Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szobai terrárium
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Európai szárazföldi teknősök (Görög-, Mór-, Szegélyes-, Sztyeppi teknős)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Nem: Nem:férfi
Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2010.08.06. Pént., 19:05    Hozzászólás témája: Hőmérséklet Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most akarok venni egy görög tekit,régóta nézegetem őket és jópár weboldalt elolvastam már,de a biztonság kedvéért volna egy kérdésem. Olyan helyen lakunk,hogy ha nem vagyunk otthon télen,a szobában 16-17 C° van csupán (minek fűtsünk annyira,ha nem vagyunk otthon ugye) ezt a teki kibírná gond nélkül? Több helyen olvastam,hogy 15-35° között semmi gondjuk-bajuk nincs,de ez a gyakorlatban mennyire igaz? Vagy ha elmennénk otthonról napi ~8 órát,akkor télen amíg nem vagyunk otthon,a melegítő lámpának mindenképpen mennie kéne? (Lehet üldözési mániám van,de ha kigyullad a lakás mire hazamegyünk,szomorú volnék) ... Smile

Köszönöm előreis. Üdv,Anu

ui: bébi tekiről beszélek,tehát újszülött teknőcben gondolkozzatok légyszi,ha válaszol valaki!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2010.07.31. Szomb., 0:29    Hozzászólás témája: Re: Világítás Hozzászólás az előzmény idézésével

Athalie írta:
MÉg egyszer szeretném megkérdezni, mert sajna senki nem válaszolt, hogy Exo Terra glow light lámpatest és Sun Glow 75 és 100-as izzókat együtt, nagyon jó áron láttam egy hírdetésben, de itt max 50-eset írtatok,jó lenne-e a 75-ös és 100-as? Mi a különbség az 50-es-hez képest? Ami még kérdés, hogy elvileg azt írja a lámpatest leírása, hogy a fém hálós részre rátehető, jó-e úgy, mert máshogy nem nagyon tudom betenni, a zárt teteje miatt. Harmadik kérdés: világításnak meg az orchidáimtól van osram fluora fénycsövem, az jó-e a tekiknek? 70x30x30-as terráriumba lenne.

A nagyobb teljesítményű izzó erősebb fényt ad és nagyobb távolságból szolgáltatja ugyanazt a hőfokot, mint a kisebb párja.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Athalie
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2010.07.30. Pént., 14:58    Hozzászólás témája: Világítás Hozzászólás az előzmény idézésével

MÉg egyszer szeretném megkérdezni, mert sajna senki nem válaszolt, hogy Exo Terra glow light lámpatest és Sun Glow 75 és 100-as izzókat együtt, nagyon jó áron láttam egy hírdetésben, de itt max 50-eset írtatok,jó lenne-e a 75-ös és 100-as? Mi a különbség az 50-es-hez képest? Ami még kérdés, hogy elvileg azt írja a lámpatest leírása, hogy a fém hálós részre rátehető, jó-e úgy, mert máshogy nem nagyon tudom betenni, a zárt teteje miatt. Harmadik kérdés: világításnak meg az orchidáimtól van osram fluora fénycsövem, az jó-e a tekiknek? 70x30x30-as terráriumba lenne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zita
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 21

HozzászólásElküldve: 2010.07.30. Pént., 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teki , Csodalény köszi a választ!!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Windholz Vanda
Tojás

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2010.07.30. Pént., 8:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát kertünk nekünk is van.De onnan nem mert a házat most vettük nem rég és érdekes dolgok voltak itt a kertben.De akkor majd szerzek kerti főldet neki.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.30. Pént., 7:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZia Vanda,
én a kertemben ástam.Garantáltan bio.
Esetleg egy ismerősödnek nincs egy kis rész a kertjében?
Szerintem az a legbiztosabb,mert tudod hogy nem permetes,meg hogy mi van ott úgy mégis.

Vagy egy olyan helyen,ahol tudod hogy nem permeteznek.

Nekem semmi baja sincsen,pedig szokott benne áskálni,meg ha felborul,akkor is belelóg a feje.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
csodalény
Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2010.07.30. Pént., 7:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zita írta:
Sziasztok!
Görög teki terráriumába lehet valami növényt ültetni???és ha igen akkor mit???

lehetséges, de szerintem nem éri meg,ha nem dózerolja le mint egy tank, akkor szimplán megeszi Smile
Vissza az elejére
Windholz Vanda
Tojás

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2010.07.29. Csüt., 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Szeptemberben bővül a teknős létszám egy Görög tekivel.Ha minden jól megy jövő hétvégen jön a terkó most nézelődök az izzók közt.Viszont ez az erdeifőld fejtörést okozott.Honnan szerezzek ilyen földet?Erdő még csak van de a fene tudja milyen bacik vannak abban a földben.Ki honnan szerzi be a földet és milyet?
Vissza az elejére
Teki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.07.29. Csüt., 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Bármilyen növényt lehet ültetni, ami nem mérgező. Viszont biztos, hogy meg fogja enni.

Teki
Vissza az elejére
zita
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.29. Csüt., 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Görög teki terráriumába lehet valami növényt ültetni???és ha igen akkor mit???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Athalie
Tojás

Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2010.07.26. Hétf., 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Végigolvastam a topicot, köszi, sok segítséget adott, de lenne még kérdésem. Most szereztem egy nagyobb terráriumot a tekijeimnek, egy görög egy szegélyes 1 évesek lesznek szeptemberben, 70*30*30-as méret, elhúzható ajtós, teteje közepén fém szellőzőhálós üveg terrárium. Ehhez szeretnék világítást és fűtést tenni. Bent vannak lakásban, nem merem kitenni őket, mert múlt évben már egy 3 éves tekink elveszett az udvarról Exo Terra glow light lámpatest és Sun Glow 75 és 100-as izzókat együtt, nagyon jó áron, de itt max 50-eset írtatok, ami még kérdés, hogy elvileg azt írja a lámpatest leírása, hogy a fém hálós részre rátehető, jó-e úgy, mert máshogy nem nagyon tudom betenni, a zárt teteje miatt. Világításnak meg az orchidáimtól van osram fluora fénycsövem, az jó-e a tekiknek? Előre is köszi a választ.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zita
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.12. Hétf., 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi!!!
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 46

HozzászólásElküldve: 2010.07.12. Hétf., 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zita: Teknőse válogatja. Próbáld meg úgy, ha nem tetszik neki rakd lejjebb vagy feljebb.
Vissza az elejére
zita
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.12. Hétf., 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi!!Visszaolvastam azt szeretném kérdezni hogy a 40w izzom alatt a napozokövön 31 fok van ez elég vagy rakjam közelebb?
Vissza az elejére
sdettike
Tojás

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2010.07.12. Hétf., 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zita
Olvass vissza, mert előrébb biztos le van írva.
Vissza az elejére
zita
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.11. Vas., 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Milyen lámpákat ajánlanátok szobai terráriumhoz??? Megemlítem bár nem tudom számít e hogy nyáron tudom napoztatni!!!!! Várom a válaszokat!!!
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.03. Szomb., 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egészen fegyelmezett,gondoltam megpróbálom.
Nem is baj,ha megeszi.Csak nem tudom,mi mérgező,és mi nem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Andi
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2010.06.05. Szomb., 10:22    Hozzászólás témája: szobai terrárium Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem semmilyet nincs értelme,úgyis letarolja,annyit nem tudsz beleültetni,hogy meg is maradjon.
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.06.05. Szomb., 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
engem az érdekelne,hogy milyen növényt lehet berakni egy mór teknősnek a terráriumba,és hogyan? kerítsem körbe,valami olyat ami nem mérgező neki?vagy ültessem a földbe,és locsolgassam mint a többi növényt?
Smile
Vissza az elejére
Töki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2010.05.18. Kedd., 10:57    Hozzászólás témája: Páratartalom!!?? Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy mennyi a megfelelő páratartalom %-ban a szobai terráriumokban??
Vissza az elejére
Töki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.05.12. Szer., 23:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Ha a 30 centi megvan, akkor semmi gond. Ezek a fénycsövek úgy vannak kitalálva, hogy napi 8 órát nyugodtan világíthatnak, különben nem érik el a kívánt hatást. Én a jelenlegi helyett inkább heti 1-2 "esős napot" javasolnék, amikor egyik lámpa sem világít és táplálék helyett csak vizet kapnak a teknősök. (ha kint is ilyen idő van)

Okés!!

Köszönöm a válaszokat - és örülök hogy ilyen segítőkészek vagytok!!
Ha esetleg valami gondom bajom - lenne majd írok!!

Mégegyszer KÖSZÖNÖM!!
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.05.12. Szer., 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha a 30 centi megvan, akkor semmi gond. Ezek a fénycsövek úgy vannak kitalálva, hogy napi 8 órát nyugodtan világíthatnak, különben nem érik el a kívánt hatást. Én a jelenlegi helyett inkább heti 1-2 "esős napot" javasolnék, amikor egyik lámpa sem világít és táplálék helyett csak vizet kapnak a teknősök. (ha kint is ilyen idő van)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Töki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.05.12. Szer., 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Ha a fénycső szabadon sugárzó, vagyis nincs előtte egy műanyag előtét ami az armatúra része, akkor jó. Mindemellett úgy látom, hogy kb 20 centi távolságban van a fénycső a teknőstől. Ez 10%-os UVB radiáció mellett kicsit közel van. 40 centi körüli távolságból érné megfelelő dózisú sugárzás a teknőst.

A fénycső nem mindennap megy nekik.....maximum 2 naponta - pár órát - ezt csak egy +ként raktam be nekik...gondoltam ez is ad nekik olyan dolgokat amitől jobban érzik magukat!!! amikor nem dolgozok és itthon vagyok....alapjáraton a kerámiafoglalatú megy nekik.....az a 20 cm van 30 is.....nem közvetlen a lámpa elött vannak mindig....tehát a 30 cm megvan......

várom a válaszod/válaszotok!!

Előre is köszönöm!!!!
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.05.12. Szer., 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha a fénycső szabadon sugárzó, vagyis nincs előtte egy műanyag előtét ami az armatúra része, akkor jó. Mindemellett úgy látom, hogy kb 20 centi távolságban van a fénycső a teknőstől. Ez 10%-os UVB radiáció mellett kicsit közel van. 40 centi körüli távolságból érné megfelelő dózisú sugárzás a teknőst.
Vissza az elejére
Töki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.05.11. Kedd., 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kerti föld.....
Vissza az elejére
zsoltkov
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2010.05.11. Kedd., 18:25    Hozzászólás témája: Re: Világítás - Terrárium!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Milyen talaj van a terkódban?

Töki írta:
Sziasztok!!!

gjuhos-hoz lenne egy kérdésem!!

Szóval a te téli lakhelyedhez hasonlóan alakítottam ki a világítást a teknőseimnek (7 & 9 hónaposak)!!

Van egy napozó rész - Kerámia foglalatú lámpával - amiben Sun Glo 75Wattos izzó van!!

+ most a napokban helyeztem be nekik egy fénycsövet is....

azt tudni kell hogy a terrárium 74 cm hosszú - és abba raktam egy 45 cm-es fénycsövet, aminek a márkája Ferplast, típusa: desert lamp T8 UV-B 10% - 15 wattos!!

Kép az elrendezésről és maga a terráriumról!!

http://kepfeltoltes.hu/100511/DSC00351_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kérdésem csak annyi lenne hogy a megvílágitás igy - okén van - e és maga a terráriumról is várom a véleményeteket!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Töki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.05.11. Kedd., 16:09    Hozzászólás témája: Világítás - Terrárium!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!

gjuhos-hoz lenne egy kérdésem!!

Szóval a te téli lakhelyedhez hasonlóan alakítottam ki a világítást a teknőseimnek (7 & 9 hónaposak)!!

Van egy napozó rész - Kerámia foglalatú lámpával - amiben Sun Glo 75Wattos izzó van!!

+ most a napokban helyeztem be nekik egy fénycsövet is....

azt tudni kell hogy a terrárium 74 cm hosszú - és abba raktam egy 45 cm-es fénycsövet, aminek a márkája Ferplast, típusa: desert lamp T8 UV-B 10% - 15 wattos!!

Kép az elrendezésről és maga a terráriumról!!

http://kepfeltoltes.hu/100511/DSC00351_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kérdésem csak annyi lenne hogy a megvílágitás igy - okén van - e és maga a terráriumról is várom a véleményeteket!!
Vissza az elejére
tovis55
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.04.18. Vas., 10:29    Hozzászólás témája: görögteki Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a válaszodat.
A következő kérdésem hogy mikortól ivarérett?
De NEM akarom szaporítani mert panelba vannak egy 1 négyzetméteres terráriumba.
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.04.17. Szomb., 6:43    Hozzászólás témája: Re: görögteki Hozzászólás az előzmény idézésével

tovis55 írta:
Sziasztok!
Tavaly sikerült vennem egy görög teknőst(9-10 cm) szép zöld barna fekete színű a páncélja.
szerintem unatkozott egyedül mert a farka soha nem volt kiengedve.
De egy hete vettem mellé egy másikat kicsit kisebb(kb. 6-7 cm) de a színe sokkal sárgább és világos zöldebb, azóta ki van engedve a másiknak is a farka.
a nagyobbik meg folyton űzi (pározna) rámászik. De egyébként szeretik egymást együtt alszanak bújnak egymáshoz.
A kérdéseim a következők lennének:
Probléma-e hogy párzana a nagyobbik, és ha sikerül nekik akkor nem lesz-e nagyobb baj? Nem akarom őket tenyészteni.
Bajt jelent-e hogy a másik sárgább utánna néztem és mindenütt azt írják hogy zöld barna fekete színekből áll a színe.
Válaszotokat előre is köszönöm!!!

Szia!

A teknősök alapvetően nem társas állatok, így nem unatkozhatott. Ezt arról, hogy be van húzva a farka, nem lehet megállapítani.
Nem biztos, hogy pároznak. Pl. Az én teknőseim is szoktak egymásra mászni. Mielőtt párzanak, a hím a páncéljával látványosan "kocogtatja" a nőstény páncélját. Párzás közben pedig a hím sipító hangot ad ki.
Válaszok:
-Tudni kell a teknősök életkorát. Tudod, itt is van egy ivarérettségi kor.
-Nem feltétlenül. Én pl. olyan görög teknősről, amelyikben van zöld, nem hallottam. Az én teknőseim fekete-sárgák. Az eggyik sötétebb árnyalatú, a másik világosabb. Ismerősömnek van jó pár teknőse, és az eggyik neki ún. albínó. Teljesen sárga páncél, szinte már fehér. <- Ha ebben tévedek, hogy albínó, javítsatok ki.

Nézz szét a gallériában: http://teknosforum.com/forum/album_cat.php?cat_id=1
Vissza az elejére
tovis55
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.04.16. Pént., 19:27    Hozzászólás témája: görögteki Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tavaly sikerült vennem egy görög teknőst(9-10 cm) szép zöld barna fekete színű a páncélja.
szerintem unatkozott egyedül mert a farka soha nem volt kiengedve.
De egy hete vettem mellé egy másikat kicsit kisebb(kb. 6-7 cm) de a színe sokkal sárgább és világos zöldebb, azóta ki van engedve a másiknak is a farka.
a nagyobbik meg folyton űzi (pározna) rámászik. De egyébként szeretik egymást együtt alszanak bújnak egymáshoz.
A kérdéseim a következők lennének:
Probléma-e hogy párzana a nagyobbik, és ha sikerül nekik akkor nem lesz-e nagyobb baj? Nem akarom őket tenyészteni.
Bajt jelent-e hogy a másik sárgább utánna néztem és mindenütt azt írják hogy zöld barna fekete színekből áll a színe.
Válaszotokat előre is köszönöm!!!
Vissza az elejére
csodalény
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.04.14. Szer., 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, a szellőzést jobban meg kell oldanom, a hőmérsékletet a teki szintjén mértem eddig, melegítőlámpa alatt 32 körül, máshol 26-28 celsius.

fent a lámpák környékén passzolom a kérdést, de attól tartok, hogy ami a melegítőlámpából felszáll, az nem tudott eddig elvezetődni rendesen.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.04.13. Kedd., 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az elektromos teljesítmény nem minden esetben hasznosul hővé. Az izzó esetében nagyrészt hővé hasznosul, a fénycső esetén viszont alig-alig. Másegyéb okokból javaslom a terrárium szellőztetését de a fénycsövet annyi hő nem ölhette meg. Ha meg volna számla ki kellene cseréltetni. Hány fok van abban a terráriumban?
Vissza az elejére
csodalény
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.04.13. Kedd., 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Érdekes amit írsz, főleg a fénycső lep meg. Az ugyanis világít a végtelenségig mégha az UV radiáció már meg is szűnik. Szinte csak akkor nem, ha eltörik és a gáz távozik belőle. Nem lehet, hogy az armaturánál van érintkezési hiba? És persze, a fénycső nyilván garanciális.
Sajnos az izzó esetnén hallottam már olyanról, hogy a wolframszál hamar megszakad, ennek ellenére nálam átlag egy évet az is világítani szokott.

Megnéztem, kiszedtem, újra betettem, de teljesen halott a cső.

Arra gyanakszom, hogy a melegítőlámpa ill. a cső túl sok hőt termel, ami nem tud elvezetődni sehova (zárt a terrárium, a tetején nincs szellőzés), az általuk keltett hő felszáll és ez a túlzott hő valamiképp kinyírja a világítótesteket. Azért ez a cső 40W-os, a Sun Glo 60 W-os, ez a 100 W termel hőt rendesen.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.04.12. Hétf., 9:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes amit írsz, főleg a fénycső lep meg. Az ugyanis világít a végtelenségig mégha az UV radiáció már meg is szűnik. Szinte csak akkor nem, ha eltörik és a gáz távozik belőle. Nem lehet, hogy az armaturánál van érintkezési hiba? És persze, a fénycső nyilván garanciális.
Sajnos az izzó esetnén hallottam már olyanról, hogy a wolframszál hamar megszakad, ennek ellenére nálam átlag egy évet az is világítani szokott.
Vissza az elejére
csodalény
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.04.12. Hétf., 7:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szétvet az ideg, mostanában mind a melegítő, mind az UV lámpám bemondta az unalmasat. A Sun Glo másfél hónapot bírt, a 120 cm-s Repti GLo cső pedig kettőt.

Szerintetek mitől lehet ez? Az előző terkómban másfél évet bírt mindkét lámpa.

Lehet esetleg, hogy az a problema hogy az új terrárium felülről zárt? Háromnaponta lepermetezem vízzel a földet hogy legyen bent egy pici pára és ne peregjen a homok, lehet a pára teszi tönkre az armatúrákat?

Bár direkt fúrattam négy darab három centi átmérőjű lyukat a hátsó oldalfalba, hogy cserélődjön a levegő.

Vissza lehet ezeket vinni a vásárlás helyére? (bár számlát offkorz nem kaptam, viszont megvan még a csomagolás is) Van ezekre jótállás? Nincs nagyon humorom két hónap után újból 10.000-et költeni világításra.
Vissza az elejére
Töki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm!!
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem javaslom. Elég nedvesen kell tartani ahhoz, hogy ne legyen poros. Azt viszont a szárazföldi teknős nem szereti. Ráadásul a belekben is gondot okozhat az által, hogy megeszi ha rátapad a kajára.

Ahogy javasolta lisasmith a kerti vagy erdei föld a legjobb

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van,aki használja,
de a tekidnek a legjobb a vegyszermentes kerti föld(nem virágföld!).
Vissza az elejére
Töki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 13:24    Hozzászólás témája: Talaj... Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy mi a véleményetek a kókusz háncsról - meg maga a felhasználására lennék kiváncsi, mert rajzok vannak a csomagoláson, de viszont a leírás nem magyar nyelvű :S:S

Pontosan erről lenne szó:

http://www.petnet.hu/termekek/terrarisztika/alom_talaj/talaj/exoterra/coco_husk_kokuszhancs_normal/7684/

Várom mielöbbi segítségeteket!!
Köszönöm Smile
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.02.25. Csüt., 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Az nem jó!

Nincs meg benne a megfelelő Ca mennyiség...
Vissza az elejére
agendorf9423
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 18

HozzászólásElküldve: 2010.02.25. Csüt., 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Simson írta:
agendorf9423 írta:
Én a görögömnek nem földet használok, hanem fenyőmulcsot.
Ez baj?

Nem tudom pontosan, mi az a fenyőmulcs, de a legideálisabb, erősen ajánlott aljzat az a kerti/erdei föld.

Az a fenyőnek a kérge.
Itt egy netes kép:
http://www.nad.hu/new/images/termek_kepek/vorosfenyo.jpg
Vissza az elejére
Simson
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2010.02.25. Csüt., 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

agendorf9423 írta:
Ez baj?

Nem tudom pontosan, mi az a fenyőmulcs, de a legideálisabb, erősen ajánlott aljzat az a kerti/erdei föld.
Vissza az elejére
zsoltkov
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.02.25. Csüt., 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a Debrecen melletti Vekeri tó sűrű erdős részéről hozom a földet,
leh hogy jó lenne amúgy is, dehát biztos ami biztos.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
agendorf9423
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.02.25. Csüt., 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez baj?
Vissza az elejére
Simson
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2010.02.25. Csüt., 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

(nem feltétlenül kell kisütni, ha nem extra-rossz helyről van, akkor semmi bajuk nem lesz tőle, ha egyből berakod)
Vissza az elejére
zsoltkov
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.02.25. Csüt., 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi forró sütőbe tesszük adagonként kb. egy fél órára. Fokot nemtok mondani.

Hiesz írta:
A kintről hozott földet hogyan "sütitek ki"? , hány fokon, mennyi ideig?
Vissza az elejére
Hiesz
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.25. Csüt., 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kintről hozott földet hogyan "sütitek ki"? , hány fokon, mennyi ideig?
Vissza az elejére
Hiesz
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.18. Csüt., 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csodalény írta:
Vennék egy exo Terra reptile cave odút, de a bejáratot picinek találom, félek, nem tud bemenni a teki a búvóhelyre. Lehet esetleg orvosolni i a problémát egy kis csiszolóvászon segítségével, vagy megreped az anyag? Műgyantából készült, nem tudom, mennyire rideg az anyaga.

Nekem ugyan ez volt a problémám, fűrésszel óvatosan nagyobb bejáratot csináltam neki, majd lecsiszoltam,de hiába minden fél év és ki is nőtte.Szóval ha már most nem fér bele, azt felesleges véleményem szerint megvenni. érdemes a legnagyobbat egyből, de annak a hátránya az lehet hogy a terráriumból elég nagy részt elfoglal.
Vissza az elejére
csodalény
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.18. Csüt., 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vennék egy exo Terra reptile cave odút, de a bejáratot picinek találom, félek, nem tud bemenni a teki a búvóhelyre. Lehet esetleg orvosolni i a problémát egy kis csiszolóvászon segítségével, vagy megreped az anyag? Műgyantából készült, nem tudom, mennyire rideg az anyaga.
Vissza az elejére
agendorf9423
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.02.03. Szer., 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értem.
Köszönöm.
Amúgy a lámpa valamennyivel olcsóbban is jön ki, mint ez a talajfűtő.
Meg a talajfűtő csak 4 Wattos volt. Confused
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Európai szárazföldi teknősök (Görög-, Mór-, Szegélyes-, Sztyeppi teknős) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Következő
10 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból