Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

szemek problémája, vitaminhiány, száraföldön tartózkodás
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anchyka
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2009.10.17. Szomb., 11:38    Hozzászólás témája: :( Hozzászólás az előzmény idézésével

Háttt igen az egyik szeme és mindkét füle be van dagadva! A vize általában olyan 27 fokos.
Most jöttünk meg a doki nénitől. Kapott két szurit!Sad És sajnos fog is még kapni. Konkrétumot ő sem tudott mondani, hogy mitől lehet. Antibiotikumot kapott és Vitamint. De mondjuk heti egyszer szokott itthon kapni vitamint. Szal valszeg nem annak a hiánya. Hát majd írok, ha jobban lesz. Remélem mihamarabb. Nagyon fontos ő a számomra. Ő a mindenem!

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2009.10.16. Pént., 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak a szeme? Nem duzzadt a szemhéja? Más tünetei is vannak?
Milyen hőmérsékletű a vize? Több teki van együtt?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Anchyka
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2009.10.16. Pént., 19:28    Hozzászólás témája: SEGÍTSÉÉÉÉÉG Hozzászólás az előzmény idézésével

A kis sárgafülűmnek az egyik szeme bevörösödött!!!! Mit Tegyek????????????????????????? Mi lehet a baja??????????
Chelona
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009.09.25. Pént., 9:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor jó, reméltem is. Köszönöm!
Tulajdonos
Tulajdonos

Nem: Nem:férfi
Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2009.09.25. Pént., 5:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tök normális a jelenség.
Chelona
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009.09.24. Csüt., 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem betegség, amiről kérdezni szeretnék, csak furcsa, és kiváncsi lennék szakértői véleményre, hogy aggódjak-e vagy sem.
Mindkét iszaptekim szeret napozni kb fél éves koruk óta, szeretik a lámpa hőjét, de normális mértékben, sokat vannak a vízben is, tehát nem víziszonyról van szó, csak nem olvasták a szakirodalmat. Gjuhos már megnyugtatott afelől, hogy ez így rendben van.
Viszont a kicsi időnként éjszaka is kimászik. Nem kint felejtődik, mert bealudt napozás közben, hanem lámpaoltás után is kimászik, és ott alszik. Ez nincs minden nap így, és nem is tart egész éjjel, de mégiscsak furcsa. Bennem az merült föl, hogy talán kényelemből teszi, mert a vízben sodrás van, nem talál elég kényelmes alvóhelyet, vagy nem tudom. A póz egyébként alvós, lábak, fej nagyjából behúzva. Ez normális?
Eszik rendesen, szemei szépek, páncél kemény, napközben élénk, nincs jele betegségnek.

Előre is köszi a segítséget...

Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
és A-vitamin?

Nem tudom, mert én patkában szoktam venni 300 Ft körül és beadom a körülöttem lévőknek, de gondolom az antibiotikum árában van.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és A-vitamin?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
Gyógyulást a tekinek!

Gjuhos,nem tudod kb mennyiért adnak be egy antibiotikum injekciót?

Orvosa válogatja, amit én tudok ott 1.200 Ft.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyógyulást a tekinek!

Gjuhos,nem tudod kb mennyiért adnak be egy antibiotikum injekciót?
Vissza az elejére
-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi az információkat! Holnap utánajárok, hogy mit tudok beszerezni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem csak a vizire gondoltam, most egy mór is aktuális lesz (bocsi az off miatt).
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
A kis tasakos az az 5gr -os,amit 1 kajálásnál rászórsz?

Igen, de azért azt egy pár kajálásra tudod használni. A vízi teknősnek - ha halat kap - nem kell a vitaminkiegészítés. Ennek a teknősnek most terápiaként van rá szüksége.
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kis tasakos az az 5gr -os,amit 1 kajálásnál rászórsz?
Vissza az elejére
-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oh! Sad Hát az elég drága, na de majd holnap kiderül.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
Elég drága, én a neten 6300 forintért láttam 200g-os kiszerelésben, majdnem leestem a székről,akkorát néztem. Majd karácsonyra kérek egyet, hogy ha baj van, akkor kéznél legyen.

Lehet kapni kistasakos kiszerelésben is 700 Ft-ért.
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elég drága, én a neten 6300 forintért láttam 200g-os kiszerelésben, majdnem leestem a székről,akkorát néztem. Majd karácsonyra kérek egyet, hogy ha baj van, akkor kéznél legyen.
Vissza az elejére
-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen tudom, a szárított hal csak vésztartaléknak volt itthon. Holnap beugrok az állatkajáshoz és megnézem, hogy van e nála ilyen vitaminkiegészítő. Ez kb mennyibe kerül?
A teknőc állapota szerintem jó, márminthogy ki tudja nyitni mindkét szemét rendesen, csak mikor becsukja akkor fura. Tegnap etettem őket és nem volt gond. És nincs állandóan a szárazon, most is épp a vízbe lubickol.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

-Vivi- írta:
Köszönöm. Ez valahogy kimaradt, pedig nagyrészt átolvastam ezt a topikot. Azt is tudom, hogy ha bedagad akkor irány az állatorvos, sajnos már jártam a tekikkel nála ilyen ügyben. Csak most nem láttam még olyan dagadtnak.
Lehet akkor holnap bebuszozok vele az állatorvoshoz, ha nincs rá mód, hogy itthon meggyógyítsam. Vagy van? Jó lenne, mert a buszozás nem túl kényelmes szegény teknősnek, de nekem se.

Ezt nem tudom megítélni, mert nem látom a teknős állapotát. Viszont ha már jártál ilyen ügyben az állatorvosnál, akkor a száraz táplálékot tényleg el kellene felejteni. Fagyasztott vagy friss kishal, most egy darabig minden étkezésnél vitaminkiegészítő (pl. Korvimin ZVT+Reptil) és belátásod szerint A és D vitamin injekció.
Vissza az elejére
-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm. Ez valahogy kimaradt, pedig nagyrészt átolvastam ezt a topikot. Azt is tudom, hogy ha bedagad akkor irány az állatorvos, sajnos már jártam a tekikkel nála ilyen ügyben. Csak most nem láttam még olyan dagadtnak.
Lehet akkor holnap bebuszozok vele az állatorvoshoz, ha nincs rá mód, hogy itthon meggyógyítsam. Vagy van? Jó lenne, mert a buszozás nem túl kényelmes szegény teknősnek, de nekem se.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
uborka írta:
Igen, fagyaszott hallal etetném mint a másikat, de ő vmiért nem hajnalndó halat enni csak naggyon ritkán Sad(( csak a szárított kukacot meg rákot hajlandó megenni, tudom h ebben nincs semmi, de mit csináljak ha alig eszik halat....
A tünetei: be van dagadva a szeme, és vakargatja.

A teknősöknél nagyon ritkán jelentkezik önálló szemgyulladás. A bedagadt szemek (a szemhéjak ödémája) hiánybetegség látható tünete (A és D3 vitamin), ami a nem megfelelő táplálkozás miatt alakul ki. Ez tehát nála fennállhat, más kérdés, hogy azért, mert nem eszi meg a halat. Az A-vitamin a hámképzéshez nélkülözhetetlen. Hiánya miatt a szemzughoz térő mirigyek kivezetőcső hámjának az elfajulása okozza a szemhéjak duzzanatát, mert elzáródik a faláról leváló hámszövetektől és pang a folyadék. Vagyis ez nem szembetegség, hanem belgyógyászati kérdés. A szemcsepp nem oldja meg a vitaminhiányt, legfeljebb csak tünetileg kezeli a szemét. Komplex vitamin injekciót kellene kapnia és vitaminkeveréket bevinni a táplálékkal. Később rászoktatni a helyes étrendre.
Milyen a közérzete? Sokat tölt a szárazföldön csukott szemmel?

Visszaidézem, amit pár hozzászólással korábban írtam. Ha még jó az étvágya, akkor talán neki elég lenne sürgősen vitaminkészítményt adni minden táplálkozásnál és a száraz tápot pedig kidobni.
Vissza az elejére
-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy ideje fagyasztott hallal. Habár a múlt héten nem voltam itthon, akkor a szüleim figyeltek rájuk. És ha jól emlékszek azt mondták, hogy csak egyszer adtak nekik, és akkor szárított halat, mert az is volt itthon. Ez lehet a gond?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

-Vivi- írta:
Sziasztok!

A nagyobbik teknőcömnek úgy néz ki, hogy egy picit be van dagadva a szeme. Lehetséges, hogy megfázott vagy talán belement valami...Semmi más baja nincs. De úgy vettem észre, hogy zavarja. Mit tanácsoltok? Vegyek valami vitamincseppet? Csak mert úgy gondolom, hogy nincs annyira bedagadva neki, hogy elvigyem az állatorvoshoz. Előre is köszönöm.

Mivel eteted a teknőst?
Vissza az elejére
-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.23. Szer., 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A nagyobbik teknőcömnek úgy néz ki, hogy egy picit be van dagadva a szeme. Lehetséges, hogy megfázott vagy talán belement valami...Semmi más baja nincs. De úgy vettem észre, hogy zavarja. Mit tanácsoltok? Vegyek valami vitamincseppet? Csak mert úgy gondolom, hogy nincs annyira bedagadva neki, hogy elvigyem az állatorvoshoz. Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
lubma
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2009.09.20. Vas., 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is adtam régen a tekimnek ezt Korvimin ZVT+Reptil nevű port, és pikk pakk helyrehozta a vitaminhiányát, úgyhogy feltétlenül ezzel próbálkozz, mert nagyon jó készítmény. Nem egy teknőstartónak ajánlottam én is, úgyhogy mindent bele! Mondjuk nekem annyival könnyebb dolgom volt hogy a halat azért legyűrte. Hogy-hogy nem eszi a halat egyébként? Van olyan, hogy egy teknős nem szereti a halat?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.20. Vas., 9:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uborka írta:
oké, megpróbálom mert csoda történt és tegnap este csak halat evett! Smile

Ennél a hiánybetegségnél az szokott lennei a szabály, hogy amég hajlandó magától táplálkozni addig menthető. Egyen amennyit csak tud.
Vissza az elejére
uborka
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2009.09.20. Vas., 9:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

oké, megpróbálom mert csoda történt és tegnap este csak halat evett! Smile
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amikor kiolvadt a fagyasztott hal, óvatosan megfogod a fejét kétoldalt a kopoltyúknál. Ha egy picit megnyomod "kinyitja a száját" (kivéve ha fagyasztáskor erősen sérült az a rész).
Megtömheted vitaminporral, granulátummal, egyebekkel, amit éppen kellene adni neki, de nem akarja megenni.
Néha kicsit babra munka, de tökéletesen működik. Smile
Akkor is működik a dolog, ha a nagy méret miatt kettévágod a halat.
Csak mindig a fejét nyújtsad oda neki. Ha azt bekapja, akkor már sínen van a dolog. Wink

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendben, mindent megpróbálok! Köszönöm a tanácsokat!
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uborka írta:
Igen B-t kapott. Egyetlen hüllőkhöz jobban értő orvost tudok, de ő elutazott 1-2 hétre, így máshoz kellett mennem.
Igen eszik, ritkán halat amúgy a "liofilizált" kukacot eszi most ami vízben felpuhul. A granulátumot nem eszi meg pedig abban van vitamin úgy olvastam.
A szeme nincs teljesen elzáródva, ki tudja nyitni csak sokkal kisebb rajta a rés amin ki tud látni. Ha becsukja akkor pedig ilyen "átlátszó" hártya van rajta.
Vagy esetleg hagyjam h majd ráfanyalodik a halra ha nagyon éhes lesz, és addig ne adjak neki mást?

A fagyasztott halevés hosszútávon a cél, hogy újra ilyen ne alakulhasson ki. Rövidtávon a túlélés, vagyis hogy a vesehám ne fajuljon annyira el, hogy leálljon a vesefunkció. Ehhez nagy dózisú vitaminra van szükség mielőbb. A te döntésed, hogy el tudod e vinni olyan helyre ahol megfelelő vitamininjekciót kap. Addig is próbálj meg szerezni Korvimin ZVT+Reptil nevű készítményt és minden étkezésnél beadni neki. Ez por, nem lesz könnyű, mert lemossa a víz. Akár kényszertáplálással is bejuttatni.
Vissza az elejére
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen B-t kapott. Egyetlen hüllőkhöz jobban értő orvost tudok, de ő elutazott 1-2 hétre, így máshoz kellett mennem.
Igen eszik, ritkán halat amúgy a "liofilizált" kukacot eszi most ami vízben felpuhul. A granulátumot nem eszi meg pedig abban van vitamin úgy olvastam.
A szeme nincs teljesen elzáródva, ki tudja nyitni csak sokkal kisebb rajta a rés amin ki tud látni. Ha becsukja akkor pedig ilyen "átlátszó" hártya van rajta.
Vagy esetleg hagyjam h majd ráfanyalodik a halra ha nagyon éhes lesz, és addig ne adjak neki mást?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uborka írta:
Pontosan, sokat van kint.
A doki adott neki vmi Bvitamin injekciót de akkor ezek szerint ezért nem oldott meg semmit.
Vigyem vissza a dokihoz és mondjam el amiket leírtál?

Hát ez így kicsit kellemetlen lenne... Azt biztosan tudod, hogy B-vitamint kapott? Nem tudok sajnos Szegeden hüllőszakértő állatorvost. Hajlandó táplálkozni? Teljesen le van záródva a szeme? A és D-vitamin kellene.
Vissza az elejére
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pontosan, sokat van kint.
A doki adott neki vmi Bvitamin injekciót de akkor ezek szerint ezért nem oldott meg semmit.
Vigyem vissza a dokihoz és mondjam el amiket leírtál?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uborka írta:
Igen, fagyaszott hallal etetném mint a másikat, de ő vmiért nem hajnalndó halat enni csak naggyon ritkán Sad(( csak a szárított kukacot meg rákot hajlandó megenni, tudom h ebben nincs semmi, de mit csináljak ha alig eszik halat....

A teknősöknél nagyon ritkán jelentkezik önálló szemgyulladás. A bedagadt szemek (a szemhéjak ödémája) hiánybetegség látható tünete (A és D3 vitamin), ami a nem megfelelő táplálkozás miatt alakul ki. Ez tehát nála fennállhat, más kérdés, hogy azért, mert nem eszi meg a halat. Az A-vitamin a hámképzéshez nélkülözhetetlen. Hiánya miatt a szemzughoz térő mirigyek kivezetőcső hámjának az elfajulása okozza a szemhéjak duzzanatát, mert elzáródik a faláról leváló hámszövetektől és pang a folyadék. Vagyis ez nem szembetegség, hanem belgyógyászati kérdés. A szemcsepp nem oldja meg a vitaminhiányt, legfeljebb csak tünetileg kezeli a szemét. Komplex vitamin injekciót kellene kapnia és vitaminkeveréket bevinni a táplálékkal. Később rászoktatni a helyes étrendre.
Milyen a közérzete? Sokat tölt a szárazföldön csukott szemmel?
Vissza az elejére
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uborka írta:
Sziasztok! A kis tekimnek begyulladt a szeme. Minden nap 2x kamillás teában van persze ízesítetlenül fél órát, és tegnap vettem ilyen teki szemcseppet. Valaki leírná h hogy kell használni? Azt írja h naponta 2x. szárazföldön kell gondolom belecsepegtetni, de mennyit kell rajtahagyni?

Ő fagyasztott halat eszik mióta nálad van? Mik a tünetei a szemgyulladásnak?
Vissza az elejére
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.19. Szomb., 12:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! A kis tekimnek begyulladt a szeme. Minden nap 2x kamillás teában van persze ízesítetlenül fél órát, és tegnap vettem ilyen teki szemcseppet. Valaki leírná h hogy kell használni? Azt írja h naponta 2x. szárazföldön kell gondolom belecsepegtetni, de mennyit kell rajtahagyni?
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.13. Vas., 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem csak a nagyteki csinálja,semmi baja nincsen.Sok hüllő csinálja ezt.Tök normális.De az okát én nem tudom megmondani
Vissza az elejére
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.13. Vas., 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Néha mikor kijött a vízből, egyik pézsmatekim amikor kint van a vízből akkor úgy mozog a torka mint a békának! mitha kuruttyolna úgy néz ki persze nincs hangja. Ahogy lélegzik! A szája nincs nyitva.
Ez normális? Amúgy minden rendben van vele.
A másik tekim javulgat.Egyre élénkebb és a társát használja napozókőnek... Smile

Tud vki segíteni kuruttyolás ügyben?
Köszi
Vissza az elejére
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj szegény, annyira sajnálom... Köszi hogy segítettél!!! Jó hogy vannak még olyan emberek akik más tekikkel is foglalkoznak önzetlenül!

Szegeden nem tudom h van e ilyen. De majd akkor felhívom a vadasparkot. Vagy esetleg felhívom a kisállat-rendelőt.....
Remélem túléli....
Sad
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uborka írta:
És igen, lógatta a fejét 2féleképpen is: 1: le a szikláról h csak a feje lógott le meg az első végtagjai, 2:rátette a sziklára mikor teljesen kint volt.

Ez sajnos nem jó jel, az egészséges teknős tartja a fejét és a végtagjait, úgy sütkérezik. A lógatás jellegzetes tünete, hogy valami nincs rendben. Keress fel hüllőszakértő állatorvost!
Vissza az elejére
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen magától ment ki, és jó sokat kint volt. Egyszer kinyújtotta a hátsó lábát h érje a meleg aztán a fejét meg a mellső lábát behúzta a páncél alá,de a feje mindig fénnyel ellentétes irányban volt.. És igen, lógatta a fejét 2féleképpen is: 1: le a szikláról h csak a feje lógott le meg az első végtagjai, 2:rátette a sziklára mikor teljesen kint volt. (Most bement a vízbe, kb 10 mpig lebegett, utána már úszkált és járkált a kavicsokon)
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uborka írta:
köszi. remélem csak vedlik.
Most olyan mintha tüdőgyulladása lenne. kinyitotta pár mp.re a száját a víz alatt és egyfolytában kint fekszik és alig mozog...

Magától ment a szárazföldre? Másik fontos kérdés, hogy a szárazföldön a napozólámpa alatt úgy fekszik e mozdulatlanul, hogy közben ki van nyújtva a feje és a végtagjai a hő irányába vagy úgy, hogy a földön van, esetleg lóg a feje?
Vissza az elejére
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi. remélem csak vedlik.
Most olyan mintha tüdőgyulladása lenne. kinyitotta pár mp.re a száját a víz alatt és egyfolytában kint fekszik és alig mozog...
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A vakaródzás önmagában a vedléstől lehet. Ez normális főleg, ha látod is, hogy elhalt hámszövetek válnak le róla.
Vissza az elejére
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget.
Bár most nem tudom szuperteknősről van e szó, de én már nem látok pirosságot. Ugyanis már azt hittem hogy meghalt, mert már 4 órája volt kint mozdulatlanul a szárazföldön, mikor kivettem és betettem vízbe. Elég lassan de elkezdtett mozogni. Nem kellett neki 1 perc és már vígan kalimpált! A szemén nem látok már piros foltot,és már mindkettő teljesen egészségesnek tűnik, azonban még mindig "vakarja" a szemeit és a nyakát... Ez miért van?

Ja, és most hogy tüzetesebben szeműgyre vettem a picit, észrevettem h az egyik hátsó talpán megvastagodott a bőr, és csak 2 karma van... Visszanő vagy ez nagyon nagy baj?

Ha továbbra sem javulgat, akkor felhívom ezt a dokit akit javasoltatok. Eleinte csak tanácsot kell kérni a tünetekkel, mielőtt megkérdezem h lejön e vmikor szegedre? Nem vagyok járatok állaorvosi ügyekben Embarassed Shocked
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így van, ezesetben nem vedlésről van szó. Keress hüllőszakértő állatorvost, pl. dr Sátorhelyi Tamást. Szemgyulladás a legritkább esetben fordul elő teknősöknél. A szemhéjak ödémája és a passzivitás többnyire hiánybetegség tünete, ha az üzletben nem megfelelően táplálták. (Pont a Szegedi Vadasparka is Sátorhelyi jár le a hüllőkhöz, én korábban már kérdeztem.)
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenképpen keress meg egy hüllős állatorvost. Szegeden nem ismerek de a vadasparkban biztos tudnak segíteni egy jó hüllős állatorvosban.
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mostmár nem is tudja kinyitni az egyik szemét! A másik alatt pedig piros "folt " van.... És még mindig mozdulatlanul hever a kövön. Sad
Vissza az elejére
uborka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.09.12. Szomb., 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amióta kitettem azóta nem nyultam hozzá, és még mindig kint van a szárazföldön. nem mozog ott van mozdulatlanul a lámpa alatt. Ha közelítek hozzá nem reagál. egyszer megérintettem egy levéllel, kinyitja szemét nehezen de meg se mozdul.
Nem épp a csipegetés a legnagyobb baj szerintem, hanem h vakarja a szemét a "kézhátával"... A szemén mintha vékony átlátszó hártya lenne (bár nem tom nyitva van e a szeme v csukva). Azt vettem észre h sokat van csukva a szeme és ha (lassan) pislog, akkor mikor le van csukva a szeme akkor piros a szeme körül. De ez csak akkor látszik ha pislog. szemgyulladása lehet és ez viszket?
Nem különítettem el a másik tekitől mert eddig is együtt voltak a boltban. Vagy mégis el kéne? a víz 26 fokos. A másiknak nincs baja, nagyon élénk, nyujtogatja a nyakát a sziklán "haldokló" tekire Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
6 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból