Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

gombás megbetegedések, bőrproblémák, foltok, elszíneződések
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Jazyka
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, azt kihagytam hogy a nyakán is van..most egy kicsit többet úszkált olyan mintha foszlana le de elég érdekes..Reaper: megnéztem:)
valószínűleg az lesz igen, mert így h nem tudom hogy mi az, vagy mér van az ott..furcsa minden esetre.. de a teknős ahogy látom aktívabb mint a sárga fülű
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Reaper
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Nem: Nem:férfi
Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jazyka írta:
Újonnan hozzám került hieroglifás teknős bőrén mintha látnék egy ilyen szürkés átlátszó fedőréteget.
Ehhez el kell mondjam ilyen fajta tekim még nem volt és ilyen pici sem, bébikora miatt lenne esetleg? albumomban van róla kép, előre is köszi

Szia!

Nekem is hasonló méretű hieroglifás teknősöm van,és naki semmi ilyesmi nincs a bőrén,úgyhogy sztem nem a bébikor miatt van.
Az albumomban találsz róla képet,ha érdekel...
A helyedben megmutatnám egy állatorvosnak,aki ért a teknősökhöz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tibko
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 9:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minthamár a nyaka is oan lenne nem?
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2009.12.06. Vas., 8:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ténleg... a tekid lábán és a nyakán mintha viasz fedné be... erre nem tudok semmit mondani... majd jönnek az okosak! Razz
Vissza az elejére
Jazyka
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2009.12.05. Szomb., 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Újonnan hozzám került hieroglifás teknős bőrén mintha látnék egy ilyen szürkés átlátszó fedőréteget.
Ehhez el kell mondjam ilyen fajta tekim még nem volt és ilyen pici sem, bébikora miatt lenne esetleg? albumomban van róla kép, előre is köszi
Vissza az elejére
lubma
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2009.10.28. Szer., 11:16    Hozzászólás témája: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért nem küldtem el a képet, mert közben elkezdett begyógyulni a feje, és el is tűnt az a folt. Furcsa, nem nagyon értem mi lehetett ez, de a lényeg, hogy nem volt rá semmilyen rossz hatással, és el is múlt. Ilyen még soha nem volt...ha valakinek van valami ötlete, vagy történt ilyen a teknősével kíváncsian hallgatom.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.10.11. Vas., 17:40    Hozzászólás témája: Re: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

lubma írta:
Nem tudok képet feltölteni, pedig már sokadszorra próbálkozom:( Esetleg van valami e-mail címed, amire elküldhetném a képet Bumbi fejéről? Egyébként olyan a feje, mintha lekopott volna a szín róla egy kis részen.

Igen, nyilvános az email címem a profilomban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lubma
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.11. Vas., 17:39    Hozzászólás témája: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudok képet feltölteni, pedig már sokadszorra próbálkozom:( Esetleg van valami e-mail címed, amire elküldhetném a képet Bumbi fejéről? Egyébként olyan a feje, mintha lekopott volna a szín róla egy kis részen.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.10.06. Kedd., 9:32    Hozzászólás témája: Re: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

lubma írta:
Sziasztok! Tegnap este, amikor etettem Bumbeszt észrevettem, hogy van egy folt a feje búbján. Eddig nem vettem észre, szóval elég hirtelen került oda:( Tudtok segíteni, hogy mi lehet ez? Ha tudok, és lesz időm ma, akkor küldök fényképet is a fejéről. Megijedtem, mert ugye ő nagyon öreg már, és mostanában sokat gondolok arra, hogy vajon meddig lesz egészséges. Köszi a segítséget előre is

Szia! Így biztos nem, mert ugye nem mindegy, hogy milyen az a folt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lubma
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.10.06. Kedd., 9:31    Hozzászólás témája: Lubma Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Tegnap este, amikor etettem Bumbeszt észrevettem, hogy van egy folt a feje búbján. Eddig nem vettem észre, szóval elég hirtelen került oda:( Tudtok segíteni, hogy mi lehet ez? Ha tudok, és lesz időm ma, akkor küldök fényképet is a fejéről. Megijedtem, mert ugye ő nagyon öreg már, és mostanában sokat gondolok arra, hogy vajon meddig lesz egészséges. Köszi a segítséget előre is
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.29. Pént., 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
Tanácsot kérek a tapasztaltabbaktól! Ma fehér, "vízkőszerű", kiszáradásnak tűnő foltot vettem észre az egyik emydura szájának felső pereme mentén. Adalék, hogy egész nap kint ül a szárazon és napozik, amit eddig a lakótársa aggressziójának tudtam be. Létezik "túlnapozás" miatti bőrelváltozás? Van fölötte egy 5.0-ás UV cső, meg egy 50W-os neudymium melegedő szpot, kb. 25 cm-re. Szerintetek?

A vízkő önmagában ártalmatlan, ilyen előfordul a száj és a szemek környékén is, de látatlanban nem lehet megállapítani. Egészséges állatnál "túlnapozás" nem lehetséges, hiszen ösztönösen érzi, hogy mikor kell újra vízbe mennie. Ha viszont feltűnően sokat tartózkodik a szárazföldön (akár éjszaka is), az gyakran betegség tünete. Ha tartós az agresszivitás a terráriumban, akkor mindenképpen el kell különíteni őket. Néha éppen a beteg állatot kezdik ki a társaik.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2009.05.29. Pént., 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tanácsot kérek a tapasztaltabbaktól! Ma fehér, "vízkőszerű", kiszáradásnak tűnő foltot vettem észre az egyik emydura szájának felső pereme mentén. Adalék, hogy egész nap kint ül a szárazon és napozik, amit eddig a lakótársa aggressziójának tudtam be. Létezik "túlnapozás" miatti bőrelváltozás? Van fölötte egy 5.0-ás UV cső, meg egy 50W-os neudymium melegedő szpot, kb. 25 cm-re. Szerintetek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.04.27. Hétf., 7:11    Hozzászólás témája: gombás megbetegedések, bőrproblémák, foltok, elszíneződések Hozzászólás az előzmény idézésével

Ide várjuk a gombás megbetegedésekkel és a különféle ismeretlen eredetű elszíneződésekkel kapcsolatos hozzászólásokat.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból