Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ivarszervek betegségei, kloáka betegsége

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nelly026
Tojás

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2011.04.17. Vas., 7:19    Hozzászólás témája: kloáka Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elég nagy problémám van. A lány teknősöm (18 éves) 6 éve van nálam. Minden évben probléma, hogy nem akarja letojni a tojásait, ezért dr. Sátorhelyi Tamás oxitocin (remélem jól írtam) injekciót ad neki mindig. Mindenféle talajjal próbálkoztam, de hiába. Sokszor túl nagy az első tojása.
Tegnap azonban szörnyű dolog történt. Hazaértem és Maszatka akváriuma (egyedül van az akváriumában, de 4 vörösfülű ékszerteknősöm van) tiszta vér volt. Akkor gyorsan kivettem és megborzadtam a látottakon. A kloákája vagy a méhe, előre ugrott és így egy 3-4 cm-es rész kilóg a farkánál. Őt nagyon zavarja, ezért a hátsó lábaival próbálja eltávolítani. Folyamatosan vérzik ezért. Még tegnap éjszaka hívtam a Doktor urat, de szombat lévén nem tudott mit mondani, csak azt hogy vigyem be holnap, azaz ma este a rendelőjébe. Azt mondta, hogy azonnali ellátást igényelne. Valószínűleg nagyon erőlködhetett. Ugyanis megint terhes, a pocakja tele van tojásokkal.
Mindezt csak azért írtam le, hogyha valakinek hasonló problémája lenne olvashasson róla valamit, illetve, ha valakinek már volt hasonló, azt arra kérem, hogy ossza meg a tapasztalatait.
Sátorhelyi Tamás szerint ilyenkor, (ha várni kell, mint nekem is) az állatot tiszta vízbe kell helyezni, csak ő és a víz (tehát kimászó se legyen, ahol sérülhet). Nem szabad mozgatni, csak a szállításnál (az állatorvoshoz menet), a szállítás ez esetben dobozban, vizes törölközőn történik. (remélem megfázni nem fog, mert még nincs valami jó idő).
Szurkoljatok, hogy nehogy elvérezzen.
Ha valaki ezen felül még jó tanáccsal tudna szolgálni, kérem írja le.
Köszönöm
Nelly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Nem: Nem:nő
Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2011.03.14. Hétf., 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Huh, én ilyet még életemben nem láttam! Bauri vagy ghujos szakértelme hátha többet tud mondani!
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2011.03.14. Hétf., 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy fiatal púpos ékszerteknősöm (pontos életkort nem tudok, kaptam, de minimum 1 éves), tegnap délután arra értem haza, hogy az akvárium vize barna és zavaros (talán hasmenése volt?), és a kloákájából valami kilóg. Linkelek egy képet, szerintetek mi lehet a baja? http://img847.imageshack.us/i/p1060031.jpg

Viselkedése nem igazán változott, talán kicsit visszahúzódóbb.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Nem: Nem:férfi
Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2010.08.20. Pént., 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia

Nincs semmi baja az a nemi szerve és néha ki szokták dugni a fiúk.

gomboc
Tojás

Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2010.08.18. Szer., 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Latom mar regi ez a beszelgetes, viszont nekem is lenne egy kerdesem.
Teknosom kb. 1 eves, gondolom fiu mert hosszu kormei vannak es vaskos farka, na meg az elmult napokban parszor valami fekete cucc jott ki a kolakajan, mikor latta hogy megbamuljuk vissza huzta. ez lenne a nemi szerve??? vagy estleg valami betegsege van?
Vissza az elejére
Jazyka
Tojás

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2010.02.11. Csüt., 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

era írta:
Volna egy fura kérdésem az egyik teki amit lánynak mondtatok a kloáka nyílásán néha valami elég nagy és tömör valami jön ki és húz vissza .Most akkor lehet hogy fiú és az a nemi szerve mert még nem láttam teki kukit ,vagy lány és baj van vele .Vagy mi van ,amúgy eszik sokat mozog .Köszi a választ .

az enyém is ezt csinálja, dió nagyságú fekete cuccost tol ki magából..de csak mikor azt hiszi nem látom:) viszont nem hosszú a körme..akkor ez most hogy van?
Vissza az elejére
era
Tojás

Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2010.02.10. Szer., 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi szépen nem vagyok mai csirke de én még ilyet nem láttam ,de azért meg nyugodtunk .Ui :akkor had mutogassa van mit a kis szatírnak.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2010.02.10. Szer., 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha lánynak mondták akkor hatalmasat tévedett mindenki hisz amit előszerettel mutogat az bizony a pénisze Exclamation
Így semmi baja nincs a tekidnek ő egy életerős férfi Wink

Remélem én most nem mondtam semmit Rolling Eyes

era
Tojás

Kor: 45

HozzászólásElküldve: 2010.02.10. Szer., 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Volna egy fura kérdésem az egyik teki amit lánynak mondtatok a kloáka nyílásán néha valami elég nagy és tömör valami jön ki és húz vissza .Most akkor lehet hogy fiú és az a nemi szerve mert még nem láttam teki kukit ,vagy lány és baj van vele .Vagy mi van ,amúgy eszik sokat mozog .Köszi a választ .
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.04.27. Hétf., 7:06    Hozzászólás témája: ivarszervek betegségei, kloáka betegsége Hozzászólás az előzmény idézésével

Ide várjuk az ivarszervek és a kloáka betegségeivel kapcsolatos hozzászólásokat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból