Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Más fajjal való együtt tartás
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Iszap- és pézsmateknősök (Kinosternidae sp.)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vaingloelori
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2017.11.14. Kedd., 21:36    Hozzászólás témája: assist me with my situation Hozzászólás az előzmény idézésével

Again, I obtain lots of exciting men and women and subject areas to debate here.
When you nonetheless have some questions remaining - be happy to write me.
https://hans-christian-nick.de/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2015.06.15. Hétf., 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehetőleg kerüld a különböző fajú és méretű állatok együtt tartását...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zorka
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2015.06.14. Vas., 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj nem, nem nem nem. A különbség csak két centi. Bocsánat az elírás miatt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Zorka
Tojás

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2015.06.14. Vas., 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!
Itt olvasom, hogy kicsiknél az egy cm nagy méretkülönbségnek számít. Nálam a kicsik akváriumában a legnagyobb és legkisebb között kb öt centi van, és soha nem.tapasztaltam semmi problémát. Mind nagyon békés. Amúgy sárgafülűek és tarajosak. Együtt is vannak etetve, és abszolút semmi baj nincs.
Együtt szoktak napozni, összecsimpaszkodni stb..
Ez most akkor baj?
Vissza az elejére
Japi1
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 75

HozzászólásElküldve: 2014.07.13. Vas., 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sika írta:
...helyesen írja Japi, hogy az első a kis pézsma, a második meg a közönséges?

Helló sika!
Igen, helyesen. A kis pézsma /Sternotherus minor vagy Kinosternon minor/ feje foltos, míg a közönséges pézsma /Sternotherus odoratus (odoratum) vagy Kinosternon odoratum/ fején két határozott csík van.
Keress rá a guglin, sok képet találsz. Persze, téves információ ott is lehetséges. Nekem közönséges pézsmáim vannak, de kis pézsmával is találkoztam.
A két faj közötti keveredésről nem tudok.
Japi

sika
Tojás

Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2014.07.06. Vas., 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Japi1 írta:
Splenius írta:
...Szerintetek kialakulhat agresszió közöttük? Igazából a huszárt féltem.Splenius

Helló Splenius!
Nem teljesen egyértelmű, hogy mit vettél.
Valóban a ritkábban kapható kis pézsmát /Kinosternon minor/, vagy egy, az elterjedtebb, kicsi, közönséges pézsmát /Kinosternon odoratum/?
A közönséges pézsmák "Más teknősfajokkal nem agresszívek, azokkal jól megférnek." (Farkas/Sasvári: Teknősök)
A kis pézsmák már agresszívebbek, de ez jobbára a hímekre jellemző.
Azonban, ismerve a teknősöket, minden előfordulhat, de inkább csak az ivarérettség elérése után. A fotón elől a kis pézsma, utána a közönséges pézsma fejének mintázata közötti különbség látható.
Japi

Üdv, az idézett kommentben helyesen írja Japi, hogy az első a kis pézsma, a második meg a közönséges? Nekem is ilyen van, mármint a képen láthatóból egy-egy. Képesek ezek párosodni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cssz74
Tojás

Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2014.06.08. Vas., 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy tűnik, most, kb. egy hónap után, semmi gond nincs az együtt éléssel. Néha a piszok harcsák ellopják a teki kajáját, de egyéb konfliktus egyszer sem volt...
Vissza az elejére
cssz74
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.05.13. Kedd., 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Telefonos, de így volt egyszerűbb...

20140513_212056.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  108.03 KB
 Megtekintve:  430 alkalommal

20140513_212056.jpg

20140513_212041.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  119.72 KB
 Megtekintve:  424 alkalommal

20140513_212041.jpg

Vissza az elejére
cssz74
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.05.13. Kedd., 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó nagyok, biza! Smile De nagyon nyugisak alap helyzetben. Néha rettenet mód megijednek, akkor üvegtől üvegig koppannak... Sad
De a lényeg, hogy két napja beköltözött melléjük egy kifejlett közönséges pézsmateki. Egyenlőre semmi gond. Teki előző tulaja mondta, sosem jött ki a vízből, így egyenlőre nem csináltam kimászót. Nagyrészt lent is van a fenéken, sétálgat körbe, de leginkább szeret elbujdosni. Nagyon tetszik, szép. Smile Időnként, jön föl levegőért, akkor megkapaszkodik a sziklás háttér recéin. Szóval azért tud rendesen kapaszkodni. Csináltam egy cserép félbevágásával egy rejtekhelyet, de nem ment még be. Ami viszont kissé aggaszt már, hogy egyenlőre nem táplálkozik. Előző tulaja fagyihallal nem táplálta, csak szárítottal, meg JBL tápokkal. Adott hozzá. Azokat sem, és fagyihalat sem evett eddig. Valószínűnek tartom, nem szokta még meg a környezetet, viszonylag félősnek tűnik, a 20 perces hazaúton is elég izgatott volt. Tudom, teknősnél ez nem nagy dráma, de azért, ha még jövő héten sem eszik, elkezdek aggódni...
Élénkségével egyébként nincs baj. Figyelmes, mozgása koordinált. Nem láttam teljesen az előző tartást, de biztos, hogy tágabb, és "élethűbb", természetesebb közegbe került. Az internetes fotókon nem volt pl. ajzat.
Kinek milyen tapasztalata van etetés terén?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.05.11. Vas., 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szépek ezek a cápák, de első blikkre jó nagyok Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cssz74
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.05.11. Vas., 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Némi növényzet jön még ma...
Vissza az elejére
cssz74
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.05.11. Vas., 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos, a nevezett akvárium így néz ki:

20140511_104046.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  120.47 KB
 Megtekintve:  479 alkalommal

20140511_104046.jpg

Vissza az elejére
cssz74
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.05.09. Pént., 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Értelek.
Most éppen az összes arany kint úszkál a kerti tóban, 4 teknőssel együtt, sőt igen valószínű, hogy kint is fognak maradni. Meg lesz oldva a teleltetés kint. Nekik ott az igazi, nem akváriumban. Csak a teknősök jönnek be ősszel.
Az akváriumban most csak a két rendkívül nyugis, inkább néha ijedős cápa úszkál csak, elég ritkás így az élet. A talaj kisebb szemcséjű kavics, van bújó is halaknak, eddig harcsa használta, (olvastam a pézsmák imádják), és az egész hátfal sziklás, érdes, rengeteg kapaszkodóval. Pár műnövény van még, mert a halak kizabálták az élőt. Belső szűrő van. Kis napozót tudhatok kialakítani, de állítólag sok pézsma nem használja.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.05.09. Pént., 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Jó kérdés. Ahogy megfigyeltem a külföldi fórumokon, általánosan gyakorolt ökölszabály az, hogy nem teszik össze a teknősöket náluk nagyobb halakkal, függetlenül azok vérmérsékletétől, mert egy ilyen zárt helyen még a békésebbek is fölösleges stresszforrást jelenthetnek. Az aggresszív halfajok pedig eleve ki vannak zárva.

Aztán meg az aranyhalakkal vigyázni kell, mivel ezek a kárászfélék egy olyan enzim hordozói, mely a teknős szervezetébe kerülve középtávon D vitamin hiányt, így idegrendszeri leépülést, majd halált okoz. Nem egyetlen hal után, de el kell kerülni a többszöri nassolást...

Pézsmát egy halasban csak akkor tartanék, ha az igényei szerint át tudnám rendezni egy kicsit a berendezését: homokos talaj, megfelelő kapaszkodók a vízközben (pl. vasfa), melyek legalább a medence egyik végében segítik a felszínre jutást. Az általad leírt vízmélység szerintem még belefér, mélyebbe nem nagyon tenném. Továbbá szükséges lesz egy napozóhelyet is kialakítanod, mely könnyen megközelíthető, és 30-32 fok van a felszínén, megfelelő fényminőséggel együtt. A vízhőmérséklet igénye (22-24 fok) szerintem kompatíbilissá teszi a legtöbb trópusi (nem egyenlítői) halas medencével.

Itt egy jó kis videó egy halasban lakó pézsmáról:
http://www.youtube.com/watch?v=0K8o1i5uQ2Q

Ez nagy kedvencem Artúrról, aki fiatal kora ellenére elég mély vízben él, viszont tele van a medence "mászókával":
http://www.youtube.com/watch?v=7UBT_uu7xYM

Ez is kiváló hely, de itt sincsenek nála jóval nagyobb halak, talán az a csókos gurámi lehet hasonló hosszúságú:
http://www.youtube.com/watch?v=1dTiGLhVsK4

cssz74
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.05.09. Pént., 12:05    Hozzászólás témája: együttélés Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlet a tagoknak! Még, még új vagyok itt, mint beíró, bár már többször olvasgattam itt a fórumot.
Olyan kérdésem lenne, ami a fórum végigolvasása után sem teljesen tiszta, hogy nagyobb méretű halakkal tartható-e együtt közönséges pézsmateknős? Itt mondjuk aranyhalakra, meg szép méretű cápaharcsákra gondolnék. (ezek időnként elég beszari halak)
Millió teknősöm volt már, szárazföldi is, de víziek is bőven. Jelenleg 4 ékszer és ilyen jellegű teknősöm él nyáron szabad ég alatt méretes kerti tóban aranyhalakkal, télen fedett helyen. Viszont van a lakásban egy 180-200L-es akvárium, amiben pár nagyobb hal van, vízmélysége 30-35cm. Ide tennék szívesen a halak mellé egy "nem újszülött" pézsmateknőst. Nos a halak megetetése nem lenne célom...
Tapasztalatot, véleményeket várnék köszönettel.
Vissza az elejére
Boyka
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2014.01.28. Kedd., 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi szépen a válaszokat. Akk. szerintem maradok az alap tervnél és nem lesz új teki csak nagyobb akvárium és azt berendezem neki szépen. Razz Smile
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.01.28. Kedd., 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A méretkülönbséget tartom én is itt az elsődleges aggálynak, aztán szintén nem vagyok a fajok keverésének a híve. Gyakran a fajon belüli párosítás sem célravezető. Egyik sem lehetetlen, de szerintem felesleges veszélyforrás és nyűg. (Tomi, annyit még hozzátehetnél, hogy te is szét fogod napokon belül választani őket... itt ráadásul a különböző fajoknak más és más életkörülményekre van szükségük.)
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2014.01.28. Kedd., 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nálam több pézma van együtt, növendék huszár teknössel.
Viszonylag elvannak. Sok bùvòhely, vizinövény.
De a véleményem: Teknősők nem társas lények. Egy egyed is nagyon jòl elvan.
Csak magadnak csinálsz gondot több teknőssel.
Ami leírtál 200-300l alvárium ideális lenne kissebb testűek szàmára.
Más iszapok agresszívabbak.

Tomii
Vissza az elejére
Boyka
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2014.01.28. Kedd., 8:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló mindenkinek. Az előzőhöz hasonló kérdésem lenne. Van egy 2 éves közönsége pézsmateknősöm és én is gondolkoztam rajta h vennék mellé egy másik teknőst(pézsma illetve iszapteknős fajokra gondoltam esetleg még kínai háromélű). Itt is ugye a méret különbség lenne a gond mivel a pézsmám már van vagy 10 cm. Jelenleg egy 56*30*30-as akváriumban él. De tervezem h a közeljövőben veszek neki egy 200-300l akváriumot és csak ha már az be van rendezve és beköltözhetnének akkor vennék mellé másik tekit. Very Happy Esetleg az lehetne talán egy megoldás ha amíg nem nő meg a újjonc Very Happy addig a régi akváriumba tenném és 1-2 év múlva raknám át ha már nagyobb. Vélemények?
Vissza az elejére
Teki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2013.11.30. Szomb., 7:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fedline írta:
Sziasztok!
Van köztünk valaki, akinek csíkos iszapteki meg közönséges pézsma él egy "fedél" alatt? Very Happy
A napokban elgondolkodtam rajta, hogy vennék egy közönséges pézsmát a csíkosom mellé. Tudomásom szerint működhet is éppen a dolog, de szívesen meghallgatnám valaki olyan véleményét, aki már tesztelte a fent említett szituációt!
Amúgy egy 65*40es alapterületű aksiban lennének növényekkel, bújókkal, fűtéssel, szűréssel, külön etetéssel.
Viszont, ami necces lehet, hogy a csíkos olyan 4-5 cm körül lehet most, a pézsma pedig olyan 3 cm körül lenne. Ekkora méretkülönbség már gáz?
Előre is köszi a segítséget!Very Happy

Szia!

Semmiképpen sem javaslom, hogy ekkora különbséggel megpróbáld őket együtt tartani. Még ha a nagyobb nem is bántja a kisebbet, akkor is a kicsi stresszes lesz.

Üdv,
Vissza az elejére
Fedline
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2013.11.29. Pént., 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van köztünk valaki, akinek csíkos iszapteki meg közönséges pézsma él egy "fedél" alatt? Very Happy
A napokban elgondolkodtam rajta, hogy vennék egy közönséges pézsmát a csíkosom mellé. Tudomásom szerint működhet is éppen a dolog, de szívesen meghallgatnám valaki olyan véleményét, aki már tesztelte a fent említett szituációt!
Amúgy egy 65*40es alapterületű aksiban lennének növényekkel, bújókkal, fűtéssel, szűréssel, külön etetéssel.
Viszont, ami necces lehet, hogy a csíkos olyan 4-5 cm körül lehet most, a pézsma pedig olyan 3 cm körül lenne. Ekkora méretkülönbség már gáz?
Előre is köszi a segítséget!Very Happy
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2011.07.01. Pént., 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen lehet őket együtt tartani de 2 hímet sohasem. Ha együtt tartod őket figyelni kell mert az iszapok bármikor összevesznek.
Camena
Tojás

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2011.07.01. Pént., 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy lehet-e különböző alfajú iszap ill. pézsmatekiket együtt tartani. Pl. egy fedeles és egy közönséges pézsmát, vagy fedeles pézsmát csíkos iszaptekivel. Vannak ebben a "családban" agresszívebb és szelidebb fajok? Tudom hogy egyéntől is függ, de azért mégis...
Vissza az elejére
Sherlock20
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2011.03.01. Kedd., 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm! Drága halra én se gondoltam. Nemrég eljutottam már a boltbamenés szintjéig, de nem volt semmi ilyen hal. Majd legközelebb... Very Happy
Vissza az elejére
edi(na)
Tojás

Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2011.02.28. Hétf., 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sherlock20 írta:
Van olyan halfaj, amit nem ajánlotok a tekim mellé? (amit könnyen levadászna stb.) vmilyen apró fürge halra gondoltam, tudtok ilyet?

Szia!

Szerintem zebradánióval, guppival vagy neonhallal próbálkozhatsz nyugodtan. Amíg még egészségesek voltak, nem tudta elkapni őket.

Viszont nálam a halak egy idő után elég stresszesek voltak, kb másfél hétig bírta mind a három kompánia. Levegőjük volt, talán az élőnövény hiányzott a kedvezőbb környezett szempontjából. Meg én nem szeretem a szűrő zaját, úgyhogy éjszakára kihúztam - ez viszont a halaknak állítólag nem jó. Érdekes, régen is kihúztuk, és évekig éltek - bár azok aranyhalak voltak. De majd kitapasztalod. Az egyetlen biztos tanácsom, hogy drága halat ne vegyél kísérletezés céljából Smile
Vissza az elejére
Sherlock20
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2011.02.06. Vas., 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van olyan halfaj, amit nem ajánlotok a tekim mellé? (amit könnyen levadászna stb.) vmilyen apró fürge halra gondoltam, tudtok ilyet?
Vissza az elejére
Japi1
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2011.01.30. Vas., 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lara258 írta:
De pont azt olvastam, hogy: "Más teknősfajokkal is jól megvannak (nem kell tartani agresszív viselkedéstől)!" Akkor most melyik az igaz?

Helló!
A fenti mondatot én idéztem hétfőn Farkas/Sasvári Teknősök c. könyvéből. Van ott még egy megjegyzésem: "Azonban, ismerve a teknősöket, minden előfordulhat, de inkább csak az ivarérettség elérése után."
A vörösfülü agresszívebb, mint a sárgafülü. Ebben az esetben megfordulhat a kocka. A 18-27 cm-re is megnövő vörösfülü ékszer terrorizálhatja a 12 cm-es pézsmát. Nagy a méretkülönbség. Mindent feltételes módban írok, mert az agresszivitás nemenként és egyedenként változik. Ha megpróbálod, sok búvóhelyet kell biztosítani, egy nagyobb méretű akváriumban. Akkor inkább két kisebb.
De: a puding próbája az evés. Csak fel kell készülni esetleges szétválasztásra, ha kitör a balhé.
Japi

Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2011.01.30. Vas., 9:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De pont azt olvastam, hogy:

"Más teknősfajokkal is jól megvannak (nem kell tartani agresszív viselkedéstől)!"

Akkor most melyik az igaz?

Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2011.01.30. Vas., 9:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lara258 írta:
Azt szeretném megkérdezni, hogy miért nem lehet együtt tartani a közönséges pézsmát egy vörösfülű ékszerrel?

Helló Lara258!
Átmenetileg együtt volt két sárgafülü ékszerem három csíkos iszapteknőssel. A 9-10 cm "nagy" iszaptekik támadták a 17-18 cm-es sárgafülüeket. Azóta fajonként külön akváriumban tartom őket, jobb megelőzni a bajt. A pézsmákkal nincs tapasztalatom, nem voltak együtt mással.
Japi

Ramirez
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2011.01.29. Szomb., 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia

Én csíkos iszapteknőst(Kinosternon baurii) próbáltam meg együtt tartani más fajokkal.És míg más pézsmákkal és iszapokkal működött, egy rövid ideig benn volt egy díszes ékszerteki(C. picta) és egyből agresszíven lépett fel vele szemben.
Tartottam együtt pennsylvániai iszapot(K. subrubrum) kínai 3élű tekivel,működött majdnem egy évig mire az egyik kínai 3élűt úgy összeharapdálta hogy az belepusztult.
Ezek a veszélyek fennállnak ha hasonlóak a méretek.Lehet a közönséges pézsmánál kisebb az esélye a faj nyugodtabb mivolta következtében,de nem kizárt hogy megeshet.
De ha kifejlettkori állapotot nézünk és a tekiket nem egyesével külön eteted akkor könnyen lehet hogy az ékszerteki a legtöbb kaját eleszi majd előle.
A pézsmának kisebb a mozgástérigénye,érdemes inkább egy külön akváriumot csináltatni neki.
Üdv
Vissza az elejére
Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.01.29. Szomb., 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
Rövid és gyors leszek. Nem lehet így nem tudok fajt sem mondani. Esetleg a fehérszájú iszapot lehet megpróbálni mert ők is szeretik a mély vizet (30-35cm). De őket sem javaslom.

Azt szeretném megkérdezni, hogy miért nem lehet együtt tartani a közönséges pézsmát egy vörösfülű ékszerrel?

Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2011.01.28. Pént., 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha klóros a víz, akkor várni kell kb fél órát, hogy kimenjen a vízből. A keménység és a klór nem ugyanaz.Smile A másik gond az szokott lenni, hogy az új vízben sok apró kis légbuborék szabadul fel, ezt látni is az akvárium oldalán, berendezésein. Ez a halak bőrén bediffundál és gázbuborék betegséget okoz, és attól függően, hogy hol akad el, okozhat tüneteket, elhullást.
Halaknál nem jó a teljes vízcsere, mert akkor olyan, mintha újból kezdenél mindent. Szűrni kell a vizet és az elpárolgottat pótolni.
Remélem tudtam valamit segíteni! Smile
Vissza az elejére
Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.01.27. Csüt., 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is 25 fok körül van a víz hőmérséklete, és a levegőztető nekünk is a maximumon van. Én nem használok semmilyen vízlágyítót, ilyesmit. Párom azt mondja, itt kemény a víz, de nem olyan klóros (nem lesz fehéres színű a víz).

Azt is mondta párom, hogy a halaknál az a jó, ha a víz "él". Tehát, ha nem cseréled a vizet, és hagyod kialakulni azt a természetes élővilágot. Mi majd akarunk bele venni élő növényt, ezt eddig nem sikerült még. De pótolni fogjuk. Szerintem ez is csak jót tesz a halaknak, és a víz élővilágának is.

Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.27. Csüt., 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lara258 írta:
Hát, javítsatok ki, ha nincs igazam, de én úgy tudom, hogy a halaknál nem szerencsés cserélni a vizüket, mert kialakul egy "élőflóra", amiben ők jól érzik magukat. Ha te ezt tiszta vízzel kicseréled, eltűnik a flóra, és erre ők nagyon érzékenyek...

Nekem a kis tekim van a halakkal együtt, kb két hetente szűrőt tisztítok (nekem elég ilyen ritkán, mert nem piszkolódik), és ennyi. Nincs vízcsere, semmi. És a halak kitűnően élnek, lubickolnak, élvezik a helyüket. Jah, és a szűrőm olyan, hogy levegőztető is van rajta - tudtommal halaknál ez is kell.

Nekünk guppink, black mollynk, meg még két fajta, csak nem jut eszembe a fajtája. Ezek tudtommal nem kényesek, azért vannak ilyen fajtájúak

Szia!

Ezt a vízcserés gondolatot egész jónak tartom. Csak most gondoltam bele, h az 1hét alatt, míg éltek a halak, pont nem cseréltem közben vizet. De azért megfogadom a későbbiekben a tanácsot Smile

Az én szűrőm is levegőztető is egyben, ki is van nyitva a csap rendesen. Meg vízmelegítő is megy mindig, a víz általában 25°-os a mérő szerint. Utánanéztem, elvileg ez a guppiknak is megfelel, a tekinek pláne.

Még arra gondoltam, h egyesek használnak vízlágyítót, esetleg -fertőtlenítőt, talán még ezt megpróbálom.
Vissza az elejére
Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.01.25. Kedd., 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát, javítsatok ki, ha nincs igazam, de én úgy tudom, hogy a halaknál nem szerencsés cserélni a vizüket, mert kialakul egy "élőflóra", amiben ők jól érzik magukat. Ha te ezt tiszta vízzel kicseréled, eltűnik a flóra, és erre ők nagyon érzékenyek...

Nekem a kis tekim van a halakkal együtt, kb két hetente szűrőt tisztítok (nekem elég ilyen ritkán, mert nem piszkolódik), és ennyi. Nincs vízcsere, semmi. És a halak kitűnően élnek, lubickolnak, élvezik a helyüket. Jah, és a szűrőm olyan, hogy levegőztető is van rajta - tudtommal halaknál ez is kell.

Nekünk guppink, black mollynk, meg még két fajta, csak nem jut eszembe a fajtája. Ezek tudtommal nem kényesek, azért vannak ilyen fajtájúak

Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.25. Kedd., 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy értettem: "NEM enné meg"
Vissza az elejére
edi(na)
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.25. Kedd., 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem a következő a problémám:
van egy kis közönséges pézsmám, és enné meg a halakat, ha azok nem gyengülnének el 7-10 nap alatt. Nem tudom, mi lehet a gond, a szűrő rendesen megy, a víz tiszta, cserélgetem is a felét hetente (nagytakarítás kb 3 hetente, de még akkor se piszkos a víz). A második halállományom is ugyanúgy pusztult el, mint az első: egyik napról a másikra láttam, h egyik hal furcsán kezd viselkedni, nem jól veszi a levegőt, stresszes, furcsa a testtartása, utána a többi hal is, és ilyenkor már levadássza a teki a legyengült halakat.

Az egyetlen gond (lehet), ami eszembe jutott, hogy Pécsen kemény a víz, esetleg azzal lehet a probléma. De szerintem a boltban is ezt a vizet kapják, és ott nincs bajuk.

Valakinek esetleg van valami ötlete?

Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Splenius
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.25. Kedd., 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Rilla!

Két nagy guppival és 10 kicsivel tartom őket. A kis guppik csipegetik a páncéljukat, eddig békésen megvannak egymással.
Aztán a későbbiekben majd elválik.
Vissza az elejére
rilla
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.25. Kedd., 8:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Splenius írta:
Sziasztok!

Nekem van egy huszárteknősöm és tegnap vettem mellé egy kis pézsmát. Eddig semmi gond nincs velük, halak is vannak mellettük. A huszár az nagyobb egy kicsivel. Szerintetek kialakulhat agresszió közöttük? Igazából a huszárt féltem.

Splenius

szia

megkérdezhetem hogy milyen halakkal tartod együtt a tekiket? Smile

Splenius
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.24. Hétf., 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj igen nem volt egyértelmű, egy kicsi közönséges pézsmát vettem.
Köszönöm a hozzászólást!
Vissza az elejére
Japi1
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2011.01.24. Hétf., 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Splenius írta:
...Szerintetek kialakulhat agresszió közöttük? Igazából a huszárt féltem.Splenius

Helló Splenius!
Nem teljesen egyértelmű, hogy mit vettél.
Valóban a ritkábban kapható kis pézsmát /Kinosternon minor/, vagy egy, az elterjedtebb, kicsi, közönséges pézsmát /Kinosternon odoratum/?
A közönséges pézsmák "Más teknősfajokkal nem agresszívek, azokkal jól megférnek." (Farkas/Sasvári: Teknősök)
A kis pézsmák már agresszívebbek, de ez jobbára a hímekre jellemző.
Azonban, ismerve a teknősöket, minden előfordulhat, de inkább csak az ivarérettség elérése után. A fotón elől a kis pézsma, utána a közönséges pézsma fejének mintázata közötti különbség látható.
Japi

Pézsmák.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  68.48 KB
 Megtekintve:  627 alkalommal

Pézsmák.jpg

Splenius
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.24. Hétf., 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem van egy huszárteknősöm és tegnap vettem mellé egy kis pézsmát. Eddig semmi gond nincs velük, halak is vannak mellettük. A huszár az nagyobb egy kicsivel. Szerintetek kialakulhat agresszió közöttük? Igazából a huszárt féltem.

Splenius
Vissza az elejére
rilla
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.13. Csüt., 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

nekem egy pézsmatekim van, én is együtt tartom őket a halakkal, van 3 zabradánió, 2 neonhal , 2 páncélos harcsa és 2 alganyaló. a neonhalakból több volt de nem a teki ette meg őket, sjanos szállítás során vagy már a boltban megsérültek, igaz amikor elpusztultak a teki rávetette magát de nem ő vadászta le őket!! én kezdettől fogva így tartom őket és semmi bajuk, a víz kb 30cm. a tekinek nem jelentett gondot az úszás, az elejétől kezdve ki tudott menni a partra nem jelentett nehézséget neki.
később persze szeretném a tekit különköltöztetni, hogy kényelmesen elférjen egy nagyobb akváriumban. Smile
Vissza az elejére
edi(na)
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.11. Kedd., 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én pézsmám is lassú volt - még úgy egy hete. De tegnap - magához képest - nagyon kitartó volt, meg eddig sose úszott ilyen gyorsan.
De egyébként nem ette meg a halat. Először még vitte magával mindenhová, de nem kezdett vele semmit végül egész nap.
Vissza az elejére
Ramirez
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2011.01.11. Kedd., 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kis teknősöknél más a helyzet,azok elől sokszor könnyebben kitérnek a halak.Viszont a vörösfülű ékszerteki ahogy nő majd szépen meg fogja enni a halakat.Ahhoz már nagyon nagy hely kell hogy ne így legyen. A pézsmáknál és iszapoknál könnyebb a halak dolga mert azok relatív rosszabb úszók mint pl az ékszerteknősfélék
Üdv
Vissza az elejére
Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.01.11. Kedd., 7:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nekem vörösfülűm van, picike még ő is, 2 cm a haspáncélja. Ő is a halakkal úszkál, és minden rendben van, nem akarjál egymást felzabálni Very Happy

Őszintén szólva, még meg sem próbálta a kicsi elkapni a halakat. Ugyanakkor, élvezi ő is nagyon a mély vizet, és enni fagyasztott halat kap.

Guppik, black molly, és még egy valamilyen fajta hal van benne, összesen 8 darab. Szépen éldegélnek egymás mellett.

Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.11. Kedd., 0:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Akkor ez ezek szerint halfüggő is.
Az én halam valószínűleg nem teki mellé való: egy órája sajnos épp szemtanúja lehettem a haláltusájának. Ez a 2,5 cm-es kis monster félóra alatt szédszedte Sad
Egyébként számomra kicsit meglepő, hogy egy hét alatt megtanult ilyen gyorsan mozogni a mélyebb vízben.

Most amúgy biztos megnőtt az önbizalma, mert helyből rátámadt a harcsára is. De azért az strapabíróbbnak tűnik.
Vissza az elejére
Krisztó
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.10. Hétf., 12:33    Hozzászólás témája: - Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nekem egy éve élnek együtt a tekik (2 közönséges pézsma) Guppikkal, az első pár napban kergették őket, de azóta leszoktak róla.

Én tíz darab kicsi 2mm-es újszülött guppit raktam be nekik, meg két kifejlettet, méghozzá azért, hogy egyenek valami frisset is , ne csak mindig a fagyasztott halat...
Na szóval az elején levadászták azt a kettőt, amelyik felnőtt volt, a kicsiket meg nem tudták elkapni, aztán mire felnőttek addigra meg megszokták őket.
Az élő csigákat, meg tubiflexet viszont azóta is nagyon szeretik. (Konkrétan nincs az a mennyiség amit ne ennének meg.)

Azt meg, hogy a halak rosszul éreznék magukat az alacsony vízben (90*35*17), nem gondolom, mert november végén telepítettem át 26 guppit egy másik akváriumba, mert már nagyon nagy volt a zsúfoltság így most a nőstény halak külön akváriumban vannak, a hímek (az is van már 17) meg maradtak a teknősöknél. Majd ha kezdenek öregedni és megfogyatkozni, akkor visszarakok pár nőstényt.
(azon is gondolkoztam már, hogy lehet tenyészteni kéne, aztán lefagyasztani és akkor nem kellene fagyasztott halat venni. Csak nincs szívem leütni őket)
Vissza az elejére
edi(na)
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.10. Hétf., 0:22    Hozzászólás témája: Re: Pézsmateknős Hozzászólás az előzmény idézésével

StevenDiversion írta:
Üdv!

Van egy, még pici pézsmateknősöm és az lenne a kérdésem, hogy tehetem-e őt halak (pl.:guppi, betta) közé?

Szia!

Nekem is most van egy pici pézsmám. Én tettem be mellé egy algaevő harcsát, azzal egész békésen kijön, de a két cápamárnára (amik kicsit nagyobbak, mint a teki) már szemet vetett. Az a szerencséjük, hogy Optimus (a tekim) nem tud rendesen úszni. De az egyiknek így is hiányzik egy darabka a farokúszójából így 5 nap után... Ma már elég stresszes is volt a hal. Úgyhogy sajnálom, de nem tudom őt most különtenni, nincs másik akváriumom ilyen célra.

Nagy tapasztalatom nincs, talán a zebradániót is kipróbálom egyszer, de most látva ezt a szerencsétlen halat, elgondolkodom még rajta Sad

Egyébként én olyan 20-22 cm-es vízben tartom a halak miatt, de ahogy látom, megszerette, meg elég nagy helye van, ha ki akar jönni a vízből.
Vissza az elejére
Ramirez
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2011.01.09. Vas., 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!

Én tartottam együtt zebradániót iszaptekikkel meg pézsmatekikkel.Egész sokáig bírták,olyan másfél év utánra kb a 3/4-edük elfogyott,amit túlnyomórész nem a teknősök okoztak hanem a halak kiugrottak a tojásrakó részre és ott mumifikálódtak....
Ha nincs ilyen hely ahova kiugorhatnak akkor sztem működhet olyan halakkal mint a zebradánió például,szóval olyan halakkal amik kicsik,fürgék,szívósak.A betta meg a guppi sajnos nem ilyen.A bettát sajnos a leglassabb tekik is becserkészik...Továbbá elég víztérrel kell rendelkezni,mert alacsony vízben könnyen sarokbaszorítja a teki a halat.
Ha a hal valamiért legyengül és nem olyan fürge(pl etetés után ha nem olyan tiszta a víz),azt szintén kihasználhatja a teki.És ha a hal viszonylag nagy a tekihez képest és az el tudja kapni szép lassan élve szaggatja szét.Szóval azt már állatkínzásnak is nevezhetjük....
Na de nem ragozom tovább
Működhet az együtt tartás,nekem egy idő után nem vadásztak rá az iszapok meg a pézsmák.De sokkal egyszerűbb egy fajnak az igényeit teljesíteni mint többnek.
Üdv
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Iszap- és pézsmateknősök (Kinosternidae sp.) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból