Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

teknősök a szabadban
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti tó
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 49

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bauri: A te ékszerteknőseid a tóban telelnek? Mert az eggyiket ki tudtam fogni, de a másikat már nem sikerüllt és azóta bent van. Kérdésem az, hogy áttelel egy 150-160 cm mély tóban?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2009.10.30. Pént., 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha meleg (nyáron) van akkor már az újszülött tekiket is ki lehet tenni egy kis napozásra. Akár kerti tóba is ki tehetnéd csak akkor nehezen találnád meg, könnyebben el tudja vinni egy macska, kutya stb. De ha már 8-10 centis akkor simán kiteheted tóba is. Akkor tedd ki amikor a víz hőmérséklete 18-20 fokos (május vége-június közepe) és kint maradhat akár szeptember végéig. Nálam még most is kint vannak mert mennek telelni.
HExOR
Tojás

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2009.10.29. Csüt., 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv! az lenne a kérdésem hogy egy ékszerteknőst milyen idős korba lehet áttelepíteni az udvari kifutóra?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2009.09.22. Kedd., 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Igazából teljesen mindegy, kora tavasztól késő őszig bármikor lehet.
Növényeket viszont inkább érdemes április végén, májusban beleültetni, amikor már biztos nem lesznek éjszakára hidegek, esetleg fagyok.
Ha halakat is teszel bele, és azt másik kerti tóból hozod-kapod, akkor nagyjából mindegy, tavasszal-nyár elején bármikor.
Ha üzletben veszed őket, akkor inkább június elején, mikor már a tavad vize sem hideg, nem kell szórakázni, nehogy a halakat sokkolja a hirtelen hideg víz (főleg az aranyhalak érzékenyek rá).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
olga170
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Nem: Nem:nő
Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2009.09.22. Kedd., 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok. azt szeretném megkérdezni, hogy mikor lehet kerti tavat építeni? Kora tavasszal jó? Mert az én tekim eddig (ezen a nyáron) egy vas ládában volt amiben 130 liter víz volt. De akarok egy kerti tavat építeni majd. De nemtudom hogy állajak hozzáSad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.07.18. Szomb., 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sokkal jobb, ha 1 - 1,5 m magasságba valahova felakasztod.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
motika
Tojás

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2009.07.18. Szomb., 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ok!!!Köszönöm segítséged!!!!legfeljebb csinálok 3-4 üveget a tó köré kerítésen kívül és várok!!!Egy fészket az imént pusztítottam ki mert megtaláltam de a másik az tuti hogy a szomszédba van!!!!
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.07.18. Szomb., 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A rovarírtó sprae-k szinte mindegyike idegrendszeri alapon fejti ki a hatását. Bár a hatóanyag mennyisége, koncentrátuma rovarok méretéhez alkalmazkodik, de nem tudom, hogy van-e lebomlási ideje. A tó körüli használat esetén nem csak a szél, de az esetleges eső is bele moshatja a vízbe, és nem tudom, milyen hatással van a vízben élő állatokra.
Nem tartom jó ötletnek.

Nem biztos, hogy az általam ajánlott módszer egyből beválik, de bármit alkalmazol, mindegyikhez türelem, és idő kell.
Ha nem tudod, hol a fészek, nem fogod 5 perc alatt eltakarítani őket semmilyen módszerrel.

motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.07.18. Szomb., 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!Az ötlet nem volt rossz csak az a bajom hogy nem nagyon érdekli őket inkább a vizet tartják jobbnak!!!!Valami darázsirtó?Raid?
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.07.17. Pént., 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy két, és fél literes coca-colás flakont (vagy bármilyen nagyobb üdítős flakont) felül az első perforációnál, mielőtt a teljes szélességet elérné, körbevágsz.
A falokba töltsél pár centi cukros-mézes vizet.
Lehet sziruposra keverni, vagy vanililás, egyéb gyümölcsízű illatosítót is belerakni. Gyümölcsüditő-porok is jók. Nem kell sok, csak jó erős illata legyen.

A levágott nyakrészt befordítva tedd rá, kicsit nyomd bele, hogy körbe zárjon. Ha úgy vágtad, hogy bele akar esni, pár helyen ragasztószalaggal fogasd oda, elég az, csak a kettő közötti réseken ne tudjanak kimászni.
Az egészet tedd oda, ahova a tó mellé rendszeresen járnak inni, de teknős, házi állat ne érje el, ne borítsa fel.

Pár nap, és meglátod mi minden van benne (darázzsal eggyütt). Laughing

motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.07.17. Pént., 9:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!Megint van egy kis gondom!!!Elkészült a tavam és 2 napra rá megjelent egy egész darázs család!!!Hogy tudnám kiirtani őket úgy hogy se a növényzet se a víz ne károsodjon?????Válaszotokat előre is köszönöm!!!!!A fészket nem tudom irtani mert nem tudom hol van!!!!
Vissza az elejére
giczeics
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2009.07.11. Szomb., 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma is próbálkoztam. Két két halat elvettek, de ahogy véletlenül hirtelen mozdulatot tettem, elhúztak! Majd 1 órát próbálkoztam, azután beleszórtam a halakat a vizbe. Onnan semmi perc alatt összekapdosták. Kos rosszcsontok! Amikor itthon vannak, akkor a kezem majd le harapták úgy ettek. Most meg.....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.07.11. Szomb., 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Türelem, nálam volt akinek csak idén jött meg a bátorsága, a tavalyi nyarat végig bújkálta.
Most már ha meglátnak rontanak ki a partra kajáér. Nem fél egyik sem, robbantani lehetne mellettük.
kaját meg már a tálból is kilopják a parton amiből etetünk

giczeics írta:
Hogy érzik magukat a tóban a tekik? Esznek már csipeszből?Én is hasonló cipőben járok mint te. Két tekimet kiraktam a tóba, azóta alig látom őket. Etetni leücsörgök a tó partjára, és próbálom kínálni a halat. A tarajos már el el veszi de a sárgafülű nem. Ilyen esetekben hagyok a vízfelszínen fagyasztott halat. Mennyi idő mire megszokják? Éheztessem azért hogy tőlem vegye el, vagy várjam meg míg újra megbíznak bennem. Vagy vegyem ki őket, és a szokásos dobozukban etessem őket?
Vissza az elejére
gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.07.10. Pént., 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálam csak nagy teknősök vannak és nyáron a kerti tóban, de úgy megszoknak, hogy nem csobbannak a vízben ha mozgást látnak. Jó eséllyel még a fűnyírót is végigtolhatom a tó mellett, nem mozdulnak a partról. Ha az etetőtálat és a facsipeszt meglátják a kezemben, akkor indul be a reakció. Én többnyire a friss kishalat fölvágom fej, farok és több törzs szeletre zsigerekkel együtt. Körbe-körbe etetek figyelve arra, hogy lehetőleg mindegyiknek jusson fej is, farok is... Facsipeszre azért volt szükség, mert korábban némelyik domináns példány bőven "túlharapott" a haldarabon és az bizony fájdalmas.
Amikor ősszel magukra hagyom őket és már csak hetente járok le etetni őket (amég haza nem jönnek), akkor újra megszokják, hogy nincs mozgás. Olyankor újra beugrálnak, amikor megérkezem a telekre. Mint ahogyan tavasszal is, amikor kikerülnek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.07.10. Pént., 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

giczeics írta:
..... Esznek már csipeszből? .......

Gondolom, hogy Te is külön edénybe eteted őket, mikor bent vannak.
Nagy általánosságba ilyenkor az etetés úgy folyik le, hogy megfelelő hőmérsékletű víz, bele a kaja, mikor kiolvadt már rendesen, akkor bele a tekik, és -- egyetek! --.
Ez természetese dolog, amikor még kicsik a tekik, hiszen azt az apró kaját nem is lehetne másképpen odaadni nekik. Smile
De mikor már nagyobb, darabos kaját, akár pici halat egybe kapnak, akkor már a benti etetésénél is ugyanúgy lehet őket etetni csipesszel.
Na, persze ez kicsit időigényes, és kényelmesebb az előző megoldás, viszont ezzel a módszerrel nagyon gyorsan hozzá szoknak az ilyen jellegű etetéshez. Amikor úgy érzem, hogy kezdenek jól lakni, akkor besszórom még a maradékot, és hagyom őket egy kicsit, hagy cincálják-csócsálják a dolgokat. Majd egy jó 10 - 15 perc után mennek a helyükre, a maradék meg megy a halaknak a kerti tóba.
Nagy teknőseim révén én nem csipesszel, hanem egyszerűen kézből etetem őket évek óta.
Viszont az kétségtelen, hogy kompromisszumokat kell figyelembe venni. Például amikor kint vannak a kerti tóba, csak úgy üres kézzel nem guggolhatok le a tó mellé, mert még a napozást is abba hagyják, csobbannak a vízbe, és úsznak oda annak reményében, hogy kaját fognak kapni. És ha ilyenkor rendszeresen nem kapnak semmit, csak "ugratás" az egész, egy idő után akkor sem nagyon akarnak majd oda jönni, ha tényleg etetni szeretném őket. Smile

A teknősök a végtelenségig képesek a megszokás rabjai lenni. Ha egyszer valami folyamatosan jó nekik, azt nagyon megszokják, és nem akarnak lemondani róla.
Egy időbe a lánytekim rendszeresen lelépett a kertbe, és nem tudtam meglesni, hogy hol szökik meg.
Aztán egyszer lebukott! Laughing
Megcsináltam rendesen azt a részt, de a tekim még hetekig ott akart mindenáron kiszökni annak ellenére, hogy sehogysem sikerült neki.
Lehet, hogy ha körbe lebontottam volna a kerítést, akkor sem megy el, mert csak, és kizárólag ott akart átmenni. Laughing

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2009.07.10. Pént., 8:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

giczeics írta:
Hogy érzik magukat a tóban a tekik? Esznek már csipeszből?Én is hasonló cipőben járok mint te. Két tekimet kiraktam a tóba, azóta alig látom őket. Etetni leücsörgök a tó partjára, és próbálom kínálni a halat. A tarajos már el el veszi de a sárgafülű nem. Ilyen esetekben hagyok a vízfelszínen fagyasztott halat. Mennyi idő mire megszokják? Éheztessem azért hogy tőlem vegye el, vagy várjam meg míg újra megbíznak bennem. Vagy vegyem ki őket, és a szokásos dobozukban etessem őket?

Szerintem semmiképp ne vedd ki! Minen nap próbáld meg türelmesen etetni őket ugyanarról a helyről. Ha már az egyik teknős hajlandó odajönni érte, azt látják a többiek és a táplálékirígység meg az éhség miatt előbb-utóbb enni fognak. Az etetésnél próbálj meg minél kevesebbet és minél lassabban mozogni, amég megszoknak. Nálam már mind a négy eszik csipeszről, csak még kicsit félénkek. Tegnap is mind a négyen kint napoztak a parton és már csak egy ugrott be a mozgásra. Több mint egy hóap alatt kezdtek megszokni és még mindig nem teljesen. Nagyon szép ez a két tarajos. A nagyobbik viszont talált magának egy helyet a víztisztító csöve mögött és a nap 98%-át ott tölti.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
giczeics
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kor: 44

HozzászólásElküldve: 2009.07.10. Pént., 7:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
okoska
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.27. Szomb., 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A teknősök rendkívül öntörvényű, makacs állatok. Ha valamit "elgondolnak", azt mindenáron végre is akarják hajtani. Ha valahova 16x már fel akart mászni, és mindig leesett, akkor is megpróbálja 17.x is.

Hozzáteszem, hogy nincs tériszonyuk, akár méteres magasságból is levetik magukat, különösen, ha hirtelen mozgást észlelnek, és a páncéljuk bánhatja.

Örökbefogadtunk egy kifejlett férfi tenyérnyi tarajos teknőst. Kertben talált, gondolom elkószált.Így adódik hogy talán kint tartották.

Vagy kirakták. Crying or Very sad

Többször tanúja volt, ahogy kisgyerekes mamák bizonygatták a pár éves gyereküknek, hogy milyen jó, hogy kirakták a tenyérnyire nőtt teknőst valamelyik tóba, vagy patakba, mert az ő akváriumukban csak pár centisnek van hely, és milyen jó lesz a kisgyereknek, hamarosan kap egy másik pici teknőst - én pedig tudtam, hogy annak egy évvel később ugyan ez lesz a sorsa.

_
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.06.21. Vas., 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A víziteknősök a vízben fognak aludni. Így külön odú (aludni) nem kell nekik. De a vízbe tehetsz különböző búvóhelyeket.
motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.21. Vas., 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm segítséged!Az ódu nekik is kell?Ha egy farőnkőt használok az jó?
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2009.06.21. Vas., 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen nyugodtan kiteheted. DE ha eddig nem voltak kint akkor várd meg amíg a hidegfront elvonul és utánna tedd ki őket.
motika
Tojás

HozzászólásElküldve: 2009.06.21. Vas., 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!Van 2db sárgafülű tekim 3évesek kirakhatóak ilyenkor már?
Vissza az elejére
sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.04.30. Csüt., 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Furtoske írta:
- ....... egy kifejlett férfi tenyérnyi tarajos teknőst ..... - Laughing
Egy kifejlett férfi tenyérnyi (ez milyen pasi?? Laughing ), vagy egy kifejlett tarajos, amelyik férfi tenyérnyi ???

Na, a poénkodást félretéve amennyire én olvastam róluk, kicsit melegebb vizet szeretik (23°C körülit).
Annak az 500 literesnek medencének nem valami nagy a hőháztartása, és a hét elején is volt olyan nap, amikor 10°C körül volt reggel a hőmérséklet.
Szerintem még egy-két hetet várhatnál vele, hogy kirakjad .....

Szóval egy kifejlett páncélos, férni tenyérnyi méretet ütve:-) Akkor elvileg kirakható, várok aztán ha nem működik, visszaköltözik, mert túl jó fej Embarassed nem akarom hogy gáz legyen.
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.04.30. Csüt., 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jön a jó idő, és egyre többen foglalkoznak azzal a gondolattal, hogy a tekit kiteszik a kertbe, vagy éppen emeletes háznál az erkélyre.

Egy fontos dologgal azért tisztában kell lenni. A teknősök rendkívül öntörvényű, makacs állatok. Ha valamit "elgondolnak", azt mindenáron végre is akarják hajtani. Ha valahova 16x már fel akart mászni, és mindig leesett, akkor is megpróbálja 17.x is.
Ráadásul az ékszerteknősök nem közvetlen kötődnek a vízhez. Egyes példányok nagyon sokat mászkálnak a szárazföldön időnként. És legtöbbször addig mennek, amíg újra vízhez jutnak, egyáltalán nem biztos, hogy ugyanoda visszatalálnak.
Tehát, ha kivisszük például a kertbe a teknőst, két dolgot tehetünk.
    Vagy ott vagyunk mellette végig
    Vagy készítünk neki(k) egy biztosan elkerített területet.

A nagy kérdés itt csak az, hogy valójában mit jelent az a biztosan elkerített területet ????

Erre egy példa ez a kép, ami ugyan nem kertbe készült, hanem egy 3. emeleti erkélyen, de nagyon jól példázza, nem nagyon tudhatjuk, hogy mire készüljünk fel! A kép bal oldalán látható ablakpárkány cca. 1 méter magasan kezdődik, a vörös fülű ékszerteknős-lány 4-5 éves.

(klikk a képre, bejön nagyobba)

Az én Bödön nevű lánytekimről nem készült kép, de ő meg azt művelte, hogy eltűnt a kerti tóból. Nem részletezem a dolgot hol, és meddig kerestük, de a kutyám találta meg a tó mellett, nagyon jól látható helyen, de a fene gondolta, hogy ott van.
Ott napozott a tó körüli, nagyjából 60 cm magas, jó sűrű, és frissen vágott sövény tetején.
Így aztán azóta változott a helyzet, a kerítés van belül, és a sövény kívül. Laughing

A hozzászólást Furtoske összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2009.05.01. Pént., 9:17-kor.
Vissza az elejére
Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.04.30. Csüt., 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

- ....... egy kifejlett férfi tenyérnyi tarajos teknőst ..... - Laughing
Egy kifejlett férfi tenyérnyi (ez milyen pasi?? Laughing ), vagy egy kifejlett tarajos, amelyik férfi tenyérnyi ???

Na, a poénkodást félretéve amennyire én olvastam róluk, kicsit melegebb vizet szeretik (23°C körülit).
Annak az 500 literesnek medencének nem valami nagy a hőháztartása, és a hét elején is volt olyan nap, amikor 10°C körül volt reggel a hőmérséklet.
Szerintem még egy-két hetet várhatnál vele, hogy kirakjad .....

sirrra
Vendég

HozzászólásElküldve: 2009.04.30. Csüt., 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem vagyok egy kezdő, de megcsüngtem. Embarassed
Örökbefogadtunk egy kifejlett férfi tenyérnyi tarajos teknőst. Kertben talált, gondolom elkószált.Így adódik hogy talán kint tartották.
Mehet ki a kerti tóba? természetesen telelés idebent lesz. Ékszerekkel és a csíkosnyakúak szépen bírják, de vele nem vagyok ennyire képben. Tartása kb egy az ékszerekével, de nem tudom mennyire bírja a hidegebb napokat.
500 literes tóról van szó.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szabad ég alatt - Kerti tó Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból