Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kezdeti lépések, tippek, trükkök
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 34, 35, 36

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kezdő vízi teknőstartók
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Nem: Nem:férfi
Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.10.02. Pént., 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uanette írta:
sziasztok!

az EXO-TERRA izzó Sun Glo 25 W (PT2102) citrom jó az egy év alatti tarajosteknősöknek vagy feltétlenül az 50w-os narancssárgát vegyem a napozáshoz?
a narancssárgából nincs kisebb? mert nem találtam.

ha a megvilágítást 9w-os kompakt fénycsővel teszem az megfelelő?

sose gondoltam volna, hogy egy ilyen kis állat tartásához ennyire után kell nézni! már kb 2 napja olvasom ezt a fórumot, ami rengeteget segített, de még bizonytalan vagyok. Sad nem bízok a kereskedésben, inkább titeket kérdezlek.
örülök, hogy még nem vettem meg a kicsikét, szeretnék neki először jó helyet biztosítani.

A 25W-os nem jó napozásra. A Sun Glo csoportból csak a spot-izzók jók, azok pedig 50W, 75W, 100W és 150W-os teljesítményben kaphatóak. A 25W-os hosszúkás alakú nem spot izzó, ami általános világításra való pici terráriumban. Hogy a 9W-os kompakt megfelelő e, az a terrárium méretétől függ. A vízi teknősök nem támasztanak olyan komoly igényt az UV sugárzó lámpákkal szemben mint a szárazföldiek. Nekik elsősorban a látható fény és a leadott hő a fontos.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
uanette
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Nem: Nem:nő
Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2009.10.02. Pént., 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

az EXO-TERRA izzó Sun Glo 25 W (PT2102) citrom jó az egy év alatti tarajosteknősöknek vagy feltétlenül az 50w-os narancssárgát vegyem a napozáshoz?
a narancssárgából nincs kisebb? mert nem találtam.

ha a megvilágítást 9w-os kompakt fénycsővel teszem az megfelelő?

sose gondoltam volna, hogy egy ilyen kis állat tartásához ennyire után kell nézni! már kb 2 napja olvasom ezt a fórumot, ami rengeteget segített, de még bizonytalan vagyok. Sad nem bízok a kereskedésben, inkább titeket kérdezlek.
örülök, hogy még nem vettem meg a kicsikét, szeretnék neki először jó helyet biztosítani.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mirdal
Tojás

Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2009.10.01. Csüt., 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem Sera fűtőm van, igaz, halakhoz vettem. A sárga fülűm még kicsike, de a jövőre gondolva én nem az akvárium függőleges falára tapasztottam a fűtőt a tappancsokkal, hanem az aljához. Arra meg rá a kavicsokat - mármint a tappancsokra.

A napozó - ami fölöt világít a mű-nap - meg egy égetett kerámiából készült valami tégla-féle, amire kimászhatna, ha akarna - mert annak az egyik oldala le van gömbölyítve -, de nem nagyon akar. Pedig kicsi rámpát is kreáltam neki, amire kavicsokat ragasztottam, hogy könnyebben kimászhasson (akkor böktem magam hasba Smile). De mégsem. Szeret a vízben lenni, de párszor már láttam azért sütkérezni a spot lámpa alatt. A vize 28-ra tekert fűtő által melegített, igaz szűrőm nincs még, mert nem az akváriumban etetem, hanem kiveszem egy kis műanyag tálba és ott etetem meg. Aztán megy vissza a helyére. Kicsit ijedős szegényke, amint valaki feltűnik a szobában, már iszkol is a rámpa alá (kb. az 1/5-e van kint annak a vízből, a többi a vízszint alatt), onnan kukucskál ki. Vagy csak lemerül az aljzatra és onnan kacsingat rám. Aranyos, csak nem értem, hogy miért annyira ijedős...?

Egyébként meg amikor megkaptuk szegényt, egy műanyag tálban vészelte át azt a pár napot, amíg a mostani terráriumát összeraktam. Hááát, nem volt sem boldog, sem mozgékony csórikám a hideg vízben. Sad Amióta melegben van, sokkal fürgébb is szegénykém, nem is láttam ilyen gyorsan még tekit mozogni! Smile

Örülök, hogy jól érzi magát, csak kár, hogy ilyen félénk...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Japi1
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 75

HozzászólásElküldve: 2009.10.01. Csüt., 19:51    Hozzászólás témája: Re: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

lubma írta:
Nem is hallottam még ilyet, hogy tönkreteszik a vízmelegítőt...

A vízfűtőről: ahogy Chelona is írta, a Sera forgalmaz védett fűtőket különböző teljesítménnyel:
http://kepfeltoltes.hu/091001/Sera_f_t__100W_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Más fűtőkhöz is láttam már műa. védőrácsot.
Japi

Japi1
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 75

HozzászólásElküldve: 2009.10.01. Csüt., 19:42    Hozzászólás témája: Re: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

lubma írta:
A lényeg hogy ki tudjam venni, és így az akváriumot is, és a szigetet is külön alaposan tudom lepuceválni...

Helló lubma!
Nálam ez úgy működik, hogy az akvárium oldalára üveg négyszögeket ragasztottam, ezek tartják az üveglapot, amin a napozókő van. Az előre csúszást szintén egy négyszög akadályozza meg. Kivehető takarításkor. Alá tudnak úszni, több a mozgásterük, búvóhelynek is jó. Elfér alatta a vízfűtő, szűrő stb.
http://kepfeltoltes.hu/view/091001/HPIM1430_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/091001/HPIM2075_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Japi

Chelona
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009.10.01. Csüt., 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Serának teknősbiztos vízfűtője van (az enyémeknek olyan van). Van rajta egy műanyag védőrács.
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2009.10.01. Csüt., 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem az a könyöklőjük, onnan figyelnek engem, mikor a kanapén tanulok.
Még egyet sem tettek tönkre.
Úgy látszik, ebben szerencsés vagyok:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
lubma
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2009.10.01. Csüt., 16:01    Hozzászólás témája: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

Tyűha, az annyira nem szerencsés. Bumbi nagyon mozgékony, de idáig szerencsére még nem jutott el. Mondjuk én olyan helyre is tettem a vízmelegítőt, ahol nem annyira éri el.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.10.01. Csüt., 15:53    Hozzászólás témája: Re: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

lubma írta:
Nem is hallottam még ilyet, hogy tönkreteszik a vízmelegítőt... Rolling Eyes
Ezt hogy kell érteni? Mondjuk az én tekim nem csinál szerencsére semmit vele, csak kíváncsiságból kérdezem...szétrágják?
.

Letornázza a tapadókorongról és odaveri az üveghez, így széttörik a vízmelegítő cső.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lubma
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.01. Csüt., 15:50    Hozzászólás témája: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem is hallottam még ilyet, hogy tönkreteszik a vízmelegítőt... Rolling Eyes
Ezt hogy kell érteni? Mondjuk az én tekim nem csinál szerencsére semmit vele, csak kíváncsiságból kérdezem...szétrágják?
Más:
Arra gondoltam, hogy kivenném Bumbeszemtől a nagy szikláját amire kimászkál, mert bár nagyon dekoratív, és szereti, de elég sok helyet foglal el. Nagyon tetszik nekem is az az üveg beragasztásos megoldás, csak az a problémám vele, hogy így is nehézkes a tisztítása az akváriumnak. A csücskökből kipiszkálni az algát, úgy meg több helyről kéne kapirgálni. Valami olyan megoldás futott végig az agyamon egyik nap, hogy kb. ugyan úgy nézne ki, mint az üveglapos történet, csak mondjuk valami keményebb műanyagból lenne, és az akvárium széléről lenne belógatva. A lényeg hogy ki tudjam venni, és így az akváriumot is, és a szigetet is külön alaposan tudom lepuceválni.Smile Azért ez jutott eszembe, mert van egy műanyagozó ismerősöm, és azt mondta megoldható. Lehet belevágok, hacsak nincsen valami jobb ötletetek esetleg.
Vissza az elejére
uanette
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2009.09.30. Szer., 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi szépen Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2009.09.30. Szer., 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

'Hát' erre nem tudok mit mondani, mert még magad sem tudod, hogy mekkora lesz az a két teknős.
Nekem, igaz, hogy ideiglenesen, de kb. ekkora helyen volt 7 db kisteknős. Smile

Ezek a teknősök nőnek-nőnek-növögetnek, és rendszerint mindig utánuk kell menni a helyük méretével. Smile

Vélhetően egyenlőre elég lesz nekik a hely, de ezt majd magad is látni fogod, mikor berendezted, és bele raktad a kistekiket.

Magam részéről mindenképpen azt javaslom, hogy amint tudsz, készíttessél (sokkal olcsóbb!) egy akkora akváriumot, amekkora csak elfér, és ki tudod fizetni. Shocked

Minél nagyobb, annál jobb, több szempontból.

Minél nagyobb az akvárium, annál több hely jut a tekiknek
Minél több víz, annál ritkábban kell takarítani.
Minél több víz, annál jobb a vízháztartása, stabilabb a hőfoka.
Minél nagyobb az akvárium, annál kényelmesebben tudod berendezni
Minél nagyobb az akvárium, annál később kell kicserélni egy még nagyobbra Laughing

Ajánlom a figyelmedbe ezt az oldalt.
Sok mindent megtalálsz benne, és sok kérdésre esetleg választ is kapsz.
Amire meg nem találsz, vagy nem érted, itt ezen a fórumon biztos, hogy választ kapsz rá : Smile

Az ékszerteknősök tartása, gondozása

.

A hozzászólást Furtoske összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013.04.28. Vas., 8:05-kor.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
uanette
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2009.09.30. Szer., 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia!

nagyon köszönöm a segítséget, és bocsi, hogy rossz kifejezést használtam a tekikre, de tényleg így láttam a kereskedésben.

még egy kérdés: egy 40x20x25(magasság) cm-es akvárium meddig elég kettőjüknek? vagy már érdemesebb lenne nagyobbal próbálkozni?

köszi
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.30. Szer., 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Én a magam részéről allergiás vagyok a "királyteknős" szóra. Sad
Sem Latin, sem Angol, sem Magyar nyelven nincs ilyen teknős, csak a kereskedők hangzatos kitalációja, hogy a tarajos-teknőst jobban vigyék.

Ezt persze ne vegyed magadra, csak egy magán megjegyzés volt. Smile

Ha tényleg szó szerint kicsiket veszel, az elején, fél éves - egy éves korig érdemes 25°C - 28°C körüli hőmérsékletű vízben tartani őket.
Mivel jön a tél, és a lakásban természetes dolog a szellőztetés, érdemes az akváriumot tartósan a 3/4-ed részében lefedni. Így nem fáznak meg akkor sem, ha véletlen tovább marad nyitva az ablak.

Nem teszik tönkre a vízmelegítőt, még a nagyobbak sem.
Bár véletlen "balesetek" előfordulhatnak, de ezt meg lehet előzni, ha rendesen le van téve a vízfűtő.
Egyébként meg kapni kifejezetten hüllők részére készült vízmelegítőt, amelyiknek a fűtő része tartósabb anyaggal van bevonva, ami valóban sokkal biztonságosabb.
Bár nekem a több, mint 10 év alatt teknős még egyetlen egy fűtőt sem tett tönkre. Smile

A világításra találsz a fórumba több megoldást is, válogathatsz a lámpák, vagy a teljesítmények között.
Az édesvizi teknősök között a helyük megvilágításában, a napozó helyük megvilágításában, annak hőmérsékletében nincs nagy különbség.
Legfeljebb annyi, hogy az egyik fajta állandóan kint van, és "napozik", míg a másik fajta szinte alig megy ki. Smile
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=81

.

A hozzászólást Furtoske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2009.09.30. Szer., 12:29-kor.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
uanette
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2009.09.30. Szer., 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

tudom elcsépeltnek tűnhet már, de már annyi oldalt átböngésztem és szeretném tényleg jól csinálni a teknőstartást. 2 királyteknőst szeretnék venni, még piciket, és lenne pár kérdésem.
milyen gyorsan nőnek? (az akvárium mérete miatt, nem akarom évente cserélni) Very Happy
azt olvastam h tönkreteszik a vízmelegítőt, de gondolom a kicsik még nem, ugye?
mennyi legyen a víz hőfoka?
spot lámpa elég nekik vagy kell még más megvilágítás?
a lámpa hány watt-os legyen és mennyit menjen 1 nap?

előre is köszi a válaszokat.

jó teknősözést!

üdv: Anett
Vissza az elejére
mirdal
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.25. Pént., 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel csemperaktárban dolgozok, tudom, miről beszélsz! Very Happy

Lehet csemperagasztóval ügyeskedni, de olyan sima felületre, mint az üveg, spec alapozó kell és utána sem az alap csemperagasztó kell, hanem a flexibilis. Az bírja a gyűrődést, mind a mechanikait, mind a hőterhelést.

Smile

És a mai napon a tekimért véráldozatot hoztam. Pont a kimászóját farigcsáltam a tapétakéssel, amikor azt ügyesen a hasamba tettem. Na nem nagyon, csak éppen a pólómat vágtam át vele, meg a hasamon lévő csinos zsírréteget, a hasizmot érintetlenül hagyva... Applause irány a kórház, kb. 5 percet papírmunkáztunk, aztán gyorsan összeragasztották valamilyen tapasszal, kis adag tetanusz és kész is.

Kicsit béna voltam, elismerem! d'oh!

geocore182
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2009.09.25. Pént., 8:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy vicces storym...legalábbis nekem vicces volt. Szóval a rokonom épített egy 300l-es akváriumot, igaz nem tekiknek, hanem sügéreknek, de ez most lényegtelen. A közepébe ragasztott egy házilag hungarocellből készített csemperagasztóval bevont búvóhelyet, aminek elég nagy felhajtóereje van. Apámmal mondtuk neki, hogy FBS-el vagy siloplastal ragassza bele, mert az jobb, de azt mondta, hogy a csemperagasztó is megfogja. (ez annyit jelent, hogy az alja az akváriumhoz csemperagasztóval lett beragasztva, meg az oldala is a valós sziklakinézet miatt) Szóval engedték fel vízzel, én a kezemben egy pohár sörrel szemléltem a történéseket. A vízszint elérte a 40cm-t és a hungarocell, mint egy rakéta lőtt ki az akváriumból!
Iszonyat viccesen nézett ki ... de gonosz vagyok...

Vagy FBS, vagy szárazföldi teki! Razz
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2009.09.25. Pént., 5:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az FBS a legjobb. Az akváriumoknál is azt használják. Semmi bajt nem okot a tekiknek és 24 óra száradás után mehet bele a víz is.
mirdal
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.24. Csüt., 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én még kezdő teknőcös vagyok és azt kérdezném, hogy mivel ragaszthatok az akváriumba dolgokat? Pl. láttam egy srác munkáját, aki az akiba ragasztott bele egy üveglapot vízszintesen - ez lett a napozó - és arra kb 60°-os szögben egy másik üveglapot, amire kavicsokat is ragasztott teliben, hogy a tekik kimászhassanak. Magyarul és érthetően tehát fogta a kimászónak szánt üveglapot, megkente ragasztóval és teleszórta kaviccsal, majd hagyta megszáradni és be is ragasztotta a helyére, így a tekik könnyen kimásznak rajta a napozójukra.

Tehát a ragasztó. Tudom, hogy van kifejezetten akvárium ragasztó, de olvastam olyat is, hogy FBS. Vagy egyéb sziloplaszt. Ami ecetsavas. De az száradás után nem árt a teknőcömnek?

Üdv

lubma
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.20. Vas., 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg mindent felesznek! Legalábbis az enyém biztosan. Egy hónapja vettem egy ilyen pici teknőc formájú kálciumos készítményt, azt gondoltam milyen dekoratív és még hasznos is. 10perc múlva már semmi nem volt belőle Very Happy Én meg aggódhattam hogy nem lesz-e tőle valami baja.Szerencsére nem lett:)
Vissza az elejére
giczeics
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2009.09.20. Vas., 8:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

geocore182 írta:
Tehát nem érdemes növényt ültetni?

A fű megmarad, mivel azt nem szeretik. Nem olyan látványos, de legalább zöld!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem.
De ez teknőstől függő,nekem pl Tequila egy amazon,mindent szétszed,minden megkóstol,mindig kalimpál,Luluka viszont nyugis,szerény,óvatos,és csak a kavicsot szokta néha áskálni.

Ezt csak akkor tudod meg,ha kipróbálod.De szerintem nem érdemes.CSak szétszedi és takaríthatod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
geocore182
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tehát nem érdemes növényt ültetni?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viszont el is fogják pusztítani a növényt úgy, hogy nyoma sem marad.
Vissza az elejére
geocore182
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!

Lehet, hogy ez egy triviális kérdés, de ha vízinövényt szeretnék ültetni az akváriumba pl hínárt, vagy egyéb akváriumi növényt... akkor földbe kell tenni? ...kis cserép föld rá kavics stb. stb. vagy valami speckó anyag kell neki...

Az is megfordult a fejemben, hogy tündérrózsát ültetek ( a leendő akváriumomba a leendő vízi teknőseimnek, mert még csak agyalok... ) Ennek a növénynek nálunk a tóban annál nagyobbra nőnek a levelei minél mélyebben van...1,2m nél egyik sincs mélyebben, ahol pedig kb 30-40centis a víz aranyos pici leveleket növeszt...ez az én felfogásomban alkalmas lehetne. Olvastam, hogy a tekik szeretik ha van növény felettük ami takarja a felszínt...

Na szóval... a növény ültetést hogyan kell kivitelezni?
Vissza az elejére
Tinncsi
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.08.04. Kedd., 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hali
hat mi a vizet ritkan csereljuk,mivel hallal etetjuk az ekszereket,azt meg kulon talban tesszuk,inkabb leszivjuk a vizfenekrol a koszt,meg a parolgas miatt ontunk hozza.
egyebkent nem kell tul tisztitani,szerintem.de egy regi fogkefevel priman le tudod dorzsolni a panceljukrol az algat idonkent.javasolhatnam a vizinovenyt is hogy tisztuljon a vize,csak megeszik pillanatok alatt,meg az algaevohalat meg elobb...(:
udv
Vissza az elejére
pkata
Tojás

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2009.08.01. Szomb., 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a felvilágosítást. Nálunk az alga zöld. Milyen gyakran szoktál vizet cserélni? Szűrőnk van, mi hetente cseréljük a vizet.
Vissza az elejére
Tinncsi
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.08.01. Szomb., 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a barna alga-keves fenyt jelent,akkor tedd oket nagyobb fenybe,zold alga a naptol van a sok fenytol,de az jo a tekiknek,nekunk is nyaron szepen bezoldul a vizuk,tobbszor kelll takaritani nyaron,de az algatol semmi de semmi bajuk nem lesz.
udv
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.07.31. Pént., 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Mennyi víz van, milyen színű, hány fokos, mikor volt utoljára cserélve.
Milyen, vagy mekkora a szűrő, ha van?

pkata
Tojás

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2009.07.31. Pént., 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Segítséget szeretnék kérni! Teknősünk köve és páncélja is algásodik. :cry: Mit tehetünk ellene?
Vissza az elejére
Tinncsi
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.07.24. Pént., 18:36    Hozzászólás témája: vizitekik Hozzászólás az előzmény idézésével

az etetessel kapcsolatban mi is kulon lakban etetjuk oket,folg hogy csak halat kapnak.a vegtermeket meg mindig megeszik.csak heti egyyszer adunk nekik kajat,persze ez merettol fugg a kicsi meg napont a kap. meg dobunk be nekik szepiat,amit megesznak,de lehet nyugodtan tiszta csigahazat,meg elo csigat is.megeszik mindent.
udv
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.07.22. Szer., 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az állatokat, főleg a fogságban tartható állatokat hajlamosak vagyunk valamilyen emberi tulajdonságokkal felruházni, vagy bizonyos emberi jellemzőket, viselkedési formákat hozzájuk rendelni.
Ez a legtöbb esetben meg is állja némileg a helyét, de vannak szituációk, amikor a valóság nem ugyanaz, amit mi elképzelünk.

Ilyenek például a teknősök is. különböző helyeken találni kisebb, nagyobb számú populációt, de a tartós, hosszabb megfigyelés alkalmával sem találtak semmiféle olyan jellegű utalásokat, cselekedeteket, kommunikációs hajlamot, mely arra következtetne, hogy a teknősök társas lények.
Természetesen ez alól kivétel a párzási időszak, de az is csak egy természetes, ösztönös reflex.
Csoportos teknős fauna esetében megfigyelhető, hogy ha egy teknős veszélyt érez, és becsobban a vízbe, akkor szinte mindegyik követi. De ez is csak egy ösztönös védelmi reflex.

Hogy mennyire nem társasági lények, mi sem jellemzőbb, mint ha otthon, más hely nem lévén az akvásiumba teszi le a tojást a teknős. Sok esetben észre sem venni, mert addigra már meg is eszik. Ugyanígy, ha pici teknős kerül a nagyok közé, könnyen lehet, hogy megtámadják, elpusztítják, meg is eszik, főleg ha még nagyon pici, mert akkor még a páncélja is eléggé puha. Ez persze a természetben ritkán fordul elő, de ott összehasonlíthatatlanul nagyságrendekkel nagyobb területük van, nincsenek egy ilyen pici világba összezárva.

Viszont a teknősök is olyanok bizonyos értelemben, mint az emberek, teljesen különböző egyéniségek. Így aztán vannak teknősök, melyek békésen elvannak egymással, de vannak olyanok, amelyek rendszeresen zaklatják, támadják a másikat.

Amíg egy teknős otthon egyedül van, addig nyugodtan elvan, kicsit ellustul is bizonyos értelemben. Ha mellé teszünk másik teknőst, annak ellenére, hogy megvannak egymás mellett, a figyelmük ösztönösen egymásra is kiterjed. Ettől aztán néha akár mozgékonyabbnak, aktívabbnak is tűnhetnek. Amiből persze elsőre azt szokták leszűrni, hogy mennyivel jobban érzi magát, ha ketten, vagy többen vannak.

Természetesen lehet több teknőst is tartani egymás mellett, azonban figyelemmel kell kísérni őket, és ha van közöttük agresszívebb példány, lehetőleg el kell különíteni, mielőtt valami baj, vagy sérülés nem történik.

Viszont mindenképpen közel egyforma méretűek legyenek, ami nagyjából egyensúlyban tartja az erőviszonyokat. Az állatvilágban a valamilyen szintű rivalizálás folyamatosan jelen van. És elég pár másodperc, sok esetben nagyon gyorsan történik a dolog, és valamelyik alul marad. A kérdés csak az, hogy meghátrált, vagy meg is sérült, és mennyire. Egy sokkal kisebb méretű, erejű teknősnek nem sok esélye van egy nála sokkal nagyobbal szemben, főleg, ha a nagyobb agresszív természetű.
És a sérült kisteknőst ezek után akár még az egyébként nyugisnak tűnő többi teknős is megtámadhatja. Ez a vadon törvénye, még akkor is, ha mindez a szobánkba van egy akváriumba.

Ez a méret jellemző egy más szépen kifejlett példányra, ami lehet akár 8-10 éves is. Ebben a korban igénylik már a növényi táplálékot is.
A kérdés csak az, hogy egyáltalán kapott-e már valamelyik előző gazditól. Amennyiben soha nem kapott még, akkor hozzá kell szoknia, ami nem megy egyik napról a másikra. Ráadásul a teknősök olyanok kicsit, mint az emberek. Van aki a mákos tésztát nem szereti, van, aki a tökfőzeléket. A teknősökkel is ez a helyzet.
Tegyél be a helyére átokhínárt, békalencsét, az maradhat bent akkor is, ha nem eszi meg. A többi növény, gyümölcs nem vizi életmódra specializálódott, ezért ha nem eszi, egy idő után ki kell szedni, mert megrontja a vizet.
Előbb-utóbb bele fog kóstolni, és megkedveli valamelyiket. Azt már utánna lehet neki adni. A többit is majd megkóstolgatja egy idő után, de biztos lesz, amelyikhez hozzá sem fog nyúlni. Nem kell erőltetni.
Az állatok sok esetben ösztönösen tudják, mi kell nekik. És ha van elérhető növényi táplálék, szükségét érzik, enni fognak belőle.

zrufiandi
Tojás

Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2009.07.22. Szer., 1:25    Hozzászólás témája: kor meghatározása Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Nekünk húsvét óta van egy sárgafülű tekink, akit több gazdi megunt, pedig nagyon jó természetű és adottságú a - főleg általam olvasott -anyagok -ismeretek alapján. Egyébként abszolút első állatkánk!!
Fürtöske nagyon tetszett a honlapod is, néha visszatérek oda, mert egyszerre sok volt és élő "alany " nélkül azt sem tudtam teljesen miről is beszélsz!

Szóval 2 kérdésre sehol nem találtam választ -az első persze egyedi kérdés: a sárgafülü tekink fiú, ezt ellenőríztem is leírásaid alapján, viszont az előző gazdi korra való utalásában nem vagyok túl meggyőzve, 17,5 cm hosszú a teknője, az általad leírt hal mellett békától, bogarakon át mindent megeszik, de a gyümölcsökért- zöldért nem rajong! s úgy 3 naponta szívesen eszik. nyugodt. nem tudom még írhatnék róla, hogy segítsen kicsit?!
a másik kérdésemre biztosabban fogsz tudni válaszolni! lehetne-e őmellé társnak kereskedésben kapható kicsi tekit venni? u.olyan sárgafülüre gondolok?

nagyon köszönöm, ha válaszolsz majd nekem, ráér,
u.i. érdekesség képpen leírnám Nektek, hogy Ő eleinte rövid, kimondottan csipogásra emélkeztető hangot adott a víztaposáson kívül! ma már nem igen csinálja, csak ha nagyon szeretne valamit elérni! rendszeresen fél napokra is kiengedjük a lakásba, nincs Vele semmi gond.

Ja! reggelente felébreszt a köveinek pakolásával!! Shocked
Vissza az elejére
kataiandi
Tojás

Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2009.07.18. Szomb., 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor jó Wink , azt hittem valami nem tetszik neki. De ha majd sikerül megtanítanom, hogy felismerje mi az üveg és mi nem, akkor majd megosztom a tippet Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.07.16. Csüt., 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing

Az enyémek még a víz alatt is ki akartak menni.

Az ok nagy valószínűséggel egyszerű.
Ha el tudod magyarázni neki, hogy mi az az üveg, akkor valószínű nem akar majd átmenni rajta. Smile
De addig, amíg nem tudja, csak azt látja, hogy ott van még valami, de nem tud odamenni (az üvegtől), próbálkozni fog tovább.

Majd egy idő után abba hagyja, bár van, amikor a nagyok is csinálják.

kataiandi
Tojás

Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2009.07.16. Csüt., 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tudom mi a baja Döncikémnek. Áprilisban kaptam, kb fél cm nőtt, eszik rendesen meg minden, de úgy látom a viselkedésén, mindha ki akarna menni ill. mászni. Volt már kicsi vízbe is... de most a páncél átmérőjénél kb. 1 1/2 szeresében van. Szárazföld az aki 1/4. (a terméskő) Aki mérete kb. 30*15*20.....ezek a méretek sacc per kb. Wink Ja, a teki mérete 4cm.
Miért akar "menekülni"? Kicsi a szárazföld?

köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
okoska
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.29. Hétf., 23:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Furtoske írta:

A TESCO-ban találtam ezt a "ládát" az év elején. Smile

Ha már reklám Wink nézelődj az Ikea-ban, ott masszívabbak vannak, sőt olyan is, aminek vannak kerekei, begurítható asztal alá, iletve üres állapotban egymásba rakhatóak.

_
Vissza az elejére
Balatoni Lajoska
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.11. Csüt., 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló!
A tekik tényleg a szokások rabjai,van egy kb1éves pézsmatekim és pár hét alatt megtanulta,ha nyugton marad hamarabb kap enni,ha benyúlok érte a vízbe ,belemászik a tenyerembe és ott marad,amíg le nem teszem,viszont annyit tud enni,hogy a nyakán kidudorodik a falat és még akkor is majdnem éhen hal,ez okozott 1kis problémát,nem fért be a páncéljába,úgyhogy most diétázik.A másik két teknős viszont képtelen elsajátítani a nyugtonmaradás képességét Very Happy Tényleg nincs két egyforma belőlük.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Momóka
Tojás

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2009.06.11. Csüt., 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az etetés nálunk is hasonlóan zajlik, azzal a különbséggel, hogy én nagyjából 1 órát szoktam hagyni Tóbiást kettesben a kajájával. Próbálom úgy időzíteni a visszapakolást, hogy a melléktermékek is távozzanak és ne az akváriumba menjen az is. Ehhez kell kb. ennyi időt hagynom, és ráadásul azt is észrevettem, hogy Tóbi kiélvezi a kis vödörben töltött idő minden percét. A nagy részét a kajának az első 5 percben behabzsolja, de a maradékot már szereti nyugodtan, és szép lassan összeszedegetni.

Egy éve kezdtem teknősökkel foglalkozni, én még mindig abból a tudásból táplálkozom amit ezen fórum elődjén szedtem össze, szívtam magamba. Én mielőtt megvettem volna életem első teknőcét becsülettel végig olvastam az akkoriban pézsmateknősökre vonatkozó (később iszapteknősökre is kiterjesztett) téma mind (ha jól rémlik) az 54 oldalát! Voltak hozzászólások amiket többször is.
Abban igaza van Fürtöskének, hogy felesleges előre dolgozni, amikor úgyis lesznek kérdések, de én azt a tudás anyagot nagyon hiányolom, és nagyon jó lenne néha újra elővenni és átolvasni. Továbbá a topik címe is utal arra, hogy a kezdő víziteknős tartóknak. Valahol el kell kezdeni, aki életében először vág bele és jól akarja csinálni, annak szerintem szüksége lenne egy amolyan gyorstalpaló Mit ne csinálj és mit csinálj összeállításra. Gondolok itt pl. az előkészültekre:
mit kell mindenképp beszerezni mielőtt megérkezik a kis/nagy jövevény? Mert hogy a durrbele-haddszóljon módszer egy ilyen kis állatnál nem hiszem hogy működik és hatásos. Kellenek a minimális feltételek.... Aztán persze már lehet operálni, hogy egy-egy fajnál ez mennyire eltérő és miben különbözik, de szerintem egy ilyen összefoglaló jellegű leírás nagyon hasznos lenne. Embarassed

Mint kezdő, de gyakorló teknőstartó én nagyon szívesen leírom a tapasztalataimat, de sajnos a konkrétumokra például nem emlékszem és nem is tudok más forrást hogy hol lehet fellelni őket (gondolok itt például a mérőszámokra, amellyel meghatároztuk az optimális akváriumnagyságot egy-egy teknőc számára).
Vissza az elejére
Róland
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a terrárium mérete: 55x30x25 és 11cm most benne a víz, ismétlem a tekik 4,5 cmes páncélúak és 2-en vannak. ennek kb 1/5-e szárazföld..vagyis szikla.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így elég nehéz a kérdésedre válaszolni ha a terráriumod méretét titokban tartod.
Róland
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akvaterráriumban vannak, nagy helyen vannak 2-en, teknőstenyésztő ismerősöm azt mondta hogy még 4 is kényelmesen elférne...nem állatkereskedés ahol 5 literesben van 8 Smile
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 9:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mit esznek és milyen nagy helyen vannak tartva?
Róland
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.15. Pént., 9:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemtudtam hogy hova írjam, de engem az érdekelne, hogy a teknőseim milyen gyorsan nőnek, mert 10 hónapja vannak itt, és kevesebb mint 3mm-t nőttek:S pedíg kajálnak rendesen...
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.05.04. Hétf., 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ki mit talál?

A TESCO-ban találtam ezt a "ládát" az év elején. Smile
A láda 2000 - 2500.- Ft körül volt. Maga a "láda" rész cca. 40x30x25 cm.
Nekem a kistekik átmeneti szállása lett, de 1-2 kisteki kényelmesen el van benne 1-2 éves koráig.
A berendezés adott, tartósabb használathoz csak a "napozó" lámpa hiányzik. De kis kézügyességgel az is megoldható a felső kupolába építve, hogy az ki legyen használva.
Ellentétben az üveg akváriumokkal, ezeknek megvan az a hatalmas nagy előnye, hogy viszonylag könnyen fúrható-faragható, bármi rászerelhető, csak egy kis fantázia, na meg kézügyesség kell hozzá. Ha vízvonal alatt csavarozunk, tegyünk kívül-belül alátétet, amit kenjünk be alaposan szilikon akvárium ragasztóval. Tuti nem fog folyni a víz. Smile
A képek mobillal lettek készítve.

A hét pici kisteki ilyen kényelmesen elfér benne. Smile

Ennyire átlátszó ezeknek az oldala, ha víz van benne. Smile

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.05.01. Pént., 19:30    Hozzászólás témája: Kezdeti lépések, tippek, trükkök Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondoltam, hogy ide is írok pár dolgot, de aztán rájöttem, hogy nem sok értelme van előre írogatni ezekről.
Mindegyik új, vagy régi teknőstartó külön egyéniség, ezért mindenki valamilyen formában másképpen tartja a teknősét.
Ráadásul mindegyik teknős is különböző egyéniség, dolgokra másképpen reagál, másképpen viselkedik.

Inkább Ti írjatok ide!
Főleg kezdeti örömökről, bizonytalanságokról, problémákról, bosszúságokról (mert ilyen is előfordul).

Egyetlen tipp, amit ajánlani tudnék általánosan:
    Már a kezdetektől szoktassátok hozzá a kistekit, hogy külön edényben egyen!

Ezzel főleg kisteki tartók jó pár szűrőtakarítást megúsznak. Hiszen a kisteknősök kezdő tápláléka inkább a vöröszúnyog lárva, vizibolha, tubifex, stb. Ezek mind a kistekik méretének megfelelő táplálék, viszont piszok gyorsan el tudják tömíteni a szűrőt!
Az 1 évesnél kisebb kistekiknek ennél jobbat nem adhatunk, bár fél éves kor után már lehet nekik fagyihalat szeletelni aptó darabokra, és nagyon szeretik.
Hát ez az - apró darabokra, és megint ugyanott vagyunk, a szűrő ....

A teknősök minden kézbevételt egyfajta stresszként élnek meg, de hozzá tudnak szokni, ha ez mindig az etetéssel jár.
Sőt a teknősök kifejezetten a megszokás rabjai, így egy idő után adott esetben rettenetetsen "el tudják játszani az éhenhalás határát", ha a megszokott időben nem kapnak enni.
Érdemes erre a célra kijelölni egy megfelelő méretű edényt, amiben kényelmesen tudnak enni. Elegendő annyi vizet bele tenni, hogy a hátpáncéljukat ellepje.
Csak nagyon vigyázzunk, hogy a víz hőfoka jelentősen sem kevesebb, sem több ne legyen az akvárium vizénél!

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kezdő vízi teknőstartók Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 34, 35, 36
36 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból