Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egyéb
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarajosteknős (Graptemys pseudogeograpchica)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
teki98
Tojás

Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2017.07.22. Szomb., 16:53    Hozzászólás témája: tarajosteknős Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Egy hónapja vettem a tekit és kb egy hétre rá fehér folt jelent meg a hátpáncélon ami azóta terjedt. A foltok a felszínen vannak ,nem büdösek. Étvágya kiváló,van uv fénycsöve, a víz 28, a levegő 32 fokos. Néha kap tetra reptocalt is. Mi lehet a baj?

WP_20170721_21_08_37_Pro_(5)[1].jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  194.5 KB
 Megtekintve:  3 alkalommal

WP_20170721_21_08_37_Pro_(5)[1].jpg

WP_20170721_21_12_07_Pro_(3)[1].jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  247.76 KB
 Megtekintve:  2 alkalommal

WP_20170721_21_12_07_Pro_(3)[1].jpg

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lili9512-GD
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 21

HozzászólásElküldve: 2016.10.20. Csüt., 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

(Betegségek megfelelő topicjához is kitettem)
Sziasztok!

Van egy kb 3 éves fiú tarajos teknősom, 2 éve van nálam. Táplálékként fagyasztott halat adok neki, amit kb 1,5 hete nem eszik meg. Először amikor ezt tapasztaltam, úgy gondoltam esetleg a hallal van a probléma. Adtam neki a tartaléknak tartott száraz halból abból evett, nem túl sokat és nem túl lelkesen. Azután megpróbáltam friss halszeletből adni neki, azt lelkesen megette, viszont hasmenést kapott tőle, úgyhogy azóta nem kapott ilyesmit. Ezután még pár napig evett valamennyit a szárított halból, de most már azt sem. Úgy naponta, kétnaponta 2-5 darab shrimpet elfogad, de mást nem.
Kedvetlenebb, mint máskor, de egyéb tünet nem látszik rajta.
A vizes 28 °C körül van, az akvárium le van takarva. Napozólámpája, kiülő sziklája van.
Állatorvosnál (exopet) voltam vele, vért vettek tőle, az eredmény negatív lett.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2013.11.22. Pént., 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, találtál állatorvost? Mi volt az állatorvosnál?
Vissza az elejére
Athes88
Tojás

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2013.11.22. Pént., 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.

Köszönök mindent nagyon rendesek vagytok hál istennek sikerült megoldanom most megfigyelés alatt van de semmi baja ezidáig teljesen normálisan viselkedik mint ahogy mindig remélem ez így is marad Smile
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2013.11.22. Pént., 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esetleg ezeket az utóbbiakat is átrakhatnák a fülbetegség topikba? http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=32
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Norman
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 23:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Athes88 írta:
Igen tudom azok jobbak lennének amiket írtál de mégis honnan szerezzem be kisállatkereskedésben árulnak ilyeneket? Persze ez utóbbi sincs helyben mivel mondtam h faluban lakok. Jó tudom h rendelni is lehet akkor mindegy hol lakom. A vízszint meg a napozó kő miatt alacsony de nemtom azt milyet tudnék valami normálisat, amit linkeltél fórumban ott láttam olyat ami 4 tapadókoronggal rögzíthető az üvegfalra. De ilyeneket alig találtam még neten is nemhogy boltban. A világítás meg nem értem hogy még a mostani lámpa mellé vagy ahelyett? Ja és le van fedve az akvárium fele egy üveglappal bocsi ez nem látszik a képen xD És még utolsó dolog hogy akkor ilyen sima állatkórházban megtudják vizsgálni vagy speciális kell ahol hüllőkkel is foglalkoznak? Köszi mindent.

Szia!

Orosházán a tízemeletesek mellett lévő kereskedésben árulnak fagyasztott halat,én is ott veszem,15gr-os kiszerelésben 90ft/tasak,nem sok de kihúzod a telet és nyáron tudsz szerezni horgászoktól frisset lényegesen olcsóbban.Állatorvost aki ért is a hüllőkhöz a környéken sajnos nem nagyon találsz,azért tégy egy próbát az orosházi klinikával,de nem sok reményem van feléjük sajnos.Szegeden van egy hölgy aki ért hozzájuk,nekem többször segített,ha gondolod privátban adok egy elérhetőséget.

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Athes!

A fotó alapján nekem is középfül-gyulladásnak tűnik, mely során a bőrrel borított dobhártya alatt tályog keletkezik (forrás). A kezelést haladéktalanul meg kell kezdeni, mert a gyulladás gyorsan átterjedhet a felső-, onnan az alsó légutakra, mely életveszélyes lehet.
A tályogot felnyitással, sebtisztítással, fertőtlenítéssel, antibiotikummal és szárazdokkolással kezelik, és ajánlott egy hüllős állatorvossal megcsináltatni. Végső esetben bármely állatorvos megoldhatja, viszonylag egyszerű, de ilyenkor külön kell kérned, hogy ha nem életveszélyes az állapota, akkor injekciózás helyett szájon át adagolja az antibiotikumot/vitaminokat, mivel a teknősönek túl nagy trauma a szúrás, jó elkerülni! Továbbá az előbbi kényszerhelyzetben azt is érdemes kérni, hogy ne Baytril legyen az antibiotikum (forrás), mert extrém módon fájdalmas, ha nem megfelelően van beadva, és durván megterheli a szervezetet, szélsőséges esetben halált okozhat.
Helyette ajánlják a széles spektrumú Fortum-ot (forrás nincs), ha ezzel az orvos is egyetért!

A gyógyulás a teknősöknél lassan megy, folyamatosan figyelni kell, nehogy visszatérjen a duzzanat, sokat kell napoznia magától szárazon. Problémás gyógyulás esetén rá kell segítened napokig/hetekig ismétlődő, pár órás szárazdokkolással.

Az ok jellemzően a higiéniában keresendő, a víz tisztasága nem megfelelő. A leírásod és a fotó alapján ez gyanús, hogy így van: a belső szűrő használata mellett gyakrabban (hetente) kellene részleges vízcserét csinálni. A víz felszínén habosodás látszik, ami baktériumvirágzást jelez. Az 5 naponta történő szűrőtisztítás viszont megfelelő. Hosszú távon érdemes beruházni egy külső szűrőre, vagy barkácsolással megépíteni egyet.

A vízmagasságról már Tomi írt, az éles köveket-kagylókat nyugodtan dobd ki, praktikus napozókról most sokat beszéltünk a belinkelt topikban. Parafa kérget tudsz nagyon olcsón szerezni, azt is belinkeltem ott. Szerintem el is postázzák neked, ha megírod a méreteket.

Ilyen egy megfelelően berendezett teknősös élettér: http://vimeo.com/3700098

Vitaminozás/táplálás: a cseppeket nem a vízbe kell önteni, ezzel nem sokat érsz el, hanem a táplálékra! Ha normális élő vagy fagyasztott egész édesvízi apróhalat, vízinövényeket, vízicsigákat, néha apró tücsköket/szöcskét kap, erre nem lesz többé szükséged. Ahogy T. mondta, minden más mehet a kukába, mert kárt okoz. Ha nincs megfelelő bolt a közelben, fogj egy hálót, és halássz egy közeli vízparton apró küszt/razbórát/bodorkát, és tárazz be a fagyasztóban télire!

A világítás minősége (kellő UVB lámpa+melegítőlámpa) szintén létfontosságú, erről is sokat beszéltünk most ebben a topikban.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, lehet középfülgyulladás is. Mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni.
Így csak találgatunk.

Apróhal, állatkereskedésekben, horgászboltokban beszerezhető.

Ne haragudj, nem akarlak megbántani, én is laktam falun és azért néha kijártam a faluból.

Mardigrasal faluba járunk, egy magántóhoz, halat fogni a teknősnek.
Szóval nem egy beszerezhetetlen dolog ez az apróhal.

Bocs, még-egyszer
Vissza az elejére
robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hívd fel az állatkórházat és megmondják van e hüllőszakértőjük. Ha nincs , még akkor is többet tudnak mondani, mint ha senkihez nem viszed el.
Vissza az elejére
Athes88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen tudom azok jobbak lennének amiket írtál de mégis honnan szerezzem be kisállatkereskedésben árulnak ilyeneket? Persze ez utóbbi sincs helyben mivel mondtam h faluban lakok. Jó tudom h rendelni is lehet akkor mindegy hol lakom. A vízszint meg a napozó kő miatt alacsony de nemtom azt milyet tudnék valami normálisat, amit linkeltél fórumban ott láttam olyat ami 4 tapadókoronggal rögzíthető az üvegfalra. De ilyeneket alig találtam még neten is nemhogy boltban. A világítás meg nem értem hogy még a mostani lámpa mellé vagy ahelyett? Ja és le van fedve az akvárium fele egy üveglappal bocsi ez nem látszik a képen xD És még utolsó dolog hogy akkor ilyen sima állatkórházban megtudják vizsgálni vagy speciális kell ahol hüllőkkel is foglalkoznak? Köszi mindent.
Vissza az elejére
robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet rosszul gondolom, de nekem elsőre középfülgyulladásnak tűnik. Bár nem vagyok állatorvos de rettenetesen hasonlít erre a képre:

Igaz mintha neki kicsit hátrább lenne a púp....
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Takarmányozás nagyon nem jó! Ezeket a szárított vackokat felejtsd el.
Természetes táplálékkal etess, legmegfelelőbb az apró hal, abban benne van minden amire a teknősnek szüksége lehet, mellette adhatsz vízi csigát, vízi növényeket.

Nekem növendék teknőseim vannak, víz hőmérsékletet, napozó alatti hőmérsékletet mérek.
Szerintem nálad, lassan el is lehetne hagyni a víz fűtést, ha a szoba hőmérsékleted télen is olyan 20-23 fok körül van. Amíg fűtöd a vizet addig fedd le az akvárium háromnegyedét.

Én kavicsot használok, takarításnál, vödörbe egy párszor kilögybölöm és mehet is vissza az aksiba, sokan például kiporszívózzák közüle a szennyeződéseket.

Víz magasságon szép lassan, fokozatosan emelj, ha már ilyen mély akváriumod van. Rakj be terep tárgyakat, hogy a teki komfortosabban érezze magát.

Világítás mellé egy UV lámpát is beszerezhetnél.

Olvasgasd ez a cikket: http://www.exopet.hu/allatgyogyaszati/centrum/20130812-ekszerteknosok-tartasa
Vissza az elejére
Athes88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát Békés megyében azon belül Nagyszénáson. Hát etetni többnyire fehér hallal(szárított) meg heti menüt veszek nekik abban ugye van sok minden. A világítás egy asztali lámpa a vízhőmérséklet nemtom mennyi de meleg ha belenyúlok néha kicsit melegebb valamikor hidegebb de kellemes bár azt nem tudom nekik az kellemes-e ami nekem megfelelőnek tűnik, lehet a fűtő is kezdi már felmondani a szolgálatot. Ja 8 évesek lesznek decemberben. Olyan kavicsokat gondolom lehet venni állatkereskedésben csak azokkal a nagy tisztításkor van baj macerás kiszedni meg utána akkor megint újat mert a régi nem mehet vissza gondolom. (ugyanez igaz a homokra is) Meg akkor kiveszem amiket mondtál meg majd nézek bele más dolgokat.
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Írd meg, hogy hol lax, hátha tudunk segíteni, állatorvos ügyében.

Kicsit konkretizáljunk dolgokat: -Mivel etetsz, pontosan? -Világítás? -Vízhőmérséklet? -Mennyi idősek az állatok?

Ha ilyen magas az aksid, akkor szép fokozatosan emelj a víz magasságon.
Ez a fajta is szeret úszkálni. Gondolom a napozó miatt, ilyen alacsony a víz.
Éppen most beszélgetünk, úszó napozókról: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=107
A kagyló, csiga ki az akváriumból. Helyette valami összefüggő ajzat, homok, kavics, búvóhelyek, vasfa, stb..
Vissza az elejére
Athes88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi szépen hát nemtom vidéki vagyok sajnos faluban is lakom gőzöm nincs hol van itt a közelben olyan orvos esetleg állatkórházban ott tudnak rajta segíteni? Mert azt még megtudnám oldani. Ja am lehet h az a csiga szúrta meg akkor ki is veszem majd. Tartásukról röviden mert kettő van de a másiknak nincs semmi baja,naponta egyszer etetem őket nos lehet az sem túl nyerő h csak bolti kajával de am meg nem tudom mit ennének meg mert a boltban vett koszt is állati amúgy. Takarítani teljesen csak havonta 1-2szer szoktam de ugyanakkor az elpárolgott vizet pótolom illetve a szűrőt is olyan 4-5 naponta max kitisztítom. Használok vízelőkészítő szert meg algaölőt illetve vitamon cseppet is azt a vízbe csepegtetem.(mindegyik szert a szűrőnél csepegtetek h szétáramoljon) Ha már itt vagyok akkor még annyi h a páncéljuk is olyan száraz mintha vedlene az vitaminhiány miatt lenne? És akkor itt a kép az akváriumról. Azért ilyen magas mert annak idején nagyon sokat kellett várni rá és szerintem rosszul értelmezték a méretet de akkor már nem akartam azt mondani h nem kell. Köszi az eddigi segítséget.

DSC_0531.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  195.68 KB
 Megtekintve:  543 alkalommal

DSC_0531.jpg

Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Mintha valami megszúrta volna, és betokosodott.
Vidd el hüllő állatorvoshoz.
Ha Budapesti vagy: http://www.exopet.hu/allatgyogyaszati/centrum/20110904-elerhetosegek

Kicsit írj, hogy tartod a teknősöd.

Azt látom, hogy aljzatot nem igazán használsz, nem jó az állatnak hogy sima üvegen közlekedik. Használj kavicsot, homokot.
Az éles, szúrós tereptárgyakat távolítsd el az aksiból, gondolok arra a tengeri csigára a háttérben, lehet, hogy az szúrta meg.

Tomi
Vissza az elejére
Athes88
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.11.21. Csüt., 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.

Az egyik teknősömnek valami púpszerű van a nyakánál majdnem olyan mint egy harmadik szem de nem olyan régóta van ott viszont gőzöm nincs mi lehet és kicsit aggódok nehogy valami komolyabb baj legyen.Mellékelek egy képet is hogy jobban látszódjon miről is beszélek, be is jelöltem rajta piros karikával a lényeget és remélem valaki tud segíteni nekem, köszi előre is.

[/img]

teknős.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  225.56 KB
 Megtekintve:  538 alkalommal

teknős.jpg

Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2013.10.08. Kedd., 4:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.exopet.hu/allatgyogyaszati/centrum/20130812-ekszerteknosok-tartasa
Timo
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2013.10.07. Hétf., 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem simán elfogadnának. Ne lepődj meg ezen, nálam két hím is képes egymásnak udvarolni:D
Vissza az elejére
jocee
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2013.10.07. Hétf., 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az frankó, még jó hogy 1 fiú 1 lánynak vettük...
Végülis 50%-a volt az eladónak hogy eltalálja...
Egy 3.-ik tényleges fiút elfogadna a 2 lány vajon?
Lehet biszexek, mert olyan mintha mindig pusziszkodnának...

Facebookom nincs Smile Más link?

Timo írta:
Szerintem mindketten lányok. A köröm hosszúságáról meg a farok vastagságáról és hosszúságáról lehet megállapítani.
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.10.07. Hétf., 12:58    Hozzászólás témája: Re: Lány? Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Itt egy link: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.575312469179368.1073741833.240442312666387&type=1

Ok, hogy ékszerre vonatkozik, de az elv ugyan az, karom hosszúság, haspáncél egyenes vagy homorú, farok méret, kloáka elhelyezkedés.

jocee írta:
Akkor csatolnám az elviekben lányt.
Egyébként miről lehet felismerni őket?
Vissza az elejére
Timo
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.10.07. Hétf., 12:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem mindketten lányok. A köröm hosszúságáról meg a farok vastagságáról és hosszúságáról lehet megállapítani.
Vissza az elejére
jocee
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.10.07. Hétf., 10:32    Hozzászólás témája: Lány? Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor csatolnám az elviekben lányt.
Egyébként miről lehet felismerni őket?

Kicsi 2.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  223.21 KB
 Megtekintve:  558 alkalommal

Kicsi 2.jpg

Kicsi.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  216.91 KB
 Megtekintve:  576 alkalommal

Kicsi.jpg

Vissza az elejére
Timo
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.10.07. Hétf., 9:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem eléggé lánynak tűnik:)
Vissza az elejére
jocee
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.10.07. Hétf., 8:53    Hozzászólás témája: Fiú-lány? Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

szerintetek melyik teki lehet a fiú és melyik a lány?
Most csatolok 3 képet a nagyobbikról aki fél évvel idősebb a másiknál és elvileg ő lenne a fiú.

Nagy 3.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  199.94 KB
 Megtekintve:  549 alkalommal

Nagy 3.jpg

Nagy 2.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  160 KB
 Megtekintve:  518 alkalommal

Nagy 2.jpg

Nagy.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  201.91 KB
 Megtekintve:  502 alkalommal

Nagy.jpg

Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.12.14. Pént., 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

barosi írta:
Van két tarajos teknősünk kb 15 éve.

Sokat sosem foglalkoztunk velük, mert nem kellett.

Idén viszont a kisebbiken a végtagok felett a páncélon kiharapásokat látunk. Kb. 1-2 hét leforgása alatt, nem tudjuk pontosan, mert a kicsi régen rejtőzött, és az etetésen kívül sokat nem bámultuk őket.
Észrevettem, hogy az akvárium alja tele van apró páncél forgáccsal, de nem a szokásos lapokban vedlőssel. Egyszer előkerült a kicsi, és látom az óriási kiharapásokat. Kivettem szárazra, és a páncél pórusaiban vérzik is. Különvettem, fertőtlenítő a vízbe, és bepanten a sérült részre.
Nem nagyon eszik, és stresszes.

Létezik, hogy a nagyobb apró darabokban szétrágta a másik páncélját?
Amióta külön vannak, nincs páncél morzsalék.
Vagy valami hús (páncél) zabáló baktérium?
A páncélja nem puha.

Valakinek hasonló?

Előre is kössz.

Üdv., barosi

Szia! Nagyon jól tetted,ne is rakd össze őket többé,valószínűleg belepusztulna. A másik teknős bántotta! Jól csináltad,szedd külön őket,úgy csináld hogy még csak másik közelébe se legyen,ne lássák egymást,tehát nem egymás mellett lévő akváriumok vagy hasonló. Legyen benn neki sok búvó hely,vizét gyakran fertőtlenítsd (tebang levél csersav por vagy új vasfával) és miután kezeled a sérült részeket ha van mondjuk betadine oldattal (bepanten nemtudom mennyire alkalmas ilyesmire) min. fél órát legyen szárazon,hogy ne mossa le egyből a sérült részről. Amennyire lehet legyen nyugalomban! Vizét tartsd kicsit melegebben mint ahogy szoktátok (sztem 27° körül) és ha nagyon nem akar enni,próbáld meg a helyén etetni úgy,hogy benn hagyod neki a hal darabokat akár éjszakára is,és majd eszik amikor úgy érzi,hogy biztonságban van. Az a baj,hogy valószínű egy jó ideje már gyilkolta a másik teknős,és ahogy mondod nagyon bevan stresszelve! Jobbulást kívánok...
Vissza az elejére
barosi
Tojás

Kor: 67

HozzászólásElküldve: 2012.12.13. Csüt., 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van két tarajos teknősünk kb 15 éve.

Sokat sosem foglalkoztunk velük, mert nem kellett.

Idén viszont a kisebbiken a végtagok felett a páncélon kiharapásokat látunk. Kb. 1-2 hét leforgása alatt, nem tudjuk pontosan, mert a kicsi régen rejtőzött, és az etetésen kívül sokat nem bámultuk őket.
Észrevettem, hogy az akvárium alja tele van apró páncél forgáccsal, de nem a szokásos lapokban vedlőssel. Egyszer előkerült a kicsi, és látom az óriási kiharapásokat. Kivettem szárazra, és a páncél pórusaiban vérzik is. Különvettem, fertőtlenítő a vízbe, és bepanten a sérült részre.
Nem nagyon eszik, és stresszes.

Létezik, hogy a nagyobb apró darabokban szétrágta a másik páncélját?
Amióta külön vannak, nincs páncél morzsalék.
Vagy valami hús (páncél) zabáló baktérium?
A páncélja nem puha.

Valakinek hasonló?

Előre is kössz.

Üdv., barosi
Vissza az elejére
Syssye
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2012.11.09. Pént., 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon köszönöm nektek Smile Kicsit szomorú lettem, bíztam benne, hogy egy párocska de kapnak egy pasit Smile De a dokibácsit is megkérdezzük, köszönöm a nevet pesti vagyok utána nézel Smile
Szép estét! Smile
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2012.11.09. Pént., 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Elég egyértelműen lány a két teknős. Nekem is két lány van ( sárgafülűek ugyan), de sokszor csinálják ezt a táncot. Jelenthet mást is, dominancia kimutatása, játék, ilyesmi.

Ha kifejezetten szaporítani szeretnéd őket, akkor szerezz be egy ivarérett hímet. A teknősök nemtől függetlenül, ha kiskoruktól együtt vannak, általűban jól tarthatók egymással, de nem is igazán igényelnek társaságot.

Ha orvosra gondolsz, akkor Doktor Sátorhelyi Tamás ( budapest), vagy nézz körül az orvosok topikban ha vidéki vagy.

Sok sikert a teknősökhöz!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Syssye
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.11.09. Pént., 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem jó hír ha 2 lány teki Sad De végső esetben kapnak egy pasit Smile
De egyébként a "tánc" az meg van tehát a nagyobbik próbálkozik a kisebbnél sőt volt fordítva is de mostanában a kisebbik részéről a válasz a harapás.
Tudtok valakit aki specialistája ezeknek a tekikenk?
Vissza az elejére
robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.11.09. Pént., 15:47    Hozzászólás témája: Re: Ki milyen nemű Hozzászólás az előzmény idézésével

Syssye írta:
Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne. Van két 5 éves Királytekink akiket egy párnak fettünk elvileg de sajnos mi nem igazán látjuk a különbséget kettőjük között.
Remélem van aki tud segíteni.

Kislánynak titulált teki:
http://kepfeltoltes.hu/view/121109/Photo_2012.11.09._15_17_54_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121109/Photo_2012.11.09._15_17_56_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kisfiúnak titulált teki:
http://kepfeltoltes.hu/view/121109/Photo_2012.11.09._15_18_10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121109/Photo_2012.11.09._15_18_13_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ha a mellső lábakon a köröm náluk is úgy fejlődik, mint az ékszernél, akkor két lány teknősöd van véleményem szerint.
Vissza az elejére
Syssye
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.11.09. Pént., 15:42    Hozzászólás témája: Ki milyen nemű Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne. Van két 5 éves Királytekink akiket egy párnak fettünk elvileg de sajnos mi nem igazán látjuk a különbséget kettőjük között.
Remélem van aki tud segíteni.

Kislánynak titulált teki:
http://kepfeltoltes.hu/view/121109/Photo_2012.11.09._15_17_54_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121109/Photo_2012.11.09._15_17_56_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kisfiúnak titulált teki:
http://kepfeltoltes.hu/view/121109/Photo_2012.11.09._15_18_10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121109/Photo_2012.11.09._15_18_13_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2012.08.28. Kedd., 21:45    Hozzászólás témája: Re: Tél? Hozzászólás az előzmény idézésével

szélvész írta:
Sziasztok!
Szeptember óta van 2 tarajostekink. Mindkettő pici volt, egyforma méretű. Azóta eltelt 4 hónap, és az egyik majdnem duplája a másiknak. Ő minden nap eszik, a másik csak 2 naponta fogadja el a kaját - talán ez az oka a méret és súlybeli különbségnek. Úgy hallottam-olvastam, a tekiket is kell v. kellene teleltetni. Lehet, hogy ez az oka az "aligevés"-nek? De akkor a másik miért nem ilyen? Lakásban vannak, állandó hőm. vízben, lámpával. A nagyobbik 88g, a kicsi csak 50g. Amúgy nem tűnik betegnek, és azt sem mondhatom, hogy egyáltalán nem eszik, csak ritkábban. Mit gondoltok?
köszönöm

Szia!

Semmi köze nincs a teleltetéshez, és az ékszerteknősöket nem is kell teleltetni. Ahol ilyeneket írnak, azt az oldalt kerüld is el. Smile

Az emberek sem egyforma súlyúak, méretűek, a teknősök között is van méret különbség. Van, amikor csak kicsi, van amikor jelentősebb.
De ettől még mindegyik ugyanolyan egészséges lehet. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bibir
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.08.28. Kedd., 20:28    Hozzászólás témája: keveset eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi, megpróbálom
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2012.08.28. Kedd., 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

semmi baja nincs hetente 1-2 alkalommal adj neki enni. Te sem eszel mindig ugyanannyit
bibir
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.08.28. Kedd., 19:39    Hozzászólás témája: keveset eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja igen, még annyi, hogy már egy ideje két naponta adok neki enni, mindig lelkesen várja. Most is, csak nem eszik annyit.
Vissza az elejére
bibir
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.08.28. Kedd., 19:36    Hozzászólás témája: keveset eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van egy kétéves tarajos tekim. Eddig 2 és fél zacsi fagyasztott hal volt az adagja, ezt elpusztította mindig, az utóbbi két hétben azonban lecsökkent nagyjából másfél zacskóra. Nem értem miért, más baja nincsen. Szép egészséges mindene, élénk, napozik is eleget, kakil rendesen, csak kajálni nem akar olyan mennyiséget, amennyit szokott.
Ugye nem beteg? Sad Aggódom érte.
Köszi előre is
Vissza az elejére
szélvész
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.02.12. Vas., 9:45    Hozzászólás témája: Tél? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szeptember óta van 2 tarajostekink. Mindkettő pici volt, egyforma méretű. Azóta eltelt 4 hónap, és az egyik majdnem duplája a másiknak. Ő minden nap eszik, a másik csak 2 naponta fogadja el a kaját - talán ez az oka a méret és súlybeli különbségnek. Úgy hallottam-olvastam, a tekiket is kell v. kellene teleltetni. Lehet, hogy ez az oka az "aligevés"-nek? De akkor a másik miért nem ilyen? Lakásban vannak, állandó hőm. vízben, lámpával. A nagyobbik 88g, a kicsi csak 50g. Amúgy nem tűnik betegnek, és azt sem mondhatom, hogy egyáltalán nem eszik, csak ritkábban. Mit gondoltok?
köszönöm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
economist
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.12.28. Szer., 18:01    Hozzászólás témája: Párban tartás - agresszív hím Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Egy királyteknős párom van. A hímet kiskora óta nevelem, kb. 4-5 éves lehet. Kb. egy-másfél éve kaptam egy nőstényt, azóta együtt tartom őket, eddig semmi gond nem volt belőle. A nőstény jóval nagyobb a hímnél, aki amióta mellette van, párosodni szeretne vele, de úgy tűnik a nőstény erre nem vevő. Egyébként szépen megvoltak, egymás hátán napoztak, úszkáltak, semmi balhé. A kis hím eddig szépen próbálkozott párosodni, mostanra azonban bedühödött, és egy kis udvarlás után nagyokat harap a nagyobb testű nősténybe. Ezért külön kellett őket választanom, mert a nagy teknős teljesen ki van merülve az állandó kergetésben, nagy sebek vannak a farkán. Ma megpróbáltam őket megint összerakni, most egész a húsig kiharapott egy darabot belőle a pici. Azt sem tudom, hogy most mit csináljak sebbel? Szerintetek mi lehet a gond, végleg el kell őket választani egymástól? Más tapasztalt már ilyet? Köszönöm előre is!
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.12.21. Szer., 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen ha jól tartod! A sérülés noha nem fog eltünni de nem lesz olyan nagy arányaiban mint most
sfbalazs
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2011.12.21. Szer., 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hello mindenki.vettem egy tarajos teknőst a sárgafülűm mellé.szegény tarajost a kereskedésben a nagyobb pézsmateknősok megtámadták és a páncéljábol hiányzik egy elég nagy hosszú darab.még kicsi kb 4 cm hoszú a páncélja.szerintetek a sérülés fog alakulni rajta merthát még elégsokat nő ha mindenigaz
Vissza az elejére
Diius
Tojás

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2011.11.07. Hétf., 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy a királytekiket lehet teleltetni?Tudom,hogy nekik nem létszükséglet,de nem is árt nekik,ugye?Amúgy 3 évesek és ketten vannak.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2011.10.06. Csüt., 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

roland98 írta:
segítsetek az egyik ékszerteknősömnek szürke a szeme de nem belüröl hanem kivülről és már kinyitotta a szemét de a másikat nem nem tudom hogy a másik szeme jobban megbetegedett mert neptun szemcseppel kezelem és nagyon szeretem a tekimet kérlek valakit hogy segítsen Crying or Very sad

Ez belgyógyászati kérdés, nem helyben a szemnél van a baj. A Neptun szemcsepp kevés, vidd hüllőszakértő állatorvoshoz!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
roland98
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.10.06. Csüt., 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

segítsetek az egyik ékszerteknősömnek szürke a szeme de nem belüröl hanem kivülről és már kinyitotta a szemét de a másikat nem nem tudom hogy a másik szeme jobban megbetegedett mert neptun szemcseppel kezelem és nagyon szeretem a tekimet kérlek valakit hogy segítsen Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2011.09.22. Csüt., 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nem vagyok "otthon" a fajok keveredésében, és a hibridteknősökben.
De az biztos, hogy a legjobb esetben is ez konkrétan úgy 3-4 év múlva derülhetne ki. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
morzsix
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.09.22. Csüt., 0:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
elég érdekes kérdésem van, kiváncsi vagyok mi lesz rá a válasz! Tehát van két teknősöm az egyik tarajos, a másik hieroglifás teknős, kis koruk óta együtt vannak. Kb egy évesek, és már látszik, hogy a tarajosteknős fiú, a másik pedig lány. Na most jön az érdekes dolog, hogy kb 3hónapja elkezdtek udvarolni egymásnak, és láthatóan tetszenek is egymásnak, van hogy a napjuk felét azzal töltik, hogy fel alá kergetik egymást a mellső lábaikat rezegtetve. A kérdésem peeig az, hogy ebből lehet majd később tojás, vagy ez nem lehetséges?
Vissza az elejére
California
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.07.07. Csüt., 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zolee20 írta:
Hello!

Van egy kb. 4 éves tarajos teknősöm és egy ideje próbálok rájönni, hogy milyen nemű. Én hímre tippelnék, de elég bizonytalan vagyok. A karmok nem elég hosszúak, de a haspáncél homorú és 10cm, a hátpáncél pedig 11,5cm. Az elején naponta kapott enni 1,5 év után pedig fokozatosan tértem át a heti egy etetésre azóta heti 2-3-szor etetem, mivel az állatorvos ezt javasolta. Még mindig nő de elég lassan. A kevesebb táplálék miatt lehet ilyen kicsi? 2 éve egy 100x40x40-es akváriumban van és 20 centis a vízmagasság. Azt olvastam hogy a hímek 2-3 évesen ivarérettek a nőstények pedig 5-6 évesen. Ha nőstény lenne akkor már nagyobbnak kéne lennie 4 évesen? A farka nem olyan vastag, de a kloáka lentebb van ami meg a hímekre jellemző ha jól tudom. Volt már hím mississippi tarajos teknősöm és az ivarszervét is kitolta, de a közönséges tarajos teki soha nem csinált ilyet. Teszek fel képet kíváncsi vagyok ti mit mondtok rá.
Hím vagy nőstény?

http://kepfeltoltes.hu/110606/P60300155_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nőstény
Vissza az elejére
Boccantoka
Tojás

Kor: 21

HozzászólásElküldve: 2011.07.07. Csüt., 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy a közönséges tarajosteknős (Graptemys pseudogeographica) miben különbözik a Graptemys pseudogeographica kohnii-tol?

A hozzászólást Boccantoka összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2011.07.07. Csüt., 17:30-kor.
Vissza az elejére
Zolee20
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2011.06.06. Hétf., 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!

Van egy kb. 4 éves tarajos teknősöm és egy ideje próbálok rájönni, hogy milyen nemű. Én hímre tippelnék, de elég bizonytalan vagyok. A karmok nem elég hosszúak, de a haspáncél homorú és 10cm, a hátpáncél pedig 11,5cm. Az elején naponta kapott enni 1,5 év után pedig fokozatosan tértem át a heti egy etetésre azóta heti 2-3-szor etetem, mivel az állatorvos ezt javasolta. Még mindig nő de elég lassan. A kevesebb táplálék miatt lehet ilyen kicsi? 2 éve egy 100x40x40-es akváriumban van és 20 centis a vízmagasság. Azt olvastam hogy a hímek 2-3 évesen ivarérettek a nőstények pedig 5-6 évesen. Ha nőstény lenne akkor már nagyobbnak kéne lennie 4 évesen? A farka nem olyan vastag, de a kloáka lentebb van ami meg a hímekre jellemző ha jól tudom. Volt már hím mississippi tarajos teknősöm és az ivarszervét is kitolta, de a közönséges tarajos teki soha nem csinált ilyet. Teszek fel képet kíváncsi vagyok ti mit mondtok rá.
Hím vagy nőstény?

http://kepfeltoltes.hu/110606/P60300155_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
bloodx
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.09.06. Hétf., 19:36    Hozzászólás témája: Re: hello Hozzászólás az előzmény idézésével

Teki imádó írta:
bloodx írta:
lenne egy kérdésem, úgy egy jó hete van egy ékszerteknősöm es tarajosom. az a gond h az ékszerteki eszik rendesen es a tarajos nem akar enni. Ennek vajon mi lehet az oka? (25 fokos a viz)

Szia!

Az éhezés nagy úr. Egyszer csak megkívánja majd a fagyasztott halat.

köszi a választ, remélem fog enni. amúgy nagyon jól megvannak ketten egyfolytában izegnek mozognak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarajosteknős (Graptemys pseudogeograpchica) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból