Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

kerti tó építése, gondozása
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti tó
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Nem: Nem:nő
Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2009.11.02. Hétf., 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tavasszal csinálok egy kerti tavat, kb. 150literes elég lesz? Mert nagyobban nem tudok csinálni. A tietek milyen nagy?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
koszi
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2009.09.06. Vas., 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a segítséget, majd holnap elkezdem ásni és lesznek képek, valahogy értem Very Happy , majd akkor remélem holnap este képekkel tudok már írni.
köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2009.09.06. Vas., 9:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nem tudom, mennyire lejt az a rész, és mekkora tavat szeretnél.

A tavat úgy ássad ki, hogy a széle legalább 30 cm szélesen körbe teljesen vízszintes legyen. Ez ahhoz kell, hogy a tófóliát majd kövekkel, egyéb dolgokkal a szélén rögzíteni tudjad.
És már van is egy egyenes tavad!

Ahol a partrész kimagaslik a lejtő miatt, érdemes lenne a 30 cm-es lapos rész mellett kívül még vagy 20 cm széles, és a 30 cm-es tószélnél legalább 10 cm-el alacsonyabb árkot ásni. Ez azért lenne célszerű, mert különben a magas részekről egy jó kis eső mindent belehord a tóba. Ez az "árok" viszont a nagy részét elvezeti alacsonyabb részek felé, a tavat kikerülve.

A kimagasló részt a tó szélénél érdemes azért minél jobban legyalulni, amennyire csak lehet, ha túl meredek. Ezt a földet a lenti részeken szét lehet teríteni. A kimagasló tó-körüli részre meg lehet sziklakerteket, nagy köveket, és sok növényt elhelyezni ízlés szerint.

Remélem nem írtam bonyolultan, elég érthető volt. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
motika
Tojás

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2009.09.06. Vas., 9:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na szia mekkora tavad van és kb hány centis falad van?
Vissza az elejére
koszi
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2009.09.06. Vas., 9:14    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, tudnátok abban segíteni ötletet adni, hogy tavat akarok csinálni,
de egy olyan területre ami egy kicsit lejt. és ugye ha már ki ástam a tavat akkor az egyik oldala magasabb lesz mint a másik és csak addig tudok vizet rakni amíg a kisebb oldala engedi de a másik oldalt marad egy ilyen "fal" és hogy ezt valamivel eltüntetni vagy hogy lehet megcsinálni, hogy szép legyen? vagy valamit.
Köszi előre is!
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.09.01. Kedd., 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vettem a Baumaxba 2-3 éve egy egy fröccs öntött kis kerti medencét.
150 literes. cca. 100 liter víz van benne.
Lábazatot, keretet, stb azt én csináltam.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mate
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2009.09.01. Kedd., 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!
Furtocske, te a benti helyet a tekijeidnek csináltad vagy csináltattad?
Vissza az elejére
-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2009.08.19. Szer., 23:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Okés. Sajnos nem Pest megyei vagyok.
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.08.19. Szer., 22:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arról sajnos fejből nem tudok.
Akik viszont Pest megyében (vagy Budapest keleti részén) laknak, azoknak nagyon tudom ajánlani a következőt:

http://www.sicofol.hu/

De egyébként, ha a google keresőbe beírod a tófólia szót, több mint 6000 magyar nyelvű találatot kapsz.

-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2009.08.19. Szer., 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értem. És arról tudnál valami információt adni, hogy mennyibe kerül?Smile
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.08.19. Szer., 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kapásból azt válaszolom, hogy IGEN!

Több fajta lehetőség is létezik, nagyon sok mindent lehet használni "tófóliának".
Azonban alapvetően figyelembe kell venni a "tófóliának" használt anyagokra jutó különböző környezeti hatásokat (napfény, hideg, meleg, víznyomás, hajlékonyság, 100%-os víztaszítás, stb, stb.)
Ennek függvényében lehetne nagyon sok mindent alkalmazni, azonban valami miatt szinte 95%-ba nem jön be, legtöbb esetben a következő nyáron már jelentkeznek a problémák, ami miatt előbb-utóbb használhatatlanná válik.
A tófólia anyagokat kifejezetten ezeknek a hatásoknak az "elviselésére" fejlesztették ki, méghozzá hosszú távon.

-Vivi-
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2009.08.19. Szer., 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Az érdekelne, hogy a tó fóliázásához csak a boltokban kapható tófólia jó?
Vissza az elejére
okoska
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.30. Kedd., 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sirrra írta:
Bármilyen vizinövény mehet bele, max megeszik. vaskosak, mocsári nőszirom, sások, nádak, gyékény talán megbírja.

Naccerü, márcsak beszerzési forrás kéne. Wink
A zárvíz miatt a Duna holtágai kiestek, más, bmv-vel megközelithetö helyet keresek, eddig kevés sikerrel.

_
Vissza az elejére
sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.06.30. Kedd., 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bármilyen vizinövény mehet bele, max megeszik. vaskosak, mocsári nőszirom, sások, nádak, gyékény talán megbírja.
Vissza az elejére
okoska
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.29. Hétf., 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vizinövényekről senki semmit?
Nekem nagyon kéne minél többféle info, meg kell tervezni elhelyezésüket, stb.

_
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.06.27. Szomb., 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagy valószínűséggel tényleg csíbor. Más ilyen hasonló állat nem fordul elő asszem nálunk sehol.
Semmi baj nincs vele, elsősorban lágy növényi táplálékot fogyaszt. Bár többek között ragadozónak is tekinhető. Ritkán az ikrákat, lárvákat, egyéb apró vizi állatokat fogyassza, de inkább elhullott vizi állatok teteméből lakmározik.

okoska
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.27. Szomb., 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

motika írta:
sziasztok!Majdnem készen van már a tavam de észre vettem a vizembe egy nekem ismeretlen bogárfajtát. Fekete bogár két hosszú csáppal amivel evez mint egy állat!Nem baj hogy benne van?

Ha időnként hirtelen lemerül a fenékre, akkor "csíbor" is lehet.

_
Vissza az elejére
okoska
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.27. Szomb., 9:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Furtoske írta:

A növényeket ültetőkosárba jó elhelyezni, de lehetőleg minél kevesebb földet használjuk. Inkább sódert szórjunk rá a növény gyökereire, hogy minél inkább a vízből "kényszerüljenek" kiszűrni a számukra szükséges tápanyagot.

Ennek megvalósitásán vagyok, ültetőkosarakból már sokféle, az a kérdés, milyen növényeket és honnan szerezzek be?

_
Vissza az elejére
motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.20. Szomb., 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem nagyon lesznek halak leginkább két teknősnek készítem a tavat!Ha kikerülnek biztos rendbe raknak mindenkit!!!!!Köszönöm segítségedet!!!! Laughing
Vissza az elejére
purgatum
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2009.06.20. Szomb., 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!Nem,nem baj, ha az amire gondolok:) Szerintem az nagy búvárbogár(cybister lateralimarginalis).Ha van hal a tóban akkor a kicsiket lehet, hogy elkapja ,de amúgy nem fog semmi kárt csinálni!
Ha mégsem az akkor bocs:)
Vissza az elejére
motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.20. Szomb., 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!Majdnem készen van már a tavam de észre vettem a vizembe egy nekem ismeretlen bogárfajtát. Fekete bogár két hosszú csáppal amivel evez mint egy állat!Nem baj hogy benne van?
Vissza az elejére
Momóka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Okés, Sirrra valóban másképp áll a dolgokhoz.

Való igaz, hogy láttam egy jó kis ládát a helyi százforintosban, de az elég picike, kicsit nagyobbat szeretnék mondjuk 3x akkorát. De majd átgondolom és meglátjuk, hogy mi lesz a vége. Köszi mindenkinek. Smile
Vissza az elejére
sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
Én itt sok okosat nem tudok mondani mert nincs tavam. De egy biztos HALLGASS SIRRRa-ra mert Ő kevés pénzből szokott szuper dolgokat megcsinálni. Csak nézd meg a fotóit a tavairól.

Már a semmiből is, egy nagyobb kiselejtezett műanyag gyerekhomokozóból 2 tekinek paradicsom varázsolható, illetve kert dísze, ötlet kérdése az egész.
Sőt szintén kiselejtezett fürdőkádból, babafürdető kádból stb.. Olyan szépen lehet takarni a széleket kövekkel, faágakkal tuskókkal ( napozónak) hogy a kutya nem mondja meg miből készült;)
Vissza az elejére
sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gjuhos írta:
Szia! Nincs ma időm sajnos hosszan írni erről és úgy tudom, Fürtöske oldalán is sok információt találsz róla. Ezt viszont mindenképpen javaslom, hogy olvasd végig és alul mindig kattints a következőre: http://kertito.hu/tervezes.html

Én a helyében nem olvasgatnék, semmi kerti tó építős honlapot, ezt művelő vállalkozók honlapjait....Össze hordanak minden zagyvaságot, elvéve az ember maradék kedvét is attól hogy minden kütyű és haszontalan műszaki dolog mentes tava legyen. 500 literes medence is képes önállóan működni, ha ép ésszel csinálja valaki, növény-nap-árnyák-hal illetve tekimennyiség arányában....
Viszont ha eszetlenül áll valaki hozzá, bedőlve a sok butaságnak, ha a gatyáját rákölti, teletszi minden szűrővel, uv-vel, vegyszerekkel,algaírtókkal, egyensúlybeállító szerekkel, SOHA DE SOHA NEM LESZ NORMÁLIS TAVA Exclamation
Gödör kiás, sekély , mocsár zóna kialakít, fólia beletesz, vízzel felenged, növényeket bele, kavicsokat bele, halakat-tekiket, és kész is van. Porlasztó melegben ha nagyon tűzi a nap elkél ugyen, szép mutatós egy csobogó, de a többi butaság csak lehúzása az embereknek.....
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én itt sok okosat nem tudok mondani mert nincs tavam. De egy biztos HALLGASS SIRRRa-ra mert Ő kevés pénzből szokott szuper dolgokat megcsinálni. Csak nézd meg a fotóit a tavairól.
sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"a többi szükséges dolog így is - úgy is kell, akár mekkora a tavad"

Mi kell még bele,,, víz?
A növények, kövek mind gyűjthetők, nem pénz kérdése.
Vissza az elejére
sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem kötelező helyszínen gyártatni és ritka drága....

Tekiknek megfelelő egy szép hosszú sekély résszel ellátott tó, aminek a belső része egy kontaktlencséhez hasonló gödörke...
Simán le kell mérni a mederbe zsinórral a szélességet és a hosszt, és mehet bele a lepel.. annyi nem vész kárba,, ha nem girbe gurba a tó, hanem szabályos kör, ovális .... a maradék fólia a szélén még mocsarasnak is kiváló..

Az én halas tavam 18 ropi, és tökéletesen működött a lepel beletevése, napon fellágyul, egyedül bele lehet rakni simán. nem szakad ki, ha rálépünk sem...a szöget is nehézkesen lehet belenyomni.
A Sicosok-kal viszont egyetértek.
De nem kell háromszoros árat fizetni ha nem muszáj, futárral ha elküldöd elhozzák a fóliát, de te is érte mehetsz...
Pár tekinek pedíg egy kész tómeder is megfelelő, nem muszáj fólia...
Vissza az elejére
Momóka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Furtoske írta:
Pedig semmi bonyolult nincs benne.
Felhívod őket, hogy mikor tudnának jönni (mert ha sok melójuk van, lehet, hogy hetekre be vannak havazva, és addig se álljon ott a gödör).
Aztán kiásod, befóliázzák, és a többi már megy szép lassan magától! Smile

Jelenleg a kert minden négyzetmillimétere be van ültetve. A tómeder ásása leghamarabb augusztus végefelé kezdődhet, vagy pedig jövő tavasszal. Egyszerűen szeretek mindent idejében elkezdeni, ha lesz bármi ebből a projektből, akkor tuttira rakok fel képeket Wink
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedig semmi bonyolult nincs benne.
Felhívod őket, hogy mikor tudnának jönni (mert ha sok melójuk van, lehet, hogy hetekre be vannak havazva, és addig se álljon ott a gödör).
Aztán kiásod, befóliázzák, és a többi már megy szép lassan magától! Smile

Momóka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Gjuhos és Fürtöske!

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Hát ez azért irtózatos melónak tűnik! No nem azért, mert ásni kell, szerintem az egy hétvége alatt készen van, csak épp most nekem ez annyira körülményesnek tűnik. Embarassed

Na ja, Gomba itt van a közelben, szóval ez a cég tényleg közel van. Wink
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Momóka!

Hoppá, most vettem véletlen észre a megadott tartózkodási helyed!
Ott van nem messze tőletek a Remater Kft.
Ők csinálták nekem is a tavam évekkel ezelőtt, és azóta egy csepp víz sem folyt el belőle nem kívánatos úton!
Még a kiszállási díjat is szinte megspórolod! Laughing

Nincs most sok időm, de pár sort írok.

A kerti tó méretének nem sok köze van a teknősökhöz.
Pontosabban ha egy életképes, részben önfentartó, szép kerti tavat szeretnél, az biztos, hogy több, akár egy tucat teknősnek is elegendő.

Egy kerti tavat lehet több féle képpen is készíteni, de összességében a legolcsóbb, és legkényelmesebb a következő:
    Kiásod a tavat nagyjából olyan formára, amilyenre szeretnéd.
      == A lehetőségekhez képest minél nagyobbra készítsed.
      == Ne csinálj formai értelemben téglalap, vagy kocka alakú tavat, itt arra gondolok, hogy a szélei ne menjenek egyből a mélybe.
      == Készítsél a széleinél "párkányokat", ahova majd kevésbé mély vizet igénylő növényeket ültetsz
      == A tónal a legmélyebb pontja legyen legalább 1 méter mély
      == Kisebb hely esetén lehetőleg minél mélyebb legyen, lehet lemenni 1,5 - 2 méter mélységig. Ez azért jó, mert minél több víz van a tóban, annál jobban működhet az önfenntartó forma, sokkal stabilabb a víz hőháztartása, stb, stb.
      == A tó alja ne legyen nagyon lejtős, hanem lépcsőzetes, folyamatosan mélyüljön hosszába. Ezekre a lépcsőkre szintén különböző mélységet igénylő növényeket lehet ültetni.

Ha kiástad, fóliáztassad be tófóliával (1,2 mm-es tófóliával). Mindenképpen megéri, mert:
      Ha Te veszed meg a tófóliát:
        Valamivel olcsóbb, de nem tudod, nem hibás-e valahol.
        Baromi nehéz, neked kell hazavinni, és vigyázni rá szállításkor.
        Neked kell belerakni, amit egyedül nem lehet elvégezni, legalább 2 ember kell.
        A sarkokat hajtogatni kell, ami rondán néz ki, ráadásul "eszi" a fóliát, sokat felvesz.
        Ha véletlen rossz helyre lépsz, már ki is szakadhatott.
        Ha kicsit vettél méretben, annyi, nem lehet hozzá toldani.
        Ha nagyot vettél, kidobott pénz.
        Mire kész vagy, garantáltan megtanulsz ízes magyarsággal beszélni! Shocked

Ha csináltatod:
        Kijön két pasi, megmutatod, hogy hova szeretnéd (bár az úgy is látszik Smile )
        Leülsz egy kisszékre
        Megiszol egy-két pohár coca colát
        Elszívsz egy-két cigit, vagy megeszel egy-két szendvicset
        Jót beszélgettek közbe.
        Aztán kifizeted, aminek az ára, ha mindent beleszámolsz, kb. ott van, mint ha magad csináltad volna az egyébb kiadásokkal együtt.
        Ráadásul még kapsz rá 15 év garanciát is! Laughing

Betonból, egyébb dolgokból nem érdemes készíteni kerti tavat, mert árban nagyságrendekkel többe kerül összességében a látszat ellenére, vagy pár hét-hónap után eltűnik belőle a víz!

Egy hasonló kerti tó, mint nekem van (kb 6x2 méteres, teraszos, kb.6-8 m3), fóliáztatással, berendezésekkel, kiegészítőkkel, növényekkel együtt cca. 80 000.- Ft. Ez a pénz természetesen nem egyszerre kell, de legalább a fele igen.

És persze az ár:
    Csak a tófóliázás ára függ a tó méretétől, a többi szükséges dolog így is - úgy is kell, akár mekkora a tavad.

Egyenlőre ennyit ....

http://ifurtoske.fw.hu/Krtt/sajto.htm

http://ifurtoske.fw.hu/Krtt/tolesz.htm

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 8:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Nincs ma időm sajnos hosszan írni erről és úgy tudom, Fürtöske oldalán is sok információt találsz róla. Ezt viszont mindenképpen javaslom, hogy olvasd végig és alul mindig kattints a következőre: http://kertito.hu/tervezes.html
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Momóka
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.14. Vas., 7:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekünk soha nem volt kerti tavunk, de mostanság nagyon filózom rajta, hogy mennyire jó lenne majd nyári rezidenciának. Very Happy Viszont gőzöm sincsen hogy hogyan álljak neki és mit kéne és hogyan csinálni. Úgy hogy most lesz egy zsáknyi kérdésem, nézzétek el nekem.

1. Pennsylvaniai iszapteknősnek is megfelel-e ez a megoldás? Azt tudom, hogy 22°-ig ők vígan elvannak, de azért nem vagyok benne biztos.
2. 4 ilyen teknőcnek mekkora lenne egy ideáilis tónagyság?
3. Megéri-e ún. tómedert vásárolni, vagy jobban járok, ha magam ásom és fóliázom?
4. Valaki el tudja magyarázni, hogy az elektromos berendezések (mint pl. a szűrő) hogy vannak megoldva egy ilyen tóban? Egyszerűen elképzelni sem tudom, hogy a vezetékeket hogy kell pl lefektetni, vagy elrendezni, vagy hálózatra kötni.... Embarassed

Ami plusz infó: a 4-es főút mellett lakunk egy nem túl forgalmas utcában, de a kertünk végében már a 4-es megy. Iszonyú nagy kertünk van, amit jobb híjján minden évben bevetünk étkezésre szánt növényekkel, vannak gyümölcsfáink is. A tó egy remek megoldás lenne, hogy a szüleimnek se kelljen az egész kertet ápolni, gazolni. Viszont nem biogazdálkodást folytatunk, néha szoktunk permetezés (évente talán 2x, nem viszik túlzásba).
A segítségeteket előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.06.08. Hétf., 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem az elég, kánikulába nem fog felforrni a víz! Smile

De ettől függetlenül kellene bele a vízforgató-szűrő. Én egy 1000 - 1500 liter/órás szivattyút ajánlanék, ami mehet egész nyáron folyamatosan.
Ezeknek cca. 30W a fogyasztása, tehát nem lesz csapágyas tőle a villanyóra. Very Happy
Viszont tiszta lesz a vized benne.

És ha már cseresznyefa (bármilyen fa) alá tetted, vegyél majd akkora hálót, amivel kényelmesen be tudod teríteni. Különben amikor beindul a lombhullás, pillanatok alatt tele lesz a tó levéllel, aminek jó része le is süllyed, és ott rothad a vízbe.

motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.08. Hétf., 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!!!Sikerült csinálnom egy kis helyet igy most a 90l-ből sikerült csinálnom egy 900 l-es medencét kb 70cm mély a legmélyebb pontja.A hely ahova tedtem az egy hatalmas csereszenye fa alá.Építettem egy sziklakertet is köré.A kérdésem a 900l már elég?
Vissza az elejére
sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.05.26. Kedd., 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vizigaznak ami megmarad szerintem "biztosra" a mocsári nőszirom, legalábbis nálam az egyetlen a rengeteg kipróbált közűl, most teszek bele gyékényt hátha...De a szirom is csak azért mert egy fatuskóval védve van..
A parton már kövirózsa sincs azaz van, de mindíg pótlok, mert kirágják.

Elkeríteni meg...muszáj..
Saarlos Tigrája tegnap az atombiztosnak tűnő kéróból lépett le, amit előtte való időkben csináltunk elvileg biztosra sokadszor....valószínűsítem hogy az a luk ami tátong a betonpalánk alatt az ő műve volt éjjel, átásott a szomszédba..jelenleg keresés alatt, remélem az ő tavukban van a hülyéje. Szóval már körbetégláztam a földet is, mert ásnak, tujára másznak, és borzalom mi mindenre képesek.
naponta megeszik a békalencsét ami ellepi a vízfelszínt.Szóval bomlott egy banda Brick wall
A tarajosomat a halas tóból pecáztam ki, furcsa kő napozott a parton, iszkiri ki elkapni. Még szerencse hogy érdeklődő jószág, és izgalmasnak találta a szákot.
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, ne becsüld alá a teknősök szökési képességét. Háromszor építettem úra a kerítésemet, amég végre nem bírtak vele.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget!!!!!!!!!!!!!
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile
Azoknak biztos elég lesz egy darabig ez a víz.
Viszont jól, és biztonságosan el kell keríteni, mert csodákra képesek. Laughing

Nos, ez esetben én azt javaslom, hogy elsőre csak füvet ültessél.
És a tó partjára valamilyen nagyobb levelű, vagy sűrűbb levélzetű bokorfélét, ami árnyékot vet a tóra, tehát behajlik fölé valamennyire. Az lenne a legjobb, ha teljesen beárnyékolná a tavat.

motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

4-5m2 helyem van!és van nekem 2db 3 éves ékszerteknősöm!!!!
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazából a füvet tudom ajánlani.
Egyrészt a legolcsóbb, legkönnyebb "rendben tartani", és jól néz ki.
Lehet más növényeket is ültetni köré, de vagy megeszi a teknős, vagy átgázol rajta, aminek következtében esztétikailag nem a legszebb látványt nyújtja.

Kérdés az is, hogy mennyi területet szánsz a teknősnek.
Ez jó kérdés, mivel még nem is említetted, hogy lesz-e teknős a kerti tóba, mennyi, és mekkorák! Laughing

motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

45cm kb szárazföldre milyen növényt érdemes venni?
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem az jó, de majd kiderül, hogy bírja. Csak a kerti tóba sűrübben kell tisztítani.
Olyan vizinövény kellene neked, ami nem igényel földet (tavi földet), hanem elegendő neki, hogy a vízbe legyen.
Például vizililiom, menta ....
Leteszed az aljára, sódert szórsz rá, hogy megtartsa, és ez elég.

Milyen mély az a kis tó?

motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy kérdésem még van ha beleteszem az egyik shark szűrőberendezésemet ami 90 l-re való az jó?milyen nővényeket vegyek?
Vissza az elejére
motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm a segítséget!!!!!!!!!!!!!!
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az egyik véglet:
    Kristályitiszta tóvíz: miért van szükség tótechnika alkalmazására?
    A kerti tavak kapcsán – legyen az, fürdőtó, koi-tó, vagy egyszerű dísztó – a legfontosabb dolog a tóvíz minősége.
    Az egészséges és átlátszó tóvíz fenntartása alapvetően odafigyelést, folyamatos gondoskodást igényel, hiszen a kerti tó a kis méretéből kifolyólag és a víz gyors felmelegedésének hatására könnyen megindul az algaképződés, zavarosodás. Hogyan előzhetjük meg ezt a problémát, és vajon hogyan tartható fenn egy tiszta, egészséges vízi világ gond nélkül? A szűréstechnológiának köszönhetően, igen könnyedén megőrizhető a kristálytiszta tóvíz, mely tartósan egészséges életteret kínál a mesterséges tavakban. Nemcsak hatékonyan forgatják és szűrik a kerti tó vizét, hanem karbantartásuk is igen egyszerű.
    A tó szűrőrendszere alapvetően az alábbi termékekből áll össze: szivattyú, szűrőedény és UV előtisztító.

Főbb eszközök:

Szűrőtápláló szivattyú:
          a tóban alkalmazandó szivattyúk a folyamatos üzem révén nagy igénybevételnek kell, hogy megfeleljenek, így mindenképpen célszerű erre a célra kifejlesztett szivattyút választani. Például az Aquamax szivattyúkat a hosszú élettartam és a kis energiafogyasztás mellett a folyamatos működés jellemzi. Továbbá a „fagyvédelmi” technológiának köszönhetően, a készüléket nem szükséges télen sem eltávolítani a tóból – még a tóba való teljes befagyást is elviseli! Egyedülálló módon, ezekre a készülékekre, öt év a garancia.

Biotec átfolyó szűrő:
          ez egy többkamrás bio-mechanikai szűrő. A szűrőszivacsokon megtelepedő speciális mikroorganizmusok lebontják a káros anyagokat, a szűrő biztosítja a tóvíz oxigénnel való ellátását – így garantálva a kristálytiszta vizet – karbantartásmentesen.

UV előtisztító berendezés:
          az algák elleni küzdelem legfontosabb fegyvere. A tótulajdonosok legnagyobb problémáját az algásodás, vagyis a tó bezöldülése jelenti. Erre nyújt hatékony megoldást az UV előtisztító, mely UV fényével összecsomózza az algákat, így azok könnyedén kiszűrhetők a tóból. A „Bitron C” UVC előtisztító készülék automatikus öntisztítóval rendelkezik, így az UV sugárzás mindvégig 100%-os hatékonyságú!

Nos azt ne kérdezzed, hogy mindez mennyibe kerül, mert nem tudom, ráadásul gyártótól függően is eléggé változóak az árak.
Azt sem tudom, hogy egy 100 literes kis medencéhez érdemes-e ekkora beruházás.
De egy olyan kerti tóhoz, amelyik a mérete miatt kétséges, hogy önfenntartó legyen, szükségesek az ilyen jellegű beruházások.

A hozzászólást Furtoske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2009.05.25. Hétf., 11:58-kor.
Vissza az elejére
motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az a baj hogy teljesen tudatlan vagyok ezzel kapcsolatba és egy pár növény nevet tudnál javasolni?a parton milyen növényzet legyen?füvesíteni kell a partot vagy inkább köves legyen?
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahogy gjuhos is írta, nem lesz egyszerű dolgod vele.
Főleg növények szempontjából.
Mindenképpen olyan növények kellenek, melyek vagy úszónövények, vagy lehetőleg minél nagyobb gyökérzetűek, hogy minél intenzívebb kapcsolatuk legyen a vízzel.
Kérdés, hogy a teki(k) mit csinálnak a növényekkel.
Mindenképpen kell kombinált mechanikus - biológiai szűrő, mert nem csak a víz minőségét, de tartalmát is szűrni kell. Kint van a szabadban, a szél visz mindent.
Mindenképpen nagyon sokat jelentene, ha árnyékos helyen lenne ez a kis tó.

A hozzászólást Furtoske összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2009.05.25. Hétf., 11:36-kor.
Vissza az elejére
motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ennyi sajna a helyem de az ötleteket elfogadnám!!!!!!
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.05.25. Hétf., 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nincs helyed egy kicsit nagyobbat ásni? A 100 litert nagyon nehéz lesz kezelni. Legalább egy köbméternek kellene lenni ahhoz, hogy legyen a tónak egy hőháztartása és ne ingadozzon a víz hőmérséklete nappal/éjjel 10-15 fokokat, tisztulás szempontjából pedig beállhasson egy biológiai egyensúly. Ha nincs, akkor vannak ötletek, csak sokkal több munkád lesz vele.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti tó Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból