Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szaporítás
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ékszerteknős (Trachemys scripta)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Donaldmoors
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2017.08.08. Kedd., 8:56    Hozzászólás témája: Aliexpress Sex Shop Discounts 70% Hozzászólás az előzmény idézésével

Aliexpress Sex Shop Discounts 70%

GO Aliexpress

Donaldmoors
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2017.08.08. Kedd., 7:02    Hozzászólás témája: Del Topic Hozzászólás az előzmény idézésével

Del Topic
Marcsi72
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2016.05.09. Hétf., 6:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Köszönöm válaszodat, ivartalanítani nem akarjuk.
Vendégségben azért volt, mert mi elutaztunk, és mások vigyáztak addig rá, akiknek volt egy fiúteknősük, aki azóta már elpusztult, mert megfázott.
Itt történt meg az "eset".
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2016.05.06. Pént., 23:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Sajnos a nőstények magukban is tojhatnak sokat. Épp nemrég hallottam pont ilyen probléma miatti ivartalanításról - ami egy teknősnél extra rizikós - de tudtommal sikerült.

A "vendégségbe vivés" szaporításnak minősül, melyet ennél a fajnál a törvény kifejezetten tilt. Kérlek ne kísérletezz vele!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcsi72
Tojás

Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2016.05.02. Hétf., 12:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy kb 12 éves pirosfülű lány ékszerteknősünk.
Kb 4 éve kezdett először tojást rakni, miután vendégségben volt egy fiúteknősnél. Akkor 5-6 tojást lerakott a vízbe.

Azóta szinte rendszeresen rak tojásokat, pedig nem is volt vendégségben.
A legutolsó tojást épp tegnap rakta le. Ici-pici keményhéjú tojás volt.

Az normális, hogy ennyi tojást tojik?

Amúgy lakásban, akváriumban tartjuk. Persze rengeteget van kint a lakásban, szabadon. Nagyon keresi a társaságunkat, szereti, ha simogatjuk és rendkívül "bújós."
Vissza az elejére
kollie
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2015.11.20. Pént., 21:08    Hozzászólás témája: Tojás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A tanácsotokra lenne szükségem. Kerti tavunkban évek ota (kb 10 eve) vannak ekszerteknosok. Eddig sosem tettek tojást. Nem is gondoltunk rá. Tegnap viszont teljesen véletlenül astunk a to mellett es találtunk 9 db tojást. Géppel astunk igy sajnos 3 összetört, de 6 teljesen ep maradt. A torotteket megvizsgáltuk es eleg jol fejlett teknős alakzatok voltak es frissnek tűnnek. Mit gondoltok van esély ra hogy kikeljenek? Tyúk keltetot tudtunk hamar keríteni, ebbe tettünk homokot. Es abba raktuk őket. Az a gond vele hogy a páratartalom nem megy 80-85 fölé ez gond lehet? Kikelhetnek még? Teljesen kezdők vagyunk ebben.
Vissza az elejére
Zorka
Tojás

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2015.06.15. Hétf., 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Két legidősebb teknősöm 18 éves. Flóra és Flórián. Jelenleg a tóban vannak, a kérdésem pedig az lenne, miért nem szaporodnak. Nem mintha bánnám, sőt, nem is szeretném, mert ők vörösfülűek, és ha lehetne, se nagyon adnék el kisteknőst (amilyen gazdák vannak mostanáig, tőlem szinte egyik se kapna). Flóra tavaly kapart, és tavalyelőtt is. A föld nem homokos. Talán kemény lehet neki? De ha van tojás, azt mindenképpen le kell tojnia, nem? A másik lehetőség, hogy rakott, csak nem kelt ki. Tavaly sok volt az eső. Nem néztem meg a földet.
Szóval a kicsik nemkívánatosak lennének, de nem akarom szétszedni a teknősöket, egész életükben együtt voltak.
Továbbá ebben a tóban van még egy sárgafülű pár, 9 és 12 éves, Timi és Tomi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Timo
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2015.05.29. Pént., 14:48    Hozzászólás témája: - Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyet kell, hogy értsek Mardigrassal abban, hogy ennyi kis teknőst az ő érdekükben nem kéne kikeltetni, mivel mint Ő is írta ez az ország mindenféle állattartás terén eléggé gyerek cipőben jár. Nekem is van elég ivarérett példányom ahhoz, hogyha akarnék akkor én is tudnék keltetni, de eszembe nem jut, mivel a hozzám került teknősök 95%-a az útszéléről, erdő közepéről és egyéb olyan helyekről kerültek hozzám ahol meg se kellett volna jelenniük...had ne mondjam némelyik szerencsétlen milyen állapotban volt..Na már most én egyetlen kikelt teknősnek se kívánom ezt az életet nemhogy egy olyannak ami nálam látja meg a napvilágot. A legnagyobb baj az, hogy valószínűleg 10 kis teknősből 6 erre a sorsra fog jutni,(igaz, hogy te nem fogsz erről tudni és nyugodt szívvel fogod azt hinni, hogy jó helyük van...) mivel az emberek nem igazán tudják ép ésszel felfogni, hogy akár 50 évig is simán elélnek....Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy kimegyek egy tóhoz és nem látok mást csak ékszerteknősök, tarajos teknősök hadát, amiknek a fele nem tud áttelelni és az első tél alkalmával elpusztul, és mint tudjuk az egyetlen őshonos teknősünknek se a barátja....
Vissza az elejére
domonkos
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
E mellett órákig tudom nézni , gyönyörködni bennük ahogy napoznak , úszkálnak.

Ha ez így van, akkor szerintem mindenki örül.
Valószínűleg azt nem tudtad, hogy ezt a fórumot egy elég szűk kör látogatja rendszeresen és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány ember az, aki érdemi hozzászólásokkal fenntartja az értelmét. Szóval nem egy ezredik fórumozó kezdett kötekedni veled, csak témafelvetések voltak.
Nem írtál semmit arról, hogy és mért lettél teknőstartó, viszont úgy tűnt sokat akarsz egyszerre markolni.
Azért ennyi teknős egy helyen necces, főleg hogy nem csak tavasz meg nyár létezik. Emmiatt nem kell kioktatásnak venni, ha nem csak a puszta kérdéseidet akarták megválaszolni, hanem jobban kíváncsiak voltak dologra. Ennek a fórumnak szerintem ez a lényege.
Amúgy meg sikert és örömöt kívánok én is a teknősökhöz
Vissza az elejére
kari58
Tojás

Kor: 59

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm annak a fórumtagnak a privátban küldött levelét, aki emlékezett még az eredeti kérdésemre és megírta , hogy ilyen időjárás mellett ( borus, nappalok , hideg éjszakák ) kitolódhat a tojásrakás ideje akár június közepe , végéig is.
Azért irtam le , mert lehet hogy hozzám hasonlóan mást is érdekel ez a probléma.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ebben teljesen egyetértünk! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van olyan ország ahol sok a kerti tó , és modern szép kertitavak. Viszont vagy lusták vagy van annyi pénzük , hogy vegyenek bele szép növényeket , halakat teknősöket. A Magyar munkaerő , és áru , sajnos külföldön olcsó. Ha az a pár teki tőlem kertitóba kerül , és másoknak örömet ,jelent ,és nem Pistike lökdösi a szőnyegen , örülök ha világra jönnek.

Azt hiszem ez a napozó szépség nem érzi rosszul magát a tavamban , az utódai , remélem ugyan igy érzik majd magukat egy másik tóban , és nem a szoba közepén.
http://kepfeltoltes.hu/view/150528/11179723_827302557307644_78207693_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kari, az a rossz ebben az egész beszélgetésben, hogy totálisan félrement. Próbáld már meg félretenni az egódat, és értsd meg kérlek, hogy NEM bírálatot kapsz, NEM kioktatást, mert itt nem rólad van szó. A vélemény attól még lehet más, mint a tiéd. Attól még, hogy nem látsz bennünket, nem kell azt feltételezni, hogy gonoszkodunk. Azért kérdezünk, mert az ide betérők egy csomószor olyan koncepciókkal állnak elő, amiről egy beszélgetés során kiderül, hogy tévedésen, félreértésen alapul. Mi sem tudhatjuk, hogy ki-hol tart, ezért kérdezünk vissza. Becsülendő, hogy ilyen nagy tavat készítettél a két kezed munkájával. Azzal sincs semmi gond, hogy csökkentenéd a ráfordított költségeidet. Az viszont tévedés, hogy piacot akarnánk védeni (engem kevésbé érdekel speciel)... Ahogy hangsúlyoztam, engem csak és kizárólag az állatok jóléte érdekel. Itt arra utaltam, hogy semmi sem garantálja, hogy a születendő teknősöknek jó sorsa lesz MÁSOKNÁL, a nagy számok törvénye, és a hazai viszonyok miatt. Ezt értettem a "teknőstartási kultúra" alatt, nem mást. Erről szólt a diskurzus, ami ugye kicsit félrement, nem a személyedről... Wink Kérlek olvassatok a sorok között, és ne egyből vagdalkozzatok.
Vissza az elejére
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszö öm a válaszokat. ( igazábol a kérdésemre ,érdemleges választ alig, kioktatást viszont kaptam ) Lehet , hogy rosszul látom , de a két kezemmel kiástam egy szép nagy tó medrét. Nem kevés anyagi áldozattal , kellemes élöhelyet teremtettem a teknősöknek , és ha esetleg szaporodnak , az árukból valamit vissza kapok a rájuk ford8tott pénzből. E mellett órákig tudom nézni , gyönyörködni bennük ahogy napoznak , úszkálnak. Ekkora vízben jól érzi magát ennyi teknős. Azt hiszem ezek jobb életkörülmények mint a szobában 4 üvegközé bezárva. Akik pedig attol tartanak ,hogy a " gyengélkedő " piacot tönkre teszem , megnyugodhatnak. Ja ,,, és m3g egy tojás sincs. Sad
Végül megemlíteném , hogy tanácsot , és nem bírálatot kértem. !!!!!
De köszönöm a hozzászólásokat , bízom benne , hogy lesznek segítők , és nem bírák , ha kérdéssel fordulok hozzátok a fórumon.
Vissza az elejére
domonkos
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Nekem meg az a negatív, ha az udvariasan feltett kérdésekre csak annyi a reakció, hogy lesöprik az asztalról...

Szerintem igazad van az egészben. Az a pár ember aki rendszeresen jelen van a fórumon, a felelős állattartásban, állatgondozásban lelik örömüket.
Ezért zavar téged, meg engem is, amikor valami teljesen másról szól.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem negatív vagy bántó, hanem realista. Nem értem, miért alapvető elvárás az, hogy ne tegyünk fel kérdéseket (ne adj isten formáljunk privát véleményt) arról, amihez valaki segítséget kér? Nekem meg az a negatív, ha az udvariasan feltett kérdésekre csak annyi a reakció, hogy lesöprik az asztalról... Értem én, hogy nagy öröm egy tojás kikelése, és mennyire cukimukik a kisteknősök, de ne kelljen már szégyenkezni, ha mindezt félretéve felmerül egy-két aggály, és ezt ki is mondjuk. Egy közösségi térben vagyunk, így mindannyiunknak célravezetőbb, ha nyíltan kommunikálunk. Wink
Vissza az elejére
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sok sikert a keltetéshez én meg azt hiszem az ilyen neg.hozzászólások után kicsit nyári álomra hajtom fejem.Ha felébredtem jövök....
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért akárhogy is szépítjük, "ipari" mértékű szaporításra készülsz, ami nem hiába vet fel aggályokat itt a fórumon. Nyilván szeretnénk mindenkinek segíteni, de főleg az állatok jólétének kérdéseiben. Az pedig kicsit ijesztő, hogy egy fórumtárs ekkora mennyiséget szeretne piacra dobni, amikor a hazai teknőstartási kultúra finoman is szólva, de gyerekcipőben jár. Ergo ezeknek a kisteknősöknek egy jelentős része már kikelésük előtt halálra van ítélve. Szóval, ha alapvető etikai kérdésekben nem akarsz kielégítő választ adni az itt lévő, amúgy segítőkész embereknek, akkor ne is várd, hogy mindenki lelkesedjen az ötletért...
Vissza az elejére
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 8:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cstomi írta:
Szia!

Nagyon sok ennyi teknős egy tòba! Mekkora a tó?
7hìm rengeteg együtt!

Belegondoltàl, ha sikerül, mit csinàlsz annyi teknőssel.
Kb. az eladhatatlan kategória. Ha sikerül is, a keltetőnek a rezsijét sem fedezi az eladàsi àr. A vadbefogottak pedig 1-2e. Ft.

A tó vízfelülete kb 60 m² az átlagos vízmélység 120 cm.
A szaporulat értékesítéssel nem lesz gond , csak lennének már tojások.
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 8:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nagyon sok ennyi teknős egy tòba! Mekkora a tó?
7hìm rengeteg együtt!

Belegondoltàl, ha sikerül, mit csinàlsz annyi teknőssel.
Kb. az eladhatatlan kategória. Ha sikerül is, a keltetőnek a rezsijét sem fedezi az eladàsi àr. A vadbefogottak pedig 1-2e. Ft.
Vissza az elejére
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 7:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Remélem sikerült feltöltenem a fotókat. A kertitó úgy lett kialakítva , hogy a fészekrakó helyen kívül ne legyen laza talaj ahol le tudnák rakni a tojásokat. Már csak az a kérdés , hogy a lenti fotón lévő fészkelő hely megfelelő e?
Vissza az elejére
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 7:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://kepfeltoltes.hu/view/150514/10955313_833890359982197_138165737356469734_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150528/11256150_836201559751077_1687239542_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 7:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="kari58"]
cstomi írta:
14 ivarérett hìm? Megfelelő fészkelő hiànyàba, mindenfele tojogatnak? Vìzbe példàúl.

7 hím van a 14 lányhoz. Van kialakított tojásrakó hely kb 100 x 60 cm 30 cm mély , a fölső réteg kb 2 cm vastagon homokkal megszórva, hogy lássm ha gödröt, fészket ásnak.
Próbálok képet feltöltenihttp://kepfeltoltes.hu/view/150528/11256150_836201559751077_1687239542_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/quotehttp://kepfeltoltes.hu/view/150528/11256150_836201559751077_1687239542_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.28. Csüt., 7:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cstomi írta:
14 ivarérett hìm? Megfelelő fészkelő hiànyàba, mindenfele tojogatnak? Vìzbe példàúl.

7 hím van a 14 lányhoz. Van kialakított tojásrakó hely kb 100 x 60 cm 30 cm mély , a fölső réteg kb 2 cm vastagon homokkal megszórva, hogy lássm ha gödröt, fészket ásnak.
Próbálok képet feltöltenihttp://kepfeltoltes.hu/view/150528/11256150_836201559751077_1687239542_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.27. Szer., 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.27. Szer., 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
várom ,hogy lerakják a tekik a tojásokat de eddig semmi . 14 ivarérett tekim van ,és még egy tojást sem raktak. Nektek mi a tapasztalatotok ? az időjárás miatt lehet ?? ja kerti tóban vannak Smile
Vissza az elejére
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.14. Csüt., 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilony írta:
Hát itt én is lebabáznék!

Sok sikert!

Köszönöm
Vissza az elejére
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.14. Csüt., 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát itt én is lebabáznék!

Sok sikert!
Vissza az elejére
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.14. Csüt., 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cstomi írta:
Sokat! Több napot, ha ideàlis a környezet pàratartalom,hőmérséklet akkor a fészkelőhelyen is kikel. Az a lényeg hogy nedves legyen a homok.

Kicsit megnyugodtam. Kb 60 négyzetméter vízfelületű a kerti tó. A tojásrakó hely az 100 x 60 x 30 ,és szinte egész nap éri a nap. http://kepfeltoltes.hu/150514/10955313_833890359982197_138165737356469734_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/150514/IMG_0044_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.14. Csüt., 9:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sokat! Több napot, ha ideàlis a környezet pàratartalom,hőmérséklet akkor a fészkelőhelyen is kikel. Az a lényeg hogy nedves legyen a homok.
Vissza az elejére
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.14. Csüt., 9:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cstomi írta:
Szia!

Próbàlj olyan fészkelőhelyet kialakìtani, hogy észlelhető legyen a tojàsrakàs.
Példàúl a homok tetejét megszórod 3-4cm vastagon màs szìnű homokkal. Ha keveredik akkor meglàtod....

Tomi

Köszi.
Az a gond hogy ha dolgozom és csak este megyek haza , nem lesz e késő átrakni a keltetőbe a tojásokat ? Kb mennyi időt bírnak ki a tojások amíg átrakom a keltetőbe ?
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.14. Csüt., 9:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Próbàlj olyan fészkelőhelyet kialakìtani, hogy észlelhető legyen a tojàsrakàs.
Példàúl a homok tetejét megszórod 3-4cm vastagon màs szìnű homokkal. Ha keveredik akkor meglàtod....

Tomi
Vissza az elejére
kari58
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.13. Szer., 8:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni hogy a sárgafülű ékszerteknősnek , ha kertitóban tartják ,van e jellemző napszak amikor tojást rak ? Köszönöm a válaszokat.
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.09.20. Szomb., 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor valòszínű termékeny! Akkor van hímed is. Egy fotò sokat segítene.
Itt egy video: http://www.youtube.com/watch?v=creN1Y8I1vE
Ez alapján meg kellene lámpázni, úgy mint egy tyúktojást. Csak vogyázz, nehogy megforgasd. Elvileg ha termékeny az érhálòzatnak làtszania kell. A fehérfoltnak pedig nőni, egyre széllesrdni.

Tomi
Vissza az elejére
Titus
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2014.09.20. Szomb., 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes, észrevettem hogy a tojáson vagy egy nagy fehér folt, ahol világosabb mint a többi részen. Ha jól tudom, ez azt jelenti hogy termékeny, igaz?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.08.24. Vas., 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amíg egyik sem hímnős, esélyes Very Happy
Vissza az elejére
Titus
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.08.24. Vas., 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogyha az összes lány, akkor a tojás terméketlen, nem?
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.08.23. Szomb., 22:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A hímek farka lényegesen vastagabb és hosszabb. Teknősöknek nem kelll párosodniuk ahhoz hogy legyen tojásuk. Az is lehet hogy van három lányod. Én a király ékszer kombóra gondoltam mint sikeres hibrid.

üdv.
Tomi
Vissza az elejére
Titus
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.08.23. Szomb., 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cstomi írta:
Szia!

Milyen egyébként a nemek aránya?
Egy pár hét után érdemes lámpázgatni a tojglit. Ha nem jó akkor nem kell vele tovább vesződni. Itt egy videó, hogy mit kell hogy láss benne, ha minden ok: http://www.youtube.com/watch?v=creN1Y8I1vE

Tomi

A nemüket nem tudom igazából, kicsik voltak amikor vettem őket és akkor nem tudták megmondani a nemüket.
A sárgafülű a legnagyobb és a pézsma a legkisebb. Egész nagy a tojás, ezért gondoltuk hogy a sárgafülű tojta, de ahol vettük ott azt mondták hogy nem tudnak keveredni, ezért lepődtem meg. Kb. 2 éve vettem őket, a sárgafülű páncélja úgy 20 centi hosszú lehet.
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.08.23. Szomb., 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Milyen egyébként a nemek aránya?
Egy pár hét után érdemes lámpázgatni a tojglit. Ha nem jó akkor nem kell vele tovább vesződni. Itt egy videó, hogy mit kell hogy láss benne, ha minden ok: http://www.youtube.com/watch?v=creN1Y8I1vE

Tomi
Vissza az elejére
Titus
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.08.23. Szomb., 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszokat!
Akkor megpróbálom kikelteni.
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.08.22. Pént., 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vízbe lerakott tojás többnyire terméketlen. Teknősök összegörgethetik stb...
De lehet azért próbálkozni. Itt vannak keltető ötletek.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.08.22. Pént., 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem találtam Graptemys kohni x Trachemys hibridet, de itt van például egy vörösfülű és egy Graptemys geographica szerelemgyereke

http://www.austinsturtlepage.com/world_of_turtles/Common_Map_x_Red-eared_Slider_Turtle/index.html

Azt nem tudom, hogy termékeny-e a tojás, sérült-e a vízben vagy a pakoláskor. A többiek tapasztaltabbak itt ebben a témában. Én megpróbálnám kikelteni! CsTomi írt itt egy gyorsan elkészíthető, barkács keltetőről, azt keresd meg.
Vissza az elejére
Titus
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.08.22. Pént., 14:50    Hozzászólás témája: Teknőstojás Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek!
A minap azt vettem észre, hogy a teknőseim akváriumában egy tojás van. A szárazföldi részen nincsen föld vagy homok, gondolom azért rakta a teknős a vízbe. Csak az az érdekes, hogy minden teknősöm különböző fajta (egy pézsma, egy ékszer és egy királyteknős) szóval kizárt, hogy szaporodjanak, nem?
A tojást kitettem a szárazföldi részre, de nem tudom, mit csináljak vele. Lehet, hogy terméketlen tojás? Mit csináljak?
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.07.02. Szer., 6:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Takarítás szempontjából egybe kiemelhető. A másik fő szempont, nem zár tökéletesen az üvegtálca. Az elején sikerült ingoványt csinálni. Very Happy
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2014.07.02. Szer., 4:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tomi miért teszel bele külön dobozt a homoknak?
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.07.01. Kedd., 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tojásrakóhely:35cmX90cmX15cm, 10cm magasan feltöltve homokkal, a tetejét pár centi vastagon megszórtam fehér homokkal, hogy lássam az ásás nyomát. Igen, Jólértesültek jól tudják játszótéri homokot használok amit 0 éves kortól ajánlanak, vegyszer és nehézfém mentes(Platform építési áruház). A homoknak nedvesnek kell lennie, napi szinten locsolom.

Csak viszonyításképpen, a képen látható teknősök 20cm körüliek.

Tomi

2014-07-01 20.49.00.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  91.94 KB
 Megtekintve:  354 alkalommal

2014-07-01 20.49.00.jpg

A hozzászólást cstomi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014.12.23. Kedd., 19:47-kor.
Vissza az elejére
monaa81
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.05.17. Szomb., 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi a választ
akkor ha ok a tojás pár nap múlva fehér csik lesz a közepén ha jól olvastam az előző hozzászólásoknál?
Ma vettük észre a vízben és én teljesen fehérnek látom most is és kemény is.
vettünk egy keltetőt és abba tettük.
mikorra látszik rajta hogy lehetséges e hogy kistekink lesz majd?
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.05.17. Szomb., 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Mi újság a tojglikkal?

rjudu írta:
Értem, akkor a felső középsőnek van esélye talán, az az egy nincs pehorpadva Sad
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.05.17. Szomb., 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Teknőséknél gyakori a hibrid egyed. Egyébként pedig nem kell a hímnek megtermékenyítenie a nőstényt tojásrakáshoz.

üdv.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ékszerteknős (Trachemys scripta) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból