Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

gombás megbetegedések, bőrproblémák, foltok, elszíneződések
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
lubma
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2009.10.28. Szer., 11:16    Hozzászólás témája: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért nem küldtem el a képet, mert közben elkezdett begyógyulni a feje, és el is tűnt az a folt. Furcsa, nem nagyon értem mi lehetett ez, de a lényeg, hogy nem volt rá semmilyen rossz hatással, és el is múlt. Ilyen még soha nem volt...ha valakinek van valami ötlete, vagy történt ilyen a teknősével kíváncsian hallgatom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Nem: Nem:férfi
Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.10.11. Vas., 17:40    Hozzászólás témája: Re: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

lubma írta:
Nem tudok képet feltölteni, pedig már sokadszorra próbálkozom:( Esetleg van valami e-mail címed, amire elküldhetném a képet Bumbi fejéről? Egyébként olyan a feje, mintha lekopott volna a szín róla egy kis részen.

Igen, nyilvános az email címem a profilomban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lubma
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.11. Vas., 17:39    Hozzászólás témája: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudok képet feltölteni, pedig már sokadszorra próbálkozom:( Esetleg van valami e-mail címed, amire elküldhetném a képet Bumbi fejéről? Egyébként olyan a feje, mintha lekopott volna a szín róla egy kis részen.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.10.06. Kedd., 9:32    Hozzászólás témája: Re: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

lubma írta:
Sziasztok! Tegnap este, amikor etettem Bumbeszt észrevettem, hogy van egy folt a feje búbján. Eddig nem vettem észre, szóval elég hirtelen került oda:( Tudtok segíteni, hogy mi lehet ez? Ha tudok, és lesz időm ma, akkor küldök fényképet is a fejéről. Megijedtem, mert ugye ő nagyon öreg már, és mostanában sokat gondolok arra, hogy vajon meddig lesz egészséges. Köszi a segítséget előre is

Szia! Így biztos nem, mert ugye nem mindegy, hogy milyen az a folt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lubma
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.06. Kedd., 9:31    Hozzászólás témája: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Tegnap este, amikor etettem Bumbeszt észrevettem, hogy van egy folt a feje búbján. Eddig nem vettem észre, szóval elég hirtelen került oda:( Tudtok segíteni, hogy mi lehet ez? Ha tudok, és lesz időm ma, akkor küldök fényképet is a fejéről. Megijedtem, mert ugye ő nagyon öreg már, és mostanában sokat gondolok arra, hogy vajon meddig lesz egészséges. Köszi a segítséget előre is
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.29. Pént., 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
Tanácsot kérek a tapasztaltabbaktól! Ma fehér, "vízkőszerű", kiszáradásnak tűnő foltot vettem észre az egyik emydura szájának felső pereme mentén. Adalék, hogy egész nap kint ül a szárazon és napozik, amit eddig a lakótársa aggressziójának tudtam be. Létezik "túlnapozás" miatti bőrelváltozás? Van fölötte egy 5.0-ás UV cső, meg egy 50W-os neudymium melegedő szpot, kb. 25 cm-re. Szerintetek?

A vízkő önmagában ártalmatlan, ilyen előfordul a száj és a szemek környékén is, de látatlanban nem lehet megállapítani. Egészséges állatnál "túlnapozás" nem lehetséges, hiszen ösztönösen érzi, hogy mikor kell újra vízbe mennie. Ha viszont feltűnően sokat tartózkodik a szárazföldön (akár éjszaka is), az gyakran betegség tünete. Ha tartós az agresszivitás a terráriumban, akkor mindenképpen el kell különíteni őket. Néha éppen a beteg állatot kezdik ki a társaik.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2009.05.29. Pént., 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tanácsot kérek a tapasztaltabbaktól! Ma fehér, "vízkőszerű", kiszáradásnak tűnő foltot vettem észre az egyik emydura szájának felső pereme mentén. Adalék, hogy egész nap kint ül a szárazon és napozik, amit eddig a lakótársa aggressziójának tudtam be. Létezik "túlnapozás" miatti bőrelváltozás? Van fölötte egy 5.0-ás UV cső, meg egy 50W-os neudymium melegedő szpot, kb. 25 cm-re. Szerintetek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.04.27. Hétf., 7:11    Hozzászólás témája: gombás megbetegedések, bőrproblémák, foltok, elszíneződések Hozzászólás az előzmény idézésével

Ide várjuk a gombás megbetegedésekkel és a különféle ismeretlen eredetű elszíneződésekkel kapcsolatos hozzászólásokat.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból