Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

teknősök a szabadban
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti tó
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
DODDER
Tojás

Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2017.06.29. Csüt., 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csikos teknösöm, most nyàron eröszeretettel elàssa magàt a mulcsba! Kànikula miatt kicsit aggodom. Hagyjam aludni, vagy èbresszem fel! Egyszer màr felèbresztettem, de egy óra múlva visszaaludt! Locsolja a csepegtetö! Segítsetek, mi ilyenkor a teendö?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vnorbi020
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2016.07.02. Szomb., 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hány évesek? Szerintem már kint lehet őket tartani.
Csak szökésbiztos legyen a hely. Smile
Vissza az elejére
zsorzsett
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2016.06.07. Kedd., 14:53    Hozzászólás témája: Pézsmateknős kerti tóban? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy pézsmateknősök tarthatók kisebb kerti tóban? Ha igen, ebben az időszakban már kihelyezhetőek? Éjjel nincs nekik nagyon hideg?

Nagyon köszi előre is!
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2015.06.23. Kedd., 2:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem necces, mert most pl. 20 fok van kint, aztán holnap délben, direkt napsütésben 45 fok fölé is felmelegedhet az erkélyen az a felület, amit érnek a napsugarak. Nehéz összehasonlítani egy természetes élőhellyel, ahol még egy kis "pocsolya" tavacska is sok ezer liter, nagyobb a tehetetlensége, nem ingadozik a hőmérséklete ilyen szélsőségek között. Ha a partmenti sekélyes mondjuk fel is melegszik 30 fok fölé, az állatok visszahúzódhatnak a mélyebb vizekbe, ha szükségét érzik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pirx
Tojás

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2015.06.21. Vas., 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, mit gondoltok? A kis baurik január óta a duplájukra nőttek, olyan 6-7 cm hosszú a páncéljuk. Elég nagyok a nyári kitelepüléshez? Szereztem egy 120x35 alapterületű, régi, vaskeretes akit, azt ki tudom tenni az erkélyre, be tudom lőni, hogy nagyrészt félárnyékban legyen, csak egy kis helyen, mondjuk a kimászójuknál süssön oda pár órára a nap (az egyik bent is szeret vacsora után a lámpa alatt napozni).

A parám a hőingás, ha a benti akiból indulok ki, az aljzat fölött 15-20 centi vízzel számolva, az még mindig csak 60-80 l víz. Ez a mennyiség szerintem ha késve is, de követi a napi hőingást, délutánra felmelegszik a kinti levegő hőmérsékletére, hajnalra meg lehül a levegővel együtt. Ez mekkora probléma? Azt olvastam az iszaptekikről, hogy a természetes élőhelyükön, ami a mienkhez hasonló éghajlat, kis sekély mocsarakban, vagy akár pocsolyákban, kátyúkban laknak, ott is nagy lehet a hőingás, nem? Éjjelre esetleg bekapcsolhatom az akifűtést...

kari58
Tojás

Kor: 59

HozzászólásElküldve: 2015.05.13. Szer., 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni hogy a sárgafülű ékszerteknősnek , ha kertitóban tartják ,van e jellemző napszak amikor tojást rak ? Köszönöm a válaszokat.
Vissza az elejére
vnorbi90
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2015.04.12. Vas., 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én még várok vele. Éjjelente azért még hűvösebb van.
Vissza az elejére
Gumikacsa
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.04.12. Vas., 8:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!
Nektek már kint vannak a tekik? Gondolkodom hogy ma kitegyem-e őket, vagy várjak még vele.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.09.15. Hétf., 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt nézzétek, egy kültéri tó és akvaterrárium kombinációja:
https://www.youtube.com/watch?v=8U2FWgY38co

Igazi biotóp cucc, kár hogy ezen az éghajlaton ilyet nem lehet megcsinálni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
annamari74
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.07.20. Szomb., 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi! Igen, azzal próbálkozom.
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2013.07.20. Szomb., 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hosszú nyelű háló a megoldás
annamari74
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.07.20. Szomb., 9:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Van két kifejlett vörösfülű ékszerteknősöm, és a lánykám többszöri próbálkozás után sikeresen átjutott a szomszéd több száz köbméteres tavába. Jó pár délutánt rászántam, és lesben állva(ülve) vártam, hátha épp a közelemben bukkan fel, de valahogy mindig kijátszott. Van valami ötlet, hogyan tudnám kiszedni? Már átvittem az etetős csipeszt,hátha felismeri, és odajön,mert egyébként szelíd, de nem vált be. Valószínűleg nem éhes, mert a tó tele van ebihalakkal, és hasonló élőlényekkel. Most valami "csapdán" gondolkodom. Várom segítségeteket! Köszi! Üdv!

ikiv
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2013.07.14. Vas., 18:53    Hozzászólás témája: kő Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a tájékoztatást,Mardigris! Very Happy
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.07.14. Vas., 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia ikiv!

Tudtommal egy szegedi allatkereskedes importalja amerikabol, nem tudni pontosan melyik kozettipus lehet (a forgalmazo márkanev moge rejti), de leginkabb a farmerekhez hasznalt koptato kohoz hasonlit, nagyon porozus. Allitolag ugyanabbol a banyabol szarmazik, mint a Seachem cég Matrix nevu szuroanyaga (en ezt hasznalom), csak ez elobbi kimerve kaphato es joval olcsobb, az utobbi meg dobozos. Mivel nem tudom, pontosan hogy hasznalnad, erdemes lenne kicsit utananezned. En kerti tonal inkabb a szurobe tennem, mint a to aljara, mert a hasznos bacik eletben tartasahoz kell azert egy allando vizaramlas. Amugy ilyen helyre meg lavakovet is erdemes lehet megfontolni, ha az elobbit dragallod.
Vissza az elejére
ikiv
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2013.07.14. Vas., 4:59    Hozzászólás témája: kőzet Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras

Hol lehet kapni az általad emlitett Matrix Top nevű kőzetet ?
Ez mi,vulkáni eredetű,vagy valami más?
Köszönöm ! Very Happy
Mások tapasztalatát ,véleményét is örömmel venném.
Vissza az elejére
Cray-Z
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2013.07.14. Vas., 2:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a jó tanácsot, ki fogom próbálni.
A levegőztetőt azért működtetem, hogy a tó alsóbb rétegeiben se csökkenjen túlzottan az oxigén koncentráció, illetve segít a vizet mozgásban tartani.

mardigras írta:
A zeolitból Ca és Mg oldódhat ki. A változó keménységet (KH) pedig a kalcium-hidrogén-karbonát, illetve a magnézium-hidrogén-karbonát mennyisége okozza. Sejtésem szerint az ezek jelentős kioldódása miatt ilyen magas a KH! A KH pedig egyenesen arányos a pH-val, tehát magas KH lúgosabb vizet eredményez. A pH 9,5 nagyon magas... szerintem vegyél ki a zeolitból, illetve csökkentsd a CO2 elillanását a levegőztetés visszafogásával. (Amúgy a snecik miatt buborékoztatsz?) Így nem fog kelleni a tőzeg, pláne, mivel az csak tüneti kezelés lenne...
Zeolit helyett jó biológiai szűrőanyag lennne neked a hasonlóan nagy porozitású Matrix Trop, ami egy természetes kőzet, nem változtat a pH-n és kimérve kapható. A tavi szűrőt viszont nem halogatnám a helyedben, valószínűleg az fogja megoldani a gondod! Az a gyanúm, hogy az algák így is némileg vissza fognak térni, de azok legalább nem ártanak annyira, mint ez a betonkemény víz!
Amúgy hajrá!Wink
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.07.07. Vas., 8:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A zeolitból Ca és Mg oldódhat ki. A változó keménységet (KH) pedig a kalcium-hidrogén-karbonát, illetve a magnézium-hidrogén-karbonát mennyisége okozza. Sejtésem szerint az ezek jelentős kioldódása miatt ilyen magas a KH! A KH pedig egyenesen arányos a pH-val, tehát magas KH lúgosabb vizet eredményez. A pH 9,5 nagyon magas... szerintem vegyél ki a zeolitból, illetve csökkentsd a CO2 elillanását a levegőztetés visszafogásával. (Amúgy a snecik miatt buborékoztatsz?) Így nem fog kelleni a tőzeg, pláne, mivel az csak tüneti kezelés lenne...
Zeolit helyett jó biológiai szűrőanyag lennne neked a hasonlóan nagy porozitású Matrix Trop, ami egy természetes kőzet, nem változtat a pH-n és kimérve kapható. A tavi szűrőt viszont nem halogatnám a helyedben, valószínűleg az fogja megoldani a gondod! Az a gyanúm, hogy az algák így is némileg vissza fognak térni, de azok legalább nem ártanak annyira, mint ez a betonkemény víz!
Amúgy hajrá!Wink
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2013.06.18. Kedd., 3:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tetszett az írásod
Cray-Z
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.06.18. Kedd., 0:30    Hozzászólás témája: Egy kezdő tapasztalatai Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!

Nincs még túl sok tapasztalatom a kerti tavi teknőstartásról, de leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz. Tapasztaltabb fórumozók nyugodtan javítsanak/egészítsenek ki, ha valamit rosszul/hiányosan írok.
Az elején leszögezem, hogy minden teknős más és más, tehát amit írok, az nem garancia hogy más tekiknél is ugyanígy lesz.

Két vörös fülű ékszerteknősöm van, körülbelül 13-14 évesek. Életük nagy részét lakásban, akvíriumban töltötték. Először tavaly kerültek ki a szabadba, egy 150 literes műanyag medencébe. Ez túl kicsi volt, könnyen átmelegedett, de a teknősök jól viselték. Próbáltam növényeket is telepíteni bele (vizi salátát, hínárt és tavirózsát), de fél óra alatt darabokra cincálták. Valószínűleg a szűk hely miatt nem tűrték meg.

Idén léptem egy nagyot, és ástam egy nagyobb kerti tavat (kb 3,5x3x1m). Sajnos elég napos helyen van, de ennek ellenére próbáltam a gépek nélküli álmot megvalósítani. A feltöltéshez nagyrészt kútból vettem a vizet, és kis részben csapvizet tettem bele. Ennek megfelelően 2-3 hét után beindult a virágzás (addig kristály tiszta volt a víz), 5-10 centit lehetett átlátni csak rajta. Ez már szerencsére a múlté, jelenleg szép tiszta a víz a nagy meleg ellenére. Egy régebbi képet csatoltam hozzá.

Növények:
Kezdetben Mocsári nőszirmot telepítettem bele, illetve nemrég kibővítettem náddal, és ismét megpróbáltam a vizi salátát. A nőszirmot rendszeresen megrágják, kiharapnak belőle darabokat. Ennek ellenére a növény fejlődik (már az ültetőkosárból is kinőtt a gyökere), valószínűleg meg fog maradni hosszabb távon. Utólag tudtam meg, hogy elvileg enyhén mérgező a nőszirom, de szerencsére még nem lett tőle bajuk. A korábbi tapasztalatokból kiindulva próbálok minél kevesebbet költeni nővényekre, és inkább a természetből venni a növényeket (szigorúan nagy mennyiségben előforduló, nem védett növényeket). Ha valakinek van tapasztalata az ilyen növények beszerzéséről, az megoszthatná ezt az információt.

Kövek:
A tóba tettem még egy zsák (25 kg) zeolitot is, az jó az algásodás ellen. A zeolitról érdemes tudni, hogy időnként fel kell újítani: sós vízben ki kell áztatni.
A tó partján próbáltam minél többféle környezetet kialakítani, van kavicsos, homokos, illetve füves rész. A partra raktam járdalapokat is napozni, de még nem láttam rajta egyik tekit sem. Egyelőre a kavicsos részt szeretik a tekik, illetve a tó szélén a fólián, valamint a sekélyebb részeken szoktak napozni.

Kerítés:
A tó köré zsalukőből emeltem kb 40 centis falat, eddig még nem láttam, hogy meg próbáltak volna szökni. Tavaly befelé megdöntött (kb 70 fokban) csirkehálós kerítés védte a szabadulóművészeket. Csábító volt nekik, hogy látták a külvilágot, próbáltak felágaskodni, de mászni nem tudtak, a döntött kerítés miatt visszadőltek. az egyik mászási kísérlet során az egyik teknős orráról leszakadt egy kisebb bőrdarab, de szerencsére gyorsan meggyógyult. Emiatt is mellőzöm a hálós kerítést, és másnak sem ajánlom.

Gépesítés:
A gépek nélküli tó álma hamar szertefoszlott, így két gépet szereztem be, mindkettő napelemes: egy 240l/h teljesítményű szökökutat, és egy 120l/h teljesítményű levegőztetőt. Egy tapasztalt kerti tavas ismerősöm szerint kevés lesz, szükség lenne még egy nagyobb teljesítményű átfolyó szűrőre, de hát a remény hal meg utoljára...

További lakók:
A kezdetekben 20-30 snecit telepítettem a tóba, hogy játékosan etessem a tekiket. Nagy meglepetésemre a halak még mindig megvannak. Eleinte menekültek a ragadozók elől, de néhány nap után már nyugodtan úszkáltak a teknősök körül. Érdekesség, hogy a szállítás során elhunyt halakat közvetlenül a kitelepítés előtt kapták meg a tekik, és be is falták pillanatok alatt. Nemrég egy béka is odatévedt, de neki nem volt ilen szerencséje.

Egy kis kémia:
Szerettem volna, ha a tóban ideális körülmények uralkodnak a házi kedvenceknek, illetve zavart a kezdeti algásodás, ezért tapasztaltabb ismerőseim tanácsára szereztem be EASY-LIFE Algin Pond-ot néhány nap alatt teljesen kitisztította a vizet, bátran ajánlom.
Kíváncsiságból, illetve a http://koiponty.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=608955 cikk alapján szereztem pár tesztet is a vízhez, és nagyon meglepődtem az eredményen. 9,5-es lett a PH, 720 ppm a KH(karbonátkeménység). Mindkettő rendkívül magas érték, pedig ránézésre semmi baj nincs a tóval. Úgy hallottam, hogy natúr (nem tápozott) tőzeggel lehet kezelni, ezzel kapcsolatban várom a további javaslatokat.
Szerencsére a nitrit (1ppm) és a nitrát (80 ppm) elfogadható szintű, ami a baktérimok megfelelő jelenlétét mutatja.

kép1.jpg
 Cím:
Kép1
 Fájl mérete:  84.69 KB
 Megtekintve:  1204 alkalommal

kép1.jpg

Vissza az elejére
csakegyfalusiliba
Tojás

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2013.05.11. Szomb., 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!

Nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre.
Két, egészséges, 4 éves sárgafülő ékszerteki boldog tulaja vagyok. A jövőhéten be szeretném készíteni a régóta tervezett kerti tavat. Kertünk mérete miatt nem tudtam nagyobbat kiásni, így a meglévő mértei a következők: 3.4m hosszú, 2.75 széles, 1.45 a legmélyebb medence. A tó egyharmada mocsárszintű, de 3 ültető zónát is készítettem. Drénárkot is ástam, melyet a kert közepe felé lejtetek (ez a holnapi feladat.Smile
Szeretném, ha mindenféle kütyü nélkül beállna az egyensúly.
Nem találtam semmilyen infót arról, milyen növényeket ültethetek, melyek nem mérgezőek kedvenceim számára, de a következőkre gondoltam:
-tavi rózsa
-vízitök
-békabuzogány v. ágas békabuzogány
-aprólevelű átokhínár
-süllőhínár
-keskenylevelű gyékény
-víziboglárka
-mocsári nőszirom

Kis segítségként beszereznék 2 db vízen úszó, napelemes szökőkutat is (150 l/h).

A tavi köveket közeli dolomit bányából hoznám (erről sem találtam semmit, hogy biztosan nem oldódik-e ki valami káros anyag).

További problémám a megfelelő elkerítés. Kutyáink vannak, ezért kellően magas kell, ugyanakkor a teknősök szabadulóművészetét is szemelőtt tartanám. Azt tudom, hogy négyzethálós kerítés nem megoldás, mert azon átmászhatnak. Ezért mustang típusú, elég sűrűn lamellált léckerítésre gondoltam, amelynek az aljára dróthálót rögzítenék és leásnám azt olyan 30 cm mélyre.

Nagyon izgulok, hogy kihagytam valamit, vagy elrontom az egészet, illetve, hogy ártok a teknőseinknek.
Segítsetek, kérlek, ha bármi ötletetek, tanácsotok adódna.Smile KÖSZÖNÖM!
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2012.08.12. Vas., 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi31 írta:
Ajajj szegény halacska..akkor mihamarabb meg kellesz menteni Shocked
ismerősünknek van egy hatalmas tava tele koikkal, majd elvisszük hozzájuk. Ő is biztos jobban fogja érezni ott magát, most olyan kis magányos szegényke .
Ma este próbáltuk megetetni a tekit, de nem volt éhes, ami elég érdekes mert már mindig majd éhen hal mikor adjuk neki a kaját. Biztos jól lakott azzal a nagy hallal... Very Happy

Koik nagyon szépek,de nem jó nekik,egy tóban egy teknőssel.
Neki már elég hetente 2-szer 3-szor enni adni. 3szor bőven,de inkább 2 legyen.
Akkor nyugodtan annyit,amennyit csak megeszik. Aztán idővel át lehet állni,hetente egyszeri etetésre.
De ezekről víziteknős topicokban,mindent megtalálsz bővebben. Jó koi mentést kívánok mihamarabb,jobb lesz neki többi koival! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Bogi31
Tojás

Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2012.08.12. Vas., 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu írta:
Bogi31 írta:
A tó körbe van keritve ráccsal, olyan 25 cm magasan. A teknősnek építettük mert szeret szökni, de hát úgy látszik csak őt tudja megfékezni, mert valami biztos átmászott rajta. Egyébként furcsán is viselkedik a teknős, mert amúgy végtelenül aranyos ha meglát minket már jön is ki a vízből meg követ minket, most meg meg se akar mozdulni mintha látott volna valamit és most ledermedt volna tőle.

!!! Közben előkerült az egyik hal, valahogy elbujhatott a köveknél, pedig átnéztük a tavat. Shocked

Így már elképzelhetőbb hogy csak egy van megéve? Az se teljesen ugye, mert a feje megvan. Ráadásul aznap este éjszaka értünk haza és nem kapott enni. Az éhség váltotta volna ki belőle?

Addig örüljetek amíg legalább teknőst megfékezi! Nagy szabaduló művészek.
Így viszont Ő éhezett meg. Gyanítom legalábbis! Közbenpedig gyanúsítgatjuk szegénymenyétet. Embarassed Very Happy
Hát figyelj,az éhség nagyúr,előbb vagy utóbb,úgyis lefogja vadászni mindet.

Teknősök ragadozók - halak táplálékok. Még ha nem is éhes,akkoris lefogja vadászni őket hobby szinten szerintem.
Mihelyt elkezd éhezni,biztosan megoldja magának! Szerintem addig vegyétek ki szegény túlélő halatokat,amíg van mit.
ui: feliratért énkérek elnézést,de kép az nagy. Very Happy Nem értek vele egyet,és különben sem beszélek ám angolul... Rolling Eyes

Ajajj szegény halacska..akkor mihamarabb meg kellesz menteni Shocked
ismerősünknek van egy hatalmas tava tele koikkal, majd elvisszük hozzájuk. Ő is biztos jobban fogja érezni ott magát, most olyan kis magányos szegényke .
Ma este próbáltuk megetetni a tekit, de nem volt éhes, ami elég érdekes mert már mindig majd éhen hal mikor adjuk neki a kaját. Biztos jól lakott azzal a nagy hallal... Very Happy
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.08.12. Vas., 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi31 írta:
A tó körbe van keritve ráccsal, olyan 25 cm magasan. A teknősnek építettük mert szeret szökni, de hát úgy látszik csak őt tudja megfékezni, mert valami biztos átmászott rajta. Egyébként furcsán is viselkedik a teknős, mert amúgy végtelenül aranyos ha meglát minket már jön is ki a vízből meg követ minket, most meg meg se akar mozdulni mintha látott volna valamit és most ledermedt volna tőle.

!!! Közben előkerült az egyik hal, valahogy elbujhatott a köveknél, pedig átnéztük a tavat. Shocked

Így már elképzelhetőbb hogy csak egy van megéve? Az se teljesen ugye, mert a feje megvan. Ráadásul aznap este éjszaka értünk haza és nem kapott enni. Az éhség váltotta volna ki belőle?

Addig örüljetek amíg legalább teknőst megfékezi! Nagy szabaduló művészek.
Így viszont Ő éhezett meg. Gyanítom legalábbis! Közbenpedig gyanúsítgatjuk szegénymenyétet. Embarassed Very Happy
Hát figyelj,az éhség nagyúr,előbb vagy utóbb,úgyis lefogja vadászni mindet.

Teknősök ragadozók - halak táplálékok. Még ha nem is éhes,akkoris lefogja vadászni őket hobby szinten szerintem.
Mihelyt elkezd éhezni,biztosan megoldja magának! Szerintem addig vegyétek ki szegény túlélő halatokat,amíg van mit.
ui: feliratért énkérek elnézést,de kép az nagy. Very Happy Nem értek vele egyet,és különben sem beszélek ám angolul... Rolling Eyes
Vissza az elejére
Bogi31
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.08.12. Vas., 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu írta:
Bogi31 írta:
Sziasztok!

Azzal kapcsolatba szeretném ha segítenétek hogy nemrég lett egy 500l-es kerti tavunk. Vettünk bele egy teknőst,( kb. 11cm hosszú a páncélja) és 2 koit (15-20 cm-esek VOLTAK). Reggelre azt láttuk hogy az egyik hal eltünt a másiknak csak a feje volt meg. Lehetséges hogy a teknős ette volna meg? (Ékszerteknős)

Egyébként van egy házhoz járó menyétünk, pont a bűn éjszakáján tombolt a padláson. Vagy esetleg ő vitte volna el a halakat? Confused

Nem azért hogy teknőst akarjam mentegetni,hiszen halat esznek,szóval előbb-utóbb esélyes,hogy levadászta volna ugyanúgy őket. De egy 11cm-es ékszer egy éjszaka alatt nem eszik meg két 15-20cm-es koit. Főleg egyiket nyomtalanul. Mondjuk menyét tudtommal,csak végső esetben megy úszkálni,de érdemes volna körbe keríteni tavat,mielőtt teknős is úgy jár mint szegény pontyok. Bár menyét szétszedi meg átmászik mindenen! - Pedig amúgy cukik - Villany pásztort nekik... Very Happy Twisted Evil

ui:aztán lehet hülyeséget beszélek,hogy teknőst bántaná-e.
Vidra tudom hogy igen,de sztem menyét is. Jobb félni mint...

Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.08.12. Vas., 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi31 írta:
Sziasztok!

Azzal kapcsolatba szeretném ha segítenétek hogy nemrég lett egy 500l-es kerti tavunk. Vettünk bele egy teknőst,( kb. 11cm hosszú a páncélja) és 2 koit (15-20 cm-esek VOLTAK). Reggelre azt láttuk hogy az egyik hal eltünt a másiknak csak a feje volt meg. Lehetséges hogy a teknős ette volna meg? (Ékszerteknős)

Egyébként van egy házhoz járó menyétünk, pont a bűn éjszakáján tombolt a padláson. Vagy esetleg ő vitte volna el a halakat? Confused

Nem azért hogy teknőst akarjam mentegetni,hiszen halat esznek,szóval előbb-utóbb esélyes,hogy levadászta volna ugyanúgy őket. De egy 11cm-es ékszer egy éjszaka alatt nem eszik meg két 15-20cm-es koit. Főleg egyiket nyomtalanul. Mondjuk menyét tudtommal,csak végső esetben megy úszkálni,de érdemes volna körbe keríteni tavat,mielőtt teknős is úgy jár mint szegény pontyok. Bár menyét szétszedi meg átmászik mindenen! - Pedig amúgy cukik - Villany pásztort nekik... Very Happy Twisted Evil

ui:aztán lehet hülyeséget beszélek,hogy teknőst bántaná-e.
Vidra tudom hogy igen,de sztem menyét is. Jobb félni mint...
Vissza az elejére
Bogi31
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.08.12. Vas., 10:01    Hozzászólás témája: Teknős vs. aranyhal Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2012.07.25. Szer., 22:14    Hozzászólás témája: Re: mitől nem algásodna a kerti tavunk? Hozzászólás az előzmény idézésével

tekitenyészto írta:
hello azt szeretném kérdezni h mitől nem algásodna be a kerti tó?

Sok-sok vízi növénytől. Ültetett és úszó növény vegyesen.
Nekem 3 éve nincs semmi technika a vízben.
Még ebben a kánikulában is tisztán lehetett látni az 50 cm-es vízben az alján az apró köveket is.
A mélyebb részeknél csak azért nem, mert ott tele van hínárral. Smile

Úszó növénynek ajánlom a vízi salátát, és a vízi tököt.
Nagyon ajánlom, hogy tegyél bele pár tő Mocsári Nőszirmot úgy 30-40 cm mélyre ültetve. Eszméletlen hatalmas gyökérzete van, és szaporodik rendesen, ha jól érzi magát.
Meg még találsz a neten nagyon sok vízi növényt, amiből válogathatsz.

Egy kerti tó nem úszómedence feszített víztükörrel.
Akkor a legjobb, ha a növényektől alig látod a vizet. Akkor biztos, hogy kristály tiszta, és a halak is nagyon jól érezhetik magukat.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
tekitenyészto
Tojás

Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2012.07.25. Szer., 10:40    Hozzászólás témája: mitől nem algásodna a kerti tavunk? Hozzászólás az előzmény idézésével

hello azt szeretném kérdezni h mitől nem algásodna be a kerti tó?
Gumikacsa
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.07.23. Hétf., 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lion80 írta:
Szia,

Pofás kis kerti lak.

Én az árnyékot hiányolom csak a képről. Egy ilyen kicsi kád vize hamar felmelegszik (és hamar lehül). Kánikulában lesz vagy 34 fokos és a tekik még csak el sem tudnak bújni. Sztem vmi árnyékolás kellen a víz fölé.

Amúgy szépen megcsináltad!

Köszi! Smile Szerencsére sikerült olyan helyet találni a laknak, ahol csak délután süt a nap, és ilyenkor is főleg a szárazulatra, a kistavat szinte végig árnyékolja egy szederfa meg pár tuja. (délelőtt max. ilyen szórt fény jut oda, de a tekik már azt is kihasználták ma Smile )
Vissza az elejére
lion80
Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2012.07.23. Hétf., 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Pofás kis kerti lak.

Én az árnyékot hiányolom csak a képről. Egy ilyen kicsi kád vize hamar felmelegszik (és hamar lehül). Kánikulában lesz vagy 34 fokos és a tekik még csak el sem tudnak bújni. Sztem vmi árnyékolás kellen a víz fölé.

Amúgy szépen megcsináltad!

Gumikacsa írta:
Tegnap végre sikerült befejeznem a 2 teki nyári lakját... Elég szerény lett és kicsike, de a célnak szerintem megfelel:
http://teknosforum.com/forum/album_pic.php?pic_id=1417
Videó is van a beköltözésről Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=gBPaBV49WwU&feature=youtu.be
Vissza az elejére
lion80
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.07.23. Hétf., 21:01    Hozzászólás témája: Tekik a kerti tóban Hozzászólás az előzmény idézésével

Pár képet én is közzéteszek hol nyaral a 3 "fenevad" Reméljük jövőre is mehetnek ebbe a szuper kis kerti tóba.

itt meg 2 video:

http://www.youtube.com/watch?v=hrGyWUizKKk

http://www.youtube.com/watch?v=ReXC_9PU2Fw

Tekik a kerti toban-029_resize.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  44.27 KB
 Megtekintve:  29351 alkalommal

Tekik a kerti toban-029_resize.JPG

Tekik a kerti toban-026_resize.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  187.67 KB
 Megtekintve:  1459 alkalommal

Tekik a kerti toban-026_resize.JPG

Tekik a kerti toban-036_resize_resize.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  118.07 KB
 Megtekintve:  1526 alkalommal

Tekik a kerti toban-036_resize_resize.JPG

Vissza az elejére
Gumikacsa
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.07.23. Hétf., 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

robee19 írta:

Megengedsz két jótanácsot? Very Happy
Az első, hogy nem fáj ám mikor megharap, ne dobd el Very Happy Very Happy Very Happy
A második hogy ne adj nekik szárított rákot, mégcsak csemegének sem. Nem tudom a pontos okát, de az én sárgafülűmnek leállt a veseműködése, emiatt pusztult el, és a kishalon kívül ő is csak ezt ette. Pedig énis csak nasinak adtam. Nem mondom hogy emiatt volt, de ki tudja. Azóta a vörösfülűmnek ami ép és egészséges megszünt a nasi.

A videón drasztikusnak látszódhat, de nem lett azért eldobva, ráadásul puha földre tettem Meg még nem harapott csak jóval kisebb korában, mondjuk most már elég ijesztő hangja van ahogy összecsattan a szája.
A másodikat köszi, figyelni fogok rá, mondjuk eddig is csak nagyon keveset kaptak, apróhalon élnek... (illetve hínárt szoktak még kapni)
Vissza az elejére
robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.07.23. Hétf., 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gumikacsa írta:
Tegnap végre sikerült befejeznem a 2 teki nyári lakját... Elég szerény lett és kicsike, de a célnak szerintem megfelel:

Megengedsz két jótanácsot? Very Happy
Az első, hogy nem fáj ám mikor megharap, ne dobd el Very Happy Very Happy Very Happy
A második hogy ne adj nekik szárított rákot, mégcsak csemegének sem. Nem tudom a pontos okát, de az én sárgafülűmnek leállt a veseműködése, emiatt pusztult el, és a kishalon kívül ő is csak ezt ette. Pedig énis csak nasinak adtam. Nem mondom hogy emiatt volt, de ki tudja. Azóta a vörösfülűmnek ami ép és egészséges megszünt a nasi.
Vissza az elejére
Gumikacsa
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.07.23. Hétf., 8:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
lion80
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.07.19. Csüt., 21:23    Hozzászólás témája: akvárium repedés Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Furtoske!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Az alátámasztásra nem is gondoltam. Az erkélynek van lejtése, emiatt is csináltattam az asztal jobb oldali részét magasabbra 2,7 cm-el, de így sem teljesen vízszintes. Mástól hallottam hogy alá kell tenni polidoamot vagy valami más puha dolgot ami felveszi az egyenetlenségeket.

Az asztalap fele átázott (kb 18 órán keresztül kapta a nedvességet), de elég vastag (kb 5cm ragasztott furnél) ahhoz szerintem hogy bírja még.

Lion

Furtoske írta:
Szia!

A repedést több külső tényező is befolyásolhatta, de gyanítom, hogy volt alatta valami pici dolog, ami esetleg magasabb volt. Elég egy pici dudor az asztal lapján, vagy akármi, annyi víznek van ám súlya rendesen .....
Azért egy ekkora akvárium biztonságosabb 8 mm-es üvegből. A sima ablaküveg 3-4 mm-es.

Elvileg javítható, és egy próbát megér. A ráfordított összeg nem nagy, viszont ha beválik, nem kell ezrekért szerezni egy új aksit.

Bele kell tenni egy a repedésnél legalább 10 cm-el nagyobb területet lefoglaló (legalább 6 mm - esetleg 8 mm vastag) üveglapot. Előtte vékonyan, és egyenletesen lekenni szilikonos akvárium-ragasztóval az üveglap egyik oldalát, majd a bekent oldalt alaposan lenyomni alsó üveglapra (persze csak annyira, nehogy ettől máshol tovább törjön, inkább picit mozgassad amennyire van hely, és lehetőség).
Amikor rányomod, látod, hogy mennyire egyenletesen oszlik el a ragasztó az üveglap alatt.

Fontos, hogy az oldalához is passzoljon, oda is kell egy kis ragasztó.
A kép alapján célszerű benyomni a sarokba, így mindkét oldalhoz is kötődik.

Nem kell (nem is biztos, hogy jót tesz neki) tűző napra kitenni, de legalább egy napig hagyjad száradni az erkélyen, utána töltsed fel vízzel.

Ha beválik, akkor se felejtsed el, hogy a továbbiakban soha sem szabad felemelni ezt az akváriumot, csak üresen, mert az a sarokrész könnyen kitörhet, vagy tovább törhet!
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2012.07.19. Csüt., 9:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A repedést több külső tényező is befolyásolhatta, de gyanítom, hogy volt alatta valami pici dolog, ami esetleg magasabb volt. Elég egy pici dudor az asztal lapján, vagy akármi, annyi víznek van ám súlya rendesen .....
Azért egy ekkora akvárium biztonságosabb 8 mm-es üvegből. A sima ablaküveg 3-4 mm-es.

Elvileg javítható, és egy próbát megér. A ráfordított összeg nem nagy, viszont ha beválik, nem kell ezrekért szerezni egy új aksit.

Bele kell tenni egy a repedésnél legalább 10 cm-el nagyobb területet lefoglaló (legalább 6 mm - esetleg 8 mm vastag) üveglapot. Előtte vékonyan, és egyenletesen lekenni szilikonos akvárium-ragasztóval az üveglap egyik oldalát, majd a bekent oldalt alaposan lenyomni alsó üveglapra (persze csak annyira, nehogy ettől máshol tovább törjön, inkább picit mozgassad amennyire van hely, és lehetőség).
Amikor rányomod, látod, hogy mennyire egyenletesen oszlik el a ragasztó az üveglap alatt.

Fontos, hogy az oldalához is passzoljon, oda is kell egy kis ragasztó.
A kép alapján célszerű benyomni a sarokba, így mindkét oldalhoz is kötődik.

Nem kell (nem is biztos, hogy jót tesz neki) tűző napra kitenni, de legalább egy napig hagyjad száradni az erkélyen, utána töltsed fel vízzel.

Ha beválik, akkor se felejtsed el, hogy a továbbiakban soha sem szabad felemelni ezt az akváriumot, csak üresen, mert az a sarokrész könnyen kitörhet, vagy tovább törhet!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
lion80
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.07.18. Szer., 19:41    Hozzászólás témája: erkélyre kitett akvárium megrepedt Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Hétfőn a 100cm hosszú és 70cm széles akvárium alján egy 28 cm-es repedés keletkezett (kép csatolva). Az akvárium 1 hónapja volt kint az erkélyen és a nap felőli része le volt takarva egy lepedővel és egy bútorlappal, így az akvárium kb fele felülről és oldalról árnyákolva volt. Arra a részre nem eshetett semmi, mivel a napozó átellenes végén van. A hőtágulásra tudok gondolni mint egyetlen lehetséges okra.

A repedés pont ott keletkezett ahol leginkább árnyékolva volt (takarta az erkély oldala plusz a lepedő is. A 4. emeleten lakom az erkély nyugati fekvésű szóval egész délután süti a nap.

Az akvárium 6mm vastag üvegből készült bő 10 éve. Ezek szerint ilyen vastag üveg sem bírja a kinti hőingadozást? Javítható a hiba vagy az egész alját ki kell cserélni? Van olyan megoldás ami biztosítja hogy az akvárium nem reped meg ha ismét kikerül az erkélyre?

Szerencsére van átmeneti szállásuk a tekiknek, most egy kerti tóban nyaralnak.

Előre is köszi minden tanácsot!

Lion

akvarium.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  127.57 KB
 Megtekintve:  1467 alkalommal

akvarium.jpg

akvarium az erkelyen.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  241.46 KB
 Megtekintve:  1515 alkalommal

akvarium az erkelyen.jpg

repedes.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  177.81 KB
 Megtekintve:  1408 alkalommal

repedes.jpg

Vissza az elejére
Stanis
Tojás

Kor: 51

HozzászólásElküldve: 2012.07.10. Kedd., 11:32    Hozzászólás témája: Csíkos nyakú teknős Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tud-e valaki segíteni a következő problémában?

Egy csíkos nyakú teknőst, több másfajta teknőssel tartok együtt, nyáron kerti tóban, télen terráriumban. Ez a drága állatka szinte sosincs vízben. Most a tó mellett félig beásva magát egy kidőlt fa alá "pihen". Ha én nem rakom vízbe, magától sose megy be, nem is eszik szerintem hónapok óta. Mit tegyek?

Köszi.
Stanis
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2012.06.24. Vas., 14:56    Hozzászólás témája: Re: Teki tóban Hozzászólás az előzmény idézésével

christie írta:
Sziasztok!

Nincs sok tapasztalatom a teknős kerti tóban tartásával kapcsolatban. Van két sárgafülű ékszerteknősöm, 1 évesek múltak és kb 10 cm a páncélhosszuk. Szabad már őket kivinni, vagy inkább, ha nagyobbak lesznek? És ha kiviszem, akkor nem fognak elkóborolni?

Szia!

Szerintem inkább jövőre tedd ki őket.
Addig ugyanis fel tudod készíteni a kerti tó környékét.
Ugyanis nem maradnak meg, nem kötődnek egy bizonyos vízhez.
Van, amikor hónapokig, akár évekig is megvannak, de egyszer (lehet, hogy már pár nap után) gondol egyet valamelyik, és elindul.
Egyáltalán nem biztos az sem, hogy vissza megy a tóhoz.
Lehet, hogy reggel elindul, délután már a 10. szomszéd kertjét szeli át.

Kell a tó köré egy 40-50 cm magas kerítés, ami enyhén a tó felé dől, és sehol sem férnek ki rajta.
A sarkokat "sapkával" kell lefedni (ha van sarok), mert ott is ki tudnak mászni.
Érdemes kívül, vagy belül cca. 50 cm magas apró szemű "tyúkketrec fonattal" megerősíteni.

A lánytekim felmászott az 50 cm magas frissen vágott sövényre, és a tetején napozott.
A fiútekim felmászott a sűrű borostyán bokorra, és úgy landolt a tóba, mikor egyszer kiszökött.

Amikor egyszer azt hittem, hogy most már "bomba-biztosra" megcsináltam a kerítést, nagy nyugalommal leültem a veranda lépcsőjére egy cigit elszívni. Még el sem szívtam a cigit, mikor már ott mászott felém az udvaron az egyik teki. Úgy hogy ne bízd el magad, aprólékosan meg kell nézni, nincs-e a szökésnek legkisebb lehetősége valahol, mert ezek ebben művészek. Smile
És ha esetleg látod, hogy valamelyik próbálkozik, érdemes figyelni őket, mert sokat tanulhat az ember a kitartásból, a leleményességből, az ügyességből.

robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.06.24. Vas., 14:45    Hozzászólás témája: Re: Teki tóban Hozzászólás az előzmény idézésével

christie írta:
Sziasztok!

Nincs sok tapasztalatom a teknős kerti tóban tartásával kapcsolatban. Van két sárgafülű ékszerteknősöm, 1 évesek múltak és kb 10 cm a páncélhosszuk. Szabad már őket kivinni, vagy inkább, ha nagyobbak lesznek? És ha kiviszem, akkor nem fognak elkóborolni?

Ha nincs körbe kerítve a helyük, és nem figyelsz rájuk tuti lelépnek! Általában valami kis kerítéssel el szokták keríteni a helyüket, valamint ha sok a macska a környéken akkor én valami hálóval is lefedném. A galériában sok képet találsz a tapasztaltabb kollégák megoldásairól Wink
Vissza az elejére
christie
Tojás

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2012.06.24. Vas., 11:29    Hozzászólás témája: Teki tóban Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vissza az elejére
gusztika
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2012.06.08. Pént., 9:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen,így rontja el mindenki,én is kapkodtam be,ha kicsit rosszabb volt az idő,de nem kell.Kint olyanok,mint az időjárás,az nagyon jól beszabályozza őket,nem tudnák besokalni semmiből(általunk),mert hát én és szerintem még sok kezdő versenyző olyan,hogy tömi szerencsétleneket,csak nőjön meg minél hamarabb .Behozom a jól megszokott szobai terkóba vissza a kinti rossz időből és gyerünk,egyél tessék,látod milyen jó gazdi vagyok?A francot...akkor vagy jó,ha kint tartod,ha teheted,ha pedig nem akkor bent kell óvatosan bánni velük,mert a pokolba vezető út is a jóindulattal van kikövezve.
De amúgy nekem is sok időbe telt,mire ezt belátja az ember,hogy valóban mi is a jó,hogy kellen tartani őket,hogy valóban jó legyen nekik is.
Vissza az elejére
Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2012.06.07. Csüt., 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm - és biztosan igazad is van, csak rossz volt látni, hogy kb. semmit nem esznek a két hét alatt...
De igazad van - maradnak kint szeptemberig és kész
Very Happy
Vissza az elejére
gusztika
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2012.06.04. Hétf., 5:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Két hét után,már ne rakjad be őket,többet ártasz vele,mint használ.
A kinti lelassulás,kevesebb táplálék bevitel,az a természetes.
Rakjad ki őket nyugodtan,ha a kinti hőmérséklettel együtt hűlnek,ill melegednek vissza,akkor nem lesz semmi bajuk.
Én is majdnem ezt csináltam az enyéimmel,az első két nap után(bár szárazföldiek),már egy hónapja kint vannak,köszönik szépen tök jól,ők sem zabálnak annyit,amit a terkóban ettek,meg volt olyan,hogy az első héten igen csak öt fokocska volt,hagytam kint őket,túlélték.
A lényeg,hogy ne kapkodd be őket,főleg már két hét kintlét után,mert ebből lehet csak igazán baj.
Vissza az elejére
Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2012.06.03. Vas., 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sztem még kis (5-6cm) teknősöknél meg kell várni a kirakással a tényleg meleg időt. Kint voltak két hétig, de belassultak, ha enni kaptak alig ettek (kivettem őket) szóval bevittem őket két napra, kaja, napozás, majd a mai melegben raktam ki őket újra. Remélem egyszer majd megint engedik látni magukat, úszkálnak stb...
Vissza az elejére
Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2012.05.25. Pént., 22:28    Hozzászólás témája: Első napok kint Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát lehet, hogy marhára élvezik a kint létet a tekik, de bő egy napja vannak kint, és csak titkosan jönnek fel levegőért, egyébként valahol lent vannak.
Gondolom azért egy két nap múlva csak fent maradnak - ha másért nem, hát napozni Wink
Vissza az elejére
Testudo hermanni
Tojás

Kor: 19

HozzászólásElküldve: 2012.05.15. Kedd., 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm!!! Very Happy
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2012.05.15. Kedd., 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha így csinálod tökéletes lesz
Testudo hermanni
Tojás

Kor: 19

HozzászólásElküldve: 2012.05.14. Hétf., 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hali lehetnek a tekik egész évben kinn? Úgy értem hogy a kifejlett égszertekik? Most készülök tavat csinálni. És szeretnék bele pár tekit. Úgy értem hogy nem hozom be őket a lakásba. Csak telelés idejére a pincébe.Mert pl. lerakom őket telelni oktoberben. és felhozom áprilisban. Ez igy jó?? Vagy kell egy akváriumos időszak??
Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2012.05.04. Pént., 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem kicsik a teknősök (tavaly tavasszal vettem őket) és idén viszem majd ki őket először - talán már holnap Very Happy
150 l-es kis kerti tó - azért biztosan sokkal királyabb lesz.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti tó Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból