Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

páncélpuhulás, páncélbetegségek
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Nem: Nem:férfi
Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2013.01.23. Szer., 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norman írta:
Szia Anu!

Te minek látod?Kíváncsiságból kérdezem mert az egyik pézsmám páncélja kísértetiesen hasonló...

Köszönöm előre is!

Vedlési problémának.
Na,nem... Very Happy Very Happy Very Happy

Közben beszéltem valakivel,aki ért hozzájuk,nem csak Dr. Housenak hiszi magát,
mint szerény személyem,és mondta az illető (Bauri) Very Happy hogy tényleg vedlési probléma.

Én simán páncél rothadást halucináltam.
Vagy a szemem,vagy az agyam,de valami nem funkcionál jól!
Azért nem akartam ide írni tegnap,
hogy senkit se ijesztgessek ezzel feleslegesen!
(Az lett volna...) Szóval elnézést,elnéztem.
Ez nekem mániám,hogy páncél rothadást """diagnosztizálok""" ! Idővel kinövöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Norman
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2013.01.22. Kedd., 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anu írta:
Tegnap még nem jöttek be képek,vagyis tegnap
még csak egy kép,ami 404-es volt nálam. De,öm:

lisasmith írta:
Szia,

nekem ilyen vízköves nem-teljesen-levált vedlési dolognak tűnik.
Ja, és egyébként Jenő lány: )

Másnak is így tűnik,ahogy Lisa mondta?
Nagy öreg teknős tartók? Valaki még esetleg?
Bocs hogy bele...csak nem annak nézem.

De lehet rám férne egy szemüveg,
már többen jelezték mostanában! Shocked Very Happy

Szia Anu!

Te minek látod?Kíváncsiságból kérdezem mert az egyik pézsmám páncélja kísértetiesen hasonló...

Köszönöm előre is!

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013.01.22. Kedd., 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap még nem jöttek be képek,vagyis tegnap
még csak egy kép,ami 404-es volt nálam. De,öm:

lisasmith írta:
Szia,

Másnak is így tűnik,ahogy Lisa mondta?
Nagy öreg teknős tartók? Valaki még esetleg?
Bocs hogy bele...csak nem annak nézem.

De lehet rám férne egy szemüveg,
már többen jelezték mostanában! Shocked Very Happy
Vissza az elejére
Ágii
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2013.01.22. Kedd., 16:05    Hozzászólás témája: Jenő Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen!Rájöttem én is, hogy leányzó, de már nekem Jenő marad Smile
Köszönöm a válaszod és én is bízom benne, hogy csak az amire Te is gondolsz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2013.01.22. Kedd., 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Ágii
Tojás

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2013.01.21. Hétf., 20:12    Hozzászólás témája: Páncél Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van egy 5 éves sárgafülűm, és a napokban nézegettem jobban a páncélját és fehéres foltok vannak itt-ott, és egyes helyeken a lemez is leválik. Bízom benne, hogy csak a páncélját növeszti és "vedlik", de aggódom, hogy esetleg valami baja lehet. Jenő egyébként egészségesnek tűnik. A hasán nincs elváltozás, étvágya van, fagyasztott kishalon él évek óta, olykor kap zöldséget is kiegészítő táplálékként. Kiskorában nem volt szimmetrikus a páncélja, de Ca-mal helyrehoztuk, és a keménysége is megfelel, sehol sem puha, kemény mindenhol. Szeme, bőre ép, nem tartom elhízottnak sem. Van napozója, igaz asztali lámpával van kivilágítva, de nagyon sokat van kint a szikláján. Aktív teknős, mai napig nem is aggódtam igazán iránta. Ezek a foltok és lemez elválások leginkább akkor látszódnak, ha már sokat napozott és megszáradt.Picit alálestem azoknak a lemezeknek, amelyek már jobban felváltak és az alatta lévő páncél mér nem ennyire fehér, sőt épnek tűnik.Csatolok képet a páncéljáról, hátha valaki okos és tud nekem segíteni. Sajnos nálunk nemhogy jó teknősökhöz értő állatorvos, de még olyan, akire bármikor, vakon rá merném bízni a kutyámat sincs. Remélem Jenő megússza a doki látogatását, de ha muszáj, inkább viszem.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
http://kepfeltoltes.hu/view/130121/P1040457_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130121/P1040456_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2012.11.03. Szomb., 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Sziasztok!
.............
Ma reggel mikor felkeltem akkor vettem észre a páncélján ezeket a fehér foltokat, nem tudom mi lehet ez, ezért kérdezem tőletek, mert ti biztos tudtok segíteni. A páncélja kemény. Hallottam, hogy a tekik is "levedlik" a páncéljukat, itt erről lenne szó, és csak én reagálom túl?

Az un. "fehérfoltos jelenség" még mindig nem egyértelműen megállapított betegség, annyiban egyeznek meg a vélemények, hogy valamilyen vitamin-hiánnyal kapcsolatban lehet.
Ráadásul nehezíti a helyzetet, hogy több szituáció is produkál hasonló foltokat. Például lehet egyszerű vízkő lerakódás is, vagy ugyanez egy leválni készülő, vagy csak részben levált páncéllemez alatt.

A teknős méretét tekintve nyugodtan használhatsz puhább műanyag körömkefét, ezzel óvatosan, de határozottan sikáld át a hátpáncélt.
Nem valószínű, hogy egyből lejön mind, mert lehet, hogy egy résbe van berakódva, vagy egy vékony lemez alá.
Vagy nem is vízkő! ...

Mellékesen az én fiú teknősöm hátpáncélján van 3 db olyan 1 - 2 mm-es fehér folt.
Bármit kipróbáltam, idáig még nem múlt el.
Nyáron kint van a tóban, napozik, vedlik ezerrel, és mégis ott vannak azok a foltok már évek óta.
A folt nem lett kisebb, nem lett nagyobb, ugyanakkora még mindig.
De ahhoz képest, hogy már 17 éves, egészséges, jó étvágyú, ezek a foltok láthatóan nem nagyon zavarják őt. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2012.11.03. Szomb., 14:58    Hozzászólás témája: Re: szia Hozzászólás az előzmény idézésével

Lacus92 írta:
én szeretnék érdeklődni hogy van nekem egy ékszerteknősöm és hogyan tudom meg állapitani hogy nagyobb a páncélja vagy páncélpuhulást nézni?

Azt nem egészen értem mit jelent, hogy "nagyobb a páncélja".

A kis teknősöknek még "keménygumi" szerűen puhának érezhető a páncél szélei. Fél éves, vagy idősebb teknősnél már ez is megszűnik, mindenhol határozottan kemény a páncélja.
Na', persze akkor, ha egészséges.
Ha viszont láthatóan "meghajlik" normál nyomásra a páncél, akkor ott nagy táplálkozási - tartási gondok vannak.
Ráadásul amilyen lassan, észrevétlenül alakul ki, ugyanolyan lassan múlik is el még a legmegfelelőbb tartási "gyógyítási" körülmények között is.
A legegyszerűbb, és leghatékonyabb gyógyítási módszer:
  • Etetéskor fő tápláléknak kishal, kishal, kishal, és még egy kicsi kishal.
    Célszerű egy kis Korvimin ZVT+Reptil port tenni a fagyasztott kishal szájába kiolvadás után, és úgy adni neki (a fejét kicsit óvatosan oldalról megnyomod, "kinyitja a száját", és bele lehet tenni a port Smile ).
    Mindenképpen oda kell figyelni a mennyiséggel, mert ez a szer "túladagolható!", aminek lehetnek káros következményei.
  • A fő étkezések közötti napokon kis mennyiségben nasinak Ca tartalmú vitaminbombák.
  • Napoztatni a teknőst minél többet vagy kint a természetben, vagy bent a lakásban kifejezetten hüllők számára készült, megfelelő UV tartalmú lámpával.
  • Türelem és kitartás, a gyógyulás akár hónapokig is eltarthat, attól függően, mennyire volt előre haladott a páncél lágyulása.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Lacus92
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2012.10.29. Hétf., 20:14    Hozzászólás témája: szia Hozzászólás az előzmény idézésével

én szeretnék érdeklődni hogy van nekem egy ékszerteknősöm és hogyan tudom meg állapitani hogy nagyobb a páncélja vagy páncélpuhulást nézni?
Vissza az elejére
Gumikacsa
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.07.30. Hétf., 12:56    Hozzászólás témája: Haspáncél sérülés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Akit érdekel a következő linken olvashat röviden teknősöm haspáncélbetegségéről és gyógyulásáról:http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?p=16754#16754
Vissza az elejére
Titusz
Tojás

Kor: 23

HozzászólásElküldve: 2012.03.23. Pént., 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Elég új vagyok a teknőstartásban, 2-3 hónapja örököltem meg a teknősömet. A régi gazdája nem nagyon törődött vele. A régi gazdája szerint kb.2-3 éves lehet most. Mi vettünk neki új, nagyobb terráriumot, vízmelegítőt, mert elég hideg volt neki a víz, és nem nagyon mozgott. Mióta nálunk van, azóta aktív, igen sokat mozog, az étvágya pedig igen nagy. Két naponta kap enni, hol halat, hol pedig vitamint adok neki enni.
A teki nagyon szeret a melegítő alatt lenni, ahova a homokba ásott magának egy lyukat, vagy a melegítő tetején szeret ücsörögni. Tegnap este mentem be hozzá, mikor észrevettem, hogy addig kotort ott a melegítő környékén, míg azt magára nem rántotta (tappancsokkal van az üveghez rögzítve). A teki teljesen be volt alá szorulva. Nem tudom mennyit lehetett ott, de kiszedtem onnan, és megnéztem, hogy lett e bármi baja. Ekkor nem láttam semmit.
Ma reggel mikor felkeltem akkor vettem észre a páncélján ezeket a fehér foltokat, nem tudom mi lehet ez, ezért kérdezem tőletek, mert ti biztos tudtok segíteni. A páncélja kemény. Hallottam, hogy a tekik is "levedlik" a páncéljukat, itt erről lenne szó, és csak én reagálom túl?

tit.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  43.08 KB
 Megtekintve:  23022 alkalommal

tit.jpg

Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.03.12. Hétf., 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

allatvedorseg1 írta:
Fehérfoltos betegség:
Tünetek: a has- és hátpáncélon világos-fehér foltok jelennek meg. A tüneteket étvágytalanság, élelemvisszautasítás egészíti ki.
Kiváltó ok: nem teljesen tisztázott, de legvalószínűbb a vitaminhiány.
Kezelés: rendszeres fürdetés konyhasóoldatban (1:100 higítású oldat). A foltokat ecseteljük be szesszel, antibiotikumokkal, adjunk nagyobb adag D3-vitamint.
hogy higitsam a konyhasót? nem csináltam még ilyent
meg milyen szesz?????

Szia! Gondolom vízi teknősöd van,remélem jóhelyre tettelek,inkább vízieknél szokott ilyesmi előfordulni. 1. Fenn állnak-e nálad a leírt tünetek,vagy csak fehérek? Ha csak fehér,akkor vízkő is lehet rajtuk,tegyél fel képet ha nem vagy tapasztalt e-téren,akiktudnak segíteni fognak. De akár más is lehet,jobb volna látni. 2. Ha valóban "fehérfoltos betegség" akkor úgysem elég a sóoldat és hogy szesszel bekened,leírtakban láthatod hogy orvosi ellátásra is szüksége volna. Ezesetben orvos válaszol többi kérdésedre,amikre én amúgy se tudnék,de majd jönnek mások akik viszont igen! Sóoldat amúgy szerintem ~1 liter vízhez ~10 gramm só és kész,de hangsúlyozom ez nem biztos szóval ez alapján semmit ne csinálj. Inkább vagy tölts fel képet róla,vagy vigyétek hüllős állatorvoshoz!
Vissza az elejére
allatvedorseg1
Tojás

Kor: 22

HozzászólásElküldve: 2012.03.12. Hétf., 20:02    Hozzászólás témája: Teknös Hozzászólás az előzmény idézésével

Fehérfoltos betegség:

Tünetek: a has- és hátpáncélon világos-fehér foltok jelennek meg. A tüneteket étvágytalanság, élelemvisszautasítás egészíti ki.
Kiváltó ok: nem teljesen tisztázott, de legvalószínűbb a vitaminhiány.
Kezelés: rendszeres fürdetés konyhasóoldatban (1:100 higítású oldat). A foltokat ecseteljük be szesszel, antibiotikumokkal, adjunk nagyobb adag D3-vitamint.
hogy higitsam a konyhasót? nem csináltam még ilyent
meg milyen szesz?????

Dsoos
Tojás

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2012.03.06. Kedd., 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,
Nem hiszem, hogy a verekedésből származik. Legalábbis nem tűnik sérülésnek.
Sajnos miután Budapestről leköltöztettem Szekszárdra, figyeltem fel a foltokra. Eddig nem láttam, pedig meg szoktam őket vizsgálgatni.
Étvágya is van és aktív is. Ugyan úgy viselkedik, mint korábban. A költözés sem viselte meg, már megszokta az új helyét is.
Várok egy kicsit, hátha valaki válaszol.
Köszi!
Vissza az elejére
ashura
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2012.03.06. Kedd., 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Esetleg ez nem a február végi dulakodásból van, vagy nem kopásnyom? Én aggódnék, nehogy valami fertőzése legyen.
De mindenképp érdemes lenne elvinni dokihoz ha itt nem kapsz egyértelmű megnyugtató választ.
Étvágya van rendesen? Aktív is?
Vissza az elejére
Dsoos
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.03.05. Hétf., 20:41    Hozzászólás témája: Haspáncélon foltok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
teknősöm haspáncélján fura foltok jelentek meg, amiket nem tudok beazonosítani.
Kérem, hogy aki tud segítsen.
Csatolok képeket is.
Köszönöm

fotó(2).JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  106.76 KB
 Megtekintve:  717 alkalommal

fotó(2).JPG

fotó(1).JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  90.11 KB
 Megtekintve:  740 alkalommal

fotó(1).JPG

fotó.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  54.08 KB
 Megtekintve:  740 alkalommal

fotó.JPG

Vissza az elejére
robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2012.03.01. Csüt., 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én külön akváriumban etetem őket, és az elejétől fogva minden étkezés után leöblítem a páncéljukat csapvíz alatt. Ha valakinek van gondja algásodással akkor nekem igazán, és sosem volt rajtuk alga. A zuhanyt már teljesen megszokták, és így a vizet is tisztábban tudod tartani. Csak vigyázz, a csapvíz ne legyen se hidegebb, se melegebb az akváriuminál!
Vissza az elejére
benike52
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2012.03.01. Csüt., 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Marky írta:
Szerintem alga lesz, mert most már a köveken is látszanak hasonló lerakódások. Hogyan lehet megtisztítani az algától, a páncélját?

szia. egyszerű surolókefével lejön Smile -óvatosan-

Marky
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.03.01. Csüt., 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem alga lesz, mert most már a köveken is látszanak hasonló lerakódások. Hogyan lehet megtisztítani az algától, a páncélját?
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.02.28. Kedd., 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem elsőre alga jutott eszembe. Akváriumban máshol nem jelent meg zöld lerakódás? Köveken vagy üvegen?
Jobb félni mint megijedni,ráadásul mégcsak nemis igazán értek hozzájuk,de szerintem lehet akár alga lerakódás is.

Kieg: ha páncélon belülvan,ahogy Robee mondta,akkor nem alga és már nemis szóltam... Embarassed
Vissza az elejére
robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.02.28. Kedd., 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Marky írta:
Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogy a teknősöm páncélján nemrégiben zöld foltok jelentek meg elszórtan kis területeken (úgy néz ki mint a moha). Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mil lehet ez, illetve, hogy mi okozhatja.

Előre is köszi!

Ha a páncélján belül van akkor szerintem gomba, én mindenképpen megmutatnám állatorvosnak, de azt hiszem itt valahol a fórumon lehet erről olvasni!
Vissza az elejére
Marky
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.02.28. Kedd., 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogy a teknősöm páncélján nemrégiben zöld foltok jelentek meg elszórtan kis területeken (úgy néz ki mint a moha). Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mil lehet ez, illetve, hogy mi okozhatja.

Előre is köszi!
Vissza az elejére
Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2012.02.19. Vas., 19:03    Hozzászólás témája: Re: Páncél fehérség Hozzászólás az előzmény idézésével

nixike24 írta:
De remélem mihamarabb tudok nekik szerezni kishalat megint.

Horgász boltokban találsz (bár most nem biztos) illetve Intersparban,Auchanban,Coraban,Metroban szokott lenni fagyasztott,apró tengeri hal egészben. De legrosszabb esetben igényesebb kisállat kereskedésben kapható,többféle méretű fagyasztott kishal. Ez ugyan drágább,mintha nagy tételben veszed vagy pedig magadnak fogod,viszont nem lesz 4 db beteg tekid cserébe! Orvos sem olcsóbb + szegény teknősök ugyebár + macera elvinni őket + stb,stb,stb...

Ja és ha már megint bele szóltam Embarassed páncéljuk kifehéredésével kapcsolatosan:ha tudsz lőni egy képet róla,sokkal előrébb leszünk. Több dolog lehet,de sztem csak vízkő lesz! Bár erre ne alapozz,hogy látatlanba szerintem micsoda,ha tudsz csinálj egy képet amin látszik és akkor kiderül.
Vissza az elejére
nixike24
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.02.19. Vas., 18:02    Hozzászólás témája: Re: Páncél fehérség Hozzászólás az előzmény idézésével

robee19 írta:
nixike24 írta:
Kedves Fórumozók!

Nekem olyan problémám van, hogy amikor ki megy a teknősöm napozni, kifehéredik a páncélja. Sad 4 tekim van...
Étvágyuk rendbe van, más panasz nincs. Eddig még nem tapasztaltam ilyet. Annyit még hozzá tennék hogy 2 nappal ezelőtt kaptak egy kis tengeri hal filét ami utána nagyon csúnya lett a vizük Ilyen fehéres zsíros trutyi lebegett a víztetején és az akvárium szélére megtapad. Külön helyen etetem őket. Majd amikor vissza tértek a lakhelyükre ott is ilyen lett a víz és a páncéljukon megtapadt. Átszűrtem a vizet a páncéljukról letöröltem. Nem tudom nem e esetleg ennek a maradványa okozhatja e ezt a kifehéredést, vagy más? Kérem ha valaki tud segítsen!!!
Előre is köszönöm!

Kishallal etetsd a teknőseidet, ne halfilével, mert abban nincs meg a kellő tápanyag. A páncéljuk és csontozatuk megfelelő fejlődéséhez kell hogy megegyék a halból a szálkát és a belsőségeket is.

Kishalat kapnak ők csak sajna keveset vettem télire és kifogytunk már belőle. De remélem mihamarabb tudok nekik szerezni kishalat megint.
Köszi hogy írtál! Smile

robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.02.19. Vas., 15:27    Hozzászólás témája: Re: Páncél fehérség Hozzászólás az előzmény idézésével

nixike24 írta:
Kedves Fórumozók!

Nekem olyan problémám van, hogy amikor ki megy a teknősöm napozni, kifehéredik a páncélja. Sad 4 tekim van...
Étvágyuk rendbe van, más panasz nincs. Eddig még nem tapasztaltam ilyet. Annyit még hozzá tennék hogy 2 nappal ezelőtt kaptak egy kis tengeri hal filét ami utána nagyon csúnya lett a vizük Ilyen fehéres zsíros trutyi lebegett a víztetején és az akvárium szélére megtapad. Külön helyen etetem őket. Majd amikor vissza tértek a lakhelyükre ott is ilyen lett a víz és a páncéljukon megtapadt. Átszűrtem a vizet a páncéljukról letöröltem. Nem tudom nem e esetleg ennek a maradványa okozhatja e ezt a kifehéredést, vagy más? Kérem ha valaki tud segítsen!!!
Előre is köszönöm!

Kishallal etetsd a teknőseidet, ne halfilével, mert abban nincs meg a kellő tápanyag. A páncéljuk és csontozatuk megfelelő fejlődéséhez kell hogy megegyék a halból a szálkát és a belsőségeket is.
Vissza az elejére
nixike24
Tojás

HozzászólásElküldve: 2012.02.19. Vas., 13:05    Hozzászólás témája: Páncél fehérség Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!

Előre is köszönöm!

chubba
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2012.01.24. Kedd., 13:16    Hozzászólás témája: Re: kicsi pancel Hozzászólás az előzmény idézésével

orsolya írta:
Sziasztok!
Van egy teknosom, hat kb. 3 es fel eves, es aleg not egy piciket a pancelja, olyan mintha liliputi lenne. Sajnos ugy tunik, hogy o azert no, mert a husa kituremkedik a pancel alol (azert meg vissza tud nagyabol bujni lele). Enni kb. hetente egyszer eszik es csirkehust. Nem adtam neki tobszor, mert gondoltam, hogy kover. Mit tehetnek, hogy a pancel is nojon meg?

Orsi

Mondjuk adj neki kishalat, amivel kálciumot visz be!!!!!!!!!!! Ki mondta Neked a csirkehúst? Konkrétan az állatodat halálraítélted!
Vissza az elejére
orsolya
Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2012.01.24. Kedd., 9:40    Hozzászólás témája: kicsi pancel Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van egy teknosom, hat kb. 3 es fel eves, es aleg not egy piciket a pancelja, olyan mintha liliputi lenne. Sajnos ugy tunik, hogy o azert no, mert a husa kituremkedik a pancel alol (azert meg vissza tud nagyabol bujni lele). Enni kb. hetente egyszer eszik es csirkehust. Nem adtam neki tobszor, mert gondoltam, hogy kover. Mit tehetnek, hogy a pancel is nojon meg?

Orsi
Vissza az elejére
hilger
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.09.29. Csüt., 16:44    Hozzászólás témája: Re: foltok Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a gyors választ! Igyekszem majd elvinni egy állatorvoshoz, aki ért is a teknősökhöz, de addig is kipróbálom a csersavat!
Vissza az elejére
Teki
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2011.09.29. Csüt., 10:58    Hozzászólás témája: Re: foltok Hozzászólás az előzmény idézésével

hilger írta:
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és a teknőstartók körében is. Kb. 4 hete kaptam egy 5 évesnek mondott sárgafülű ékszerteknőst. 2 hét után elkezdett leválni a páncélja felső szarulemeze és így láthatóbbá váltak "fogtömés szerű" fehér foltok rajta. (Első alkalommal készült fotókat visszanézve már amikor megkaptam akkor is volt rajta folt, csak nem volt ennyire látványos.) Keresgéltem Neten, de csak odáig jutottam, hogy vitamin, uv izzó és esetleg Betadine-os ecsetelés kombót kell kipróbálni. Az izzót már beszereztem (Repti Glo 5.0) de nem tudom mennyi ideig és milyen távolságról érdemes világítani. (A lakás nagyon sötét sajnos alapból.) Ha valakinek lenne használható ötlete, hogy mit lehet tenni a foltok elmulasztása érdekében, légyszi írja meg!
Előre is köszi!

Szia!

Az izzó használata fontos, de a betegséget nem fogja elmulasztani. Az izzót kb 20 cm-re tedd a napozóhelytől és napi 10-12 órát nyugodtan világíthat.

A betegségre azt javaslom vidd el orvoshoz. Képről elég nehéz megállapítani, hogy mitől vannak a foltok. Esetleg annyit tehetsz, amíg eljutsz vele orvoshoz, hogy egy nagyon picike csersavat veszel gyógyszertárban és teszel a vizébe ezzel gátolva gombák terjedését. (Egy kávéskanálnyi csersav 250 l vízhez elég, úgyhogy csak keveset vegyél pl. 1g) Ne lepődj meg a víz előszöz bezavarosodik, aztán (1 nap) barnássá válik.

Üdv,
Teki
Vissza az elejére
hilger
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.09.29. Csüt., 8:26    Hozzászólás témája: foltok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és a teknőstartók körében is. Kb. 4 hete kaptam egy 5 évesnek mondott sárgafülű ékszerteknőst. 2 hét után elkezdett leválni a páncélja felső szarulemeze és így láthatóbbá váltak "fogtömés szerű" fehér foltok rajta. (Első alkalommal készült fotókat visszanézve már amikor megkaptam akkor is volt rajta folt, csak nem volt ennyire látványos.) Keresgéltem Neten, de csak odáig jutottam, hogy vitamin, uv izzó és esetleg Betadine-os ecsetelés kombót kell kipróbálni. Az izzót már beszereztem (Repti Glo 5.0) de nem tudom mennyi ideig és milyen távolságról érdemes világítani. (A lakás nagyon sötét sajnos alapból.) Ha valakinek lenne használható ötlete, hogy mit lehet tenni a foltok elmulasztása érdekében, légyszi írja meg!
Előre is köszi!

P10403366.JPG
 Cím:
foltok
 Fájl mérete:  184.77 KB
 Megtekintve:  1013 alkalommal

P10403366.JPG

P10403388.JPG
 Cím:
foltok
 Fájl mérete:  213.56 KB
 Megtekintve:  829 alkalommal

P10403388.JPG

Vissza az elejére
Zolee20
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2011.07.16. Szomb., 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy tarajostekim és páncélja nekem eléggé fura. A teknősömnek nincsenek tünetei ugyanúgy viselkedik ahogy szokott. Eszik rendesen sőt elég sokat. Hetente 2-3 alkalommal kap halat volt hogy raktam be hínárt, de 99%-ban halat eszik. A páncélja kőkemény neki úszik rendesen és a vize is tiszta. Teszek fel képeket is, valakinek volt már ilyen a teknősével vagy tudja mi ez? Az első két kép ma készült az egyiken be is jelöltem a problémás területeket. Az a rózsaszínes leválás tegnap keletkezett neki hátul amikor fogkefével súroltam, de abba is hagytam nehogy nagyobb baj legyen. A harmadik kép 2011.03.29-én készült akkor eléggé fehér volt a páncélja, de gondolom ez vízkő mivel tisztításkor volt ami lejött és alatt szép volt a páncélja. A negyedik kép pedig 2011.06.03-kor készült ekkor nem voltak ilyen elváltozások még rajta csak ott a felső részen, de hátul nem. A segítségetek előre is köszönöm.

http://kepfeltoltes.hu/110716/P7150001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/110716/P71500021_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/110716/P3290002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/110716/P6030010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Norm
Tojás

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2011.06.22. Szer., 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norm írta:
Sziasztok,

Láttatok már olyat, hogy a teknős páncélja mintha szétpattant volna? Délután rakok fel képet, a lényeg, hogy úgy néz ki, mintha a jobboldalon a mellső és hátsó láb közötti átkötő résznél a "hegesztés" elengedett volna. Most vettem észre tegnap, mikor Prücsi evett. Baja nincs, virgonc, zabál, viszont nem tudom ez mi lehet. Állatorvos kedden fogja tudni fogadni leghamarabb. Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

Edit: Itt a kép:

http://i.imgur.com/pjn6n.jpg

Bocs a minőségért de a telefonommal elég nehéz. A lényeg, hogy úgy látom vaklárma volt, mert most már latszik a páncélzat mintája a régi alatt, szóval csak nő a szentem Smile Tegnap még nem látszott a mintázat, meg lágyabb is volt egy kicsivel az a felület. Mindenesetre ha meg tudtok nyugtatni a diagnózisomban annak örülnék Smile
Vissza az elejére
Norm
Tojás

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2011.06.22. Szer., 9:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Láttatok már olyat, hogy a teknős páncélja mintha szétpattant volna? Délután rakok fel képet, a lényeg, hogy úgy néz ki, mintha a jobboldalon a mellső és hátsó láb közötti átkötő résznél a "hegesztés" elengedett volna. Most vettem észre tegnap, mikor Prücsi evett. Baja nincs, virgonc, zabál, viszont nem tudom ez mi lehet. Állatorvos kedden fogja tudni fogadni leghamarabb. Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.06.04. Szomb., 6:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A lényeg ha egész fagyasztott halat kapnak akkor 99%, hogy a páncélnak és a csontozatnak nem lesz baja
matyi1111
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.06.03. Pént., 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A probléma megoldva: szerencsére nincs probléma. (válik a páncél legfelső rétege, és van alatta egy kis kosz és amiatt olyan amilyen)

Na, jól elcsevegtem magammal Very Happy
Vissza az elejére
matyi1111
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.06.03. Pént., 8:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor senki nem tud segíteni? Sad

Most látom, hogy az utolsó kettő kép linkje nem jó. Este újra linkelem.
Vissza az elejére
matyi1111
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.06.01. Szer., 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Nem tudom hogy a két tekim hátpáncélja rendben van e, vagy ne adj Isten, valami bajuk van.
Mindkettő páncélja kemény, de az egyiknek (Bubu) fehér folt van a páncélján (nem vízkő, és - szerintem - nem is penész), a másiknak (Mócsing) meg barna (de kevésbé feltűnő, mint Bubu fehér foltja).

Ami még segíthet: kemény a páncéljuk, aktívak (sokat úsznak, meg napoznak), fagyasztott halat esznek, és esznek is rendesen!

Bubu fehér foltjai:
http://www.imageupload.org/?d=D103B4D21
http://www.imageupload.org/?d=B264EE1E1

Mócsing:
http://www.imageupload.org/?d=F10 (a páncél kb közepén neki bal, nekünk jobb oldalon, illetve ugyanennek az oldalnak a széle)
http://www.imageupload.org/?d=BA4 (páncél széle)

Segítséget köszönöm!

ui: Annyit még hozzátennék, hogy jelenleg egy egyszerű 60W-os tungsram spot izzó alatt napoznak. Nem tudom ez okozhatja e ezeket a problémákat, már ha azok (nem remélem nem) Az ezzel kapcsolatos kérdésem, a megfelelő topicba írom Smile
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.04.15. Pént., 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

egy kép sokat segítene
eesztyy
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2011.04.14. Csüt., 17:17    Hozzászólás témája: Páncélelváltozás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A múlt héten vettünk 2 teknőst,de az egyiknek van 3 fehér folt a páncélján (így is vettük) szerintem sérülés lehet,de nem biztos. Ha sérülés idővel azért el tűnik neki????
Vissza az elejére
judykka
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2011.03.20. Vas., 21:42    Hozzászólás témája: páncélelváltozás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni a sárga fülű ékszerteknősöm páncéljának egyik oldalán foltok vannak de nem olyanok mintha vedlene mi a lehet a probléma?

Kép 023.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  146.25 KB
 Megtekintve:  949 alkalommal

Kép 023.jpg

Vissza az elejére
waldner
Tojás

Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2011.02.20. Vas., 20:49    Hozzászólás témája: Páncél Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kb. 7-8 hónapja van teknősöm (Bendi) és pár hete megjelent a páncélján néhány fehér folt, ami azóta elszaporodott. Puhulást nem érzékelek rajta. Fogkefével próbáltam eltávolítani, de nem jön le. Mióta ez van a páncéljával, próbálok neki mindig fagyasztott halat vagy krill rákot adni, meg páncélerősítőt, nehogy vitaminhiánya legyen. Mi lehet a baja, ha egyáltalán van neki? Hetente 2x kap enni, és kb. 3 naponta takarítom. Csináltam képet a páncéljáról, itt érhetők el:
http://www.dropbox.com/gallery/3440493/1/Bendi?h=76fce8
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv: Waldner
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.01.18. Kedd., 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha kemény a víz a környéken akkor nem. Nincs igazán jelentőssége, körömkefével megpróbálhatod leszedni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sally
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.18. Kedd., 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kívülről van rajta. Ahol már egy kicsit eltávolodtak a páncéldarabok, ott közötte szép, de alá még nem látok, csak egy-két napja kezdődött a vedlés.
Meg lehet előzni valahogy a vízkövesedést?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2011.01.18. Kedd., 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vízkőnek látszik. Nézd meg, hogy a leváló páncéllemezek és a páncél között van e vagy kívülről a páncélján?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sally
Tojás

HozzászólásElküldve: 2011.01.18. Kedd., 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szerintetek mi ez a tekim páncélján? Egy kis pötty már régóta volt rajta, gondoltam vízkő. De most hirtelen sokat nőtt a teki és vele együtt a folt is, sőt! Nem tudom, mennyire látszik s képen, de kezdenek a páncél lemezkéi leválni.
Nyugtassatok meg, hogy csak vízkőves!

DSC00023.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  48.7 KB
 Megtekintve:  26040 alkalommal

DSC00023.JPG

Vissza az elejére
alicee
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.11.18. Csüt., 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

itt vannak képek a tekikről, a kisebbiknél lehet látni, h levált már két pikkely, de a nagynak elég durva foltjai vannak... nem gomba ?

DSC00956.JPG
 Cím:
nagy2
 Fájl mérete:  146.77 KB
 Megtekintve:  1038 alkalommal

DSC00956.JPG

DSC00954.JPG
 Cím:
nagy
 Fájl mérete:  134.04 KB
 Megtekintve:  1000 alkalommal

DSC00954.JPG

DSC00953.JPG
 Cím:
kisebbik
 Fájl mérete:  163.52 KB
 Megtekintve:  1025 alkalommal

DSC00953.JPG

Vissza az elejére
alicee
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.11.18. Csüt., 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
alicee írta:
Sziasztok!
Van egy lánytekim, 2 éves és sárgafülű. Nyáron kint volt a kert tóban a tesójával, de ősszel visszahoztuk őket az akváriumba. Ezért vettem csak most észre, hogy van több barnás folt a pácélján, oldalt elkezdett leválni egy réteg. A páncélja nem puha, fagyasztott halat kap enni. Holnap majd teszek fel róla képet. Remélem, csak vedlés, és ha nem lennének azok a nagy barna foltok nem is aggódnék..
Előre is köszönöm!

Szia! Nem lehet, hogy bebarnult algásodást látsz? Próbáld körömkefével vagy fogkefével bátran eltávolítani. A pikkelyek leválása természetes folyamat.

Köszönöm Smile
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.10.23. Szomb., 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teljesen normális a vedlése.
Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2010.10.23. Szomb., 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy pirosfülű lány ékszertekim, nem tudom mennyi idős lehet, mert úgy került hozzám (16 cm páncélhossz).

Ma a hátpáncéljáról jó pár darab páncéldarabka jött le (ott maradt a kezemben, mikor megfogtam őt). Gondolom vedlik.
De az teljesen normális, hogy ilyen sok jön le? Gyakorlatilag csak a páncél legszélén lévő kisebb pikkelyek nem jöttek le, a többi igen, szépen, egy darabban. Ez teljesen oké?

Megnéztem a páncélját mindenütt, a hasán is, sehol sem puha, szép kemény, színbeli leváltozása szerintem nincsen.

Hetente kétszer etetem őt, ilyen fagyasztott halat kap, fagyasztott csigát, és utána nasiként egy kis szárított rákot. Szinte naponta-kétnaponta kiveszem őt egy-két órára, hagyj szaladgáljon kicsit. Sajnos kicsi az akváriuma már, de karácsonyra kap egy szép nagyot (100x40x40-es méretűt).

Szóval, azt akarom kérdezni, hogy a jelenség természetes vedlés? Remélem.

Illetve, engedjetek meg nekem még egy kérdést: mivel kicsi az akváriuma, nem tudom mit tegyek: a víz legyen mély neki, de akkor nem tud kimenni napozni, mert alacsony a napozója, vagy kevesebb vízbe legyen, és ki tudjon mászni napozni?

Jelenleg azt a megoldást választottam, hogy a napozója picit kilóg a vízből, és a vízzel addig töltöm fel. De szerintem neki mélyebb vízre lenne szüksége... De mindig mondogatom neki, hogy már nemsokára költözhet egy másik helyre, ahol sokkal jobb lesz neki.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
3 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból