Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

szűrők
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Felszerelések használata
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Lily
Tojás

Nem: Nem:nő
Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2017.01.30. Hétf., 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

domonkos írta:
Ekkora akváriumhoz mindenképpen külső szűrő kell szerintem.
Belső szűrőből is legalább kettő, de az csak kényszermegoldás, meg akkorák mint egy kétliteres palack.

Köszönöm a válaszod. Smile

domonkos
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2017.01.27. Pént., 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ekkora akváriumhoz mindenképpen külső szűrő kell szerintem.
Belső szűrőből is legalább kettő, de az csak kényszermegoldás, meg akkorák mint egy kétliteres palack.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lily
Tojás

Nem: Nem:nő

HozzászólásElküldve: 2017.01.22. Vas., 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, akváriumszűrő ügyben.

Egy 150x50x30 cm-es vízmélységű akváriumba (225 l) szeretnék szűrőt cserélni. Eddig "Aqael 3plus Professional" belső szűrő volt, de a hatékonysága már eléggé kifogásolható. (Ráadásul szervizelni is kellett 6 hónapon belül, szóval nem volt túl jó vétel Sad )

Lehetőleg belső szűrőt szeretnék. Mindig is azt használtam, emiatt a külső szűrőket nem igazán ismerem. Panellakásban van az akvaterrárium (2 ékszertekivel), így nincs némi helyszűkében vagyok, így nem biztos, hogy a külső szűrő megfelelő lenne e téren.

Milyen szűrőket javasoltok? Lehetőleg (már amennyiben a fórumon ez engedélyezett) márka/típus felsorolásával (Vagy akár privát üzenetben) "Beszerzési helyként" csak Budapest és Szeged jöhet szóba.
Már 2 db belső szűrő alkalmazásán is gondolkodtam, erről vélemény?

Válaszokat és a segítséget köszönöm!

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi

HozzászólásElküldve: 2016.09.17. Szomb., 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kavics a ludas: megfogja a mulmot. A folyami homok nagyon nagy előrelépés lesz a víztisztaságod javításában.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Muskman
Tojás

HozzászólásElküldve: 2016.09.17. Szomb., 9:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a választ.
Nem bízom maradéktalanul ebben a szekrényben, lévén nem is akvárium alá való darab, hanem olyan régifajta TV-k alá készült. Vastag farostlemez, belül merevítéssel, ám a merevítő lap nem ér le belül a padlóig. Félig feltöltve (amennyire a beragasztott kimászó engedte) nem is aggódnék de így, hogy teljesen fel tudom tölteni, már nem bízom benne.

Az aljzat apró kavics.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2016.09.17. Szomb., 0:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Mit gondolsz, ha a szekrény statikailag bírja, akkor egy lapszabászaton vágatsz rá egy vastagabb lemezt, mint pl. a konyhapult anyaga. Talán lesz nyesedékanyaguk is ekkora méretben. Ezt ráteszed a régi szekrény fedőlapra, arra a hungarocellt, és kész. Ennek már nem kellene tudnia meghajolni.

A vödrös külső szűrők működéséhez kell némi esés, tehát az akvárium alatt kell lenniük. Ha mégiscsak a földön fogod tartani az aksit, akkor keress rá az oldalpolcos szűrők építésére.

A mulmot teljes mértékben még egy erős külső szűrő sem minden esethej tudja felszippantani. Ehhez elég erős belső áramlás kellene. Alkalmas erre a célra az áramoltató pumpa, pl. Tunze Turbelle, Hydor Koralia... amit ha megfelelően helyezel el, olyan áramlást kelt, amitől a mulm a szűrő beszívójában landol. Ez praktikus, de mégsem 100%-os megoldás. A vízcserekor a "talajporszíyvózás" elkerülhetetlen.
Amúgy homok aljzatod van?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Muskman
Tojás

HozzászólásElküldve: 2016.09.16. Pént., 21:29    Hozzászólás témája: Akvárium a földön Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy 128 literes akváriumom, amit épp most szeretnék feltuningolni. Vágattam üveglapokat és az akvárium tetejére szilikonnal összeragasztva kialakítottam egy napozó részt a pézsmateknősömnek, ezzel pedig lehetővé vált, hogy teljesen feltölthessem az akváriumot.
A következő lépés a külső szűrő beszerzése lenne, ellenben előállt egy probléma. A teljesen feltöltött akvárium súlya alatt már vészesen meghajlott az asztallap, amit a dupla réteg polifoam alatt is túl veszélyesnek ítélek, úgyhogy leraktam a padlóra.
Jelenleg egy Eheim pickup 2010es belső szűrő megy benne, de ekkora vízmennyiséggel már láthatóan nem tud megbirkózni.
Van egy Sera aljzattisztítóm és épphogy tudom használni, a felgyülemlő mulmot, amelyet a belső szűrő nem tud kiszűrni, csak nagyon nehézkesen tudom - ha le tudom - szívni, mert ilyen alacsony szinten nem igazán működik a közlekedőedény-hatás.
Segítséget szeretnék kérni.

1. Egyelőre megbízható megoldást nem találtam egy esetleges kellően teherbíró asztalra. Valamint az eddig elért asztalosok vagy nem vállalják vagy nagyon el vannak foglalva így csak sokára tudnának velem foglalkozni.
Debrecenbe lakom.
2. Igazából a földön is elég mutatós az akvárium, olyan mint egy kis tó a szobában. Akár véglegesen, akár csak ideiglenesen, amíg valahogy összehozok egy megfelelő asztalt, van-e valami megoldás külső szűrésre úgy, hogy a külső szűrő azonos szinten helyezkedik el, mint maga az akvárium.
Mit tehetek?

Köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2016.08.24. Szer., 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Juranka!

Igen, alkalmas lenne. Kiváló termék, de elképesztő ára van. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor hajrá, nem fogsz csalódni benne!

De ár/érték arányban lehet, hogy jobban járnál, ha 2db Tetratec EX 1200 Plus-t vennél. A kettő együtt nagyobb szűrőfelületet és egyenletesebb vízátmozgatást tudna biztosítani, jóval alacsonyabb áron.
http://www.greenaqua.hu/hu/tetratec-ex-1200-kulso-szuro-toltettel.html
Azt tudni kell, hogy azért ez a Tetratec egyel alacsonyabb minőségi kategória.

További alternatíva, ha keresel használt Eheim 2075-öt, és abból veszel 2db-ot.
Vissza az elejére
Juranka
Tojás

Kor: 35

HozzászólásElküldve: 2016.08.14. Vas., 16:24    Hozzászólás témája: Szűrő vásárlás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Két sárgafülü tekinknek tervezek a mostaninál lényegesen jobb életkörülményeket létrehozni. 120*70*70 cm-es akváriumot (sajna ennél nagyobbhoz nincs helyem). Kb. 380l víz amit beletöltenék. Ezt a szűrőt néztem ki: http://akvarium-vizszuro.arukereso.hu/eheim/professionel-3e-600t-p327861411/#termek-leiras

Alkalmas lenne nekik egy ilyen szűrő?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2016.04.12. Kedd., 2:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

petrusz82 írta:
Ha a legfelső rekeszbe is bioközeg menne, akkor a szivacsot is hagyjam ki, meg a vlies szűrőpárnát is?

Akkor a bioközeg tetejére tégy egy réteget a vágható perlonból, amint majd
2-3 havonta kidobhatsz nyugodtan.

petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2016.04.09. Szomb., 7:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha a legfelső rekeszbe is bioközeg menne, akkor a szivacsot is hagyjam ki, meg a vlies szűrőpárnát is?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2016.04.07. Csüt., 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!

Szerintem érdemes növelni a biológai szűrőkapacitást, mert akkor nagyobb mozgástered lesz. Mindkettő megfelelő lenne, szóval válassz a pénztárcád szerint. Amúgy az elsőre szavaznék, és a legfelső rekeszbe is mehet bio közeg.

Az aktív szén nem fontos, és egy 4-6 hét után már telítődik. Ha még új, használd el nyugodtan.

petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2016.04.07. Csüt., 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy kis dilemmám!

Jelenleg a szűrőm (tetra ex 800 plus) ezeket a szűrőanyagokat tartalmazza kosaranként:

1. kerámia gyűrűk, szűrőszivacs
2. Eheim Substrat Pro
3. kétrétegű szivacs
4. szivacs, aktívszén, szűrőpárna

Két megoldáson gondolkozom:

1. A hatékonyabb szűrés érdekében tennék a kétrétegű szivacs helyett
Eheim Substrat Pro-t.

2. A második kosárba menne EHEIM bioMECH, a 3-ba pedig az
Eheim Substrat Pro.

Szerintetek érdemes a biológiai szűrőközeget megnövelni a fenti két mód valamelyikével, vagy maradjon inkább a kétrétegű szivacs?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2016.03.20. Vas., 22:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, szerintem ez lesz a megoldás a problémádra. A párolgás miatti vízszintcsökkenésre akkor is érdemes majd odafigyelni, ne kerüljön a felszínre. Remélem bejön a tipp! Smile
Vissza az elejére
Pirx
Tojás

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2016.03.20. Vas., 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,

Oldalpolcos szűrő, három rekesz van, az első az ülepítő, ide érkezik be az akiból a víz; ebből felül bukik át a víz a középső szűrőrekeszbe, amiben felülről lefelé van 3 cm TM45, 2 l lávakő, 3 cm TM45 és 2 l porózus gyűrű. Ebből a rekeszből alul távozik egy sűrű szivacson keresztül a víz a kimenő rekeszbe, ahol ráfűt egy állandó vízfűtő, és ennek a teteje táján van a kiömlőnyílás.

Elvileg az összes szűrőanyagnak víz alatt kéne lennie, de a felső szivacs kissé kitüremkedik a felszín fölé, amit a kifolyónyílás magassága határoz meg. Ezek szerint, ha ez a baj, kicsit kiveszek a szűrőanyagokból, hogy az egész középső rekesz összes tölteléke víz alá kerüljön.

Köszönöm szépen!

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2016.03.20. Vas., 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Pirx,
Ez egy wet/dry filter, amin csak átcsurgatod a vizet, vagy sima alsópolcos? Ha ez utóbbi, akkor a víz alatt kellene lennie minden szűrőanyagnak. Úgy nem penészedne.
Vissza az elejére
Pirx
Tojás

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2016.03.20. Vas., 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, a tanácsotokat szeretném kérni.

Néhány hét, egy hónap alatt mindig bepenészedik a szűrőakvárium, ami a két baurinak tisztítja a vizet. A középső rekeszben, a szűrőrekeszben két-két liter lávakő és kerámiagyűrű van, köztük, és fölül, a lávakő fölött TM45-ös szivacs 3 cm vastagságban. A szivacs tetején ocsmány szürke penészréteg jelenik meg, de egyéb helyeken, ahol magas a páratartalom, de nincs közvetlen víz, ott is fehéres penészesedés van mindig.

Rendszeresen kitisztítom az egészet, most a felső szivacsot lefedtem perlonvattával, hogy az penészedjen, azt könnyebb gyakrabban kihajítani a fenébe. Ez az egész nyilván a fehérje-dzsuva miatt van, amit etetés után átszív a powerhead a szűrőakiba.

Mit tegyek? Valamit rosszul csinálok? Vagy ez elkerülhetetlen, csak a gyakori szűrőtisztítás segít rajta? Van esetleg olyan természetes vagy más penészgátló, amire a tekik nem érzékenyek?

Üdv/Pirx

Híres
Tojás

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2016.01.19. Kedd., 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A lányom 8,a fiam 6 éves,Ővelük már nem ez a jellegű probléma van,hanem inkább csöppet irigyek egymásra. Igazából a fiam szülinapjára lesz meglepi(nekem meg régi vágyam egy teki),viszont tudom,hogy lányomnak rosszul esne,hogy neki nincs kisállatja.Úgyhogy ezért szeretnék kettőt. Játszani...,azt màr meg fogják érteni,hogy nem egy játékszer. A lányom úgyse meri majd megfogni:),a fiam meg elég értelmes,hogy ne piszkàlja feleslegesen. Lehet hallgatok Rád,és csak egy lessz.. Végül is 2-őt foglaltunk le a kisállatboltban,de még csak az eggyiket fizettük ki előleg gyanánt,hogy februárig meg legyen. Úgyhogy azon még lehet változtatni. Eggyik barátunknak ékszerteknősei vannak,elég kicsi helyen,és mégse civakodnak. Bár gondolom akkor ez a ritka kivételek eggyike!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2016.01.19. Kedd., 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dehogy szóllak meg! Very Happy Azt viszont tényleg gondold át kérlek mégegyszer, hogy bevállalod-e a két állatot egyszerre. Nem a gondoskodás dupla nehézsége, hanem az egymásra jelentett veszély miatt mondom ezt. Az ivarérettség környékén komoly problémák lehetnek ebből, kisebb korban meg az élelem és a napozóhelyért folytatott verseny is beleszólhat a békés együttélésbe. Azt hiszem, a teknősök túlélése egyel fontosabb az emberi birtoklás vágyánál (bár tudom, hogy bizonyos kor alatt ezt szinte lehetetlen elmagyarázni). Bízom benne, hogy a "veszekedés" fogalmát már egy kisgyerek is meg tudja érteni. Ha nem, akkor lehet, hogy még korai számukra a kisállat "tartása" (még ha valójában te is leszel a gondozójuk).

Most szembesültem egy nagyon hasonló problémával, amikor rokonoknál 3 kisgyerek vadulásba hajló versenyt folytatott egy pénzérme méretű pézsmateknőssel való játékért, aminek az lett az eredménye, hogy kétszer is leejtették a tekit a kőre. Csodával határos módon nem lett belső sérülése, túlélte, de alig tudtuk elfogadtatni a lurkókkal, hogy nincs kézbevétel, még ritkán se. Jött a kérdés, hogy mi az a "soha", és ha nagy lesz, akkor már lehet-e fogdosni? Még most sem bizonyos, hogy tényleg megértették a nemet. (Ha jóval nagyobbak a gyerekeid, akkor ez a sztori már nyilván nem érdekes annyira.)
Vissza az elejére
Híres
Tojás

Kor: 37

HozzászólásElküldve: 2016.01.19. Kedd., 8:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia mardigras! Köszönöm a hasznos vàlaszt! Két teki az lessz,az már biztos. 2 lurkóm van,legyen mindeggyiknek,bár mielőtt megszólnàl,tisztában vagyok vele,hogy ràm hárul majd az állatok tartása.Én egyébként szívesen elbíbelődök majd velük. Az akvárium méret,az adott,de gondolom 1-2 évig ellesznek ebben is. Hely lesz majd a nagyobb akváriumnak. Àtolvastam,amiket írtál,és tényleg be kell fektetni egy külső szűrőbe,úgyhogy bele kell még toldani egy picit a keretbe:)! Köszi mégegyszer.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2016.01.18. Hétf., 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Híres írta:
Sziasztok! Pézsmateknős tartására adtam a fejem,de még csak olvasgatok! 80x40x40-es akváriumban lesznek majd 2-en. A kérdésem a szűrőkkel kapcsolatban lenne. Néztem egy olyat,hogy Eheim Pic ap 160,belső szűrő. Ennél a nyomásmagasság 0,4m. Ennek az értelme micsoda egy belső szűrőnél? A másik,egy Eheim liberty 2041 akasztós szűrő. Az akasztós szűrőkről mit érdemes tudni? Még egy külső szűrőn gondolkodok,Eheim Classik 150,csak ez már nagyon "kereten" túli. Ezzel viszont meglehetne oldani,a Fürtöske féle balkonládás-sóder -nönényes szűrést is? Mármint ezt úgy értem,hogy ez a képes lenne felnyomni a vizet magasabbra? Vagy most nagyon hülyeséget kérdeztem ? Köszi az építő jellegű válkaszokat!

Kedves Híres!

Kérlek előbb olvasd el a teknősös akváriumok szűréséről szóló cikket:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=564

Utána érthető lesz a mostani gyors válaszom:

A 80x40x40cm-es akváriumodban kb. 25 cm magas vízmennyiség lesz, ami nettó 80 litert jelent. Ez kevés lesz két pézsmának, így ha még van rá lehetőséged, akkor gondolkodj el egyetlen teknős beszerzésén. Nem lesz magányos, erről ebben a cikkben olvashatsz.

A 80 liter vízhez egy 500-800 liter per óra átforgatási képességű külső szűrő lenne ideális.

Eheim Pickup: ez csak mechanikai szűrést végez, azt is kis szivacsfelülettel, ami egy teknősös akváriumban nagyon-nagyon kevés. Biológiai szűrőképessége elhanyagolható.

Eheim Liberty: kis teljesítményű, ezért nem fogja felszívni az üledéket, nem fog számottevő mechanikai szűrést végezni. Kis űrtartalmú, ezért nem fog szinte semmi biológiai szűrést végezni. Egy nano garnélás akváriumhoz lenne elegendő.

Eheim Classic 150: ez már egy lépéssel közelebb van a megoldáshoz, de mivel csak 300 litert forgat át óránként, és kb. háromnegyed liter a hasznos szűrőtérfogata, ezért egy 50 liternél kisebb akváriumnál lenne értelme ebben gondolkodni. Én egy 10 literes garnélás akváriumot szűrök vele, ott mondjuk brutális hatékonysággal. Annyit tudni kell a Classic szériáról, hogy az alapkiszerelésben szűrőtöltet nélkül adják, és külön kell venni hozzá 2db duplacsapot, melyek karbantartáskor a szívócsövek leválasztását könnyítik meg, mely nélkül gyakorlatilag kínszenvedés a takarítása. Az előbb felsoroltakka felszerelve viszont eléggé megdrágul. Lényeg a lényeg, neked ennél erősebb megoldás kellene.

Javaslat: a jó szűrés a teknőstartás egyik alappillére. Érdemes inkább kicsit tovább gyűjteni, és beszerezni egy évtizedig kiszolgáló, a karbantartásokat megkönnyítő megoldást.
Ha elfogadod a használt vásárlásának ötletét, akkor akár 50%-ot is spórolhatsz.

Tippek a fenti 80 liter víztartalomhoz:

Alsó határ:
Tetratec EX600plus

Optimális teljesítmény:
Eheim 2036 Ecco Pro
Eheim 2424 eXperience
JBL CristalProfi e701
Tetratec EX800plus

Nagyon jó teljesítmény (lesz benne már tartalék):
Tetratec EX900
JBL CristalProfi e901
Eheim 2071

Felső teljesítménykategória:
Eheim 2073
Eheim 2426 eXperience

Nézz szét a használtcikkes oldalakon, az akvarista és akvakertész fórumon, illetve a Facebook csopoprtokban.

Cygnus
Tojás

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2015.09.24. Csüt., 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv ismét!

Köszönöm a választ és a fáradozásodat is, októberben befogok ruházni egy külső szűrőre mindenképp, majd válogatok a listádból. Az akvárium méretéről tudom, hogy nem lesz jó örökké, ezt csak addig terveztem, amíg kicsik. A vízszint emeléssel kapcsolatban két dolog. Egyik, hogy honnan tudok ilyen kérget szerezni? Egyébként találkoztam már ezzel a megoldással, de itt jön a másik dolog. Ezt valahogy rögzíteni is kéne nekik, nem? Ha teknős lennék engem borzasztóan idegesítene egy folyamatosan mozgó, nem stabil napozó, arról nem is beszélve, hogy a lámpájukat sem igen lehet ráfókuszálni úgy.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.09.22. Kedd., 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az akvárium nem lesz sajnos alkalmas 3 ékszerteknős otthonának, pláne úgy, hogy a nemek arányát gondolom még nem is tudod. Most még elmegy, csak kicsit alacsony. Először is, emeld meg a vízszintet minimum 25 centire, akkor 100 liter lesz benne, többet tudnak úszkálni. Középtávra (ivarérettség előttig) egy 120x60x60-as, hosszútávra meg egy minimum 180x60x60-as medence kellene.

Szűrés

1. 100 literhez:
MIN: Tetratec EX 600 (600 lph) vagy Eheim 2034 Ecco Pro 200 (600 lph)
OPT: Tetratec EX 800 (800 lph) vagy Eheim 2036 Ecco Pro 300 (750 lph) vagy Eheim 2071 (950 lph) vagy Eheim 2073 (1050 lph)
TOP: Tetratec EX 1200 (1200 lph) vagy Eheim 2075 Professionel3 (1250 lph)
Opcionálisan 1db Hydor Koralia Nano 900 áramoltató, vagy hasonló teljesítményű Newa, Tunze.

2. 120x60x60 cm, 325 liter vízzel
MIN: Tetratec EX 1200 (1200 lph) vagy Eheim 2075 Professionel3 (1250 lph)
OPT: 2db Tetratec EX 800 (1600 lph)
TOP: 2db Tetratec EX 1200 (2400 lph) vagy Eheim 2260 Classic 1500XL (2400 lph)
TOP*: Alsópolcos szűrőakvárium egy Eheim Compact+ 3000 vízpumpával (Ár/érték arányban verhetetlen, csak barkácsolni kell hozzá).
+ bármelyik verzióhoz egy-két áramoltató pumpa használata ajánlott.

3. 180x60x60 cm, 485 liter vízzel
Ettől a mérettől kezdődik az elfogadható minimum élettér 2-3 felnőtt, 20 centis páncélhossz felettire növő teknős számára.
MIN: 2db Tetratec EX 1200 (2400 lph) vagy 1db Eheim 2260 Classic 1500XL (2400 lph)
OPT: 1db Eheim 2260 Classic 1500XL (csak vödör) és 1db Eheim Universal 3400 lph pumpa vagy 1db Fluval FX6 (3500 lph)
TOP*: Alsópolcos szűrőakvárium egy Eheim Compact+ 3000 vagy 5000 vízpumpával (Ár/érték arányban verhetetlen, csak barkácsolni kell hozzá).
+ bármelyik verzióhoz egy-két áramoltató pumpa használata ajánlott.

Napozó: úszó parafakéreg, ez a gondozási útmutatóban is szerepel.

Cygnus
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.09.22. Kedd., 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a választ! Elolvasom a linket estefele. Egy 160 literes (100x40x40) akváriumom van, jelenleg úgy 50 liter víz van benne, de szeretném felvinni úgy 100 literig a közeljövőben (a napozóhelyet kell megoldani valahogy ehhez). Három úgy 7-8 hónapos ékszerteki van benne, átlagban 6 centis páncélhosszakkal.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.09.22. Kedd., 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Cyngus!

Röviden: a külső szűrő sokkal jobb, mint a belső.

Hosszabban: azért ez sem egy csodafegyver, szóval nem old meg minden takarítási problémát!

Átlagosan kéthavonta kell takarítani egy ilyen szűrőt, de ez sokmindentől függ (akvárium mérete, szűrő űrtartalma, állatok száma).

Az akvárium takarítását nem lehet megúszni. A vízcsere 2-3 hetente esedékes, de csak részleges mértékben (függ az akvárium méretétől/víztartalmától és a benne lakók számától). Ilyenkor fel kell "porszívózni" az üledéket is a talaj felszínéről, szivaccsal ledörzsölni az üveget és a tereptárgyakat. Minél nagyobb akváriumod van, annál kevésbé fog elkoszolódni. Egy kis akváriummal általában csak a gond van, és ez hatványozottan igaz a teknősöknél!

Az ürüléket még a külső szűrő sem biztos, hogy fel tudja szívni. Ehhez megfelelő áramlást kell létrehozni az akváriumban, illetve olyan homok aljaztot kell használni, ami közé nem tud besüllyedni a kosz. Én Hydor Koralia áramoltató pumpát használok a szűrő kisegítésére.

Az áramfogyasztása egy takarékosnak mondható 16W-os készüléknek havonta 500-600 Ft, évente 6000-7500 Ft körül mozog. Ilyenek például az Eheim Professionel III szériájának darabjai. Egy kevésbé takarékos az év végére kb. 2000 Ft-tal fog többet megenni.

Ajánlom még ezt a cikket, benne van minden lényeges válasz:

Az első kérdés most az, mekkora az akváriumod (HxSZxM centiben), és mennyi víz van benne pontosan, illetve mekkora és milyen állat(ok) laknak benne? Ebből lehet kiindulni a szűrőkapacitás kiválasztásakor.
Vissza az elejére
Cygnus
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.09.22. Kedd., 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Olvasgattam, hogy tekiknek külső szűrő lenne jobb, meg a gazdiknak is. Most belső szűrőm van és hát a vízkeringetésen kívül másra nem igazán jó, talán még a levedlett bőrt szedi fel, de ürüléket egyáltalán nem és emiatt hetente takarítjuk az akváriumot. Ezt a problémát megoldaná a külső szűrő? Ezt így konkrétan nem olvastam sehol, csak azt, hogy külsővel félévente-évente kell csak takarítani, ebből következtetek erre. Meg érdekelne tapasztaltabb emberektől, hogy milyet ajánlotok, illetve milyen az éves áramfogyasztása egy ilyennek kb?
Vissza az elejére
petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.08.30. Vas., 8:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendben, köszönöm!
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.08.26. Szer., 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha az Eheimen kívül más akvarisztikai minőségű szilikonzsírt találsz, az ugyanúgy megfelelő.
Vissza az elejére
petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.08.26. Szer., 8:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy néz ki, most rendben van a dolog!

Az volt a baj, hogy az esőztető az akvárium falára volt ráirányítva, mert különben elég hangos lett volna. Most annyi a különbség, hogy nem olyan magas a vízfal, hanem a vízfelszínhez képest 2-3 centivel érkezik az üvegre. Így valamivel nagyobb a vízfelszín mozgása.

Egyébként a szűrő karbantartásához az Eheim féle tisztító és kenő spray-t, vagy inkább a hagyományos akváriumokhoz való szilikonzsírt érdemesebb használni?
Vissza az elejére
petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.08.22. Szomb., 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a választ!

A nitrit és nitrát értéke a tesztcsík alapján rendben van. A nitrit 0, míg a nitrát 25 és 50 közt mozog. Ammóniát sajna nem tudok mérni. Akkor még várok pár hetet és figyelem az értékeket.

Majd beszámolok a fejleményekről!
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.08.21. Pént., 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

petrusz82 írta:
A szűrő a régi akváriumba lett áthelyezve, maximum 5 percet állt. Az új aksi 1 hetes állott vizzel lett feltöltve. Egyébként a régebbi akváriumban is megjelent a habosodás az új aksira való csere előtt. Ami változott, az a biológiai szűrőközeg (Eheim Substrat Pro). A szűrő tisztítása után 3 héttel kezdett el habosodni az előző akváriumban. Azonban a mostani 200 literesben a vízfeltöltés után 2 nappal újra jelentkezett.

Nem tűnik vészesnek akkor a dolog! Az új szűrőanyag berakása és az új aksiban a megnövekedett vízmennyiség miatt vélhetően még nem állt be újra a szűrő egyensúlya rendesen. Ilyenkor a felhalmozódó fehérje csapódik ki a vízfelszínre, ahol megtelepszenek benne a lebontó bacik (olajosodás, habosodás). Ez, ha csak átmeneti, nem jelent különösebb problémát az csúnyaságán túl. A végcél az, hogy ez a folyamat teljesen a szűrőn belül történjen meg. Légy türelemmel, ez elhúzódhat még pár hétig. Addig heti 50% vízcsere, meg ha van otthon egy kis palackozott bacikultúra (pl. EasyLife EasyStart), akkor azt sem árt löttyinteni bele (ha nincs, nem baj).

Ha van csepegtetős vízteszted, akkor érdemes ammóniát, nitritet és nitrátot mérni. Amíg az első kettő mértéke a 0ppm fölött van, addig nincs vége a ciklusnak. A nitrát ilyenkor a változó ammónia lebontás miatt fel tud gyülemleni akár egy hét alatt is, ezért kell a heti 50% csere az elején. Utána, ha minden lenyugszik, akkor a nitrát mérésével ki tudod kísérletezni a neked optimális vízcsere gyakoriságát. (pl. megnézed, hány nap után éri el a 30-40ppm körüli értéket, és akkora időzíted a cserét, aztán ha ez párszor fixen ugyanekkor van, rá lehet állni hosszútávon, és már mérni sem kell).
Vissza az elejére
petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.08.21. Pént., 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szűrő a régi akváriumba lett áthelyezve, maximum 5 percet állt. Az új aksi 1 hetes állott vizzel lett feltöltve. Egyébként a régebbi akváriumban is megjelent a habosodás az új aksira való csere előtt. Ami változott, az a biológiai szűrőközeg (Eheim Substrat Pro). A szűrő tisztítása után 3 héttel kezdett el habosodni az előző akváriumban. Azonban a mostani 200 literesben a vízfeltöltés után 2 nappal újra jelentkezett.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.08.21. Pént., 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A teljes vízcsere kezelt, pihentetett vízzel történt? Az akvárium csere alatt meddig állt a szűrő?

Az a gyanúm, hogy elpusztultak a szűrőbacik, és attól van a habosodás. Várom az infókat!
Vissza az elejére
petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.08.21. Pént., 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stevee112 írta:
petrusz82 írta:
Most úgy tűnik, hogy határérték környékén van minden adat. Pár naponta kicsit leszívok belőle, aztán majd meglátjuk.

Szia.

Én is ezzel küzdöttem. És akkor kezdtem gyanakodni a tesztre amikor a frissen betöltött vízre is hasonló értékeket mutatott.

Én is ott jártam hogy szat gyantát veszek, aztán olvasgattam és végül nitrat ex-et vettem, kevésbé mérgező regenerálódás után.
De aztán nem lett felhasználva. Feleslegesnek éreztem.
Jelenleg 3-4 heti 1szeri alkalommal 1/3os vízcsere elegendő.

Egy kicsit görgetsz lefele és még ezen az oldalon ott van az én tesztem.
Azokat a vacak csíkos teszteket el kell dobni (ez csak az én véleményem) szerintem azon kívül hogy megrémítsenek semmire sem jók. Totál fals értékeket mutatnak.

Remélem, hogy azért nem ilyen pontatlanok ezek a tesztcsíkok! Gondolkodtam ilyen digitális mérőn, de ahhoz meg reagens oldat kell. A mérő ára is elég magas.

Viszont felmerült egy újabb probléma.

A víz valami miatt eléggé habosodik. Az esőztető rendesen mozgatja a vízfelszínt, tehát az nem lehet gond.
Semmilyen vegyszer nem került bele, és kb. a szürő takarítása után 3 héttel kezdett habosodni. A vízteszt alapján (ha lehet neki hinni) nagyon lúgos értéket mutat, valamint a vízkeménység is magas.
Ami biztos, hogy a dolog a szűrőből indul ki. Most lett lecserélve a teki akváriuma egy 200 literesre, szóval megvolt a teljes vízcsere. A hab pedig 2 nap múlva megjelent. A szűrő most 4 hetes.
Mit lehet tenni ilyen esetben?
Vissza az elejére
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.08.05. Szer., 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

petrusz82 írta:
Most úgy tűnik, hogy határérték környékén van minden adat. Pár naponta kicsit leszívok belőle, aztán majd meglátjuk.

Szia.

Én is ezzel küzdöttem. És akkor kezdtem gyanakodni a tesztre amikor a frissen betöltött vízre is hasonló értékeket mutatott.

Én is ott jártam hogy szat gyantát veszek, aztán olvasgattam és végül nitrat ex-et vettem, kevésbé mérgező regenerálódás után.
De aztán nem lett felhasználva. Feleslegesnek éreztem.
Jelenleg 3-4 heti 1szeri alkalommal 1/3os vízcsere elegendő.

Egy kicsit görgetsz lefele és még ezen az oldalon ott van az én tesztem.
Azokat a vacak csíkos teszteket el kell dobni (ez csak az én véleményem) szerintem azon kívül hogy megrémítsenek semmire sem jók. Totál fals értékeket mutatnak.
Vissza az elejére
petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.07.28. Kedd., 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.07.22. Szer., 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Eloszor a tesztet kellene tesztelni, lehet hogy hibas eredmenyt mutat. Amugy frissen ind szuronel az elso hetekben van siman lehet kimutathato nitrit, majd a felszaporodo bacik megeszik. 4-6 het lehet, hogy kell a szuroinditastol szamitva a beallasig. Most az uj szuroanyagnak is be kell ernie. Halakat addig ne tegyel bele. Tartsd a heti 50%-ot par hetig, es figyeld, mikor nullazodik az ammonia es nitrit. Ha eltunnek, akkor van kesz a rendszer. Onnan azt figyeld meg, mennyi ido alatt gyulemlik fel a nitrat mondjuk 40ppm-ig, es azon idotartam legyen egy 30-50% vizcsere idokoze...

A szurotisztitas egy ido utan rutin lesz, de nekem se sokkal jobb a szintidom: most kb fel ora. Ennyit tuztem ki celul, hogy ne dogoljenek be a bacik. Az elozo ket napban csinaltam meg kettot, es mindig van mit javitanom a hatekonysagon Smile

Szat gyanta nem fog ehhez kelleni, csak turelem;)
Vissza az elejére
petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.07.20. Hétf., 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megérkezett az Eheim substrat pro, most már azzal üzemel a szűrő. Előtte kereken 5 hétig ment. Érdekes módon sokkal nagyobb szennyezettségre számítottam. Szerintem a következő takarításig fogok várni két hónapot. A takarítás nálam 45 percet vett igénybe, remélem a bacik nem láttak ennek nagy kárát.

Rendeltem még 6 az egyben Tetra víztesztet. Érdekes módon a nitrit és nitrát szint nagyon magas. Mindegyik a legnagyobb értéket mutatja.
Ezért tegnapelőtt és tegnap is 50 %-os vízcsere volt, majd utánna rögtön a mérés. Mindkét alkalommal a legnagyobb értéket kaptam.
Ma pedig lecseréltem az egész vizet. Csak annyi maradt, ami a szűrőben maradt. Gondoltam én, most minimális nitrit, nitrát értékeket fogok kapni. Azonban most is a maximum közelében van.
A víz amivel feltöltöm, az teljesen nitrit, nitrát mentes.

Nálatok is van ilyen probléma? Egyáltalán fog ez valamikor csökkenni?
Próbálkozzak Szat gyantával?
Vissza az elejére
petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.06.12. Pént., 7:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, akkor ezek közül fogok választani.
Vissza az elejére
domonkos
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2015.06.11. Csüt., 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem arra gondolok, hanem a Seachem Matrix-ra. Minőségben azt gondolom ez a legjobb, vagy az Eheim Substrat. Elvileg csak egyszer kell megvenni, ezért szerintem megéri a ráfordítást.
Vissza az elejére
petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.06.11. Csüt., 9:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendben van, én is hasonlóképpen fogom megvalósítani!

Már csak azt kell eldöntenem, hogy mit alkalmazzak töltetnek. Láttam olyant az egyik webáruházban, hogy zeolit. Ez árban töredéke a substratnak.

Szerintetek melyik minőségibb? Zeolit, substrat, substrat pro, vagy a matrix trop.
Vissza az elejére
domonkos
Fiatal teknős
Fiatal teknős

HozzászólásElküldve: 2015.06.11. Csüt., 8:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia nekem is ilyen van. Én vettem hozzá 1 liter Matrixot, az pont másfél tálcát tölt meg. Vagyis alulról a második tálca csak az, a harmadik meg félig, felette marad a szivacs. Így egy szivacs kikerült belőle, jó lesz tartaléknak.
A kerámiagyűrűk se a legjobb félék, de egyelőre marad, illetve az aktívszén párnát most ki fogom venni, mert két hónap után állítólag már nem sokat használ.
Vissza az elejére
petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.06.11. Csüt., 7:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi!

Jelenleg alulról így alakul a sorrend: kerámiagyűrű, biolabdák, kétrétegű szivacs, szénszűrés. A kerámia és a biolabdák rekeszt szintén szivacs zárja, valamint a szénszűrés rekeszében egy szivaccsal kezdődik, vlies réteggel zárul.

Tehát ha jól értem, akkor a biolabdák helyett mehet pl.: Eheim substrat pro. Valamint a kétrétegű szivacsot akár ki is hagyhatom és egy szivacsra mehet szintén az Eheim substrat pro.
Vagy úgy is csinálhatom, hogy csak a bilabdák rekeszét töltöm fel az Eheimmel? A többit pedig változatlanul hagyom?
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.06.10. Szer., 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Petrusz!

Minden felületen megtelepszenek a bacik: az aljzatban, az üvegen, a berendezési tárgyakon, a szűrő belső felületein egyaránt. A lényeg viszont az, hol kielégítő nekik az áramlás (oxigéndús víz + tápanyagok jönnek házhoz), illetve ott milyen "népsűrűséget" tudnak elérni (elég hely van). Szóval akkor hatékony a szűrés, ha minél nagyobb felület biztosítunk nekik a szűrőben, tehát olyan szűrőanyagokat, melyeknek nem csak a külső felszínén, hanem a porozitás miatt a belső nano-csatornáikban is többlet felületek nyújtanak. Ergo akkor hatékony egy biológiai szűrőközeg, ha minél nagyobb az összfelülete. Jellemzően a vulkáni kőzetek (lávakő, habkő [pl. Seachem Matrix, Matrix Trop], ADA BioRio), mesterséges anyagból pedig a szinterezett üvegek (Eheim Substrat pro, Sera Siporax) felelnek meg ennek az elvárásnak.

Nyugodtan használd az alapfelszereléssel, ameddig megveszed a tuningot hozzá! A kerámiagyűrűk maradhatnak az alsó kosárban, a biolabdát tedd el tartaléknak, és alulról a második kosártól kezdődően mindegyikbe tégy nyugodtan biológiai cuccokat, tetszés szerint. Legfelülre zárásként mehet egy réteg perlonvatta, hogy az aksiba ne jussanak vissza apró szennyeződések.

Részletek:
Vissza az elejére
petrusz82
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.06.10. Szer., 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap érkezett meg a Tetra ex 800 plus szűrőm. A következő tisztításig még a gyári töltettel üzemel. Ítt a fórumon olvastam, hogy a gyári töltetet érdemes lecserélni valami másra.
Pontosan mit is kellene rendelnem hozzá?
Egyébként a kerámiákon vagy a biolabdákon telepednek meg a baktériumok?
Továbbá mennyi idő szükséges a szűrő "beállásáig"?

Egyébként elég jól összerakott cuccnak tűnik ez a Tetra. Első nap teljesen hangtalan volt, miután kimentek a rendszerből a buborékok. Ma viszont kicsit hallani a rotor kerregését, bár nem zavaróan.

Egy víztesztet azt hiszem én is fogok vásárolni.
Vissza az elejére
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.06.02. Kedd., 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
Valószínűleg beállt.

Ma meghozta a posta a új vízteszet.
Ki is próbáltam a heti vízcsere úgyis a mai napra volt esedékes.
Szóval összehasonlítottam az új és a régi tesztet.

Serra Aqua-Test Box
~80 euró (16 euróért vettem)
Teszteredmény: 0-10 mg/ liter Nitrát.

Tropical Aqua Care 6in1 test
~12 euró (1 euróért vettem egy digitáis hőmérővel Smile )
Teszteredmény: 25-50 mg/ liter Nitrát.

Bontatlan új csomagolásban érkeztek. Ugyan abból a vízből vettem a mintákat, a használati útmutatók alapján csináltam a teszteket. Szóval elvileg pontosak. 2x csináltam meg mind a két tesztet, az eredmény ugyan az volt. Vajon melyik hazudik? Very Happy

mardigras írta:
Ez elég komoly Smile Ide is szállítanak?

Ebayel kapcsolatban írok privátot, ne terheljük a fórumot feleslegesen. Smile
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.31. Vas., 23:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stevee112 írta:
Tesztcsík alapján ammónia, nitrit 0 környéke, nitrát 25 mg/l

Valószínűleg beállt.

Idézet:
Nitrit, nitrát, vas, foszfát, réz, nh3, nh4, gh, ph kh.

Nitrit, nitrát, ammónium, ammónia, a kh és a pH érdekes nekünk. Ezekből egy idő után max a nitrátot szoktam ellenőrizni, a többit csak nagyritkán, vagy ha valami gyanús történik.

Idézet:
a szűrők is kompletten töltetekkel, 6-8 eurókért jöttek, komplett világítás csövekkel, tükörrel, előtéttel, T5 120centi, 2 euró Smile ) szóval sokkal olcsóbb.

Ez elég komoly Smile Ide is szállítanak?

A kókuszrostos ültetésre ide válaszoltam:
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?p=23068#23068
Vissza az elejére
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.26. Kedd., 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
Akkor mostanaban fog beallni, de lehet, hogy mar kesz van. Nalam legutobb 3 het volt csak. Merj ammoniat, nitritet: ha ezek nullan vannak, es a nitrat sem extrem magas, akkor kesz van.

Tesztcsík alapján ammónia, nitrit 0 környéke, nitrát 25 mg/l

mardigras írta:
Milyen tesztek vannak a Sera kofferben?

Nitrit, nitrát, vas, foszfát, réz, nh3, nh4, gh, ph kh.

mardigras írta:
A Profitonal gondolom az 1ml/10l adagolast koveted. Csodat ne varj, de ha mar eletben maradnak a novenyek, az is eredmeny Smile))

Igazad van, elírtam. Smile 2,5 ml/ 20 liter víz hetente 1x.

mardigras írta:
A kokuszrostos ultetesrol meselnel kicsit? Erdekelne hogysmint!

Ezt a fajta rostot kertészetekben főként orchidea ültetésére és dekorációnak használják. Nagyjából úgy néz ki mint egy marék haj. Smile
Nézelődtem a neten, és mivel nem akartam talajba ültetni a növényeket, de az üveggyapotban sem maradhattak ezért ki kellett találni rá valamit. Talán az exo Terra-nál láttam valami hasonlót, terráriumi kiegészítőként, de azt vízzel kell keverni megdagad és valami humuszszerű izé lesz belőle. De az szerintem nem vízbe való.
500 gramm van egy csomagba (képen elég kis csomagnak tünt, de mikor megérkezett... 30*40*15 centi, valószínűleg egy életre elég lesz Smile ) és valami 4,5 euró volt postával.
Szóval, elvileg mindenféle gyomírtó és vegyszermentes a cucc, márha lehet a cimkének hinni amit ráraktak. egy kisebb marékkal vettem ki a zacskóból, jó alaposan átmostam (mert ugye közte vannak ilyen kis fekete koszmók, és később az kellemetlen ha a víz tetején úszkál), aztán széthúztam a szálakat egy kb, 15-17 cm x 5 cmes nem túl vastag csíkra. A növényeket (szálanként) kb centinként ráfektettem és aztán feltekertem mint egy palacsintát. Aztán egy kb 5 centi átmérőjű nyers kerámiacserépbe belenyomkodtam óvatosan és egy kis aljzatot (kavics) tettem a tővére, majd az egész cserepet elástam az aljzatba.
A teki se szedi ki (eddig legalábbis), és az itt ott kilógó kókuszrost sem csúnya, a növények jól vannak, lassan 1 hónapja ültetődtek.

mardigras írta:
Jo sok szurot gyujtottel be! Hany akvariumod van? Smile

Mielőtt kijöttünk dolgozni, otthon volt 3 kisebb halas aksim, 60 literesek, évekig mentek hibamentesen (a legöregebb aksi közel 10 éves és volt vele egyidős páncélos harcsám is), csak meguntam a belső szűrőkkel való killódást. És ha hazakerülünk valószínüleg jövőre, akkor be szeretném indítani megint az egészet. (tekis aksi, legalább 2 halas és 1 növényes)
És persze nagyobbakat, a tekist minimum 120*60*60asra, és az egyik halasat is legalább ekkorára. (ezekhez gyűjtögetem itt a cuccokat, mert sokkal olcsóbbak mint otthon, ha kifogja az ember. a szűrők is kompletten töltetekkel, 6-8 eurókért jöttek, komplett világítás csövekkel, tükörrel, előtéttel, T5 120centi, 2 euró Smile ) szóval sokkal olcsóbb. Benne van a pakliban hogy nem működik, de eddig szerencsére nekem mint jó volt, az egyik classicba kellett fejtömítés csak, mert nem volt benne.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.05.26. Kedd., 0:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

| Nagyjából 1-1,5 hónapja mehet, de ugye totál új összerakás minden.

Akkor mostanaban fog beallni, de lehet, hogy mar kesz van. Nalam legutobb 3 het volt csak. Merj ammoniat, nitritet: ha ezek nullan vannak, es a nitrat sem extrem magas, akkor kesz van.

Milyen tesztek vannak a Sera kofferben?

Algakaparas: ovatosan a magnesessel, eddig csak azzal sikerult osszekarcolnom az uveget. Azota dorzsolos mosogatoszivacsra valtottam...

A Profitonal gondolom az 1ml/10l adagolast koveted. Csodat ne varj, de ha mar eletben maradnak a novenyek, az is eredmeny Smile))

A kokuszrostos ultetesrol meselnel kicsit? Erdekelne hogysmint!

Jo sok szurot gyujtottel be! Hany akvariumod van? Smile

| És itt lenne egy kérdésem, a 2315ös szűrőnek a fűtését azt mi szabályozza? Termosztátot nem leltem rajta értelmezhető jellel (vagy az a piros + - állással ellátott végtelenített poti lenne?)

Sajnos nem ismerem ezt a modellt. Gyanitom, hogy a piros poti az, de ha nincs kijelzo, akkor homerovel kellene kitapasztalni a helyes allast. Elegge babras munka lesz Sad
Vissza az elejére
stevee112
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.05.25. Hétf., 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
Stevee: mióta megy a vödrös szűrő a Matrix-szal?

Nagyjából 1-1,5 hónapja mehet, de ugye totál új összerakás minden.

mardigras írta:
Tesztcsik: volt JBL-em, az is ugyanezt mutatta a KH-nal, teljesen ertelmezhetetlen volt a szine.

Most vettem egy Serra kofferes mindenes tesztert, azzal hátha pontosabban kimutathatók az értékek.

Az algát törölgetem a mágneses cuccal, a vízcsere megoldott, maradt a vödrözés az a legkézenfekvőbb (csővel vödörbe és ugyanigy vissza), heti 1x 50%. (2 adagban, 2*10 litya, mert csak 10 lityás a vödröm és 1 napot pihentetem a vizet Smile )

Elindítottam a tekis vízbe a Profitot is a növényeknek, egyelőre változás nem látszik rajtuk, bár még csak 1 hete megy. (a vízcserés vízbe heti 1x 5 ml) 40 litya víz az aksiban.

A növényeket átültettem kókuszrostba, nem szerettem volna leültetni a talajba őket. (úgyis kiszedi a teki Smile )

Közben gyűjtögetem a további szűrőket a növényes és halas aksikhoz. A minap jött meg a 600as EX, egy Eheim 2215 és egy 2315.

És itt lenne egy kérdésem, a 2315ös szűrőnek a fűtését azt mi szabályozza? Termosztátot nem leltem rajta értelmezhető jellel (vagy az a piros + - állással ellátott végtelenített poti lenne?)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Felszerelések használata Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő
1 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból