Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kínai csíkosnyakú teknős (Ocadia sinensis)

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egyéb vízi teknősök
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
DODDER
Tojás

Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2017.06.29. Csüt., 13:06    Hozzászólás témája: csíkosnyakú Hozzászólás az előzmény idézésével

Sürgős segítségre van szükségem.
Csíkos-nyakú veterán kb. 20 éves teknősöm most van először kerti tóban. Viszont mellette a múlcsba temetkezve alszik most nyáron a kánikulában.
Hagyjam aludni, vagy ébresszem fel? Ez itt a kérdés. Kicsit aggódom érte. Egy hónapja van nálam. 5 másik teknős közé került be. Aki tud kérem segítsen. Nem tudom mennyire fontos. Locsolva van az állat.
30 466 23 44
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2015.06.25. Csüt., 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, ez hosszú távon vagy az élettér drasztikus növelésével (értsd: 500 liter++), és gazdagon berendezésével (növényesítés, búvóhelyek) oldható meg, vagy szétválasztással. A teknősök nem a csoportos életre lettek kitalálva, és ezért okoz általában ilyen kellemetlen helyzetet az, ha az ember ezt félreértelmezi a fogságban tartás során.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ballabeci
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2015.06.25. Csüt., 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laura95 írta:
Sziasztok!
Nem tudom mennyire működik még ez a fórum de az utóbbi időben nagyon sokat olvastam és hasznos tanácsokat kaptam. Nekem van 2 kínai csíkosnyakú tekim. Lassan 13 évesek. Sajnos nem a legnagyobb helyet tudom nekik biztosítani de mindent megteszek azért, hogy kényelmesen éljenek. A napokban vettem észre, hogy az egyik teknős lábán harapás nyomok vannak és kicsit véres is volt neki. Épp ma mentem hozzájuk mikor észrevettem, hogy a másik elkezdi harapdálni. Nagyon félek mert ez még sohasem fordult velük elő. Segítséget szeretnék kérni, hogy vajon miért harapdálja egyik a másikat. Előre is köszönöm!

A legtöbb élőlényből agressziót vált ki a túl kicsi élettér. Mekkora akiban tartod őket?
Ha a harapás helye kivérzett és sebes, jó lenne állatorvoshoz fordulni és különválasztani őket legalább egy időre.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Laura95
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2015.06.25. Csüt., 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tudom mennyire működik még ez a fórum de az utóbbi időben nagyon sokat olvastam és hasznos tanácsokat kaptam. Nekem van 2 kínai csíkosnyakú tekim. Lassan 13 évesek. Sajnos nem a legnagyobb helyet tudom nekik biztosítani de mindent megteszek azért, hogy kényelmesen éljenek. A napokban vettem észre, hogy az egyik teknős lábán harapás nyomok vannak és kicsit véres is volt neki. Épp ma mentem hozzájuk mikor észrevettem, hogy a másik elkezdi harapdálni. Nagyon félek mert ez még sohasem fordult velük elő. Segítséget szeretnék kérni, hogy vajon miért harapdálja egyik a másikat. Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
bringas
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2011.09.19. Hétf., 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni!
kb 1 hónapja vásároltam egy ocadia sinensis. első 3 héten evett rendesen, azonban most már egy hete semmit. mindent próbáltam már, de nem fogad el semmit.
Van mellette 2 sárga fülű, azokkal minden rendben van.
mit tegyek vele? olvasgattam a betegségek között, de semmi tünete nincs a nem evésen kívül. Sad

előre is köszi a segítséget!
Vissza az elejére
Anangyalka
Tojás

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2011.09.04. Vas., 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a választ, ezek szerint ő nem fog telelni:(
Vissza az elejére
Coolmen
Tojás

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2011.09.03. Szomb., 22:37    Hozzászólás témája: A kínai csíkosnyakú teknős Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerülni kell a stresszes helyzeteket! A teknős fél minden nála nagyobb állattól. Ha nem
muszáj, ne vegyük kézbe, és ne engedjük, hogy gyerekek játszanak vele! Teknősünket óvjuk
a kutyával, macskával és egyéb háziállattal való találkozástól, mert ez az életébe kerülhet.
Mindig mossunk kezet, miután a kezünkbe vettük a teknőst, mert természetes hordozója lehet
a szalmonellának, ami rá nézve nem, számunkra viszont kellemetlen lehet.
Hosszabb szállításkor jól jön egy légkondicionált autó vagy egy, csak félig zárt hűtőtáska.
Télen az akkukat meleg vízzel töltsük meg (ne forróval!), és tegyük a táska aljára. Erre jön
egy törölköző (úgy, hogy az állat ne tudja félrekotorni), majd a teknős. Nyári melegben hideg
vízzel töltsük meg az akkukat.
Ha a teknős étvágytalan, bágyadt, vagy más gyanúsat észlelünk, feltétlenül kérjük
állatorvos segítségét!
Teendők
Naponta:
etetés (méret szerint naponta, vagy 2-3 naponta vagy heti 2szer), hőmérséklet ellenőrzése, a
nagyobb szennyeződések eltávolítása, a teknős egészségének ellenőrzése (van-e rajt sérülés,
furcsán viselkedik, jó-e az étvágya, stb.)
Hetente:
Takarítás és legalább a víz 2/3 részének cseréje (szennyezettségtől függően); tisztítsuk ki a
szűrő szivacsrészét, és pucoljuk meg a berendezést, az akvárium falait töröljük át citromleves
vagy gyengén ecetes vattával, és utána alaposan öblítsük le, majd töltsük fel friss vízzel
Havonta:
Súly és páncélhossz mérés; ha van biológiai szűrőnk, a szűrőközegét mossuk át tiszta vízzel

A kínai csíkosnyakú teknős trópusi, szubtrópusi éghajlatról származik,
ezért teleltetni nem szabad!

KÍNAI CSÍKOSNYAKÚ TEKNŐS
Ocadia sinensis
A kínai csíkosnyakú teknős (Chinese Striped-neck / Golden Thread turtle) a víziteknősök
közé tartozik. Otthona lassú folyású patakok és folyók, kisebb tavak, lápok D-Kínában és É-
Vietnamban, Hainan szigetén és a Tajvan félszigeten. A szubtrópusi, trópusi klímát kedveli,
és nem telel.
E mutatós teknős testét vékony halványzöld és fekete csíkok díszítik. A hátpáncél sötét,
gyakran pirosas szélekkel a lemezek mentén. Úszóhártyás lába van, és életmódja erősen
vízhez kötött.
Sokak szerint ő az ékszerteknősök ázsiai megfelelője, mind életmódban, mind szívósságban.
Tenyésztőktől ma már elérhető áron beszerezhető. A CITES II. kategóriába tartozik.
Fiú vagy lány?
A hím és a nőstényt nem nehéz megkülönböztetni. A hímnek vastagabb a farka és nagyon
hosszúak a körmei, és gyakran kisebb mint a nőstény. Haspáncélja homorú, míg a nőstényé
domború vagy egyenes.
Egyedül, párban vagy csapatban?
Tartható egyedül, párban és csoportban is. Megfér az ékszerteknőssel, ha nincs nagy
méretkülönbség. Ha több hím van nagyobb, hely kell. A bébiket és a felnőtteket ne tartsuk
együtt!
Mekkorára nő? Meddig él?
A legnagyobbak 25 cm-esek, de az átlag a 20-22 cm-es páncélhossz. megfelelő gondozás
mellett 20-25 évet is megélhet.

Nálam jópáran vannak egy 300 literes akváriumban 2 pézsmateknös, 3 ékszerteknös meg két gyönyörüüü kinai csikosnyakú teknösöm van egy lány 25 centis meg egy fiú 17 centis

Egy kis videó itt még egyedül van a "kis" lány ...

http://videa.hu/videok/allatok/teknos-simogatas-teknosparadicsom...-EIqSNYwr2klWiqkk
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anangyalka
Tojás

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2011.09.02. Pént., 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

befogadtam egy csíkos teknőst, most jön majd az első telünk...a vörös és sárga fülű ékszerteknősöket teleltetni fogom hideg sötét helyen, vízben, de a kínai csíkost is lehet? Elalszik? Van valakinek tapasztalata?
Mi lenne, ha nem vízben telelnének, hanem homokban? Szerintetek azt szeretnék a teknősök?

Köszi a válaszokat.
Vissza az elejére
orsij88
Tojás

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2009.11.20. Pént., 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Remek! Smile Köszönöm!
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.11.20. Pént., 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia

A tekiknél nem használunk ilyet. A páncél mérete és a testtömeg arányaiból nem lehet kiszámolni az optimális súlyt.

Mindig a fajtától függ, hogy mekkora páncélhoz mekkora súly tartozik.

A tekid esetében ideálisnak látszik a súly.

orsij88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.11.20. Pént., 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Teknősökél van olyan, hogy testtömeg index? Pl. az enyémnek a páncél átmérője 12 centi, és ma mértem le: kereken 200g-os. Ez szerintetek sok, kevés, vagy ideális?
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ebben a kettőben biztos van: Kis teki, Tryonix. A Kis Tekibet szokott lenni 0,5kilós kiszerelés is. Ha veszel mond meg a boltban, hogy minél apróbbat adjanak. Ha apróbb akkor több szálkát fog megenni a tekid és annál egészségesebb lesz.
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor megnyugodtam.
Vissza az elejére
orsij88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ok, bauri, köszönöm! Sajnos az eddigi helyeken, ahova jártam meg amiket megnéztem, nem tartottak fagyasztott halat, csak ilyen teknősnek való összedarált tengeri kütyüket fagyasztva. Azt kicsin még megette, a vitamint is abba csepegtettem, de már nem szereti. Remélhetőleg a belinkelt boltok egyike tart halat is.

Teki imádó, igen, már csak a hal állagából is ítélve lehet következtetni arra, hogy a kettőt nem ugyanúgy konzerválták. Liofilizáltat szereti nagyon, de tudom, hogy az kevés. A fogalmazásod pedig rendben van, nem tűnt bonyolultnak. Wink
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És még egy utolsó:

-A liofizált hal = szárított hal
-A liofizált hal, szárított hal nem egyenlő a fagyasztott hallal.

A pontyszelet mint mondta bauri, azért nemjó, mert nincs benne Ca. De a fagyasztott halban megvan.
A fagyasztott halban a teknősök számára minden ehető dolog megtalálható. Szóval a pikkelyektől kezdve, a zsigereken át, egészen az apró szálkákig minden ehető számukra.

Lehet, hogy egy kicsit bonyolultan fogalamztam, de remélem, érthető.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne haragudj mert nem akartalak hülyének nézni. Messze állok ettől a gondolattól, hogy bárkit is hülyének nézzek Exclamation Ha így érzed akkor most kérek elnézést Tőled.
De szinte minden héten leírjuk, hogy milyen halat adjatok a teknősöknek. Pont tegnap este (Elküldve: 2009.10.29. Csüt., 22:11) írtam le ismét (nem elsőnek). Így nem is kellett visszaolvasnod a régi hozzászólásokat csak az új hozzászólást elovasni. De már gjuhos is leírta, hogy a filé nem megfelelő és mégis visszakérdezel rá.

Na mindegy. Olvasom, hogy Budapesten élsz, tanulsz akkor mondok címeket ahol tuti kapsz apró méretű fagyasztott halat.

http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=87

Itt a Kis Tekiben, a Tryonixban, Leguánban biztos kapsz . A többit nem tudom. A Kis Tekiben a tulaj (Doma) az egyik legnagyobb teknős tenyésztő az országban. Kérdezd meg tőle, hogy ő mit javasol az etetésre.

Egyébként ha fagyasztott halat kap akkor nincs szükségük külön vitaminozásra. A kis halban megtalálható minden ami a tekidnek kell.

orsij88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kissé szemrehányónak éreztem a válaszod, de azért köszönöm. Mivel friss tagként még nem sikerült teljesen átnyálaznom minden egyes topicot, így azzal sem találkoztam, hogy miért nem jó a nagy halból vágott szelet, ezért bátorkodtam megkérdezni. De úgy látom nem szabad. Nem azért akarok pontyot adni neki, mert csak az van hűtőben. Csak megkérdeztem, hogy lehet-e?!
És igenis, változatos az étrendje, vitamint is szokott kapni főleg a téli hónapokban.
És nem, nem adnék neki disznót. Kérlek ne nézz hülyének!
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

orsij88 írta:
Igazából azért kérdeztem, mert van egy csomó fagyasztott pontyszeletem és abból vágnék, meg filézném ki. (Nincs lehetőségem pecázni.) Kézből etetem, méretre szabott falatokkal. Very Happy Kicsit elkényeztettem. Smile
Tehát a pontyhús nem lenne túl zsíros neki?

gjuhos írta:

Ezekből nem fogsz tudni szerezni picit, a nagyhalból vágott szelet pedig nem megfelelő. Leginkább küsz, vörösszárnyú keszeg, razbóra...

Itt leírta gjuhos, hogy nem megfelelő a filé. Leírtuk már jó néhányszor, hogy csak a megfelelő méretű egész fagyasztott hal a jó . A filében nincs benne a szálka ami az egészséges páncélhoz szükséges Ca-ot tartalmazza. Ha a filézett halat adod neki akkor mindegy ha párizsit adsz. Mindkettővel ugyanazt éret el. A teknősöd először nem akar enni majd bedagad a szeme, következő lépésben felpuhul a páncélja és jön a vég azaz a halál Exclamation
Ha nem tudsz pecázni (hidd el sokan nem tudnak, nincs lehetőségük) akkor bemennek egy díszállatkereskedésbe és ott vesznek. Ha nem tudsz ilyen helyet akkor segítünk. Csak írd meg hol laksz (akár PÜ-ben és nem mondom el senkinek) akkor hidd el valaki biztos tud a közeledben olyan boltot ahol kapsz fagyasztott halat.

Egyébként az írásodból az jön le, hogy azért akarsz ponty szeletet adni neki mert az van a fagyasztóban ha sertéshús lenne akkor azt kapna?

Elkényeztetted az lehet de csak azzal, hogy kézből eteted. De inkább azzal kényeztesd, hogy megfelelő kaját (apró egész halat) adj neki. Hidd el egészségesebb teknősöd lesz legalábbis hosszú távon.

orsij88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazából azért kérdeztem, mert van egy csomó fagyasztott pontyszeletem és abból vágnék, meg filézném ki. (Nincs lehetőségem pecázni.) Kézből etetem, méretre szabott falatokkal. Very Happy Kicsit elkényeztettem. Smile
Tehát a pontyhús nem lenne túl zsíros neki?
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 8:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mert magadat olvastad, pár hónappal az írásod után. Twisted Evil
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 7:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teki imádó írta:
Én az ékszereimnek razbórát szoktam adni. Van egy közeli tó, oda hetente kijártam yáron horgászni, és amíg horgásztam, összegyűjtöttem a kis razbórákat. Itthon kis zacskóban be a fagyiba és kész is. Élve nem adom nekik oda, mert az a halnak szendvedés. A fagyóban pedig lassan tompulnak az életfontosságú szervek, majd megfagynak. A halnak sem szendvedés.

Mintha csak magamat olvastam volna Twisted Evil

Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 7:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én az ékszereimnek razbórát szoktam adni. Van egy közeli tó, oda hetente kijártam yáron horgászni, és amíg horgásztam, összegyűjtöttem a kis razbórákat. Itthon kis zacskóban be a fagyiba és kész is. Élve nem adom nekik oda, mert az a halnak szendvedés. A fagyóban pedig lassan tompulnak az életfontosságú szervek, majd megfagynak. A halnak sem szendvedés.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.10.29. Csüt., 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

orsij88 írta:
köszönöm válaszod!
és az mindegy, hogy milyen hal? (busa, ponty, hekk) (természetesen az nyilvánvaló, hogy ne legyen fűszerezett, vagy füstölt)

Ezekből nem fogsz tudni szerezni picit, a nagyhalból vágott szelet pedig nem megfelelő. Leginkább küsz, vörösszárnyú keszeg, razbóra...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
orsij88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.29. Csüt., 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm válaszod!
és az mindegy, hogy milyen hal? (busa, ponty, hekk) (természetesen az nyilvánvaló, hogy ne legyen fűszerezett, vagy füstölt)
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.10.29. Csüt., 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért is adnál neki? Van a csirke helyett hal az sokkal természetesebb. De ha kedveskedni akarsz neki akkor 3-4 hetente adj neki Kb annyit mint amennyi csokit Te eszel (remélem nem napi egy tábla az adag Twisted Evil )De ne azzal lakasd jól csak kiegészítésként kaphatja.
orsij88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.29. Csüt., 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt olvastam, hogy ne nagyon etessük őket csirke husival, de az enyém remeg érte, annyira szereti.
Ha hetente adok neki, az baj?
Vissza az elejére
sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.05.14. Csüt., 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindennel ami a kertben terem, szezonálisan. Cseresznyétől, a csemegekukoricán át a halig.Eddig mindent megevett ami a vízbe esett.

purgatum írta:
Hello!Nekem van egy csíkosnyakúm és ugye ez a faj elvileg növényevő.Miért van az, hogy csak az állati eredetű táplálékot akarja megenni?Ez baj szerintetek?
Vissza az elejére
apcapapi
Tojás

Kor: 69

HozzászólásElküldve: 2009.05.14. Csüt., 7:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

purgatum írta:
Köszi a linket,de ezt már rég elolvastam:)Ti mivel etetitek?

Fagyasztott hal. Néha növényi kaja: Pitypang levél, tukhúr, uborka stb. szezonban görögdinnye. (Az enyémek nagyon szeretik Smile )

purgatum
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.13. Szer., 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a linket,de ezt már rég elolvastam:)Ti mivel etetitek?
Vissza az elejére
Chelona
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Nem: Nem:nő
Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009.05.13. Szer., 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

purgatum írta:
Hello!Nekem van egy csíkosnyakúm és ugye ez a faj elvileg növényevő.Miért van az, hogy csak az állati eredetű táplálékot akarja megenni?Ez baj szerintetek?

Ezt olvasd el:

http://www.krokodilzoo.hu/kinai%20csikosnyaku%20teknos.pdf

Nem kizárólag növényevő, főleg fiatal korban szereti a husit.

Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.13. Szer., 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.04.28. Kedd., 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

3 csinos mosolygós Ocadia lakik nálam.
Békességben az ékszerekkel, és egy tarajossal;)
Vissza az elejére
apcapapi
Tojás

Kor: 69

HozzászólásElküldve: 2009.04.28. Kedd., 22:33    Hozzászólás témája: Kínai csíkosnyakú teknős (Ocadia sinensis) Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Ide várjuk a kínai csíkosnyakú teknőssel kapcsolatos hozzászólásokat.

Annó (2007) ebben a fórumban jelentkeztem be Csomával, aki azóta is köszöni szépen, jól van. Sokat köszönhetek Saarlosnak, aki bevezetett e kis jószágok gondozásának rejtelmeibe.
Most már van egy másik picur is, "akit" az élet, és egy nagyobb fajtatársa kissé megcincált, így került hozzám. De ő is jól van.
Majd szülök róluk képeket. Smile

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egyéb vízi teknősök Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból