Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

meghalt a teknős
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sulcata
Tojás

Nem: Nem:férfi
Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2014.01.06. Hétf., 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!

Volt egy lágyhéjű teknősöm,sajnos elpusztult valószínüleg valami gombás vagy bakteriális fertőzés miatt.
A kérdés az lenne,hogy az aquariumát milyen fertőtlenítővel lenne érdemes kitisztítani,mielőtt másik teknős kerül bele?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szürkeesők
Tojás

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2012.06.26. Kedd., 12:08    Hozzászólás témája: :( Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszokat! Ez egy rejtély marad vagy hőguta vagy valami mérgezésSad. Amúgy tápot adtunk neki csak az utóbbi időben kaptak több halat:/ Eltemettük őket a kertben és ha még egyszer lesznek teknőseink, akkor még körültekintőbbek leszünk!
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2012.06.26. Kedd., 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szárított hal "klinikai eset", bár mennyit is eszik belőle, legfeljebb éhen pusztul a teknős. De mivel a teknősök sem "egyformák", eléggé kizárt, hogy egyszerre két teknős pusztuljon éhen ugyanabban az időben.

Én inkább arra tippelnék, ahogy bauri is elsőre írta, valami mérgezés történhetett.
Egy garázsban bizony az idők folyamán nagyon sok minden található, főleg a leesett, leszóródott, lecsöpögött apró dolgokból, amit ember esetleg nem is vesz észre, vagy nem tart fontosnak.
Valami ilyesmit "kóstolhattak" meg, ami végzetes lehetett. Sad

Persze ettől még lehetett hőguta is, mert vasárnap még országosan eléggé húzós meleg volt majd mindenhol. Egy könnyű szerkezetes garázs-épület meg igencsak át tud melegedni, akár milyen légáramlat is van benne.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
szürkeesők
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.06.26. Kedd., 9:23    Hozzászólás témája: :( Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Köszönöm szépen a választ!
igen, mi is a hőgutára gondoltunk, mert nyáron ki szoktuk őket vinni az udvarra tavaly is meg azelőtt is és nem volt soha semmi gond. tegnap azaz hétfőn haltak meg a teknősök és vasárnap meg egész nap nem voltunk itthon mert elutaztunk és bent hagytuk őket a garázsban árnyékos hely volt de lehet hogy nagyon felmelegedett a levegő pedig könnyűszerkezetes garázs szóval mozog a levegő. és még arra gondolok hogy mostanában több szárított halat adtunk nekik, mert annyira ízlett nekik. :/ úgy sajnálom őket.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2012.06.25. Hétf., 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia

Ha egyszerre haltak meg akkor az inkább mérgezésre vagy hőgutára utalhat.
Nem változtattál valamit az étrendjükben vagy nem tetted ki őket a napra?

szürkeesők
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.06.25. Hétf., 16:58    Hozzászólás témája: :( Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ma vagy egy órája vettem észre, hogy elpusztult mind a két teknősömSad( Nagyon szomorú vagyok, 4 éves koromban kaptam őket (most 18 vagyok).
Elolvastam az összes előző hozzászólást és nem láttam rajtuk semmi betegségre utaló jelet. Mindkettő kimeredt végtagokkal lebegett a víz felszínén kicsit felpuffadva: Nem tudom mitől következhetett ez be. Ahogy elolvastam a hozzászólásokat, lehet én rontottam el mert már egy ideje csak szárított halat kaptak enni, de nagyon szerették. Mikor zöldségeket próbáltunk adni azokat nem nagyon ették, és eddig nem volt gond a táppal és a szárított hallal. Lehet hogy nem tudták megemészteni őket? segítsetek! nem akarok még ilyen hibát elkövetni ha esetleg lennének új kis teknőseim.
Nyugodjanak békében!Sad
Vissza az elejére
Nesy
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2012.05.18. Pént., 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

chubba írta:
Nesy írta:
Sziasztok! Most leltem rá erre a fórumra, aminek azért nagyon örülök, mert így elmondhatom nektek a tapasztalataimat!
Sajnos a 23 éves ékszerteknősöm (Tódór) aki elméletileg lány 2 évvel ezelőtt kiderült, hogy van egy gyenge veseelégedetlensége! 2 hete észrevettem, hogy a bal első lábát nem használja és ödémás is. Elvittem állatorvoshoz, ahol kapott gyulladáscsökkentő, vízható és fájdalomcsillapító injekciót. Sajnos nem lett jobb tegnap bevittem az egyetemre Sátorhelyi Tamáshoz, ahol vért vettek tőle. Még aznap du. meglett az eredménye. Sajnos kóros veseelégedetlensége van, amin már segíteni nem lehet! Emiatt holnap viszem vissza az állatorvoshoz, ahol sajnos el kell altatni Crying or Very sad mert szenved. Magas a húgysavtartalma, ami az ízületeire rakódik le. Számomra ez az elválás nehéz, mert már azóta nálunk van, mikor én megszülettem.
Figyeljetek minden apró jelre, és ha lehet akkor még időben kezeltessétek, nehogy úgy járjatok, mint én!
Nesy Crying or Very sad

Igazán sajnálom az állatod, de az nem veseelégedetlenség, hanem veseelégtelenség. Nem mindegy! Smile

Igen igazad van! Smile
Vissza az elejére
chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2012.05.18. Pént., 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nesy írta:
Sziasztok! Most leltem rá erre a fórumra, aminek azért nagyon örülök, mert így elmondhatom nektek a tapasztalataimat!
Sajnos a 23 éves ékszerteknősöm (Tódór) aki elméletileg lány 2 évvel ezelőtt kiderült, hogy van egy gyenge veseelégedetlensége! 2 hete észrevettem, hogy a bal első lábát nem használja és ödémás is. Elvittem állatorvoshoz, ahol kapott gyulladáscsökkentő, vízható és fájdalomcsillapító injekciót. Sajnos nem lett jobb tegnap bevittem az egyetemre Sátorhelyi Tamáshoz, ahol vért vettek tőle. Még aznap du. meglett az eredménye. Sajnos kóros veseelégedetlensége van, amin már segíteni nem lehet! Emiatt holnap viszem vissza az állatorvoshoz, ahol sajnos el kell altatni :cry: mert szenved. Magas a húgysavtartalma, ami az ízületeire rakódik le. Számomra ez az elválás nehéz, mert már azóta nálunk van, mikor én megszülettem.
Figyeljetek minden apró jelre, és ha lehet akkor még időben kezeltessétek, nehogy úgy járjatok, mint én!
Nesy :cry:

Igazán sajnálom az állatod, de az nem veseelégedetlenség, hanem veseelégtelenség. Nem mindegy! :)
Vissza az elejére
Nesy
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.05.18. Pént., 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos a 23 éves ékszerteknősöm (Tódór) aki elméletileg lány 2 évvel ezelőtt kiderült, hogy van egy gyenge veseelégedetlensége! 2 hete észrevettem, hogy a bal első lábát nem használja és ödémás is. Elvittem állatorvoshoz, ahol kapott gyulladáscsökkentő, vízható és fájdalomcsillapító injekciót. Sajnos nem lett jobb tegnap bevittem az egyetemre Sátorhelyi Tamáshoz, ahol vért vettek tőle. Még aznap du. meglett az eredménye. Sajnos kóros veseelégedetlensége van, amin már segíteni nem lehet! Emiatt holnap viszem vissza az állatorvoshoz, ahol sajnos el kell altatni Crying or Very sad mert szenved. Magas a húgysavtartalma, ami az ízületeire rakódik le. Számomra ez az elválás nehéz, mert már azóta nálunk van, mikor én megszülettem.
Nesy Crying or Very sad
Vissza az elejére
robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2012.04.13. Pént., 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Azzal addig egyetértek, hogy egy kifejlett teknősnek nem kell fűteni a vizét, a szobahőmérséklet megfelelő.
A világ csodája, hogy nem pusztul el de képes ilyenre a természet, mert szobahőmérsékleten nem áll le az emésztés, így elkezdi a felélni a tartalékait. Nem alszik csak passzív, mert a tanult gazdája nem világítja meg. Ez egy vegetáló állapot. Végzetesen lefogy az állat tavaszra de vélhetően olyan sok a tartaléka hogy még ezt is túléli. Amég túléli, aztán egyszer majd nem.

Akkor teljesen jól gondoltam a dolgot. Sajnálom szegényeket, de hiába beszélek a gazdájuk fejével, szerinte ez így természetes, ugyan úgy, mint a szemgyulladásra a Visin szemcsepp -.- Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2012.04.13. Pént., 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azzal addig egyetértek, hogy egy kifejlett teknősnek nem kell fűteni a vizét, a szobahőmérséklet megfelelő.
A világ csodája, hogy nem pusztul el de képes ilyenre a természet, mert szobahőmérsékleten nem áll le az emésztés, így elkezdi a felélni a tartalékait. Nem alszik csak passzív, mert a tanult gazdája nem világítja meg. Ez egy vegetáló állapot. Végzetesen lefogy az állat tavaszra de vélhetően olyan sok a tartaléka hogy még ezt is túléli. Amég túléli, aztán egyszer majd nem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.04.13. Pént., 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, sajnos tegnap délután 2 napos szenvedés után elpusztult a sárgafülű ékszerteknősöm. Feltehetőleg valami emésztőszervi probléma lépett fel nálla Crying or Very sad Sajnos még most sem tudom eldönteni hogy én rontottam e el valamit, enni kizárólag nyers kishalat kaptak két naponta, ő is, és az egészséges vörösfülűm is, viszont plusz vitamint soha. A vizük állandó 25 C°-os volt, és mindíg rendbentartva, tisztítva. Annyi hogy múlt héten elmaradt a 30-40%-os vízcsere, de szerintem ettől nem kellett volna hogy megbetegjen Sad
Viszont lenne egy ehhez kapcsolódó kérdésem is. Épp az előbb beszéltem egy nem túl megszállott teknőstartóval, akinek 3 tenyérnyi vörösfülűje van. Azt állítja hogy neki a vize sosem volt fűtve, mindíg szobahőmérsékletű és télen soha nem kapnak enni a teknősei. Azt mondja ilyenkor teljesen passzívak (alszanak) a víz alján és csak nagyon ritkán jönnek fel levegőért.
Nos a kérdésem az lenne, hogy szobahőmérsékletű vízben hogy alhatnak el a teknősök, és ha alszanak hogy jöhetnek fel levegőért, méghacsak "néha" is? Ha pedig nem alszanak akkor hogy nem pusztulnak ennyi idő alatt éhen?
Ez számomra nem világos Rolling Eyes
Vissza az elejére
Dave
Tojás

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2011.10.28. Pént., 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Érdeklődnék! Már 5-6 éves lehetett a sárgafülű ékszerteknősöm. Tegnap este, 9-10 óra tájt még a víz alján volt, aludt. Háromnegyed 11kor azt észleltük, hogy lebeg a vízen. Kiszedtem, lógott a feje, folyt ki a nyála. A nyaka,a lábainál, és a farka is fel van fújódva. Mitől lehet ez?
Amúgy 3-4-5 naponta kapott ételt, két akváriumpucoló hallal volt együtt. (Ha ez esetleg számít valamit.)

Válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
IchigoSachi94
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.08.12. Pént., 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nem teljesen. 20 centire volt kinyitva az ablak és az ablak belső párkányára raktam. A tál felét árnyék takarta. 1 óra alatt egy 10-15 percre bevittem a szobába is, de ott is mint az őrültek megállás nélkül kapálózott.
Vissza az elejére
Csacsoa
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2011.08.11. Csüt., 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A tüző napra tetted ki? volt neki buvóhely?
Vissza az elejére
IchigoSachi94
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.08.11. Csüt., 14:34    Hozzászólás témája: meghalt a teknős Hozzászólás az előzmény idézésével

Még februárba vettem egy új 1-2 hónapos tekit. Ma kiraktuk a párkányra őt 1 órára egy ideig élvezte a napsütést. Ezután nagyon menekülni próbált. Anyum megsimogatta és még mozgott. Mondtam neki, hogy nem normális, hogy igy elalszik nagy hangzavarba (mivel beszélgettünk). Rá 15 percre mentem őt megnézni és megdöglött.... Meg is volt fázva ha ez számit valamit. Léci vki segitsen. Most miattam halt meg? Crying or Very sad :cry
Vissza az elejére
Eszterk9
Tojás

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2011.08.05. Pént., 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, igen, tudom, hogy Sátorhelyi Tamás a legelismertebb hüllőszakértő, nem is kételkedtem benne. Csak merültek fel bennem kérdések, és reméltem, hátha valaki meg tudja őket válaszolni még mielőtt felhívom őt. Ő ugyanis csak a 15-ei héten fog megint rendelni az István utcában, az még 10 nap.

Mindenesetre nagyon köszönöm a segítséged!

És ha nem bánod, kíváncsi lennék még a véleményedre, hogy szerinted érdemes lenne venni egy másik tekit amellé, amelyik most egyedül maradt? Meg tudna szokni vajon 2,5 évesen egy idegen tekit vagy jobb lenne neki ha már egyedül maradna? Nem szeretném, ha magányosnak érezné magát és emiatt vmi baja legyen. Most kicsit zaklatottnak látom, nem találja a helyét, csak úszik szinte egész nap és mintha mindig ki akarna jönni. De lehet, hogy ennek semmi köze ahhoz, hogy a másik teki elpusztult és most egyedül érzi magát...?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.08.05. Pént., 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sátorhelyi Tamás a legelismertebb hüllöszakértő, ha ő vizsgálta akkor biztosan nem kezelte félre. Elöfordulhat neurológiai megbetegedés teknősnél ám nem túl gyakori.
Nephropathia esetén a vizelet szűrését végző hajszálerek betegszenek meg, a köztük lévö kötőszövet felszaporodik és gátolja a szűrési tevékenységet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Eszterk9
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.08.05. Pént., 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a választ, gjuhos!

Semmiféle törmelék vagy egyéb váladék nem ürült Tepi szájából. Én is a tüdőgyulladásra gyanakodtam / gyanakszom, csak ezeket a rohamszerű görcsöket nem tudom hova rakni, amikor a hátsó lábai tényleg úgy befeszültek, mint amikor nekünk embereknek görcs áll pl. a lábfejünkbe. Arra is gondoltam, h nem lehet epilepszia...? (Bár nem tudom, hogy ilyen van-e tekiknél.) Ezt említettem is a dokinak, aki egyébként Sátorhelyi Tamás volt. Kérdezte, hogy volt-e ferde úszás. Ezt is direkt figyeltem, de nem volt, "csak" sípolás és buborékok, vmint ezek a görcsök. Igaz, az utóbbi időben szinte egyfolytában egy helyen gubbasztott Tepi, úszni nem nagyon úszott - vagy nem sokat. Levert és erőtlen volt, pedig ő mindig energikus tekike volt azelőtt.

A kórlapjára azt írta a doki, h "Symptoma: kissé lesoványodott, RTG felvételen colonban tartalom, kissé porotikus csontozat. Therapia: rtg, biokémiai vizsgálat (5 paraméter), ADE vit. inj. Differential Diagnosis: nephropathia."

Mondta, h a rtg nem indokolja a görcsöket, várjuk meg a véreredményt másnap. Fel is hívtam, ekkor mondta ezt az alacsony CA szintet, és hogy az előző napi szuri elég lesz a köv. 10 napra... Azt is mondta, h vesekárosodás nincs. A görcsöket valószínű az alacsony CA szint okozta.

Igazából nem nagyon értem már így utólag, h ha tényleg ennyi jel mutatott a tüdőgyulladásra, akkor antibiotikumot miért nem kapott? És a vérképnek ezt nem kellett volna kimutatnia?

Váratlanul ért nagyon a halála, pont emiatt, mert dokinál is jártunk, és kb. 1 hónapja tértünk át a "helyes táplálkozásra": a fagyasztott kis halakra és csigára. Ugyanis először a másik tekinek lett ödémás a szeme vitaminhiány miatt. Ekkor derült ki, hogy a szárított hal és a teknősmüzli, amit mindketten kaptak előtte, kivonja a vitamint a szervezetükből. A másik teki teljesen meg is gyógyult és energikusabb lett mint valaha. Ezek után "robbant le" Tepi.

Megjegyzem, hogy felháborító, hogy a teknősmüzlire minden állatkereskedésben azt mondták, hogy jó és tartalmaz mindent ami egy tekinek kell. Fel sem merült bennem, hogy ez ilyen nagy problémákat okozhat...
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.08.05. Pént., 8:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! A tüdőgyulladás "hasi" röntgenből nem állapítható meg, csak előlnézetből készített tüdőröntgenből, amikor már víz van a tüdőben. Ellenben a leírt tünetek egyértelműen valószínüsítik így azt gondolom, hogy a kálciumpótlás mellett szélesspekrtumú antibiotikumot kellett volna kapnia. Esetleg granulómás köpet nem ürült a szájából?
Vissza az elejére
Eszterk9
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.08.04. Csüt., 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra, sajnos már későn... Ma éjjel arra érkeztünk haza a nyaralásunkból, hogy az egyik sárgafülű ékszertekink elpusztult. Pedig 1 hete voltam vele állatdokinál, mert már voltak betegségre utaló jelek: sípoló hang, sok buborék. Ezek tudom, hogy a tüdőgyulladás jelei, de emellett voltak még olyan dolgok, amikről még nem nagyon olvastam ezen az oldalon.

A sípolás és a buborékfújás után mindig őrülten elkezdett a mellső lábaival kapálózva úszni, míg a hátsó lábai görcsbe rándultak, behúzta őket és nem használta. Ez tartott kb. 1-1.5 percig, utána teljesen elmúlt. Volt olyan is, hogy kiraktam őt a földre, és akkor is csak a mellső lábait használta, a hátsókat nem. Mintha lebénult volna. De később meg használta a hátsókat is.

1 hete elvittem dokihoz. Megvizsgálta. Mondta, hogy kicsit le van soványodva. Kihúzta a lábait, nem talált semmi rendellenességet. Megröntgenezte, hátha a hasával van összefüggésben a végtag probléma, de semmit nem talált. Vitaminproblémát sem állapított meg. A vérképből kalciumhiányt látott (2.5 helyett 0.9 volt), ezért kapott is egy injekciót. Azt mondta, hogy ez 10 napig kitart. Ha nincs változás, jelentkezzem. Erre rá kb. 4-5 napra elpusztult. (2.5 féléves volt.) Észrevettem, hogy enni is egyre kevesebbet evett, mintha erőtlenség miatt nem tudna enni, majd az utolsó alkalommal (szombaton) már nem is evett.

Tud esetleg segíteni vki, hogy megértsem, miért pusztult el a tekikém úgy, hogy a kalciumot leszámítva jó volt a vérképe, a röntgen, és az állatdoki sem vett észre semmi komolyat?

Ez a teki egy helyen volt a másik tekivel. Szerintetek kaphatott el vmi fertőzést tőle a másik?

És véleményetek szerint érdemes egy újabb tekit vásárolni a másik mellé, vagy hagyjam már őt egyedül? Nem szeretném ha bánatában-magányában vmi baja lenne...

Előre is köszönöm!

Részvétem Szélvész gazdijának! Együttérzek vele! Én is nagyon szomorú vagyok most...
Vissza az elejére
szélvész
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.08.03. Szer., 20:22    Hozzászólás témája: gyászhír :-( Hozzászólás az előzmény idézésével

Fájó szívvel tudatom mindenkivel, hogy szeretett kicsi teknősünk, Szélvész, 2011. aug. 2. reggelre elhunyt. 3 hónapot töltött nálunk. Sajnos az okát nem tudom, előző nap még semmi látható előjele nem volt. Rettenetesen sajnálom, nagyon megszerettem....
Mindenkit kérek, viselje gondját a saját kis kedvencének! Mert nagyon fáj, ha elveszítjük!
üdv
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2011.07.21. Csüt., 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A puha páncél egyértelműen a vitaminhiány miatt alakul ki - nem megfelelő táplálék. A szárított kaja nem megfelelő, nem erre a típusú táplálékra lettek teremtve. A legbiztosabb, ha fagyasztott (és persze kiolvasztott) hallal eteted, amíg kicsi a teknős még fagyott állapotában fel lehet darabolni. Ráadásul, ha jól tudom a Nelson inkább növényevő szóval az lenne a jó ha megbízható helyről növényeket is szednél.
Én ki szoktam menni a közeli patakhoz sima akváriumi halhálóval és a belógó növényeknél simán lehet halászni apró rákokat, de a békalencsét is megeszik - szóval ezzel is próbálkozhatsz...
Vissza az elejére
Barbuska97
Tojás

Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2011.07.20. Szer., 21:31    Hozzászólás témája: Meghalt a teknősöm :( Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A teki tartásban még új husi vagyok. Tavaly novemberben vettem egy Nelson tekit, vele nincs is semmi baj, eszik rendesen, sőt zabál Smile De anyu pár hónapra rá vett neki egy hím tekit, már alapból lassabb volt, de gondoltam még új neki ez a hely. Aztán ma este följöttem, és anya mondta hogy megdöglött szegénykém. Még alig volt pár hónapos... Lehet, sőt biztos hogy meg kellett volna mutatnom szakembernek, mert nagyon puha volt neki a páncélja, kapott páncélerősítő tablettát, kalcium-pótlót is, rendesen evett. Na, a lényeg, arra szeretnék választ kapni valakitől, hogy a puha páncélja miatt halhatott meg szegénykém? És ilyenkor hova ajánlatos eltemetni? kertbe? vagy ki kell dobni? jah, megjegyzésként, enni ő már csak szárított bolharákot kaptak, de a nagyobbnak amint mondtam nics baja, ő egyszer kapott halat. Vagy ez volt a baj? R.I.P. Oszi Sad Crying or Very sad

Remélem mihamarabb választ kapok tőletek, előre is köszönöm : barbuska 97 Crying or Very sad Sad
Vissza az elejére
soulshine
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2011.02.20. Vas., 4:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is van hogy visszahányja az egyik teki a halat, mert néha rendesen bezabál, hirtelen megesz amennyit csak bír, néha olyan nagy darabokat nyel le egyben hogy csak nézem. De kiheveri gyorsan az ilyen eseteket. Nem a hallal van a gond, hanem a kis drágák mohók Smile
Bárhol utánaolvasol Ichigo a fagyasztott hal a legjobb a tekinek. Persze előtt ki kell nekik ovasztani Laughing
De ha természetes környezetükben élnének akkor is ilyet ennének. Ott tuti nem találnának szárított rákot. Tehát maradj nyugodtan a kishalnál az új tekivel is. Ha az akvárium meg úgy van berendezve hogy nem tud itt-ott beszorulni akkor nem valószínű hogy megfulladt szegény. De erre majd az új tekinél is vigyázz inkább.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2011.02.19. Szomb., 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenesetre, ne riadj vissza a fagyasztott haltól, ugyanis az az EGÉSZSÉGES nekik!

Amiket adtál szárított vackokat, attól csak beteg lesz, ha mindig azt kap!

Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.02.19. Szomb., 14:24    Hozzászólás témája: Re: Meghalt a teknősöm :( Hozzászólás az előzmény idézésével

IchigoSachi94 írta:
azt a halat találtam meg a vizbe, amiről láccik hogy próbálta a teki széttépni, amiről az előző hozzászólásomban irtam. nem gondoltam volna hogy nem ette meg. valószinüleg akkor a teki eldugta a kagylóba. egyik nap is a növényen majdnem megfulladt de akkor ott voltam és segitettem neki. pedig még pár évet megérdemelt volna még az a teki. sosem volt semmi baja vagy mindig kiheverte. okból tanulva (márha tényleg ettől lehetett) többet nem veszek fagyasztott halat)

Elképzelhető, hogy visszahányta a teknős.
Vissza az elejére
IchigoSachi94
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.02.19. Szomb., 13:55    Hozzászólás témája: Meghalt a teknősöm :( Hozzászólás az előzmény idézésével

azt a halat találtam meg a vizbe, amiről láccik hogy próbálta a teki széttépni, amiről az előző hozzászólásomban irtam. nem gondoltam volna hogy nem ette meg. valószinüleg akkor a teki eldugta a kagylóba. egyik nap is a növényen majdnem megfulladt de akkor ott voltam és segitettem neki. pedig még pár évet megérdemelt volna még az a teki. sosem volt semmi baja vagy mindig kiheverte. okból tanulva (márha tényleg ettől lehetett) többet nem veszek fagyasztott halat)
Vissza az elejére
IchigoSachi94
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.02.19. Szomb., 13:50    Hozzászólás témája: Meghalt a teknősöm :( Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem egyik ismerősöm mondta hogy ez nem baj, ezért nem is vittem el orvoshoz, pedig már nagyon bánom. anyumék kivették a tekit és mikor hazaértem megláttam a régi haldarabkákat (fagyasztott hal volt és nem száritott) ott ahol a teknős meghalt. valószinüleg megfulladhatott Sad ha a szobámba lettem volna meg tudtam volna akadályozni. most igy rosszabb hogy az én hibámból történt :'( erre gyanakszok vagy a tüdőgyulladásra. még sajna nem tudtam kiheverni a teki hiányát Sad jővőhéten veszek egy újabbat, de az már nem olyan lesz mint a régi volt.
Vissza az elejére
soulshine
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.02.18. Pént., 2:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Ichigo ez igen sajnálatos. Már csak azért is mert gondolom nem bébi tekiről volt szó, tehát egy jó ideje már sikeresen gondoztad őt.
Nekem is hirtelen pusztult el az egyik tekim. Legalábbis mi nem vettünk észre tüneteket, de lehet hogy csak jól rejtegette. Tudod a teknősök ilyenek. Az "ellenség" mindig a gyengéket kapja el előbb, így próbálják rejtegetni ha valami bajuk van.
Szerencsére a másik 2 tekink jól van és jól is esznek. Nyugis, nem huzatos helyre raktuk őket, ezt ajánlom neked is ha lesz majd esetleg másik.
Na meg legyen azért vízmelegítő, mert ha túl nagy a különbség a víz és a levegő hőmérséklete között akkor megfázhatnak, tüdőgyulladást is kaphatnak. Akkor is ha pl van fűtő de mondjuk ablak mellett vannak és huzat éri őket.
A vízben lévő nyálka pl lehetett az a köpet amit tüdőgyulladás esetén köphetnek fel.
Mikor a mieinknek volt szerencsére mi észrevettük honnan jön a trutyi és vittük is őket dokihoz.
Az etetésről: fagyasztott halat adj a tekinek. Ezt a fórum szinte minden témájában olvashatod. A szárított rák olyan mint nekünk a chips. Néha jó, de igazán semmi nincs benne amire szükségünk van, és nem is egészséges. Viszont a kishalban benne van minden ami kell egy tekinek. Tehát nagy arányban azt, vagy csak azt adj nekik. Az enyémek is kapnak néha száraz rákot, de ritkán és nem főétkezés helyett.
Még a vízmelegítőről annyit, hogy van itt a fórumon részletes leírás arról hogy mikor milyen hőmérsékletre legyen beállítva a fűtő. Nekem most 24 fokon van.
A páncél algásodása egy velejáró, néha meg lehet sikálni. Én úgy havonta egyszer megteszem, nincsenek lenyűgözve a hozzá használt fogkefétől, de kibírják és kicsit szaladgálhatnak is a fürdőkádban.

A halál okával kapcsolatban nem tudtam sokat szólni, de remélem azért hasznos információkkal szolgáltam. És remélem nem adod fel örökre a teknős-gondozás feladatát és örömeit.

IchigoSachi94
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.02.18. Pént., 1:46    Hozzászólás témája: Meghalt a teknősöm :( Hozzászólás az előzmény idézésével

arra értem ahol a fejét kibe szokta dugni és az a rész a páncélja tetejéig felmegy. előző üzenetemben elfelejtettem megirni hogy most 16 és fél éves vagyok.
Vissza az elejére
IchigoSachi94
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.02.18. Pént., 1:36    Hozzászólás témája: Meghalt a teknősöm :( Hozzászólás az előzmény idézésével

most ahogy megnéztem a tekit vmi feketeséget találtam a nyaka felett. vmi lyuk szerüséget. nem szeretnék hülyeséget mondani de téll vmi oanra hasonlit. nem nagyon értek az ilyesmihez. még arra gondolok hogy megfulladt vagy vmi :/
Vissza az elejére
IchigoSachi94
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.02.18. Pént., 1:08    Hozzászólás témája: Meghalt a teknősöm :( Hozzászólás az előzmény idézésével

még annyi eszembejutott hogy hámlott neki a páncélja régóta és a viz tele volt fehér nyálkás dologgal és buborékokkal. hiába takaritottam el aznap másnapra megint oan lett Sad
Vissza az elejére
IchigoSachi94
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.02.18. Pént., 0:54    Hozzászólás témája: Meghalt a teknősöm :( Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Valaki léci segitsen. Tegnap délután meghalt a teknősöm de nem tudom, hogy mitől mert semmi jele nem volt. Az egész napomat végigsirtam miatta, mert már 6 éves korom óta megvan és sosem volt beteg. Száritott dolgokat adtam neki meg nagyon ritkán növényt. Pár hónapja vettem neki egy kétszer akkora akváriumot új dolgokkal és nagyon jól érezte magát. Gondoltam veszek neki megint növényt, amit tekiknek kell adni. Nagyon sok pici levél van rajta. Egyik levelet se tudta megenni. Mindig egyet vett be a szájába és mindegyik megakadt neki a torkán de kiöklendezte. Mellé vettem neki két csomag fagyasztott halat, abból kettőt odaadtam. 1 hete adtam neki száritott rákot ahogy szoktam és tegnap este akartam volna neki odaadni két sima halat, de sajnos ez nem jött össze. Reggel mikor még felkeltem aludt de felébresztettem majd uszkálgatott mintahogy szokott. Este odamentem beadni neki a halat és fel akartam őt kelteni, de hiába nem mozdult meg. Nem tudom mi lehetett neki a baja Sad Nincs vkinek ötlete? (nem tudom hogy számit-e vmennyit de a páncélja kicsit algás volt de azt a hétvégén akartam volna neki leszedni) Ha esetleg kapok egy új tekit még jobban fogok rá vigyázni. De sajna szüleim nem engedik :'( a tekim 12-13cm Még annyit irnék hozzá, hogy pár hétig nem volt lámpa mert ami volt az tönkrement és addigra egy másik lámpát üzemeltettem be aminek nem sok értelme volt hiszen nem naon érte a követ. az akváriummal együtt vettem mégegyet ami neoncsöves és jó erős a fénye de nem melegit, ezért a viz is nagyon hideg volt.
Vissza az elejére
soulshine
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.11.15. Hétf., 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nekünk is megszakadt. Meg is sirattuk szegényt.

Beraktuk egy cipősdobozba, aztán majd holnap eltemetjük valahol, vagy nem is tudom mit kéne csinálni vele. A fagyasztóba biztosan nem fogom rakni (mint ahogy valakinél olvastam hogy csinálta).
Nagyon bízunk a dokiban, mindenki őt ajánlja és remélhetőleg még idejében észrevettük a két kicsinél a tüneteket.

Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2010.11.15. Hétf., 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon sajnálom Crying or Very sad A szivem tud ilyenkor megszakadni. Szegényke.

Remélem a másik kettőt helyrehozza a doktor úr. Mondjuk máshoz jobb helyre - ahogy hallottam - nem vihetnéd. Ő biztos segít.
Vissza az elejére
Oszgár
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2010.11.02. Kedd., 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ma meghalt a kistekim, alig volt 5 centis Crying or Very sad
Megpuhult a páncélja, de nem vettem észre, pedig megnyomkodtam néha, vitaminhiányos volt pedig fagyasztott hallal etettem. Tegnap elkezdett fuldokolni délután, nyújtogatta a nyakát, kinyitotta a száját és ki akart mászni az akváriumból aztán elernyedt és nem mozdult, majd 5 perc után újra elkezdett kimászni. Estére jobban lett, de hajnali 2-kor megint elkezdte Sad Átvirrasztottam vele, az estét, de semmit nem tehettem, borzasztó érzés volt a tehetetlenség Sad reggel elvittem dokihoz, kapott szurit, de azóta sem használt, nem mozdul. Senkinek nem kívánom azt az élmény és látványt, amiben nekem volt részem! Főleg nem kezdő teknős tartóknak, mint amilyen én voltam.
R.I.P. Oszgár! Nyugodj békében! Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
mm
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.09.10. Pént., 8:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
tanuljon mindenki a hibámból: hétfőn jöttem haza, betegnek találtam a tekit, kedden vettem vízmelegítőt, felfűföttem 28-30ra, reméltem, hogy ennyi elég és jobban lesz, csütörtök estére mintha jobban lett volna, aktívabb volt, tudott a víz alján poroszkálni, evett egy jót még kedden, de azért felírtam munka után az állatorvos számát, és gondoltam pénteken melóból felhívom, és max korábban eljövök és elviszem hozzá.
Ma reggelre meghalt a kisteknősöm. Gondolom nem ilyen gyors lefolyású egy megfázás, vagy tüdőgy., biztos az alatt lett beteg amíg én nem voltam itthon, és így veszíthettem pár napot. Akárhogyis, mindenképp keressétek fel az állatorvost, minél előbb, senkinek nem kívánom azt ahogy én ma bejöttem melózni Sad
Nyugodjon békében az én kis lágyhéjúm, Répa, és sajnálom, hogy nem voltam jó gazdid Sad(

Nektek pedig köszönöm a segítséget, bárcsak időben léptem volna..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
judykka
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2010.07.15. Csüt., 14:54    Hozzászólás témája: elpusztult a teknőcöm Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát sajnálom hogy be4igazolodott amiregndoltunk:(((nagyon rossz érzés most, hogy a saját hibánk miatt pusztult el nem amiatt hogy leesett a negyedik emeletről.Most vettem egy újat erre méginkább oda fogunk figyelni már hogy megelőzzük az eddigieket.Köszönöma választ.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.07.15. Csüt., 7:38    Hozzászólás témája: Re: elpusztult a teknőcöm:(((( Hozzászólás az előzmény idézésével

judykka írta:
Még egy hónappal ezelőtt leesett a sárgafülű ékszerteknősünk a negyedik emeletről miközbe kint volt az erkélyen.Elrepedt a páncélja,vérzett.Elvittük állatorvoshoz kapott több inekciót
véralvadásgátlót, antiboitikumot.Aztán minden nap fertőtlenítettük Betadinos szappannal az orvos utasítására.Kb 2 hétig fürdettük, aztán láttuk jobban van visszatettük az üres akváriumba mivel féltettük nehogy kapjon vaalmit.Aztán láttuk sokat aludt, szinte egész nap.Mára meg meghalt.:(Most nem tudom mi lehetett a baj, azért pusztult el mert a amikor leesett olyan belső sérülése lett ami nem tudott megggyógyulni, vagy hogy nem volt vízbe két hétig?Sad((Aki tud valami tanácsot adni írjon!

Ha úgyértve nem volt vízben két hétig, hogy rövid időre sem, nem lett a bőre megnedvesítve akkor vélhetően igen, kiszáradt az állat. A trauma okozta belső vérzés hamarabb elvitte volna. Persze boncolás nélkül csak valószínüsíteni lehet az okát.
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2010.04.14. Szer., 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi lisamith!

És köszi gjuhos, amit privátban írtál!
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.04.14. Szer., 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,
sajnálom!
orvosi magyarázatot talán gábor.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2010.04.14. Szer., 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem nagyon hittem, hogy kell ide írnom. Crying or Very sad
De sajnos nálam is bekövetkezett az, amit csak halogattam. Nem tudom, ki emlékszik arra a teknősre, aki kint maradt télen a tóban. Hát sajnos nem élte túl a telet. Crying or Very sad
Most furcsának tarthattok, de a következő sorok érdekesek lesznek:
-A kerti tavunk jó pár hete felolvadt, és még nem láttam a teknőst lebegni a víz felszínén. Nem tudom, hogy mennyi idő alatt képződik annyi gáz a testében, hogy feljöjjön a felszínre, de szerintem hamarabb kellett volna fel"úsznia". (hétfőn találtam meg)
-Anatómiailag nem erre számítottam: Felpuffadt test, megmerevedett teknős. Talán az előző mondat főbenjáróinak tűnik, ahogy egy halott teknősről beszélek, de ez van. Mindenre számítottam volna, de erre nem.

Fáj a teknősről beszélnem és ezt gondolom megértitek, habár van egy nagyon idegesítő tényező: Ez a teknős kb. még 15 évig élt volna. És szerintem ha nem maradt volna kint télen, akkor élt is volna addig. Normálisan tápláltam és mindent megpróbáltam adni neki. A teknőst eltemettem, nem készítettem belőle teknősékszert és nem is "boncoltattam" fel. Így szerintem a végtisztességet megadtam neki.

Aki együttérez velem, annak köszönöm! Crying or Very sad
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.02.27. Szomb., 13:18    Hozzászólás témája: Re: raid használata Hozzászólás az előzmény idézésével

csillababa írta:
azt olvastam a raid-en hogy ártalmas a teknősökre és a halakra. én kénytelen voltam befujni a lakást, mert volt néhány hangya a lakásban... nemlesz baja a teknősnek hogy ott volt a szobában?

Ez úgyis rövid időn belül ki fog derülni... Ha nem a teknőst permetezted le és nem volt szabadon a szobában, akkor vélhetően nem. Mindemellett nem gondolom, hogy néhány hangya miatt kénytelen volnál ilyen vegyszereket használni. A lakásomat és a kertet is beleértve kitűnően megvagyok rovarirtó, gyomirtó és permetezőszerek nélkül és hisztérikus rohamban szoktam kitörni, amikor a szomszédjaim szélben permeteznek a saját kertjükben mert tudom, hogy a teknős a toxikus méregre milyen érzékeny. A hangya minden tavasszal előjön, ha békénhagyod őket rövididőn belül levonulnak maguktól.
Vissza az elejére
csillababa
Tojás

Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2010.02.27. Szomb., 12:23    Hozzászólás témája: raid használata Hozzászólás az előzmény idézésével

azt olvastam a raid-en hogy ártalmas a teknősökre és a halakra. én kénytelen voltam befujni a lakást, mert volt néhány hangya a lakásban... nemlesz baja a teknősnek hogy ott volt a szobában?
Vissza az elejére
Mate
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2009.11.10. Kedd., 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kapott fagyasztott halat is amik 3-4cm-esek voltak és élő halat is kapott néha de azt nem nagyon ette.
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.11.10. Kedd., 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szálkahiányra gondolsz? hogy nem kapott elég Ca-t?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.11.10. Kedd., 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha fagyasztott halat kap a teknős min 70-75%-ban akkor kizárt, hogy Ca hiány lépjen fel náluk. Nálam eddig még soha nem lépett fel ilyen gond. De lehet, hogy én csinálok valamit rosszul Twisted Evil A 100 %-os fagyasztott hallal történő etetésem során kemény a páncél, kemény a csontozat és kemények a tojások.

Mekkora hallal etetted?

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.11.10. Kedd., 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tekiimádó: nem gúnyolódás volt,csak egy csendes megjegyzés,értetleknekdés,hogy a ,,tökéletes" táplálék mellett is megtörtént.

lehet hogy kezdettől fogva beteg volt?
Vissza az elejére
Mate
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2009.11.10. Kedd., 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem gomba mert a doki is mondta h kizárt a gomba
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból