Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szaporodás
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Európai szárazföldi teknősök (Görög-, Mór-, Szegélyes-, Sztyeppi teknős)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gőzgizi
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2017.06.07. Szer., 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ismét kérdéssel fordulnék hozzátok. Keltetővel kapcsolatban van gondom. Mór teki tojásait próbáljuk ismét keltetni. 2 évvel ezelőtt 12ből 2 kelt ki ( azóta kis virgoncok már 😃) Párom készített egy keltetőt. A gondom az, hogy nem tudom beállítani a hőfokot és párát. Egy napig 33 fok volt benne (lehet hogy már tök feleslegesen próbálkozom) 90% os páratartalom. Most 30 fok és 80% a páratartalom. Valami ötlet hogyan tudnék megfelelő körülményt biztosítani a tojciknak? Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kattty93
Tojás

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2016.09.20. Kedd., 19:58    Hozzászólás témája: Re: szaporodás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Nem hiszem, hogy káros lenne, a görög teknősök 8-10 éves koruk körül válnak ivaréretté, persze addig is érezhetnek vágyat a kielégülésre, ösztönösen csinálják. Ha gondolod beszerezhetsz mellé egy lány teknőst, de szerintem a lányt csak leterhelné, hisz folyton kergetné és rajta "edzene", szerintem jobb a párna. Smile

cetta1986 írta:
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van egy kb. 4 éves hím görög teknős, aki mostanában ha kivesszük a terráriumból, akkor nekimegy egy bizonyos párnának, harapdálja és legutóbb két lábra ágaskodott és nyögdécselő hangot adott ki és tologatta. Közben a nyelve végig kilógott.
A kérdésem az lenne, hogy ez normális-e, esetleg ivarérett-e és ha igen, akkor káros lehet-e rá, ha nem kap teknőc lányt?
A válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
cetta1986
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2016.06.19. Vas., 22:21    Hozzászólás témája: szaporodás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van egy kb. 4 éves hím görög teknős, aki mostanában ha kivesszük a terráriumból, akkor nekimegy egy bizonyos párnának, harapdálja és legutóbb két lábra ágaskodott és nyögdécselő hangot adott ki és tologatta. Közben a nyelve végig kilógott.
A kérdésem az lenne, hogy ez normális-e, esetleg ivarérett-e és ha igen, akkor káros lehet-e rá, ha nem kap teknőc lányt?
A válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
solyom25
Tojás

Nem: Nem:férfi
Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2015.10.31. Szomb., 22:01    Hozzászólás témája: Új hím Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem
Még nyár végén vettem egy 10éves hím teknőst, a 10 éves nőstényeimhez. A másik, már meglévő hím folyamatosan harapdálta, kergette a lányokat, az új viszont ügyet sem vetett rájuk, elment mellettük, ha útban voltak akkor átmászott rajtuk stb. Szóval mintha nem is nőstények lettek volna, csak egy fadarab. Ez miért van? Lehetséges hogy ő tavasszal nem fog majd velük párzani? Van olyan a teknősöknél amelyik alkalmatlan szaporodásra?
Vissza az elejére
gőzgizi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.09.21. Hétf., 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a választ! Természetesen hozzáértő (vannak olyan fórumok, hogy hozzászólnak, de értelmeset nem mondanak, már megszokásból írom Very Happy )
Szerintem se lesz a maradék kettőből teki. Azokat is megnéztük lámpával, valami tuti van benne, de ezek szerint ők nem bírták a mi spártai körülményeinket. Sajna nem egy csúcs a keltetőnk, eddig nem volt gond a páratartalommal. Ha mégegyszer lesz ilyen szerencsénk, akkor feltétlen jobban odafigyelek erre. Köszi mégegyszer
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2015.09.21. Hétf., 8:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gőzgizi írta:
Ismét itt, remélem hozzáértő választ is kapok.
A két kis teki vígan el van, jól vannak, napoznak is időnként (ma volt izgalom, mert elásták magukat és alig találtuk Very Happy )
Na szóval a maradék tojást én már nem bírtam, megnéztük lámpával.
12-ből 2 kelt ki, még 2-nél úgy néz ki, hogy van benne valami. Ezek még nem keltek ki, esélye van ennek még egy hajszálnyi? A többi egyértelműen "záptojás" volt. Jún. 1-jén rakott tojást anyuci, első szeptember 1-jén kelt, rá pár napra ketteske bújt elő.
Annyit vettem észre, hogy a keltető már nem száz százalékos, a páratartalom csökkent Sad Igyekszem korrigálni. Lehet, hogy emiatt a maradék két tojás is defektes?
Köszi előre is a válaszokat.

Szia,nem tudom mennyire lesz hozzáértő,de itt egy válasz. A mórok kelési ideje ~60-65 nap közé tehető,tehát az,hogy neked ~90 napra kelt ki az első,így is eléggé meglepő,nem hinném,hogy ~110 napra fognak még kelni belőle,illetve azzal hogy a páratartalom csökkent feltételezem a hőmérséklet is,legalábbis másképp nem tudom elképzelni. Szerintem azokból már nem lesz semmi sajnos,de ha még benn hagyod őket néhány napig,azzal nem vesztesz semmit és akkor biztos nem tanácsoltam hülyeséget. Következő keltetésnél próbáld megoldani,hogy állandó hőmérséklet és páratartalom legyen a keltetés egész ideje alatt. Gratu a 2 kicsihez
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gőzgizi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.09.20. Vas., 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ismét itt, remélem hozzáértő választ is kapok.
A két kis teki vígan el van, jól vannak, napoznak is időnként (ma volt izgalom, mert elásták magukat és alig találtuk Very Happy )
Na szóval a maradék tojást én már nem bírtam, megnéztük lámpával.
12-ből 2 kelt ki, még 2-nél úgy néz ki, hogy van benne valami. Ezek még nem keltek ki, esélye van ennek még egy hajszálnyi? A többi egyértelműen "záptojás" volt. Jún. 1-jén rakott tojást anyuci, első szeptember 1-jén kelt, rá pár napra ketteske bújt elő.
Annyit vettem észre, hogy a keltető már nem száz százalékos, a páratartalom csökkent Sad Igyekszem korrigálni. Lehet, hogy emiatt a maradék két tojás is defektes?
Köszi előre is a válaszokat.
Vissza az elejére
gőzgizi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.09.16. Szer., 9:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jelentem a két kisteki még él Smile rájöttek, hogy érdemes kajálni.
A többi tojás eddig nem kelt ki, azoknak akkor már esélye sincs?
Köszi a segítséget!
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015.09.08. Kedd., 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esznek már a frissen keltek? Igen,azt kéne nekik is mint a nagyoknak. Lágyszárúak,keress pitypang virágot azt ösztönösen imádják,kicsiknél próbálkozz almával-körtével,édes,lehet előbb rákapnak. És ha rákaptak és táplálkoznak,felejtsék is el egyből,aztán mehetnek a mezei gazok. Fürdesd őket,langyos,sekély vízben ami a páncéljuk 1/3-áig - feléig ér,figyelj hogy na hűljön ki a vizük meg ne kapjanak huzatok. Nagyok,helyes hogy a kertben vannak,kicsiket is kiteheted 1-2 hetes korukban,csak ne a nagyokkal egy kifutóba tedd,már csak méretükből kifolyólag se és a kicsiket csak napközbe tedd ki egyelőre amikor jó időnk van. Jövőre ha beköszönt a tavasz már mehetnek ki ők is állandóra. Csak arra figyelj,hogy ne tudjanak megpattanni a kifutóból,ők picik még bárhol kiférnek / kimásznak, meg arra hogy egy ekkora teknőst még egy macska vagy bármi könnyedén megsebesít,szóval fedett / zárt legyen a kifutójuk. Telelni fognak e,ez úgy működik,hogy ha te telelteted akkor fognak,nem ők döntik el. De első két telükön ne teleltesd a kicsiket! Wink
Vissza az elejére
gőzgizi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.09.03. Csüt., 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi, újabb kérdés merült fel bennem Smile

A tekik nálunk kint vannak a kertben (remélem nem vagyok felelőtlen teknőstartó) A kistekiket mikor tudom kivinni (egyáltalán lehet-e ilyen picurkát) Telelni fognak? (gondolom nem, de inkább rákérdezek a hozzáértőknél Smile )
Igazság szerint az első keltetésem, nem gondoltam, hogy kikelnek (leopárd gekkó tojás már kelt ki)
Vissza az elejére
gőzgizi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.09.03. Csüt., 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, ma újabb kisteki kelt ki, meddig tarthat egy tojás kelési ideje (tudom 60-65 nap) egyszerre tojta őket a tekink.
Az első kisteki változatlanul nem eszik Sad Mit kellene ennie? Ugyanazt mint a nagyok? Bocsi a nagyon amatőr kérdésekért.
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015.09.03. Csüt., 9:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gőzgizi írta:
Sziasztok!

Nagyon új vagyok Smile Hétfőn hajnalban kikelt egy mór teki tojásunk, azóta nem hajlandó semmit enni. Mit tudnék tenni, hogy egyen?
Segítséget előre is köszönöm!

Szia,először is gratulálok! Smile

Az első néhány napban a hasukon lévő szikzacskó táplálja őket,szóval pár napig ez teljesen normális ha nem táplálkoznak.

Azóta elkezdett táplálkozni?
Vissza az elejére
gőzgizi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.09.02. Szer., 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon új vagyok Smile Hétfőn hajnalban kikelt egy mór teki tojásunk, azóta nem hajlandó semmit enni. Mit tudnék tenni, hogy egyen?
Segítséget előre is köszönöm!
Vissza az elejére
solyom25
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.07.30. Csüt., 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cstomi írta:
Igen többször is raknak.
Mióta vannak a tojglik a keltetőben?

40napja vannak, azota nem raktak tojast. Várhato meg?
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2015.07.30. Csüt., 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen többször is raknak.
Mióta vannak a tojglik a keltetőben?
Vissza az elejére
solyom25
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.07.30. Csüt., 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, ez nagyon hasznos volt. Sajnos a legtöbb tojás átlátszó.
Egyébként évente akár többször is rakhatnak tojásokat a teknősök? Vagy általában hányszor szoktak?

cstomi írta:
Szia!
Tanulmànyozd ezt: http://www.tartarugando.it/content/421-eggs-candling.html
Dióhélyban: olyan öt hét körül mâr làtszódni kell az érhàlózatnak.
Forgatni nem szabad a tojàst.
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.07.22. Szer., 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Tanulmànyozd ezt: http://www.tartarugando.it/content/421-eggs-candling.html
Dióhélyban: olyan öt hét körül mâr làtszódni kell az érhàlózatnak.
Forgatni nem szabad a tojàst.
Vissza az elejére
solyom25
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.07.22. Szer., 20:59    Hozzászólás témája: lámpázás Hozzászólás az előzmény idézésével

Lámpázott már valaki teknős tojásokat? Hanyadik napon lehet észrevenni valamit, és pontosan mit kellene keresni?
Vissza az elejére
Bng
Tojás

Kor: 61

HozzászólásElküldve: 2015.06.28. Vas., 9:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Görögöket tartok évtizedek óta. Hirtelen kaptam három mórt a tunéziai alfajból. Mindhárom lány, olyan 20 évesek. Van valakinek ilyen alfajból fiúja?
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015.06.22. Hétf., 8:17    Hozzászólás témája: Re: tojások Hozzászólás az előzmény idézésével

solyom25 írta:
A tojásokat mennyire kell beásni a keltető közegbe? Így jó, ahogy a képen látható?
28-30°C megfelelő nekik? A nedvesség árt nekik? Gondolok itt a lecsöpögő párára, ami átáztathatja az almot.

Szia! Szerintem jó ennyire. Hőfok jó,ha állandó,ha jól emlékszem 29-32 között van a vegyes kelési arány,de fejből lehet rosszat mondok,küzdök a számokkal,keress vissza inkább.. Páratartalomra figyelj hogy állandó legyen,de ne csöpögjön se a közegre se a tojásokra! Olvasgass vissza picit ebben a topicban,nálam ezerszer tapasztaltabb emberek már adtak tanácsot ezügyben,pl. nekem is. http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?p=16429&highlight=keltet%F5#16429 Bár ez egy konkrét komment,a keresési eredmények találatát nem engedi belinkelni. Sok sikert,remélem kikelnek! Wink
Vissza az elejére
Patkó Evelin
Tojás

Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2015.06.21. Vas., 17:53    Hozzászólás témája: Partnert keres a teknősöm Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Evelin vagyok Pécsről. Van egy 17 éves ivarérett fiú szárazföldi görög teknősöm aki szívesen látna egy lány teknőst, bent lakással 1-2 hétre. Akit érdekelne írjon az e-mail címemre: evelin.patko@gmail.com
Előre is köszönöm a válaszokat.

solyom25
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.06.21. Vas., 17:20    Hozzászólás témája: tojások Hozzászólás az előzmény idézésével

A tojásokat mennyire kell beásni a keltető közegbe? Így jó, ahogy a képen látható?
28-30°C megfelelő nekik? A nedvesség árt nekik? Gondolok itt a lecsöpögő párára, ami átáztathatja az almot.

A hozzászólást solyom25 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015.08.23. Vas., 13:14-kor.
Vissza az elejére
Andi
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 51

HozzászólásElküldve: 2015.05.23. Szomb., 6:44    Hozzászólás témája: tojás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,nekem is most rakott a mór tekim tojásokat,részemről vermikulitot használok,literenként 100-150 ml vízzel kell elkeverni,ettől nem lesz vizes,csak 1 kicsit nyírkos.
Vissza az elejére
Franklin
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.23. Szomb., 6:31    Hozzászólás témája: tojás Hozzászólás az előzmény idézésével

én nem vagyok tenyésztő,kb 4 éva rakott elöször tojást a mór teknősöm(13 éves,kb 2 hónapos kora óta nevelgetem),nem volt keltetőm és házilag tákoltam össze egyet,nem lett a tojásokból semmi,azóta csak most került ismét hím közelébe,már van keltetőgépem,most abban csücsülnek a tojások,én is könyvből olvastam,hogy mennyi vízzel kell elkeverni a vermikulitot a szárazföldi teki tojás keltetéséhez, (Farkas-Sasvár: Teknősök c. könyve),ebben a könyvben szerintem jól le van írva minden:)
Vissza az elejére
solyom25
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.22. Pént., 23:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vizezni is kell? Ezt eddig nem is hallottam. Tehat akkor a perlitet bevizezem, es ugy teszem bele a tojasokat? Ha nem vizezem be az baj?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2015.05.22. Pént., 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem bíztatom. (ha láttok pumicét, szóljatok!)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.22. Pént., 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak nem mindegy az embrio fejlődése szempontjàból, a keltető közeg nedvessé tartalma. A vermikulit és perlit bevàlt. Szerintem ne biztassunk senkit az egyebekre.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2015.05.22. Pént., 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az almok is sokszor ezekből a lyukacsos vulkáni kőzetekből vannak, mint a zeolit, perlit, pumice... a lényeg a nedvességtartó képesség
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Franklin
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.22. Pént., 9:04    Hozzászólás témája: tojás Hozzászólás az előzmény idézésével

én tegnap raktam be a mór tojásait vermikulitba (kb 100-150 ml vizet kell elkeverni 1 l vermikulithoz) ,a kelési idő görög teknősnél kb 55-60 nap.lehet még a tojásokat széraz perlibe is tenni,macskaalomról nem olvastam sehol,de ez még nem jelenti azt,hogy nem jó
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.21. Csüt., 7:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, de csak Super Gold macskaalom alkalmas. Twisted Evil
Én csak vermikuitot és perlitet hallottam idàig. Ezekre van belőve a vizezési aràny.
30 fok megfelelő.
Vissza az elejére
solyom25
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.20. Szer., 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Macskaalomba lehet tenni a tojásokat?
Állandó 30°C-on mennyi idő alatt kelnek ki? (görög)
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.19. Kedd., 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelőld meg a tetejét. Vìzszintesen lehet. Csak forgatni nem.
Vissza az elejére
Franklin
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.19. Kedd., 16:06    Hozzászólás témája: tojás Hozzászólás az előzmény idézésével

az arány megvan,literenként kb 100-150 ml vzzel kell elkereverni,csak azért aggódom,mert ugye a tojásokat nem nagyon szabad mozgatni,páratartalom és hőmérséklet be van szabályozva a gépben
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.19. Kedd., 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Eddig csak vizi teknős keltettem. A perlitnek vagy a vetmikulitnak van egy vìzmegkötő tulajdonsàga. Én àtraknàm. Jàrj utànna, hogy kell e és ha igen, milyen arànyba kell nedvesìteni a keltető közeget. Úgymond szàraz keltetés kell kb. 70%pàratartalom.

Tomi
Vissza az elejére
Franklin
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.19. Kedd., 14:31    Hozzászólás témája: tojásrakás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, május 17-én az mór teknős leánykám lepakolt 6 db tojást.Szépen szakszerűen kiszedegettem őket,nem forgattam,nem ráztam stb és beraktam a keltetőgépembe.Sajnos nem volt itthon sem perlitem,sem pedig vermikulitom ezért csak úgy betettem őket egy tojástartó dobozba.Holnapra sikerül vermikulitot szereznem.Az a kérdésem,hogy rakjam-e át majd a tojásokat egy másik dobozkába vermikulitba vagy pedig hagyjam őket békén????
Vissza az elejére
pézsma
Tojás

Kor: 14

HozzászólásElküldve: 2015.03.31. Kedd., 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi!
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015.03.31. Kedd., 9:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pézsma írta:
Hali!!

De nenevess ki de én nem értem hgy hogy kell rákeresni meg az egészet nem értem Crying or Very sad úgyhogy létszi megválaszolod a kérdésemet?Elég fiatal vagyok 11'éves úgyhogy annyira nemértek ezekhez Crying or Very sad Laughing

Szia! Nem nevetlek ki. Nagyon egyszerű amúgy,mutatom:

1. ponttal jelölt helyen kijelölöd a topicot amiben keresni szeretnél
2. ponttal jelölt helyre beírod azt amire szeretnél rákeresni és keresés

( Paint rulez Very Happy ps-hez nem értek ) Amúgy 7-8 éves korukra lesznek ivarérettek.

Szerk: hophop,az 1-es szám alatt a találatok megjelenítését állítsd inkább hozzászólásokra... Embarassed

Bla.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  209.75 KB
 Megtekintve:  206 alkalommal

Bla.jpg

Vissza az elejére
pézsma
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.03.30. Hétf., 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!!

De nenevess ki de én nem értem hgy hogy kell rákeresni meg az egészet nem értem Crying or Very sad úgyhogy létszi megválaszolod a kérdésemet?Elég fiatal vagyok 11'éves úgyhogy annyira nemértek ezekhez Crying or Very sad Laughing

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015.03.30. Hétf., 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pézsma írta:
A mór teknős mikor lesznivarérett?

Üdv a fórumon! A megfelelő topicot megtaláltad. Engedd meg,hogy bemutassam,leendő legjobb barátodat ilyen kérdések esetén:

http://teknosforum.com/forum/search.php

Ha Ő nem tud segíteni,akkor itt leszünk mi...
Vissza az elejére
pézsma
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.03.30. Hétf., 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mór teknős mikor lesznivarérett?
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.03.15. Vas., 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Úgy tudom szárazföldi teknős keltetéséhez, száraz alapú keltetőt használnak.
Mondjuk egy baromfi tojás keltetőt, aminek vagy nincs forgató funkciója, vagy pedig kikötik azt. Ebbe tesznek nedves szivacsot vagy pedig naponta vizet bepermeteznek. Olyan 70-80% körül tartva a párát. Hőmérséklet 29-31 fok. Naponta szellőztetnek olyan fél percre.
De tényleg csak hallomásból tudom, saját tapasztalatom nincs.

Tomi
Vissza az elejére
Wopi
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2015.03.14. Szomb., 23:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ma reggel lett egy tojásunk, ezért gyorsan összeraktam egy keltetőt. Ezzel kapcsolatban van néhány kérdésem: Írják, hogy legyen szellőzése, de mégis legyen állandó a hőmérséklet és a páratartalom. Hol kell megtalálni a középutat? Melyik fontosabb? A keltető szélén körbe van egy néhány milliméteres csík, ahol levegő juthat be, a többi rész párás. Vajon jó? Magas páratartalom kell, és elkerülhetelen, hogy a tojáson is lecsapódjon. Nem szeretném viszont, hogy berohadjon. Tehát?!
A másik kérdés, hogy milyen sűrűn vegyem le a tetőt, milyen sűrűn kell szellőztetni?

Köszönöm a tanácsokat!
Vissza az elejére
anett99
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.02.03. Kedd., 12:25    Hozzászólás témája: Re: Fiú vagy lány? Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu írta:
anett99 írta:
anett99 írta:
Szerintetek fiú vagy lány tekik? Amelyiknek több a folt a hasán 1,5 éves, a másik fél éves teki.

Légyszi akinek van tippje az írjon! Smile

Én személy szerint azért nem reagáltam semmit,mert ebben a korban-méretben,ahogy mondod csak tippelgetni lehet. Az én teknőseim közül az egyikre 4 éves koráig mindenki azt mondta,hogy valószínű hím,4 éves korára nemet váltott és nőstény lett.
Szóval szerintem nem sokat érsz egy tippel,mert neves tenyésztők és Mo. legjobb hüllős dokija is hímnek mondta. Hozzá teszem,mindenki csak segíteni akart,és senki nem mondta 100%-ra biztosra a nemét,szóval nem félre érteni mindezt. Szóval szerintem gyere vissza 1-2 év múlva ezzel a kérdéssel és akkor nem csak tippelgetni fogunk.

Köszi! Csak azt gondoltam hátha vannak tenyésztők, akik már sok kis teknőst láttak felnőni és esetleg megtippelik, hogy melyikre van nagyobb esély, fiúra vagy lányra. Smile
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015.01.27. Kedd., 10:44    Hozzászólás témája: Re: Fiú vagy lány? Hozzászólás az előzmény idézésével

anett99 írta:
anett99 írta:
Szerintetek fiú vagy lány tekik? Amelyiknek több a folt a hasán 1,5 éves, a másik fél éves teki.

Én személy szerint azért nem reagáltam semmit,mert ebben a korban-méretben,ahogy mondod csak tippelgetni lehet. Az én teknőseim közül az egyikre 4 éves koráig mindenki azt mondta,hogy valószínű hím,4 éves korára nemet váltott és nőstény lett.
Szóval szerintem nem sokat érsz egy tippel,mert neves tenyésztők és Mo. legjobb hüllős dokija is hímnek mondta. Hozzá teszem,mindenki csak segíteni akart,és senki nem mondta 100%-ra biztosra a nemét,szóval nem félre érteni mindezt. Szóval szerintem gyere vissza 1-2 év múlva ezzel a kérdéssel és akkor nem csak tippelgetni fogunk.
Vissza az elejére
anett99
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.01.26. Hétf., 8:48    Hozzászólás témája: Re: Fiú vagy lány? Hozzászólás az előzmény idézésével

anett99 írta:

Vissza az elejére
anett99
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.01.24. Szomb., 18:31    Hozzászólás témája: Fiú vagy lány? Hozzászólás az előzmény idézésével

IMGP6027.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  176.16 KB
 Megtekintve:  265 alkalommal

IMGP6027.JPG

IMGP6038.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  186.06 KB
 Megtekintve:  261 alkalommal

IMGP6038.JPG

Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.08.31. Vas., 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a lényeg!
Nem kell sokat várnod és biztos jelei lesznek, hogy milyen nemű. Smile
Vissza az elejére
Veronika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.08.31. Vas., 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hm...Köszi amúgy!
Kár, hogy ennyire nemlehet biztosra tudni mégis milyen nemű a teknősöd...
most lánynak van eldöntve, de végülis mindegy, már családtag lett!Smile

cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.08.30. Szomb., 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Sajnos nem éppen! A cikk nagyon jól mutatja a csillagteknős (geochelone elegans) nemének meghatározását. Ez iránymutató lehet a többi geochelone
faj mint példáúl a párducteknős (geochelone pardalis) nemének meghatározásánál.

A lenti képet tudom ajánlani a görögteknős (TESTUDO hermanni) nemének meghatározására. Az anális pajzselem arányait szokták nézni.
(A képen a felső a leányzó)

Szóval nemzetségenként eltérő a nemek meghatározása. A kor előrehaladtával megvastagodó farok, (illetve a tojásrakás) a tuti!

Valami hasonló történt velem is mint Anu-val a tutira mondott, lány teknősöm akkora farokrépát növesztett, hogy csak na.
Szóval várj még egy kicsit a vőlegény beszerzésével.

üdv.:
Tomi

felső a lány.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  37.77 KB
 Megtekintve:  14583 alkalommal

felső a lány.jpg

Vissza az elejére
Veronika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.08.30. Szomb., 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt az oldalt megnézitek,elolvassátok...simán meglehet állapítani hogy milyen nemű!.. igaz a csillagteknősről ír, de ugyanazokat kell nézni..
így az enyém kislány Smile
http://startortoises.net/male-vs-female.html

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Európai szárazföldi teknősök (Görög-, Mór-, Szegélyes-, Sztyeppi teknős) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
1 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból