Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Teknős tartás a lakásban
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Iszap- és pézsmateknősök (Kinosternidae sp.)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vaingloelori
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2017.11.11. Szomb., 13:35    Hozzászólás témája: assist me with my trouble Hozzászólás az előzmény idézésével

Once again, I uncover numerous exciting individuals and subject areas to debate in this article.
Should you even now have some queries left - feel free to put in writing me.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vaingloelori
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2017.11.09. Csüt., 19:33    Hozzászólás témája: enable me with my trouble Hozzászólás az előzmény idézésével

Again, I locate a lot of intriguing people and matters to discuss in this article.
If you even now have some inquiries remaining - be at liberty to write down me.
https://morganconley.me/post/167200143439/go-for-our-professional-writing-service-it
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
NatikNix
Tojás

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2017.10.21. Szomb., 14:09    Hozzászólás témája: Масло& Hozzászólás az előzmény idézésével

Доброго времени суток уважаемые пользователи данного форума!

Хочу Вас познакомить с Съемник масляного фильтра Германия

Зубчатая рабочая поверхность обеспечивает надежность захвата. Разводной механизм подходит под все фильтры

Изготовлен под контролем Backer & Shoer Германия

Товар сертифицирован

Доставляем по всей Росии, есть опт!!! А так же скидки и подарки!

ООО "Фирма Бетор"
+79156307641
ooo-betor@yandex.ru

[url=http://mybetor.ru/catalog/Instrumenty-optom]Купить

vnorbi020
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2017.09.26. Kedd., 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vannak még. Csak néha kicsit várni kell.
Szerintem max fél éves lehet. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
niky0923
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2017.09.26. Kedd., 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tudom vannak-e még itt fórumozók, de egy kis segítséget szeretnék kérni Smile Szombaton vettünk két kis pézsmateknőst (alias Picúr és Mandula <3 ), viszont a boltban a pasi nem tudta megmondani mennyi idősek. (igazából nagyon nem volt képben, utólag kiderült hogy az etetésről is baromságot mondott, meg még pár dologról, de erről a fórumról kiokosítottam magam - ezért pacsi nektek!)
A kérdésem az lenne, hogy 2-3 cm hosszú a páncéljuk a tekiknek. Mennyi idősek lehetnek ez alapján? Köszönöm előre is a választ Smile
Vissza az elejére
Rosewood
Tojás

Kor: 21

HozzászólásElküldve: 2016.11.16. Szer., 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Kettő darab kérdésem lenne a teknőstartással kapcsolatban. Sok témát végigolvastam itt a fórumon és más oldalakon is, de választ sehol nem találtam rá, kérdezni meg inkább itt kérdeznék, mert látszik, hogy itt olyanok szólnak hozzá akik értenek is hozzá, emiatt is remélem, hogy lesz válasz.

Októberben lettünk tulajdonosai egy kicsi közönséges pézsmateknősnek (Common Musk Turtle, csak mert külföldön élünk, ilyen néven kaptuk meg kisállatunkat). Még mielőtt hozzánk került volna, nagyon sok dolgot elolvastam erről a fajtáról, mert semmilyen tudással nem szerettünk volna nekivágni. Ezek alapján azt tudtam meg, hogy nem a legjobb úszó, főleg az aljzaton szeret keresgetni - ezt tapasztaljuk, természetesen mindig az éjszaka közepén. De ezt a nem túl jó úszót úgy értettem hogy tud, csak nem a legjobban. Ferenc barátunk viszont nem igazán próbálkozik ilyennekkel, csak sétál. Emelgetjük neki szépen lassan a vízszintet, van egy kis rész ahova levegőért fel tudna sétálni, de csak az üvegnél próbál ágaskodni, azt nem használja.
A kérdésem az, hogy ez mi miatt van, hogy nem próbál úszni sem? Valamint mi miatt nem szeret oda felmenni ahol könnyedén venne levegőt? Párszor etetés után oda tettük vissza, de egyből lerohan onnan, vagy ha nem is egyből, de pár perc elteltével, mikor már levegőt szeretne venni és máshol próbálkozik.

Tegnapelőtt vízcsere történt, és ezt kihasználva kisebb kavicsokat helyeztünk el neki, és aznap még nagyon szép tiszta vízben éldegélt a teknősünk. Másnapra az egész sötét színű lett, valamint a tetején nyálka úszkált. Mindezt szűrő mellett. Volt már korábban vízcserénk de akkor semmit nem tapasztaltunk, a víz tiszta maradt. Nem tudtuk ez mi miatt lehetett, arra gyanakodtunk, hogy az új kavicsok miatt történt ez, és azokat átmostuk újra és a víz is új lett benne. De ma reggel ismét ez lett, annyi különbséggel, hogy most már nyálka nincs a tetején csak átláthatatlan a víz.
A kérdésem itt pedig az lenne, hogy mit tehetünk hogy ez ne forduljon elő még egyszer? Semmi új nincs benne, csak azok a kavicsok.

Előre is nagyon szépen köszönöm a választ. Sokat segítene nekünk.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2016.10.27. Csüt., 8:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norman írta:
Szia!

Az én 4 éves fedeles iszapom 23fokon van télen,tökéletesen elég neki,aktív és normálisan eszik.Volt egy kis kitérője de 1-2hét után visszakerült hozzám,szóval 4év tapasztalatom van vele.Nyugodtan tarthatod,plusz a kicsi hőmérsékleti különbséghez még annyit tennék hozzá,hogy az is az előnye,hogy a termodinamikai egyensúly miatti párolgás is lényegesen kisebb így nem kell annyi ioncserélt vagy deszt vagy ozmó vizet öntögetned hozzá,hogy tartsd a vízszintet.

Jó hallani, hogy minden oké! Very Happy

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Norman
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2016.10.26. Szer., 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pirx írta:
Sziasztok,

Most először találkoztam azzal a javaslattal, hogy télen a csíkos iszaptekik vizét 20-24 fokra csökkentsük le. Ha ez megállja a helyét, az nagyon jó lenne, mert jelentősen kisebb lenne a vízhőmérséklet és a külső levegőhőmérséklet (mármint a lakásé) közti különbség, a fűtők is jobban bírnák a strapát, meg a tekik is kevésbé fáznak talán meg, ha kisebb a differencia.

Itt olvastam:
http://herpetologia.gportal.hu/gindex.php?pg=12338453&nid=2260988

Mit gondoltok?

Szia!

Az én 4 éves fedeles iszapom 23fokon van télen,tökéletesen elég neki,aktív és normálisan eszik.Volt egy kis kitérője de 1-2hét után visszakerült hozzám,szóval 4év tapasztalatom van vele.Nyugodtan tarthatod,plusz a kicsi hőmérsékleti különbséghez még annyit tennék hozzá,hogy az is az előnye,hogy a termodinamikai egyensúly miatti párolgás is lényegesen kisebb így nem kell annyi ioncserélt vagy deszt vagy ozmó vizet öntögetned hozzá,hogy tartsd a vízszintet.

Pirx
Tojás

HozzászólásElküldve: 2016.10.11. Kedd., 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, igazából tökéletesen kielégítő, amit írtál.

Megpróbálom szép lassan, fokozatosan lejjebb vinni a rendszert. Most 26 fokra van elvileg belőve a vízhőmérséklet. Részleges fedést már eddig is alkalmaztam télen, a melegítőlámpa is logikus, hogy maradjon. Talán kell csinálnom nagyobb kimászót, egymástól távol többet, hogy adott esetben a két csaj úgy is kimászhasson, hogy nem zavarják egymást - ha jól értem, a téli belassulás következtében több időt töltenek szárazon. Mondjuk ez a majdnem vagy teljesen leállított étkezés nem teljesen világos, hogyan jelzik, hogy szükségük van-e kajára, és mennyire... lehet, tényleg telefonálok a doktor úrnak...

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2016.10.11. Kedd., 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az oldal eléggé vegyes forrásokból merít, így a minőség is hullámzó. Viszont pont ezt a cikket Sátorhelyi Tamás írta, aki elismert állatorvos. Keresd meg személyesen, biztosan szívesen ad megerősítést az itt leírtakra.
Szerintem a 20-24 fok eléggé tág intervallum, tehát az alsó határig csökkenve egyre inaktívabb lesz a teknős. Rövid időn belül biztosan nem lehet lemenni az alsó szegmensig, pláne nem 26-27 fokról kiindulva.
Arany középútként nekem a 22-24 fok tűnik jól elérhetőnek, viszont így is alkalmaznék részleges fedést a téli hónapokban, illetve a nappali melegítőlámpát a napozó felett hagynám működni, ilyenkor kissé félrehúzva alóa az üveglapot, este meg vissza. Szóval beszélj vele! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pirx
Tojás

HozzászólásElküldve: 2016.10.11. Kedd., 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Most először találkoztam azzal a javaslattal, hogy télen a csíkos iszaptekik vizét 20-24 fokra csökkentsük le. Ha ez megállja a helyét, az nagyon jó lenne, mert jelentősen kisebb lenne a vízhőmérséklet és a külső levegőhőmérséklet (mármint a lakásé) közti különbség, a fűtők is jobban bírnák a strapát, meg a tekik is kevésbé fáznak talán meg, ha kisebb a differencia.

Itt olvastam:
http://herpetologia.gportal.hu/gindex.php?pg=12338453&nid=2260988

Mit gondoltok?

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2016.08.24. Szer., 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Norbi!

A kérdésedre a rövid válasz: nem elég. A kicsit hosszabb a válasz:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=563

Ha elolvastad, és maradt kérdés, írd meg itt nyugodtan!
Vissza az elejére
Norbi89
Tojás

HozzászólásElküldve: 2016.08.18. Csüt., 22:23    Hozzászólás témája: Teknőstartás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én nemrég vásároltam egy közönséges pézsmateknőst. Előtte alaposan utánajártam és olvastam a tartásával kapcsolatos dolgoknak. Most jelenleg neonhalakkal együtt tartom egy 112 literes diversa akváriumban és úgy tűnik jól érzi magát, egézséges és kitűnő az étvágya már 1 hónapja. Az akváriumot egy Claro 1000-es szűrővel és egy fűtőtesstel is elláttam, a víz kristáytiszta, viszont a világítást csak a két 18 W-os fénycső adja, ugyanis az akvárium fedett. Mennyire megfelelő ez neki? Ha nemnagyon akkor tudnátok tippeket, tanácsokat adni ezzel kapcsolatban?
A válaszaitokat előre is köszönöm! Üdv.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.12.18. Pént., 3:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon menő az újítás. Sok fényt fog le a drótháló?
Drukkolok, hogy a Parvula megmaradjon! Növénytápozás van?
A Rondomatic 400 bevált?
Vissza az elejére
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.12.18. Pént., 0:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És még egy pár kép.

12395608_1017808051612949_899838095_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  72.43 KB
 Megtekintve:  196 alkalommal

12395608_1017808051612949_899838095_n.jpg

12395294_1017808148279606_1351427756_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  73.59 KB
 Megtekintve:  197 alkalommal

12395294_1017808148279606_1351427756_n.jpg

12395242_1017808094946278_1187985840_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  79.78 KB
 Megtekintve:  197 alkalommal

12395242_1017808094946278_1187985840_n.jpg

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.12.18. Pént., 0:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Naszóval. Tekiterkó 2.0

Az előző verzióhoz képest a legnagyobb változás a vízszint megemelése.
Kicsinek tartottam a helyét, és mivel oldalra nem tudok terjeszkedni, így felfele tettem ezt.
Mivel az alacsonyabb vízszintnél is előfordult már 1x hogy megpróbált kiszökni a terkóból (a külső szűrő tapadókorongjain felmászott egyszerűen mint egy létrán) így a tapadókat kívülre tettem és egy rácsott kapott a tetejére.

A másik dolog a növényesítés, most telepítettem ismét 2 növényt, megpróbálok füvesíteni és kapott békalencsét. Amit még várok postán az a moha, az lesz kötözve a fára.

Techniakai változás nemsok történt, kapott egy éjszakai melegítőlámpát termosztáttal, ami a levegőt tartja állandó 25 fokon.
És egy Eheim skimmer került még bele időzítővel.
Amit még várok az a lily cső szett, a külső vízfűtés (legalább eltűnik az a ronda szívó és nyomóág és a vízfűtő az aksiból és több hely is lesz)
Meg a dupla nappali neonfoglalatba ledszallagokat ragasztok hogy nagyobb fény legyen.

A víz természetesen most is kristálytiszta, mint mindig, bent etetés mellett is. (mióta megvan egyszer sem etettem kinnt)

És egy pár kép a végére:

12387882_1017808244946263_511393039_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  105.97 KB
 Megtekintve:  223 alkalommal

12387882_1017808244946263_511393039_n.jpg

12380530_1017808264946261_228461461_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  78.5 KB
 Megtekintve:  199 alkalommal

12380530_1017808264946261_228461461_n.jpg

12366818_1017808308279590_790010562_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  100.88 KB
 Megtekintve:  261 alkalommal

12366818_1017808308279590_790010562_n.jpg

Vissza az elejére
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.10.20. Kedd., 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Buc írta:
Szevasztok mindenkinek!
Pezsmateknosos palladariumban gondolkozok, tehat halakat is tartanek kettos celbol. Egyreszt latvany, masreszt takarmanyallat a teknosoknek...Guppikat tartanek, mert latvanyos, konnyu tartani es gyorsan szaporodik.
Van olyan, aki pezsmateknost es halakat egyuttesen tart?
A teknosok mennyire gerjednek az elo elesegre?
Mennyire vadasszak le a halakat, vagy esetleg mukodokepes a dolog?

Üdv.

Én neonhalakkal tartom együtt a pézsmát. A teki kb 1 éves lehet.
Első alkalommal újdonság volt neki és egyből elkezdte kergetni őket, meg is fogott párat. De aztán ahogy múlt az újdonság varázsa egyre jobban békén hagyta őket.
Most kb a fogyás 8-10 darab 3 havonta.
Főként éjjszaka hajtja őket (ha hajtja). Amikor a halak is lassabbak és próbálnak pihenni. Nappal semmi esélye.
15 darabbal él jelenleg is együtt.

Én teljesen működőképesnek látom a dolgot, legalább nem ingerszegény környezetben él. Smile
Vissza az elejére
Buc
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.10.20. Kedd., 7:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok mindenkinek!
Pezsmateknosos palladariumban gondolkozok, tehat halakat is tartanek kettos celbol. Egyreszt latvany, masreszt takarmanyallat a teknosoknek...Guppikat tartanek, mert latvanyos, konnyu tartani es gyorsan szaporodik.
Van olyan, aki pezsmateknost es halakat egyuttesen tart?
A teknosok mennyire gerjednek az elo elesegre?
Mennyire vadasszak le a halakat, vagy esetleg mukodokepes a dolog?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.10.11. Vas., 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes összehasonlítás, de nem vagyok benne biztos, hogy mérvadó. Nem mindegy, hogy ezek az elemi összetevők milyen minőségű tápanyagokból vannak. Pl. vörös húst darálnak bele? A kinyomozhatatlan összetétel miatt tartok ezektől.

Még egy jutott eszembe, a Zoomed eleségek, de ezeket sosem teszteltem:
http://www.zoomed.com/db/products/Search.php?Page=0&SearchID=1&DatabaseID=2&Heading=Terrarium&ProductCategory=Food

Natural Sinking Mud & Musk Turtle Food
Can O' Mini Size Crickets (ezt nem tudom meddig lehet hűtés nélkül tárolni)
Can O' Shrimp (főzött?)
Can O' Grasshoppers (hűtős?)
ReptiCricket™
Gourmet ReptiSticks™
Natural Aquatic Turtle Food - Maintenance Formula
Can O' Mini Mealies (hűtős?)

Szerintem viszont nem érdemes túl sok időt szánni a nyomozásra, ha csak egy két hetes időszakot akarsz áthidalni ezekkel a cuccokkal. Ha elfogyasztja, és nem rohad a vízbe, akkor egy kicsit csökentett menyiséggel, de simán átvészeli a távollétedet.

(Figyelem! Aki ezt a beszélgetést utólag olvassa, annak kiemelném, hogy kizárólag a nyaralás idejére használható ideiglenes tápokról beszélünk. Állandó etetésre ajánlott megoldás mindig a természetes eleség).
Vissza az elejére
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.10.11. Vas., 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Szuperül néz ki ezzel a barna homokkal! Hogy tetszik a tekinek? Smile

Szerintem még most furcsa neki, mintha félne tőle, nagyon ritkán lemegy az aljzatra és mászkál, de inkább a gyökerekbe kapaszkodva csimpaszkodik, vagy a szűrő ki,be folyó ágaiba, vagy mászkál!! a dokkon.
Lehet picit megvan még rémülve, nem volt ugye kivéve az aksiból mióta megvan, mert bennt etetem. Meg is eregette magát amikor kivettem. Smile
Pár nap és szerintem megnyugszik, látja hogy nem bántja senki és olyan lesz mint volt.

Idézet:
A perlon nem volt eliszaposodva?

Egy kicsit már piszkos volt, de nem volt vészes. A szűrő alján volt inkább trutyi, meg a köztes szivacsokban.

Idézet:
Néztem a fotót, de nem jöttem rá, hogyan csináltad... Rolling Eyes

Gyárilag 4 tapadókorongos és U alakú a konzol, valószínűleg stabilitás céljából a nagyobb tekik miatt. De ő ugye elég pici és nem is fog sokkal nagyobbra nőni, így erre a stabilizáló rendszerre nincs szükség, ezért levágtam, mert előszeretettel szeretett alámászni és nehezen fért alá, féltem hogy beszorul. így maradt 2 pálca 4 tapadókorongal.
Most pedig levágtam a pálcákat fele olyan hosszúra és 2 tapadókorongot hagytam meg, és az egészet a víz alá tettem. Jobb mint a gyári. Smile és szerintem esztétikusabb is így.

Idézet:
Sokat kerestem automata etetőt, de eddig ez a legjobb megoldás.

1 kis tálka nagyjából elég egy etetésre ennek a tekinek, a legjobb benne hogy összeállíthatom a napi kajáját nem pedig egy tartályból kapja mint a legtöbb etetőnél.

Idézet:
Miért eddig túl magas volt? 40ppm vagy az alatti szint egyáltalán nem gond. 2 hét alatt egy ilyen rendszernél, mint a tied, nem kellene még idáig sem eljutnia...

2 hetente szoktam 20%-ot cserélni, de nem ment még sosem 10 mg fölé s zint. Ez tényleg csak biztonsági okokból lett vona jó, bár ahogy olvasom utána nem szabad kiszáradnia az anyagnak.

Kajákról.
Utána néztem pár gyártó termékének és összehasonlítgattam a tápanyag értékeket.
Mivel a New Era nem elérhető itt németben (egyetlen céget találtam aki forgalmazza és nincs raktáron)

Vélemény esetleg ellenvetés, pro kontra, bármi? Very Happy

kaja.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  42.18 KB
 Megtekintve:  12982 alkalommal

kaja.jpg

12092243_987390067988081_2097107110_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  77.9 KB
 Megtekintve:  194 alkalommal

12092243_987390067988081_2097107110_n.jpg

Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.10.10. Szomb., 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szuperül néz ki ezzel a barna homokkal! Hogy tetszik a tekinek? Smile

Idézet:
Egybekötöttem a perloncserével is a dolgot, 6 hónapja nem volt nyúlva a szűrőhöz, probléma mentesen üzemel. A szűrő alján leült cuccot is kitakarítottam,

A perlon nem volt eliszaposodva? Nálam kb. 2 hónap után alig megy át rajta a víz, olyan fekete. Mondjuk a 30+ hal és a kifejlett teki miatt itt gyorsabb a termelés.

Idézet:
10 percnél nem állt tovább a szűrő, de biztos ami biztos alapon nyomtam bele egy kis Easy Startot. Smile

Az nem vészes, 30 percig nincs nagy gond. Ennyi idő után én is rá szoktam belőle löttyinteni, ártani nem árt Smile

Idézet:
A dokknak is átalakítottam a felfogatását, ugyan úgy mozog a vízszint változással együtt mint eddig, csak mostmár nem látszik a víz felett a tartókonzol.

Néztem a fotót, de nem jöttem rá, hogyan csináltad... Rolling Eyes

Idézet:
Vettem egy Rondomatic 400at is.

Sokat kerestem automata etetőt, de eddig ez a legjobb megoldás.

Idézet:
Esetleg valakinek más tipp hogy mit adjak neki ami nem igényel hűtést?

Ilyen esetekre ezt ajánlom:
1. New Era Plec Pellets (medium): speciális L-harcsa táp. Süllyedő, nedves pasztilla, benne alga+növényi kivonatok+hal+kagyló+rákfélék+vitaminok+ásványi anyagok. Ez a teknősnek is jó kiegészítő a magas növényi tartalma miatt. Olyan erős szaga van a vízben, hogy a teknős bárhol megtalálja, ha elrejtem. Megőrül érte. Kézzel jól tördelhető, porciózható. A medium méretet 4-5 fele szoktam csipkedni, és úgy adom oda a felnőtt állatnak, ezek már pont falat méretűek neki.
2. Hikari Cichlid Gold (medium pellets): felsőkategóriás száraztáp sügéreknek. A beltartalma miatt a teknősnek is megfelelő ideiglenes eleség (elutazás esetére). Ez a méret szerintem kisteknősnek is pont jó.

Ha ezeket porciózod az automata etetőbe, akkor másra nem lesz szükség. A tipikus tekis száraztápokat nem adnám, pláne nem szárított halat és lisztkukacot, gyenge a tápértékük.

Idézet:
Berakom a szűrőbe a NitratEx-et és a nitrát szintel sem lesz baj.

Miért eddig túl magas volt? 40ppm vagy az alatti szint egyáltalán nem gond. 2 hét alatt egy ilyen rendszernél, mint a tied, nem kellene még idáig sem eljutnia...
Vissza az elejére
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.10.10. Szomb., 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Meghazudtolva önmagamat ma aljzatot cseréltem. Smile
Exo Terra Riverbed Sand-ra. Barna színű. 2 csomag lett elég.

4-5x jól átmostam amíg a fűszálszerű kis apró darabok és a lebegő szemcsék ki nem kerültek.

Egybekötöttem a perloncserével is a dolgot, 6 hónapja nem volt nyúlva a szűrőhöz, probléma mentesen üzemel. A szűrő alján leült cuccot is kitakarítottam, 10 percnél nem állt tovább a szűrő, de biztos ami biztos alapon nyomtam bele egy kis Easy Startot. Smile

A dokknak is átalakítottam a felfogatását, ugyan úgy mozog a vízszint változással együtt mint eddig, csak mostmár nem látszik a víz felett a tartókonzol.
A szívócsövet is feljebb tettem és a növényt is "beültettem".

Vettem egy Rondomatic 400at is. Sajnos el kell utaznom 2 hétre és nem lesz senki aki figyelne rá. Ennek van megfelelő mértű tankja és akár minden nap más fajta kaját is kaphat. (sajnos csak szárítottat, fagyasztott nem játszik, bár halat, csontit és tücsköt, apró garnélát fog kapni szárazat)

Esetleg valakinek más tipp hogy mit adjak neki ami nem igényel hűtést?

Berakom a szűrőbe a NitratEx-et és a nitrát szintel sem lesz baj.

12048512_986933994700355_304636214_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  64.36 KB
 Megtekintve:  249 alkalommal

12048512_986933994700355_304636214_n.jpg

Vissza az elejére
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.10.04. Vas., 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szendvics írta:
Nekem is nagyon tetszik Steeve akváriuma. Megtudná nekem mondani valaki , hogy mennyibe kerülhet?

Szia.

Gondolnád hogy akié az aksi az megtudja mondani pontosan. A válasz nem. Very Happy Fogalmam sincs mennyibe van összesen csak tippelni tudok. Volt egy alap szett amit csak az aksi miatt vettem meg (aksi, tető világítással, szűrő, stb stb, mint egy lap szett) Ez anyagilag nem volt a legjobb megoldás, de amúgy meg csak nagyon nyomi méretű cuccok voltak, ami ilyen magas lett volna az alapterületre vagy 1 négyzetméter, szóval nem volt értelmes medencéjük, így maradt ez. (de majd jólesz szűrőaksinak a későbbiekbe)

Szóval:

Aksi: 50Euro

Ex1200 megpakolva új csövekkel és tömítésekkel 30Euro (olcsón vettem a szűrőt és felújítottam)

Fűtés (na ez megmaradt a szettből, persze a termosztátja tönkrement)

Világítás nappalifény T8 2 csöves + armatúra, időkapcsolóval, UV lámpa + armatúra + időkapcsoló, melegítőlámpa + kerámiafoglalat, kábelek, dugaljak. kb 100Euro

Kövek, gyökerek, búvóhely, növények (fogyóeszköz) 20Euro

Termo, hygrométerek 40Euro

Esőzetetőrendszer Rs400 20Euro

És még ami nem jut eszembe. Passz kb 90000ft, csak tippelek.

Otthon kb 25-30 ezerrel kevesebből össze lehet hozni szerintem,egy kis ügyeskedéssel és segítséggel.

Azt hozzá kell tenni hogy a gépészetet már a nagy aksihoz terveztem (időzítők, termo, higrométeres rendszer, esőztetés) ezért egy kisebb aksihoz értelemszerűen olcsóbb vagy felesleges.
Vissza az elejére
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.10.04. Vas., 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
A kavicsot nem akarod homora cserélni?

Egyelőre nem, a nagy aksiban amit szeretnék abba viszont homok lesz, mivel ott alsópolcos szűrőaksi lesz. Félek hogy itt ebben a kis aksiban az ex1200 felszedi a homokot.

Nem bántja a páncélját nem élesek a kövek, olyasmi felülete van mint seachem matrix-nak.

mardigras írta:
Milyen édesvízi garnélát adsz neki? Fagyasztva veszed?

Annyit tudok róla hogy édesvizi. Fagyasztva veszem amikor otthon járok Mo-n. Debrecenbe a Piac utcán van egy jó kis bolt oda járok. A razbórát is onnan veszem, 10*10es csomagba van. A garnéla meg fél liter kb egy adag.

Vissza az elejére
szendvics
Tojás

Kor: 16

HozzászólásElküldve: 2015.09.21. Hétf., 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszokat! Very Happy
Most jutottam arra a döntésre h felújítom az akváriumot sőt újat veszek.(Így találtam meg ezt az oldalt is)
Nekem is nagyon tetszik Steeve akváriuma. Megtudná nekem mondani valaki , hogy mennyibe kerülhet? Magasabb akváriumot szeretnék venni mert szerintem is kicsi neki ez a vízszint te most megbizonyosodtam róla.
Azt olvastam a linkben h lehet neki tyúkhúrt adni ha nincs vízinövény ez komoly?? Ja és az akvárium szélességre elég nagy (pontos méreteket nem tudok) még a hossz is elfogadható csak a magasság a kicsi.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.09.20. Vas., 22:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stevee112 írta:
Üdv.

Helyzetjelentés.

Nagyon jó hírek! Érdekes, hogy ennyire aktív vadász lett belőle, mert ez nem a pézsmák sajátja, de úgy látszik, ha lehetőség van rá, akkor persze élnek vele.

Az ilyen gazdagon berendezett akváriumok tényleg sokat bátorítanak még a legfélősebb tekiken is. Az sem hátrány, hogy biztonságban érzi magát, megszokta az otthonát és téged.

Jót nevettem a fogkefére csimpaszkodáson! Az enyém a zöld halhálót próbálja kicibálni a kezemből, vagy a talajporszívó végét szokta közelről szaglászni. Párszor takarítás köznem, ahogy az aljzatot egyengettem, a könyökömet vadászta le... örültem a csípkedésnek! Smile

A napozóját majd idővel megkedveli. Az is lehet, hogy már a távollétedben aktívan használja is...

A kavicsot nem akarod homora cserélni?

Milyen édesvízi garnélát adsz neki? Fagyasztva veszed?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.09.20. Vas., 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Kezdésnek kérlek olvasd el ezt a gondozási útmutatót, a legtöbb kérdésedre van benne válasz:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=609

Idézet:
Elég nagy már de az akvárium nem annyira magas ha csurig töltöm 25cm-es a víz. elég neki a 18cm vízszint?

A 18 cm-es vízszint szerintem kevés egy ilyen korú pézsmának. El lehet lenni ennyivel, de közel sem ideális. Ebből arra következtetek, hogy elég apró akváriumban lakik. Mekkora is pontosan a hosszúság, szélesség?

Idézet:
-Növények nincsenek nála mert kisebb korába raktam be neki és kikaparta, ellökte. Jó neki növény nélkül vagy próbáljak neki berakni megint?

Van azárt pár opció a növényesítésre: átokhínárok (Elodea, Egeria), vagy a Vallisneria úsztatható a víz felszínén is. A kagylótutaj (Pistia) és a békalencse meg eleve úszónövény. Ezek mindegyike alkalmas lenne a célra. Ha megfelelő méretű akváriumban laknak, akkor hozzá lehet szoktatni őket a leültetett növényekhez is.

Idézet:
-Egyféle ételt kap elvileg abba n van minden ami kell neki (Sera Reptil Carnivor) jó ez neki vagy inkább legyen változatosabb?

Ez sajnos nem jó, pláne úgy, hogy mást nem kap. A természetes táplálékai az alábbiak:
rovarok: adható erdei csótány, apró barna tücsök, szöcske
- puhatestűek: édesvízi kagylók húsa (fagyasztottan néha lehet kapni), vízicsigák
- rákfélék: édesvízi fajták apró egyedei (csak nála jóval kisebbek, ollótól fosztva)
- férgek: földigiliszta (ritkán)
- halak: édesvízi apróhalak (pl. kínai razbóra, szélhajtó küsz)
- vízinövények (ritkán eszik, de legyen korlátlan hozzáférése)

Idézet:
-Mindig kétlábra áll és nekidől az üvegfalnak és kicsit kapálódzik mintha kiakarna menni. Ezt miért csinálja?? vagy semmi különös?

EZ sokszor a szokásos kajakunyerálós reflex, amit minden teknős gyakorol. Ha a közeledtedre reagál így, próbálja felhívni a figyelmet magára, és lenyugszik, ha kikerülsz a látóteréből, akkor az teljesen normális. Rá kell hagyni. Amúgy van napozóhelye, ahol teljesen meg tud szárítkozni?

Idézet:
(mindig kajás de nem szeretném h elhízzon vagy ilyesmi ezért nem adok neki olyan gyakran)

Minden teknős mindig éhesnek tűnik. Mivel a természetes közegében akkor eszik, ha talál valamit, ezért ösztönösen minden alkalmat megragadnak a táplálkozásra. Mivel az embert nagyon gyorsan összekötik a evéssel, ezért (sajnos) mindig kunyerálnak tőle. Ennek ellen kell állnuk, különben elhízlaljuk őket. Ha betartod a cikkben leírt rendszerességet és alkalmi mennyiségeket, akkor nem lesz gond.

Idézet:
szerintem boldog de nem vagyok benne biztos és nem szeretném h rosszul érezze magát . Ezért kérdezek.

Nagyon jó, ha szeretnéd boldogan látni, és igyekszel fejlődni. Egy teki akkor érzi jól magát, és mondható boldognak, ha számára kiegyensúlyozott, és ingerdús életet élhet. Ha kellően nagy élettere van, ahol sokat kalandozhat. Ha az élőhelye változatosan strukturált, ami nem engedi, hogy elunja magát: búvóhelyek, uszadékfák, növények, mozgó halak, kimászási lehetőség, fény-árnyék, ásható aljzat áll a rendelkezésére. Ha kiélheti az ösztöneit, zsákmány után kutathat, vadászhat: egy megfelelő méretű aksiba be lehet telepíteni garnélákat, vízicsigákat, halakat, és néha be lehet dobni neki a kisebb földigilisztákat is. Fontos a napozás: legyen lehetősége kimászni sütkérezni, átmelegedni, megszárítkozni, UVB-hez jutni.

Egyel lejjebb Stevee posztolt egy kiváló pézsmatekis akváriumot, érdemes ihletet meríteni tőle! Wink

szendvics
Tojás

Kor: 16

HozzászólásElküldve: 2015.09.20. Vas., 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok 4 éves pézsma teknősöm van (elvileg lány)
Lenne néhány kérdésem.
-Elég nagy már de az akvárium nem annyira magas ha csurig töltöm 25cm-es a víz. elég neki a 18cm vízszint?
-Növények nincsenek nála mert kisebb korába raktam be neki és kikaparta, ellökte. Jó neki növény nélkül vagy próbáljak neki berakni megint?
-Egyféle ételt kap elvileg abba n van minden ami kell neki (Sera Reptil Carnivor) jó ez neki vagy inkább legyen változatosabb?
-Mindig kétlábra áll és nekidől az üvegfalnak és kicsit kapálódzik mintha kiakarna menni. Ezt miért csinálja?? vagy semmi különös?
Előre is köszönöm ha valaki elolvassa és válaszol rá valaki, sokat járkál jól eszik (mindig kajás de nem szeretném h elhízzon vagy ilyesmi ezért nem adok neki olyan gyakran) szerintem boldog de nem vagyok benne biztos és nem szeretném h rosszul érezze magát . Ezért kérdezek.
Vissza az elejére
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.09.05. Szomb., 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.

Helyzetjelentés.

Pontosan fél éve vettük a kis pézsmatekit.
Nagyon jól érzi magát, kifejezetten aktív nappal és éjszaka is. Imád vadászni (ennek a neonhalak látják kárát)

Eleinte nagyon félénk volt szinte mindentöl megijedt. Mostmár például takarításnál ha a fogkeféjével dörzsölöm az üveget, odajön, megszaglássza, rácsimpaszkodik. Mindent megnéz, megszagol és érdekli minden. A napozóját nem nagyon használja, randomba kimászik egyszer kétszer, kicsit sétál rajta aztán visszakúszik a vízbe, inkább csimpaszkodik a víz alatt valamibe vagy a gyökérbe vagy túrja a kavicsokat.

2 naponta kap enni, fagyasztott kínai razbórát vagy édesvizi garnélát + annyit vadászik amennyit akar, néha vizi növényt is csócsál és a mohát is megeszi.

A vize kristály tiszta mindig az UV izzója lassan cserés.

Egyszóval nagyon jól érzi magát. Smile

11994245_968284596565295_1720089415_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  62.15 KB
 Megtekintve:  242 alkalommal

11994245_968284596565295_1720089415_n.jpg

11998250_968284746565280_17929860_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  91.73 KB
 Megtekintve:  303 alkalommal

11998250_968284746565280_17929860_n.jpg

11947630_966976750029413_4644539953647474775_n.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  69.54 KB
 Megtekintve:  261 alkalommal

11947630_966976750029413_4644539953647474775_n.jpg

Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.06.24. Szer., 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Itt válaszoltam: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?p=23162#23162
Vissza az elejére
zsolti2810
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2015.06.24. Szer., 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Két közönséges pézsmateknős beszerzésére készülök, már kinéztem nekik a teljes szettet akváriumban, szűrésben, vízfűtésben, berendezésben...
Viszont a világítás továbbra is kérdőjel számomra. Átolvastam a fórum azon részét. Arra lennék kíváncsi-látva itt a különböző álláspontokat-, hogy van-e szükség a 3 közül valamelyikre (UVB,fűtő,nappali fény), ha van akkor melyik az elsődleges priorítású?

Válaszokat előre is köszi
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.06.14. Vas., 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Kinosternon subrubrum nagy kedvencem, nézd meg a leírását az Austin's Turtle Page-en. Talán ők a legkisebbek. De ott van még a versenyben a Sternotherus minor és a Kinosternon baurii is.

Vannak eltérések a takarmányozásban, de minimálisak. Mindegyik állati eledelt preferál, de állítólag a minor és a odoratus részben növényi táplálékot is elfogad. Némelyik több szárazföldet szeret, és szívesebben napozik, mint a többiek. Általában előnyös a szárazföldtől enyhe átmenettel eljutni a mélyebb vízig, ezért is jó a hosszúkás akvárium. Ilyesmi variációk lehetnek, olvasd el a linkelt cikkeket. A többiek kommentjeit is érdemes lenne megvárnod, akad itt pár tapasztaltabb iszaptekis!
Vissza az elejére
Zorka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.06.14. Vas., 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a választ. Igen, természetesen külön lesznek. Már elkezdtem tervezni a helyüket.
De valami konkrétabb választ is szeretnék kapni. Sokat gondolkodom, de mégse tudok fajt választani. Vannak lényeges különbségek? Vagyis...igazán lényegesek?
Nagyon szeretném már, de így sose lesz meg.(
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.06.14. Vas., 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nem te kerdezted, hogy tarajos es sargafulut lehet-e egyutt tartani? A pezsmakat kulon tenned, ugye?

Ha iszap/pezsmaban gondolkozol, akkor fajtol fuggetlenul kb hasonlo meretu hely kell nekik, ami igy sem kicsi, de vizmennyisegben tenyleg kevesebb lesz egy ekszertekinek szukseges akvariumtol.

Szoval felnott parosnak is kb egy 120x50x50-es hely idealis. Ha el tudod engedni, hogy parban legyenek, akkor lehet kisebb. Mivel nem paros lenyek, nem is feltetlenul szukseges ez a felallas.

Az aggresszio altalanos dolog, foleg ezeknel a fajoknal. Ugy kell berendezkedni, hogy szukseg szerint azonnal szetvalaszthatok legyenek. Regen volt feherszaju iszapteknos parom, egy kb 70cm hosszu medenceben, es a him folyamatosan terrorizalta a nostenyt Sad Nem sikerult egyutt tartanom oket.

Zorka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.06.14. Vas., 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Pézsmateknőst szeretnék tartani, de eddig nem sikerült alfajt választanom. Segítsetek nekem ebben!
Párban szeretném őket, ezenkívül olyan pézsma- vagy iszapteknőst szeretnék választani, ami kisebb méretű (hogy minél nagyobb helyet tudjak biztosítani), illetve békésebb természetű. Olvastam itt, hogy a hím általában agresszív, de én mindenképp egy párt szeretnék.
Az interneten sajnos nem sok infót találtam, talán rossz helyen kerestem....
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.20. Pént., 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért csak halfejet adsz neki?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.19. Csüt., 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó hírek! Várjuk a képeket Smile
Vissza az elejére
jakabaron
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.02.19. Csüt., 9:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szépen fejlődik a kis teknőske.
Már van étvágya és nem ijed meg tőlem.
Néha a szűrő áramlata elsodorja, de már tud úszni meg koordinálni magát.
A változatos étrend jót tett neki. Ha éhes akkor mindig egy helyre megy és nézelődik kifelé az üveg mögül és várja a falatokat. Ha bedobom neki az ínycsiklandó szúnyoglárvát vagy az ízletes hal fejet, egyből ráveti magát.
A "napszimulátor" nem igazán érdekli. Az orránál több testrésze még nem volt kint soha.

Köszi a tippeket ha tudok rakok fel képet is.
Vissza az elejére
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 23:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem vitázok igazad van.Egy kezdő teknősösnek tényleg nyomban biotóp akváriummal kell kezdenie nehogy örüljön,hogy esetleg valami növény is megmarad a teknőse mellett az alig pár centis vízben.
Sokkal egyszerűbb,mint levágni egy darabot az amúgy túlnőtt szobai futókából a konyhában.
Nekem bevált,de akkor másnak nem ajánlom
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azé' ez nem támasztja alá azt, hogy ez mégis egy jó dolog Smile (A spenótevés emberekre gyakorolt hatása nem irányadó egy hüllőre nézve, stb.)
Szóval inkább annak vagyok a híve, hogy legalább minimálisan próbáljuk reprodukálni a természetes környezetüket. Nem olyan nehéz a biotóp felé húzni inkább. Wink
Vissza az elejére
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Több,mint 10 éve találtam valami francia honlapon mikor keleti unkákat kezdtem tartani aztán bevált náluk és a teknősöknél. is Minden lakásban megtalálható 3-4 évig is el van vízben szebb,mint szabadon.
Az akvarisztikában az a vízi amit bele tesznek!
Ma pl. syngonium-t láttam kicserepelve 1200-t a neonhalak között ami szemben a virágboltban 400 ft. A hálóslevél félék,pletykák is mai napig felbukkanak a kereskedésekben.
Oxalátok meg gondolom nem halálosak kis mennyiségeben sem nekünk sem a jószágoknak különben popeye-t már betiltották volna a spenótjával együtt.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilony írta:
Nagyon szeretem pici teknősöknél a scindapsus-t használni.
Természetes hatása van búvó és kapaszkodó is egyben előbb utóbb meg takarmány lesz belőle. Razz

Érdemes előbb rákeresni. Ez a növény például nem is vízi, és nem is ehető, sőt: oxalátokat tartalmaz.

Taro Vine (Scindapsus aureus)
Toxicity Symptoms – Oral irritation, intense burning and irritation of the mouth, lips, tongue, excessive drooling, vomiting, difficulty in swallowing.
Toxicity Level – High
Poisonous Part – All Parts
Type of Plant – House Plant, Ivy

http://www.tortoisetrust.org/articles/houseplants.htm
http://www.flowershopnetwork.com/blog/flower-plant-care/houseplant-toxicity-list/#s

---

Ami szuper búvóhely lehet kis tekiknek és ehetők is:
Ceratophyllum demersum
Ceratopteris thalictroides
Egeria densa
Elodea canadensis
Vallisneria spiralis
Vissza az elejére
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon szeretem pici teknősöknél a scindapsus-t használni.
Természetes hatása van búvó és kapaszkodó is egyben előbb utóbb meg takarmány lesz belőle. Razz
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó kérdés. Ha tényleg csak pár hónapja kelt ki, akkor nem árthat az alacsonyabb víz. Azt kellene megfigyelni, mennyire esik nehezére felúszni a felszínre... Sok-sok kapaszkodó, én azt mondom.
Vissza az elejére
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én sem tudok többet a fajról,mint újdonsült gazdája ezért csak érdeklődök.
Egy 2-3 cm-es jószágnak nem sok a 15 cm-es víz mélység?
Én úgy tudtam,hogy a carapax 2-3x-a elég aztán ha már látom minden rendben,erős,eszik növekszik akkor lehet növelni.
Bocsi ha megint rosszat mondtam. Embarassed
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon cuki! Very Happy

Arra figyelj oda, nehogy abba a kerámia alagútba (farönk) beszorulhasson. Ha ez kicsit is kétséges, ne hagyd benn. A kőrakás se tudjon ráborulni. Ilyen kicsiként még jelentős a fulladás veszélye, oda kell figyelni.

Szóval én megszabadulnék ettől a böszme napozóplatformtól, csak a helyet fogja, és a vízmagasság sem emelhető meg miatta... Sajnos pár terráriumkészítő ráállt az ilyen vackok gyártására, és nem is tudják, mekkora hülyeség egy 60 literes akváriumba 15 centi magasan egy 40%-ot befedő platformot beépíteni.

A növényeket sajnos nem tudom beazonosítani, de elég szépek.
Az ExoTerra Reptile UVB 100 kicsit gyenge egy teknősnek, pláne a 13W-os kivitelben. A 150-es jelölésű jobb lenne, és 26W-osban. Ha már nem cserélhető, akkor ahogy mondtam, használd ezt el (6 hónap), utána inkább a fénycső! Mégvalami: kellene egy melegítőlámpa is a napozó fölé, illetve ez az UV lámpa meg átmenetileg átmehetne a rámpa fölé, 15-20 cm magasan az oda kiülő állat feje búbjától számítva. Azt az üveglapot szedd le onnan, úgysem tud kimászni Very Happy A víz feletti részt takard le, ha este nagyon leesne szoba hőmérséklete.
Vissza az elejére
jakabaron
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És még, mert csak 3-at engedett.

Izzó: Reptile UVB 100 - 13W
Lámpatest: Reptizoo Reflecting Dome Lamp Wire Basket

IMG_9748 (Small).JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  107.27 KB
 Megtekintve:  380 alkalommal

IMG_9748 (Small).JPG

IMG_9751 (Small).JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  92.32 KB
 Megtekintve:  424 alkalommal

IMG_9751 (Small).JPG

Vissza az elejére
jakabaron
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csatoltam pár képet. Smile

IMG_9750 (Small).JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  85.2 KB
 Megtekintve:  373 alkalommal

IMG_9750 (Small).JPG

IMG_9744 (Small).JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  76.15 KB
 Megtekintve:  383 alkalommal

IMG_9744 (Small).JPG

IMG_9743 (Small).JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  70.08 KB
 Megtekintve:  354 alkalommal

IMG_9743 (Small).JPG

Vissza az elejére
jakabaron
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat. Utána nézek ezeknek és jelentkezek.

mardigras írta:
Izzó: gondolom Exo-Terra kompakt 5.0. Hm? Használd el (6 hónapig van hatása), utána lehetőleg cseréld le valami jobbra, lásd a cikket.
Száraztáp: ha valami Zoomed táp (az ára alapján nem az), azt még nassolásnak el lehet használni, a többi nem ér semmit.
Aljzat: igen.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.02.10. Kedd., 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Izzó: gondolom Exo-Terra kompakt 5.0. Hm? Használd el (6 hónapig van hatása), utána lehetőleg cseréld le valami jobbra, lásd a cikket.
Száraztáp: ha valami Zoomed táp (az ára alapján nem az), azt még nassolásnak el lehet használni, a többi nem ér semmit.
Aljzat: igen.

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Iszap- és pézsmateknősök (Kinosternidae sp.) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
1 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból