Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Témanyitás

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kérdések a Fórum használatáról (Moderátorok válaszolnak)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2015.05.17. Vas., 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Linkeld nyugodtan! Azért készültek, hogy minél több emberhez eljuttassuk az ideális tartási módszereket. (A tiltás, szerintem a hozzászólások szövegének kimásolására vonatkozik...)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ballabeci
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2015.05.17. Vas., 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ismerőseim közül többen kérdésekkel bombáznak engem a teknősök tartásával kapcsolatban. Egy nagyon egyszerű megoldás lenne, ha belinkelném nekik a "felhasználók cikkei" topicból néhányat bejegyzést. Azt tudom, hogy a fórumszabályzat tiltja a "hozzászólások" megosztását, de ez érvényes a cikkekre is? Jelenleg csupán ajánlom ezt az oldalt, hogy kutassanak, de ez időigényesebb és körülményesebb,mint a fenti megoldás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2015.01.18. Vas., 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bár az utóbbi időben elég gyakori és "olcsó" teknős lett a cafrangos vagy matamata kereskedésekben és börzéken,de amint látom nincs ilyen téma. Ha szabad kérnem legyen mert tervezem eme remek faj beszerzését és egy-két jó tanácsot szeretnék!
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2012.09.17. Hétf., 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Kérnék ide:
http://teknosforum.com/forum/viewforum.php?f=38
egy új témát
Teleltetésről általánosságban
címmel.

Köszi. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2012.03.23. Pént., 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia

Szerintem nem kell külön topikot nyitni neki. Hisz egy kezdő görög, mór vagy szegélyes tekivel fog kezdeni amelyek 10-20.000 ft között vannak. Nem fog megvenni egy 40-50-60.000 ft értékű tekit. Ezt az veszi meg akinek van már tapasztalata az európai szárazföldiekkel.

Testudo hermanni
Tojás

Kor: 19

HozzászólásElküldve: 2012.03.23. Pént., 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Szárazföldi tekiknél: Kezdő teki tartók kérdései. itt olyan kérdésekre gondolok amiket nem lehet hova irni Pl: Milyen sz.földi tekivel kezdjek.
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.05.24. Hétf., 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ide beírhatod.

http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=62

vagy ide

http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=61

poppet
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2010.05.24. Hétf., 11:18    Hozzászólás témája: pár kereső Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van olyan topic ahova párzási időszakra párt lehet keríteni a teknősnek? Vagy ezzel nem foglalkozik a fórum?

Köszönöm a választ!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Atis
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2009.07.26. Vas., 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy tudtam hogy ilyen béna vagyok elnézést és köszi a segítséget !
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.07.26. Vas., 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt megtalálod kereskedéseket

http://teknosforum.com/forum/viewforum.php?f=29

Itt pedig leírhatod a tapaszalatod

http://teknosforum.com/forum/viewforum.php?f=34

Atis
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2009.07.26. Vas., 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !
Azt szeretném kérdezni hogy nem e lehetne olyan topikot nyitni ahol a díszállatkereskedésekről van szó pl: meik városban hol . Wbcím tapaztltok árak kínálat hol mi mennyiért stb. . . (nem találtam ezért gondolom nincs is , vagy csak túl pancser vagyok és nem találtam meg !!! Akkor elnézést és tárgytalan ! Ha van hol tálálom ??Very Happy))
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.07.26. Vas., 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Létrehoztam ezt a fórumot, az alfejezeteket magad is létre tudod hozni benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.07.25. Szomb., 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kérnék az Állatorvosok csoportba egy olyan témát, hogy "Gyógyszernek nem minősülő készítmények".

Ide össze lehetne gyűjteni azokat a vény nélküli készítményeket, egyéb anyagokat, amelyeket gyógyszertárban, bio-boltokban, vagy háztartási boltban lehet beszerezni, és gyógyításra, vagy megelőzésre használható a teknősöknél.

-- Mi a neve (ez az adott topik neve is)
-- Szárazföldi teknősnek, vizi teknősnek, vagy álltalánosan
-- Mire jó
-- Hogy kell használni
-- Esetleges megjegyzés

Viszont itt csak komolyabban, korrektül összeállított anyag legyen, nehogy esetleg minden "széna-szalma" belekerüljön. És jó lenne, ha csak regisztrált felhasználók nyithatnának új topikot.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Simson
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2009.06.09. Kedd., 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello! Kész Smile
Vissza az elejére
Momóka
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2009.06.09. Kedd., 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

Az ékszerteknősökön belül én egy olyan témát szeretnék feldobni, hogy ki mit tud a jogszabályról amely állítólag tiltja a vörösfülű ékszerteknősök bármilyen értékesítését (belföldit is).

Noha nekem iszapteknőceim vannak, szerettem volna egy közeli barátnőmnek segíteni, aki ilyen fajt szeretett volna a kisfiának (annyira egyébként nem pici, csak a legkisebb) szülinapjára ajándékozni, de a kereskedő lebeszélte. Szívesen megvitatnám ezt a szerintem téves infót nálam jobban értesültekkel is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.10. Vas., 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsozso írta:
Sziasztok!

Jó lenne a "Barkács (csináld magad!)" topicban egy terráriumról/akváriumról szóló téma is. (Amiben meg lehetne osztani a tapasztalatokat az előbbiek építésében, szépítésében.)

A Barkács topik nyitott, vagyis tudsz benne témát nyitni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zsozso
Tojás

Kor: 21

HozzászólásElküldve: 2009.05.10. Vas., 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jó lenne a "Barkács (csináld magad!)" topicban egy terráriumról/akváriumról szóló téma is. (Amiben meg lehetne osztani a tapasztalatokat az előbbiek építésében, szépítésében.)
Vissza az elejére
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009.05.09. Szomb., 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én egy szakirodalommal kapcs. topicot nyitnék ha lehetséges mert mostanában szereztem pár könyvet amit szivesen ajánlanék másoknak.Ha van már akkor elnézést nem láttam. Shocked

Üdv.:Ilony
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.05.01. Pént., 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretnék kérni egy új témát, és hozzá két topikot:

Vizi teknősök
    Kezdő vizi teknőstartók
      A vásárlás nehézségei, és örömei
      Kezdeti lépések, tippek, trükkök

Jelenleg a Fórum tagsága szinte zömében "gyakorlott" teknőstartókból áll, akik már nagyon várták ezt a fórumot, hogy jót beszélgessenek kedvenc közös témáikról.
De biztos vagyok benne, hogy ez a fórum fel fog lendülni, mert van rá igény. Viszont azok a látogatók, vagy új tagok, akik még csak most akarnak belevágni a teknőstartás rejtelmeibe, majd lépten-nyomon egy már valószínű pörgős, nagyon sok adatot tartalmazó fórumba kerülnek, ahol a sürüjébe találják magukat. Pedig sok mindenről még nem is tudják, hogy mi az.
Számukra jó lenne egy ilyen rész, ahol ők is be tudnának kapcsolódni a többiek beszélgetésébe, és lenne egy biztos kiinduló pontjuk.

Ha jó ötletnek tartjátok, lehetne ilyent készíteni szárazföldi teknősök részére is. De azt nem tudom vállalni, mert volt ugyan nekem is több alkalommal, de csak igen rövid időkre, megőrzés céljából, így nincs konkrét gyakorlati tapasztalatom.
De biztos van más, aki felvállalná, és a kezdeti lépésekről tudna jókat írni.
És ha jó az ötlet, kérném a témán belül az első helyre tenni, hogy a kezdő fórumozónak szembeötlő legyen.

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.04.29. Szer., 9:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyéb vízi teknősök - Veszélyes viziteknősök

Pár szót szeretnék írni a két veszélyes teknősfajról: Harapósteknős - Keselyűteknős
Tudom, hogy vannak, akik tartanak ilyent, és azt is tudom, hogy milyen sokan szeretnének. Azonban jópár dologgal (nagyon sok mindennel) nincsenek tisztába, amit nem ártana leírni.
Nem biztos, hogy elolvassák, vagy ha el is olvassák, nem biztos, hogy fontosnak tartják, és megszívlelik.
De valószínű, hogy lesznek sokan, akik elgondolkoznak rajta, nem beszélve arról, hogy nagyon sokan új ismereteket is szerezhetnek annak ellenére, hogy nem is akartak ilyen fajt tartani.

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.04.29. Szer., 7:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Csevegő, Állatorvos és Felszerelés fórumokban lehet témákat nyitni felhasználókank. A teknőssel kapcsolatos fórumokban és az Apróban nem. Ott kérni kell, különben elszabadulnak a pokol.
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.04.28. Kedd., 22:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csevegő - Kérdések a Fórum használatáról Moderátorok válaszolnak

Ez csak egy javaslat, és nem is biztos, hogy a legmegfelelőbb a címe.
A lényege az lenne, hogy a fórum használatával kapcsolatos kérdéseket ne össze-vissza a topikokba tegyék, írják, hanem egy helyre.
Gondolok itt olyanra, hogy:
Hogy lehet avatart feltölteni
Hogy lehet képet felrakni
Hogy lehet a PM-et beállítani, használni
stb, stb.
Tapasztalatból tudom, hogy nagyon sok ilyen, és hasonló kérdés lesz, és jobb, ha a moderátorok mondják el, mintha mindenki bármilyen jó szándékkal is, de össze-vissza magyarázná el.

apcapapi
Tojás

Kor: 69

HozzászólásElküldve: 2009.04.28. Kedd., 22:38    Hozzászólás témája: Re: Kínai csíkosnyakú (Ocadia sinensis) Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Mi volt a címe? Nyissunk valami újat ott?

Köszönöm, már fel is "avattam" Very Happy

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.04.28. Kedd., 22:26    Hozzászólás témája: Re: Kínai csíkosnyakú (Ocadia sinensis) Hozzászólás az előzmény idézésével

apcapapi írta:
Az egyéb viziteknősök között volt egy ilyen -elég pörgős- topik. Szeretném, ha itt is lenne. Már csak azért is, mert mindkét tekim az említett fajtához tartoznak. Smile

Mi volt a címe? Nyissunk valami újat ott?
Vissza az elejére
apcapapi
Tojás

Kor: 69

HozzászólásElküldve: 2009.04.28. Kedd., 22:24    Hozzászólás témája: Kínai csíkosnyakú (Ocadia sinensis) Hozzászólás az előzmény idézésével

Az egyéb viziteknősök között volt egy ilyen -elég pörgős- topik. Szeretném, ha itt is lenne. Már csak azért is, mert mindkét tekim az említett fajtához tartoznak. Smile
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.04.28. Kedd., 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Furtoske írta:
Csevegő - Hírek, érdekességek a nagyvilágból

Nagyon sok minden történik a világba, ami valamilyen formában kapcsolatban van a teknősökkel.
Sok olyan érdekes hír van, ami ugyan a hazai teknőstartókat nem érinti, de érdekli. Ha másért nem, esetleg csak kíváncsiságból, vagy mert valami miatt különleges, kuriózum.

Elkészült, és ezt nyitva is hagyom, lehet benne szabadon témákat nyitni.
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.04.28. Kedd., 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csevegő - Hírek, érdekességek a nagyvilágból

Nagyon sok minden történik a világba, ami valamilyen formában kapcsolatban van a teknősökkel.
Sok olyan érdekes hír van, ami ugyan a hazai teknőstartókat nem érinti, de érdekli. Ha másért nem, esetleg csak kíváncsiságból, vagy mert valami miatt különleges, kuriózum.
Vissza az elejére
Simson
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2009.04.27. Hétf., 18:06    Hozzászólás témája: Témanyitás Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha témát szeretnél nyitni, ide írd le a téma címét, a kategóriát, ahova tenni szeretnéd (pl Állatorvosok jegyzéke), és egy indoklást, hogy miért szeretnéd megnyitni.

A hozzászólást Simson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2009.09.19. Szomb., 19:53-kor.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kérdések a Fórum használatáról (Moderátorok válaszolnak) Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból