Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

gombás megbetegedések, bőrproblémák, foltok, elszíneződések
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vitustanc
Tojás

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2017.02.28. Kedd., 19:10    Hozzászólás témája: Pirosodás a bőrön Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali.! Az miatt a probléma miatt kereslek titeket hogy ékszerteknősöm(vörös) piros színű kezd lassan lenni. Eddig csak azt hittem hogy káprázik a szemem de inkább megkérdeznélek titeket. Nem volt még semmi baja, 20 éve van meg így remélem még nincs semmi komolyabb. A sárga bőrrész ami rózsaszínes. Mozog ugyan úgy meg eszik. Általában mixet eszik és halat. A tanácsokat előre is megköszönöm.! (remélem csak jön a tavasz és valami ilyesmi)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tigrincs
Tojás

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2015.12.05. Szomb., 0:21    Hozzászólás témája: Pirosfülű ékszerteknős páncél Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy kb. 10 éves pirosfülű ékszerteknősünk és észrevettük, hogy a páncélján lyukak keletkeztek. A páncélja kemény, nem érzékeny/ a lyukak sem azok, szemei, bőre rendben van. Étvàgya, viselkedése normális Állatorvosnál voltunk nem làtott még ilyet, lefényképezte azt mondta körbekérdezi a kollegákat is. Mitől lehet ez vitaminhiány? Uv hiány? Nem megfelelő táplálás? Kérlek ha láttatok már ilyet segítsetek!
Előre is köszönöm!

image.jpeg
 Cím:
 Fájl mérete:  228.58 KB
 Megtekintve:  151 alkalommal

image.jpeg

Vissza az elejére
Emiiekc
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2015.10.03. Szomb., 8:35    Hozzászólás témája: Folt a fejtetőn Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Nem tudom, hogy mi történhetett a tekimmel, de egy fehér folt van a buksiján, én arra gyanakodom, hogy valahol lehúzta, mert szokott kint mászkálni a lakásban, és lehet ott történt vele valami, mellékelek képet is. Kérlek segítsetek, nagyon aggódom érte. 11 éve van emg nekem, és ilyen eddig nem történt. Étvágya van.[/img][/url]

12081012_10203964586470016_1958262551_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  41.54 KB
 Megtekintve:  11808 alkalommal

12081012_10203964586470016_1958262551_n.jpg

Vissza az elejére
rebecahh
Tojás

Kor: 19

HozzászólásElküldve: 2015.08.10. Hétf., 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az előző vagyok, a hasi páncélján a hátsó lábainál piros foltok vannak, vizmelegotője van, lámpája is, száritott ,vegyes teknős eledelt szoktam neki adni . Valaki tud segíteni mi baja lehet?:S

Névtelen másolata.jpg
 Cím:
páncél
 Fájl mérete:  79.91 KB
 Megtekintve:  207 alkalommal

Névtelen másolata.jpg

Vissza az elejére
rebecahh
Tojás

Kor: 19

HozzászólásElküldve: 2015.08.05. Szer., 12:47    Hozzászólás témája: Foltok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és az lenne a kérdésem hogy, a teknősőm hátán két kis fehér folt található, a tapintásuk is olyan durva nem csak szin elvátozás, vannak kövek az akvárumban amivel lehuzhatta ha ez elehtséges. Jobbnak találtam inkább megkérdezni (a képen a pirossal bekarikázott részek) . Nem akarok vele rögtön állatorvoshoz rohanni mert nem értek hozzá és lehet hogy nincs baja, nem tudom, az étvágya normális.
a kép tul nagy ezért linkelem http://www.kepfeltoltes.hu/150805/DSCN2141_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2015.08.03. Hétf., 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olyan állatorvoshoz menj inkább, aki nem egy tévés távgyógyító boszorkánymester, hanem meg is nézi a teknőst. Wink Neki kellett volna megmutatnia, hogyan lehet úgy szakszerűen megfogni az állatot, hogy a lábát fixen tartsd, de ne sérüljön meg tőle.

Igen, lehet hogy csípi a szer, viszont a kapálózás elsősorban a kézbevétel, a félelem/stressz és az ösztönös menekülési reflex miatt van.

Én akkor használnék csak betadint, ha tényleg van sérülés. Ilyenkor az egyes kezelések után szárazdokkolásra kellene kerüljön, és nem vissza a vizébe (erről van leírás a cikkek között).

Ha komoly a sérülés, antibiotikumot kellene kapnia a vérmérgezés elkerülése miatt. Plusz a fent említett szárazon gyógyítást kell végigvinni, amíg a sérülés el nem múlik.

Továbbá örökre szét kell választani a két állatot, különben az egyik halálával fog végződni a kísérlet. Még egy esetleges opció van: a hatalmas élőhely, de ezt nem sokan tudják megteremteni.

Meg fog gyógyulni, ha komolyan veszed a fentieket, és kitartóan végigviszed a kezelését. Sok sikert!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Laura95
Tojás

Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2015.08.03. Hétf., 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Van két kínai csíkosteknősöm. Az egyik már harapta meg a másik. Elutaztam egy hétre és mire hazaértem észrevettem, hogy az egyik lába borzasztóan fel van dagadva és mintha véraláfutásos lenne. Felhívtam egy állatorvost és azt mondta, hogy betadine-nal kenjem a lábát naponta kétszer. A bekenés kicsit nehézkes mivel az állat izeg mozog és nem nagyon akar egy helyben maradni. Csípheti neki ez a gyógyszer a lábát ? És vajon helyre fog neki jönni ?
Vissza az elejére
Zorka
Tojás

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2015.06.15. Hétf., 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszokat. Pü reagálni fogok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.06.15. Hétf., 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdemes lenne nem egyszerre bevásárolni ennyi állatot. Elég sok idő/pénz felkészülni belőlük nulláról külön-külön is. Egy tipp: számolj előre a világítás/UVB kiépítésével és éves cseréjevel, a szűréssel, egyebekkel, hogy ne érjen meglepetés. Erről van egy összefoglaló itt. Érdemes lenne addig nem gyarapítani a kollekciódat további példányokkal (pézsmák, szárazföldiek), amíg az eddigiek sorsa/egészsége még nem rendeződött. Nem bántani akarlak, de kíváncsi lennék, tényleg komolyan felmérted-e a dolgot?

A kínai csíkosteknőseidről a kereskedő nettó baromságot mondott. Zsírmirigy, ami elmúlik? Normális? Very Happy

A fehér foltok több mindentől lehetnek, jelen esetben valószínűleg a szállítás, és a nagykerben való rossz tartási körülmények miatt alakulhatott ki. Inkább gombás fertőzés szokott ez lenni, ami kezelésre szorul. Az Exopetnél nem mondták, hogy be kellene menni megmutatni?

Még korai lenne szabadba tenni az ilyen apró állatokat. Ráadásul nem lehetnek kint egész évben sem, szóval ki kell alakítani nekik egy normális benti akváriumot. Napfényre viszont tényleg van szükségük, és a teljes megszárítkozás lehetőségére. Heti pár alkalommal 10-20 percet szigorú felügyelet mellett napoztathatod őket, félárnyékban, egy nagy lavórban, szárazon. Nem szabad magukra hagyni őket közben!

Ami most fontos lenne első körben:
1. Karantén, más teknősökkel ne tedd össze a beteg példányokat.
2. Vízhő 27-28 fokra emelése.
3. Nagyon tiszta vízminőség, szűrés, gyakori részleges vízcsere klórmentesített vízzel (pihentetés előtte egy napig)
4. Napozóhely, amin megszárítkozhatnak + melegítőlámpa 32-35 fokra fűtse a napozót + UVB lámpa (ld. cikkben leírtak)
5. Ha vadon fogottak (esélyes), akkor parazita elleni kezelést kell kérni az Exopetnél. Ez fontos.
6. Ha gombásodása van, akkor ennek megfelelő kezelést kell kapjanak az Exopetnél.
7. A táplálás feljavítása nagyon fontos, napi etetés (ld. lenti cikk)
8. Megfelelő élőhely kialakítása (tágas, sok búvóhellyel, növényekkel, mély vízzel, napozóval, fűtés+világítás+szűréssel.

Ezeket olvasd el kérlek:
Világítás: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=563
Gondozás: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=609
Szűrés: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=564
Költségek: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=570

A fajról bővebben:
http://www.austinsturtlepage.com/Care/cs-chinesegoldenthread.htm

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor inkább ne szaporítsd őket. Így is túl sok kisteknős jön világra, és nagyrészüknek sajnos nem találni gondos gazdát.

Remélem felgyógyulnak! Wink

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ballabeci
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2015.06.15. Hétf., 7:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha az exopetnél azt mondták, hogy jó tartási körülmények között elmúlik, akkor az megnyugtató. Ha a másik tanács szellemében napra viszed, akkor légy nagyon elővigyázatos. (vízmelegedés, kiszáradás...stb...)
Ők a szakemberek, nem hiszem, hogy sok mindent hozzá tudnánk tenni.
Vissza az elejére
Zorka
Tojás

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2015.06.15. Hétf., 5:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Két kis kínai csíkosteknőst vettem, és velük van baj. Fehér duzzadt foltok, valószínűleg penész van nekik itt-ott. Az eladó váltig állította, hogy ez a kikelés utóhatása, de szerintem nem. Azt mondta, zsírmirigy, majd elmúlik.
Ti láttatok már ilyent?
Amúgy esznek rendesen, szemük, orruk, szájuk tiszta. Egyenesen úsznak, bár nem mozgékonyak nagyon. A kisebb csak van a lámpa alatt. Neki hiányzik több körme. Nagyon kicsi még, két centi, én nem is tudom, hogy lehet máris eladni. Amúgy pedig rossz körülmények között voltak. Tizenöten egy kis akváriumban, és összesen rágcsáltak egy kis halat.
Az eladó nem adott semmi papírt, pedig ez a faj a CITES c mellékletben szerepel. i is ment a fejemből, mikor szemügyre vettem őket. Vissza kell mennem kérni? Amúgy elég kétes hely. Borzalmas. (
Felhívtuk Pécsi Tibort, azt mondta, tartsuk őket a szabadban. Ezért napközben ott lesznek. Az Exopetnél is azt mondták, jó tartási körülmények között elmúlik.
Valaki tudna hozzátenni valamit? Mi történik, ha nincs hozzájuk papírom? Ha eljön az ideje, szaporítani szeretném őket.
És ha nem kapok, mit kell tennem?
Bármi jó tanácsot szívesen vennék.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.11. Szer., 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ciki. Very Happy Kalciumhiány, de nem puha? Smile
Hívd akkor fel a budapesti Exopet-et, hátha tudnak tanácsot adni.
Vissza az elejére
rilla
Tojás

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2015.02.11. Szer., 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

olyan állatorvosnál voltunk aki egzotikus állatokra szakosodott ...
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.11. Szer., 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kettő összefügghet: a koptatás hatására a sebesülés könnyen fertőzések - így gombásodás - melegágya lehet.

Előbb meg kellene tudni, hogy tényleg mi is ez. Nincs a közelben hüllős orvos?

Ha fertőzés, akkor a kezelésről itt olvashatsz:
http://www.austinsturtlepage.com/Care/medshell.htm
Vissza az elejére
rilla
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.02.11. Szer., 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

volt egy kis búvója ami alá sokszor alig tudott bemenni, de vitte magával és beszorulni nem tudott mert alul aljzat felül meg a víz... de azt kiszedtem mert én is azt hittem ott koptatta le ... :/
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.11. Szer., 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nincs egy üveglap, vagy más kemény tárgy, ami alá rendszeresen bepréseli magát?
Vissza az elejére
rilla
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.02.11. Szer., 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem a felszínen, illetve olyan mintha lekopott volna a "színe"
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.11. Szer., 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Annyira nem látszik. Ez a felszínen van, vagy valahogy a felső réteg alatt?
Vissza az elejére
rilla
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.02.11. Szer., 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia! itt a kép, remélem látszik rendesen!

Palika.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  73.66 KB
 Megtekintve:  280 alkalommal

Palika.jpg

Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.11. Szer., 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudnál fotót feltenni róla? Az ilyen hirtelen fehér foltok szerintem is valami gombásodásra, esetleg horzsolásra szoktak utalni.

(De azt érdemes tudni, hogy a kalcium amúgy csak D3 previtamin segítségével tud beépülni, amit vagy étrendkiegészítéssel, vagy természetes módon, napoztatással lehet biztosítani. A dokinak igaza volt abban, hogy nem ártana UVB lámpát használni, mert ennek hatására termelődne a bőrében ez a vitamin. A kérdésedre, hogy melyik jó, ebben a cikkben találsz választ.)
Vissza az elejére
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2015.02.11. Szer., 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Fotót nem tudsz feltenni róla!
Nekem elég érdekes,hogy ha nincs más deformáció vagy megpuhult páncél,hogy Ca hiány lenne.
Mechanikai sérülés vagy gomba( vagy mindkettő) nem lehet?
Vissza az elejére
rilla
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.02.11. Szer., 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

tanácsra lenne szükségem, van egy 4 éves pézsmateknősöm és egyik napról a másikra fehér folt lett a páncélján. voltunk állatorvosnál ő azt mondta hogy kalcium hiányos, adott neki kalcium injekciót meg A vitamint, de nem győzött meg, azt mondja olyan lámpa kell amivel be tudja építeni a vitaminokat (itt lenne szükségem segítségre,hogy melyik jó?!) csak fagyasztott apróhalat eszik, és mellette mindig rágcsál szépiát ( ami ugye tiszta kalcium) . valakinek volt már hasonló?? állítólag nem is fog eltünni a folt róla Sad Sad
Vissza az elejére
domonkos
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2014.12.16. Kedd., 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az durva... mocsári teknős. Én úgy tudtam, hogy félénk fajta, így még gyakorlatilag sem nagyon lehet tartani lakásban.
Amikor hozzám került az ékszerteknősöm, annak is nagyon vedlett a bőre állandóan tele lett vele az akvárium egy nap alatt. Akkor múlt el, amikor rendes kajával kezdtem etetni, meg az is jó, ha meg tud szárítkozni.
Azóta is vedlik persze, de nem olyan drasztikusan.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.12.16. Kedd., 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valószínű. Felfűteném egy termosztátos akváriumfűtővel 22-23 fokra, ha nem szokott a teleltetéshez. De ezt ilyen korulmenyek kozt nem is javasolnam.
Vissza az elejére
akaroly
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.12.16. Kedd., 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
akaroly írta:
Köszi szépen.

Egy kérdés csak. Ha most szegény ilyen rég így van tartva, akkor egy ilyen változás nem viseli meg?

Lépésekben haladj, egyszerre csak egy dolgot változtass meg, majd várj addig, amíg lenyugszik, és otthonosan érzi magát. Ez pár nap, esetleg 1-2 hét lehet. Így minimálisra tudod csökkenteni a változás okozta stresszt. Végül meglásd, egy sokkal boldogabb teknősöd lesz! Wink

Így lesz Smile

Kezdésnek az akváriummal kezdjek gondolom. Most 60*30*30 a méret, de akkor ahogy látom sürgősen nagyobbat veszek. Karácsonyi ajándék Smile

Ezzel együtt kap fényt jó fényt Smile

Viszont. Mára már nem látok bőrproblémát szerencsére. Viszont eléggé be van szegény lassulva. Ez simán téli lassúság lehet? 20 fokos a vize jelenleg. Enni eszik rendesen, és külsőre sincs semmi probléma.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.12.16. Kedd., 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akaroly írta:
Köszi szépen.

Egy kérdés csak. Ha most szegény ilyen rég így van tartva, akkor egy ilyen változás nem viseli meg?

Lépésekben haladj, egyszerre csak egy dolgot változtass meg, majd várj addig, amíg lenyugszik, és otthonosan érzi magát. Ez pár nap, esetleg 1-2 hét lehet. Így minimálisra tudod csökkenteni a változás okozta stresszt. Végül meglásd, egy sokkal boldogabb teknősöd lesz! Wink
Vissza az elejére
akaroly
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.12.16. Kedd., 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi szépen.

Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.12.16. Kedd., 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondolatindítónak három cikk:

A teknőstartás eszközei
Teknősös akváriumok vizének minősége és szűrése
Modern világítás teknősök és egyéb hüllők számára /Benne:UVB

Az alábbi negyedk cikkben az Akvárium, Állvány, Aljzat, Búvóhely és berendezés, Etetés, Világítás fejezetekben leírtakat nyugodtan alkalmazhatod. Ugyan nem erre a fajra íródott a ckk, de az alapvető tartási körülmének egyformán alkalmazhatóak nálad is. A fűtés más tészta, alacsonyabb hőmérsékletet igényel, évszakos változást, de attól még nem árt egy termosztátos fűtő, ha akváriumban lakik, télen hideg a lakás, és nem telelteted.
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=513

Egy videócsatorna arról, hogy Angliában egy rehabilitációs szakember hogy tartja az Emys orbicularis teknőseit:
https://www.youtube.com/user/zaba1959/videos
Itt kifejezetten ajánlom az élőhelyek növénnyel, búvóhellyel gazdagon berendezését, a világítás és a napozóhely(ek) kialakítását.
Vissza az elejére
akaroly
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.12.16. Kedd., 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Először is köszönöm a válaszokat.

Sajnálom szegényt most, eddig is mindig figyeltem rá, de mivel 23 éve velünk van, és mindig egészségesnek nézett ki, biztos voltam benne hogy jól van tartva.

Kérlek segítsetek, hogy akkor hogy tartsam helyesen, mert jót szeretnék neki.

Ahol vették nekem, ott tegnap voltam bent, és azt mondta hogy természetes dolog ez a vedlés, és ennyi kb. Akkor nagyon képben van...
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2014.12.16. Kedd., 8:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem fogom azt mondani,hogy engedd szabadon,vagy add le bárhol ahol jobban értenek hozzá,mert ha valóban 23 éve tartod nyilván nem fogod ezt megtenni,de kérünk szépen,tényleg nagyon olvass utána,a megfelelő tartási körülményeknek,hogy ha már egy ilyen teknős van nálad,akkor a lehető legjobb körülményeknél is jobbat biztosíts a számára!!!!!!! És belül most sírok,rohadt egy hulladék ez az ország,hogy egy felnőtt magyar ember,23 évig tartja egyetlen védett teknősünket,és nem is tud róla hogy azt tartja... Sőt ami még durvább,hogy ezek szerint nem is csak úgy fogtátok egy tó partján,hanem valami mocskos gyökér eladta nektek egy boltban! Ne vedd magadra,nem téged akarlak bántani,rengetegen vannak ezzel így,azt sem tudják mi az a mocsári meg mi az az ékszer teknős,csak ez így nagyon el van cseszve,neki a szabadban lenne a helye...
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.12.16. Kedd., 0:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Mocsári teknősöd van, mely védett állat, Magyarországon a vonatkozó jogszabályok szerint kedvtelésből nem tartható. Mivel ilyen régen fogságban van, szerintem nem engedhető szabadon, de feltételezem, hogy a megfelelő engedélyekkel rendelkező rehabilitációs központok egyikébe kellene beadni. Sajnos nem tudom, hol van ilyen, a többiek majd kiegészítenek...

Az egészségére rátérve: látszólag vedlik, épp most csak a bőrét. A fotó alapján nem vagyok benne biztos, hogy megfelelő körülmények közt tartottad eddig, ha például nincs alatta aljzat. A sikeres vedléshez napozási lehetőséget kell biztosítani neki, mely fogságban 1db teljes szárazulatból, 1db melegítő lámpából és 1db UVB fénycsőből áll.

A napi vízcserével nem segítesz neki, mert a klór jobban irritálja a nyálkahártyáját, szerintem rontja az egészséges vedlést. Nincs szűrve az akvárium vize?

akaroly
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.12.15. Hétf., 20:04    Hozzászólás témája: Ez betegség? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Már több mint 23 éve van nekem egy tekim, és pár napja érdekes dologra lettem figyelmes.

Olyan mintha elkezdett volna leválni a bőre. Apró darabokban úsznak a vizén, és hiába cserélek neki minden nap vizet megint tele lesz vele.

Ez normális dolog, vagy beteg szegény? Csináltam pár képet, de nem tudom jobban lefényképezni, mert csak vízbán látszanak ezek a leváló darabok.

http://horvathkaroly.hu/WP_20141215_19_51_20_Pro__highres.jpg
http://horvathkaroly.hu/WP_20141215_19_51_25_Pro__highres.jpg
http://horvathkaroly.hu/WP_20141215_19_51_30_Pro__highres.jpg

És egyébként pontosan milyen teknős ő? Tudja valaki? Voltam ma bent ott ahol nagyon rég vettük, de még ők se tudják.
Vissza az elejére
MaSoN
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2014.04.22. Kedd., 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valaki meg tudná mondani hogy ez most fizikai sérülés vagy fertőzés?
kis folt a szája alatt.

SAM_3213.jpg
 Cím:
folt2
 Fájl mérete:  164.66 KB
 Megtekintve:  411 alkalommal

SAM_3213.jpg

SAM_3211.jpg
 Cím:
folt
 Fájl mérete:  99.56 KB
 Megtekintve:  408 alkalommal

SAM_3211.jpg

Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.02.03. Hétf., 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skacok, ha tehetitek, ne osszatok meg nyilvánosan a neten személyes elérhetőségeket, hacsak nem kifejezetten azt akarjátok, hogy az illetőt egyszercsak elkezdjék mások is hívogatni... Wink Jobb a privát, ezt pedig érdemes lenne itt kitörölni.

Gábor84: írtam neked a világítás témában a megfelelő topikba:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?p=20653
Vissza az elejére
Gábor84
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.02.02. Vas., 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cstomi írta:
Szia!

Bocsi elnyomtam: Megfelelő fény és hő mellett megy napozni a teknős, ha hidegebb vagy melegebb van a parton szintén nem megy ki.

Tomi

Nagyon köszönöm!!!!!!

A hozzászólást Gábor84 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014.02.04. Kedd., 0:43-kor.
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2014.02.02. Vas., 8:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Bocsi elnyomtam: Megfelelő fény és hő mellett megy napozni a teknős, ha hidegebb vagy melegebb van a parton szintén nem megy ki.

Elérhetőségek: Roszkopf Sándor:+36 20/365 34 92
Hivatkozz, Varosz Reptiles http://www.varosz.hu/ oldalon keresztül találtad.

Tomi
Vissza az elejére
Gábor84
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.02.01. Szomb., 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cstomi írta:
Szia!

Nem ártana, minimum mechanikai szűrés, legalább 3x óránkénti teljes vízmennyiség átforgatással. De jobb lenne mellé valamilyen biológiai.
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=82

OK, hogy nem túlzottan napozó faj de szerintem adjuk meg neki a lehetőséget, hogy napozhasson. Egy két ismerősömnek van hasonló teknőse, kertben tartott teknős nyáron ezerrel sütkérezik.
Napozó felett be kell állítani a hőmérsékletet. Csak fém és megfelelő hőmérsékletre ül ki.
Ha gondolod megadom az elérhetőségeit konzultálj vele, elég segítőkész.

Tomi

Szia Tomi!

Az elérhetőségeket nagyon megköszönném!
Egy kicsit félreértető volt amit írtam,ezért bocsánat!"Nem csinálok semmit a vízzel"!Ezt az előző hozzászólásra írtam,arra hogy nem savasítom-e vagy sötétítem a vizet!A legelső hozzászólásomban olvasható,hogy belső és külső külső szűrő és szűri a vizet a nap 24 órájában!A víz kristály tiszta!

Mekkora teknősei vannak az ismerősödnek,hogy kint vannak kerti tóban nyáron?Csak mert én is gondolkozom,hogy nyáron csinálok nekik egy kerti tavat!

Válaszaid előre is köszi!

Üdv.:Gábor
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.02.01. Szomb., 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nem ártana, minimum mechanikai szűrés, legalább 3x óránkénti teljes vízmennyiség átforgatással. De jobb lenne mellé valamilyen biológiai.
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=82

OK, hogy nem túlzottan napozó faj de szerintem adjuk meg neki a lehetőséget, hogy napozhasson. Egy két ismerősömnek van hasonló teknőse, kertben tartott teknős nyáron ezerrel sütkérezik.
Napozó felett be kell állítani a hőmérsékletet. Csak fény és megfelelő hőmérsékletre ül ki.
Ha gondolod megadom az elérhetőségeit konzultálj vele, elég segítőkész.

Tomi

A hozzászólást cstomi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014.02.01. Szomb., 23:33-kor.
Vissza az elejére
Gábor84
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.02.01. Szomb., 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
Nem napozo tekinek is jot tehet a vizbe beszurodo "napfeny". Az ilyen elsodlegesen iszaplakoknal mindenhol nagy vitak kiserik a mesterseges megvilagitas szuksegesseget. Mivel a vizen keresztul athatolnak az UVB sugarak a termeszetben is, fuggoen annak algával vagy uledekkel valo szennyezettsegetol, szerintem erdemes nekik is egy ilyen kiegezito vilagitast felszerelni, csak nem kell napozo szarazulat.

Kesobb szivesen irok rola, addig is ajanlom a vilagitas topikot.
Amugy savasitod, sotetited valamivel a vizet?

Szia!

Nem csinálok semmit a vízzel!Kellene?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.02.01. Szomb., 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem napozo tekinek is jot tehet a vizbe beszurodo "napfeny". Az ilyen elsodlegesen iszaplakoknal mindenhol nagy vitak kiserik a mesterseges megvilagitas szuksegesseget. Mivel a vizen keresztul athatolnak az UVB sugarak a termeszetben is, fuggoen annak algával vagy uledekkel valo szennyezettsegetol, szerintem erdemes nekik is egy ilyen kiegezito vilagitast felszerelni, csak nem kell napozo szarazulat.

Kesobb szivesen irok rola, addig is ajanlom a vilagitas topikot.
Amugy savasitod, sotetited valamivel a vizet?
Vissza az elejére
Gábor84
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.02.01. Szomb., 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Azért nem értem a dolgot,mert van mellette egy másik,aki még nagyobb is és nála ilyen dolog nem jelentkezett növekedés közben!Fagyasztott kishallal etetem őket(persze kiolvasztva és egészben)!Néha kapnak szopós egeret!

Ha jól megnéztétek a képet,akkor látszik hogy keselyűteknős!Ennek a fajnak azt írják,hogy nem kell szárazföld!Régebben tettem,de nem is érdekelte!Ismerőseimnél sincs egyiknek sem száraz része és nem jelentkezett még ilyen probléma!Napozó lámpa nincs bent nála,csak a természetes fény ami megvilágítja az akváriumot!Gondoltam én is hogy rakok be világítást,de lebeszéltek róla és az ismerőseim sem használnak,ezért én sem raktam!Most már viszont erősen gondolkozom rajta!Kérlek ajánljatok valamit!Milyen lámpa és milyen cső vagy izzó?Mennyi ideig mennyen naponta!

Válaszaitok és segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.02.01. Szomb., 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu jo helyen keresgel! Ha a vedles elhuzodik, az napozasi, taplalkozasi es vitaminkepzodesi hianyossagokat is mutathat. A kaja mellett engem az is erdekel, tud-e a teki napozni, teljesen megszárítkozni? Milyen tipusu napozolampaid vannak?
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2014.02.01. Szomb., 9:09    Hozzászólás témája: Re: segítség kérés Hozzászólás az előzmény idézésével

Gábor84 írta:
Szia!

Nagyon remélem,hogy igazad van,de miért tart ilyen sokáig?Miért nem olyan színű alatta a páncélja mint az eredeti?Kicsit puhának is találom a páncélját!Lehet Ca. hiányos egy kicsit?

Van olyan teknős,ami pár nap alatt ledobálja,az összes felső réteget egyszerre (ez a ritkább) és van olyan amelyik amíg növekszik,szinte folyamatosan "vedlik".

Kis teknősök,mindig élénkebb színűek,mint a kifejlett példányok,ahogy nőnek,egyre fakóbbak lesznek.

A puhaság viszont nem függ össze ezzel,ez már más téma. Mivel etetsz?
Vissza az elejére
Gábor84
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.02.01. Szomb., 0:42    Hozzászólás témája: Re: segítség kérés Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu írta:
Gábor84 írta:
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!Már majdnem mindent végigolvastam a fórumokon,de sehol sem találok segítséget!Remélem,hogy valaki tud segíteni!

Olyan problémám van,hogy a teknősöm páncéljáról a legfelső réteg lekopik!Kézzel ledörzsölhető,de egyszerűen leválik magától is!Alatta a páncél világos színű és kicsit sem hasonlít az eredeti színre!Az akváriuma tiszta,külső és belső szűrő is megy egész nap,hogy tiszta legyen a víz!Külön akváriumban etetem,hogy a kajamaradék se szennyezze be a saját akváriuma vizét!Fagyasztott hallal etetem(egészben,belsőség is benne)!Minden evés alkalmával jó étvággyal eszik!Azt hittem eleinte hogy csak nő és a páncélja újra olyan színű lesz egy kis idő múlva mint az eredeti színe,de tévedtem!Ez nem a növekedés mellékhatása!Nem tudom mi lehet!

Kérlek segítsetek,hogy mit tegyek!Nagyon aggódom érte!Töltök fel képet a levált rétegről és a páncélról is!Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

Szia, "vedlik" ,nyugivan...

Szia!

Nagyon remélem,hogy igazad van,de miért tart ilyen sokáig?Miért nem olyan színű alatta a páncélja mint az eredeti?Kicsit puhának is találom a páncélját!Lehet Ca. hiányos egy kicsit?

Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2014.01.31. Pént., 13:49    Hozzászólás témája: Re: segítség kérés Hozzászólás az előzmény idézésével

Gábor84 írta:
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!Már majdnem mindent végigolvastam a fórumokon,de sehol sem találok segítséget!Remélem,hogy valaki tud segíteni!

Olyan problémám van,hogy a teknősöm páncéljáról a legfelső réteg lekopik!Kézzel ledörzsölhető,de egyszerűen leválik magától is!Alatta a páncél világos színű és kicsit sem hasonlít az eredeti színre!Az akváriuma tiszta,külső és belső szűrő is megy egész nap,hogy tiszta legyen a víz!Külön akváriumban etetem,hogy a kajamaradék se szennyezze be a saját akváriuma vizét!Fagyasztott hallal etetem(egészben,belsőség is benne)!Minden evés alkalmával jó étvággyal eszik!Azt hittem eleinte hogy csak nő és a páncélja újra olyan színű lesz egy kis idő múlva mint az eredeti színe,de tévedtem!Ez nem a növekedés mellékhatása!Nem tudom mi lehet!

Kérlek segítsetek,hogy mit tegyek!Nagyon aggódom érte!Töltök fel képet a levált rétegről és a páncélról is!Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

Szia, "vedlik" ,nyugivan...
Vissza az elejére
Gábor84
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.01.30. Csüt., 22:16    Hozzászólás témája: segítség kérés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

hátpáncél.jpg
 Cím:
hátpáncél
 Fájl mérete:  216.55 KB
 Megtekintve:  448 alkalommal

hátpáncél.jpg

leváló réteg.jpg
 Cím:
leváló réteg
 Fájl mérete:  157.06 KB
 Megtekintve:  476 alkalommal

leváló réteg.jpg

Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.01.14. Kedd., 5:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Legalább egy 100*60*50 akvárium kellene. Etess természetes táplálékkal, heti egyszer. Le kellene fogyasztani a teknőt!

Tomi
Vissza az elejére
szabvan
Tojás

Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2014.01.13. Hétf., 23:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="cstomi"]Szia!

Felnőtt teknős neked ez igen karcsú.
Olvasgass itt a fórumon, hogy mik az ideális méretek.

Tomi[/quote]

Köszi az infókat! REmélem tényleg csak kidörzsölte.

szabvan
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.01.13. Hétf., 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Felnőtt teknős neked ez igen karcsú.
Olvasgass itt a fórumon, hogy mik az ideális méretek.

Tomi
Vissza az elejére
szabvan
Tojás

Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2014.01.13. Hétf., 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="cstomi"]Szia!

Mekkora akváriumban tartod? Vízmélység?
Vízszűrő?
Hőmérséklet?
Felnőtt teknőst elég hetente etetni, fagyasztott apróhal legyen a főfogás,
a szárított vackokat felejtsd el.

Tomi[/quote]

50x70x30 cm , vízmélység : 15 cm vízszűrő, vízmelegítő van. 25 fokra van állítva.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból