Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

táplálék visszautasítása, passzív a teknős tünetek nélkül
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Lili9512-GD
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 21

HozzászólásElküldve: 2016.10.20. Csüt., 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy kb 3 éves fiú tarajos teknősom, 2 éve van nálam. Táplálékként fagyasztott halat adok neki, amit kb 1,5 hete nem eszik meg. Először amikor ezt tapasztaltam, úgy gondoltam esetleg a hallal van a probléma. Adtam neki a tartaléknak tartott száraz halból abból evett, nem túl sokat és nem túl lelkesen. Azután megpróbáltam friss halszeletből adni neki, azt lelkesen megette, viszont hasmenést kapott tőle, úgyhogy azóta nem kapott ilyesmit. Ezután még pár napig evett valamennyit a szárított halból, de most már azt sem. Úgy naponta, kétnaponta 2-5 darab shrimpet elfogad, de mást nem.
Kedvetlenebb, mint máskor, de egyéb tünet nem látszik rajta.
A vizes 28 °C körül van, az akvárium le van takarva. Napozólámpája, kiülő sziklája van.
Állatorvosnál (exopet) voltam vele, vért vettek tőle, az eredmény negatív lett.

Ha valakinek vannak hasonló tünetekkel tapasztalatai segítsen.
Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
backy
Tojás

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2015.01.20. Kedd., 9:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
Lent leírtam, mivel lehet etetni őket. Szóval ne fogadj el a kereskedőtől más megoldást... esélyes, hogy valami száraztápot akar rádsózni.

Apróhalat fog hozni, szárazat már nem veszek, teljesen felesleges.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2015.01.20. Kedd., 9:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lent leírtam, mivel lehet etetni őket. Szóval ne fogadj el a kereskedőtől más megoldást... esélyes, hogy valami száraztápot akar rádsózni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
backy
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.01.20. Kedd., 9:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilony írta:
Crying or Very sad vagy Very Happy ?
Sosem fogok rájönni,hogy miért a legbalxxxxxxbb emberek mennek állatkereskedőnek!!?
Egy egészséges fiatal víziteknősnél nincs az a stressz és áthelyezési pánik,hogy napokig ne egyen,ha megfelelő az új környezet és a felkínált táplálék!
Vagy a teki nem kóser vagy a kaja,te esetedben a kaja az tuti nem jó!

Gondolom.
Vissza az elejére
backy
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.01.20. Kedd., 9:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:

Üdv a fórumon! Először is, az új lakhely okozta stressz miatt ez pár napig eltarthat. Próbálj nekik nyugalmas környezetet biztosítani: először ne legyen nagyon eltérő a vízmélység és fényerő, mint ahol eddig voltak. Ne nyúlkálj hozzájuk, csak ha nagyon muszáj! Biztosíts sok búvóhelyet: minél több hínár és egy odú formájában (kókuszdió, virágcserép).

Szia!
Köszi szépen a tanácsokat, sok helyen olvastam már, és az egyik teki már rendesen eszik, és várja az etetést.
Másik még nem annyira, ő még mindig ott tart, hogy bármit próbálok adni neki, nem kell, inkább a kis mancsával ellöki maga elől, neki még lehet több idő kell.
Mivel a másik időnként bele is beleharap, együtt etetés nem megy, mert akkor csak a "vagányabb" eszik, a pici nem. Egy másik állatboltossal le lett egyeztetve, hogy hoz olyan eleséget, ami jó lesz neki.
Szóval próbálkozunk rendületlenül, csak lesz olyan, ami a pici ízlésének is megfelel. Smile
Sajna a korukat meg nem lehet tudni, de annál már nagyobbak, minthogy most bújtak volna ki a tojásból.
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2015.01.16. Pént., 8:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilony írta:
Egy egészséges fiatal teknősnél nincs az a stressz és áthelyezési pánik,hogy napokig ne egyen...

Ezzel azért tudnék vitatkozni,de nem teszem...
Vissza az elejére
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2015.01.15. Csüt., 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Crying or Very sad vagy Very Happy ?
Sosem fogok rájönni,hogy miért a legbalxxxxxxbb emberek mennek állatkereskedőnek!!?
Egy egészséges fiatal víziteknősnél nincs az a stressz és áthelyezési pánik,hogy napokig ne egyen,ha megfelelő az új környezet és a felkínált táplálék!
Vagy a teki nem kóser vagy a kaja,te esetedben a kaja az tuti nem jó!

A hozzászólást Ilony összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015.01.16. Pént., 16:20-kor.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.01.15. Csüt., 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

backy írta:
Sziasztok!
Kezdő teknőstartó vagyok, van 2 ékszertekim kedd óta, kb 3 cm hosszú a páncéljuk, a vízben vízmelegítő, felette meg egy lámpa, de azt nem szeretik, inkább elbújnak előle.
Az lenne a kérdésem, és remélem fogtok tudni segíteni, hogy magyarázható-e az étvágytalanságuk az új helyre, más körülmények közé érkezéssel? Kedd óta semmit nem tudtam adni nekik, ami felkeltette volna az étvágyukat, a Heti menütől kezdve külön kapható szárított hal, lisztkukac, csirkemáj, fagyasztott hal, alma, lassan minden volt már, de az összesre a válaszuk az volt, hogy nem akarnak enni.

Üdv a fórumon! Először is, az új lakhely okozta stressz miatt ez pár napig eltarthat. Próbálj nekik nyugalmas környezetet biztosítani: először ne legyen nagyon eltérő a vízmélység és fényerő, mint ahol eddig voltak. Ne nyúlkálj hozzájuk, csak ha nagyon muszáj! Biztosíts sok búvóhelyet: minél több hínár és egy odú formájában (kókuszdió, virágcserép).

Napi egyszer kínálj nekik eleséget, erről alább olvashatsz. A száraztáp, heti menü, nyers hús, csirkemáj, gyümölcs-zöldség tiltólistás!

Hónapos és növendék teknősök táplálása: Az életük első 3 hónapjában kínálj nekik: szúnyoglárvákat, apró gilisztákat, szitakötő lárvát, légynyüveket, éjjeli lepkéket/molyféléket, pici szöcskéket, legyeket, édesvízi garnélákat, és fagyasztott élelemből: szúnyoglárvát, daphnia-t, garnélát felváltva! Sok fehérjére lesz szükségük.

Pár hónap után már adhatsz nekik a fentiek mellett egész édesvízi apróhalat fejestül (ami méretben még befér a szájukba, vagy ketté tudják harapni), tisztított édesvízi kagylót, apró vízicsigát házastul, apró tücsköt, erdei csótányt, selyemhernyót (ezt csak nagyon ritkán). Innentől az alap fehérjeforrásnak a halaknak kell lenniük. Praktikus a kezdetektől vízinövényeket is elérhetővé tenni számukra, mely pár éves koruktól az étrendjük szerves része kell legyen, de jó már a kezdetektől hozzászoktatni őket. Egyszerű beszoktató a békalencse, a kagylótutaj (Pistia), a csavarthínár (Vallisneria), és az átokhínárok (Elodea és Egeria).

Rendszeresség: az első fél évben naponta, utána kétnaponta, majd egy év után 3-4 naponta, majd kifejlett egyedeknél 3-4 naponta, de legritkábban hetente. Ellentétben közvélekedéssel, én inkább a szabálytalan etetési stratégiát preferálom, mivel ez hasonlít leginkább a természetben megszokotthoz.
Mennyiség: a fej-nyak méretének megfelelő eleség alkalmanként. (Heti egyszeri etetésnél ennek többszöröse, étvágytól függően.)
Méret: mivel egészben akarjuk az apróhalat megetetni, ezért a megfelelő méret kiválasztásához nagyjából az az irányadó, hogy a hal feje beférjen egészben a teknős szájába, a hossza pedig ne legyen több a teki fejének és nyakának együttes hosszánál.

Kérlek tájékozódj, és feljeszd fel a teknőstartásra vonatkozó tudásodat, hogy a lehető legjobbat biztosítsd az állatodnak! Olvasnivalók:

Gondozási útmutató, melyből az akvárium méretek, bútor, aljzat, világítás, napozóhely, búvóhely, etetés, takarítás fejezetek alkalmazhatóak minden ékszerteknősre is!
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=513
Kiegészítés: most legyenek 26-27 fokos vízben, majd egy éves koruktól ez csökkenthető kb. 24 fokig.

A teknőstartás eszközei
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=570

Teknősös akváriumok vizének minősége és szűrése, benne az ajánlott akváriumméretekkel:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=564

Modern világítás teknősök és egyéb hüllők számára [Mi az UVB?]
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=563
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
backy
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.01.15. Csüt., 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kezdő teknőstartó vagyok, van 2 ékszertekim kedd óta, kb 3 cm hosszú a páncéljuk, a vízben vízmelegítő, felette meg egy lámpa, de azt nem szeretik, inkább elbújnak előle.
Az lenne a kérdésem, és remélem fogtok tudni segíteni, hogy magyarázható-e az étvágytalanságuk az új helyre, más körülmények közé érkezéssel? Kedd óta semmit nem tudtam adni nekik, ami felkeltette volna az étvágyukat, a Heti menütől kezdve külön kapható szárított hal, lisztkukac, csirkemáj, fagyasztott hal, alma, lassan minden volt már, de az összesre a válaszuk az volt, hogy nem akarnak enni.
Kisállatkereskedésben azt mondták, hogy több nap is eltelhet, mire megszokják, de nem tudom már... annyira picik.
Köszönöm, ha válaszoltok! :)
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2014.11.16. Vas., 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

christie írta:
Sziasztok!

Van két 3 éves teknősöm. Az egyikük egyáltalán nem fogad el 2-3 hete szinte semmilyen kaját. Pici koruk óta rendszeresen csak halat és kiegészítésként gyümölcsöket, zöldségeket kapnak. Látszólag azonban semmi baja, a szeme egészséges, nincs megfázva, semmilyen külső ok nem utal rá, hogy mi lehet a baj. Múlthéten a biztonság kedvéért kamillás fürdőztettem, bevetettem mindenféle kaját, de semmi.
Egy 220 literes, fűtött, napozóval felszerelt akváriumban vannak. A másik teknőcömnek nagyon jó étvágya van.
Talán még annyi, hogy kicsit többet alszik, mint a párja. Arra is gondoltam, hogy talán a tél közeledte miatt van és téli álmot aludna, de az meglepő volna számomra.
Sajnos rákényszeríteni nem tudom, hogy egyen. A száját sem akarja kinyitni semmi pénzért, folyamatosan próbálkozom, hátha elfogad valamit. Félek, hogy legyengül és beteg lesz.
Ha tudnátok valami tanácsot adni, vagy legalább valami biztatót mondani, nagyon örülnék, kezdek eléggé kétségbe esni. A környékünkön sajnos egyetlen egy lelkiismeretes orvos sincs, aki értene a teknősökhöz... Sad

Szia! Nehéz kérdés, és valószínűleg itt nem is fogunk tudni konkrét választ adni látatlanban!
Amit tudunk tenni, hogy sorbavesszük a tartás részleteit, hátha kiderül valami. Küldesz egy fotót az akváriumról?
Mióta nem eszik? Hetek/hónapok, amíg egy teknős legyengül, hirtelen nem fog elfogyni. A tèli álom kizárható, mert nem alszanak téli álmot, maximum egy hibernációhoz hasonló nyugalmi állapotban vészelik át a telet, HA rákényszeríti őket a környezet. Gondolom nem csökkentetted le drasztikusan a vízhőt. Ugye?
Aagresszió nincs köztük? Van elèg búvóhely? Tölt időt rz az állat a szárazon?
Napozni szoktak? Mennyit naponta? Van megfelelő napozófény?
Olvasgasd ezt a topikot is...
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2013.10.17. Csüt., 10:24    Hozzászólás témája: Re: Kisteki Hozzászólás az előzmény idézésével

Na jól van! Örülök, hogy jobban van! Smile

jocee írta:
Jelentem, kistekim állapota javul.
A fagyasztott halat a tegnapi etetéskor elfogadta, bár csak 1,5 db-ot 3 részletben, de legalább evett, ez már nekem jó jel.
A vitamint még mindig becsenem a szervezetébe az imádott szárított bolharákkal.
Már sokat úszkál, nem napozik annyit mint betegen, szemei nyitva, duzzanat nem látszik, érdeklődő. Remélem megmaard az állapota Smile
Vissza az elejére
jocee
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2013.10.17. Csüt., 9:48    Hozzászólás témája: Kisteki Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelentem, kistekim állapota javul.
A fagyasztott halat a tegnapi etetéskor elfogadta, bár csak 1,5 db-ot 3 részletben, de legalább evett, ez már nekem jó jel.
A vitamint még mindig becsenem a szervezetébe az imádott szárított bolharákkal.
Már sokat úszkál, nem napozik annyit mint betegen, szemei nyitva, duzzanat nem látszik, érdeklődő. Remélem megmaard az állapota Smile
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2013.10.07. Hétf., 3:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem muszáj mindent idézni ha egymásnak válaszooltok!!!
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.10.06. Vas., 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenféleképpen apró halra kellene rákapatni! Próbáld minden nap, úgy a legjobb ahogy Anu mondta: éjjelre is bent hagyva a halat.
Hol szoktad venni az apróhalat? Keress olyan kereskedést ahol kapni nagyon aprót.
Könnyen lehet, hogy kell még egy löket vitamin injekció.
Vitamin hiánytól is lehet étvágytalan.

jocee írta:
Fejlemény:

Mai napi etetésnél sem fogadta el az apróhalat a kisteki, próbáltam sertésmájjal is de azt sem, a nagy bevert mindent.
Ismét csak előre 3 csepp Sera vitaminnal ellátott szárított bolharákot volt hajlandó enni. Vízbe hagyva külön sem nyúlt hozzá előtte semmi máshoz.
Lefotóztam őket, holnap linkelem másik topicba.

jocee írta:
Köszi,

28fokos a vizük folyamatosan, akvárium 1\3-a fedett jelenleg. Szobahőmérséklet 26-27. A halas akváriumomban nem megy a fűtés és úgy állt be 28fokra.
Lehet megpróbálom elszeparálni egy kicsit.
Az ölembe csak addig volt amíg kicsit nézegettem, megfigyeltem.
Köszönöm az ötletet, tesztelem.

Anu írta:
jocee írta:
Volt időszak amikor apróhalaztam, aztán elfogyott a forrás rá, most újra árulnak, vettem is 4kg-ot, egy darabig elég lesz.
A szárított dolgok mentek eddig jobban, de azok közül sem evett meg semmit csak a bolharákot. Vagy finnyás vagy nem tudom. Se szívmix, se szárított hal, se más.
A vitamintól mintha akkor erőre kapott volna (szurik), de most megint kezdi elhagyni magát. Kezd sokat aludni, de a szemével most mintha nem lenne gond.
Tegnap 20 percig az ölemben húzogattam az orra előtt a halat, majd 30 percig víz felett az etető dobozkában, aztán mondom megpróbálom a bolharákot és 10 perc után elkezdte nyammogni.

Félek hogy a betegsége alatt megundorodott az apróhaltól, mert láttam hogy az akváriumban talált egy darabot (szuris napon este), megette, majd 1 óra múlva kiöklendezte, kihányta. Sanda gyanúm szerint nem bírta a gyomra a hirtelen terhelés és meg is undorodhatott a rossz élménytől.

Mivel próbálgassam (persze ne elő állatokat mondj mert (~) sincs honnan szerezzek Smile )?

A nagy persze töménytelen mennyiségben zabálna mindent akár naponta.

Szia! Ne az öledben próbáld etetni. Helyére dobjál be egész kishalakat (nem szárítottat hanem fagyasztottat vagy frisseket) és hagyjad benn éjszakára is. Ne nézd,ne piszkáld,hagyd legyen nyugiban. Hány fokos a vizük most? Fűtsed jobban,ha beteg segít neki előbb helyre jönni,és minél melegebb a vizük annál aktívabbak és nagyobb az étvágyuk! Nyugodtan mehet 28-29°-ra,ha jobban lesz később vedd vissza,de amíg gondok vannak maradjon melegebben. Persze akvárium tetejét a jól bevált módon,2/3 részt fedd le,különben abból lenne bajuk később. Száraz vackokat hanyagold teljes mértékben! Oké,hogy régóta nem eszik és aggódsz,én is aggódnék,de most tegnap evett egy keveset,következő amivel elkezd táplálkozni,csak kishal legyen. Az hogy eszik,semmit nem jelent,ha hulladékkal táplálkozik. Még annyit tehetnél,hogy kishalak belsejébe,egész nagy szenvedések árán ugyan,de tömködsz pl. szájon keresztül Ca port (pl. kálcium karbonátot kapsz bármelyik gyógyszertárban) illetve Korvimin ZVT+ Reptil vitamint,azt pedig állat kórházakban és patikákban fogsz találni. 5g-os elég,oszd be neki azt több hónapra,nem szabad túlzásba esni vele. Ezekkel ártani egészen biztosan nemfogsz! Most hirtelen ennyi,remélem helyrejön...

ui: ja igen,remek tanácsaim révén ne lepődj meg rajta,hogy egész rövid időn belül haza lesz vágva a vizük,hacsak nincs valami kiváló szűrésed Very Happy tisztításnál figyelj rájuk nehogy megfázzanak! Wink
Vissza az elejére
jocee
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.10.06. Vas., 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fejlemény:

Mai napi etetésnél sem fogadta el az apróhalat a kisteki, próbáltam sertésmájjal is de azt sem, a nagy bevert mindent.
Ismét csak előre 3 csepp Sera vitaminnal ellátott szárított bolharákot volt hajlandó enni. Vízbe hagyva külön sem nyúlt hozzá előtte semmi máshoz.
Lefotóztam őket, holnap linkelem másik topicba.

jocee írta:
Köszi,

28fokos a vizük folyamatosan, akvárium 1\3-a fedett jelenleg. Szobahőmérséklet 26-27. A halas akváriumomban nem megy a fűtés és úgy állt be 28fokra.

Anu írta:
jocee írta:
Volt időszak amikor apróhalaztam, aztán elfogyott a forrás rá, most újra árulnak, vettem is 4kg-ot, egy darabig elég lesz.
A szárított dolgok mentek eddig jobban, de azok közül sem evett meg semmit csak a bolharákot. Vagy finnyás vagy nem tudom. Se szívmix, se szárított hal, se más.
A vitamintól mintha akkor erőre kapott volna (szurik), de most megint kezdi elhagyni magát. Kezd sokat aludni, de a szemével most mintha nem lenne gond.
Tegnap 20 percig az ölemben húzogattam az orra előtt a halat, majd 30 percig víz felett az etető dobozkában, aztán mondom megpróbálom a bolharákot és 10 perc után elkezdte nyammogni.

Félek hogy a betegsége alatt megundorodott az apróhaltól, mert láttam hogy az akváriumban talált egy darabot (szuris napon este), megette, majd 1 óra múlva kiöklendezte, kihányta. Sanda gyanúm szerint nem bírta a gyomra a hirtelen terhelés és meg is undorodhatott a rossz élménytől.

Mivel próbálgassam (persze ne elő állatokat mondj mert (~) sincs honnan szerezzek Smile )?

Szia! Ne az öledben próbáld etetni. Helyére dobjál be egész kishalakat (nem szárítottat hanem fagyasztottat vagy frisseket) és hagyjad benn éjszakára is. Ne nézd,ne piszkáld,hagyd legyen nyugiban. Hány fokos a vizük most? Fűtsed jobban,ha beteg segít neki előbb helyre jönni,és minél melegebb a vizük annál aktívabbak és nagyobb az étvágyuk! Nyugodtan mehet 28-29°-ra,ha jobban lesz később vedd vissza,de amíg gondok vannak maradjon melegebben. Persze akvárium tetejét a jól bevált módon,2/3 részt fedd le,különben abból lenne bajuk később. Száraz vackokat hanyagold teljes mértékben! Oké,hogy régóta nem eszik és aggódsz,én is aggódnék,de most tegnap evett egy keveset,következő amivel elkezd táplálkozni,csak kishal legyen. Az hogy eszik,semmit nem jelent,ha hulladékkal táplálkozik. Még annyit tehetnél,hogy kishalak belsejébe,egész nagy szenvedések árán ugyan,de tömködsz pl. szájon keresztül Ca port (pl. kálcium karbonátot kapsz bármelyik gyógyszertárban) illetve Korvimin ZVT+ Reptil vitamint,azt pedig állat kórházakban és patikákban fogsz találni. 5g-os elég,oszd be neki azt több hónapra,nem szabad túlzásba esni vele. Ezekkel ártani egészen biztosan nemfogsz! Most hirtelen ennyi,remélem helyrejön...

ui: ja igen,remek tanácsaim révén ne lepődj meg rajta,hogy egész rövid időn belül haza lesz vágva a vizük,hacsak nincs valami kiváló szűrésed Very Happy tisztításnál figyelj rájuk nehogy megfázzanak! Wink
Vissza az elejére
jocee
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.10.04. Pént., 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi,

Anu írta:
jocee írta:

Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.10.03. Csüt., 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Annyit fűznék hozzá, ha bent eteted, ahogy Anu mondta, egy ideig külön kellene tartani a másikat, hogy ne zabálja el előle a kaját.
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013.10.03. Csüt., 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jocee írta:

Vissza az elejére
jocee
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.10.03. Csüt., 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cstomi írta:
Szia!

Örülök, hogy jobban van a tekid, nagyon az utolsó pillanatban lett......
Az, hogy nem eszik, két oka lehet.
A vitaminhiány hiány okozhat étvágytalanságot.
Másik pedig, eddig etetted apróhallal? Mert ha jól értettem eddig ilyen száraz cuccokat kapott. Teknősöknek elég sok megrögzött szokásaik vannak, ez igaz a táplálékra is. Kínáld rendszeresen apróhallal, darabold neki össze, hátha rákap az ízére.
Vissza az elejére
cstomi
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.10.03. Csüt., 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Örülök, hogy jobban van a tekid, nagyon az utolsó pillanatban lett......
Az, hogy nem eszik, két oka lehet.
A vitaminhiány hiány okozhat étvágytalanságot.
Másik pedig, eddig etetted apróhallal? Mert ha jól értettem eddig ilyen száraz cuccokat kapott. Teknősöknek elég sok megrögzött szokásaik vannak, ez igaz a táplálékra is. Kínáld rendszeresen apróhallal, darabold neki össze, hátha rákap az ízére.
Vissza az elejére
jocee
Tojás

HozzászólásElküldve: 2013.10.03. Csüt., 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Aki követi a fórumot az nagyjából emlékezhet rám és az írásaimra, aki nem:
Kis teknősöm szemproblémával rendelkezett. 2 szuri után rendbejött láthatólag, ám már 4.-ik hete nem eszik...
Tegnapelőtt és tegnap is apróhallal kínáltam, semmi. Tegnap némi szárított bolharákot azért evett a 4 hét után, neki mindig az volt a kedvence.
Szerintetek még gond lehet vele hogy nem eszik rendesen?
Bolharákra Sera vitamint cseppentettem, ahogy néztem sikerült egy adagot bevinnem így a szervezetébe, talán nagyon nem ázott le a vízbe.
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2012.12.24. Hétf., 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Igen, normális, sok teknősnek eltart egy hétig is. Ne adj neki enni egy két napig, ha éhes lesz, enni fog. A kishal a legjobb, a többi nagyon rendben van.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
FugeAron
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2012.12.23. Vas., 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
2 napja vettem a Westend kisállatkereskedésből egy sárgafülű ékszertekit.

A probléma csak annyi, hogy azóta nem eszik. Egy napot kicsit meleg vízben volt, mert nem volt hőmérő, azonban tegnap óta a víz 26 fokos (fűtőszál is van bent neki, nagyon jól melegíti a vizet). Adtam először neki ilyen vitamindús száraz kaját, ami megszívja magát vízzel (ReptoMin), de azóta kapott halat is (igaz, felmelegítettem mielőtt odaadtam neki (nem volt túl meleg, de nem volt hideg, és a vizében lehült). De semmit nem eszik meg. Felülről nappal kapja UV-B lámpával a fényt, amikor lefekszem akkor kikapcsolom. Ezenkívül igen keveset mozog, csak ha fél. A páncélja nem puha, illetve csak annyira, hogy nagyon fiatal még (körülbelül 4-5 centis a páncélja hosszában).
Nem tudom még, mit tudnék csinálni. Még egy kaját nem próbáltam ki, (Teknőseledelre hallgat), de azt holnap, ha nem nyúlt semmihez.

Szerintetek ez normális, hogy teknős új helyen nem eszik 2 napig? Olvastam már olyat hogy télen kevésbé aktív, és valóban sokat alszik meg napozik.

Mit ajánlotok?
Előre is köszi a segítséget,
Füge
Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2012.01.26. Csüt., 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

semmiség.
ha baj van csak szólj. Smile

édesmézes
Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2012.01.26. Csüt., 16:25    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

benike52 írta:
azért mert a szárított kajába nincsen semmi vitamin és ettől máris megjelennek a betegségek (lágy páncél,kidülledt szem stb)
a fagyasztott halat az állatkereskedőtől vagy horgászboltokból.
ha 1,5 éves akkor ezeket mindenképpen ellenőrizd(gondolok a páncél keménységére,és a szemre. ha ujjal könnyen betudod nyomni akkor vidd el állatorvoshoz, ha nem akkor nemkel elvinni. ha a szeme állandóan csukva van és nem tudja kinyitni akkor ebben az esetben is vidd el a dokihoz, ah nem akkor nem kell elvinni)
ui.: a fagyasztott halba minden vitamin megvan ami 1 teknősnek kell.
és ha a halakat tudod is darabolni hogy megfelelő mennyiségűt kapjon.
de amelyik halat vagy haldarabot kajának szánod, nézd meg hogy megeszi e.
de a halból nagyjából a teknős fejének és a nyakának mérete,tömege segít ebben mert annyit kell általában adni nekik.és ez fontos mert ha többet adsz könnyen elhízhat ami ugyancsak káros.

Nagyon szépen köszönöm az infot Smile
Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.01.26. Csüt., 16:15    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

azért mert a szárított kajába nincsen semmi vitamin és ettől máris megjelennek a betegségek (lágy páncél,kidülledt szem stb)
a fagyasztott halat az állatkereskedőtől vagy horgászboltokból.
ha 1,5 éves akkor ezeket mindenképpen ellenőrizd(gondolok a páncél keménységére,és a szemre. ha ujjal könnyen betudod nyomni akkor vidd el állatorvoshoz, ha nem akkor nemkel elvinni. ha a szeme állandóan csukva van és nem tudja kinyitni akkor ebben az esetben is vidd el a dokihoz, ah nem akkor nem kell elvinni)
ui.: a fagyasztott halba minden vitamin megvan ami 1 teknősnek kell.
és ha a halakat tudod is darabolni hogy megfelelő mennyiségűt kapjon.
de amelyik halat vagy haldarabot kajának szánod, nézd meg hogy megeszi e.
de a halból nagyjából a teknős fejének és a nyakának mérete,tömege segít ebben mert annyit kell általában adni nekik.és ez fontos mert ha többet adsz könnyen elhízhat ami ugyancsak káros.

édesmézes
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.01.26. Csüt., 15:45    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

benike52 írta:
édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:
Mitől lehet az, hogy kb 1,5 éves sárga fülű ékszerteknős nem hajlandó enni? Már 1 hete van nálunk és azóta még 1 falatot sem evett, nem is olyan aktív mint a másik aki kb 1 éves, de 2x akkora. Segítsetek!

hány naponta kap enni??
mert lehet hogy megtelt Smile

Naponta 1x kap, akitől vették a tesómék ők is állítólag napi 1x etették, de már ott se evett rendesen.

akkor szerintem ne adj neki 3-4 napig aztán utána jóízűen fog enni.
még annyit hogy mekkora a teki?

Kb 9 cm hosszú, 1,5 éves, többféle kaját próbáltunk neki, de semmit nem eszik, a vize 19 fokos.

próbáld felemelni 25-28 fokra.
az is lehet hogy a hideg víztől lelassult az emésztése.
és mit értesz többféle kaja alatt?

Többféle kaja: hal, kukac, szívmix, a pontos nevüket sajnos nem tudom. Egyszerre csak 1 félét kap. A melegebb vizet kipróbáljuk.

a szívmixet felejtsed el, és ha a többi szárított akkor azokat is.
csakis fagyasztott hallal etesd és néha némi zölddel teheted színesebbé az étrendjét(saláta, hínárfélék stb). ezen kívül még a csigát is nyugodtan megetetheted velük, és megjegyzem a csiga nekik ínyencségnek számít. Smile

Igen szárított kaját kapnak, de ezek miért nem jók? Bocsi, ha butát kérdezek, de még kezdő vagyok a témában. Amiket írtál kajákat hol lehet beszerezni? Állatkereskedésbe vagy ahol a kutyakaját árulják?
Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.01.26. Csüt., 14:49    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:
Mitől lehet az, hogy kb 1,5 éves sárga fülű ékszerteknős nem hajlandó enni? Már 1 hete van nálunk és azóta még 1 falatot sem evett, nem is olyan aktív mint a másik aki kb 1 éves, de 2x akkora. Segítsetek!

hány naponta kap enni??

Naponta 1x kap, akitől vették a tesómék ők is állítólag napi 1x etették, de már ott se evett rendesen.

Kb 9 cm hosszú, 1,5 éves, többféle kaját próbáltunk neki, de semmit nem eszik, a vize 19 fokos.

Többféle kaja: hal, kukac, szívmix, a pontos nevüket sajnos nem tudom. Egyszerre csak 1 félét kap. A melegebb vizet kipróbáljuk.

a szívmixet felejtsed el, és ha a többi szárított akkor azokat is.
csakis fagyasztott hallal etesd és néha némi zölddel teheted színesebbé az étrendjét(saláta, hínárfélék stb). ezen kívül még a csigát is nyugodtan megetetheted velük, és megjegyzem a csiga nekik ínyencségnek számít. Smile

édesmézes
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.01.25. Szer., 20:36    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

benike52 írta:
édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:

hány naponta kap enni??

Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.01.25. Szer., 19:57    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:

hány naponta kap enni??

édesmézes
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.01.25. Szer., 19:55    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

benike52 írta:
édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:

hány naponta kap enni??

Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.01.25. Szer., 19:44    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

édesmézes írta:
benike52 írta:
édesmézes írta:

hány naponta kap enni??

édesmézes
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.01.25. Szer., 19:32    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

benike52 írta:
édesmézes írta:

hány naponta kap enni??

Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.01.25. Szer., 19:28    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

édesmézes írta:

hány naponta kap enni??

édesmézes
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.01.25. Szer., 19:05    Hozzászólás témája: Nem eszik Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2011.11.23. Szer., 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

esztifree írta:
Sziasztok!

5-6 éves sárgafülű teknősöm már napok óta csak a napozókövön fekszik. nem akar bemenni a vízbe, még éjjel sem. ha berakom a vízbe, rögtön kimászik. a víz nem koszos, rendszeresen cserélem. Eszik rendesen, meg élénk, csak a vízbe nem megy be. mi baja lehet?

A víziszony általában a hiánybetegség tünete, állatorvoshoz kellene fordulnod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
esztifree
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2011.11.23. Szer., 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

5-6 éves sárgafülű teknősöm már napok óta csak a napozókövön fekszik. nem akar bemenni a vízbe, még éjjel sem. ha berakom a vízbe, rögtön kimászik. a víz nem koszos, rendszeresen cserélem. Eszik rendesen, meg élénk, csak a vízbe nem megy be. mi baja lehet?
Vissza az elejére
Mimas
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.10.18. Kedd., 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Párom sárga fülű ékszerteknőse kb 2-3 éves (12x15cm-es), eleddig liofilizált halon nevelkedett, majd mikor én beléptem az életébe, és utánanéztem dolgoknak beszereztem fagyasztott halat. Tettem ezt azért is mert hirtelen nem akarta enni a szárítottat. Na most, az elején rábukott a fagyasztottra, majd ugyanúgy visszautasította, egy hét is simán eltelt úgy, hogy nem evett. Megszagolja a vízben, aztán csak néz bambán...Már kínomban nem tudtam mit tenni, vettem ilyen szárított bolharákot. Arra rábukott. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nem épp az optimális eledel, de csak ezt eszi 1-2 hete. Most elkezdtem cselezni vele, mert a szárított halat összetörtem ráknyi mérető darabokra, és a rákkal együtt adom, így nem tudja kicselezni a halat. Minden etetés előtt felkínálok neki először fagyasztott halat, de rá se hederít. Vize 26 fokra van állítva, de nincs letakarva, illetve még nincs, mivel jönni fogy egy cica is a lakásba, és emiatt mindenképp kapni fog fedelet. Egyébként élénk, pancsol, napközben kimászik napozni. Kaki barna, vízben hol egyben, marad, hol szétmállik. Annyi esetleg még, hogy a hátpáncélja kemény, de néhány pikkely olyan mintha elkezdene leválni. Mivel bennfentes vagyok, megkérdeztem dr. Pazár Petit, aki szerint 1-2 pikkely nem a világ vége, de ha több jön le egyszerre az gáz. Valakinek valami ötlet, hogy miként szokhatnánk vissza a fagyasztott halra? Éheztessem ki teljesen?
Vissza az elejére
Imo
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.05.16. Hétf., 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

norbi írta:
Hello! Van egy fiú mocsári teknősöm, pár napja került hozzám és azóta sem evett és nem sokat mozog. Nem tudom mi baja lehet. Ha valaki tud segíteni akkor írjon! Előre is köszi!

biztos az időjárás miatt, de ha egészségesnek tűnik inkább engedd vissza a természetbe, vízpart mellé, az az otthonuk
Vissza az elejére
0szilvike0
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.03. Hétf., 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!

Ma már ettek tápot!!!! Very Happy

Naponta adok nekik egy kicsit, remélem nem szűkült össze a gyomruk, és nincs semmi belső károsodásuk.

Annyira örülök neki Very Happy Very Happy

Berika
Tojás

Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2010.12.21. Kedd., 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én egyik tekim 1 éves és 2 hétig alig evett 1-2 falatot utánna 1 hónapon keresztül semmit sem evett,orvoshoz is elvittem de azt mondta,hogy semmi baja ez természetes náluk ilyenkor, aztán egyik napról a másikra elkezedett enni és azóta ismét olyan mint egy zabagép.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.12.20. Hétf., 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

0szilvike0 írta:
Szia!

Kb. 1-1,5 hónapja. De semmi sem látszik rajtuk. Próbálkozok folyamatosan. Csak az a baj, hogy mivel hetente esznek, így soknak tartom a két hetet és pár naponként eljátszom a következőket: teki ki lavorba-->hal be teki mellé-->teki rá se bagózik-->hal úszkál-->kb. fél óra múlva teki vissza a helyére. Shocked
Remélem nem lesz bajuk. Mennyi időt bírnak ki koplalással? Napozni se mennek ki Confused

Én ugyanígy vagyok vele. Nálam is hetente esznek és most őt felhoztam a lakásba és naponta próbákozom. Egyébként ez természetes viselkedés télen, de idén valamiért hosszúra nyúlik. Hogy mennyi időt bír ki koplalva azt nehéz megjósolni, nagyban függ pl. a hőmérséklettől de szemmel láthatóan aktív és érdeklődő a teknős.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
0szilvike0
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.12.20. Hétf., 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Kb. 1-1,5 hónapja. De semmi sem látszik rajtuk. Próbálkozok folyamatosan. Csak az a baj, hogy mivel hetente esznek, így soknak tartom a két hetet és pár naponként eljátszom a következőket: teki ki lavorba-->hal be teki mellé-->teki rá se bagózik-->hal úszkál-->kb. fél óra múlva teki vissza a helyére. Shocked
Remélem nem lesz bajuk. Mennyi időt bírnak ki koplalással? Napozni se mennek ki Confused
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.12.20. Hétf., 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

0szilvike0 írta:
Sziasztok! Elég régen jártam erre Confused
Van egy olyan problémám, hogy a két teknősöm nem hajlandó kimenni napozni, és enni sem. Nem hiszem, hogy betegek lennének, nem látszik rajtuk semmi sem.
Félek, ha nem fognak enni legyengülnek teljesen (egyébként élő hallal etetek hetente, mivel már 4 évesek).

Mióta nem táplálkoznak?
Az én egyik tarajos teknősöm ugyanígy van, ő 1 hónapja nem hajlandó enni. Emellett erős, érdeklődő, az érzékszervek tiszták és ha kiveszem megvizsgálni erősen ellenáll.
Amit írsz természetes ebben az időszakban, az én egy hónapom kicsit már soknak tűnik.
Vissza az elejére
0szilvike0
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.12.20. Hétf., 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Elég régen jártam erre Confused
Van egy olyan problémám, hogy a két teknősöm nem hajlandó kimenni napozni, és enni sem. Nem hiszem, hogy betegek lennének, nem látszik rajtuk semmi sem.
Félek, ha nem fognak enni legyengülnek teljesen (egyébként élő hallal etetek hetente, mivel már 4 évesek).
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.12.06. Hétf., 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kepesztők írta:
Szia,köszi a választ. mi se aggódtunk volna nagyon,ha nincsenek az előzmények (előző üzi alatt). Mióta velünk vannak, találtunk már páncéldarabokat a vízben, de a bőre egyiknek sem hámlott, legalábbis nem ilyen mértékben.
Az egészséges tekin semmi nem látható, azért is ijedtünk meg, hátha ez is még az utóbbi két héttel függ össze.

Ebben önmagában én sem látok problémát. A teknősök vedlenek, a páncéllemezek leesésén kívül a hámszövet is leválik erősen és látványosan.
Vissza az elejére
Kepesztők
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.12.06. Hétf., 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,köszi a választ. mi se aggódtunk volna nagyon,ha nincsenek az előzmények (előző üzi alatt). Mióta velünk vannak, találtunk már páncéldarabokat a vízben, de a bőre egyiknek sem hámlott, legalábbis nem ilyen mértékben.
Az egészséges tekin semmi nem látható, azért is ijedtünk meg, hátha ez is még az utóbbi két héttel függ össze.
Vissza az elejére
Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2010.12.05. Vas., 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bács-Kiskun megyei állatorvosok jegyzéke:

http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=195

Egyébként szerintem csak "vedlik". A páncélját és a bőrét is levedli, ahogyan nő (ami teljesen normális).

Szóval, ha nincs más változás, probléma, akkor még nem kell aggódnod.

Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.12.05. Vas., 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

S.O.S

Sajnos vannak újabb fejlemények az ügyben.
Hámlik Speedy bőre, úgy mint nekünk nyáron egy leégés után. Csak a felső vékony réteg.
Nem tudjuk mi lehet ez, de viselkedésében nincs változás, úszkál, nézelődik.
Ki tud jó állatorvost ajánlani Bács-kiskun megyében?
Hogy célszerű ilyenkor szállítani egy esetleg hosszabb útra, hogy ne fázzon meg?
Minen választ előre is köszönünk.
Vissza az elejére
Kepesztők
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.12.04. Szomb., 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönjük mindkettőtöknek a hozzászólást, tanácsot. Csütörtökön szabadságon voltam, figyeltem napközben mit csinál Ben. Sokat mozgott, vízben is, nem csak pihent. Az egészséges teki Speedy, egyszer harapott felé, de utána békén hagyta. ezek után este nem vittük már az orvoshoz injekcióra, h ne is legyen az utaztatással járó stressznek kitéve. Aznap evett már egy falatka halat is (mert persze az etetési próbálkozásokat nem adtuk fel..). Pénteken sem vittük orvoshoz, most már utánakap a hínárnak, ami a vízben van nasi gyanánt, tegnap megint próbálkoztunk, evett 2-3 darab halat,most kinn van a napozókövön, de teljes életnagyságban, összes végtag kifeszítve, ahogy illik Cool Az orvostól kapott, vízbe való vitamint sem kapják szerda óta.
Az utóbbi két-három nap látottak alapján nagyon bízunk benne, h jobban van. Az orvoshoz nem akarjuk vinni injekcióra, ha esetleg valami visszaesés lenne az állapotában, akkor keresünk hüllőszakértőt. (Most, amíg úgy tűnik nem szükséges, nem nagyon akarjuk sokat utaztatni, elég stressznek volt kitéve mostanában enélkül is.)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból