Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Takarmányozás
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarajosteknős (Graptemys pseudogeograpchica)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
domonkos
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2017.02.27. Hétf., 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fagyasztott édesvizi halat is adhatsz neki, néhány állatboltban lehet kapni. Ha túl nagy akkor összevágod, hogy be tudja kapni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Compo
Vendég

HozzászólásElküldve: 2017.02.19. Vas., 14:44    Hozzászólás témája: Etetés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy a képen látható kis teknősnek mit adhatok a nevelő tápon kívül és mennyit mert a kereskedésben azt mondták hogy napi egyszer 6-8 szem táp kell neki.

IMG_0752.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  230.6 KB
 Megtekintve:  39 alkalommal

IMG_0752.jpg

IMG_0748.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  222.31 KB
 Megtekintve:  48 alkalommal

IMG_0748.jpg

Vissza az elejére
Fóli
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2015.05.15. Pént., 6:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm Timo!
Vissza az elejére
Timo
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2015.05.14. Csüt., 9:30    Hozzászólás témája: - Hozzászólás az előzmény idézésével

A képek alapján nekem kislánynak tűnik:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Fóli
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.13. Szer., 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia mardigras!
Köszönöm a linket!Nagyon hasznos volt! Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy Vagány fiú e vagy lány? Ebben tudna e nekem valaki segíteni? Smile
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi

HozzászólásElküldve: 2015.05.13. Szer., 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Fóli, ebben a cikkben mindent megtalálsz, az etetést is:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=609

A páncélja vagy vízközves, vagy a rossz táplálástól, és megfelelő világítás hiányától hiánybeteg. Sajnos nem látszik egyértelműen a fotón. Érdemes lenne a tartás körülményeit feljavítani, ebben itt a fórumon kimerítő információkat találsz. Hajrá!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Fóli
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.13. Szer., 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Köszönöm a választ! Én is furcsállottam, hogy minden nap etetik, mivel Nekem is volt régebben teknősöm valamennyire otthon vagyok a témában bár sosem volt ekkora/ilyen idős tekim. A száját én is néztem, hogy valami nincs rendben, ilyet még nem is láttam! Ezzel tudnak valamit csinálni szerinted?
Vissza az elejére
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2015.05.13. Szer., 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Ne etess minden nap egy akkora jószágot felesleges! Hetente 2x
A 3. fotón mintha túl nőtt volna a felső szaru kávája azt lehet meg kell nézetni!
Vissza az elejére
Fóli
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.13. Szer., 15:33    Hozzászólás témája: Tanács? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Új vagyok még itt. Kaptunk egy 10 éves tarajos teknős. ( Vagány a neve )több tanácsot is szeretnék kérni. Először is eddig egész életében szárított garnélán,szárított halon és salátán élt,minden nap etették. Én vettem neki fagyasztott halat hát mit ne mondjak nagyon ízlett neki, át szeretném állítani az étrendjét a fagyasztott halra,véleményem szerint egészségesebb. Kérdésem,hogy mennyi adjak és naponta adjak e neki enni?
A másik kérdésem,hogy normális e,hogy ilyen a páncélja? Nem tudtam lekefézni; ill. Fiú vagy lány Vagány,mert én nem tudom eldönteni... páncélhossz 16cm.
Előre is köszönöm a válaszokat és bocsánat, higy ilyen hosszúra sikeredett; Szép napot mindenkinek!

IMG_20150513_29847.jpg
 Cím:
Vagány2
 Fájl mérete:  31.97 KB
 Megtekintve:  13857 alkalommal

IMG_20150513_29847.jpg

IMG_20150513_18893.jpg
 Cím:
Vagány3
 Fájl mérete:  56.77 KB
 Megtekintve:  294 alkalommal

IMG_20150513_18893.jpg

IMG_20150513_1401.jpg
 Cím:
Vagány1
 Fájl mérete:  55.05 KB
 Megtekintve:  291 alkalommal

IMG_20150513_1401.jpg

Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.03.01. Vas., 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A szárított eleség kérülendő, gyenge a tápértéke. Ebben a cikkben leírt etetési mód egyben alkalmazható a tarajosokra is:

www.teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=513

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csab.2000
Tojás

Kor: 16

HozzászólásElküldve: 2015.03.01. Vas., 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!
Tarajos teknősöknek mit lehet adni? ( nagyon picik kb. 3-5 centisek)
A szárított halat is lehet nekik adni? Ugyan olyan jó mint a fagyasztott? És szív-mixet?
Ilyen szárított halat gondoltam adni nekik darabolva:
http://cupak.hu/teknos_elesegekampproducts_id3010.html
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2014.03.22. Szomb., 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Rendszeresen ne add neki. Inkább csak nasinak.
Aprò egész halban ott van: szálka, belsőség... stb, amire szükségük van.
Ha horgászol, fogj nekik aprókalat.

Tomi
Vissza az elejére
gulyas112
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2014.03.22. Szomb., 9:59    Hozzászólás témája: Halikra Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a teknősöket rendszeresen szabad halikrával etetni? Kishalat kapnak szinte mindig, de bejött a horgászszezon és ilyenkor sok ikrához hozzá tudok jutni. (Tegnap adtam nekik először, nagyon ették)
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.02.09. Vas., 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amit a kisallatkereskedesben fagyasztva kapsz, csomagonkent 8-10 hallal, az megfelelo. Tavasszal meg majd gyere velunk halaszni! Smile
gulyas112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.02.09. Vas., 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendben köszönöm a válaszotokat. Előttük nem hagyhatom az akváriumba, mert a másik mindent befal, meg akkor mindig cserélhetném a vizüket. Külön lavórban etetem őket, de majd akkor pár napig nem eszik aztán hátha ráfanyalodik. Olyan nagyon apró halat árulnak kisállat kereskedésekbe, vagy azt csak fogni tudok majd tavasszal?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.02.09. Vas., 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Legjobb a hal, egeszben, tehat apronak kell lennie.
A lisztkukac erosen hizlal, főeleségnek nem valo, csak kiegeszitesnek nehanapjan. Kitartonak kell lenned, majd rafanyalodik. Probalkozhatsz elo hallal is!
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.02.09. Vas., 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

lisztkukacot csak ritkán. Csak nasinak. Magas a zsírtartalma. A hal a leegfelelőbb.
Kínáld neki folyamatosa. Csak ez van jelleggel. Majd rá kap.

Tomi
Vissza az elejére
gulyas112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.02.09. Vas., 20:43    Hozzászólás témája: Hallal való etetés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy kb. 1 hete van 2 tarajos tekim. Olvastam, hogy hallal a legjobb etetni, így vettem horgászboltba nekik apró kishalat, amiket összedarabolok picire és azt adom nekik. Az egyik nyomja is be piszkosul, a másik viszont csak megszagolja, és ott is hagyja. A boltba az élő lisztkukacot ajánlották nekik, vettem is egy kis dobozzal, azt viszont nagyon eszi, 4-5 darabot is egyszerre. Az lenne a kérdésem, hogy az is jó neki teljes értékű kajának, vagy valahogy rá kéne szoktatnom a halra? Ha rá kéne szoktatnom akkor azt hogyan csináljam?
Vissza az elejére
BallaBianka
Tojás

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2013.01.01. Kedd., 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi lehet a baj? Hogy tehetem szebbé a páncélját??

tekiforum1.jpg
 Cím:
Zénó
 Fájl mérete:  63.22 KB
 Megtekintve:  898 alkalommal

tekiforum1.jpg

Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2012.12.30. Vas., 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia,

ezt így elég nehéz megmondani, ha tundál feltenni egy jó minőségű képet, azzal könnyebbé tennéd!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
BallaBianka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.12.30. Vas., 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Az miért lehet, hogy a tekim páncélja olyan itt ott, mintha lekopott vna? ilyen fehéres. De nem lekaparható!
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 62

HozzászólásElküldve: 2012.10.19. Pént., 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A kis gyerekek is jobban szeretik a csokoládét, még is meg kell enniük a főzeléket, a levest, a többi rendes kaját, hogy egészségesek legyenek.
Csakhogy ezt egy teknősnek nem tudod elmagyarázni.
Egy megoldás marad, adsz neki kishalat, aztán megint kishalat, stb, stb.
Nem kell, hogy megegye, de meg fogja enni. Az éhség nagy úr ...! Smile

De ha ez a megoldás nem tetszik, adhatsz neki szárított rákot, szárított halat, egyéb ilyen vackokat, legfeljebb karácsonyi meglepinek viheted állatorvoshoz.

Ki kell bírni, mert a teknősökhöz sok esetben nagyon sok türelem kell. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
eda84
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2012.10.19. Pént., 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! 2 db sárgafülű ékszerteknősőm van. Az a "problémám", hogy a fagyasztott halat nem nagyon eszik meg Sad . Mintha jobban szeretnék a szárított rákot. Lehetséges ez? Előre is köszi a választ!
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.05.27. Vas., 9:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BallaBianka: Kb. 9-10 hsz-al lejjebb Bauri,meg még úgy száz helyen,írták már többen is,hogyan szokás őket helyesen etetni. 2-3 naponta elég etetned,akkor viszont annyit kaphat,hogy hagyjon meg belőle,nem kell így darabra kiszámolni. És inkább csak kishallal,szívmix kocka úgy ahogy van felejtős,de fagyis kockákat is inkább csak havonta egyszer max kétszer érdemes. Ha már úgyis megvetted,de én nem vennék többet ilyesmit!
Vissza az elejére
BallaBianka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.26. Szomb., 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Ma vettem a kis tarajos tekimnek ilyen kajákat:
- fagyasztott kis hal
- szívmix
- és egy teknős kaja, ami fagyasztott mint a hal, de rengeteg minden van
benne, amit a neten olvastam, h jó a tekinek. rák, hal, pulykaszív,
marhahús, spenót, kagyló, szúnyoglárva, kálcium és egyéb jó dolgok. kis kockákban van.
Az utolsót holnap fogom kipróbálni. Úgy gondoltam, hogy egy nap kap halat, másnap egy kockát, és minden héten egy szívmix.
Azonban egy kishal egy nap elég egy 5 centis páncélú tekinek?

Válaszotok előre is köszönöm!! Smile
Vissza az elejére
idir
Tojás

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2011.11.16. Szer., 14:07    Hozzászólás témája: Köszönöm Hozzászólás az előzmény idézésével

robee19 írta:
Szia, a fehér foltra nincs tippem, viszont azt több helyen olvastam hogy guppikkal etetik a teknőst, mert az rettenetesen szaporodik, szóval biztos hogy nem mérgező, és feltehetőleg meg is fogja enni.

Szia,
köszönöm a gyors választ. Kíváncsi leszek a két tekimre, mert ők még csak fagyasztva láttak halat! Very Happy

robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2011.11.16. Szer., 7:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, a fehér foltra nincs tippem, viszont azt több helyen olvastam hogy guppikkal etetik a teknőst, mert az rettenetesen szaporodik, szóval biztos hogy nem mérgező, és feltehetőleg meg is fogja enni.
Vissza az elejére
idir
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.11.15. Kedd., 21:27    Hozzászólás témája: Guppival lehet ezetni tarajos teknőst? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
már nagyon rég jártunk itt... Szeretném megkérdezni, hogy egy ismerősöm felajánlotta, hogy van felesleges guppija, ha gondolom neki adná a tekiknek, de nem tudom, hogy megennék-e? (Nyilván, próba-cseresznye, de gondoltam megkérdezem, nem mérgező-e, vagy ilyesmi...)

A másik, hogy bár kapnak vitamint, még mindig foltos a páncéljuk. Tudom, egy kis körömkefe csodákra képes - sokan mondták, hogy lehet vízkő - de csak nem akar eltűnni. Nem puha a fehér folt, amikor vedlenek, szépen lejön, de lehet látni, hogy több réteg válik le... Ennek mi lehet az oka?

Próbálok képet küldeni Draco jányomról és Szotyi fiamról, hogy lássátok!
Válaszotokat előre is köszi:
Évi

ui: A kaja lista: fagyasztott hal, fagy. csiga, fagy. kagylóhús, vizibolha, rugil, agil, calcil, tortil, fehér hal (szárított), szívmix, teknős elixir, vitamin cseppek... Több most nem jut eszembe, de még van... Van benn az akviban szépia is... Néha megeszik a zöld saláta levelet is.

ketten.jpg
 Cím:
Ketten: nagyobb Dracóm, a kisebb Szotyikám...
 Fájl mérete:  88.64 KB
 Megtekintve:  1104 alkalommal

ketten.jpg

Eranádi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.04.18. Hétf., 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a választ! Igen mi is erre gondoltunk, hogy ez így hosszútávon nem lesz neki jó. Esetleg valami ötlet, segítség, hogy mit adjunk, mivel lehetne rávenni, hogy mást is egyen. 2-3 naponta hajlandó megenni 1 pici halat. Pedig régebben nem volt ilyen. Régen együtt evett a 3 teknős akkor jól evett, de a falatozás hevében volt, hogy a nagyobbak megharaptak véletlen, így azóta külön esznek. Aztán az étvágya is hónapok alatt visszaesett. Kedve jó, és a páncélja is kemény, de a méretei nem nagyon változnak. Bár szerencsére nem is csökken.

bauri írta:
Eranádi írta:
Sziasztok!

Visszaolvastunk, de azért így is feltennénk egy kérdést. Tarajosteknős 2 ékszerteknőssel együtt él, akik nagyobbak, de nem bántják, de azért külön etetjük őket. Tarajosteknőshöz képest aránylag aktív, udvarol, de alig eszik. A fagyasztott halat eddig szerette, most szinte rá se néz, kizárólag lisztkukacot eszik, de azt korlátlanul. Nem lesz ettől baja? Mit tegyünk? A páncélja egyébként kemény.
Köszönjük a segítséget!

Előbb-utóbb bele fog betegedni a lisztkukacos diétába. Abban semmi de semmi olyan nincs amely a tekinek feltétlenül fontos.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2011.04.15. Pént., 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eranádi írta:
Sziasztok!

Visszaolvastunk, de azért így is feltennénk egy kérdést. Tarajosteknős 2 ékszerteknőssel együtt él, akik nagyobbak, de nem bántják, de azért külön etetjük őket. Tarajosteknőshöz képest aránylag aktív, udvarol, de alig eszik. A fagyasztott halat eddig szerette, most szinte rá se néz, kizárólag lisztkukacot eszik, de azt korlátlanul. Nem lesz ettől baja? Mit tegyünk? A páncélja egyébként kemény.
Köszönjük a segítséget!

Előbb-utóbb bele fog betegedni a lisztkukacos diétába. Abban semmi de semmi olyan nincs amely a tekinek feltétlenül fontos.

Eranádi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.04.11. Hétf., 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszönjük a segítséget!
Vissza az elejére
Windholz Vanda
Tojás

Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2010.07.24. Szomb., 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Őt is elég 2-3 naponta etetned. Annyit adj neki, hogy mindig maradjon előtte valamennyi maradék.[/quote]

Köszi.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.07.24. Szomb., 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Windholz Vanda írta:
Sziasztok.

Megérkezett a gyerek 3cm kb és tarajos.Mennyit kell egy ilyen kicsinek adni és hányszor?

Őt is elég 2-3 naponta etetned. Annyit adj neki, hogy mindig maradjon előtte valamennyi maradék.

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.07.24. Szomb., 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bex88 írta:
Sziasztok!

1, Hány hetes/hónapos lehet ez a teki? A kora maximum 8-10 hónapos lehet. De igazából a méretből nem nagyon lehet megmondani.
2, Illetve mennyi halat adjak neki? Naponta etetem külön tálban, 2-3 db (1-1,5 ujj begynyi hosszú-vékony) halat adok neki, de ezeket néhány perc 2-3 perc alatt el is fogyasztja. Elég lesz neki egy ideig ennyit adni? Mennyi idős korától kezdjem el ritkábban adni a kaját, és körülbelül mekkora mennyiségben? Ne etesd naponta őt elég 2-3 naponta etetned. Ha megeszik a 2-3 db halat akkor adj nekik többet, hagyjanak meg valamennyit.

Windholz Vanda
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.07.24. Szomb., 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az lemaradt még hogy az eladó szerint hat hónapos.A válaszokta köszönöm előre is.Meg az áthelyezést is.
Vissza az elejére
Windholz Vanda
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.07.24. Szomb., 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Megérkezett a gyerek 3cm kb és tarajos.Mennyit kell egy ilyen kicsinek adni és hányszor?
Vissza az elejére
bex88
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2010.06.20. Vas., 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lenne két kérdésem. A teknősöm kb. 5-6 cm-es (páncélhossza), és amikor megvettem, nem említették a korát, és igazából nekem se jutott eszembe, hogy rákérdezzek.
1, Hány hetes/hónapos lehet ez a teki?
2, Illetve mennyi halat adjak neki? Naponta etetem külön tálban, 2-3 db (1-1,5 ujj begynyi hosszú-vékony) halat adok neki, de ezeket néhány perc 2-3 perc alatt el is fogyasztja. Elég lesz neki egy ideig ennyit adni? Mennyi idős korától kezdjem el ritkábban adni a kaját, és körülbelül mekkora mennyiségben?

Jó lenne pár tanács, mert akkor tudatosabban tudnám egészségesen táplálni. Smile
Vissza az elejére
bex88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.06.13. Vas., 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
80-100ft/liter.

Köszönöm, akkor olcsóbb lesz, mint számítottam.

Jelentem: 2 kis halat megevett Smile véégre
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.06.13. Vas., 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

80-100ft/liter.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
bex88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.06.13. Vas., 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teki imádó írta:
bex88 írta:
Sziasztok!

Tegnap reggel szereztem be egy királyteknőst. Mivel jó utána olvastam a teknős tartásnak, így elsősorban fagyasztott kishalakat szereztem be. Arra gondoltam, hogy napi 1 alkalommal etetem majd a tekit, és így is teszek tegnap óta. Tegnap kora este, meg ma 5-6 fele áttettem egy nagy , átlátszó sárga tálba, és beledaraboltam a kis halat. De sajnos nem ette meg. Tettem hozzá (3db) szárított apró rákot, de ahhoz se nyúlt. Csak nyújtózkodott, menni akart. Hiába hagytam ott 1-1,5 órára, mégsem. Amúgy elég aktív, összevissza megyeget az akváriumában... lehet nem éhes? Nem gond ha nem eszik az elején?
1-2 kép a jelenlegi helyéről (pár hét múlva csináltatok egy nagyobb akváriumot neki, és szépen berendezem):

http://noob.hu/2010/06/11/SUC59764.JPG
http://noob.hu/2010/06/11/SUC59763.JPG
http://noob.hu/2010/06/11/SUC59766.JPG
http://noob.hu/2010/06/11/SUC59767.JPG

Szia!

Először is szögezzük le: Olyan, hogy királyteknős, nincs.
A kereskedők adták ezt a "szellemes" nevet a tarajosteknősöknek.

Másodszor: A fagyasztott hal kiváló étel a teknős számára, ha csak azt kap, nem kell semmiféle kiegészítés a teknősnek. Próbáld meg a helyén etetni... úgy, hogy éjszakára benthagysz egy neki megfelelő méretű fagyasztotthal darabkát. A teknősök több hétig kibírják táplálék nélkül, úgyhogy nyugi! Türelem kell hozzá. Ha éhes lesz, akkor megeszi.

Szia!

Rendbe, értem. Tarajos teknős Smile Igazából semmit nem kap, csak úgy gondoltam, hogy azért odaszórok 2-3 apró szárított rákot kíváncsiságból. Tegnap amúgy mintha A 4 részre feldarabolt 3-4 centis halból megevett volna 1 darabot. Mondjuk ott hagytam 3/4 órára a kis tálkájában Smile
Üvegesnél egy 64 literes akvárium/terrárium készítése mennyibe kerülhet? Tudom, mindenhol másak az árak, de csak hozzávetőlegesen érdekelne.
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2010.06.12. Szomb., 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bex88 írta:
Sziasztok!

Tegnap reggel szereztem be egy királyteknőst. Mivel jó utána olvastam a teknős tartásnak, így elsősorban fagyasztott kishalakat szereztem be. Arra gondoltam, hogy napi 1 alkalommal etetem majd a tekit, és így is teszek tegnap óta. Tegnap kora este, meg ma 5-6 fele áttettem egy nagy , átlátszó sárga tálba, és beledaraboltam a kis halat. De sajnos nem ette meg. Tettem hozzá (3db) szárított apró rákot, de ahhoz se nyúlt. Csak nyújtózkodott, menni akart. Hiába hagytam ott 1-1,5 órára, mégsem. Amúgy elég aktív, összevissza megyeget az akváriumában... lehet nem éhes? Nem gond ha nem eszik az elején?
1-2 kép a jelenlegi helyéről (pár hét múlva csináltatok egy nagyobb akváriumot neki, és szépen berendezem):

Szia!

Először is szögezzük le: Olyan, hogy királyteknős, nincs.
A kereskedők adták ezt a "szellemes" nevet a tarajosteknősöknek.

Másodszor: A fagyasztott hal kiváló étel a teknős számára, ha csak azt kap, nem kell semmiféle kiegészítés a teknősnek. Próbáld meg a helyén etetni... úgy, hogy éjszakára benthagysz egy neki megfelelő méretű fagyasztotthal darabkát. A teknősök több hétig kibírják táplálék nélkül, úgyhogy nyugi! Türelem kell hozzá. Ha éhes lesz, akkor megeszi.
Vissza az elejére
bex88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.06.11. Pént., 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.06.01. Kedd., 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

ezeket nagyon nehéz megmondani.Szerintem egy három éves teknőst bőven elég hogyha hetente 3szor megetetsz.A mennyiségről is változóak a nézetek,de szerintem látni fogod,amikor már csak játszik a kajával.Annyit adj,amennyit megeszik.

Ahogy nagyobb lesz,rá lehet állni a hetente 2x,1x etetésre.
Andi
Vissza az elejére
Gryzly
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.06.01. Kedd., 16:54    Hozzászólás témája: Napihányszor? Hozzászólás az előzmény idézésével

Olyan kérdésem lenne, hogy egy 3 éves teknőcöt milyen időközönként kell etetni? Mert úgy csinál, mint aki folyton éhes, bármikor képes felfalni amit elérak az ember (persze csak akkor, ha az a bármi hal Laughing )

A gond csak az, hogy nem akarom túletetni. Illetve nem is ez a gond, hanem az, hogy volt ahonnan azt hallottam, hogy 1 máshonnan meg azt, hogy 3 éves koráig lehet naponta etetni.

Meg az is érdekelne, hogy a jövőben milyen sűrűn kell etetni. (meg mekkora mennyiséggel)

Köszi Smile
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.02.10. Szer., 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adjál neki fagyasztott halat és amit eddig adtál neki felejtsd el. Már lehet, hogy azért nem eszik mert kezd kialakulni nála a hiánybetegség. Olvasd el ezeket a topikokat:

http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=51

http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=53

Bona
Tojás

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2010.02.10. Szer., 21:08    Hozzászólás témája: evés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A tekim 6 éves és nem alszik téli álmot. Viszont már 2 hete nem eszik, pedig eddig nem volt semmi baj az étvágyával (marhaszívet, rákot és müzlit evett). Amúgy sokat mozog és a kavicsokat is enné, de a kajától undorodva elfordul. Mit tegyek hogy egyen?
Vissza az elejére
Jazyka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.11.29. Vas., 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jó ezt tudom kösz:)
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.11.29. Vas., 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

általában evés után fél órával ürítenek is.
Vissza az elejére
Jazyka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.11.29. Vas., 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddig nem ette a halat, most megette és egyből utána ürített is
sztem ez normális, mivel eddig nem ette a halat, hasmenésnek nem mondanám
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.11.29. Vas., 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem egy kis eltérés normális,ez attól is függ,mit eszik,mit evett az előző helyén,mihez volt eddig szokva a gyomra.(gondolj magadra).

A hasmenés szemmel látható.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarajosteknős (Graptemys pseudogeograpchica) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból