méretkülönbség köztük. Hálistennek nagyon jól megtűrik egymást, az elején párszor a nagyobb megpróbálta megharapni a kicsit, de ez hamar abbamaradt.

A kérdésem igazából nem is ehhez tartozik szorosan.
Ma reggel észrevettem, hogy a kicsi jobb mellső lábán belülről a második karom nem normálisan áll, hanem befelé. Gondolom eltörött a tövénél.
Ilyenkor mi a teendő?
- Hagyjam békén, és majd leesik és újra kinő?
- Megpróbáljam leszedni a karmot?
- Vigyem állatorvoshoz, nincs-e törés az ujjában?

Előre is köszi a válaszokat Smile
[/img]

15966521_10206120995343449_289932521_o.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  79.02 KB
 Megtekintve:  59 alkalommal

15966521_10206120995343449_289932521_o.jpg

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zorka
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2015.06.20. Szomb., 16:08    Hozzászólás témája: kínai csíkos Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy hét. A másiknak a farka volt megharapva. Úgy néztem, az is letört.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ballabeci
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2015.06.20. Szomb., 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is két köröm deficittel vettem kisteknőst és kinőtt három hét alatt. Szóval annak ellenére, hogy eladó mondta, még igaz lehet....
Nálad mennyi idő telt el?
Vissza az elejére
Zorka
Tojás

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2015.06.20. Szomb., 8:45    Hozzászólás témája: kínai csíkos Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A nemrég vett kis teknősömnek hiányzik néhány körme. Az eladó határozottan állította, hogy ki fog neki nőni, és azt is mondta, hogy ha a farka törne le(ennek a fajnak ugye hosszú),akkor az is kinőne. De látom, hogy nem nő. Én vagyok túl türelmetlen, vagy nem fog neki kinőni? Úgy látom, a többi körmöcskéje nő. Ezért gondoltam, hogy már kellene.
Ti mit gondoltok erről?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2014.09.21. Vas., 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó hírek mindenütt! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2014.09.21. Vas., 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Teljesen rendbe jött. Tegnap már mozgolódott, ma reggel pedig visszaraktam a helyére. Kicsit aggódtam miatta, úgyhogy kiemeltem egy párszor levegőt venni. De jól úszik, rendszeresen feljár levegőért, ügyesen kikapaszkodik. Szóval nem lett növény. Very Happy

mardigras írta:
Tomi: remélem megússza szegény! Drukkolok Sad Végül mi a döntés: gyenge fűtés vagy nem fűtés a kezelő dobozban?

Dzsozi: van javulás?
Vissza az elejére
Dzsozi
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2014.09.21. Vas., 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lekopogom, de úgy tűnik jól van a teki. Étvágya jó és a viselkedése sem változott. Napozik, úszkál, rendezkedik. Smile

Kapott vitaminokat, minden másnap evett. Kapott élő nyers halat, amit beszéltünk.
A sós víz látszólag meglepte először. Zavartan úszkált és mintha ízlelgette volna minden fele a vizet. De aztán úgy tűnik hozzászokott.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.09.20. Szomb., 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tomi: remélem megússza szegény! Drukkolok Sad Végül mi a döntés: gyenge fűtés vagy nem fűtés a kezelő dobozban?

Dzsozi: van javulás?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.09.20. Szomb., 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ma reggel a vízben felfordulva találtam egyik pár hete beszerzett pézsma teknősömet(nemek arányát szeretném javítani,sikerült hasonló méretű életkorú teknős beszerezni)

Kivettem az akváriumból, elkezdtem hátsó lábainál fogva lóbálni, kicsit
rázogatni, ezt pár percig csináltam.

Majd egy tálba raktam, pár milliméter vízzel, és egy melegítő lámpát irányítottam rá, úgy hogy épp melegítette a állatot. Kb. fél óra múlva elkezdett mozogni, majd szemét is kinyitotta.

Sátorhelyivel sikerült beszélnem(szombat reggel!!!), azt javasolta, hogy maradjon a pár milliméter víz, csak ne világítsam és melegítsem tovább. Párnap maradjon így, majd meg lehet próbálni vízbe rakni az állatot, megnézni hogy működik.

Nem tudom mennyi ideig lehetett víz alatt, oxigén nélkül. Azt sem tudom innentől kezdve mennyire menthető.
Csak gondoltam leírom, ha ilyen van másnál, talán menthető az állat.
Illetve ha valakinek van hasonló tapasztalata, azt szívesen fogadom.

Tomi
Vissza az elejére
Dzsozi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.09.16. Kedd., 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Mosoni-Duna nem volt sosem veszélyesen szennyezett (emlékeim szerint). Nyaranta fürdünk benne gyerekkorunk óta, horgászunk és megesszük, plusz a teki is az elmúlt 20 évében lenyelt már jó pár kiló friss snöcit belőle, szóval nem hiszem, hogy gond lenne. Very Happy

Én is gondolkoztam rajta, hogy nem-e fogja esetleg csípni a sebet a só. Oké.. akkor majd kevesebbet teszek bele, biztos ami biztos.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.09.16. Kedd., 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azon töröm a fejem, nehogy a só irritálja a sebet, ha az még nyílt. Lehet, hogy kevesebbet (pl. 2g/l) és lassabb ütemben, pl. csak 2 nap leforgása alatt tenném bele a kezdő mennyiséget.

A sneci teljesen jó eleségnek, de nem túl szennyezett ott a Duna?
Vissza az elejére
Dzsozi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.09.16. Kedd., 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy most már határozottan jobban van a Teki. Talán túllendült a sokkon amit az esés, a fájdalom és az állatorvos jelentett. Már napozó üzemmódba váltott és bár 7-kor leszokott kapcsolni a lámpa, de ma hagyom neki még 1 órát. Smile

Nincs ilyen D3-as cseppem, de majd megnézem állatkereskedésben.
Igazából annyit mondott, hogy édes vízi nyers halat kapjon. Lehetőleg kicsit és egészben fejestől pikkelyestől. Én a Duna mellett lakom a szigetközben. Felénk sok az úgy nevezett sneci (más néven küsz), és kifejezetten javasolta ezt a hal fajt. Most éppen nincs készleten, de a hétvégén majd neki esek a Dunának spiccbottal. Very Happy (egyébként főleg nyáron sűrűn kap ilyen halat és nagyon szereti. Jó nagy vérengzést szokott tartani Very Happy )
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.09.16. Kedd., 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dzsozi írta:
Az állatorvos is a kálciumot mondta, illetve a nyers egész halat javasolta. Antibiotikumot akkor kell neki adni, ha elfertőződik a seb. Figyelni kell van-e étvágya. Most kicsit sűrűbben kell neki enni adni.
Amúgy fura, hogy mióta haza jöttünk az állatorvostól nem mászott ki a vízből a "napra". A vízben mondjuk elvan. Úszkál rendesen, meg mióta evett be is van indulva.
A vizet 1 hete cseréltem teljesen és most vasárnap meg kb 50%-osan.
Etetni mindig egy külön lavórban szoktam. Kap D3 cseppeket, meg élő halat a dunából (ennek beszerzése, azaz kifogása folyamatban van Smile ).
A sót mindjárt beleteszem a vízbe.

Remélem hamar begyógyul a sebe. Amúgy most hogy jobban megnéztem inkább olyan fél centis darabon van repedés közvetlenül a a páncél peremén. Nem volt túl szerencsés a földet érése, de lehetett volna rosszabb is.

Szegény tuti sokkot kapott, és az ijedtségtől nem mászik most ki. Egy darabig biztos össze fogja kötni a napozót a kellemetlen élménnyel...

A D3 csepp úgy emlékszem túladagolható, bár nem rémlik, milyen mellékhatása lehet. Szóval jó lenne a pontos, az állat testtömegéhez igazított adagolást betartani.
A kalcium mennyiségre mit javasoltak?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.09.16. Kedd., 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dzsozi írta:
[...] Le vettem a teki fölül az üveget, hogy több hő érje. Eleinte nem is volt gond, nem próbált kimászni. Ma viszont neki indult és sajna ki is pottyant. kb másfél métert zuhant, majd a hátára érkezett a parkettára. Egyből felkaptam és vissza tettem és láttam, hogy szivárog a vér. A bal hátsó lábánál a felső páncél alsó felén kb 1 centis szakaszon elrepedt a páncélja. Sok vér nem folyt ki és az a 10 perc alatt, míg az állatorvoshoz értünk el is állt. Ott azt mondták nem súlyos. Figyelni kell, hogy eszik-e, meg sűrűbben vizet cserélni neki egy darabig, meg kapjon sok kalciumot. Most úgy tűnik jól van. Kicsit mintha nem találná a helyét. Nektek van ilyennel tapasztalatotok? Mit érdemes ilyenkor még tenni?

Úúú, szegény! Nem arról volt szó, hogy addig marad az üveg, amíg nem lesz kész a rács??

Remélem nincs belső vérzése. Figyeld a légzését, nem szörcsög-e, és az úszásképességét, hogy fel tud-e könnyen menni levegőért. Ha nehézsége lenne a légzéssel, akkor meg kell oldani az időszakos szárazon gyógyulás lehetőségét.

Ha a repedésnél egy nyílt seb van szabadon, akkor meg kell akadályozni az elfertőződést: Kristálytiszta víz, kinti etetés, heti akár 2x vízcsere pihenetett (klórtalanított) vízzel. Mehet kevés jódmentes só a vízbe (kb. 3-4g/liter) 1-2 héten keresztül. Ez megelőzés, nem gyógymód. Fontos fejben tartani, hogy a párolgással a sótartalom visszamarad. A rátöltéskor nem kell, de részleges vagy teljes vízcserénél arányosan kell pótolni a veszteséget! Tehát két hét alatt mondjuk 4x50% vízcsere során minden alkalommal a friss vízhez az eredeti sóadag 50%-át kell újra és újra hozzáadni. Majd a kezelés végén a sóadagolást abbahagyva ez minden újabb részleges vízcserével szép lassan hígul, majd kb. 3-4 alkalom után kvázi eltűnik.

Minden ezen felüli kezelés az állatorvos döntése: kell-e antibiotikum, sebfertőtlenítő ecsetelés, stb.

Most fontos lesz a D3 vitamin termelődés, illetve a kalciumban gazdag diéta... ezektől fog gyógyulni a csonttörés. Az állatorvos igazán definiálhatná, hogy mit ért azalatt, hogy "sok kalcium". Ugyan tudtommal nem túladagolható, de azért mégis van átmenet egy csipet/étkezés és az egész állat kalcium porba tunkolása közt. Smile

Ha természetes út is elég: sok egész édesvízi hal és vele együtt sok napozás kell (hő+UVB). Ha kiegészítő adagolás szükséges, akkor az előzőek mellé pluszban kell adni ezeket a szereket. Ha a kalcium pl. por formájában van, akkor az olvasztott hal belsejébe érdemes betölteni.
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.04.29. Kedd., 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örülök, hogy minden rendben! Smile
Vissza az elejére
Norman
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2014.04.29. Kedd., 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cstomi írta:
Szia!

Nekem is esett már le növendék pézsma hasonlò magasságbòl. Nem történt semmi baja.

Tomi

Szia!

Köszi a választ,hála Istennek neki sem lett semmi baja Smile

Üdv: Norman

cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.04.24. Csüt., 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nekem is esett már le növendék pézsma hasonlò magasságbòl. Nem történt semmi baja.

Tomi
Vissza az elejére
Norman
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2014.04.24. Csüt., 7:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Olyan helyzetben vagyok amiben eddig még nem,a 2éves fedelesemmel éppen egy enyhe megfázás kikezelésében vagyok ami vitaminkúránál tart(antibiotikum után),valószínűleg hatékony a roborálás mivel olyat tett amit még soha,ma reggel valahogy kitornázta magát a terráriumból,olyan 130-140cm magasból eshetett le,külső sérülés nincs rajta,eddig nem vettem észre semmi extrát,rohanjak a dokihoz szerintetek vagy figyelgessem?Mennyire védhette meg a páncélja vajon?Ilyenkor előfordulhatnak belső sérülések?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Norman

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.12.12. Csüt., 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Picurgo!

Kicsit olvass vissza a topikban, már volt szó egy ilyen esetről:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?p=19938&highlight=#19938

Továbbá:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?p=19582&highlight=#19582

Utána írhatnál ide az aksidról, amiket Tomi kérdezett:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=107

cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.12.12. Csüt., 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Mekkora akváriumban tartod őket? Mennyire struktúrált? Terep tárgyak?
Víz hőmérséklete?
Hogyan eteted őket?
Tomi
Vissza az elejére
picurgo
Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2013.12.12. Csüt., 15:46    Hozzászólás témája: harapás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Két kb. 5 éves sárgafülű ékszertekim van. a múlt héten a lány megharapta a fiút, nyakát, farkát. Voltunk orvosnál, szétválasztottam őket, kezelem a sérüléseket.
Az a baj, hogy mióta külön vannak, mindkettő elég szomorú. Nem esznek, és nem igazán csinálnak semmit, csak gubbasztanak. A lányt is elvittem az orvoshoz, azt mondja fizikailag teljesen jól van.
Nem nagyon tudom mit csináljak. Valaki esetleg tapasztalt már hasonlót? Összeereszteni nem merem őket, mert félek az újabb összecsapástól

Köszi
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bővebben itt.
Vissza az elejére
e.evelin13
Tojás

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jolvan,nagyon szépen köszönöm Smile
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Apróhal, vízicsiga, vízinövény, tyúkhúr, stb...
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Minden képen nagyobb akvárium kellene, csináltatni lényegesen olcsóbb mint megvenni a boltba.
Víz hőmérséklete nagyon magas amiatt is összekaphattak, legyen olyan 22-23 fok.
A víz mélységet fokozatosan mindenképpen emelni kell.
De a leggázabb a takarmányozás, apróhallal, természetes táplálékkal etess. Ezeket a szárított cuccokat felejts el,
Az agresszort etesd egy kicsit gyakrabban úgy hogy a fejadagját elosztod.
Az akvárium 2/3-át fedni kell üveglappal, ha fűtöd a vizet. A levegő és a viz hőmérséklete közti különbség miatt megfázhatnak.

Tomi
Vissza az elejére
e.evelin13
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az a gond h nagyon nagyon szeretem őket de a nagyobb akváriumhoz nincs keretem Sad de azt sem szeretném ha szenvednének. nem tudom mit cisnáljak :/
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.austinsturtlepage.com/Care/cs-yellowbelly.htm

Az akvárium kiépítéséhez az aláírásomban lévő komplett leírás is jól használható (kivéve a sózás+mészkőadalék használata részeket).

e.evelin13
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tekik

F_nyk_p0416.jpg
 Cím:
kicsi
 Fájl mérete:  92.09 KB
 Megtekintve:  494 alkalommal

F_nyk_p0416.jpg

Vissza az elejére
e.evelin13
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tekik

F_nyk_p0413.jpg
 Cím:
kicsi
 Fájl mérete:  86.53 KB
 Megtekintve:  457 alkalommal

F_nyk_p0413.jpg

F_nyk_p0419.jpg
 Cím:
nagy
 Fájl mérete:  92.25 KB
 Megtekintve:  452 alkalommal

F_nyk_p0419.jpg

F_nyk_p0418.jpg
 Cím:
nagy
 Fájl mérete:  80.13 KB
 Megtekintve:  500 alkalommal

F_nyk_p0418.jpg

Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos még a "nagy" akváriumod is alkalmatlan a teknőstartásra, annyira kicsi. Maximum apró teknősök nevelésére használnám. Egy-két felnőtt ékszerteknős részére az ideális akvárium méret legalább 100cm, de inkább 130cm hosszúság x 50-60 cm szélesség x 60cm magasság és kb. 35-45 cm vízmagasság.

A víz túl alacsony, úszni nem tudnak, alig van mozgásterük. Nincs aljzat, nincs búvóhely, nincs megfelelő napozóhely és világítás. Az aggresszió ennek az egyenes következménye. A száraztápok sem megfelelőek számukra.

Kérlek olvasd el ezt:
http://www.austinsturtlepage.com/Care/caresheet-red_ear_slider.htm

e.evelin13
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szvl igy is van ez

F_nyk_p0408.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  79.92 KB
 Megtekintve:  506 alkalommal

F_nyk_p0408.jpg

F_nyk_p0407.jpg
 Cím:
kicsiakv
 Fájl mérete:  89.85 KB
 Megtekintve:  488 alkalommal

F_nyk_p0407.jpg

F_nyk_p0405.jpg
 Cím:
nagy akv
 Fájl mérete:  101.64 KB
 Megtekintve:  530 alkalommal

F_nyk_p0405.jpg

Vissza az elejére
e.evelin13
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagy akvárium

tekike.jpg
 Cím:
nagy akvárium
 Fájl mérete:  73.66 KB
 Megtekintve:  546 alkalommal

tekike.jpg

Vissza az elejére
e.evelin13
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a szobahőmérséletünk 21,amikor nem vagyunk ittohn levesszük 18-ra de mivel nem olyan nagyon magas a vízük mitn a hosszuk ezért olyan 27-28 fokos a vizük.most igy télen 4 naponta etetem őket.amúgy 3 naponta.nincsenek elhízva meg lefogyva sem.pont jól vannak szerintem régebben kicsit husisabbak voltak amikor elkezdtek nőni mivel 2 naponta ettek.Fehér szárazhallal etetem őket vagy iylen több féel száraz kajával hetente legalább egyszer adok nekik fagasztottat is.Vettem páncélerősítőt is de azt nem hajlandóak megenni de szerencsére nincs semmi bajuk és nem is volt eddig.Mindig ugyanakkor fekszenek le és kelnek is.Ugy értem ezt a lámpa fel és lekapcsolásával egynesúlyozom.Az akvárium felét este le szoktam takarni h ne zavarja őket ha vki feloltja egy pillanatra.Azthiszem mindent leirtam de a képeket nem tudom ide felrakni :/ A kisebbnek szerencsére nem lett semmi baja apukám mondhatólag gyorsan szétválasztotta őket.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://postimg.org -ra töltsd fel, majd másold be ide így:
Kód:
[img]képneve1.jpg[/img]
[img]képneve2.jpg[/img]

Sajnos privátban is van méretbeli korlátozás.
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Privátban megy! Amit kérdeztem elég fontosak, ahhoz hogy tudjunk érdemben segíteni.
Vissza az elejére
e.evelin13
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem tudnátok egy emailt kapni és oda elküldöma képeket mert túl nagyok Smile
Vissza az elejére
e.evelin13
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagyon köszönöm a válaszokat tényleg!!! Smile felteszem akkor a képeket bár nem lettek olyan jok mert gyorsan csináltam épp a lefekvés órájában járunk. Smile
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnálom a dolgot... a teknősök párban tartása mindig egy időzített bomba. Ha akkora méretbeli különbség van közötük, hogy a nagyobbik be tudja kapni a kisebbik fejét, akkor én soha többet nem tenném össze őket. Kérlek ellenőrizd le, hogy van-e komolyabb sérülés a pórul járt példány koponyáján vagy a nyakán. Ha igen, azonnal fordulj állatorvoshoz!

Az, hogy "nagyon szeretik egymást", csak a mi képzeletünk játéka. A békés együttélésük, amit megfigyeltél, valójában annyit jelent, hogy megtűrték egymást. Nem győzzük itt hangsúlyozni, hogy a teknősök nem társas lények, a szó emberi értelmében nem vágynak partnerre, maximum a párzási időszakban. Very Happy

Tomi kérdéseire adott válaszok támpontot tudnának adni nekünk is, plusz posztolhatnál egy fotót az akváriumodról, hátha tudunk valami megoldást találni...
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Jól tetted hogy külön vetted őket, ilyenkor mást nem nagyon lehet csinálni.
Több teknőst mindig melós együtt tartani. Legyenek külön egy pár hétig, utána megint lehet próbálkozni.
Mekkora pontosan az a nagy akvárium? Mennyire kicsi az a kicsi aksi?
Mennyire berendezett az akváriumod? Pl.: víz alatti bújó, barlang, vízi növény, szárazulat. stb...
Milyen hőmérsékletű vízben vannak?
Milyen gyakran eteted őket?

üdv. Tomi
Vissza az elejére
e.evelin13
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.25. Hétf., 15:28    Hozzászólás témája: verekedés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!
Nagyon szeretném a segítségeteket kérni!!Két ékszerteknősöm van már vagy 5 éve. Az egyik nagyobb a másik kisebb.Igazán a fajtájukban sem vagyok nagyon biztos meg a nemükbben sem.De az a lényeg h 5 éve együtt élnek tényleg egy nagy akváriumuk van minden biztositva van nekik.Nagyon szeretik egymást mindig együtt napoznka együtt cisnálnak mindent.Vasárnap délelött még minden oké volt,délután megetettem őket de estefele mikro filmeztem arra lettem figyelems h nagyon nagy zajt csapnak.Feloltottama lámpát és már csak azt láttam h nagyobbik teknős beapta az egész fejét a kisebbnek nagyon megrémültem alig tudtam szétválasztani őket Sad Mikor sikerült kivettem a kisebbet és kinnt volt egy két percig madj megint vissszaraktam és nagy megint bekapta a fejét és alig tudtzam szétválasztani.Sosem történt ilyen.Van egy kisebb akváriumom abba beleraktam a kicsit de az akvárium kcisi neki.Aludni sem aludt és lenyugodni sem tud.A nagy is mintha keresné a kicsit de anniyra nagyon félek visszarakni a nagy akváriumba a kisebbet h nem tudom mi tévő legyek.Légyszives agyon szépen kérlek tudnátok segíteni???? Crying or Very sad
Vissza az elejére
zsanett
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2013.04.14. Vas., 14:29    Hozzászólás témája: pézsmateki Hozzászólás az előzmény idézésével

nem hinném hogy odaszorult volna,legalábbis nem vettem észre.sokat bújkált a melegítő alatt,lehet hogy megégette talán,nem tudom..most már mindent úgy alakítottam ki,hogy ne történhessen baj,legalábbis remélem
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.04.14. Vas., 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biztos vagy benne, hogy nem szorult oda a szűrőhöz vagy ilyesmi? Egyszer nekem is volt ilyesmi az egyik teknősöm lábán, kiderült hogy leszerelte a védeőkupakot és beszorult a lába a szűrőcsőbe. Nekünk is elmúlt a szűrőkupakot meg odaragasztottam.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
zsanett
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2013.04.14. Vas., 12:08    Hozzászólás témája: pézsmateki Hozzászólás az előzmény idézésével

betadinozom,csersavaztam és már szinte nem is látszik neki.remélem megúsztuk ennyivel!köszönöm!
Vissza az elejére
Norman
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2013.04.14. Vas., 10:40    Hozzászólás témája: Re: pézsmateki Hozzászólás az előzmény idézésével

zsanett írta:
sajnos nem tudok élesebb képet csinálni,mert olyan pici,teljesen rá kell közelítenem hogy valamicske látszódjon Sad azt vettem még észre,hogy a bőre jön le,vagy vedlik vagy nem is tudom mi a jó kifejezés.ez normális?

A vedlés teljesen normális,de az,hogy rózsaszín és vakarja az nem.Csersavat tégy azért a vízbe és betadinozd neki ahogy írtam míg nem jut normális orvoshoz,nehogy elfertőződjön.Itt sajnos kép nélkül senki sem fog tudni segíteni.

zsanett
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2013.04.13. Szomb., 20:01    Hozzászólás témája: pézsmateki Hozzászólás az előzmény idézésével

sajnos nem tudok élesebb képet csinálni,mert olyan pici,teljesen rá kell közelítenem hogy valamicske látszódjon Sad azt vettem még észre,hogy a bőre jön le,vagy vedlik vagy nem is tudom mi a jó kifejezés.ez normális?
Vissza az elejére
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2012.05.17. Csüt., 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2012.05.17. Csüt., 7:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ok.

A hozzászólást lisasmith összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2012.05.27. Vas., 22:17-kor.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2012.05.16. Szer., 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
Sziasztok,

ma beállított az ismerősöm és az Édesanyja egy kertben talált teknőssel.
Alig tenyérnyi méretű, vörösfülű, és hím.

Csatolom a képeket.
Esetleg ha ez működik:
http://youtu.be/FnOe39l1a-o

Nekem úgy tűnik, mintha egyik hátsó lábát részlegesen, a másikat pedig teljesen nem használná. Egyébként nem fél, érdeklődő, talán picike szemgyulladása van.

Kérlek segítsetek, hogy mennyire komolyak a páncélján a sebek/ illetve hogy mi az egyéb teendő.

Megnéztem a csapban, ahol eddig volt, és elég csálén áll benne.
Most a dobozban ül, nézeget kifele, de a hátsó lábait továbbra sem használja.

Este eregetett pár buborékot, szerintem taknyos. Tehát meg is van fázva.
Hogyan tovább?

Köszi előre is,

Liza

Állatorvos, jobb esetben hüllőspecialista, de SOS!! mondjuk azért tedd be egy lavórba, ne szárazon legyen, hanem vízben. tartsd a hőfokot 24-26 fok között. Nincs jó állapotban, nagyon nincs!
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2012.05.16. Szer., 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerkesztve

A hozzászólást lisasmith összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013.04.13. Szomb., 16:22-kor.
Vissza az elejére
Teki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2011.08.09. Kedd., 16:21    Hozzászólás témája: Re: Különválasztás Hozzászólás az előzmény idézésével

Trambulin írta:
Üdvözletem mindenkinek, sziasztok!
Végigolvastam a felvetéseket, hozzászólásokat, sok mindent tanultam.
Több hozzászólásban olvastam hogy a tekik (esetemben sárgafülü ékszerteknős) verekednek, illetve az egyik bántja a másikat. Nálunk egy kisebb és egy nagyobb él és az elmúlt időszakban többször észrevettem hogy a nagyobbik harapja a kisebb hátsó lábát. Már most sebes lett neki, ezt kezelem is a leírtak alapján.
Ami viszont kérdésem, mert nem igazán találtam rá egyértelmű módszert, az a következő.

Hogyan célszerű őket szétválasztani?

Amire gondoltam:
- két kisebb akvárium (tehát minden felszerelés 2x)
- egy nagyobb akvárium, megnövelni az életterüket (erről azt olvastam hogy csak átmeneti megoldás)
- egy nagy akvárium, amely felénél ketté van osztva egy plexi darabbal, ami ki van fúrva több helyen hogy a víz áramolhasson (így egy külső szűrő elég lenne)

Kérlek adjatok tanácsot, mi a jó módszer a szétválasztásra.

köszi!

Ha úgy választod szét őket, hogy továbbra is lássák egymást, akkor csak az egyik problémát oldod meg. Vagyis nem tudja a nagyobb a kisebbet megharapni. Viszont a másik gond, hogy a kisebb látja a nagyot továbbra is fennáll és ezért a kicsi stressznek van kitéve. Ezért javaslom, hogy úgy válaszd szét őket, hogy ne lássák egymást.

Teki
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból