Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Életritmus
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Európai szárazföldi teknősök (Görög-, Mór-, Szegélyes-, Sztyeppi teknős)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kame04
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2017.10.26. Csüt., 9:24    Hozzászólás témája: Egész napos alvás - hőmérséklet Hozzászólás az előzmény idézésével

Előélet: Állítólag minden nap , ha nem bújt elő a helyéről, elővették és lámpa alatt melegedett, hogy egyen, mert nem a akarták teleltetni és féltek attól is, hogy nehogy teleljen. .... szerintem ez elég drasztikus beav....

A helyzet: Most nálam van lassan 3 hete. Lakásban, átlag 22 °C fokon , melegítő lámpa alatt 30 °C- búvóhellyel ellentétes oldalon. Kerti föld talajon, gyl.fű és útifű levélen takarmányozott, 4 éves szegélyes teknős ügyében érdeklődnék.

Most ez van: Alszik a bújóban. Amennyiben én nem veszem ki a bújó alól, ő nem jön elő egy hétig se. Tettem egy próbát és megfürdettem langyos vízben, hogy hidratálja magát legalább és volt kaki meg pisi és evett kicsit. De ezen kívül egész nap alszik, v pihen...

Érdeklődnék, hogy mi a baj szerintetek?, ha van egyáltalán..
Állatdoki azt mondta hogy legyen melegebb az alaphőmérséklet...25-28 között, mert ez így hideg.
Én nem akarom erőszakkal melegíteni, sem teleltetni, mert még nincs megfelelő helyem hozzá... majd lesz

Köszi a hozzászólásokat
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Nem: Nem:férfi

HozzászólásElküldve: 2016.01.09. Szomb., 18:10    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik a tekim! SOS Hozzászólás az előzmény idézésével

Spuri012 írta:
Kérlek segítsetek. A görög teknősöm már négy napja nem akar enni. Most tél van, rendes hőmérsékleten tartjuk. Azt olvastam, hogy ilyenkor ha nem teleltetjük, ha alszik, akkor is fel kell kelteni enni. De ő nem alszik nap közben, néha talán egy fél óráig pihen. Betegségre nem mutat semmi jelet. Még a kedvenc ételéből, az eperből se evett. Megszagolta beleharapott, és ment is tovább. Egy és fél éves. Privát üzenetben várom a választ, de a hozzászólás is jó. Köszönöm a segítségeteket!

Szia! Először is az butaság,hogy fel kell kelteni őket enni akkor is ha nem telelnek,ilyenkor még akkor is passzívabbak,ha megfelelő hőmérsékleten tartja őket az ember,és előfordul hogy 1-2 napig elássák magukat és nem is táplálkoznak. Mondjuk a 4. napnál már kezd jogos lenni az érdeklődésed! Ha 23-24°-on tartod őket,melegítő alatt ~30° és így nem eszik,én várnék vele jövő hét szerda-csütörtökig,és ha addig sem áll be változás,akkor kezdj aggódni és fordulj vele orvoshoz. Addig is nedvesítsd gyakrabban a földet - földön tartjátok,vagy milyen aljzaton? - hogy magasabb páratartalom legyen,kicsit emeld meg a hőfokot a helyén,és naponta 1-szer 2-szer fürdesd 20-30 perceket páncélja feléig érő langyos vízben. Legyen előtte több féle étel,olyan is amiket eddig nem kapott,hogy tudjon válogatni meg finnyáskodni,én például most ébresztettem őket telelésből (bedöglött a hűtőjük,legnagyobb örömömre...) és kénytelen voltam zöldséggel-gyümölccsel indítani náluk az etetést,és a 400 ft-os jégsalátára finnyáskodnak és hozzá sem nyúlnak,amit amúgy máskor ha nagy ritkán kapnak azonnal elpusztítanak. A tyúkhúrra viszont rájárnak,amire máskor rá sem néznek. Rolling Eyes Vissza a témához,én sem hiszem,hogy beteg lenne,hitelbe ne aggódj,azzal még ráérsz! Smile Üdv,Péter
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Spuri012
Tojás

Kor: 57

HozzászólásElküldve: 2016.01.05. Kedd., 16:42    Hozzászólás témája: Nem eszik a tekim! SOS Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérlek segítsetek. A görög teknősöm már négy napja nem akar enni. Most tél van, rendes hőmérsékleten tartjuk. Azt olvastam, hogy ilyenkor ha nem teleltetjük, ha alszik, akkor is fel kell kelteni enni. De ő nem alszik nap közben, néha talán egy fél óráig pihen. Betegségre nem mutat semmi jelet. Még a kedvenc ételéből, az eperből se evett. Megszagolta beleharapott, és ment is tovább. Egy és fél éves. Privát üzenetben várom a választ, de a hozzászólás is jó. Köszönöm a segítségeteket!
Vissza az elejére
xandex
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2015.08.27. Csüt., 6:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Chris&Lilla írta:
vnorbi020 írta:
Szerintem nem épp hozzávaló kajákat adtok neki... Smile

oszd meg akkor kérlek, mit kellen, mert neten ezeket sikerült találni...

Szia! Ilyenkor nagyrészt pitypangot, utifüvet találok és csak azt adok neki. Minden nap szórom kalciummal. Télen szinte csak tyúkhúrt. Gyümölcsöt maximum évente 3-4 x adok. Szívem szerint soha nem adnék. Uv lámpa mindenképp kéne neki, ha nem szeretnéd így nézzen ki a páncélja: http://www.gorogteknos.hu/images/stories/kalcium_hianyos_teknos1.jpg
Vissza az elejére
vnorbi020
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2015.08.21. Pént., 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt minden megvan: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=14
Száraz vackokat meg felejtsétek el. Smile
Vissza az elejére
Chris&Lilla
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.08.20. Csüt., 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vnorbi020 írta:

oszd meg akkor kérlek, mit kellen, mert neten ezeket sikerült találni...
Vissza az elejére
vnorbi020
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2015.08.20. Csüt., 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
mipecado
Tojás

Kor: 16

HozzászólásElküldve: 2015.08.20. Csüt., 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Chris&Lilla írta:
Sziasztok!

Nemrég (kb 1hete) kaptunk egy görögteknőst. Nagyjából 15cm a páncélhossza, tehát már nem pici. A furcsa számomra, hogy viszonylag keveset eszik, és nagyon sokat alszik. Nagy helyen van és kb ablak mellett, tehát egész nap fényben van. Tettünk be neki lámpát is, amit soha nem láttam még hogy használt volna. Tehát nem napozik. Széklete az egy hét alatt egyszer volt, fürdetés közben... Ha kivesszük, elkezd sétálgatni, de lehetőség szerint keres magának egy sötétebb helyet (ágy alatt) és kb ott is elaludna.
Aggaszt a helyzet, mert gondolom ez nem normális életritmus. Kérnék ebben egy kis segítséget, hogy mi lehet a gond vele.
Ételt kap mindig frisset: madársali legnagyobb részt, de görögdinnye, sárgabarack kis mennyiségben, néha egy-egy pici uborka, stb.
A válaszokat előre is köszönöm!

Szia!
Nekem is van egy 3 éves görögtekim.. Javarészt ő is csak alszik egésznap.Általában akkor szokkot üríteni miután fürdik. Zöldség ées gyümölcs mellé dobozos száraztápot szoktam neki adni. Nagyon szereti. Szerintem próbáld meg te is. Igaz, hogy elég dára 1800 ft körül van, de kitart egy hónapig. Very Happy
Vissza az elejére
Chris&Lilla
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.08.20. Csüt., 8:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nemrég (kb 1hete) kaptunk egy görögteknőst. Nagyjából 15cm a páncélhossza, tehát már nem pici. A furcsa számomra, hogy viszonylag keveset eszik, és nagyon sokat alszik. Nagy helyen van és kb ablak mellett, tehát egész nap fényben van. Tettünk be neki lámpát is, amit soha nem láttam még hogy használt volna. Tehát nem napozik. Széklete az egy hét alatt egyszer volt, fürdetés közben... Ha kivesszük, elkezd sétálgatni, de lehetőség szerint keres magának egy sötétebb helyet (ágy alatt) és kb ott is elaludna.
Aggaszt a helyzet, mert gondolom ez nem normális életritmus. Kérnék ebben egy kis segítséget, hogy mi lehet a gond vele.
Ételt kap mindig frisset: madársali legnagyobb részt, de görögdinnye, sárgabarack kis mennyiségben, néha egy-egy pici uborka, stb.
A válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
xandex
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.07.17. Pént., 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

2 éves görög tekim van, aki 400 g. Jól van ez így? Smile

Xandex
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2015.06.07. Vas., 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Próbáld meg csökkenteni a hőmérsékletet lehet, hogy túl meleg nekik azért bújnak el. Párásítani lehet bőséggel, földet is lehet spricnizni bőven a lámpák környékén.
Kétszer háromszor egy héten csinálj nekik pár cm mély, langyos fürdőt.
Vissza az elejére
Testudo Greca
Tojás

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2015.06.07. Vas., 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen! Kètszer naponta!
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.06.07. Vas., 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Párásítani szoktál?
Vissza az elejére
Testudo Greca
Tojás

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2015.06.07. Vas., 8:54    Hozzászólás témája: Mór teknősök furcsán viselkednek! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van 2 fiatal mór teknősöm,2013 augusztusi kelésűek!
Egy hónapja kb állandóan elbujnak a terkóban lévő buvóhelyre! Reggel 8-tól este 8-ig ég nekik a világitás egy 25-ös spot és uv! A lámpa alatt 32-35 fok van egyéb helyeken szoba hő! Reggel mikor feloltodik a lámpa,20 perc napozás után esznek,isznak bőséggel,utánna visszamennek a házba és másnap reggelik alszanak! Miért van ez? Segitsetek!

ballabeci
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2015.05.27. Szer., 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Töltsd le ezt a cikket:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=281
Vissza az elejére
X-Scorp
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2015.05.27. Szer., 9:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Tekitulajok Smile!

MÉG nem vagyok teknőstulaj, de szeretnék venni egy görögteknőst. Viszont ha nagyon macera, vagy drága a tartása, kétszer is meggondolom. Szóval a kérdéseim:
- Mennyibe kerül a tartása-etetése havonta?
- Milyen sűrűn kell takarítani?
- Mennyi ideig lehet magára hagyni legtovább (nyaralás esetén)?
- Mennyi ideig él átlagosan (Most nem a 110 éves legöregebb aggastyánra gondolok Smile )?
- Lehet-e tartani egy kb 15 cm magas tálcában (kb 40*60 széles), aminek a tetején 3 cm közönként rácsok vannak (kb 50 magas)?

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!
Vissza az elejére
Gabcsa
Tojás

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2015.05.07. Csüt., 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi.
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015.05.07. Csüt., 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gabcsa írta:
Sziasztok!

Lehet nagyon amatőrnek tűnik a kérdésem,de mivel még sohasem csináltam ilyet inkább megkérdezem.Szóval ki lehet már tenni a kertbe,erkélyre a szárazföldi tekiket?Egy tavalyi kelésű kis szegélyes tekim van és már megcsináltam a teraszon neki a király helyet,de még nem mertem kitenni..
Ha kiteszem már kinn is hagyhatom éjszakára?Van neki árnyékos,napos,elbújós,szóval mindeféle hely. Köszi a válaszokat.

Szia,persze,nyugodtan.
Vissza az elejére
Gabcsa
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.07. Csüt., 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lehet nagyon amatőrnek tűnik a kérdésem,de mivel még sohasem csináltam ilyet inkább megkérdezem.Szóval ki lehet már tenni a kertbe,erkélyre a szárazföldi tekiket?Egy tavalyi kelésű kis szegélyes tekim van és már megcsináltam a teraszon neki a király helyet,de még nem mertem kitenni..
Ha kiteszem már kinn is hagyhatom éjszakára?Van neki árnyékos,napos,elbújós,szóval mindeféle hely. Köszi a válaszokat.
Vissza az elejére
Gabcsa
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.04.22. Szer., 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a választ,vissza fogok olvasni. Nagyon nem akarom túlspilázni a dolgot,lesz amekkora lesz,csak mivel még gyerek koromban voltak utoljára szárazföldi teknőseim ezért nem volt semmilyen támpontom.
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015.04.22. Szer., 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gabcsa írta:
Sziasztok!

Van egy fiatal szegélyes teknősöm,2 hónapja vettem a Kistekiben.
Egy hónapja lemértem a súlyát és 51 g volt,ma is mértem és 60 g a súlya,tehát egy hónap alatt 9 g-ot gyarapodott. Igyekszem a lehető legtermészetesebben tartani,ez alatt azt értem ,hogy próbálom nem erőltetett menetben növelni...Ez a 9 g súlygarapodás megfelelő szerintetek?Vagy ezt így nem lehet megmondani?Előre is köszi a válaszokat.

Szia! Ezt anno én aggódtam túl,ha van kedved keress rá a régi kommentjeim között,valahol ~2011 elején megtalálod,elég sokat írtak nekem ezügyben és el is kezdték beírogatni hozzám hasonlóan hogy milyen ütemben nőttek a teknőseik,ha érdekel pár mérés. De röviden: szerintem terráriumban normális.
Vissza az elejére
Gabcsa
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.04.18. Szomb., 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy fiatal szegélyes teknősöm,2 hónapja vettem a Kistekiben.
Egy hónapja lemértem a súlyát és 51 g volt,ma is mértem és 60 g a súlya,tehát egy hónap alatt 9 g-ot gyarapodott. Igyekszem a lehető legtermészetesebben tartani,ez alatt azt értem ,hogy próbálom nem erőltetett menetben növelni...Ez a 9 g súlygarapodás megfelelő szerintetek?Vagy ezt így nem lehet megmondani?Előre is köszi a válaszokat.
Vissza az elejére
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2015.02.27. Pént., 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Teleltek valamennyit azért
Vissza az elejére
Wopi
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2015.02.27. Pént., 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy felnőtt görögteki párom. A fiúról lesz szó. A lány nagyon nyugodt, napozik, eszik, pihen. A fiú viszont nagyon fel van pörögve a nap nagy részében. Jár fel-alá, mindenhol próbál kimászni a terráriumból. Mi lehet ennek az oka? Nem változott az étrend, sem a helyük.

Köszönöm a tanácsokat. Smile
Vissza az elejére
eglerandrew
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.01.06. Kedd., 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Destiny írta:
Sziasztok,

4 napja vagyok Mór teknős tulaj. Egyenlőre nem sikerült a pontos korát ki derítenem, de az biztos, hogy 2013 Szeptemberében jelentették be, valószínűleg pár hónappal előtte születhetett. 8 cm a páncélhossza.

A kérdésem azzal kapcsolatos, hogy baj e az ha reggel 10kor felkel napozik, eszik, napozik, eszik majd fürdik 40 perc alatt. Ezután vissza megy aludni és 1 napig elő sem jön. Szerintem néha keveset eszik. 100x50cm terráriumban van. A napozóhelyen 36'C van a hűsölő helyén 24-26'c állandóak ezek az értékek.

Az étele: jégsali, paradicsom, uborka, répa kalcium porral megszórva. Sajnos a kellő növényeket nem tudom ilyenkor honnan tudnám be szerezni.

Szia!

Bár nekem görögtekim van, de azt szinte biztosan mondhatom, hogy ez a kaja nem jó!!! Tudom, hogy ilyenkor nehéz, de én személy szerint minden másnap 1 órát kutakodok friss zöldért (pitypang, útifű, lóhere még mindig van, tyúkhúr pedig várhatóan lesz egész télen). Mindenképp ezt kell erőltetni!!!

Az életritmussal szerintem nincs gond, nekem is hasonló üzemmódban van így télen (reggel 7-kor kel, fürdik 10-15 percet, 8-kor kapcsol a lámpája, fél9-kor kaja, napozás-kaja felváltva úgy délig, aztán megy aludni). A terrárium és hőfok is rendben van, érdemes lenne még a páratartalmat mérned és párásítani ha szükséges!

Üdv
Andris
Vissza az elejére
Destiny
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.01.06. Kedd., 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

4 napja vagyok Mór teknős tulaj. Egyenlőre nem sikerült a pontos korát ki derítenem, de az biztos, hogy 2013 Szeptemberében jelentették be, valószínűleg pár hónappal előtte születhetett. 8 cm a páncélhossza.

A kérdésem azzal kapcsolatos, hogy baj e az ha reggel 10kor felkel napozik, eszik, napozik, eszik majd fürdik 40 perc alatt. Ezután vissza megy aludni és 1 napig elő sem jön. Szerintem néha keveset eszik. 100x50cm terráriumban van. A napozóhelyen 36'C van a hűsölő helyén 24-26'c állandóak ezek az értékek.

Az étele: jégsali, paradicsom, uborka, répa kalcium porral megszórva. Sajnos a kellő növényeket nem tudom ilyenkor honnan tudnám be szerezni.
Vissza az elejére
eglerandrew
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.03.15. Szomb., 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cstomi írta:
Szia!

Nálam is van, hogy valami hangra vagy fényre, néha-néha felkelnek éjjel, de nem jellemző.
Azért fiatalabb teknősök amúgy is sokat alszanak napközben. Főleg egy átmúlatott éjszaka után. Very Happy
Ne aggódj, ripsz-ropsz vissza álla a normál kerékvágásba.

Tomi

Szia!

Köszi a választ! A mai nap már teljesen rendben zajlott, átaludta a tegnapi napot és a mostani éjszakát, ma pedig evett, ivott, fürdés is volt meg teljesen aktívan mozgott, majd fél 4-kor nyugovóra tért, szóval úgy fest tényleg teljesen helyreállt a rend! Cool
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.03.15. Szomb., 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nálam is van, hogy valami hangra vagy fényre, néha-néha felkelnek éjjel, de nem jellemző.
Azért fiatalabb teknősök amúgy is sokat alszanak napközben. Főleg egy átmúlatott éjszaka után. Very Happy
Ne aggódj, ripsz-ropsz vissza álla a normál kerékvágásba.

Tomi
Vissza az elejére
eglerandrew
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.03.14. Pént., 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az alábbi dologban szeretnék tanácsot kérni. Előző éjjel illetve ma a teknőcünk bioritmusa mintha megfordult volna... Tegnap délután fél 2 magasságában elment a házába aludni miután reggel fél 8-kor jóízűen evett. Ezt követően aludt éjfélig, majd ekkor előjött a sötétben (a TV ment a szobában), fürdőzött és mászkált. Mi elaludtunk, tehát ezután nem tudom mit tevékenykedett éjszaka, ma reggel is kint volt a házából, adtam neki fél 8-kor enni, amit elkezdett falatozni, majd én elindultam dolgozni. Párom hívott délelőtt telefonon, hogy a teknőc alszik a házában, ez eddig délelőtt nem volt szokása... Mi történhetett? Miért kelt fel éjszaka? Lehet hogy egész éjjel ébren volt, és ezért alszik most a házában? Normális ez egyébként? Van valami amit tudok tenni annak érdekében hogy visszaálljon a normál menetrendbe, vagy majd ő ezt szépen tudja mikor akar ébren lenni és mikor aludni?

Köszi előre is!

Üdv
Andris
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.03.09. Vas., 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Szoktam lucernát is adni. Mondjuk sokan nem etetnek vele. Ugye kicsit magadabb a foszfortartalma.
Nállunk még menő a fehér és a vőrös here.

Tomi
Vissza az elejére
tractulus
Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2014.03.09. Vas., 9:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval az történt az elmúlt napokban, hogy szedtünk kákicsot, papsjtot meg mindenfélét, ami nem tyúkhúr és evett belőle elég rendesen. Kicsit megnyugodtam, úgy tűnik besokallt a tyúkhúrból... Talán mostmár jön a jóidő és megnő a választék...

A kérdésem, hogy a lucernáva mi a helyzet?
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.03.03. Hétf., 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Konkrétumokra lennék kíváncsi. Hány fok van a melegítő lámpa alatt, hűvösebb részen. Milyen uv-t használsz? Hasznos a külön fürdetés, bélműködés miatt, vizet vesz magához a teki.

Amúgy lehet időjárás függő, a passzivitása. Nálam télen, főleg decemberben voltak a legpasszívabbak. Most már, megint baromi aktívak.

Megfázni, nem fázhatott meg? Szép idő van, kint szellőztessünk!

üdv:
Tomi
Vissza az elejére
tractulus
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.03.03. Hétf., 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden ugyanaz, mint eddig. Semmi gond nem volt, úgy evett, hogy öröm volt nézni. UV, melegítő, vizecske, párásítani is szoktam... Külön nem fürdettem, de a pancsolással most sincs gond, amint friss vizet kap, már megy is bele. Egyszerűen nem tudom, hogy mi lehet. Elképzelhető, hogy a természetes bioritmusa miatt van? Tél vége...?
Van egy vizitekim, ő is ilyenkor kevesebbet eszik, de... Szárazföldiben gyakorlatlan vagyok.

Eddig minden oké volt. Semmit nem változtattam, csak silányabb a zöldség ilyenkor már!

Kérlek, ötleteljünk, hátha.... Köszi, előre is!
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.03.03. Hétf., 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Hőmérséklet? Világítás? Két-Három naponta langyos sekély vizű fürdő?

Tomi
Vissza az elejére
tractulus
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.03.03. Hétf., 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziazstok!

8-9 hónapos kis sztyeppi tekim kb másfél hete nagyon keveset, és 3 napja szinte semmit nem eszik. Semmi más tünet nincs, aktív napközben, feltúrja az egész terráriumot, nagyokat pacsál, ás össze-vissza, jön-megy, de a kaját ott hagyja. Amit eddig szeretett, azt sem eszi. A tyúkhúr, pitypanglevél (tudom, nem olyan, mint nyáron) most ott fonnyad az etetőtálkában.

Kezdek aggódni... Már mindent kínáltam neki, olyat is, ami tudom, hogy nem a legjobb (uborka, alma, saláta...), csak azt gondoltam, valamit azért kéne ennie...

Szerintetek???
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. Csüt., 8:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Egy megfelelően tágas terrárium megoldás lehet. Párzási időszakban (telelés után) a hím elég aktívan udvarol, az egy szem nősténynek kicsit sok. Ezért szokták őket általában 1.2, 1.3. arányban párba tartani.
Így a hím figyelme megoszlik. De ehhez igen nagy élettér szükséges.

Tomi
Vissza az elejére
madamnati
Tojás

Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. Csüt., 6:50    Hozzászólás témája: nem eszik a teknős Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, van 2 egészséges nagyon szép görög teknősöm, egy lány meg egy fiúcska, de ők nem egy pár. A lány 8 éves, a fiú is biztosan meg van már 8(ő később került ide azért neem tudom). A lényeg, hogy ők ilyenkor már nem telelnek mert a lány mindig hamarabb kezdett el, ezért ehez szokott hozzá, a fiú pedig most telelt elöször mert az elöző gazdija nem teleltette. Nagyon jól kijönnek egymással, de azt fedeztem fel, hogy a lány mostanában nem nagyon eszik, és úgymondd "meghúzza magát". Ez azért lehet mert ő kb születése óta itt lakik, és furcsa neki hogy eddig az egész hely az övé volt, most pedig valaki más is ott van? Mikor a fiú idekerült ő volt a félénkebb, de ez most megfordult és kicsit félek, mert nagyon közel áll hozzám a kislány. Tehát nem nagyon eszik, és mintha háttérbe lenne szorulva. Mi lehet a baj? Mit lehet tenni? Köszönöm a választ előre is!
Vissza az elejére
cska
Tojás

Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2014.02.07. Pént., 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, le szoktam takarni es nem setaltatom.
lehet h ez nem is megfazas, tekintve h nem latok orrvaladekot, meg tusszentest sem.
ugy latom kezd jobban lenni, meg szerencsere rendes]en eszik.

cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.02.05. Szer., 0:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Áttértem teljesen a tyúkhúrra, nyári habzsi dőzsi után sosem lelkesednek a tyúkhúrért, de megeszik, nincs más jelleggel.

Át kellene gondolni, ha megfázás, mitől fázhatott meg.
Szellőztetés előtt letakarod? Utána megvárod, hogy visszamelegedjen a szoba és csak fokozatosan le a takarás?
Szobában sétáltatás nincs?

Tomi
Vissza az elejére
cska
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.02.04. Kedd., 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, fix.
en mar sok helyre mentem szedni, huvosvolgy, normafa, gellert hegy, de amiota ilyen hideg van, alig talalok par fonnyadt pitypangot Sad

cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.02.04. Kedd., 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Túkhúr dombosabb fák alatt, nyáron árnyékos, ilyenkor napsütötte területeken.
Retek levélről nem hallottam. Leginkább csak lágyszárúakkal etetek.

Próbálj pl. 40 watt izzò helyett 50. Talán egyszerübb.
Fix a lámpád?
Vissza az elejére
cska
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.02.04. Kedd., 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

koszi a gyors valaszt mindkettotoknek!!! valadekot nem lattam az orraban, egyszer volt egy kis buborek, de utana sehol semmi Smile parasitani foleg reggel tudok, napkozben sajnos dologozom Sad
a melegito lampam homersekletet nem tudom allitani, de az jo megoldas, ha a talajszintet emelem meg, hogy kozelebb legyen a melegseghez? vagy letakarom a terko egyik felet?
apropo tyukhur. hol van boven?? mert en nem talaltam. azt olvastam h a reteklevel kalcium aranya ugyanolyan jo, es bioleveleket kap, ami tok jo friss is.

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2014.02.04. Kedd., 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cska írta:
Csatolok egy videót:
http://www.youtube.com/watch?v=-JgHOH6u4ng&feature=youtu.be

Figyelj rá jobban egy ideig,ha bármi egyéb tünet van,passzív lesz hirtelen,válladékos orr ahogy Tomi is kérdezte,akkor vannak gondok. 1-2 hétig vidd fel 27° körülre a hőfokot nyugodtan és párásíts minden reggel és napközben is elég masszívan.
Vagy száraz neki a föld és porzik,vagy vedlik és egy bőrdarab zavarja,vagy egy enyhe kezdeti megfázás. Mindhárom esetben érdemes ezekkel próbálkozni. Aztán nyugi,nem lesz semmi baja,ha figyelsz rá... Wink
Vissza az elejére
cska
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.02.04. Kedd., 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csatolok egy videót:
http://www.youtube.com/watch?v=-JgHOH6u4ng&feature=youtu.be

cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.02.04. Kedd., 8:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Csipogó hangot? Nálam akkor csipognak ha szex van!
http://www.youtube.com/watch?v=e-6x215VBoc

Sípoló hang? Váladékos orr?
Nem fázhatott meg, egy szellőztetésnél?

Vedlésből bőrdarabka az orrüregében?

Ilyenkor minek adsz neki reteklevelet?, csak lágyszárúakkal etess, tyúkhúr van bőven!!

Tomi
Vissza az elejére
cska
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.02.04. Kedd., 8:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

feleves kis tekimnek valami baja van! be-berantja a fejet, kis csipogo hangot ad es tatog. mi lehet a baj? enni azert eszik, de latszik h valami nincs rendben! kerlek segitsetek.
rendesen tartom, van melegito lampa, uv, pitypangot, meg reteklevelet eszik, kap kalciumot. mit csinaljak?
?

cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.08.18. Vas., 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nagyon ötletes az 58-as elnevezés. Very Happy
Nem lehet, hogy a terrárium és a terráriumon kívüli hőmérséklet különbségtől fázott meg a teki? Miért veszed ki? Szabadba viszed ki?
Folyamatosan sípol? Apátia?
Vissza az elejére
dorottyka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.08.18. Vas., 9:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! 58 a neve! :)
Teljesen megfelelő a fejlettsége a 3 éves teknős szintjéhez.
Nem taknyos azt már én is néztem, és nincs semmi az orrába.
Lakásba van terráriumba, de sokat vesszük ki onnan.

Szia! 58? 58g? Milyen fajta teknős? Ha a súlya 58g azt nagyon kevésnek tartom három éves teknősnél.
Nincs valami bőrdarabka az orrában? Vedlés után. És azért sípol.
Hagy tartod? szobába, kertbe? Kertbe búvóhely? Volt egy két hűvös reggel.
Ilyen buborékok nincsenek az orrán? Magyarul nem taknyos?
Volt, hogy nekem is megfázott valamelyik, de ő simán taknyos volt, feljebb vettem a hőmérsékletet a terkóban és egy pár nap múlva el is múlt.[/quote]
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.08.17. Szomb., 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! 58? 58g? Milyen fajta teknős? Ha a súlya 58g azt nagyon kevésnek tartom három éves teknősnél.
Nincs valami bőrdarabka az orrában? Vedlés után. És azért sípol.
Hagy tartod? szobába, kertbe? Kertbe búvóhely? Volt egy két hűvös reggel.
Ilyen buborékok nincsenek az orrán? Magyarul nem taknyos?
Volt, hogy nekem is megfázott valamelyik, de ő simán taknyos volt, feljebb vettem a hőmérsékletet a terkóban és egy pár nap múlva el is múlt.
Vissza az elejére
dorottyka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.08.17. Szomb., 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A teknősöm 58, most lesz 3 éves.
Mostanában a levegőt sípolva veszi.
Megfázott esetleg szerintetek?
Menjek vele dokihoz?
Köszi a kommenteket
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Európai szárazföldi teknősök (Görög-, Mór-, Szegélyes-, Sztyeppi teknős) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
1 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból