Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

páncélpuhulás, páncélbetegségek
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2010.08.20. Pént., 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ilyen foltok általában akkor keletkeznek, mikor a legfelső pikkely elkezd leválni. De nem mindig a szélénél kezd leválni.
Jellegzetes jelenség, az nem folt, csak megtörik a fény, és ilyennek látjuk, mivel ott már megszűnik a folyamatosság.
-- Mobil telefonon, vagy bármi máson lévő védőfólia ha valahol valami miatt elválik, hasonlóan néz ki. --

Ha van lehetőséged, megfelelő hőmérsékletű, védett, de száraz helyre egy-két órára kirakhatod a tekit, ha esetleg nem sokat van a napozó kövön.
Ilyenkor ez a leválni készülő pikkelyréteg a szárazság miatt összehúzódik, és eltorzul, így gyorsabban, és természetes úton leválik. Ha már a szélei is elváltak, ilyenkor a szárazon kissé fel szokott pöndörödni. Smile

Hagyni kell, hogy magától váljon le, ami le akar jönni, de arra figyelni kell, hogy ne maradjon letapadt rész. Az esetleg letapadt, ott maradt részeket óvatosan, de el kell távolítani, mert az alá baktériumok megtelepedhetnek, és a gombák is szeretik. Nagy baj nincs vele, ha kicsit később veszi észre az ember, csak időigényes, és kicsit macerás a "takarítása", gyógyítása, ha már fehér, vagy barnás lerakódott telepek alakulnak ki alatta.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2010.08.20. Pént., 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem a vedléssel a folt is eltűnik.
Laller
Tojás

Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2010.08.20. Pént., 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A képen jelzett helyen alá tudtam nyúlni egy kicsit, de nem mertem feszegetni.

http://kepfeltoltes.hu/100820/147526138F_nyk_pek-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.08.20. Pént., 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha vedlik az előtte nem jár ilyen foltosodással. De nézd meg a pikkely szélét. Ha könnyen leválik és az alatta levőn nem található a folt akkor inden OK. De ha ott lesz akkor utánna járok, hogy mi lehet. Tippem van de megkérdezek tőlem okosabbat is.
Laller
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.08.20. Pént., 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors reakciót.

Csak egy tipp, de az nem lehet hogy kezdi ledobni a legfelső kis zöld páncéllemezt?
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.08.20. Pént., 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az, hogy bőrdarabok válnak le az állatról az teljesen természetes dolog. Ez a vedlés.

A foltokra nincs tippem Sad

Laller
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.08.20. Pént., 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy kb. 2 hónapos vörösfülű ékszerteknősöm, és kb 1 hete észrevettem hogy pici barna foltok jelentek meg a hátpáncélján,
mostanra már tele van az egész páncélja foltokkal
Egyébként nem úgy tűnik mintha problémája lenne, hihetetlen étvágya van, rengeteget úszkál, napozik; nem tudom hogy mi lehet a probléma.
Mit tegyek?

Képek:
http://kepfeltoltes.hu/100820/F_nyk_pek-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100820/1060024771F_nyk_pek-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Másik dolog, hogy szinte állandóan valamely testrészéről kicsi bőrdarabkák lógnak le.
Ez általában a fejénél kezdődik utána a nyakán, lábain majd a farkán, és utána kezdődik előröl.
Ez probléma vagy csak vedlik?

Hozzászólásaitokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.08.18. Szer., 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így fotó nélkül, amit írtál, szerintem természetes pikkely leválódás.
Amikor ez enyémek csinálják (már nagyok), van mikor két maroknyi pikkelyt szedek össze. Smile
Valahol el van téve, a lánytekimnél egyszer úgy jött le egybe a pikkely a teljes haspáncélról, hogy az egész 2 darabba volt. Smile

Ha egyszer sikerül, lefotózom már, mert tuti nem semmi látvány.
Amikor válnak le a pikkelyek, és a kerti tóba kimászik napozni, ezek a lemezek felkunkorodnak a hő hatására, és úgy néz ki a tekim, mint valami kis méretű több millió éves tüskés ős-szörny. :-oDDDD

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
gomboc
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2010.08.18. Szer., 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Furtoske!

koszonom a gyors valaszt. van egy regebbi kepem es ma este lefenykepeztem megint a pocakjat. remelem sikerul feltolteni.

... Sad hat nem sikerult, tul nagy a fajl merete.

Holnap ujbol lefenyepezem.

a " reteges " alatt azt ertem hogy helyenkent lapokban felemelkedett a pancelja, darabok estek le, mint valami pikkely. de nem sok es most mar begyogyult. csak engem zavar mert nem tudom minek koszonheto ez a jelenseg.

jobban nem tudom elmagyarazni, majd felteszek kepet rola.
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.08.18. Szer., 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Gammarus szárított bolharák.
A szárított fehérhal az a liofilizált apróhal (vákumos eljárással szárított).
Ezek nasinak jók, de rendszeres főétkezésnek nem igazán.

De ha közbe kap fagyasztott halat is kellő mennyiségben, akkor olyan nagyobb baj nincsen.

Az általad említett páncél-elváltozást így látatlanba nem nagyon lehet értelmezni. Idővel a páncél formája, színe, mintázata kissé változik a teknősöknek. Sőt egy azon "fészekből" származó teknősök páncélja sem egyforma.

Azt viszont nem értem, hogy "réteges lett a szaru".
Erről jó lenne egy közeli éles kép. Smile

gomboc
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.08.18. Szer., 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy sargafulu ekszetekim, kb. 1 eves, fiuteki. Par honappal ezelott a haspancelja a farkahoz kozeli reszen homoru lett, eluntek a hasarol a foltok es reteges lett a szaru. Azota nem jon fel semmi reteg a haspancelrol, a a tobbi megmaradt, homoru es nincs egy folt ( a megszokott zoldes) sem a hasan.
Ez vitaminhianyt jelent?
Fagyasztott hallal, gammarusszal es szaritott feher hallal etetem.
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.27. Kedd., 14:02    Hozzászólás témája: Re: fehér foltok Hozzászólás az előzmény idézésével

bdomi írta:
Sziasztok!
Van két tekim és nem olyan rég felfedeztük, hogy a nagyobbnak mintha pici fehér foltok kezdenének kialakulni a páncélja tetején!! ...............

Addig, amíg ez nem jár együtt étvágytalansággal, élelem visszautasítással, esetleg apátiával, addig nem kell különösebben foglalkozni vele.
Könnyen lehetséges, hogy valóban egyszerű vízkőlerakódás.

Az ilyen "fehérfoltos" betegséget már régebben ismerik, de a kiváltó okról még mindig nincs konkrét magyarázat. Környezet-függő, és nagyon sok minden befolyásolja. Nem elsősorban, de összefüggésbe hozható valamilyen fajta higiéniás környezettel, egyoldalú táplálkozással, vagy valamilyen vitaminhiánnyal.

Ha "idegesítenek" a foltok, két dolgot tehetsz (az elsőt ajánlom)
1. Hüllőkhöz is jól értő állatorvos elviszed, megmutatod, és véleményt kérsz.

2. A teknőst kiveszed, az érintett részeket jól bedörzsölöd 1:100 hígítású konyhasóoldatba mártott vattával, majd a teknőst kis időre száraz, védett helyre teszed. Száradás után megfelelő hőfokú tiszta vízzel lemosod az érintett részeket, szárazra törlöd, majd tiszta szesz-be, vagy Betadine-ba mártott vattával ismét bedörzsölöd. Tedd ismét a száraz, védett helyre, majd kb. 20 perc után mehet vissza a helyére. Ezt minden nap csináld meg.
Ha pár napon - egy héten belül semmi változást nem veszel észre, megint csak az első megoldás lép életbe. Smile

Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2010.07.27. Kedd., 6:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A páncéljuk nem puha? Ha nem, lehetséges, hogy a páncél alatt összegyűlt vízkő az. Nem kell vele "foglalkozni", ártalamatlan a teknősökre.

Ha fiatal teknősökről van szó, akkor csakis fagyasztott halat ehetnek, mert abban van a kellő vitamin és Ca. A csirkemáj sem jó, a liofizált vagy szárított dolgok sem jók, zöldet időnként lehet nekik adni, de nem hiszem, hogy elfogadja. Ha a fagyasztott halat nem fogadja el, addig kell koplaltatni, míg végül meg nem eszi.
Vissza az elejére
bdomi
Tojás

Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2010.07.26. Hétf., 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia hát az a probléma hogy az előző tulaj is csak csirke májjal és hallal etette és tőlünk semmiféle zöld félét nem fogad el ,vitamint kap de csak pár hete , lehetséges hogy táplálási probléma miatt vannak a tünetei? de elég tanácstalan vagyok hogy mivel etessük őket ? ha tudsz kérlek adj tanácsot. köszi
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.20. Kedd., 9:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Én ebben nem tudok segíteni. De annyit azért had kérdezzek: mivel eteted?
Vissza az elejére
bdomi
Tojás

Kor: 55

HozzászólásElküldve: 2010.07.20. Kedd., 7:46    Hozzászólás témája: fehér foltok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van két tekim és nem olyan rég felfedeztük, hogy a nagyobbnak mintha pici fehér foltok kezdenének kialakulni a páncélja tetején!! Mitől lehet ez?? Mintha egyre több lenne! A páncélja tetején is sokkal jobban lejön a páncélja felső rétege mint a másiknak! A kettő összefügg vagy semmi közük egymáshoz???
csináltam pár képet is:

DSC02066B.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  168.92 KB
 Megtekintve:  921 alkalommal

DSC02066B.JPG

DSC02065B.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  198.87 KB
 Megtekintve:  861 alkalommal

DSC02065B.JPG

Vissza az elejére
Stanape
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2010.05.25. Kedd., 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, hogy válaszoltál! Én is azt néztem, hogy a leváló réteg az, ami sötétebb és alatta sötétrózsaszín. Még várnék egy kicsit, nehogy az legyen, hogy csak vedlenek és le legyek hurrogva, hogy ezért képes vagyok az orvos idejét pocsékolni... Egyébként, addig folyamatosan vedlenek, amíg el nem érik a végleges méretet? És pl előfordulhat az, hogy azért ilyen a páncéljuk, mert nem használják a száraz területet? Van nekik, de nem igazán látom őket, hogy kimásznának, max éjszaka, mikor alszanak.
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.05.25. Kedd., 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A páncélrothadás jellemzően kisebb fehér foltban alakul ki majd ez a folt kezelés nélkül nagyobbodik, és főleg mélyül. Olyannyira, hogy kezelés nélkül idővel eléri az élő szöveteket is, teljesen "átlyukasztva" a páncélt.
A rothadás következtében elhalt részek pedig egyre jobban kifehérednek "csontfehérre". A páncélrothadás ekkora területen egyszerre nem jelentkezik, bár kezelés nélkül idővel akár a teljes páncélon is el tud uralkodni.
Én szerintem a képek alapján csak a "vedlés" közben levált felső réteg után jobban látszik az alatta lévő, színét lassan változtató réteg.

Az én vörösfülű fiú tekimnek (12 éves) a haspáncélján alig van világos rész, pedig mikor kaptam egész kis korában, hasonlóan világos volt, mint a képen. Smile

De ettől függetlenül ahogy van időd, ajánlatos elvinni hüllőkhöz is jól értő állatorvoshoz. Legalább pontos diagnózist kapsz, és valószínű megnyugtat majd. Legalább is biztosabb, mint amit én írtam. Smile

Stanape
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.05.25. Kedd., 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindkettőjük páncélja közelebbről

tekik.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  65.04 KB
 Megtekintve:  925 alkalommal

tekik.JPG

Vissza az elejére
Stanape
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.05.25. Kedd., 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.. van egy kis (nagy?) problémám... ahogy nézegettem a teknőseimről készített képeket, feltűnt, hogy mennyire barnás a haspáncéljük és eléggé megijedtem. Szerintetek ez normális vagy valami gond van? Ha igen, mi lehet? Páncélrothadás? Az egyik most kezd bebarnulni (most kezdett vedleni, ő van a mellékelt képen), a másik régebb óta vedlik vagy legalábbis hámlik a haspáncélja, ő barnább.. köszi előre a válaszokat, sürgős lenne Crying or Very sad

suomi 4435.jpg
 Cím:
Marci
 Fájl mérete:  23.14 KB
 Megtekintve:  23123 alkalommal

suomi 4435.jpg

Vissza az elejére
zaziee
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2010.05.12. Szer., 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a választ! Smile
A vízkőről tudom, hogy az, sajnos takarítás szempontjából is megkeseríti az életünket.. Laughing

Amire gondoltam az a lenti részen lévő folt. Csak mostanában vettem észre, hogy az nem vizkő..

Ha tényleg kinövi, illetve nem lesz tőle baja, akkor megnyugodtam.
Csak megijedtem, mivel egyet már elveszítettem... Sad (igaz őt vitamin hiány miatt.. már úgy kaptam, //kereskedésből!!// hogy beteg volt, de mivel kezdő vagyok akkor nem ismertem fel rögtön... pont karácsonykor lett súlyosabb, így orvoshoz nem tudtam vinni és nem élte túl azt a 2 napot Sad)

Őt viszont nem akarom elveszíteni, ezért inkább kérdezek, ha valami gyanúsat látok Embarassed Rolling Eyes
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2010.05.12. Szer., 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,
én ezt valami fizikai szennyeződésnek(pl vízkő),vagy szennyeződés okozta elváltozásnak nézem.Vagy csak egyszerűen még kiskorában lett olyan(a boltban).Ezt azért gondolom,mert a páncélja lenti részén is van egy fehéres lemez,ami látszik hogy az ,,első méret".Páncélhiba.
Szerintem kinövi,került hozzám ilyen teknős,kb.1 év múlva dobta le a lemezeket,amik hasonlóan néztek ki mint a te teknősödön.Kis páncélpuhulása is volt,de a tojáshéjpor és a fagyasztott hal rendbe rakta.
Most is kicsit huplis még a páncélja,nem ,,tökéletes" de én így szeretem:)
Vissza az elejére
zaziee
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.05.12. Szer., 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket.

A teknősöm páncélján van egy - számomra - érdekes fehér folt. Nem tűnik gombás fertőzésnek, inkább olyan mintha sérült lenne a lemez kb két rétegen keresztül. Sad
Sajnos a képen annyira nem látszik jól (ez volt a maximum amit kitudtam sajtolni a fényképező gépből.. Embarassed )
Érdemes lenne elvinni állatorvoshoz, vagy idővel le fog nőni? Aggódom, nehogy komolyabb gond legyen belőle... Confused Sad

Étvággyal nincs gond, fagyasztott halat kap, aktivitással sincs sőt már-már hiperaktív. Lassan egy éves sárgafülű, 6cm.

Előre is köszi a segitséget!!

johnny.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  184.3 KB
 Megtekintve:  953 alkalommal

johnny.jpg

Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.03.19. Pént., 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,
szerintem semmi,nekem is van olyan teknősöm,aki szinte rózsaszínes bőrű,meg van aki sárgásabb.Ez fajtától,alfajtól is függhet,de akármitől - vízminőség,lehet attól is hogy nő.A sárgafülűek amúgy is besötétülnek,mikor nőnek.

Látom van szűrőd,van vízmelegítő,ha fagyasztott hallal eteted,van lámpa minden,élénkek,esznek,megszokott dolgaikat teszik,akkor felesleges aggódni.
Vissza az elejére
Berika
Tojás

Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2010.03.19. Pént., 17:53    Hozzászólás témája: Nem tudom,hogy ez betegség-e? Hozzászólás az előzmény idézésével

Mind a két teknősünk hasi páncélja elkezdett elzineződni, a szélétől befelé haladva . Nem tudom,hogy mi lehet az oka. Egyébként nem látszik a viselkedésükön hogy bajuk lenne,élénkek és hatalmas az étvágyuk. Egyhéten 5x kapnak enni és szinte csak kizárólag fagyatott halat,havonta 1-1 alkalommal kapnak májat illetve szívmixet.
Szerintetek mi lehet a bajuk?
http://www.kepfeltoltes.hu/view/100319/10945448232_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/100319/5875867991_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megérdemli...
Vissza az elejére
Atis
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így van ! Jól Mondjátok !!! Bevállalom és rendbehozom ammenyire lehet csórit !
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem is vállald be!
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem ezn már nem tudsz változtatni. ha egészséges a teki akkor nincs gond csak esztétikailag van baja. ha puha a páncél akkor elég gyorsan el kell kezdened gyógykezelned.
Én bevállalnám a helyedben ha nem puha a páncélja.

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,
én baurival értek egyet.
Nekem is van két lányom,akiket rossz körülmények közül mentettek ki,és adtak nekem.

Durván 10 évesek,és az egyik csak 8 cm!
a másik 16,és a hátán vagy egy hagy horpadás,ami szerintem egy erősen odaszorított hüvelykujj nyoma,ami a néha beszórt szárazkaja,és a fény hiányától megpuhult páncélt örökre ilyenné tette.

Eszegetnek,összebarátkoztak a lányaimmal,egymás hátán napoznak,élvezik az életet:)
Vissza az elejére
Atis
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 9:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Személyesen nem láttam a tekit mert Szolnokon van én pedig Egerben ! Csak ezeket a képeket kaptam a tekiről és azért kérdezlek titekei mi van vele !?! A gazdája azt írta hogy "lábánál ""kopás""van" Nekem is deformációnak tűnik vitamin , napfény hiánya miatt ! De a két "szaki" véleményét meg szeretném hallgatni ! Szóval szerintetek ha hozzámkerül ki tudom kupálni ? (köszönöm a válaszokat)
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 8:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kép alapján a páncél egy kicsit el van deformálódva. Ez általában a helytelen etetés következménye (szárított bolha, párizsi stb) de szerencsésnek mondható a teki, hogy még él.
Egyébként a páncél csak deformált vagy tényleg sérült?

Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 8:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Teljesen olyan, mintha le lenne törve egy darabka. De szerintem ez nem igaz, mert látszana a "törésvonal" és a "seb". Várjuk meg gjuhost, baurit és a többieket.
Vissza az elejére
Atis
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.03.04. Csüt., 6:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !

A tegnap említett leehendő új hím tekinek kicst fura a páncélja , ami látszik azon a képen amit még kaptam a jelenlegi gazdájától !!! A szeméjes galériámban van , belinkeltem volna de nagyon hülye vagyok hozzá Smile nem néznétek meg ? Deformálódott vagy kopott a hátsó lábainál a páncél , fura ! Mitől lehet , mi a baja szegénynek? Segítségeteket előre is köszönöm !
Vissza az elejére
zalanzo
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.01.31. Vas., 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Köszönöm a hasznos infókat! Felhívtam dr. Sátorhelyi Tamást. Sajnos nem tudott tanácsot adni, mivel valódi diagnózishoz meg kellene néznie a tekiket, esetleg laborvizsgálatra lenne szükség. Közben még mondták, h a szomszéd városban van egy jónevű állatdoki, és holnap jön vissza Németországból. Még egy próbát megér. Annyival még biztatott dr. Sátorhelyi, hogyha a tekik jó étvággyal esznek, akkor olyan hatalmas baj nem lehet. Meg hogy betonkemény a páncéljuk, így a kalcium is fölösleges volt. Esetleg egy korábbi sérülés került most felszínre. Meg a Gentamicin is fölösleges volt: hiszen diagnózist fel sem állított az itteni doki. Na majd még meglátjuk, mi lesz. Üdv Mindenkinek, és mégegyszer köszönöm az infókat
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.31. Vas., 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ártani nem ártottál a Betadinnal de sokat egy páncélrothadásnál nem használ. Az injekció is kevés lehet. Ilyen esetben teljesen ki kell tisztítani a fertőzött területet ha tényleg páncélrothadásuk van. Tedd vízbe őket 30 perc múlva miután bekented őket a Betadinnal. Szárazon csak stresszelődnek.

Javaslom hívd fel Dr. Sátorhelyi Tamást

http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=85

Ha beszéltél vele akkor írd már itt le, hogy mit mondott.

zalanzo
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.01.31. Vas., 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors választ! Egyelőre Békés megye déli részén, Végegyházán és környékén nem találtam teknősökhöz értő állatorvost. Sajnos most nem tudunk nagyobb utazásokat tenni, ezért valami köztes megoldást keresek. Most szárazon vannak a tekik, és betadinnal kezelem őket - jobb híján. Remélem, ezzel nem ártok nekik. De tovább keresek közeli állatorvost, akik nem csak lsertések oltásával és kutyák herélésével foglalkozik. Gentamicin - kalcium injekciót javasoltak 2 ml/nap/teki, ezeket be is adtam. Hátha nem árt. Minden további hasznos információt előre is köszönök. Üdv, Szántó László
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.01.31. Vas., 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen valószínűleg páncélrothadás. javaslom keress fel egy hüllőkhöz értő állatorvost. Ne olyat aki nem ért hozzá mert az elkezdi kezelgetni és a betegség tovább terjed.

Ha tudnánk hol laksz akkor esetleg tudunk segíteni állatorvosban

zalanzo
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.01.31. Vas., 8:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Úgy esett, h késő ősszel költöztem, és velem jött három vörösfülű is. A költözés miatt felébredtek, úgyhogy fűtött, szűrt vizű terráriumban telelnek. (Idáig mindig végigaludták a telet.) Az utóbbi időben foltokban "vedlik" a páncéljukat, nem úgy, ahogy szokták, és van olyan folt, ahol fehér színű valami van a vastagon lejött páncéllemezen, alatta meg már volt, hogy vérzett. Páncélrothadás??? Jól esznek, nagy étvággyal, változatosan. Sjnos nem tudok rájönni, h milyen bajuk lehet. Ha valaki tud, segítsen. Köszönettel, zalanzo
Vissza az elejére
Bo
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.01.06. Szer., 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erre gondoltam én is, kipróbálom majd. Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.06. Szer., 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én néha megszoktam mosni a tekik páncélját egy régi fogkefével, az talán segít rajta.
Vissza az elejére
Bo
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.01.06. Szer., 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és ezzel mit csináljak szerinted?
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.06. Szer., 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem ilyen vízköves-féligottmaradt páncéllemezdarabkáknak tűnnek.
Vissza az elejére
Bo
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.01.06. Szer., 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom hogy mennyire látszik. remélem jó

teki2.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  40.46 KB
 Megtekintve:  22240 alkalommal

teki2.jpg

teki.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  37.33 KB
 Megtekintve:  22240 alkalommal

teki.jpg

Vissza az elejére
ven
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2010.01.06. Szer., 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bo írta:
De ezek nem nagyon tünnek el

Csinálj róla pár képet, hátha okosabbak leszünk.
Vissza az elejére
Bo
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.01.06. Szer., 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De ezek nem nagyon tünnek el
Vissza az elejére
ven
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2010.01.06. Szer., 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bo írta:
Hello

Nektek nem volt még olyan hogy ien fehéres sárgás elmosódott folt volt a teki hátán? én erre tenap figyeltem fel, mikor nézegettem a régi képeket, hogy régen gyönyörűszép sötétszürke volt a páncélja, most meg ez a nem tudom mi van rajta. Nagyon nem szembetűnő, és nem hinném hogy gombás fertőzés, csak annyira így nem szép.
Esetleg valami ötlet hogy mi lehet ez?

Nekem is szoktak foltok lenni a páncélon, de nekem attól, hogy elkezd feljönni a pikkely a hátán, és az alá bemegy a szmötyi, meg a levegő, és attól lesz foltos. Általában 1-2 napon belül el is tűnik.
Vissza az elejére
Bo
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.01.06. Szer., 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello

Nektek nem volt még olyan hogy ien fehéres sárgás elmosódott folt volt a teki hátán? én erre tenap figyeltem fel, mikor nézegettem a régi képeket, hogy régen gyönyörűszép sötétszürke volt a páncélja, most meg ez a nem tudom mi van rajta. Nagyon nem szembetűnő, és nem hinném hogy gombás fertőzés, csak annyira így nem szép.
Esetleg valami ötlet hogy mi lehet ez?
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.11.24. Kedd., 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
Brick wall

Én ettől többet nem tudok mondani

Érdemes lenne az Állatorvosok témában nyitni egy topikot, ahova az ilyen eseteket le lehetne írni (címmel együtt).
Természetesen konkrét, megtörtént dolgokat leírni, ne csak annyit, hogy itt, és itt az állatorvos nem ért semmihez.
Ha valaki véletlen arra lakik, vagy oda készül vinni a teknősét, nagyjából számolhasson azzal, mire számíthat.
Vagy lehetőség szerint kerülje ...

Jazyka
Tojás

Kor: 29

HozzászólásElküldve: 2009.11.23. Hétf., 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Betegségek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból