Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

gombás megbetegedések, bőrproblémák, foltok, elszíneződések
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Nem: Nem:nő
Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2010.12.31. Pént., 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Én Százhalombattán lakom, gondolom te is

Ajánlottak egy érdi állatorvost, aki állítólag megbízható, és jól ért a dolgokhoz. Őket itt találod meg:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=85

Tojás

Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2010.12.31. Pént., 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Csúnya gombának látszik. Hüllőszakértő állatorvoshoz kellene fordulni a megfelelő gyógyszerekért.

Százhalombatta-Dél Buda környékén Hüllőszakértő állatorvost tudna ajánlani valaki?

Köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Nem: Nem:férfi
Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2010.12.30. Csüt., 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csúnya gombának látszik. Hüllőszakértő állatorvoshoz kellene fordulni a megfelelő gyógyszerekért.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
entrylevel
Tojás

Kor: 47

HozzászólásElküldve: 2010.12.30. Csüt., 17:48    Hozzászólás témája: Nyálka a bőrön Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlök minden Teknős Tulajt!
Segítséget kérnék.Most vettem észre,hogy a fején és a környékén nyálka szerű "valami" található.Mit tegyek?

Segítséget előre is köszönöm:Csaba

PC308876 [1600x1200].JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  138.34 KB
 Megtekintve:  830 alkalommal

PC308876 [1600x1200].JPG

Vissza az elejére
soulshine
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2010.11.10. Szer., 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek!
Újdonsült teknősgazdi vagyok. Már beteges teknősöket fogadtunk be és sikerült őket rendbehozni. De most ennek a kis zabagépnek itt valami fehér folt van a száján körbe egészen az orra aljáig. Olyan mintha valami odaragadt volna neki, és nagyon furcsa hogy teljesen hirtelen jött ki, este még semmi, másnap reggel pedig már ott volt.
Próbálok egy képet is csatolni itt, remélem sikerül.
Van valakinek ötlete hogy mi ez és házilag kezelhető-e vagy mindenképpen forduljunk vele orvoshoz?

teki.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  157.02 KB
 Megtekintve:  729 alkalommal

teki.jpg

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Bogancs
Tojás

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2010.05.31. Hétf., 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akartam feltenni képeket is, de nem tudom miért, nem enged Sad
Vissza az elejére
Bogancs
Tojás

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2010.05.31. Hétf., 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Van egy új tekim, és észrevettem, hogy van valami fura hólyagszerű dudor a szájánál és a nyakán. Olyan, mint a herpesz. Amúgy még nagyon pici, pár hónapos, és eleven, úszkál és eszik is. De aggaszt ez a valami Sad Ja, és tartsam külön a másik kettőtől?
Vissza az elejére
Timi
Tojás

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2010.05.30. Vas., 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Régóta olvasom "névtelenül" a fórumot, sok hasznos tanáccsal segítetettek. Viszont most a segítségeteket kérném.

A napozón tartózkodó tekik hátpáncélján ma fehér pöttyök jelentek meg, ami a vízben nem látszott. A pöttyök körömmel könnyen lekaparhatóak.
Közelebb hajolva a vízben kis cérnaszerű férgek jelenlétét észleltem. Kérdésem, hogy ez a kettő összefügghet? Vagy mivel nem teljesen zárt az akvárium előfordulhat, hogy a szobába betévedő bogár belepetézik a vízbe?
Gondolom, egy teljes vízcsere és betadinos lemosás első körben helyes lépés?

Üdv:
Timi
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.04.20. Kedd., 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez egy jellegzetes Saprolegnia sp., egyfajta "vízi penész". Valószínü lehetett egy kis mechanikus sérülése ott a teknősnek. Ha ez felülfertőződik, akkor alakulnak ki ilyen vattaszerű telepek.
Gombaölő szerben fürdetni! Pl. rézszulfát oldat 1:20.000 higításban 5 napon át, vagy kálium-permanganát 1:5000 higításban 1-2 alkalommal 5 percig. Csak kitartóan, elég makacs.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2010.04.20. Kedd., 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,
eléggé csillog a képen a páncélja is,nem tudom,hogy mit lehetne mondani.Doki,de a betadin nem árt.

A bőr baktériumos fertőződése:
Tünetek: az állta olyan, mintha bőrét nyálka borítaná. Az is lehet, hogy csak a test egyes részeit érinti a fertőzés.
Diagnózis: a "nyálka" laboratóriumi vizsgálata alapján.
Kiváltó ok: a legtöbb esetben a környezettől függő, lehet rosz tartás, a higénia hiánya, de lehet a bőr betegsége is.
Kezelés: az állatorvos által felírt készítményekkel.

Erre gyanakszom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
thba
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.04.19. Hétf., 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Itt a kép, remélem jól látható.
Vörösfülű ékszertekim van. Kb. 2 hete vettem rajta észre, de már nagyobbodott az a fehér nyálkás vmi rajta. Betadin jó lenne esetleg rá?

Cím:
teki
 Fájl mérete:  186.69 KB
 Megtekintve:  893 alkalommal

Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2010.04.19. Hétf., 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Sok minden lehet. Így látatlanban nem tudjuk megmondani. Esetleg készíts róla egy fotót. Milyen tekid van?
Vissza az elejére
thba
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.04.19. Hétf., 8:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tekim nyakának felső részén fehér, kicsit nyálkás elváltozás van. Mi lehet ez?!
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.02.19. Pént., 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, akkor jó
Ő ért is hozzá...
Vissza az elejére
szabig
Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2010.02.19. Pént., 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teki imádó írta:
Szia!

Milyen állatorvoshoz vitted? Ért a hüllőkhöz? Mert az sem mindegy, milyen dokihoz viszed.

Dr. Sár­or­he­lyi Tamás tekidoki Smile
Nagyon ajánlották, értett is hozzá nagyon.
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.02.19. Pént., 7:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Milyen állatorvoshoz vitted? Ért a hüllőkhöz? Mert az sem mindegy, milyen dokihoz viszed.
Vissza az elejére
szabig
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.19. Pént., 7:38    Hozzászólás témája: Segítség Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm megoldódott a probléma. Elvittem állatorvoshoz azt mondta biztos még a boltban megharapta egy haverja és meggyógyul. Azért köszönöm.
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.02.17. Szer., 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,
nem akarlak bántani,de mondjuk jó lenne ha nem a kőre élesítenél a géppel,hanem a teknős nyakára.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
szabig
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.17. Szer., 11:05    Hozzászólás témája: Segítség Hozzászólás az előzmény idézésével

sutee84 írta:
Az jó lenne.
Tényleg az nem lehet, hogy mondjuk odadugta a fejét az akváriumfűtőhöz és megégette a bőrét a nyakán?

Nem hinném. Szombaton vettem de ha jól emlékszem már ilyen volt mikor hazahoztam. Csak akkor még nem volt rózsaszín a közepe.
Vissza az elejére
sutee84
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.02.17. Szer., 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az jó lenne.
Tényleg az nem lehet, hogy mondjuk odadugta a fejét az akváriumfűtőhöz és megégette a bőrét a nyakán?
Vissza az elejére
szabig
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.17. Szer., 7:22    Hozzászólás témája: Segítség Hozzászólás az előzmény idézésével

Az a baj, ha kiveszem nem igazán dugja ki a fejét, ez pedig csak akkor látszik, ha teljesen kint van, majd délután megpróbálom azért.
Vissza az elejére
sutee84
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.02.16. Kedd., 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vedd ki az akváriumból, és a kezedben csinálj róla közeli képet.
Vissza az elejére
szabig
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.16. Kedd., 20:59    Hozzászólás témája: Segítség! Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Hát ezen sajnos nem látszik semmi.

A 2. képen nagyítva elég jól látszik a nyakán csak a színt nem adja vissza
Vissza az elejére
szabig
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.16. Kedd., 20:57    Hozzászólás témája: Segítség! Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem dudorodik ki csak mintha le lenne horzsolva
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.02.16. Kedd., 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ezen sajnos nem látszik semmi.
Vissza az elejére
szabig
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.16. Kedd., 20:55    Hozzászólás témája: Segítség Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
lehet hogy csak simán hámlik a bőre,de lehet betegség is,megkönnyítené a meghatározását,hogyha tennél fel (jó minőségű,közeli) képet.

Ennél jobb képeket most nem tudtam csinálni:

2.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  123.87 KB
 Megtekintve:  825 alkalommal

2.JPG

1.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  114.49 KB
 Megtekintve:  775 alkalommal

1.JPG

Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.02.16. Kedd., 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lehet hogy csak simán hámlik a bőre,de lehet betegség is,megkönnyítené a meghatározását,hogyha tennél fel (jó minőségű,közeli) képet.
Vissza az elejére
szabig
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.16. Kedd., 20:25    Hozzászólás témája: Segítség! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy pár napja van egy fedeles pézsmatekim (2-3 hónapos), és ha teljesen kinyújtja a nyakát felül fehér hámlásszerű bőrréteg van, a közepén apró rózsaszínes foltal. Olyan mintha lehorzsolta volna a saját nyakát miközben ki-be húzza. Mi lehet ez?
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.12.15. Kedd., 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az enyémek is szeretik:)
Nekem nem sárgulnak,hanem rózsaszinodnak:D

szerintem ez a benti tartás eredménye,mert egy kerti tóban lakó teknős sokkal sötétebb mint aki bent lakik.
Vissza az elejére
Hédi
Tojás

Kor: 48

HozzászólásElküldve: 2009.12.15. Kedd., 8:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lejjebb olvastam a teknős bőrének rózsaszín színéről, de érdemleges válasz nincs. Nálunk is kezd narancssárgás rózsaszín lenni az egyik teki bőre (lábak és fej kivételével elölről, ami a páncélból kilátszik - nem sérülés, olyan mintha az erek látszanának át a bőrén). Semmi más tünete nincs: nem nyálkás a bőre, eszik rendesen, egész nap úszkál és napozik. Próbáltam képet csinálni róla, de a legnagyobb nagyítás mellett sem látszik rendesen. Szerintem nem beteg. Lehet, hogy hülyeség, de a mienk imádja a sárgarépát és elég sokat eszik belőle, a benne lévő karotin sárga szinére gondolva elkezdtem csökkenteni az adagját. Kb. két hete csinálom még nincs változás. Van valakinek használható ötlete?
Vissza az elejére
Jazyka
Tojás

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2009.12.13. Vas., 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

okés, köszi
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2009.12.13. Vas., 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én inkább csersavat tennék a vízbe. Annak rendkívűl jó baktérium ölő hatása van.
Jazyka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.13. Vas., 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igaz, tettem fel albumomba
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2009.12.13. Vas., 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy fénykép sokat segítene.
Jazyka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.13. Vas., 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Tekim has és hátpáncélján észrevettem nagyon pici fehér pöttyöket..találtam egy ilyet a neten: "Fehérfoltos betegség:

Tünetek: a has- és hátpáncélon világos-fehér foltok jelennek meg. A tüneteket étvágytalanság, élelemvisszautasítás egészíti ki.
Kiváltó ok: nem teljesen tisztázott, de legvalószínübb a vitaminyhiány.
Kezelés: rendszeres fürdetés konyhasóoldatban (1:100 higítású oldat). A foltokat ecseteljük be szesszel, antibiotikumokkal, adjunk nagyobb adag D3-vitamint."

Viszont neki hatalmas étvágya van, f. halat eszik heti 2-3szor, sokat úszik és a szobámban is szeret szabadon lenni, jól érzi magát.

Próbáljam meg valamelyiket a fent leírtakban?
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.12.11. Pént., 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát akkor nem tudom... ajánlom elvinni egy hüllőszakértő állatorvoshoz.... ajánlom doktor Sátorhelyi Tamást.... szerintem az Állatorvosok menüpontban ott van az elérhetősége...
Vissza az elejére
Biggabor
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.11. Pént., 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

semmiféle vért nem látott, a páncélja közelében rózsaszínes. nem hinném, hogy felületi sérülést szerzett volna, egyedül van, másik teki sem bánthatta. kb 13 éves
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.12.11. Pént., 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Képet tudtok felrakni? Esetleg nem felületi sérülést szendvedett, és a barátnőd a "vért" látta rajta? (bocsánat, hogy ijesztgetek)
Vissza az elejére
Biggabor
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.10. Csüt., 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok. Barátnőm most hívott fel, hogy a teknőse bőre, nyaktól lefelé, páncél kivételével rózsaszín.:S hát mondom ilyet még nem hallottam. Tudtok valamit mondani rá? Köszönöm szépen...

Gábor
Vissza az elejére
Jazyka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

no, beszéltem dokival, mondta várjak még h mi történik javul vagy sem, ha nem akkor vigyem be, mert közbe meg jön le a teknősről és ott egészséges a bőre
Vissza az elejére
Jazyka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem cuccok megyek venni, hanem megmutatni mit adott el Smile
már külön vannak, és kezd lejönni róla a nyálka..
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az állatkereskedést feleslegesnek tartom,csak rádtukmálnak valami hülyeséget.Kivéve persze,ha nem ismered rendesen a tulajt.

Én a dokit javaslom.

Ja,igen,és ha bakteriális a fertőzés,tedd külön őket,nehogy a másik is elkapja.Meg egy nagytakarítás sem árt.Persze lehet,hogy a másik nem érzékeny rá,vagy semmi baja nem lesz,de ezt sosem lehet tudni.
Hiszen látod,még azt sem tudják pontosan,mitől van ez a nyálkásság.Elég ritka dologba vágta a fejszéjét a fiatalúrSmile
Vissza az elejére
Jazyka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nyálkás,
holnap hívom a dokit mikor vihetem vagy mit tudok vele csinálni, meg bemegyek vele az állatkereskedésbe ahol vették
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vagy ez:

Fehérfoltos betegség:

Tünetek: a has- és hátpáncélon világos-fehér foltok jelennek meg. A tüneteket étvágytalanság, élelemvisszautasítás egészíti ki.
Kiváltó ok: nem teljesen tisztázott, de legvalószínübb a vitaminyhiány.

(Kezelés: rendszeres fürdetés konyhasóoldatban (1:100 higítású oldat). A foltokat ecseteljük be szesszel, antibiotikumokkal, adjunk nagyobb adag D3-vitamint.)

Vagy ez:
A bőr baktériumos fertőződése:

Tünetek: az állta olyan, mintha bőrét nyálka borítaná. Az is lehet, hogy csak a test egyes részeit érinti a fertőzés.
Diagnózis: a "nyálka" laboratóriumi vizsgálata alapján.
Kiváltó ok: a legtöbb esetben a környezettől függő, lehet rosz tartás, a higénia hiánya, de lehet a bőr betegsége is.
Kezelés: az állatorvos által felírt készítményekkel.

nézd meg,hogy nyálkás e a bőre.

DE MINDENKÉPPEN EL KELL VINNED HOZZÁÉRTŐ DOKIHOZ!
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fentiben.

A hozzászólást lisasmith összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2009.12.06. Vas., 14:49-kor.
Vissza az elejére
Jazyka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, azt kihagytam hogy a nyakán is van..most egy kicsit többet úszkált olyan mintha foszlana le de elég érdekes..Reaper: megnéztem:)
valószínűleg az lesz igen, mert így h nem tudom hogy mi az, vagy mér van az ott..furcsa minden esetre.. de a teknős ahogy látom aktívabb mint a sárga fülű
Vissza az elejére
Reaper
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jazyka írta:
Újonnan hozzám került hieroglifás teknős bőrén mintha látnék egy ilyen szürkés átlátszó fedőréteget.
Ehhez el kell mondjam ilyen fajta tekim még nem volt és ilyen pici sem, bébikora miatt lenne esetleg? albumomban van róla kép, előre is köszi

Szia!

Nekem is hasonló méretű hieroglifás teknősöm van,és naki semmi ilyesmi nincs a bőrén,úgyhogy sztem nem a bébikor miatt van.
Az albumomban találsz róla képet,ha érdekel...
A helyedben megmutatnám egy állatorvosnak,aki ért a teknősökhöz...
Vissza az elejére
Tibko
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 9:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minthamár a nyaka is oan lenne nem?
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 8:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ténleg... a tekid lábán és a nyakán mintha viasz fedné be... erre nem tudok semmit mondani... majd jönnek az okosak! Razz
Vissza az elejére
Jazyka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.12.05. Szomb., 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Újonnan hozzám került hieroglifás teknős bőrén mintha látnék egy ilyen szürkés átlátszó fedőréteget.
Ehhez el kell mondjam ilyen fajta tekim még nem volt és ilyen pici sem, bébikora miatt lenne esetleg? albumomban van róla kép, előre is köszi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból