Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

egyéb betegségek
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Padum
Tojás

Nem: Nem:férfi
Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2014.09.03. Szer., 21:27    Hozzászólás témája: szokatlan viselkedés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Három ékszerteknős tulajdonosa vagyok. A sárga fülű ékszerteknős, most fogja betölteni a 11. évét.
Azért írok mos ide, mert az elmúlt napokban többet van kint szárazon mint a vízben, és szerintem szokatlanul intenzív nyaki mozgás követi a légzéseit.
Ha esetleg van valakinek tapasztalata ilyen téren, kérem adjon tanácsot!

Ui: mellékeltem 3 db. képet (sajna a videó 250KB limit vicc) amiből UnFREEz segítségével animáció készíthető, miután a képkockákat is gif formátumúra alakítottuk (a beadott sorrend 1.gif, 2.gif, 3.gif, 2.gif; loop animation on, frame delay: 30) akkor hasonlít a valóságra.

Köszi!

teki.rar
 Cím:

Letöltés
 Fájl neve:  teki.rar
 Fájl mérete:  62.74 KB
 Letöltve:  12 alkalommal

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2014.05.03. Szomb., 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A kisebb teknősödnek vagy tüdőgyulladása van(ez a valószínűbb), vagy pedig ha agresszió van a két teknős között a szárazra menekül a másik elől.
Az akvárium 2/3-át fedni kellene, ha melegíted a vizüket, mert a víz és a levegő közötti hőmérséklet különbségtől könnyen megfázhat. Most hogy beteg a teknős emelni kellene a hőmérsékleten legalább 28 fokra.

A puha páncél vitaminhiányra utal, csak természetes táplálékkal etess: apróhal, vízi csiga, vízi növény.

Több teknőst mindig melós együtt tartani, nagy hely és sok tereptárgy szüksége. Etesd őket külön kiszedve az akváriumból.
Használj UV lámpát.

De most mindenképpen vidd hüllőszakértő állatorvoshoz.

Tomi
Vissza az elejére
wiki12
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2014.05.03. Szomb., 10:03    Hozzászólás témája: Nagyon rosszul van a teknősöm :( Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy 1,5 éves és egy 1 éves teknősöm.
A 1,5 éves majd kicsattan az egészségtől, semmi baja, nagyon jól érzi magát, viszont az 1 éves miatt nagyon aggódom Sad
Annyira rosszul néz ki, hogy sokszor már azt hiszem nem is él. Sad
Arra is gondolok, hogy a nagyobb teki nyomja el, azt is láttam már , hogy a szájából kivette a kaját, így enni se tudott, ilyenkor különtettem őket!

De a mostani gondok, tünetek nála:

Nem eszik
Folyamatosan a napozón van , de már nem is napozik ugy mint régen, nem nyújtja ki se a lábait se a nyakát Sad
Én szoktam néha beletenni egy kicsit a vizbe, hogy ne száradjon ki..
A páncélja nagyon puha Sad
Ha ne talán tán bemegy a vizbe, akkor is csak lebeg..

Légyszives segitsetek mi baja lehet, nagyon sajnálom szegény cukorkámat!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2014.04.02. Szer., 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Robi, a világítás topikban válaszoltam:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?p=20900#20900
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2014.04.02. Szer., 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras: évekkel ezelőtt sikeresen kiolvastam az egész fórumot, és sok másikat is, ha időm engedte. Mostanában sajnos csak ritkán van alkalmam bekukkantani, de többször felfigyeltem arra, hogy a leírásaidban (amik egyébként többnyire kiválóak) mindig hangoztatod, hogy az UVB lámpa mindenképpen elengedhetetlen. Azért ha visszaolvasod a "kezdő viziteknőstartók" topikot, emlékezetem szerint elég gyakran szóba került több "veterán" által is, hogy ha nyáron meg tudod oldani a teknős napi szinten való szabadban tartását, abban az esetben a vízi teknősöknél elhanyagolható az UVB lámpák használata. Rosszul emlékeznék?
Vissza az elejére
Tapike
Tojás

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2014.04.02. Szer., 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a részletes választ! Mindenképpen igyekezni fogok a körülmények javításán, eléggé rám ijesztett most szegény teki Sad Majd írok ha valami változás történik!
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.04.02. Szer., 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tapike írta:
A tartási körülmények biztosan nem a legideálisabbak, de mégiscsak egy 19 éves teknősről van szó, akinek még soha semmi baja nem volt, márpedig a körülmények nem sokban változtak...
67 literes akváriumban tartom, ebben körülbelül 12cm magasan szokott állni a víz. Restellem ugyan de vízmelegítő és tisztító egy ideje nem volt berakva hozzá mert ez a teknős egyszerűen szinte mindig kint van a kövön és feleslegesnek éreztem melegíteni a vizet ha úgysem megy bele sosem. A hőmérséklet így kb 22 fokos. Viszont a vize nem volt különösebben koszos (legalábbis mielőtt elmentem volna 2 hétre), nemrég volt takarítva.

Ezek alapján már egy sor dolog okot adhat a problémára, sőt esélyes, hogy szegénynek több együttes baja is van.

19 évesen még nem is öreg, maximum kora középkorú, mivel egy jól tartott teki akár a dupláját is vígan megélheti. A méret gyanítom, hogy jócskán 20 cm fölött van, ha nőstény, akkor 25 felett.

Az, hogy eddig semmi baja nem volt, maximum a vakszerencsének köszönhető! De leginkább azt gondolom, hogy mindig is volt baja, csak nem vettétek észre. Az, hogy az állat ki tudja mióta apatikus, mindennek az eredménye. Sokszor nagyon nehezen lehet észrevenni, ha egy hüllő beteg, vagy csökkent az életkedve és hosszú évekig el tudnak így is éldegélni. Ez az evolúciós stratégiájuk része, mivel képesek átvészelni hosszú ínséges időszakokat is. Ez még nem jelenti azt, hogy akkor lehet elégtelen körülmények közt is tartani őket, mert úgysem szólnak érte... Sad

Ekkora állatnak a 67 liter EXTRÉM kicsi. Ez az akvárium egyetlen, egy év alatti növendék teki tartására alkalmas. Az ő méretének megfelelő optimális valahol a 120x60x60cm-es akvárium méretnél kezdődik, minimum 45 centis vízmagassággal. Az durván 350 liter nettó víztartalom.

Ez a körülbelüli vízhőmérséklet fűtés hiányában túlságosan bizonytalan, főleg télen ingadozhat. A vizet állandóan kellene 22 fok körül tartani, és nem ingadozhat +/- 2 foknál jobban.

A víztisztító hiánya mindenféle megbetegedés kiváltója lehet, pláne ilyen kicsi víz esetében. A puffadást akár fertőzés is okozhatja. Egy ekkora teknős sok ürüléket/vizeletet termel, így az akvárium víztartalmának óránkénti 5x-ös átforgatása minimum kellene, és lehetőleg külső, biológiai szűréssel. Gyenge szűrés esetén heti 50% vízcsere, szűrés nélkül heti 100% csere, komoly szűrés esetén meg 2-3 heti 25-30% vízcsere az ideális.

Ha a teknős mindig kint van valami okból, akkor az egy lappangó betegség tünete is lehet. A szárazon tartózkodás viszont kiszáradást, és ezáltal veseelégtelenséget is okozhat, melynek esélyes tünete a puffadás.

Tapike írta:
Etetni hetente szoktam, és habár gyakran próbálkozok salátát, rákot vagy egyéb ennivalót adni nekik, ez a teknős (ellentétben a másik teknősömmel, ami külön van tartva) nagyon válogatós és nem hajlandó mást enni a marhaszíven és a halon kívül.

A marhaszív, és mindenféle belsőség, vörös és fehér húsok nem alkalmasak a teknősök megfelelő táplálására. Megfelelő nyomelemekben szegények, és olyan hormonokat, antibiotikumokat, tartósítószereket tartalmazhatnak, ami kifejezetten káros nekik. Egy ilyen korú ékszertekinek kb. 75% (vízi)növényi táplálékot és 25% apróhalat kellene adni egészben, heti egyszer. Ez legrosszabb esetben is 50-50% arányúnak kell lennie. Kaphat kiegészítőnek a 25%-on belül tücsköt, földigilisztát, édesvízi kagylót vagy édesvízi apró rákot/garnélát. Az átállás más étrendre pedig gyakran hónapok kitartó, lépésenkénti szoktatásnak eredménye. Kitartás kell hozzá! Wink

Idézet:
Lámpája nincs, de a szobám elég világos, napoztatva pedig mostanában nem voltak mert nem igazán sütött a nap, viszont az elmúlt napokban mindig kiteszem őket napozni pár órára.

Télen-nyáron alapfeltétel, hogy napozáshoz UVB fényt (10-es erősségű csővel) és extra meleget (34-35C) kapjanak. Enélkül nem termelődik a szervezetükben D3 vitamin, ami az idegrendszer fenntartásához, és a calcium a csontokba való beépüléséért felelős. Enélkül az állat lassú halálra van ítélve, nem kiváltható semmivel. A nyári napoztatás ezen felül, extraként értelmezendő, és nagyon sokat segít az egészséges vedlésben és a télre való felkészülésben. A kettő nem váltja ki egymást sajnos.
Tehát az ablakokon beszűrődő fény több, mint kevés... mert az üveg 100%-ban kiszűri az UVB-t, nem kap hőt, és a fényerő is túl kevés a jó közérzethez.

Idézet:
Amikor észrevettem, hogy valami baj van vele, átraktam a másik akváriumba, ami 140 literes és jóval több benne a víz (ebben már van melegítő és tisztító is).

Ez egy fokkal jobb lesz neki.

Idézet:
Ahogy írtam korábban is, a lemerüléssel láthatóan gondjai voltak, ami mostanra egy kicsit talán javult de még mindig inkább csak lebeg, a hátsó fele van lejjebb ilyenkor. Ferdén nem úszik csak a lábait tartja folyton behúzva, mintha fájna neki kinyújtani őket. Úszás közben is csak az egyik lábával hajtja magát előre, a másikat továbbra is behajlítva tartja.

A lemerülés problémája pedig tüdőgyulladás gyanús, ami azonnali kezelést igényel, ellenkező esetben túl nagy az elhullás kockázata. Kevés az esély a magától való gyógyulásra, amit szerintem nem szabad felvállalni.

Kérlek olvasd el a szűrésről, a világításról és az etetésről szóló topikokat, és igyekezz javítani a tartás körülményein, hogy lagalább még ennyit éljen az állat. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tapike
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.04.02. Szer., 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a tanácsot, megpróbálom majd felhívni őket!

A tartási körülmények biztosan nem a legideálisabbak, de mégiscsak egy 19 éves teknősről van szó, akinek még soha semmi baja nem volt, márpedig a körülmények nem sokban változtak...
67 literes akváriumban tartom, ebben körülbelül 12cm magasan szokott állni a víz. Restellem ugyan de vízmelegítő és tisztító egy ideje nem volt berakva hozzá mert ez a teknős egyszerűen szinte mindig kint van a kövön és feleslegesnek éreztem melegíteni a vizet ha úgysem megy bele sosem. A hőmérséklet így kb 22 fokos. Viszont a vize nem volt különösebben koszos (legalábbis mielőtt elmentem volna 2 hétre), nemrég volt takarítva.
Etetni hetente szoktam, és habár gyakran próbálkozok salátát, rákot vagy egyéb ennivalót adni nekik, ez a teknős (ellentétben a másik teknősömmel, ami külön van tartva) nagyon válogatós és nem hajlandó mást enni a marhaszíven és a halon kívül. Lámpája nincs, de a szobám elég világos, napoztatva pedig mostanában nem voltak mert nem igazán sütött a nap, viszont az elmúlt napokban mindig kiteszem őket napozni pár órára.

Amikor észrevettem, hogy valami baj van vele, átraktam a másik akváriumba, ami 140 literes és jóval több benne a víz (ebben már van melegítő és tisztító is). Ahogy írtam korábban is, a lemerüléssel láthatóan gondjai voltak, ami mostanra egy kicsit talán javult de még mindig inkább csak lebeg, a hátsó fele van lejjebb ilyenkor. Ferdén nem úszik csak a lábait tartja folyton behúzva, mintha fájna neki kinyújtani őket. Úszás közben is csak az egyik lábával hajtja magát előre, a másikat továbbra is behajlítva tartja.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.04.02. Szer., 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Tapike!

Mindig meglepődök, hogy az általános állatorvosok mennyire nem tudnak mit kezdeni egy hüllővel! Hívd fel az Exo-Pet centrumot, és érdeklődj telefonon.

Addig is, kérlek írd le a tartás körülményeit, technikai részleteit!

- az akvárium víztartalma literben, méretei cm-ben
    - mennyi a vízhőmérséklet, ez állandó?, termosztátos a vízmelegítő?
    - akvárium lefedettsége
    - szűrés ereje és fajtája
    - vízcsere gyakorisága és mértéke
    - világítás fajtája és pontos típusa (van-e UVB és milyen melegítő izzód van)
    - napozási lehetőség van-e, mekkora, milyen száraz
    - a napozóhely hőmérséklete
    - érheti-e huzat az akváriumot?
    - az etetés mértéke és mennyisége
    - táplálékkiegészítőket adsz-e?
    - mennyi időt tölt szárazon egy nap? sokat alszik ott?
    - úszás közben magasabban van-e a hátsó fele, illetve képes gond nélkül mindig lemerülni?

Ausztrál tekikről
Modern UV világítás
Teknősök vizének szűrése
Vissza az elejére
Tapike
Tojás

HozzászólásElküldve: 2014.04.02. Szer., 15:14    Hozzászólás témája: Puffadás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van egy már 19 éves hím, vörösfülű ékszerteknősöm. Nagyjából 5 napja vettem észre, hogy nagyon fel van puffadva, nem nagyon nyújtja ki a lábait (még napozáskor sem, csak a nyakát) és esetlenül mozog a szárazföldön (csak 1-2 lábbal próbálja magát előre tolni, ami miatt kezdetben csak egy helyben tudott forogni, mostanra már tud előre haladni de még mindig furcsán mozog). A vízben többnyire lebeg, először olyan volt, mintha nem is tudna lesüllyedni, mostanában már láttam néhányszor az akvárium alján pihenni. Étvágya van. Feltűnt még az is, hogy a szokásosnál több bőrcafat lóg róla, mintha nem tudná rendesen levedleni őket. Amikor észrevettem a tüneteket elvittem állatorvoshoz, de nem tudta mi lehet a baja így adott neki egy gyulladáscsökkentő vitamin injekciót de azóta sincs igazi javulás. Sajnos itt Debrecenben nem tudok hüllőszakértő állatorvosról Sad Tapasztalt már valaki hasonlót? Egyébként 2 hétig nem voltam itthon mielőtt észrevettem volna, hogy valami nincs rendben vele, Anyukám etette de elvileg mindent úgy csinált ahogy eddig is, nem kapott semmi szokatlan ennivalót, csak halat és marhaszívet. Az viszont feltűnt mikor hazajöttem, hogy a vize zöld színű volt...

Itt van pár kép róla:

http://kepfeltoltes.hu/view/140402/P1080844_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140402/P1080854_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.07.19. Pént., 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, alkalom adtán beszélek majd Sátorhelyivel, és megosztom a fejleményeket itt. Az élő haltól tartok, vannak halászott Gambusiáim.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2013.07.19. Pént., 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
Bauri, Norman: itt a halakról átvihető betegségek után jutott eszembe, hogy mi a helyzet szerintetek a halakban esetleg jelen lévő élősködőkkel? Vajon van esélye, hogy a hal elfogyasztása után a teknősben megtelepszik valami? Arról lehet olvasni, hogy pl. kerti csigákból juthat át parazita.

Fagyasztás után szerintem semmit nem tudsz átvinni a teknősbe. Én is tavakból fogott halakkal etetek amit fagyasztok soha nem volt gond.

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2013.07.19. Pént., 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sheliz írta:
Sziasztok!

A véleményetekre lenne szükségem mert most nagyon tanácstalan vagyok. A lassan 17 éves tekim egy vihar kezdetekor elkezdett remegni. Egyszerűen kfeszült és remegett. A félelemnek tudtam be és behoztam. De ma ismét a terráriumában láttam ezt a jelenséget. A feje remeg.
Máskülönben makk egészséges, tiltólistás ételeket nem kap, csak ajánlottakat. Kicsit aggódom már ebben a korban Confused

Nincs ötletem itt kérdezz inkább http://www.exopet.hu/

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.07.19. Pént., 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bauri, Norman: itt a halakról átvihető betegségek után jutott eszembe, hogy mi a helyzet szerintetek a halakban esetleg jelen lévő élősködőkkel? Vajon van esélye, hogy a hal elfogyasztása után a teknősben megtelepszik valami? Arról lehet olvasni, hogy pl. kerti csigákból juthat át parazita.
Vissza az elejére
Sheliz
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2013.07.19. Pént., 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A véleményetekre lenne szükségem mert most nagyon tanácstalan vagyok. A lassan 17 éves tekim egy vihar kezdetekor elkezdett remegni. Egyszerűen kfeszült és remegett. A félelemnek tudtam be és behoztam. De ma ismét a terráriumában láttam ezt a jelenséget. A feje remeg.
Máskülönben makk egészséges, tiltólistás ételeket nem kap, csak ajánlottakat. Kicsit aggódom már ebben a korban Confused
Vissza az elejére
Norman
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2013.01.20. Vas., 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fedline írta:
Norman írta:

Off: A halak meggyógyultak egyébként?

Sajnos mind az öt elpusztult... Sad Plusz az a kettő is, ami mèg a teknőstől lett kivève. Pedig direkt csinàltattam nekik aksit meg minden.
Valószínűleg màr a boltban megbetegedtek... Eddig olyan jó vèlemènnyel voltam erről az üzletről, de az utóbbi időben vettem tőlûk fèrges gömbmohàt, beteg halat, plusz èszrevettem, hogy direkt fèlrevezetik a vàsàrlót kamu tanàcsokkal, hogy olyat is vegyen ami nem is kell vagy tök felesleges. Jó, most ezt eddig is tudtuk, hogy haszonleső a legtöbb, de eddig tök normàlisak voltak... Eddig. Ès ez az egyetlen àllatos bolt nálunk.
Le is vsgyok törve rendesen... :'(
Köszönöm egyèbkènt a megnyugtató vàlaszt! Legalàbb az èn kis Fügèm biztonsàgban van... Smile

Off:A darakór nagyon könnyen és hamar kialakul,nekem eddig szinte mindig betelepítés után és az oka a szállítás és a környezetváltozás okozta stressz,pedig ahogy te is én is nagyon igyekeztem.Ha ilyennel találkozol(ezzel mindenki találkozik aki halat tart,szóval ne keseredj el,ez a legsűrűbben előforduló betegség!) akkor 10literenként egy csapott evőkanál tengeri sót tégy a karantén medencébe(teknőshöz még véletlenül sem!),ez lemarja a hal testéről az élősködőket és használj malachitzöldet,tekerd fel a fűtést 28-30fokra így felgyorsul az élősködő életciklusa és hamarabb elpusztul,hatásosabb a szer így,elég nagy eséllyel lehet gyógyítani őket,3napos a vegyszerezési idő mert egy csak egy bizonyos ciklusban támadható az élőlény.

Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2013.01.20. Vas., 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norman írta:

Sajnos mind az öt elpusztult... Sad Plusz az a kettő is, ami mèg a teknőstől lett kivève. Pedig direkt csinàltattam nekik aksit meg minden.
Valószínűleg màr a boltban megbetegedtek... Eddig olyan jó vèlemènnyel voltam erről az üzletről, de az utóbbi időben vettem tőlûk fèrges gömbmohàt, beteg halat, plusz èszrevettem, hogy direkt fèlrevezetik a vàsàrlót kamu tanàcsokkal, hogy olyat is vegyen ami nem is kell vagy tök felesleges. Jó, most ezt eddig is tudtuk, hogy haszonleső a legtöbb, de eddig tök normàlisak voltak... Eddig. Ès ez az egyetlen àllatos bolt nálunk.
Le is vsgyok törve rendesen... :'(
Köszönöm egyèbkènt a megnyugtató vàlaszt! Legalàbb az èn kis Fügèm biztonsàgban van... Smile
Vissza az elejére
Norman
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2013.01.20. Vas., 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fedline írta:
Sziasztok!

Vettem a múlt héten 5 halat egy külön halas akváriumba, amik (mint utólag kiderült!) betegek voltak. Darakór támadta meg őket, vagyis az az egysejtű, ami ezt a betegséget okozza. A kérdésem az volna, hogy a teknőst is megtámadhatja-e ez a fajta egysejtű!? Mert bár külön akváriumban vannak, az aljzattisztító/vízleszívó közös használatban van.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Nem tudja megtámadni a teknőst.
Ázsiában sokan frissen teknőstől leengedett vízzel kezelik a beteg halakat mert a teknős vízelete fertőtlenít,persze itt élősködőről szól a téma de máskor is jól jöhet.

Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2013.01.20. Vas., 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vettem a múlt héten 5 halat egy külön halas akváriumba, amik (mint utólag kiderült!) betegek voltak. Darakór támadta meg őket, vagyis az az egysejtű, ami ezt a betegséget okozza. A kérdésem az volna, hogy a teknőst is megtámadhatja-e ez a fajta egysejtű!? Mert bár külön akváriumban vannak, az aljzattisztító/vízleszívó közös használatban van.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2012.11.30. Pént., 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem
kisvukk70
Tojás

Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2012.11.30. Pént., 0:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

olyan kérdésem lenne, hogy halbetegséget elkaphat-e teknős, ha megeszi a halat.
konkrétan eddig guppival is etettem a teknősömet élő eleségként. az utóbbi napokban viszont néhány guppim elpusztult. előfordulhat, hogy a teknős által megvett halak is már fertőzöttek voltak.

a halak a hasukon lefogynak, úszójuk összecsuklik, kopoltyújuk kitágul és szaporán lélegeznek, néha furcsa vergődő mozgással úsznak, akár még fejjel lefelé is mielőtt elpusztulnak. tünetek alapján más fórumokon azt találtam, hogy valószínűleg hal tbc, ami a guppikat a túltenyésztés miatt jobban érinti mint egyéb halfajokat. ráadásul azt írták, hogy a halaktól akár még ember is elkaphatja ezt a baktériumot.

vörös fülű ékszerteknősöm van. a teknősre jelent ez veszélyt? és ha igen milyen kezelést kaphat, hogy a megevett halak miatt ne legyen baja?
egyelőre semmi szokatlant nem látok rajta, mozog, eszik, napozik mint általában.
Vissza az elejére
Szasza23
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.11.28. Szer., 21:13    Hozzászólás témája: teknős Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok

nekem van egy piros fülű nagy ékszerteknősom. ha valaki tudna nekem válaszolni hogy mi baja lehet megköszönném.
az egyik lábát mindig behúzza és ha kirakom mászni akkor csak három lábbal mászik. ennek mi lehet az oka? megnéztem érzi a lábát csak nem tudja úgy kinyújtani mint a másikat.

üdv Alexandra

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 21

HozzászólásElküldve: 2012.10.27. Szomb., 9:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Atis, nem tudom mi ez, de pestre vidd Dr. Sátorhelyi Tamáshoz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Amalya
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2012.10.25. Csüt., 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek, mi történt a kis tekimmel.
Észrevettem, hogy a bal mellső lába nagyon furcsán áll néha, aztán meg ismét normálisan.
Nagyon megijedtem és a neten rögtön utána néztem az állatorvosoknak, így találtam rá Sátorhelyi doktor úrra és egyből kaptam is időpontot.
Elvittük, megvizsgálta, és kiderült, hogy a könyöke néha kiugrik a helyéről, néha meg visszaugrik. Azt mondta a doktor úr, hogy a másik lábán is lát kis kopást és valószínüleg vele született probléma lehet. Azt mondta nem fáj neki, csak kellemetlen és nyugodtan éldegélhet tovább, csak akadálymentesíteni kell az akváriumot, mert nehezebben mászik. Egyébként egészséges, ivarérett kisfiú. Nagyon rendes volt a doktor úr, mindenkinek csak ajánlani tudom akinek probléma van a kis teknősével.
Most folyik az akadálymentesítés.
Vissza az elejére
Atis
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.10.22. Hétf., 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !
Egy kis segítségre lenneszükségem ! Multhéten észrevettem hagy a pici(kinosternon leucostomum) lába bevan dagadva, először azt hittem leharapta a másik de nem mert a végén a körmök kicsit de látszanak ! Aztán vettemrá Sera sanipur W -t de nem ér semmit . már a fejére azaz a szemére is nött valami duzzanat ami sárgás a másikon pirosas igy szerintem nem is lát a lábán mintha fehéres lenne de nagy buci az egész ! Enni igy nem eszik pár napja kinn van a szárazon alig mozog ! Mi lehet a baja ? Kihez hova vigyem ahol értenek is hozzá???????????? Itt Egerben elküldtek hogy vigyem egzotikus hüllő szakétőhöz meg sem vizsgálta ! (Imperial Állatorvosi rendelő) Aki tud segítsen ! Köszööm előre is !!!

XPERIA 025 (640x367).jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  155.19 KB
 Megtekintve:  218 alkalommal

XPERIA 025 (640x367).jpg

XPERIA 024 (640x460).jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  205.68 KB
 Megtekintve:  216 alkalommal

XPERIA 024 (640x460).jpg

XPERIA 022 (640x373).jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  190.4 KB
 Megtekintve:  198 alkalommal

XPERIA 022 (640x373).jpg

Vissza az elejére
norinn
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.09.28. Pént., 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm!!!!!!!!
Jelentkezem.
Vissza az elejére
Fofika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.09.28. Pént., 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

norinn írta:
Köszönöm a gyors válaszokat!!!!!!!!!!
Gondoltam, hogy ezt komolyan kell venni, így tegnap elvittem az állatorvoshoz és igen, ödémája van szegénynek, már látszott a lábainál is. Azt mondta, hogy valamilyen makacs baktérium fertőzés lehet, adott neki két szurit, szerintem az egyik kalcium volt és egy darabig vinni kell minden nap + a vizét felmelegíteni 29 fokra. Enni továbbra sem eszik, de fürge, élénk és mintha kevesebbet nyújtogatna...
Nem tudom, honnan kapta a fertőzést, ugyanúgy tartjuk 15 éve...

Na ez egy szuper hír!!! szeritem antibiotikumot, és calciumot kapott!
Örülök, hogy jobban van!! majd írj róla, mi a végkifejlet!!!

norinn
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.09.28. Pént., 7:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors válaszokat!!!!!!!!!!
Gondoltam, hogy ezt komolyan kell venni, így tegnap elvittem az állatorvoshoz és igen, ödémája van szegénynek, már látszott a lábainál is. Azt mondta, hogy valamilyen makacs baktérium fertőzés lehet, adott neki két szurit, szerintem az egyik kalcium volt és egy darabig vinni kell minden nap + a vizét felmelegíteni 29 fokra. Enni továbbra sem eszik, de fürge, élénk és mintha kevesebbet nyújtogatna...
Nem tudom, honnan kapta a fertőzést, ugyanúgy tartjuk 15 éve...
Vissza az elejére
Fofika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.09.27. Csüt., 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mivel én nagyon kezdő vagyok a teknős tartásba, viszont humán orvosi végzettségem van, így, beleokoskodom egy kicsit!
a tünetek alapján, lehet, hogy segítene valamit, ha calcium injekciókat kapna. a nyak nyújtogatás, és, hogy nem tudja nyitni a száját, lehet gége ödéma oka, amit a calcium tud oldani nála!
tényleg nem akarok hülye ötleteket adni, de lehet érdemes megpróbálni, ártani tuti nem fog, viszont, 1 reménnyel több!!!

robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.09.27. Csüt., 17:48    Hozzászólás témája: Re: Nagyokat nyel a teki Hozzászólás az előzmény idézésével

norinn írta:
Sziasztok! A tekim - 15-17 éves lehet - 3 hete hónapja nem eszik. Kapott vitamin injekciót és antibiotikumot is két hete. Azóta sem eszik, de nem tűnik betegnek, nem "gubbaszt". Tegnap óta azonban nagyon furcsán viselkedik: pár percenként megfeszül, kinyújtja a nyakát, szinte kibújik a páncéljából és alig nyitott szájjal (1-2 mm) nagyokat nyel, akkorát, hogy hallani lehet. Nem tudom, mi lehet vele, nagyon aggódom. Sad
Ha valaki látott már ilyet, legyen szíves tanácsot adni!
A társa 1 hónapja pusztult el. Lehet, hogy ezért nem eszik, de miért nyel nagyokat?
Nem akarlak elkeseríteni, de az én sárgafülűm is így járt. Aztán 1-2 nap múlva lebénult a hátsó két lába, és nagyon rövid időn belül elpusztult szegény. Lehetőleg mihamarabb vidd vissza az állatorvoshoz.
Vissza az elejére
norinn
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.09.27. Csüt., 8:45    Hozzászólás témája: Nagyokat nyel a teki Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! A tekim - 15-17 éves lehet - 3 hete hónapja nem eszik. Kapott vitamin injekciót és antibiotikumot is két hete. Azóta sem eszik, de nem tűnik betegnek, nem "gubbaszt". Tegnap óta azonban nagyon furcsán viselkedik: pár percenként megfeszül, kinyújtja a nyakát, szinte kibújik a páncéljából és alig nyitott szájjal (1-2 mm) nagyokat nyel, akkorát, hogy hallani lehet. Nem tudom, mi lehet vele, nagyon aggódom. Sad
Ha valaki látott már ilyet, legyen szíves tanácsot adni!
A társa 1 hónapja pusztult el. Lehet, hogy ezért nem eszik, de miért nyel nagyokat?
Vissza az elejére
grami77
Tojás

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2012.07.13. Pént., 14:56    Hozzászólás témája: Beteg teki Hozzászólás az előzmény idézésével

Megpróbálok majd képet feltenni.A dokinő amikor meglátta,hogy nincs orra a tekinek,nézett rám bután.Nincs szaga,tehát nem kirohadt neki.Nagyon jó étvágya van,semmi más gond nincs vele,csak úgy járt mint Jacko.Leesett az orra Crying or Very sad
Vissza az elejére
replicathor
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.07.13. Pént., 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nem tudom, feleslegesen aggódom-e, vagy van alapja, de gondoltam felnézek ide, mielőtt dokihoz mennénk, mert azt sajna csak a hétvége után tudom megejteni.
Egy hete két kis sárgafülűvel gazdagodtam, az egyik 2, a másik 3 hónapos körüli lehet. Az idősebbik tegnap óta három lábon állva vesz levegőt (mintha kissé billegne közben, és még sosem figyeltem meg, de túl gyorsan venné a levegőt), és folyamatosan ferdén tartja a fejét, ha tenyérbe teszem és behúzza a nyakát, enyhén, de akkor is. Ez párszor odáig fajul, hogy szinte a páncélja éléig dől, és majdnem felborul. Az első gondolatom az volt, hogy ezzel a ferde fejtartással egyensúlyozza ki magát, de a lábainak semmi baja, magához mérte futkos a szárazon, kimászik a kőre, és az ételt is széttépi. Panasza nincs, eszik (még sokat is), nem folyik az orra, nem könnyezik, nem szuszog, és nem úszik ferdén. Az előző lánykám 11 év után hagyott itt minket tüdőgyulladás miatt, így most csak az az első, hogy rosszra tudok gondolni a kicsiket illetően is Crying or Very sad Valaki tapasztalt már hasonlót? Köszi: egy aggódó anyuka Very Happy
Vissza az elejére
pardalis
Tojás

Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2012.07.10. Kedd., 19:27    Hozzászólás témája: Re: Beteg Teki Hozzászólás az előzmény idézésével

grami77 írta:
Sziasztok!Új vagyok még a fórumon és segítséget szeretnék kérni!Van 1 vörösfülü ékszerteknősöm ,a többi teknősömmel együtt tóban tartva.Tavasszal elvittem dokihoz,mert furcsán vette a levegőt és fura volt az orra.A doki azt mondta,hogy csak megvan fázva.Most a teknősnek nincs orra,olyan mintha valami miatt eltűnt volna neki.Csak egy nagy luk van az orra helyén amin úgy fújja ki a vizet mint egy szökőkút.Rendesen eszik,napozik úszkál.Szegény borzalmasan néz ki.Valaki megtudná mondani,hogy mi történhetett vele és hogy visszanől -e neki valaha még az orra?Elvileg nem üthette meg és a többiekkel sem verekedett. Crying or Very sad Aki tud kérem segítsen!!!Előre is köszönöm!

Egy képet tudsz felrakni? Én a biztonság kedvéért elkülöníteném a többiektől, amíg nem születik itt a fórumon válasz.
Vissza az elejére
grami77
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.07.10. Kedd., 9:19    Hozzászólás témája: Beteg Teki Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Új vagyok még a fórumon és segítséget szeretnék kérni!Van 1 vörösfülü ékszerteknősöm ,a többi teknősömmel együtt tóban tartva.Tavasszal elvittem dokihoz,mert furcsán vette a levegőt és fura volt az orra.A doki azt mondta,hogy csak megvan fázva.Most a teknősnek nincs orra,olyan mintha valami miatt eltűnt volna neki.Csak egy nagy luk van az orra helyén amin úgy fújja ki a vizet mint egy szökőkút.Rendesen eszik,napozik úszkál.Szegény borzalmasan néz ki.Valaki megtudná mondani,hogy mi történhetett vele és hogy visszanől -e neki valaha még az orra?Elvileg nem üthette meg és a többiekkel sem verekedett. Crying or Very sad Aki tud kérem segítsen!!!Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2012.06.27. Szer., 15:44    Hozzászólás témája: Re: passzív teki Hozzászólás az előzmény idézésével

Fedline írta:
-Vivi- írta:
Sziasztok!

Rég jártam erre, de csak mert nem volt gond a tekikkel. Most viszont a kisebbik teknősöm beteg, de nem tudom, mi baja lehet. Vörösfülü ékszerteknős, aki eddig sem volt az az örökmozgó, de azért szokott úszkálni.
Most viszont csak van összehúzódzkodva egész nap, nem nyitja ki a szemét a vízben, nem mászik ki napozni. :-S Az előbb etettem meg őket, enni evett valamennyit. Anyukám a múlt héten bevitte az állatorvoshoz, de ő azt mondta semmi baja, meg mire beértek a városba ugye a száraz dobozban kinyitotta a szemét. Szerintetek mi baja lehet? Sad

Nem lehet, hogy be van gyulladva a szeme?
Ha begyulladt neki, akkor azt lehet látni rajta. Olyankor megduzzad, nem tudja kinyitni és ez által nem is igazán eszik és nem is mozgolódik annyit. Ha tényleg be van gyulladva a szeme, akkor azt vitaminhiány okozhatja. Szóval szerintem nézd meg, hogy nem püffedt-e a szeme és ha az, akkor vidd el orvoshoz.

Szia!

Kicsit úgy néz mint, amikor be van gyulladva. De az állatorvos azt mondta rá, hogy nincs baja. És nem azért mert nem ért hozzá, régebben többször volt bedagadva a szemük vitaminhiány miatt, mert nem jó kaját adtam nekik, és akkor is ehhez a dokihoz vittük őket, és tudta, hogy mi bajuk. Meg azért akkor mozogtak, igaz kevesebbet. De most a beteg teki semmit sem mozog. Etetés után kiraktam a napozóra, azóta meg se mozdult. :-S Aggódom érte! :-S
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.06.27. Szer., 15:39    Hozzászólás témája: Re: passzív teki Hozzászólás az előzmény idézésével

Teki írta:
-Vivi- írta:
Sziasztok!

Rég jártam erre, de csak mert nem volt gond a tekikkel. Most viszont a kisebbik teknősöm beteg, de nem tudom, mi baja lehet. Vörösfülü ékszerteknős, aki eddig sem volt az az örökmozgó, de azért szokott úszkálni.
Most viszont csak van összehúzódzkodva egész nap, nem nyitja ki a szemét a vízben, nem mászik ki napozni. :-S Az előbb etettem meg őket, enni evett valamennyit. Anyukám a múlt héten bevitte az állatorvoshoz, de ő azt mondta semmi baja, meg mire beértek a városba ugye a száraz dobozban kinyitotta a szemét. Szerintetek mi baja lehet? Sad

Szia!

Véleményem szerint próbáld meg szétválasztani a két teknőst és a beteget külön elhelyezni. Könnyen lehet, hogy az egyik elnyomja a másikat.

Üdv,
Teki

Szia!

A két teknős több, mint 10 éve van együtt, nem hiszem, hogy ennyi idő után jönne elő ilyen jellegű probléma.
Vissza az elejére
Fedline
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2012.06.27. Szer., 15:14    Hozzászólás témája: Re: passzív teki Hozzászólás az előzmény idézésével

-Vivi- írta:
Sziasztok!

Nem lehet, hogy be van gyulladva a szeme?
Ha begyulladt neki, akkor azt lehet látni rajta. Olyankor megduzzad, nem tudja kinyitni és ez által nem is igazán eszik és nem is mozgolódik annyit. Ha tényleg be van gyulladva a szeme, akkor azt vitaminhiány okozhatja. Szóval szerintem nézd meg, hogy nem püffedt-e a szeme és ha az, akkor vidd el orvoshoz.
Vissza az elejére
Teki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2012.06.27. Szer., 15:13    Hozzászólás témája: Re: passzív teki Hozzászólás az előzmény idézésével

-Vivi- írta:
Sziasztok!

Szia!

Véleményem szerint próbáld meg szétválasztani a két teknőst és a beteget külön elhelyezni. Könnyen lehet, hogy az egyik elnyomja a másikat.

Üdv,
Teki
Vissza az elejére
-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.06.27. Szer., 14:24    Hozzászólás témája: passzív teki Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 21

HozzászólásElküldve: 2012.05.27. Vas., 9:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

mikor én elhoztam a mostani teknőseimet, akkor ők is olyan jeleket mutattak, mintha félnének a szűrőtől. Hosszas vizsgálgatás után viszont úgy döntöttek, hogy nem veszélyes, és jelenleg a napozószikla kiegészítésének gondolják.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Kispicur
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.24. Csüt., 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi is érdekesnek találtuk, valószínűleg sok volt neki egymás utáni nap a 3 szuri.. Néha szoktuk csak kivenni sétáltatni a megmaradt tekit. Igen, most már csak lisztkukacot és apróhalacskát kap.Smile Nincs semmi baja egyébként, nincs jele annak, hogy beteg lenne. Mikor nincs bekapcsolva a szűrő (estére ki szoktuk venni), akkor vidáman sétálgat az aksi alján, nézelődik.. mikor bekapcsoljuk a szűrőt, akkor meg kimászik a napozóra. Az állatkereskedésben azt mondták, hogy még biztos furcsa neki az "áramlat" és a szűrő zúgása, de meg fogja szokni.
Én is remélem, hogy rendben lesz minden és még rendbe lehet hozni a táplálkozását!Smile
Lassan majd szeretnék egy társat is szerezni neki, nelegyen olyan egyedül, de képzeld, sehol nem lehet most kapni...:S
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.05.15. Kedd., 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kispicur írta:
Sajnos feladta a teki. A szuri után másnap reggelre meghalt...Sad Talán jobb is neki így, nem szenved annyira az éhség és a sebes lába miatt...Sad Maradt 1 közepes nagyságú tekim. Szerinted az lehetséges, hogy fél az újonnan berakott szűrőtől?Smile Mert alig megy be a vízbe, mindig a kis napozókán ül. Ráadásul állandóan jönne kifelé.Smile Mit csináljak vele, vegyem ki a szűrőt?:S

Sajnálom a teknősöd! Leírtak alapján eszembe sem jutott hogy belefog pusztulni esetleg. Érdekes,sajnálom! Nem szeretnék vészmadárkodni,de ha egy vízi teknős gyakran van szárazon és nem akar vízben tartózkodni,azt víziszonynak hívják és lehet betegségnek jele. Vitamin hiány esetén igen gyakori viselkedés és abból kiindulva hogy másik teknős is vitamin hiányos lehetett a nem megfelelő táplálás következtében,én miatta is aggódnék! Arról nemis beszélve,hogy pézsmák nem túl gyakran vannak kinn szárazon. Nem szeretnék általánosítani,de pézsmák többet vannak vízben,napozni egész ritkán másznak ki.

Szemei amúgy rendben vannak,nincsenek bedagadva,táplálkozik rendesen?

Nem hinném,hogy szűrő zavarja! Együtt tartottad mindkét teknősöd? Xantakridin van még vizükben? Ebben nem vagyok ám biztos,mivel ismétlem nem ismerem,de lehet zavarja Xantakridin. 1-2 oldalba bele olvastam gyorsan mikor beírtad,de ott minden,azt írták többen is,hogy 24-48 óra,aztán takarítás teljes vízcsere. Aztán lehet köze nincs hozzá,ha jár erre nagy öreg akvarista ő tud majd okosat mondani,én erre tudok gondolni meg amit írtam,hogy erősen aggódnék másik teknősért! Remélem viszont innentől kezdve,Őt szinte csakis kizárólag kishallal eteted.

Aztán nekem eddig terjedt,remélem vele rendben lesz minden.
Vissza az elejére
Kispicur
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.15. Kedd., 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos feladta a teki. A szuri után másnap reggelre meghalt...Sad Talán jobb is neki így, nem szenved annyira az éhség és a sebes lába miatt...Sad Maradt 1 közepes nagyságú tekim. Szerinted az lehetséges, hogy fél az újonnan berakott szűrőtől?Smile Mert alig megy be a vízbe, mindig a kis napozókán ül. Ráadásul állandóan jönne kifelé.Smile Mit csináljak vele, vegyem ki a szűrőt?:S
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.05.13. Vas., 9:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kispicur írta:
Igen, a lába miatt kapta az antibiotikumot. Nincs bedőlve a vízben, egyébként már láttuk, mikor a víz alján volt reggel, de utána megint a tetején volt... A végén akkor rosszul fejeztem ki magam, a lényeg, hogy a tegnapi szuri után kezdte normálisan használni a lábát, erre a doki is azt mondta, hogy jó jel. Igen, sajnos az etetését elrontottam azt érzem, de ha újra enni fog, csak apróhalat fog kapni! Akkor a vízét is lentebb veszem (egyébként állatkereskedésben javasolták ezt a hőmérsékletet, hogy beteg), és estére sem fogom kivenni(ezt pedig olvastam, hogy tartsam szárazon a sebe miatt). A vízbe egyébként rakok Xantakridint (nem tudom jól írtam-e). Köszönöm szépen a tanácsokat!Smile

Igazuk volna,hogy ha meg van fázva,akkor érdemes ennyire megemelni vízhőmérsékletet,de így hogy nincs megfázva szerintem felesleges ennyire felfűteni. Sebe miatt,én úgy tudom,betadine-os ecsetelést követően,úgy fél órával már mehet vízbe! Persze nem láttam hogy milyen sebe van,meg állat orvos sem vagyok ugye,de tudtommal csak szélsőséges esetekben van szükségük arra,hogy szárazon legyenek tartva huzamosabb ideig. Különben felesleges stressznek vankitéve.

Xantakridint nem ismertem,de google a barátom. Mondjuk ellene vagyok az ilyen vízkezelő szereknek,de gondolom most lába miatt ajánlották. Mindenesetre ha rendbe jön a lába én csinálnék egy nagy takarítást az akváriumban és utána nem használnám. Tegyél majd be neki vasfát,vagy vegyél csersav port patikában. Nem találom az összetételét -annyira nem is kerestem- de fura hogy mindenhol 24-48 órás fürdőt ajánlanak,aztán egyből vízcsere. Nem tudom azért,mert annyi idő alatt hat,vagy mert nem kéne tovább benne lenniük állatoknak! Egy szó mint száz,jobbulást a pézsmádnak.
Vissza az elejére
Kispicur
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.12. Szomb., 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, a lába miatt kapta az antibiotikumot. Nincs bedőlve a vízben, egyébként már láttuk, mikor a víz alján volt reggel, de utána megint a tetején volt... A végén akkor rosszul fejeztem ki magam, a lényeg, hogy a tegnapi szuri után kezdte normálisan használni a lábát, erre a doki is azt mondta, hogy jó jel. Igen, sajnos az etetését elrontottam azt érzem, de ha újra enni fog, csak apróhalat fog kapni! Akkor a vízét is lentebb veszem (egyébként állatkereskedésben javasolták ezt a hőmérsékletet, hogy beteg), és estére sem fogom kivenni(ezt pedig olvastam, hogy tartsam szárazon a sebe miatt). A vízbe egyébként rakok Xantakridint (nem tudom jól írtam-e). Köszönöm szépen a tanácsokat!Smile
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.05.12. Szomb., 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kispicur írta:
Sziasztok!
Viszonylag friss pézsmateknős tulajdonos vagyok (kb 1 év).
Gondoltam beírok ide, hátha kapok valami okos tanácsot!
A tekim már kifejlett, lassan elkezd vedleni. Már egy ideje van a lábán egy felületi sérülés, azóta nem nagyon akar enni és a víz tetején lebeg. Tüdőgyulladásra vonatkozó tünetei nincsenek, rendesen kap levegőt, nem zihál. Elvittük orvoshoz, aki először adott neki 1-1 antibiotikumos és D-vitaminos szurit, tegnap ismét elvittük és ismét kapott 1-1-et az előbb említett 2 szuriból valamint ma megint 1 antibiotikumos szurit valamint Betadine-nal kenegetjük a sebét. Úgy gondolja a doki, hogy most 3-szor ad neki 48 óránként antibiotikumot, hátha az segít, többet nem tudunk neki tenni..A tegnapi szuri után a lábát elkezdte használni, viszont enni csak úgy eszik, ha a szájába tesszük a kaját és úgy lenyeli, de magától sajnos még nem láttuk, hogy enne. Viszont a mai szuri után olyan, mintha szegény sokkot kapott volna, nem nagyon akar mozogni, de aludni se tud, csak nyitott szemmel áll. Szegény lehet, hogy a végét járja vagy csak fáj neki a szuri? Mióta ilyen a lába éjjelente kint alszik szárazon és betakarva, hogy ne fázzon. A vízében egyébként van vízmelegítő általában 28-30 fokos a víz és újabban egy szűrőt is beszereztünk neki. Egyébként régen rengeteg lisztkukacot evett, szárított rákot, kagylóhusit egy keveset, valamint adni akartam neki fagyasztott apróhalat, de sajnos addigra kezdte el ezt a koplalást..Sad Kap vitaminos cseppeket is. Esetleg valakinek valami jó ötlet? Szerintetek adjon még neki a doki szurit vagy ne kínozzuk többször ezzel a fájdalommal?:S Mert biztosan a szuri sokkolja, mert előtte már nagyon mászkált a fájós lábát is használta és egészen jól érezte magát. Előre is köszönöm szépen mindenkinek, aki segíteni próbál! Szép napot! Móni

Szia! Ha lassan már kifejlett,akkor nem most kezd vedleni,hanem születésük után mikor elkezdenek nőni. Oké hogy nem zihál,de mikor lebeg avíz tetején,nincs megdőlve kissé valamelyik felére? Orvos mit mondott,lába miatt kapja antibiotikumot? Szabad tudni amúgy,hova jártok orvoshoz? Az mondjuk pozitív mindenképp,ha eddig nem használta a lábát és most használja. -Bár végén azt írtad,eddigis használta,szóval nem értem,hogy-hogy tegnapi injekció után elkezdte használni!?- Antibiotikum meg vitamin injekció is megviseli a teknősök szervezetét -ahogy az emberét is- szóval nem meglepő hogy apátiás lett miatta. Éjszakánként magától megy ki száraz részre,vagy Te veszed ki? Nem kell kiszedni,ettől csak még jobban stresszel,betakarni pedig főleg nemkell,ők olyan értelemben nem tudnak megfázni ahogyan emlősök! Meg tudnak de nem attól,hogy éjjel kinn alszik napozó részen,feltéve hogy helye jól van neki kialakítva. 28-30°-os víz sok neki,egészséges pézsmáknak ~25° bőven elegendő! Most lehetne szerintem 26-27° környékén hogy aktívabb legyen,de 28-30° sztem még így is magas (ha valóban nincs megfázva) meg ugye víz ne legyen melegebb mint az akvárium levegőjének hőmérséklete,különben kész a tüdő gyulladás. Takarmányozást szerintem érzed,hogy erősen elrontottad,ha rendbe jön utána 90-95%-ban csak apró halat kapjon,szálkástól-belsőségestől-szőrőstől-bőrőstől,és többet nemlesz szüksége vitamin injekcióra! Aztán ráérsz,ajánlom fórum régebbi hsz-ait,érdemes őket olvasgatni. Tekidnek jobbulást!
Vissza az elejére
Kispicur
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.12. Szomb., 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Viszonylag friss pézsmateknős tulajdonos vagyok (kb 1 év).
Gondoltam beírok ide, hátha kapok valami okos tanácsot!
A tekim már kifejlett, lassan elkezd vedleni. Már egy ideje van a lábán egy felületi sérülés, azóta nem nagyon akar enni és a víz tetején lebeg. Tüdőgyulladásra vonatkozó tünetei nincsenek, rendesen kap levegőt, nem zihál. Elvittük orvoshoz, aki először adott neki 1-1 antibiotikumos és D-vitaminos szurit, tegnap ismét elvittük és ismét kapott 1-1-et az előbb említett 2 szuriból valamint ma megint 1 antibiotikumos szurit valamint Betadine-nal kenegetjük a sebét. Úgy gondolja a doki, hogy most 3-szor ad neki 48 óránként antibiotikumot, hátha az segít, többet nem tudunk neki tenni..A tegnapi szuri után a lábát elkezdte használni, viszont enni csak úgy eszik, ha a szájába tesszük a kaját és úgy lenyeli, de magától sajnos még nem láttuk, hogy enne. Viszont a mai szuri után olyan, mintha szegény sokkot kapott volna, nem nagyon akar mozogni, de aludni se tud, csak nyitott szemmel áll. Szegény lehet, hogy a végét járja vagy csak fáj neki a szuri? Mióta ilyen a lába éjjelente kint alszik szárazon és betakarva, hogy ne fázzon. A vízében egyébként van vízmelegítő általában 28-30 fokos a víz és újabban egy szűrőt is beszereztünk neki. Egyébként régen rengeteg lisztkukacot evett, szárított rákot, kagylóhusit egy keveset, valamint adni akartam neki fagyasztott apróhalat, de sajnos addigra kezdte el ezt a koplalást..Sad Kap vitaminos cseppeket is. Esetleg valakinek valami jó ötlet? Szerintetek adjon még neki a doki szurit vagy ne kínozzuk többször ezzel a fájdalommal?:S Mert biztosan a szuri sokkolja, mert előtte már nagyon mászkált a fájós lábát is használta és egészen jól érezte magát. Előre is köszönöm szépen mindenkinek, aki segíteni próbál! Szép napot! Móni
Vissza az elejére
nixike24
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.02.17. Pént., 23:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Atis írta:
Sziasztok !

Segítségeteket kérem ! 3naponte etetem a teknősket (vörösfülü ékszer) az ékszereket külön edényben a 3élű kínai teknőst a terkóba mert csak 2-3egész halat megeszik s nem szennyezi a vizet! Ma arra lettem figyelmes hogy valami fehér darabok úszkálnak a vízben és zavaros a ví
z a teknősök bőrére páncéljára meg valami fehér anyag zsírszerű ült rá és teljesen ki vanak fehéredve ettől az anyagtől a kezemről is alig jött le (3év alatt nekem még egyik aksim sem volt zavaros) Van állandó szűrés , fűtés , vízcsere ! A viselkedésük megszokott normális semmi szokatlan ! A teljes felszerelpést letisztítottam aksit vizet de a tekikről nem jön le ! Mi lehet mit csináljak ? Lehetnek következmények ? Járt már valaki így ?
A segítséget előre köszönöm : Üdv : Atis

Szia!
Nekem 1 évesek a tekik (4db) Ma történt velünk is ugyan ez mint veled... Kérlek írd meg ha tudod már az okát!!!!
Előre is köszönöm!
Üdv!
Vissza az elejére
Atis
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.01.24. Kedd., 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !

Segítségeteket kérem ! 3naponte etetem a teknősket (vörösfülü ékszer) az ékszereket külön edényben a 3élű kínai teknőst a terkóba mert csak 2-3egész halat megeszik s nem szennyezi a vizet! Ma arra lettem figyelmes hogy valami fehér darabok úszkálnak a vízben és zavaros a ví
z a teknősök bőrére páncéljára meg valami fehér anyag zsírszerű ült rá és teljesen ki vanak fehéredve ettől az anyagtől a kezemről is alig jött le (3év alatt nekem még egyik aksim sem volt zavaros) Van állandó szűrés , fűtés , vízcsere ! A viselkedésük megszokott normális semmi szokatlan ! A teljes felszerelpést letisztítottam aksit vizet de a tekikről nem jön le ! Mi lehet mit csináljak ? Lehetnek következmények ? Járt már valaki így ?
A segítséget előre köszönöm : Üdv : Atis
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból