Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

megfázás, tüdőgyulladás, vízen lebegés, hangok kibocsátása
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Krisza
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2010.11.09. Kedd., 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Egy kis segítség kellene a kisfiam sárgafülű ékszerteknőséhez kb 1 éves Yodának hívják Very Happy
kb 1 hónapja nagyon minimálisan eszik és kb. 3 napja sípoló hangokat ad ki Sad nem tudjuk mi lehet a baja a vize hetente van cserélve 24-26fokos szobahőmérsékletű!!! Úszkálni is minimálisan úszik de 2 napja ferdén "áll" Ha valaki tud valamit a problémánkal kapcsolatban kérem jelezzétek!!!!
Köszönöm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2010.09.10. Pént., 8:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így van, ahogy gjuhos is írja!
Vízzel telt edénybe szállítani egyébként is körülményes, és veszélyes!
Megfelelő méretű papír-karton doboz, egy kis puha ruhaneművel kibélelve, bele a teknős, és egy vékonyabb ruhadarabbal letakarva, teteje lecsukva.
Nem szabad "bepólyázni"!
A kartondobozon legyen pár kisebb nyílás, hogy kapjon levegőt.
A kartondoboz mindenképpen az ülésen legyen biztonságosan rögzítve, ha nem te vezetsz, tedd az öledbe. És nem kell állandóan kinyitogatni útközbe. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2010.09.09. Csüt., 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mm írta:
Értem, köszönöm, akkor holnap ebédszünetben felhívom. Hogy inkább itt égjek, mint előtte: ha azt mondja vigyem el, akkor azt hogyan kivitelezhetem? Vecsésen lakom, mire innen felérek kocsival Békásig, addig biztos kihűl a víz, ha eddig nem fázott meg akkor a szállítás alatt biztos megfog :I Hülye kérdés de teljesen _komoly_ :/

Mindig szárazon szállítsd a teknőst.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mm
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2010.09.09. Csüt., 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értem, köszönöm, akkor holnap ebédszünetben felhívom. Hogy inkább itt égjek, mint előtte: ha azt mondja vigyem el, akkor azt hogyan kivitelezhetem? Vecsésen lakom, mire innen felérek kocsival Békásig, addig biztos kihűl a víz, ha eddig nem fázott meg akkor a szállítás alatt biztos megfog :I Hülye kérdés de teljesen _komoly_ :/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.09.09. Csüt., 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy hüllőkhöz is jól értő állatorvosnak tök mindegy, hogy a teknős mekkora, vagy mennyi idős.
Én azt javaslom, hogy előbb telefonon konzultálj vele.
Valószínű ő kérdezni fog, te meg válaszolni, és ebből már sok mindent megtud.
Aztán majd vagy javasol valami gyógymódot, ha szükséges, vagy mondja, hogy vidd be a rendelőbe, és megvizsgálja. Smile

Az mindenképpen jó jelnek tűnik, hogy eszik rendesen. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
mm
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2010.09.09. Csüt., 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Két napja jöttem haza vidékről, mikor elmentem még a szobahőmérséklet bőven 23-25C" körül tartotta a vizet a tekinek (kínai lágyhéjú), haza jöttem vasárnap, láttam hogy 15fokos. Másnap reggel már vettem is a vízmelegítőt. Előző este fel is tűnt, hogy a feneke felhúzza a víz tetejére, és kb lebegve volt a víz tetején. Sokkal inaktívabb is lett, Júliusban kaptam a születésnapomra, mindig elfutott mikor közelebb léptem a terkóhoz. Most meg kb ügyet sem vet rám. Adtam neki enni, evett belőle annyit amennyit amugy is szokott. Szuszogást nem vettem észre, ugy vesz levegőt mint eddig, de a feneke még mindig felhúzza a víz tetejére, és már kb 2 napja nem láttam hogy elásta volna magát az aljzatba. Felemeltem a hőmérsékletet 28C-ra, és lefedtem a terkót, most per pillanat épp a víz alján van, de mikor láttam úszni egy félórája akkor a fenekével felfele úszott. Nem tudom nem fázott-e meg, vagy tüdőgyulladása van, mert írtátok hogy lehetnek bélgázok is. Azért gondoltam rá, hogy megfázott mert tényleg mielőtt elmentem csakúgy suhant mikor közeledtem, most meg rámnéz aztán hello :/
Helyi állatorvoshoz nem szeretném vinni, ő inkább lóorvos. Olvastam, hogy Dr. Sátorhelyit ajánljátok, ő akkor is tud segíteni ha kb 2-3 hónapja van nálam a teki? Úgy értem, nagyon pici még, talán egy husz forintos nagyságú. A kamillázást hogy csináljam, vegyem ki és egy kis másik helyen fürdessem félórát mondjuk, vagy öntsem a kamillateát a vizébe? Ha beleöntöm utána mikor tisztitsam a vizet? van benne szűrő, de most amig beteg(nek látom) addig nem kapcsolom be mert csöppet erős a sugár és nem lehet lejjebb venni.
Köszi előre is
m

ps.: ha meg lenne fázva, vagy tüdőgyulladása lenne, tudna a víz alján ücsörögni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Ekka
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2010.07.31. Szomb., 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen! Ma már csak az aljáán cirkált a víznek, nem igazán tudtam megállapítani, hogy ferdén úszik-e, mert csak lépegetett, nem úszott, de mikor kivettem, és megszárítgattam, akkor nagyon elevenen mászkált, mozgott. A "kövérsége" is visszább húzódott, és azt vettem észre a vízben, hogy büfög meg szellentget. Köszönöm a tanácsot, megfogadom:) Most letettem, h mászkáljon, de elaludj a takarójában. Hagyom kicsit így:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.07.31. Szomb., 0:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A táplálkozása nem megfelelő. Csirkehús, máj és szárított táplálék helyett fagyasztott vagy friss kishallal kellene etetni túlnyomórészt. A vizelet színén a táplálék változtathat, ezzel nem érdemes foglalkozni. Viszont ha a puffadás továbbra is fennáll, akkor indokolt mielőbb hüllőszakértő állatorvoshoz fordulni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ekka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.07.30. Pént., 23:30    Hozzászólás témája: Segítsetek, kérlek! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Az ékszerteknősöm mindig átlátszót pisilt (pl ha megijetd), pár napja pedig csakúgy pisilt, és sárgás színűt, ma du meg barnás színűt, olyan szaga volt, mintha kakált volna, de mégis folyt...

Aztán mikor megmosdattam és vízbe raktam, azt láttam, hogy eléggé féloldalasan úszik, a hátulja pedig fel van emelkedve...

Olvasgattam itt a tüdőgyulladásról, a szája nincs nyitva, ugyanúgy lélegzik, mint szokott, talán néha egy kicsit fúj... de a szája nincs nyitva... továbbá az egész teknős kövér, 2 napja még nem volt az... olyan, mintha hirtelen nagyon meghízott volna...

Tegnap délután elbújt és nem találtam meg csak estére. Mielőtt elbújt, akkor készültem etetni. De így csak estére tudtam megetetni, kapott fagyasztott halat, amit csak hideg vízben olvasztottam ki (langyosban kellett volna?) másnap reggel pedig nagyon sok szárított grammarust megevett, de tényleg, mohón falta, mintha legalább 2 hete nem evett volna:S (egyébként 3 naponta etetem) délután pedig kapott 3 szem főttkukoricát, később pedig csirkehúst és egy falatnyi májat.

A vízben is látszott ez a barnás folyadék:S vagy inkább rozsdaszínű? nem tudom eldönteni:S És erőlködött, de nem tudott kakálni. Aztán csak nagyon kicsit sikerült és keveset.

Továbbá úgy gondoltam, hogty mivel nyár van, jobban esne neki a hűvösebb víz. Így nem melegítettem meg annyira.

Mindezek összefüggésben vannak egymással? Főleg hogy 2-3 napja semmi baja nem volt... Vagy egyik következik a másikból?

Először tüdőgyulladásra tippeltem, aztán pedig arra, hogy csak felfúvódott. Aztán arra hogy valami a gyomrával lehet...

Este megfürdettem kamillában úgy, hjogy egy tányér kamillateába raktam(langyos) és föléraktam egy olyan asztalilámpát, ami eléggé melegít maga körül. Itt a teknős hátranyújtotta a lábait, mint mikor napozik. Aztán később kivettem a kamillából megtörölgettem, és szárazon visszatettem a lámpa alá. Aztán megitattam, és szárazon, melegbe bugyolálva raktam el aludni.

Mit tehetnék vele? Mi lehet a baja? Várjak 1-2 napot? Nagyon hirtelen jelentkezett ez az egész. a sárgás pisilés tegnap, az összes többi ma. Ha nem adok neki semmit most a 2-3 nap alatt, és iylen melegítős kúrával kezelem? (kamilla+lámpa+infralámpa) ? Érdemes várni kicsit, vagy azonnal orvos?

Eddig még sosem volt semmi baja, egyszer elvittem állatorvoshoz, csak úgy megnézetni, hoigy minden rendben van-e, azt mondta, hogy szépen van tartva egészséges és szép kemény a páncélja is.

Válaszotokat köszönöm előre is: Ekka
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.06.13. Vas., 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel a teknős nem hall hangokat a megszokott értelemben (csak egy szűk, alacsony frekvenciás tartományban lévő hangokat érzékeli némileg), ezért nem is tud igazából hangokat kiadni.
Egyetlen ilyen hatásnövelő - védekező lehetősége van, hogy a levegőt hirtelen kipréseli magából, ami eléggé erőteljes szuszogó hangot hallat.

Az ilyesmit rendszerint csak stresszes, védekező állapotban teszi.
Nem mindegyik teknősnél tapasztalható ez, pontosabban nem mindegyiknél egyformán. Általában az "agresszívebb" beállítottságú teknősökre jobban jellemző, a védekezésük is "agresszívebb", némelyik nem csak egyszer csinálja egy rövid időre, hanem többször is képes megismételni, amíg veszélyhelyzetben érzi magát.

Nem szokott még meg eléggé, vagy kicsit gyorsabban mozdulsz rá, mikor hozzáérsz.
Próbálj neki kézből enni adni néha.
Egy idővel majd elmúlik, ha nem érzi már magát "veszélyben", ha hozzá érsz.

Nekem a fiú tekim elmúlt már 12 éves. Ha berakom a vízbe a tenyerem, felmászik rá, tudja, hogy kaja jön.
Mégis előfordul, hogy néha rám sziszeg, vagy én voltam gyorsabb a megszokottnál, vagy ő ilyedt meg valamitől.
A lánytekim az nem. Ha ilyesmi előfordul, sziszegés nélkül csak félig-meddig berántja a fejét a páncélja alá, és onnan bámul rám, hogy most mi is történt ... Laughing

Ui.: Királyteknősöd nincsen, mert olyan teknős nem létezik. Smile
Valószínű valamilyen tarajos-teknős fajta. Wink

Bebe
Tojás

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2010.06.13. Vas., 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem van 3 teknősöm ebből egy király teknős, egy térképteknős és a harmadik pedig sárgafülű ékszerteknős. Nos az ékszertekim az olyan sziszegős hangot ad, amikor hozzáérek meg olyan mintha tüsszögne. Tudnátok nekem ebben segíteni nekem hogy mi lehet a baja? Étvágy van rendesen eszik, mozgékony, napozik sokat. Segítsetek kérlek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2010.06.04. Pént., 8:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha nem úszik ferdén akkor nincs tüdőgyulladása. A vizüket már ne fűtsd elég nekik a szobahőmérséklet.
Stanape
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.06.04. Pént., 7:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na mindegy.. azóta nem hallottam, pedig legalább 2 órát figyeltem őket, de azért a biztonság kedvéért öntöttem a vizükhöz kamilla teát éjszakára.. reggel újra cseréltem a vizüket, akkor sem hallottam semmilyen hangot... majd elválik, idővel..
Vissza az elejére
Stanape
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.06.03. Csüt., 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok...

Az előbb takarítottam ki a teknőseim helyét, őket addig szokásosan egy papír dobozba tettem és amikor akartam őket visszatenni, az egyikük ijesztő hangot adott ki. Először azt hittem, hogy csak a dobozt kaparja, annyira hangos volt és tényleg olyan, amikor egy papír dobozt kaparnak, de kivettem és akkor is folytatta egy ideig.... még soha nem hallottam ezelőtt, pedig napi több órát foglalkozom velük... nem úszik ferdén, nincs nyitva a szája, rendesen eszik... most, hogy ilyen hülye idő volt és nem fűtöttünk, a levegő 19-20 fokra, a vizük 22-23-ra csökkent, de a helyük 3/4-e mindig le van takarva a helyüknek, bár nemt udom, hogy ez most mennyit ér(t). Fél évesek. Most mit csináljak?! Egyből doki vagy kipróbálhatok valamit házilag? Légyszi válaszoljatok...
Vissza az elejére
Bogancs
Tojás

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2010.03.25. Csüt., 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az orvos is ezt mondta. Én még kezdő vagyok, ezért is figyelem minden kis változásukat. De megnyugtató, hogy találtam a környéken egy szimpatikus, hüllőkkel is foglalkozó dokit. Smile
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2010.03.25. Csüt., 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is szoktak lebegni.Azért egy ilyen betegség elég látványos.
Megváltozik az egész teknős.
Vissza az elejére
Bogancs
Tojás

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2010.03.25. Csüt., 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendszeresen olvasom a fórumot, és én is észrevettem, h az egyik tekim lebeg a vízen, nem merül le. bepánikoltam, h tüdőgyulladása lehet, ma elvittem dokihoz, megvizsgálta, és azt mondta, hogy egészséges, tiszta a légzése is. Megnyugodtam, de még mindig fura, hogy fent úszkál. Smile
Vissza az elejére
uanette
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.02.14. Vas., 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát mi is! 2x kapott augmentint, meg vitamint. a "szaunát" írták még elő neki.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.02.14. Vas., 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon örülök! Kapott végülis antibiotikumot többször is?
Vissza az elejére
uanette
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.02.14. Vas., 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
uanette írta:
pár óránként kicsit belerakom meleg vízbe, h ne száradjon halálra. enni pedig eszik, szerencsére az étvágyával nincs gond. gyógynövényes antibiotikumot is úgy adtam neki, hogy a kendven nasiját beleáztattam. eleven, a tálból is ki akar mászni állandóan!

Akkor jó eséllyel fog küzdeni a betegség ellen, de ne adj neki másféle gyógyszert, legfeljebb vitaminkészítményt. Nem kell aggódni, a teknős napokig nem szárad ki, nincs szükség arra hogy néhány óránként megfürdesd.

úgy néz ki Cool már teljesen jól van, túlvészelte a betegséget! Very Happy szegény két hétig volt száműzve a vízből és izzadnia kellett a lámpa alatt, de meglett az eredménye! köszi a sok tanácsot!
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.29. Pént., 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

nem tudok róla hogy tojást rakott volna,mert valószínűleg hím.
kaptam egy telefonszámot a vadasparktól,holnap felhívom.

Köszi !
Vissza az elejére
R
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2010.01.28. Csüt., 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
Reméljük,hogy semmi komoly.
Nekem van olyan teknősöm,aki csak akkor úszik le az akvárium aljára,ha leesett a kaja. Nem szeret lent bandukolni,csak lebeg a tetején.Semmi baja nincsen.
De van olyan is,aki meg csak levegőért jön fel.De persze ez fajtafüggő(pl az iszapteki egész nap lent motoszkál),vagy akár teknősfüggő is.

Viszont az egyik teknősöm újabban olyan hagokat ad ki magából,mintha tüsszentene,és utána nyújtja a nyakát,mintha nem kapna levegőt Crying or Very sad
Ez megfázás?Tüdőgyulladás?
Nagy teknős már,kb 15 cm a páncélja.Enni eszik,szépen úszik,napozik.
Vízmelegítője nincsen,de már megrendeltem.
Tudok tenni még érte valamit?

Szia!

Azért írok mert manapság nekem is gond van a tekimmel. Eleinte az volt nálunk is, hogy nyújtogatta a nyakát és mintha tüsszögött, köhögött volna, úszási gondok nem voltak, inkább nem sokat mozgott. Nagyon rossz volt.
Azt hittük akkor tényleg tüdőgyulladása van. De még jó, hogy olyan dokink van akinek röntgenje van.(másnál simán félrekezelték volna) És kiderült azért csinálta mert tojás bennragadt a medencéjénél. Nem tudom a te teknősöd milyen nemű, de ha már rakott már tojást ezt is számításba lehet venni.
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.28. Csüt., 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A miskolci vadasparkot?
azt szeretem:)

megkeresem az elérhetőségeiket.

köszi,bauri.
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.28. Csüt., 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Javaslom hívd fel a vadas parkot és ott segítenek.
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.28. Csüt., 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És mindezt hol tudnám kivitelezni?
Miskolcon sem ismerek olyan orvost,aki értene a teknősökhöz.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.28. Csüt., 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem csak. Ez egy kiválasztószerv gyanús betegség, a vizet le kell szívni és vszínü egy laborvizsgálat is kell
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.28. Csüt., 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak egy antibiotikum injekció kell?
Azt csak be tudja adni...
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.28. Csüt., 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt már ne ötleteket keress hanem vidd el dokihoz. Ha a lakhelyeden nem mered vinni akkor vidd el Miskolcra vagy be Debrecenbe.

De szerintem egy antibiotikumot ő is be tud adni neki még akkor is ha nem bízol benne.

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.28. Csüt., 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

a teki állapota nem javult Sad
enni eszik,azzal semmi baj,de feljebb vettem í vize hőmérsékletét,és ugyanugy nyújtja a nyakát,meg alig kap levegőt.

ma este odáig jutottunk, hogy ki akart mászni az akváriumból.
kivettem egy dobozba(3kor..),tettem neki bele egy régi pólót,és elaludt.

meg olyan kis furcsa lett,mintha így...fel lenne fújódva,vagy nem tudom.Kilóg a páncéljából.

valami ötlet?
dokihoz itt nem viszem,mert egyszer már leírtam,hogy jelentős tudáshiányban szenved.
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2010.01.20. Szer., 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgyhogy vidd el a tekid dokihoz! Dancing
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.19. Kedd., 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi,
én is így gondoltam,remélem ennyi elég lesz.
Vissza az elejére
sutee84
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.19. Kedd., 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Ha már meglesz a fűtő állítsd be 27-28 C-ra, hogy helyre jöjjön a valószínűleg megfázott tekid, és mindenképpen fedd le tetővel a fűtött akváriumot, hogy ne kaphasson tüdőgyulladást a teknősöd a nagy hőmérséklet különbségtől.

Üdv,
Sutee84
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.19. Kedd., 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Reméljük,hogy semmi komoly.
Nekem van olyan teknősöm,aki csak akkor úszik le az akvárium aljára,ha leesett a kaja. Nem szeret lent bandukolni,csak lebeg a tetején.Semmi baja nincsen.
De van olyan is,aki meg csak levegőért jön fel.De persze ez fajtafüggő(pl az iszapteki egész nap lent motoszkál),vagy akár teknősfüggő is.

Viszont az egyik teknősöm újabban olyan hagokat ad ki magából,mintha tüsszentene,és utána nyújtja a nyakát,mintha nem kapna levegőt Crying or Very sad
Ez megfázás?Tüdőgyulladás?
Nagy teknős már,kb 15 cm a páncélja.Enni eszik,szépen úszik,napozik.
Vízmelegítője nincsen,de már megrendeltem.
Tudok tenni még érte valamit?
Vissza az elejére
Reaper
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.01.18. Hétf., 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fagyasztott szúnyoglárvát kap,és természetesen kiolvasztom,mielőtt neki adom...
De úgy néz ki vak lárma volt...
Véletlenül belecsúsztattam a vízbe a tetőként szolgáló üveglapot,a teknősök halálra rémültek,és azóta úgy néz ki,normálisan úszkál Alfi...
Ki érti ezt?
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.18. Hétf., 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akkor ilyenkor az lehet, hogy a beleiben felgyűltek a bélgázok. Ez néhány nap alatt elmúlik.
sutee84
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.18. Hétf., 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel eteted?
Ha fagyasztott hallal, akkor ugye felolvasztod mielőtt e tekiknek adod?
Mert ha fagyasztva/hidegen adod nekik, akkor attól kaphatnak tüdőgyulladást.
Vissza az elejére
Reaper
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.01.18. Hétf., 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem féloldalasan úszik,hanem olyan,mintha nem tudná rendesen lesüllyeszteni a hátsó felét.
Amúgy a terrárium le van fedve...
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.18. Hétf., 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha féloldalasan úszik akkor tuti az van neki. Emeld 29-30 fokra és fedd le a terkót. De jobb ha antibiotikumot kap. A tüdőgyulladás nem játszik komoly bajt okoz.
Reaper
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.01.18. Hétf., 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Attól tartok,hogy Alfinak tüdőgyulladása van... Confused
Épp,megörültem,hogy végre elkezdett enni(egy hete 2 nap kihagyással minden nap evett)Ma szt vettem észre,hogy nem tud rendesen elsüllyedni...
Bár ezen kívül más tünetet nem látni nála...Ha csak azt nem,hogy azt csinálja,hogy fel-le mászkál a napozón.negyed/fél órát kinnt van,megmártózik,aztán vissza...
Evett ma is rendesen,annyit,amennyit szokott,szóval étvágya is van.
Szerintetek ez tüdőgyulladás?
Megemeltem a vizük hőmérsékletét 27-28°C-ra,remélem ez használ,és nem kell orvoshoz vinni...
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.09. Szomb., 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uanette írta:
pár óránként kicsit belerakom meleg vízbe, h ne száradjon halálra. enni pedig eszik, szerencsére az étvágyával nincs gond. gyógynövényes antibiotikumot is úgy adtam neki, hogy a kendven nasiját beleáztattam. eleven, a tálból is ki akar mászni állandóan!

Akkor jó eséllyel fog küzdeni a betegség ellen, de ne adj neki másféle gyógyszert, legfeljebb vitaminkészítményt. Nem kell aggódni, a teknős napokig nem szárad ki, nincs szükség arra hogy néhány óránként megfürdesd.
Vissza az elejére
uanette
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.01.09. Szomb., 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.09. Szomb., 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lisasmith írta:
neharagudj,de ha nem rakod vízbe,hogy eszik?

Most sehogy, jóeséllyel úgyis kihányná. Mire ennie kell, majd visszakerül.
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.09. Szomb., 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

neharagudj,de ha nem rakod vízbe,hogy eszik?
Vissza az elejére
uanette
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.01.09. Szomb., 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen vissza kell menni, most még egyenlőre jól van, eszik is! de akkor nem ijedek meg, ha kicsit levertebb lesz. akkor kint hagyom éjszakára is. köszi h ennyit segítesz! Very Happy
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.09. Szomb., 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igaz, ne tedd vissza egyenlőre egyáltalán. Éjszakára kapcsold le a lámpát, hagyd pihenni csak ne legyen nagyon hideg a szobában. Az első antibiotikumtól valószínűleg rosszabbul lesz mint volt. Ugye mondta, hogy meg kell ismételni?
Vissza az elejére
uanette
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.01.09. Szomb., 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Az augmentin penicillin származék, jó lehet az is ha injekcióban kapta. Én nem tudtam, hogy van már az állatgyógyászatban használt változata is de ez nem jelent semmit. Gondolom 3 nap múlva meg kell ismételni, ami fontos! Sokáig lehet víz nélkül, elég ha naponta benedvesíted a bőrét, biztos van olyan szemfestéklemosó korongod.

persze h van! Very Happy éjszakára is maradjon kint a lámpa alatt? mikor tehetem vissza a vízbe? azt is mondta a doki, h mivel vizes a tüdeje, meg is fulladhat, mert nehezen jön a felszínre. ez igaz?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.09. Szomb., 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az augmentin penicillin származék, jó lehet az is ha injekcióban kapta. Én nem tudtam, hogy van már az állatgyógyászatban használt változata is de ez nem jelent semmit. Gondolom 3 nap múlva meg kell ismételni, ami fontos! Sokáig lehet víz nélkül, elég ha naponta benedvesíted a bőrét, biztos van olyan szemfestéklemosó korongod.
Vissza az elejére
uanette
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.01.09. Szomb., 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
uanette írta:
rendben, köszi. este már adtam neki gyógynövényes antibiotikumot, most is. szerencsére viszonylag élénk, jó a kedve, és eszik. most pedig nekiállok orvost keresni.

Laboreredmény nélkül Enrofloxacin, Amoxicillin vagy Norfloxacin nevű gyógyszerekkel kell kezelni injekció formájában. Más megoldás nem használ, emberi gyógyszereket semmiképpen ne adj neki! A- és C-vitamin injekciót is kapnia kell. Sajnos az állatorvosi magánrendelések nagyrészében egyáltalán nem értenek a hüllőkhöz, még olyan is gyakran előfordul, hogy egy cikk elolvasása után te többet tudsz róla. Nem tudom van e Szegeden állatkórház, de inkább annak az ügyeletén próbálkozz. Telfonon érdeklődd meg, hogy el tudnak e látni egy akut pneumoniás teknőst, amelyik egyensúlyzavarral küszködik és törmelék ürül a szájából!?

most olvastam amit írtál, augmentint adott neki a doki, és azt mondta, h vegyem ki a vízből, tegyem lámpa alá, hadd izzadja ki a felesleges vizet. ez így akkor nem jó? meddig lehet víz nélkül?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.09. Szomb., 9:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uanette írta:
rendben, köszi. este már adtam neki gyógynövényes antibiotikumot, most is. szerencsére viszonylag élénk, jó a kedve, és eszik. most pedig nekiállok orvost keresni.

Laboreredmény nélkül Enrofloxacin, Amoxicillin vagy Norfloxacin nevű gyógyszerekkel kell kezelni injekció formájában. Más megoldás nem használ, emberi gyógyszereket semmiképpen ne adj neki! A- és C-vitamin injekciót is kapnia kell. Sajnos az állatorvosi magánrendelések nagyrészében egyáltalán nem értenek a hüllőkhöz, még olyan is gyakran előfordul, hogy egy cikk elolvasása után te többet tudsz róla. Nem tudom van e Szegeden állatkórház, de inkább annak az ügyeletén próbálkozz. Telfonon érdeklődd meg, hogy el tudnak e látni egy akut pneumoniás teknőst, amelyik egyensúlyzavarral küszködik és törmelék ürül a szájából!?
Vissza az elejére
uanette
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.01.09. Szomb., 8:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból