Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

teknősök a szabadban
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti tó
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:nő
Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2011.04.30. Szomb., 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valószínűleg meg fogja zabálni.
Erősebb,vastagabb,azoknak van esetleg esélye.Tavirózsa,nád mehet.
Meg amit jónak gondolsz: )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Varesz
Tojás

Nem: Nem:férfi
Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2011.04.30. Szomb., 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nemrég csináltam egy kerti tavat egy ékszerteknős párnak. Tudna valaki tanácsot adni,. hogy mégis milyen növényt rakjak bele amit nem fog megzabálni vagy szétszedni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
olga1717
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2011.04.23. Szomb., 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azt nevezemXD nekem kettő van, de ezek így sokan nagyon aranyosakXD am. hány db van? És mennyit esznek? nem szaporodnak??
Vissza az elejére
Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2011.04.23. Szomb., 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jajj, de aranyosak! Bár nekem is lenne kerti tavam Sad
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2011.04.23. Szomb., 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing

teki2.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  142.17 KB
 Megtekintve:  677 alkalommal

teki2.jpg

teki.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  141 KB
 Megtekintve:  621 alkalommal

teki.jpg

Vissza az elejére
annamari74
Tojás

Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2011.04.21. Csüt., 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ékszerteknősöket mikortól lehet kitenni a kerti tóba?
Most akarom betelepíteni növényekkel, tudom, h valószínű szétszedik, de azért próbálkozom, és úgy gondolom 2-3 hét múlva akár mehetnek is ki. Hány foknak kellene éjszaka lenni, hogy ne fázzanak meg?
Más: Mivel múlt nyáron nagyon algásodott a tó (tavacska) idén tennék bele algaevő halat. Van értelme?
Köszi! Üdv:

olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.08.29. Vas., 8:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok! Am. a tekiket mikor kell kiszedni a kerti tóból, mert a jövőhetet elég hidegnek mondja (13fok). nem lesz semmi bajuk?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
sirrra
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.28. Szer., 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teki: bordó, fehér, rózsaszín, rózsa-fehér kombó
Vissza az elejére
olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.27. Kedd., 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagyon szépen köszönömSmile !!!!!! Már kaptam egy pár ajándékot:) Am. csütörtökön veszek ingyen aranyhalakat, piciket.
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2010.07.27. Kedd., 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy olga: Boldog névnapot!

sirrra: milyen színű virága van?
Vissza az elejére
sirrra
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.27. Kedd., 9:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olga, azok a csiguszok nem tavi csiguszok, akváriumba valók, 20 fölötti oké, alatta csak csigaház Wink

Teki: Mocsári hibiszkuszok;)
Nálam min dél és virul minden színben, csak Ő bénázták el Twisted Evil Laughing
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.27. Kedd., 9:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sirrra írta:
Bekukkantottam milyen csinos tavat alkotott Olga;)

Nálam 20 koi túrja a 4 köbös tavat,, 10 centisek voltak tavaly amikor vettem tavasszal, most 30 fölött jár egyik másik, pedig idén nem kapnak már enni, csak nagyritkán ( azért túrnak jobban ) Twisted Evil

Amúgy olvastam az erezd el a hajamat topicban, hogy versenyeztetek magvakkal. Milyen növénytől származtak?

Olga: Sztem igen.
Vissza az elejére
olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.27. Kedd., 8:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi:) hát ennyire futotta:) de majd még próbálok szépíteni rajta:)
am. a tornyos csigák tényleg elpusztulnak télen, ha kinnt hagyom őket a tóba?
Vissza az elejére
sirrra
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.27. Kedd., 8:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bekukkantottam milyen csinos tavat alkotott Olga;)

Nálam 20 koi túrja a 4 köbös tavat,, 10 centisek voltak tavaly amikor vettem tavasszal, most 30 fölött jár egyik másik, pedig idén nem kapnak már enni, csak nagyritkán ( azért túrnak jobban ) Twisted Evil
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.27. Kedd., 6:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali sirrra!

Ezer éve nem láttalak.

Koi-ból tényleg csak keveset! Nekem is vagy 3 koim van. Ezt nem írtam.
Vissza az elejére
sirrra
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.26. Hétf., 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze, ők ilyen jég hátán is megélők, őszintén én 2-3 halat tennék bele, úgyis szaporodik, de jobb lenne ha nem , mert ebbe a tóba 5 hal elég. Nem kell túlzsúfolni.
Szép kis tó lesz.
Vissza az elejére
olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.26. Hétf., 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és aranyhalat tehetek? Am. az aranyhalat tényleg ki kell venni ha leikrázik? és ha több száz van benne? és ha nem veszem ki akkor megeszik az összes ikrát? Am. hány aranyhalacskát tehetek bele?
Vissza az elejére
sirrra
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.26. Hétf., 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ebbe ne tegyél koi-t.
Vissza az elejére
olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.26. Hétf., 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

így áll:)

tavam.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  82.02 KB
 Megtekintve:  845 alkalommal

tavam.jpg

Vissza az elejére
sirrra
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.26. Hétf., 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Félre ne érts, nekem édes mindegy mit pakolsz a tóba, de olvasni is kéne és tájékozódni!
Kép van a tóról? Most már megnézném ha lehet.
Vissza az elejére
olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.26. Hétf., 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

am. már tavirózsák nincsenek mert a tekik megettékSad így már csak a nádak vannak benne. Csak azért akarok koit, mert azok nagyon szépek.
Vissza az elejére
sirrra
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.26. Hétf., 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

olga170 írta:
köszi:) akkor tiszta hülye az az eladóXD

na csak óvatosan, a koi túr, egyik másik nagyon durván, kis tóba nagyon látványos lehet. Nekem is úszott többször reggelre tövestől tavirózsa, egyéb vizi gazok a víz tetején. Most már győztek a növények , de az iszapot túrják rendesen.
És a tavirózsa leveleket szó szerint lecsócsálják. Nem törvényszerű, de a koi ilyen.
És nagyon látványosan gyorsan nő.
A csigát ne akard halászgati az jó a tónak, teknős megeszi amúgy is.
Sokszor a koi is kiszippanja...bár a malaj tornyos úgyis kidöglik...
Érdemes lenne olvasgatnod sokmindent a kerti tavak és élővilágok dolgait nézve Rolling Eyes
Vissza az elejére
Windholz Vanda
Tojás

Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2010.07.26. Hétf., 9:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esetleg hálóval?Vagy azt olvastam valahol hogy valamelyik növényzabáló csigának betesznek saláta levelet csaliképpen ha már sokan vannak és mikor arra szépen ráköltöztek akkor kiveszik.
Vissza az elejére
olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.26. Hétf., 9:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

am. még egy kérdés. ezen a héten úgy néz ki hogy lesznek maláj tornyos csigáim a tavamba. Olvastam hogy milyen gyorsan szaporodnak. Hogy fogom őket kihalászni majd a tavamből ha több ezren lesznek?
Vissza az elejére
olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.25. Vas., 7:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi:) akkor tiszta hülye az az eladóXD
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.25. Vas., 7:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nekem is van koi pontyom, és a növényeim csak virítanak.
Koi ponty, aranyhal, jászkeszeg
Ha nem fontos, hogy színes legyen, rakhatsz bele vörösszárnnyú keszeget, kárászt, normál pontyot, COMPÓ

Nekem összességében a fenti halak vannak a tavamban.
Vissza az elejére
olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.24. Szomb., 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok! Most azon gondolkodom, hogy milyen halakat tegyek a tavamba. Azt mondta az egyik eladó, hogy a koi pontyok azok megeszik a növényeket. ez igaz? Vagy milyen halakat tegyek bele?
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.24. Szomb., 6:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Az én teknősöm eddig max. az ivadék halakat kapta el. Ebihalakra ha úgy van kedve, rámehet. De a nagy halaknak már nem lesz bajuk. De azért kell körbekeríteni a tavat, hogy a teknős el ne szökjön. Gondolnak eggyet és azt addig csinálják, amíg nem sikerül nekik.
Vissza az elejére
discocsajszi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.07.23. Pént., 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igazából van benne pár szines hal, de nem tudom,h milyenek, illetvevannak benne ponyt szerűk, meg annak a kicsi halai( rengeteg).DE nem eszi meg őket, ugye? Van kb 7 békánk is, amiktől nem tudunk megszabadulni,és folyton lepetéznek. Ez gondot okozhat? Vagy megeszi az ebihalakat? Köszi
Vissza az elejére
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.07.20. Kedd., 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A tavat el kell keríteni! Enni csakis kizárólag fagyasztott halat ehet! Napozókő szükséges. Az 1,5 m mélység ideális. Milyen halak vannak a tóban?
Vissza az elejére
discocsajszi
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.07.20. Kedd., 17:18    Hozzászólás témája: új teki Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nekem mst lesz életemben először teknősöm, és mivel van egy kerti tavunk, így oda fog kerülni. Egy ismerősünk adja nekünk a tekijét, ami már jó nagy, de nm tudom,h mien fajta, illetve hogy hány éves!? Eddig akváriumba élt, és kérdem én,h nem e lesz neki gond,h egyből egy tóba tesszük. A tavunk 8-as alakú, és a legmélyebb pontja kb 1,5 m. Persze teszünk ki neki, vmi napozót,meg kijáratot,de nem fog elkóborolni? És mit kell neki adni enni? Légyszi segítsetek!
Szabina
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2010.07.01. Csüt., 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Merítő szákkal, és nagyon sok türelemmel. Laughing
Mással nem nagyon fog menni.
Hacsak a szomszéd nem szokta kézből etetni, mert akkor előbb-utóbb csak oda megy hozzá

Kizavarni nem lehet, mert nem kifelé fog menni, hanem befúrja magát a tó aljába, ha veszélyben érzi magát.
Na kikaparni nem fogja a fóliát, csak teljesen leül az aljára, és nem igen találod meg. Ráadásul ha egy kerti tóba elkapja a halakat, akkor az már nem egy bébi teknős. Így aztán viszont elég sokáig lent tud maradni a víz alatt . Wink

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kistekis
Tojás

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2010.07.01. Csüt., 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok itt is.
Volna egy kérdésem ide is.
Az egyik kolléganőmnek a kerti tavába beköltözött a szomszédja teknőse.
6*10*1.5 m a tó. Viszont így sajna fogynak a halai onnan, valamint a szomszéd is hiányolja az állatot a saját tavából. Smile

Van esetleg ötletetek, hogy lehetnem megfogni a kis szökevényt?

Vivcsi
Tojás

Kor: 31

HozzászólásElküldve: 2010.07.01. Csüt., 10:52    Hozzászólás témája: kiránduló teknős Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

4db ékszerteknősöm van, kint élnek a kerti tóban,mindegyik jól van,és egészséges...az egyik viszont állandóan útra kel...körbekerítéseztük a tavat,de az sem állítja meg,majd átmászik a szomszédba...Nem tudom,hogy azért indul útnak állandóan mert olyan helyet keres ahol tojásokat tud rakni...vagy nem tudom....van valakinek valami ötlete?
Vissza az elejére
Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2010.06.18. Pént., 15:57    Hozzászólás témája: Kerti tó... Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Bocs', hogy csak most válaszolok, de nem voltam itthon egy ideig. Szóval köszönöm a válaszodat Furtoske - mondjuk én úgy gondoltam / gondolom, hogy a nyári kintlét egy védett helyen (most éppen ráccsal fedett gyerekhomokozóban gondolkozok) egészségesebb lehet egy teknősnek, mint egy szobai stabil környezet. Itt arra gondolok, hogy nagyobb helyen, több mozgással, visz.lassan változó - de váltakozó hőmérséklet, természetes UV fény stb. edzettebbé, életre valóbbá teheti őket. Itt persze csak a nyári időszakra gondolok.
De lehet, hogy az idei nyár még kimarad nekik, és majd jövő nyáron...

Ti jártatok már úgy, hogy a kinti lét szelektált a kis teknősökből?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

HozzászólásElküldve: 2010.06.04. Pént., 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én meg még meg sem tudtam csinálni a kerti tavat, mert annyi eső esett:( így is a tavam tele van vizzel:(
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.06.03. Csüt., 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Egy pár helyen már leírtam erről a magán véleményem, de leírom ide is. Smile

Eredeti élőhelyükön is sok ellensége van a főleg pici teknősöknek. Azonban ott mások a környezeti adottságok, valamint a kisteknősök sokan vannak. Ha egy pár "eltűnik", nem annyira feltűnő.

Nálunk viszont kertes házaknál szinte csak ellenségei vannak.
Ilyen pici teknősöket, ha a kisteknős a vízparton csámborog, semmi perc alatt eltűntet akár kutya, macska, szarka, görény, menyét, varjú, sőt még éhesebb rigó, vagy akár sündisznó is, hagy ne soroljam tovább.
És ha neked eltűnik egy-két kisteknős, az biztos feltűnő, mert valószínű annyi volt összesen.

A környezetünkbe a teknősök akkor vannak viszonylag védetten, ha a vízben tartózkodnak.
Viszont az ékszerteknősök javarészt sokat vannak a parton, ráadásul szeretnek kóborolni néha, és nem kötődnek kifejezetten ahhoz a kis tóhoz, ahova tetted őket. Ha egyszer nekiindul, az esetek többségében magától nem igen talál ugyanoda vissza.
És Te sem ülhetsz állandóan mellettük, vigyázva rájuk.

Az én véleményem erről az, hogy legalább 3 éves korig nem kellene kirakni állandóra a kisteknőst a kertbe, nincs még akkora helyigénye, hogy azt ne lehetne megoldani a lakásban.
De utána is csak úgy - még a nagy teknősöknél is - hogy biztonságosan körbe kerített helyen legyenek.
Ezt értsed úgy, hogy ne csak a teknős ne tudjon lelépni, de más állatok se nagyon férjenek hozzá, főleg, ha a teknős még fiatal.

Jah!, igen, és az időjárás.
Eredeti élőhelyükön mások a környezeti, hőmérsékleti viszonyok. Viszont ott is előfordulhatnak akár szélsőséges körülmények.
És itt megint vissza kanyarodnék a "természetese kiválasztódásra", amelyik beteg(es), vagy gyengébb teknős, az elpusztul, az életerősebbek viszont kibírják.
Nálad mi a helyzet azzal az egy, vagy esetleg két kisteknőssel?

A kisteknősöknek az egészséges, hosszú életükhöz szükségük van 1 - 2 éves korig a viszonylag stabil, normálisan szükséges életkörülményhez.
Ebbe bele tartozik a környezeti hőmérséklet biztosítása, a szükséges vízhőmérséklet biztosítása, valamint a megfelelő takarmányozás.
Ugyanis azért tartjuk a teknősöket, hogy sok-sok évig "kis kedvencünk" legyen. Hogy ezt elérjük, lehetőség szerint ki kell védeni, meg kell kerülni a természetes kiválasztódás törvényét, és olyan környezeti lehetőségeket kell biztosítani, hogy ez lehetőleg ne érvényesüljön.

Ha már legalább 3 évesen, testileg-egészségileg megerősödött "kisteknős" kiteszünk nyáron a kerti tóba, egy-két érzékenyebb fajt leszámítva, még a hűvösebb hajnalokat is gond nélkül bírják.

Még egyszer:
100 kisteknősből 50 elpusztul, még mindig marad 50 kisteknős.
Ha az egyetlen kedvenc kisteknősöd elpusztul, .......

.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2010.06.02. Szer., 21:40    Hozzászólás témája: Kint? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Teljesen meg vagyok győzve, hogy a teknősöknek kint a helyük (már amikor megvettem őket is ez volt a cél) de kisteknőseimet még mindig nem merném kirakni a hideg reggelek miatt. Bár egyenlőre tó sincs de ilyen időjárás mellett lehet, hogy idén még csak bent nyaralnak.
Van már valaki aki idén már kirakott szűk 4 cm-s ékszereket?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
sirrra
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.05.18. Kedd., 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tenkes79- csak sok sikert tudok kívánni neked a tavakhoz.
Az a valaki én voltam, csak ilyen butaságok jönnek ki szegény fejemből nézd el nekem, de tartom magam ahhoz amit mondtam.
100%-ig igaz hogy nem számít egy tónál a méret, de te ez nagyon is jól tudod ha jól gondolom Rolling Eyes
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.05.17. Hétf., 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ebben sok igazság van, de ez sem teljesen igaz.
Ugyanis egy kerti tó, ha üres, lehet az akár mekkora, akkor sem fog beállni.
Növény kell bele, sok-sok-sok növény, és akkor a "kis" tó is képes egy bizonyos egyensúlyba beállni.

Amikor kezdtem "tavazni", jóformán csak a kb. 5 m3-es "meder" volt, benne sok hallal, meg pár satnya növénnyel.
Vízforgató, szivattyú, nagy szűrő, UVC, buborékoztatók, "vízesés", középen kis szökőkút, stb, stb, stb.
És állandóan az algásodással küzdöttem legalább 2-3 évig, hiába locsolgattam bele a különböző algagátlókat.

Aztán jött egy ismerősöm, és azt mondta, minek ez a nagy tó üresen?
Csak lestem miről beszél, mikor ott voltak a teknősök meg a csomó hal.
És azt mondta erre, hogy nem kellenek ezek a drága kütyük, így önmagukban nem érnek semmit.
Vegyek vizi növényt, és tegyem bele.
Aztán megint vegyek, és megint tegyek bele.
És ha még marad egy tenyérnyi hely a szélén, akkor vegyek még egy nagy adagot, és szorítsak neki helyet.

Átépítettem a tavat lépcsőzetesre. Kicsit nagyobb lett, most vagy 6-8 m3-es (6x2 méter, a legmélyebb pontja 130 cm).

Már 3 éve semmiféle kütyü nincs benne, de kora ősszel, amikor még a növények, virágok pompáznak, alig van szabad vízfelület.
Valamitől még a 2. év tavaszán jégolvadás után iszonyatosan elburjánzott a fonalas alga, de úgy, hogy vasvillával mertük ki! Laughing
Akkor kapott valami vegyszert a fonalas algára (ami a jelek szerint hatott is), de azon kívül egy csepp vegyszer nem került bele.

Télen-nyáron kristálytiszta a viz!!!

tenkes79
Tojás

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2010.05.17. Hétf., 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvastam hogy valaki írta hogy nem a tó mérete határozza meg annak ökológiai egyensúlyát! Butaság! Minél nagyobb, annál könnyebb ezt beállítani! Amennyiben elég nagy, beáll magától!
Vissza az elejére
lélek
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2010.05.12. Szer., 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hm értem köszönöm a tanácsot Wink Exclamation
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.05.11. Kedd., 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt nagyon sok minden befolyásolja.

Kérdéses, hogy milyen fajta teknősre gondoltál
Minél jobban képes alkalmazkodni a változékony környezeti hatásokhoz, annál jobb kirakni. Gondolok itt a hűvösebb éjszakákra, a tó mélységére, kiképzésére, a lehetőség szerinti búvóhelyekre, stb, stb.

Kérdéses, hogy mekkora méretű.
Ezeknek a teknősöknek többsége nem ragaszkodik a közvetlen vízhez, elmászik, elkóborol, és rendszerint nem talál vissza. Tehát biztonságosan el kell keríteni a helyet. Minél kisebb, annál könnyebben szökik! Laughing

Minél kisebb, más állatok (madarak, macskák, kutyák, stb), könnyen zsákmányként elvihetik, ezért felülről is védeni kell, nem csak oldalról.

A magam részéről a legalább 3 évesnél fiatalabb teknősöket nem nagyon ajánlom kerti tóban tartani.

lélek
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2010.05.11. Kedd., 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok olyan jelegű kérdéssel fordulnák hozzátok mely szerint milyen mérethez vagy korhoz van kötve a kerti tóba való áttelepítés ?? Rolling Eyes Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.05.03. Hétf., 7:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sirrra írta:
.............Az én lelkiismeretem tiszta a többi meg nem érdekel...
(Én is mennék telelni, utálom a hideget Twisted Evil ,,, igaz gőzöm nincs egy viozóraaknás teletetés és a szalma hogy függ össze,,mi köze egy vízi teknősnek a szalmához, vagy a szárazföldinek egy vízes terephez, nem értem az összefüggés, de minden bizonnyal aki írta érti... )

Pont ezt próbáltam feszegetni ..... Wink

Ez a teleltetés szerintem legalább olyan sarkalatos pontja a teknőstartásnak, mint a takarmányozás. És legalább olyan sok tévhit, félre magyarázott dolog, képtelen lehetőség terjeng, mint a teknősök etetésével kapcsolatban.
Nagyon szívesen benne lennék, ha valakik besegítenének egy összeállítási ajánlásba a teleltetéssel kapcsolatban.
A teleltetési módszereknél lehetne írni 2-3 (vagy több) változatot, lehetőséget a szárazföldi, valamint a vizi teknősök számára. Maga a teleltetés eléggé egyértelmű, de itt olyan megoldásokra, elhelyezésekre gondolok, amelyek közül a (főleg kezdő!) teknőstartók a körülményeik adta lehetőségek szerint választhatnának, és meg tudják oldani. Valószínűnek tartom, hogy jobb lenne amolyan "szájbarágós" stílusban megírni az egyesek számára könnyebb érthetőség kedviért.
A teknősök listáját szerintem a Virtuális Családfa felsorolása alapján össze lehetne válogatni, ott szinte mindegyik lehetséges faj, vagy alfaj szerepel.

Valami ilyesmire gondoltam:

Nem szabad, vagy nem ajánlott teleltetni:
  • Szárazföldi teknősök
    • ................
    • ................
    • ................

• Vizi teknősök
    • ................
    • ................
    • ................

Ajánlott, lehetséges, de nem feltétlen szükséges teleltetni:
  • Szárazföldi teknősök
    • Az 1. számú teleltetési lehetőség szerint
      • ...............
      • ................

• A 2. számú teleltetési lehetőség szerint
      • ................
      • ................
      • ................

• Vizi teknősök
    • A 3. számú teleltetési lehetőség szerint
      • ...............
      • ................

• A 4. számú teleltetési lehetőség szerint
      • ................
      • ................
      • ................

Mindenképpen szükséges teleltetni:
  • Szárazföldi teknősök
    • Az 1. számú teleltetési lehetőség szerint
      • ...............
      • ................

• A 2. számú teleltetési lehetőség szerint
      • ................
      • ................
      • ................

• Vizi teknősök
    • A 3. számú teleltetési lehetőség szerint
      • ...............
      • ................

• A 4. számú teleltetési lehetőség szerint
      • ................
      • ................
      • ................

Lehetséges biztonságos teleltetési módszerek
  1. ....................

2. ....................

3. ....................

4. ....................

.

sirrra
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.05.03. Hétf., 6:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én meg nem húzom tovább akkor, igazából tök fölösleg bármit is leírni egy fórumon, az estek 95%-ban úgyis azt tesz az illető amit Ő tart jónak, mégha az ellenkezőjét írja is le, mit hogyan tesz velük..Az én lelkiismeretem tiszta a többi meg nem érdekel...
(Én is mennék telelni, utálom a hideget Twisted Evil ,,, igaz gőzöm nincs egy viozóraaknás teletetés és a szalma hogy függ össze,,mi köze egy vízi teknősnek a szalmához, vagy a szárazföldinek egy vízes terephez, nem értem az összefüggés, de minden bizonnyal aki írta érti... )
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.05.03. Hétf., 5:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fürtöske teljes mértékben egyet értek veled. Csak azért írtam le mert van olyan vízi teknős itthon is amit teleltetnek.
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.05.02. Vas., 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet, hogy kicsit erősen fogalmaztam, de akkor is ez a véleményem.
És ezt igazából nem nektek írtam, nem azoknak, akik tisztában vannak a teleltetéssel.

bauri
Nagyon kíváncsi lennék, hogy azok közül, akik például kínai háromélű teknőst vesznek, hányan tudják, hogy teleltetni kell, és hogyan (???)

sirrra
Ez nem lelkiismerettség kérdése, de néha valóban bosszant, hogy akár én, akár nálam sokkal okosabbak már számtalanszor leírtak dolgokat teknősökről, tartásról, teleltetésről, mégis sok esetben a képtelen történetek sokkal "népszerűbbek", és azok terjednek tovább.
Sok különböző fórum szoktam olvasgatni, ha van egy kis időm. De sok esetben utólag kicsit megbánom, hogy bele olvastam. Főleg akkor, mikor ilyeneket írnak:
Én októberben le szoktam tenni a vízórába egy jó nagy marék szalma közé, márciusban, mikor megnézem, már legtöbbször fenn szokott lenni.
És ezt leírja fórumba, majd mások innen "tanulnak" teknőstartási tapasztalatokat. És persze nagyon egyszerűnek tűnő dolog, semmi anyagi ráfordítás, semmi időbeli ráfordítás, nyilván tetszetős, és ennek megfelelően terjed is.

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.05.02. Vas., 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Furtoske írta:
Bár manapság már szinte minden fajta állatot valamilyen úton-módon be lehet szerezni, de nem nagyon van tudomásom olyan Magyarországon tartott viziteknős fajról, amelyiknél szükséges lenne a teleltetés!
No comment ....

Akkor amiket én tartok azok közzül van 2 fajta is amelyet szükséges teleltetni hosszabb-rövidebb ideig
-kínai háromélű teknős
-nagyfejű teknős

De ezeken kívűl is van még néhány amelyet kell teleltetni

sirrra
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2010.05.02. Vas., 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fürtöske, minden tiszteletem a tiéd ,mint teknőstartó, de azért nem eszik ilyen forrón a kását.
Azért mert "telel" nem biztos hogy kínozzuk, akár hol is legyen. Nálam is napi szintem ellenőrizve vannak, ha kell etetve, ha igény van rá, más helyre téve...
Lehetek én állatkínzó, meg nem törődöm "teknőstulaj"...megnézném hol érzik magukat jobban, lakásban egy "kübbliben" vagy az év felében egy "pocsolyában" utána "pihenőben".
Mindenképpen meddő vita, ezt kár ragozni.
Nekem az akvaterrárium a kínzás, nem egy vízóraakna, vagy egy pince...Bár nálam garázsban vannak...
Tény hogy a hely ahol kint vannak nem egész nap tűző napon található...
Lelkiismeretes vagy, de túlzás kicsit....nem kicsit...nagyon...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti tó Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
3 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból