Tartalomjegyzék TeknősFórum - Teknőstartók fóruma

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok  AlbumAlbum   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

akváriumok
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Felszerelések használata
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Nem: Nem:férfi
Kor: 38

HozzászólásElküldve: 2016.11.28. Hétf., 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez már nagyságrendekkel jobb aljzat, mint ami volt. Igazából folyamatos keresésben vagyunk pár hobbista cimborával, hogy itthon megtaláljuk az elfogadható árú, de nem kizárólag kvarc alapú homokot. A kristályszerkezet adta szúrós szemcsék elkerülése miatt. Elküldöm privátban, eddig mit talált az egyik kolléga. Mivel még nem teszteltük le rendesen, nem akarom ide kiírni.

Amúgy az ilyen 0.5mm vagy az alatti kvarc szemcseméret viszont tapasztalatom szerint nem annyira csiszolós, így akár működhet is, csak meg kell figyelni a teknősöd ásási szokásait.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Muskman
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2016.11.28. Hétf., 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kiszúrtad a gyenge pontot, kvarchomok.
Riverbed Sand vagy hasonló lenne optimális, tudom, de az általam látogatott akvarisztikákban (Debrecen) nem tartják és most rendelni sem tudtam.
Az asztal meg a szűrő megvásárlásának lehetősége meglepetésként ért, úgyhogy felkaptam az első elérhető homokot, hogy hétvégén összerakjam ezt a kompozíciót.

Előtte aprókavics volt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2016.11.28. Hétf., 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép lett az asztal! Semmi gond nincs ezzel a kis lekerekítéssel, pláne mert van alatta polifoam.

Klasszul alakul az akvárium, bika a szűrés is Smile
Milyen homokot találtál?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Muskman
Tojás

Kor: 25

HozzászólásElküldve: 2016.11.28. Hétf., 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Asztalossal csináltattam egy új asztalt az akvárium alá, de a felső asztallap éleit lekerekítette, így nem illeszkedik egész pontosan az aksi alá.
Akvárium alatt dupla polifoam van. Az alapterület 80x40 centiméter.
Az üvegvastagság 6 mm, a vízoszlop valamivel 35 cm alatt van.

Statikailag kell aggódnom?

Akvaterrárium.jpg
 Cím:
 Fájl mérete:  155.24 KB
 Megtekintve:  54 alkalommal

Akvaterrárium.jpg

Vissza az elejére
darabolo789
Tojás

Kor: 26

HozzászólásElküldve: 2015.09.01. Kedd., 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
Milyen szűrése van most ennek a nagy aksinak? Ha a földtől pár centire van az alja, akkor az alsópolcos szűrés kiesik. Oldalpolcos szűrése lenne? Surprised

140x110x70 és asszem 14mm es üveg

Csak oldalsó szűrés jöhet szóba ezt nemigazán tenném álványra.
Jelenleg nincs hozzá semmilyen szűrés csak maga a szerkezet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.09.01. Kedd., 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Milyen szűrése van most ennek a nagy aksinak? Ha a földtől pár centire van az alja, akkor az alsópolcos szűrés kiesik. Oldalpolcos szűrése lenne? Surprised
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.09.01. Kedd., 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szűrés szerintem kihozható annyiból, mint egy komolyabb külső szűrő ára, csak a teljesítménye annak a sokszorosa lenne.

200x50x110cm-es az akvárium?

Még kiegészítettem az előző kommentemet, fusd át.
Vissza az elejére
darabolo789
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.09.01. Kedd., 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mardigras írta:
darabolo789 írta:
Sziasztok!

ismerősömtől tudok szerezni most egy 1100l akváriumot a kérdésem az lenne hogy megéri e ezt megvenni vagy már túl nagy lenne nekik (2ékszerteknős)?

az akvárium 110cm magas ez a problémám így elsőre.

Jelenleg 180l be vannak de még kicsik későbbre gondoltam ha kifejlettek lesznek.

Nincs túl nagy akvárium az ilyen nagy mozgásigényű teknősök számára, szóval nagyon boldog életet élhetnének benne.

Az méteres magasságnak egyetlen hátulütője van: nem fogod tudni könnyen takarítani!

Ehhez már speciális eszközök kellenének, pédául:

- A talajfelszín porszívózására szánt szifont neked kellene összebarkácsolni, hogy 110 cm-es plexicső legyen a nyele.

- A vízcseréhez 3/4 vagy 1 collos locsoló tömlőre lenne szükség, hogy belátható időn belül le tudd ereszteni kb. havonta egyszer a nettó vízmennyiség negyedét (kb. 300 litert), majd ugyanennyi friss vizet vissza tudj pumpálni helyette.

- Ha bármit rendezgetned kell az aljzaton, vagy a hátsó üvegről pucolod le szivaccsal az algát, akkor derékig be kellene hajolnod a perem fölött.

- Még egy megoldandó probléma: az ilyen óriás akváriumokhoz brutális teherbírású acél állvány kell, ha emeletes házban laksz, akkor statikai vizsgálat is szükséges lehet.

- Vágül a legfontosabb, a szűrés. Ebben a méretben már alsópolcos szűrőakváriumban érdemes gondolkodni, ami legalább az akvárium kapacitásának a 10%-a, tehát 110-150 liter körüli. Hozzá egy olyan vízpumpa szükséges, ami át tudja forgatni a nettó víztömeget óránként legalább 3x-4x. Például Eheim Compact+ 5000 elektromos vízpumpa. A teljesítményhez mért vízvetezékezés kell az aksiba, túlfolyás-védelem, stb. Ha ez jól meg van tervezve, akkor soha nem lesz gondod a szűréssel Smile

Ilyesmikre kell számítani. Szóval a magasság nem kőbe vésett szabály. Ha szereted a kihívásokat, és hajlandó vagy barkácsoloni, akkor hajrá! Smile

Köszi ezen azért még el kell gondolkodnom nekem is.
Takarítást megoldanám a szűrést kellene jól kitalálnom ha ebbe szeretnék belevágni az meg nem lenne olcsó szerintem.

Maga az akvárium egy fémvázban van ami a földön áll úgy mond tehát nem kell neki állvány ha mondhatom így bele van építve. (a földtől álna pár centire az akvárium alja.
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2015.09.01. Kedd., 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

darabolo789 írta:
Sziasztok!

ismerősömtől tudok szerezni most egy 1100l akváriumot a kérdésem az lenne hogy megéri e ezt megvenni vagy már túl nagy lenne nekik (2ékszerteknős)?

Jelenleg 180l be vannak de még kicsik későbbre gondoltam ha kifejlettek lesznek.

A teknősök számára nincs túl nagy akvárium, pláne az ilyen nagy mozgásigényű, úszó teknősök számára! AZ biztos, hogy boldog életet élhetnének benne.

Az méteres magasságnak egyetlen hátulütője van: nem fogod tudni könnyen takarítani, rendezgetni!

Ehhez már speciális eszközök kellenének, pédául:

- A talajfelszín porszívózására szánt szifont neked kellene összebarkácsolni, hogy egy méteres plexicső legyen a nyele, abba meg egy megfelelő slag csatlakozzon. Most készítek épp egy ilyet, ha érdekel, szívesen elküldöm a terveket, árakat és az alkatrész lelőhelyeket!

- A vízcseréhez 3/4 vagy 1 collos locsoló tömlőre lenne szükség, hogy belátható időn belül le tudd ereszteni kb. havonta egyszer a nettó vízmennyiség negyedét (kb. 300 litert), majd ugyanennyi friss vizet vissza tudj pumpálni helyette.

- Ha bármit rendezgetned kell az aljzaton, vagy a hátsó üvegről pucolod le szivaccsal az algát, akkor derékig be kellene hajolnod a perem fölött. Alternatív megoldás a hosszú, akvarisztikai műanyag ültetőcsipesz, vagy egy partvisnyél végére tűzött dörzsi szivacs.

- Még egy megoldandó probléma: az ilyen óriás akváriumokhoz brutális teherbírású acél állvány kell. Ha emeletes házban laksz, akkor statikai vizsgálat is szükséges lehet.

- Vágül a legfontosabb, a szűrés. Ebben a méretben már alsópolcos szűrőakváriumban érdemes gondolkodni, ami legalább az akvárium kapacitásának a 10%-a, tehát 110-150 liter körüli. Hozzá egy olyan vízpumpa szükséges, ami át tudja forgatni a nettó víztömeget óránként legalább 3x-4x. Például Eheim Compact+ 5000 elektromos vízpumpa. A teljesítményhez mért vízvetezékezés kell az aksiba, túlfolyás-védelem, stb. Ha ez jól meg van tervezve, akkor soha nem lesz gondod a szűréssel Smile

Ilyesmikre kell számítani. Szóval a magasság nem kőbe vésett szabály. Ha szereted a kihívásokat, és hajlandó vagy barkácsoloni, akkor hajrá! Smile
Vissza az elejére
darabolo789
Tojás

HozzászólásElküldve: 2015.09.01. Kedd., 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.05.30. Csüt., 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

detto írta:
Én mindenhol beragasztott üveg napozót láttam kimászóval, amit bevontak valami anyaggal, hogy ki tudjon mászni. A vízszintes napozó is le volt ragasztava kavicsokkal, hogy ne az üvegen feküdjön. Ez nekem szimpatikus.

Az akváriumod sima hal akvárium? Milyen vastag üvegből van (8 vagy 10-es üveg)?

Nekem üvegessel gyártatott, 8mm-es falú akváriumom van, felül a hossza mentén beragasztott 10mm-es dupla merevítő üvegcsíkokkal, ez egyben a fedő csúsztatója is. Mivel a fedés kiszűri az UV-t, így csak télen használom, hogy ne legyen akkora a hőveszteség - mivel trópusi a teknős - 28 fokra van beállítva a fűtés.

Ha most vennék, talán meggondolnám a 10mm-es falvastagságot, attól függően, mennyibe kerül. Határesetnek érzem a 8mm-t, ezért nagyon vigyázok, hogy a takarításnál ne nagyon mozgassam meg ezt a 250< literes víztömeget.

Napozós válasz: http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=530
Vissza az elejére
mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2013.05.23. Csüt., 16:25    Hozzászólás témája: Re: Terrárium tatarozás Hozzászólás az előzmény idézésével

Tottyturtle írta:
Az első kérdésem az lenne, hogy nem tudjátok hol lehet szilikonos ragasztó-oldót venni?

Én egyszer pengével le tudtam szedni egy ilyen beragasztott üveglapot, de elég hosszadalmas volt. A vegyszer használatát próbálnám elkerülni, ha lehet. Ellenkező esetben viszont nem tudok tippet adni, szerintem hívj fel egy üvegest!

Kispeti04 írta:
Használok algagátlót és viztisztítószert is direkt akváriumi élőlényeknek, de ezt a problémát még nem sikerült leküzdenem.

Attól még, hogy kint etetsz, behordják a testükön a halzsírt és mindeféle szerves anyagot. Az akváriumban pedig elszaporodnak (amúgy is) a lebontó baktériumok, de valószínűleg, mivel a lebontási ciklus nem teljes, ennek látod a nyomát. Azt javaslom, vegyél egy külső szűrőt, annak a biológia lebontó mechanizmusa egyensúlyba hozza az akvárium tisztaságát. Emellett 2-3 hetente érdemes 25% vízcserét is csinálni.

A belső szűrés csak a hordalékos szennyeződést képes felfogni, és az aksi zárt rendszerében zajló biológiai folyamatokra nincs hatással...
Vissza az elejére
Tottyturtle
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Nem: Nem:nő
Kor: 20

HozzászólásElküldve: 2013.05.05. Vas., 20:06    Hozzászólás témája: Terrárium tatarozás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Még elég új vagyok itt, nem tudom megfelelő topikba írok-e, de itt láttam a terráriumokkal kapcsolatos kérdéseket szóval..
Az első kérdésem az lenne, hogy nem tudjátok hol lehet szilikonos ragasztó-oldót venni? Eljött a szokásos 3 évenkénti terráriumcsere ideje, mert megint kinőtték a kis dagik, viszont ha meg tudnám szüntetni a mostani napozó részüket, akkor jelentős úszótér felszabadulna és nem kéne megint újat vennem merthát.. elég szűkös a zsebpénzem Sad. Viszont ehhez szükségem lenne ilyen oldószerre mert késsel/pengével nem tudtam lefeszegetni, csak az üvegcsíkok törtek amivel a száraz rész rögzítve van.
A második kérdésem pedig az, hogy egy 76,5x34,5x39,5 cm (szélxmélyxmag) méretű terrárium, ami 5mm-es üvegből van teletölthető-e? Nem fog elrepedni a fala vagy ilyesmi? (eléggé félek ettől, mert egyszer egy terráriumuk elrepedt és elárasztotta az egész nappalit Embarassed )

Amúgy valami ilyesmiben goldolkodom az új megoldás terén :
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=IZkmC-O6v-c
Vissza az elejére
kispeti04
Tojás

Kor: 24

HozzászólásElküldve: 2013.04.09. Kedd., 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok. Nemrégiben vettem egy új, erősebb belső szűrőt, a víz tiszta és mozgatja is rendesen. Már nem algásodik a víz, azonban az aksi falán változatlanul megjelenik már egy két nappal a takarítás után az a nyálkás réteg. Ennek a rétegnek a megszüntetésére esetleg van valami tippetek? Használok algagátlót és viztisztítószert is direkt akváriumi élőlényeknek, de ezt a problémát még nem sikerült leküzdenem.

Előre is köszönöm.

ágó
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 43

HozzászólásElküldve: 2011.05.07. Szomb., 7:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

koszonom bauri a valaszt!
Ezert fogom tobbek kozott lecserelni a szurot erosebbre, mert nem tudja annyira mozgatni a vizfelszint, hogy teljesen megszunjon ez a reteg sajna Confused na majd az uj szurovel!!!

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 42

HozzászólásElküldve: 2011.05.07. Szomb., 5:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A víz tetején a fehér réteg egy porból és baciból áll. Meg fog szünni ha a szűrővel mozgatod a víz tetejét.
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2011.05.06. Pént., 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem,sajnos nem,de nekem még nem nagyon volt ilyen.De végülis normális,mert az ürülékben is benne van a halolaj.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
ágó
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2011.05.06. Pént., 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szio!

Az olajosodas okat azert sem ertem, 1. kulon etetem a tekiket, nem az aksiban 2. munoveny van bent, elo novenyrol leszoktam.
1 vasfa van meg bent, de azt is tobbszor kifoztem mar... nagy adag kavics van az aksi aljan...

Mostanaban szerencsere csak vekony reteg jelenik meg, de volt olyan idoszak amikor vastagabb volt, akkor feher volt szinte a viz teteje Shocked
A szemuknek szerencsere semmi baja a tekiknek!!!
Amiota a szurot atraktam a viz felszinetol kb. 2 cm-e azota vekonyabb ez az olajos reteg

Kerdeztem mar itt a forumban regebben is hogy mitol kepzodik ez a reteg, es hogy hogyan lehet veglegesen megszabadulni tole, de senki sem adott ra valaszt... Confused Te tudod?

Koszi a valaszt!

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2011.05.06. Pént., 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,
ha az olajosodás nem komoly,jó lehet a levegőztető,mert fodrozza a vizet.
De vigyázz,mert az olajos vízfelszíntől akár be is gyulladhat a teki szeme.Inkább az okát kéne megkeresni.Az aksiba eteted a tekit?

Algaevő elég jól el tud bújni,ha van lehetősége,és pl az akvarista.hu-n lehet ingyen,vagy sok kicsit olcsón szerezni.Fogalmam sincs,teknős függő.Az ékszereim megették,de a pézsmáim nem.

A vadászat meg ösztön - sok teknőstartó tart halat,sok nem.Van aki ellene van a közös tartásnak(állandó stressz a halnak),van aki nem( természetben is van így).Ez saját döntés,ki lehet próbálni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
ágó
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2011.05.06. Pént., 6:37    Hozzászólás témája: algasodas Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

lisasmith: algaevo halak mennyire gyorsak? pezsmateki mellett van eselye?
algakaparo:hat a vasfarol mar nem tudom lekapargatni olyan konnyen az algat szerintem Very Happy es a buvohelyek is eleg szabalytalanok, azoknal marad a koromkefe akkor ecetes vizzel....de azert koszonom a valaszod!!!

Amugy a viz tisztanak latszik, csak az olajos reteggel kuzdok rendszeresen....megszuntetni nem tudom teljesen, allandoan ujra kepzodik az is...

Egy szomszed, akinek aranyhalai vannak, azt tanacsolta, hogy vegyek egy kis levegoztetot es uzemeljem be az aksiba, es utana nem fog algasodni a viz.... ????

Szerintetek???

Ha lesz levegozteto, akkor vehetek halakat is persze kerdes, meddig elnek az akvariumban a teknosok mellett

Tovabbra is varom esetleg az algasodas elleni modszereket....

Koszonom!

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2011.05.05. Csüt., 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

algaevő.algakaparó
nekem süt rájuk nap is,meg árnyék is van,és nincs algám.pedig nekem még tetszik is.
Vissza az elejére
ágó
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

HozzászólásElküldve: 2011.05.05. Csüt., 20:35    Hozzászólás témája: algasodas Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem is az algasodassal gyult meg a bajom....

59cmx59cmx40 cm-s akvariumom van, benne el 2 pezsmateki (7 es 8 cm pancelhossz), kb. 60 liter viz van most bent nekik.
A napfeny eddig erte az akvariumot ugyan, (erkelyajto van kozelben es onnan sok feny szurodik be) de miutan kitakaritottam (ecetes vizzel, kisikaltam az aksit) teljesen az akvariumot es utana mar elhuzott sotetito fuggony mellett is algasodni kezdett az aksi,(tehat kozvetlen napfeny nem erte) az alga ujbol megjelent!!! Amit mar nagyon furcsaltam, hogy valahol zold, valahol barna alga volt??? Ez hogy lehet??? Mert ugye a zold a tulzott napfeny miatt, a barna a keves feny miatt jelenik meg... de hogy mindketto egyszerre????

Elolvastam a hozzaszolasokat, es szeretnem megkerdezni, hogy a vegyszeren kivul milyen megoldast tudtok meg ajanlani? A vegyszert valahogy nem szeretnem... Confused szerintem nem tesz jot a tekiknek a vegyszer....

Valaszotokat megkoszonom!!!!

Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2010.11.18. Csüt., 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát, üröm az örömben.

Azt hiszem a teknősöm nem tud kimászni a napozójára (háttérből nyúlik ki szigetszerűen a vízbe). Mit csináljak?
Tegnap megpróbált kikászálódni a szárazra, de visszaesett háttal a vízbe...

Párom szerint meg kell oldania a dolgot a tekimnek, a természetben sincs lépcső nekik...

Én meg aggódom, és azon gondolkodom, hogy beszerzek mondjuk egy megfelelő magasságú virágcserepet, feltöltöm kaviccsal, és oda teszem neki a napozó mellé, hogy arról fel tudjon kapaszkodni.

Szerintetek?

Úgy aggódom

Crying or Very sad

Szerk.:

Ma hoztunk neki egy jó kis spot lámpát, felszereltük a napozója fölé. Egyből kimászott ott, ahol előtte háttal visszaesett.

Ezek szerint csak a motiváció hiányzott

Most ott sütkérezik már vagy egy órája
Laughing

Tojás

Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2010.11.18. Csüt., 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget, indulok is a legközelebbi barkács boltba!
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.11.18. Csüt., 6:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lakus írta:
SOS!
Elkezdett ereszteni az akváriumom az illesztésnél!
Mi tévő legyek? Van valami spéci ragasztó, vagy trükk?
Köszönöm a segítésget!

Így keresd a boltokban FBS ez a neve

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Kor: 39

HozzászólásElküldve: 2010.11.18. Csüt., 5:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lakus írta:
SOS!
Köszönöm a segítésget!

Átlátszó szilikon, amivel eredetileg is ragasztva van de először le kell engedned és teljesen kiszárítani a kérdéses részt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lakus
Tojás

Kor: 30

HozzászólásElküldve: 2010.11.17. Szer., 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SOS!
Köszönöm a segítésget!
Vissza az elejére
Lara258
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Kor: 28

HozzászólásElküldve: 2010.10.26. Kedd., 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogyan lehet beleragasztani egy üveglapot az akváriumba (napozónak)?

Nekem a következő a problémám: 100x40 cm-es alapterületű aksit szeretnék 6 mm-es üvegből. Ehhez milyen nagyságú üveglapot vágjak le, hogy a teki kényelmesen elférjen rajta? Egyedül van és most 16 cm hosszú.

Illetve, amikor ragasztanám be az üveglapot, hogy tudom beragasztózni, ha passzol az üveglap az akvárium 3 oldalához? Hogyan tudom oda a ragasztót felvinni? A két üveg közé? Ezt annyira nem tudom elképzelni...

Illetve, milyen vastag legyen az üveglap? Biztos, hogy elbírja a teknős súlyát + kis kavicsokat?

A kijáró az nyilván ferdén lóg a vízbe. Ferdén hogyan lehet hozzá ragasztani?

Illetve, párom javasolta, hogy lehet nem üvegből kellene, hanem plexiből. Szerintetek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Latrodectus
Tojás

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2010.09.27. Hétf., 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Köszönöm az infókat Wink
azt hiszem 8mm es üveg lesz belőle, 200liter úgysem lesz benne soha,
Lehet hogy ingyen merevítést is kapok bele, az elég kell hogy legyen
Vissza az elejére
sutee84
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2010.09.27. Hétf., 8:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Csatlakozom baurihoz, nekem egy 96x46x46 cm-es akváriumom van, ami szintén 6mm-es üvegből készült, és kb 20 cm víz van benne, de többet is elbírna.

Üdv,
Sutee84
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.09.26. Vas., 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Latrodectus írta:
Sziasztok!
hamarosan akváriumot fogok rendelni, és lenne 1-2 kérdésem
A méret : 202,5 liter 90*45 alapterület , 50 cm magas
A kérdésem hogy 8mm v 10 legyen az üvegvastagság?
A másik kérdésem az hogy érdemes vmi üvegtetőt csináltatni az üvegessel, és milyet (pl két üvegcsík és arra fekszik rá, vagy hogyan szokták ezt megoldani? Smile
teljes tető az azthiszem nem jön szóba, mert a világítás-t valszeg be kell 'lógatni'

Bőven elég a 8 mm-es üveg. Nekem van olyan terkóm amelyik 90*60*45(magas) és 6 mm-es üvegből van. Kb. 30 cm vízzel feltölve.

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Kor: 63

HozzászólásElküldve: 2010.09.26. Vas., 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A 10 mm-es biztonságosabb (bár igaz, hogy drágább is), de 200 liternél már ajánlott. Smile

Ha le szeretnéd takarni az akváriumot, azt bármivel megteheted, és elegendő a 3/4 részét letakarni. Kell szellőznie, mert a "meleg" párás levegő bepossad alá különben, ráadásul még a pára lecsapódhat az oldalára is, ami vízszint felett nem egy szép látvány.

Mondjuk én inkább egy egyszerű műanyag lappal takarnám le, rá tenni egy-két könnyű valami dísztárgyat, és már jól is néz ki.

Bár üvegből biztos látványosabb, de drágább is, és arra a lapra vigyázni
kell, mikor lerakod valahová. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Latrodectus
Tojás

Kor: 34

HozzászólásElküldve: 2010.09.26. Vas., 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
hamarosan akváriumot fogok rendelni, és lenne 1-2 kérdésem
A méret : 202,5 liter 90*45 alapterület , 50 cm magas
A kérdésem hogy 8mm v 10 legyen az üvegvastagság?
A másik kérdésem az hogy érdemes vmi üvegtetőt csináltatni az üvegessel, és milyet (pl két üvegcsík és arra fekszik rá, vagy hogyan szokták ezt megoldani? Smile
teljes tető az azthiszem nem jön szóba, mert a világítás-t valszeg be kell 'lógatni'
Vissza az elejére
Windholz Vanda
Tojás

Kor: 41

HozzászólásElküldve: 2010.08.05. Csüt., 7:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom ezt hova kéne igazán írnom.Olyan kérdésem lenne hogy zeolitot olvastam hogy tesznek szűrőbe.Az akvárium aljába is lehet tenni a tekikhez?Ez ugyan az a zeolit (Párom azt mondja abból csak egy féle van) amit én anno papagájoknak is adtam.A zacsi szerint kiegészítő takarmány állatoknak.Csak azért csodálkozom mert ez itt 5kg kb 500ft az akvarisztikai weboldalakon meg 1,7kg 2500ft.
Vissza az elejére
Atis
Tojás

Kor: 32

HozzászólásElküldve: 2010.02.24. Szer., 7:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen tudom , az afrikai sügerekhez és a diszkoszokhoz is használom főleg náluk ! ! ! De a tekik vizét is stabilan tartja ! De most hogy mondod 7végén szét is kapom , legalább át is tudom alakítani !
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.02.23. Kedd., 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feleslegesen veszel ilyen cuccokat. Amiket felsoroltál azt az akvarisztikában használják a halaknak.

én inkább a 3-4 havonkénti takarítást javaslom egy erős szűrés mellett

Atis
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.23. Kedd., 6:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bauri írta:
Akármilyen szűrő is van benne 3-4 havonta illik az egészet átmosni mert a kavics között elég sok baktérium el tud szaporodni. Azt pedig egyik szűrő sem képes eltávolítani.
A víz lehet kristálytiszta de attól a bacik még ott vannak. Amelyek nem okoznak gondot amíg a teknős egészséges. De amint egy kicsit legyengül a szervezete akor komoly gondot is okozhatnak a tekinek.

Ezt nekem is jó tudni ! Bár biologiai vizminőség beállító, fertőtlenítő , egyensúly megteremtő fojadékot használok rendszeresen , +indikátort is + a párolgás miatt heti 15-20l vizzel töltöm azaz frissítem ! Ez mégy így is kockázatos baci szempontjából ???!
Vissza az elejére
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

HozzászólásElküldve: 2010.02.23. Kedd., 6:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akármilyen szűrő is van benne 3-4 havonta illik az egészet átmosni mert a kavics között elég sok baktérium el tud szaporodni. Azt pedig egyik szűrő sem képes eltávolítani.
A víz lehet kristálytiszta de attól a bacik még ott vannak. Amelyek nem okoznak gondot amíg a teknős egészséges. De amint egy kicsit legyengül a szervezete akor komoly gondot is okozhatnak a tekinek.

pattisne
Tojás

Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2010.02.22. Hétf., 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, a válaszokat
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.02.22. Hétf., 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így van,ahogy Atis írja.Nem kell bolygatni,tökéletesen tisztára sose tudod mosni.(valami kis szmötyi mindig lesz benne).Ha van egy jó szűrőd,akkor nem kell takarítani,csak a szűrőt.Leszívod a vizet,úgy,hogy a cső végére harisnyát vagy szúnyoghálót gumizol,és a kavics fölött kiszippantod.
de lehet venni mulmozót is(aljzattisztítót),vagy barkácsboltba a fent említett szúnyoghálós dolog műszaki változatát.

szerintem úgy elég jó Wink
Vissza az elejére
Atis
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.02.22. Hétf., 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sztem mindenkinek van kavics a terkoja alján , de spec én nem szoktam szétszedni ! Kell egy jó víztisztító és kész ! Én másfél éve raktam össze azóta csak feltöltöm az elpárolgott vizet , és mégis kristálytiszta és szagtalan !
Vissza az elejére
pattisne
Tojás

Kor: 40

HozzászólásElküldve: 2010.02.22. Hétf., 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az akváriumotokban van e kavics? Az aljában. Ha igen, akkor minden takarításnál kiszeditek az egészet? Vagy csak a vizet szűritek le róla.

lőhelyünk.JPG
 Cím:
 Fájl mérete:  20.94 KB
 Megtekintve:  17095 alkalommal

lőhelyünk.JPG

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.31. Vas., 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dehogynem,mindenkinek szokott.
A legteknősbarátabb megoldás,hogyha takarításkor ecetes ronggyal áttörlöd a vízköves részt.
Ezt jól lehet alkalmazni a vízmelegítőn is.

Alaposan átöblíted,és a kicsit kellemetlen szagtól eltekintve( bár nem mindenkit zavar), semmi baj nem történhet.

Andi
Vissza az elejére
uborka
Tojás

Kor: 27

HozzászólásElküldve: 2010.01.30. Szomb., 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
ektek nem szokott vízkövesedni az akvárium? a víz és levegő határán.... mit lehet ellen ecsinálni?
köszi
Vissza az elejére
Tekn
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.01.26. Kedd., 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Smile
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2010.01.25. Hétf., 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia,
csak le kell görgetned a lap aljára,és elolvasni Very Happy
Vissza az elejére
Tekn
Tojás

HozzászólásElküldve: 2010.01.25. Hétf., 9:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

lehet nem találtam el elsőre a topikot, de a *használattal* kapcsolatos a kérdésem: erősen szaporodik a barna alga az akviban. Csigával ugyan le lehetne legeltetni, de az ilyen jószágok rajta vannak a tekik étlapján. Van valakinek más teknős álló tipje?
Vissza az elejére
Reaper
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Kor: 33

HozzászólásElküldve: 2010.01.12. Kedd., 0:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Reaper írta:
Szerintem én is az alapján csináltam,amiről te beszélsz,de már én sem találom Confused

http://edak.cellkabel.hu/fok/kiir.php?azonosito=115
ezen a linken volt...

Megtaláltam máshol,ugyanazt a leírást!
Ime a link:
http://www.akvarista.hu/?oldal=1&cikk=1011

Hasznos lehet...
Vissza az elejére
lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

HozzászólásElküldve: 2009.12.14. Hétf., 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Volt az alján valami béna üvegcsík,és amellett nem nyomtuk ki,csak felette,és kifolyt.
Úgyhogy újraragasztottuk,
a lányok egy kis aksiba éjszakáztak.
Remélem most már jó lesz.Még egy vízpróba.

Befonom a szemöldököm,ha még mindíg ereszt Evil or Very Mad
Vissza az elejére
pisztacia
Tojás

Kor: 36

HozzászólásElküldve: 2009.12.14. Hétf., 9:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a ragasztó tippet, indulok is a bótba:)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Felszerelések használata Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebből a fórumból